Turska

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120161
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Online

Re: Turska

Post by Krokodil Behko » 01 Apr 2019, 10:01

Krokodil Behko wrote: 30 Mar 2019, 09:41 Sutra lokalni izbori, a sultan Redžo Kanuni tanji nego ikada.

Pala Ankara, a u Istanbulu foto finiš.
Opozicija preuzela i sve gradove na zapadu Turske, turističke centre.

Herojska srpska vlast već objavila rat Turskoj:

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je večeras predsjedniku Turske Recepu Tayyipu Erdoganu na pobjedi njegove stranke u većini turskih gradova na lokalnim izborima, saopštio je Vučićev kabinet.

Vučić je u telefonskom razgovoru rekao da se raduje nastavku saradnje s Erdoganom, jer Srbija pridaje veliki značaj "istinskom prijateljstvu sa Turskom" i posvećena je dobrim i čvrstim bilateralnim odnosima, navodi se u saopštenju.

Kako se navodi, Vučić je kazao da Srbija ostaje pouzdan partner Turskoj, kako bi dvije zemlje uz međusobno razumijevanje i poštovanje dalje razvijale političke odnose i širile ekonomsku i svaku drugu saradnju.

Predsjednik Srbije je rekao i da se raduje skoroj posjeti Erdogana, kada će zajedno obilježiti 140. godišnjicu uspostavljanja diplomatskih odnosa Srbije i Turske i razgovarati o konkretnim projektima, dodaje se u saopštenju.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120161
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Online

Re: Turska

Post by Krokodil Behko » 01 Apr 2019, 18:18

Pao i Istanbul.
Dodik i Bakir čestitali "pobjedu".
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by Zagorka » 01 Apr 2019, 22:06

Očekivano.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

senad123
Na probnom
Na probnom
Posts: 6
Joined: 05 Apr 2019, 01:34
Status: Offline

Re: Turska

Post by senad123 » 05 Apr 2019, 02:18

To nije nista jer AK partija drzi vecinske provincije. Erdogana nik ne moze ugroziti i ono sto je Erdgan dao Turskoj je nesto dobro jer muslimani zele da zive u islamskoj tradiciji.

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by Vjetar » 14 Apr 2019, 15:41

Image
Image
Mardin, jugoistok Turske.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Turska

Post by storm » 14 Apr 2019, 15:43

Oblak wrote: 14 Apr 2019, 15:41 Image
Image
Mardin, jugoistok Turske.
Tvoje fotke?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by Vjetar » 14 Apr 2019, 15:45

:( Noou

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Turska

Post by storm » 14 Apr 2019, 15:46

Svejedno... Prejako :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KREMENAC
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3115
Joined: 27 Jul 2018, 02:43
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Turska

Post by KREMENAC » 21 Apr 2019, 05:08

dje su ljudi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120161
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Online

Re: Turska

Post by Krokodil Behko » 21 Apr 2019, 08:51

Nema. To je samo za slikanje.
online

User avatar
KREMENAC
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3115
Joined: 27 Jul 2018, 02:43
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Turska

Post by KREMENAC » 21 Apr 2019, 21:51

maketa??

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by Mala_Mu » 06 May 2019, 21:30

Poništeni izbori u Istanbulu, naređeno novo glasanje


Image

Turska izborna komisija, na zahtjev vladajuće stranke AKP, poništila je izbore za gradonačelnika Istanbula i naredila ponavljanje glasanja.

Podsjećamo da je kandidat turske opozicione Republikanske narodne stranke (CHP) Ekrem Imamoglu proglašen sredinom aprila za gradonačelnika Istanbula nakon što je zvanično okončano prebrojavanje glasova. Novi izbori u Istanbulu održat će se 23. juna.

Međutim, vodeća AKP predsjednika Recepa Tayyipa Erdogana nedugo zatim je podnijela žalbu za poništenje i ponovno održavanje izbora u Istanbulu, a danas je i ozvaničeno kako će se ponoviti glasanje.

Image

"Moji insajderski izvori u Turskoj kažu da će se izbori u Istanbulu ponoviti početkom juna. Vlast će, najvjerovatnije, učiniti sve da pobijedi ovaj put. I bojim se da će ovo označiti samo još jedan korak u padu Turske", napisao je Mustafa Akyol, turski pisac i novinar koji je poznat kao veliki kritičar AKP-a, na svom Twitteru još 11. aprila, čime je na neki način predvidio razvoj situacije u vezi s izborima u Istanbulu.

