Turska

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37926
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by Pasaga » 19 Jan 2018, 19:37

storm wrote: 19 Jan 2018, 19:29
Pasaga wrote: 19 Jan 2018, 19:19
gaga wrote: 19 Jan 2018, 19:11 Pravo mi drago kada vidim da Turska napreduje.Najzad je pocela da bombarduje neku drugu drzavu.Danas ne mozes biti demokratska drzava ako ne bombardujes drugu.Doduse to je tek susjedna drzava ali svaki pocetak je tezak.Amerika bombarduje drzave koje su udaljene od nje hiljadama kilometara,to je pravi napredak.
Ameri ce pokusat svim silama sacuvati neku celiju,paravojsku.koja ce sutra ginuti za njih.
Kurdi to rade vec od zalivskog,golf,rata... i sta su dobili.
Politicki.... nevidjeni debili...pukotine
Erdo ima potpuno pravo osigurat neki pojas oko granice kad su takve paravojske u pitanju.
Danas ,sutra... opet ce radit o njihovoj glavi... Turskog naroda.
Nisam znao za ta prava, upasti u tuđu državu i "osigurati pojas" i "zaštiti narod"....oko čega mi onda pričamo u ratovima 90ih ovdje?
...oni samo rade ono sto rade i jenkiji....
nisam ja navijac...niciji....
ovo se danas zove demokratija ...brinut se za prava prekookeanskih naroda...i tak to...znas i sam ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Turska

Post by storm » 19 Jan 2018, 20:01

Pasaga wrote: 19 Jan 2018, 19:37
storm wrote: 19 Jan 2018, 19:29
Pasaga wrote: 19 Jan 2018, 19:19
gaga wrote: 19 Jan 2018, 19:11 Pravo mi drago kada vidim da Turska napreduje.Najzad je pocela da bombarduje neku drugu drzavu.Danas ne mozes biti demokratska drzava ako ne bombardujes drugu.Doduse to je tek susjedna drzava ali svaki pocetak je tezak.Amerika bombarduje drzave koje su udaljene od nje hiljadama kilometara,to je pravi napredak.
Ameri ce pokusat svim silama sacuvati neku celiju,paravojsku.koja ce sutra ginuti za njih.
Kurdi to rade vec od zalivskog,golf,rata... i sta su dobili.
Politicki.... nevidjeni debili...pukotine
Erdo ima potpuno pravo osigurat neki pojas oko granice kad su takve paravojske u pitanju.
Danas ,sutra... opet ce radit o njihovoj glavi... Turskog naroda.
Nisam znao za ta prava, upasti u tuđu državu i "osigurati pojas" i "zaštiti narod"....oko čega mi onda pričamo u ratovima 90ih ovdje?
...oni samo rade ono sto rade i jenkiji....
nisam ja navijac...niciji....
ovo se danas zove demokratija ...brinut se za prava prekookeanskih naroda...i tak to...znas i sam ....
Ako ćemo do kraja....turska je najmanje jednako prljavo odigrala u Sirijskom ratu...
Nisu se ISILovci snadbijevali preko Houstona, nego preko Turske...odlazili, dolazili, trgovali...
Imamo pretpostavku čiji je igrač ISIL....i tu na trokutu rusi ameri i turci sve je isprepleteno interesima...kao i kurdi...njima je interes jednom imati državu..
a turci bogu hvala kroz povijest su dokazali da im nije mrsko ni izbrisati nešto više ljudi...ovdje smo to zvali genocidom...samo blizu u prošlost armenija, sad kurdi...
Licemjerno je bilo što drugo nego osuditi takve radnje...
Last edited by storm on 19 Jan 2018, 20:13, edited 1 time in total.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37926
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by Pasaga » 19 Jan 2018, 20:12

Turska je mal igrac,cesto naivan.
Pored tog,hoce da budu kao...neko...veliki.
Sad,i ubuduce,ce da im se obija od glavu ovo surovanje u Sirijskom
ratu...sa svacim i svakim.-
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by Krokodil Behko » 19 Jan 2018, 20:23

Pasaga wrote: 19 Jan 2018, 20:12 Turska je mal igrac,cesto naivan.
Pored tog,hoce da budu kao...neko...veliki.
Sad,i ubuduce,ce da im se obija od glavu ovo surovanje u Sirijskom
ratu...sa svacim i svakim.-

Bolje bi im bilo, da su za svoj groš navalili do Damaska, pa sastavili i Kurde i Alevite.
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26742
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14891 times
Been thanked: 3972 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by Veca » 19 Jan 2018, 23:55

gaga wrote: 19 Jan 2018, 19:11 Pravo mi drago kada vidim da Turska napreduje.Najzad je pocela da bombarduje neku drugu drzavu.Danas ne mozes biti demokratska drzava ako ne bombardujes drugu.Doduse to je tek susjedna drzava ali svaki pocetak je tezak.Amerika bombarduje drzave koje su udaljene od nje hiljadama kilometara,to je pravi napredak.

...de, sta ima veze, nije presla granicu, moze legalno bombardirat' koliko 'oce! :zubi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80647
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7225 times
Been thanked: 11701 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by spacebound » 20 Jan 2018, 07:43

Nikad necu shvatit fascinaciju i ljubav prosjecnog bosnje spram Turske.Bitna mi i draga taman koliko Nepal i Filipini :cudi
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Turska

Post by damir5 » 20 Jan 2018, 09:14

spacebound wrote: 20 Jan 2018, 07:43 Nikad necu shvatit fascinaciju i ljubav prosjecnog bosnje spram Turske.Bitna mi i draga taman koliko Nepal i Filipini :cudi
lijepa je turska, ogromna, ima se šta vidjet, lijepo more, tebi bi se jako svidjela hrana :oo ... i to je to, uglavnom ta je ljubav i fascinacija copy/paste ljubavi od komšija/susjeda prema njihovoj majci :123
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80647
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7225 times
Been thanked: 11701 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by spacebound » 20 Jan 2018, 09:48

damir5 wrote: 20 Jan 2018, 09:14
spacebound wrote: 20 Jan 2018, 07:43 Nikad necu shvatit fascinaciju i ljubav prosjecnog bosnje spram Turske.Bitna mi i draga taman koliko Nepal i Filipini :cudi
lijepa je turska, ogromna, ima se šta vidjet, lijepo more, tebi bi se jako svidjela hrana :oo ... i to je to, uglavnom ta je ljubav i fascinacija copy/paste ljubavi od komšija/susjeda prema njihovoj majci :123
Lijepa je i Italija, i more i hrana, gradovi, ima se sta vidjet, pa ces tesko naci Bosnju da se toliko raduje kad Italija pobijedi komsije ili susjede u nekom sportu, da navija za italiju kao za rodjene i da ih zove bracom :oo
To je kao sto ti rece bas tuk na utuk, vi imate Hrvatsku, vi imate Srbiju, e i mi imamo Tursku :valja
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Turska

Post by damir5 » 20 Jan 2018, 10:02

spacebound wrote: 20 Jan 2018, 09:48
damir5 wrote: 20 Jan 2018, 09:14
spacebound wrote: 20 Jan 2018, 07:43 Nikad necu shvatit fascinaciju i ljubav prosjecnog bosnje spram Turske.Bitna mi i draga taman koliko Nepal i Filipini :cudi
lijepa je turska, ogromna, ima se šta vidjet, lijepo more, tebi bi se jako svidjela hrana :oo ... i to je to, uglavnom ta je ljubav i fascinacija copy/paste ljubavi od komšija/susjeda prema njihovoj majci :123
Lijepa je i Italija, i more i hrana, gradovi, ima se sta vidjet, pa ces tesko naci Bosnju da se toliko raduje kad Italija pobijedi komsije ili susjede u nekom sportu, da navija za italiju kao za rodjene i da ih zove bracom :oo
To je kao sto ti rece bas tuk na utuk, vi imate Hrvatsku, vi imate Srbiju, e i mi imamo Tursku :valja
tačno tako, mada koliko je meni poznato, naši narodi vole tu italiju, pogotovo oni manjinski :ooo
ja lično sam, uostalom kao i dosta naših ljudi, apsolutni fan njemačke, ... industrija, auta, piva, cuke :oo
jedino im je hrana za moj pojam bez veze, pošto ne konzumiram svinjetinu :) Italija slično, pizza quattro formaggi, mcdonalds i grčka salata do besvijesti :valja Tu se najviše vidi ta prednost turske, sve kao kod nas, samo puno kvalitetnije :oo

ali ta ljubav, to nema nigdje, pogotovo da nas neko voli ... kako ono kažu, jedino majka iskreno voli svoje dijete, sve ostalo je manji ili veći interes :hihi
Last edited by damir5 on 20 Jan 2018, 10:10, edited 1 time in total.
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80647
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7225 times
Been thanked: 11701 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by spacebound » 20 Jan 2018, 10:05

:hm premisljam se oko reakcije, da l' palac gore ili suze od smijeha :valja
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Turska

Post by damir5 » 20 Jan 2018, 10:11

huh, konačno :ok prevali :valja :valja
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by Krokodil Behko » 20 Jan 2018, 10:12

Pliva patka-pliva guska,
Doboj opština turska :nokti
online

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Turska

Post by gaga » 20 Jan 2018, 22:25

Turska vojska je do sada u najmanje sedam regija uništila 108 od 113 predviđenih položaja PKK/KCK/PYD-YPG i ISIS-a, uništena su skloništa i skladišta terorista. Svi ubijeni i ranjeni u bolnicama su članovi terorističke organizacije PYD/PKK.

Potvrđeno je kako su se 72 turska vojna aviona, koji su učestvovali u ofanzivi, vratili u bazu.

Podvučeno je kako su samo teroristi cilj operacije u Siriji, a preduzete su sve mjere kako civili ne bi bili ugroženi.

Turska vojna avijacija je bombardovala i aerodrom Minig na sjevero-zapadu Sirije, koji su Sjedinjene Američke Države koristile za isporučivanje naoružanja kurdskim oružanim formacijama, saopštio je list Hurijet pozivajući se na vojne izvore.
Navedeno je da je aerodrom Minig bio među 113 ciljeva koji su označeni za napade tokom turske vojne operacije „Maslinova grančica“ u sirijskom Afrinu.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by Krokodil Behko » 20 Jan 2018, 23:03

Yepp. Sila velika, mlate Kurde koji uopšte nemaju ni državu ni vladu. :ok
online

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Turska

Post by gaga » 20 Jan 2018, 23:12

Krokodil Behko wrote: 20 Jan 2018, 23:03 Yepp. Sila velika, mlate Kurde koji uopšte nemaju ni državu ni vladu. :ok
Nije imao ISIL ni Vladu ni predsjednika pa su ih godinama bombaerdovali Rusi,Amerikanci Danci,Englezi....Turci makar imaju hrabrosti,uvode kopnene snage.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by rethna » 21 Jan 2018, 00:53

Pa morala se svijetu dati neka intervencija :cudi
Question everything.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by Melek » 21 Jan 2018, 08:34

storm wrote: 19 Jan 2018, 20:01
Pasaga wrote: 19 Jan 2018, 19:37
storm wrote: 19 Jan 2018, 19:29
Pasaga wrote: 19 Jan 2018, 19:19

Ameri ce pokusat svim silama sacuvati neku celiju,paravojsku.koja ce sutra ginuti za njih.
Kurdi to rade vec od zalivskog,golf,rata... i sta su dobili.
Politicki.... nevidjeni debili...pukotine
Erdo ima potpuno pravo osigurat neki pojas oko granice kad su takve paravojske u pitanju.
Danas ,sutra... opet ce radit o njihovoj glavi... Turskog naroda.
Nisam znao za ta prava, upasti u tuđu državu i "osigurati pojas" i "zaštiti narod"....oko čega mi onda pričamo u ratovima 90ih ovdje?
...oni samo rade ono sto rade i jenkiji....
nisam ja navijac...niciji....
ovo se danas zove demokratija ...brinut se za prava prekookeanskih naroda...i tak to...znas i sam ....
Ako ćemo do kraja....turska je najmanje jednako prljavo odigrala u Sirijskom ratu...
Nisu se ISILovci snadbijevali preko Houstona, nego preko Turske...odlazili, dolazili, trgovali...
Imamo pretpostavku čiji je igrač ISIL....i tu na trokutu rusi ameri i turci sve je isprepleteno interesima...kao i kurdi...njima je interes jednom imati državu..
a turci bogu hvala kroz povijest su dokazali da im nije mrsko ni izbrisati nešto više ljudi...ovdje smo to zvali genocidom...samo blizu u prošlost armenija, sad kurdi...
Licemjerno je bilo što drugo nego osuditi takve radnje...
Fazon je u tome da je Kurdima interes jednom imati drzavu koja zadire i u Tursku. Napad Turske na Siriju radi "osiguranja pojasa i zastite naroda" uopste nije paralela koju mozemo povuci naspram napada Hrvatske ili Srbije na BiH u cilju "osiguravanja pojasa i zastite naroda". Ono prvo je preventivna mjera u cilju zastite i stabilizacije turskih dijelova koji granice sa Sirijom a ovo drugo je klasicna agresija s ciljem otimanja tudje teritorije i totalnog teritorijalno-politickog razvaljivanja susjedne drzave, sa primjesama etnickog ciscenja i totalne tendencije ka eliminisanju cijelog jednog nacionalnog korpusa ili djelimicno nacionalnih korpusa sa pojedinih dijelova teritorije susjedne drzave. Dakle, nikako paralela izmedju turskih vojnih akcija u Siriji naspram onog sta smo mi imali. Cisto zato sto bas nismo toliko naivni ;)

Osim toga: ko to etnicki cisti Kurde sa teritorije Turske? A narocito, ko to radi danas, odnosno ko to radi posebno od Ataturkove Turske pa naovamo? Pa imamo prilicno drugaciju situaciju sa kurdima u Turskoj. Imamo ih u turskom parlamentu, zastupljeni su sa prilicnim procentom tamo, imamo oruzane pobune i ustanke sirom Turske koji iskrsnu svako malo, itd itd. Da li je to zaista "etnicko ciscenje Kurda"?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37926
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by Pasaga » 21 Jan 2018, 09:21

Sve preostale,prezivjele, snage kalifata,su prekomandovane,date druge instrukcije...
.... tu su .... za buduce upade,destrukcije po potrebi nalogodavaca i financujera ....
... jbga... uslugu za uslugu ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Turska

Post by storm » 21 Jan 2018, 09:32

Hehe svakako, nisam ovdje ni ocekivao drukcije reakcije...stotinu cete razloga naci, da opravdate ovo divljanje...
Turci su inace iskonski cetnici, nisu dzaba 500 godina usa(s)vrsali srbe.
Ako sam i nekad bio za to, da udju u EU, sad definitvno nisam vise...neka ih tamo neka se rokaju, dok onog azijskog hitlera ne skinu...
Zao mi skoro polovice normalnih u toj drzavi.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Turska

Post by Sheval » 21 Jan 2018, 09:34

Turci su moja braca. Krv nije voda.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 70 guests