Gubitak Istanbula teško je pao AKP-u. Pored toga, Erdogan je izgubio Ankaru i neke druge važne urbane centre. Svjetski analitičari procijenili su kako su lokalni izbori u Turskoj održani u aprilu bili referendum o Erdoganovoj vladavini.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by Mutevelija » 06 May 2019, 21:31

Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by Zagorka » 06 May 2019, 22:42

Ne možete vi mene odbacivati koliko ja izbora mogu poništiti :djed
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35717
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1096 times
Been thanked: 589 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by Venera » 06 May 2019, 23:25

Oblak wrote: 14 Apr 2019, 15:41 Image
Image
Mardin, jugoistok Turske.
:ok
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by harlekin » 07 May 2019, 22:50

"Moji insajderski izvori u Turskoj kažu da će se izbori u Istanbulu ponoviti početkom juna. Vlast će, najvjerovatnije, učiniti sve da pobijedi ovaj put. I bojim se da će ovo označiti samo još jedan korak u padu Turske", napisao je Mustafa Akyol, turski pisac i novinar koji je poznat kao veliki kritičar AKP-a, na svom Twitteru još 11. aprila, čime je na neki način predvidio razvoj situacije u vezi s izborima u Istanbulu."
Kad ono neko viri iz guzice zapadnjacke naravno da mu pogled ne puca bas u visine :hm
ok vlast u turskoj nije savrsena kao ni bilo gdje u svijetu cini mi se,trpaju u zatvore ljude,i treba da trpaju jer im smeta ta vlast i jer su pijuni zapada,
to sto je postala jbena sila koja ne sljivi i ne kleci pred sugavim zapadom je uspjeh nikakav pad.
Ameri u svakoj zemlji koja im se ne pokorova nadju ljude kojima ne pase ta vlast i onako podmuklo ih podupiru i ljepo to serviraju kako te vlasti zatvaraju vlastiti narod i kaznjava,i ajd nije njima ni zamjerit al ono da ljudi puse isto sranje uvijek ponovo pa zbilja moras bit glup :cudi
ono zbilja poznajete neku zemlju koja je sila i koja odjebe i ne sljivi ameriku a da odmah nije neprijatelj svijeta br 1?
Kad se u americi krse ljudska prava ili ljudi nestaju po tajnim sluzbama onda je to "domovinska sigurnost",kad u americi Bush broji glasove dok ne pobijedi onda su to "tijesni izbori",al ne moze onaj koji viri iz te guzice to vidjet jer ne moze podic glavu a sto bi i je dizao kad u njoj samo paucina se nahvatala :bije

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by KOMESAR » 01 Jun 2019, 18:07

Da li ste ikada razmišljali o tome zašto je Turska toliko odlučna u pogledu nabavke S-400 sistema?

Zašto se Turska ubrzano naoružava?

Na granici Sirije i Turske Zapadne države gomilaju svoje snage, nastavljaju se isporuke naoružanja terorističkim organizacijama.

Nakon što su objavljeni rezultati podvodnih istraživanja o novootkrivenim zalihama nafte i prirodnog gasa u Mediteranu, ratni brodovi Zapadnih država preplavili su ovu regiju.

Pored američkih ratnih brodova i nosača aviona u istočnom Mediteranu, Amerika je svoje vojne baze u Bugarskoj, Rumuniji i Grčkoj krenula da proširuje i dodatno naoružava.

Šta to Amerika sprema?! Zašto okružuje evropski dio Turske?

Zadnjih dana smo mogli čitati vijesti kako je grčka uprava na Kipru dala Francuskoj teren za uspostavljanje vojne baze, s kojim ciljem Francuska želi vojnu bazu na Kipru?

Kiparski grci se nisu zaustavili na Francuskoj naravno, njihov ministar odbrane je u Velikoj Britaniji potpisao ugovor u kojem se Britanija obavezuje da na Kipar dopremi svojne ratne avione.

Čak je i Italija najavila da će svoje ratne avione prebaciti na grčki otok Kretu.

Ne treba zaboraviti ni Izrael koji je već duže vrijeme u savezu sa Grčkom. Skoro svakog mjeseca počeli su da održavaju zajedničke vojne vježbe usmjerene protiv Turske.

Protiv Turske su još zauzeli stranu i Egipat sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima koji se ne odvajaju od svojih Zapadih šefova.



Šta će Turska uraditi protiv Francuske, Izraela, Grčke, UAE, Egipta, Velike Britanije i Amerike?



Turska je nedavno održala dvije najveće pomorske vojne vježbe u svojoj republičkoj historiji i svijetu poslala glasnu i jasnu poruku kako će se boriti pod svaku cijenu.

Sjetite se poruke turskog predsjednika koji se nedavno obratio Zapadu u pogledu Istanbula:

“Nikada ne možete pretvoriti Istanbul u Konstantinopolj. Vaši djedovi su došli prije vas i vidjeli našu čvrstinu, vratili smo ih žive ili u kovčegu. Ako dođete sa istim namjerama, mi ćemo vas dočekati. Nema sumnje da ćete dobiti ispraćaj od nas kao i vaši djedovi”.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by Pasaga » 01 Jun 2019, 19:43

Sve je ovo jasno ,ko dan,vec 10-tak godina
...ko hoce da vidi.
Ev,ja opet po zapadnjacima..... :p
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Turska

Post by storm » 01 Jun 2019, 19:48

Meni se čini da je on borac za Tursku, kako je bio i Milošević za Srbiju...
A fino je Turska picila nekad..
U stvari nije moj predmet interesa, samo dojam.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by Pasaga » 01 Jun 2019, 19:50

ne dolazi ovdje...
tamo gdje se pokazuju noge ..... :hihi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests