NJEMAČKA

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Njemačka: U pucnjavi u gradu Hanau ubijeno osam ljudi, napadači u bijegu

Post by insomnia » 20 Feb 2020, 10:23

Ko je reko?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Njemačka: U pucnjavi u gradu Hanau ubijeno osam ljudi, napadači u bijegu

Post by insomnia » 20 Feb 2020, 10:24

I sta kazu ne ide se izBosne samo radi para nego i radi sigurnosti
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Njemačka: U pucnjavi u gradu Hanau ubijeno osam ljudi, napadači u bijegu

Post by spacebound » 20 Feb 2020, 10:25

:rol

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Njemačka: U pucnjavi u gradu Hanau ubijeno osam ljudi, napadači u bijegu

Post by dadojović » 20 Feb 2020, 10:38

Dr. Wheel wrote: 20 Feb 2020, 10:20
dadojović wrote: 20 Feb 2020, 10:18

Obično se takvi zločini okarakteriziraju kao terorizam. Ili zločin iz mržnje.
Nešto ne vjerujem da će se ovo okarakterisat kao teroristički napad jer ubica nije musliman, jelte.
Tvrditi da samo muslimane okrivljuju za terorizam je netočno. Da krenem od Hrvatske, gdje su vjerojatno preko devedeset posto okrivljenih za terorizam kršćani (Srbi).
Ako krenemo dalje po Europi sjetimo se da su brojni članovi ETE, IRE..i da ne idemo dalje u povijest do Baader- Mainhofa i Crvenih brigada, osuđeni za terorizam.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Dr. Wheel
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2798
Joined: 24 Jan 2020, 22:54
Location: Od blata i snega
Status: Offline

Re: Njemačka: U pucnjavi u gradu Hanau ubijeno osam ljudi, napadači u bijegu

Post by Dr. Wheel » 20 Feb 2020, 10:39

Ja to i ne tvrdim, ali da se ne pravimo englezi, zna se da su to rijetke situacije. Pogotovo poslije 9/11.

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Njemačka: U pucnjavi u gradu Hanau ubijeno osam ljudi, napadači u bijegu

Post by dadojović » 20 Feb 2020, 10:49

Dr. Wheel wrote: 20 Feb 2020, 10:39 Ja to i ne tvrdim, ali da se ne pravimo englezi, zna se da su to rijetke situacije. Pogotovo poslije 9/11.
Pa većina tih "kršćanskih", uslovno rečeno, organizacija koje su pribjegavale terorističkim postupcima ili su razbijene ili su se okrenule pregovorima sa svojim vladama.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Njemačka: U pucnjavi u gradu Hanau ubijeno osam ljudi, napadači u bijegu

Post by insomnia » 20 Feb 2020, 10:50

Alen Rizvanovic npr nije osudjen za terorizam nego za ubistvo. U fr bude pun kurac napada koje pocine Arapi koji budu proglaseni dijelom bolesne osobe...
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Njemačka: U pucnjavi u gradu Hanau ubijeno osam ljudi, napadači u bijegu

Post by storm » 20 Feb 2020, 10:58

Terorizam je "izum" zapada...
Eh sad što je medijski plodno vrijeme da se ispostavi muslimanski predznak, nije ništa novo.
Samo u americi je pobijeno barem duplo više ljudi, zadnjih pet godina, u terorističkim obračunima, bez muslimana u tragovima.
Stavljao sam na temu terorizam, kronološki unazad 100 godina, terorističke akte... Čak ni zadnjih godina ne uzima prevagu terorizam sa strane muslimana, ali o drugima nećete čitati, jer su nezanimljivi... To je tako danas, nažalost.
Sa druge strane najavljivao sam ovo... Treba i reci, da u cca tri milijuna migranata, koji su stigli u njemačku od 2015, nemali je broj njih, koji nisu došli raditi, tražiti priliku... I onda budale nadju budale... I rezultati su tu. A države se ponašaju, kao da će se sve samo od sebe posloziti. Teško, ili nikako...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Njemačka: U pucnjavi u gradu Hanau ubijeno osam ljudi, napadači u bijegu

Post by Krokodil Behko » 20 Feb 2020, 11:01

storm wrote: 20 Feb 2020, 10:58 Terorizam je "izum" zapada...
Eh sad što je medijski plodno vrijeme da se ispostavi muslimanski predznak, nije ništa novo.
Samo u americi je pobijeno barem duplo više ljudi, zadnjih pet godina, u terorističkim obračunima, bez muslimana u tragovima.
Stavljao sam na temu terorizam, kronološki unazad 100 godina, terorističke akte... Čak ni zadnjih godina ne uzima prevagu terorizam sa strane muslimana, ali o drugima nećete čitati, jer su nezanimljivi... To je tako danas, nažalost.
Sa druge strane najavljivao sam ovo... Treba i reci, da u cca tri milijuna migranata, koji su stigli u njemačku od 2015, nemali je broj njih, koji nisu došli raditi, tražiti priliku... I onda budale nadju budale... I rezultati su tu. A države se ponašaju, kao da će se sve samo od sebe posloziti. Teško, ili nikako...

Treba uzeti u obzir, da su žrtve islamskih terorista u preko 90% slučajeva - muslimani, pa tako da i ta priča, s druge strane, o odbrani vjere, nema veze s mozgom.
online

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Njemačka: U pucnjavi u gradu Hanau ubijeno osam ljudi, napadači u bijegu

Post by insomnia » 20 Feb 2020, 11:03

Muslimani koji su proglaseni otpadnicima
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Njemačka: U pucnjavi u gradu Hanau ubijeno osam ljudi, napadači u bijegu

Post by storm » 20 Feb 2020, 11:07

Krokodil Behko wrote: 20 Feb 2020, 11:01
storm wrote: 20 Feb 2020, 10:58 Terorizam je "izum" zapada...
Eh sad što je medijski plodno vrijeme da se ispostavi muslimanski predznak, nije ništa novo.
Samo u americi je pobijeno barem duplo više ljudi, zadnjih pet godina, u terorističkim obračunima, bez muslimana u tragovima.
Stavljao sam na temu terorizam, kronološki unazad 100 godina, terorističke akte... Čak ni zadnjih godina ne uzima prevagu terorizam sa strane muslimana, ali o drugima nećete čitati, jer su nezanimljivi... To je tako danas, nažalost.
Sa druge strane najavljivao sam ovo... Treba i reci, da u cca tri milijuna migranata, koji su stigli u njemačku od 2015, nemali je broj njih, koji nisu došli raditi, tražiti priliku... I onda budale nadju budale... I rezultati su tu. A države se ponašaju, kao da će se sve samo od sebe posloziti. Teško, ili nikako...

Treba uzeti u obzir, da su žrtve islamskih terorista u preko 90% slučajeva - muslimani, pa tako da i ta priča, s druge strane, o odbrani vjere, nema veze s mozgom.
To da i ne spominjemo.. Irak, siriju, Afganistan... Gdje ne prodje dan, bez desetaka žrtava. Ali eto, rekoh... Nije zanimljivo.
Nikad više informacija nismo imali, a u prosjeku nikad ograniceniji nismo bili.
Ja kad ovdje slušam neke ljude :lupa
A skolovani, nisu baš slabog intelekta... Ali selekcija informacije nula bodova. Mediji su danas moć.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Njemačka: U pucnjavi u gradu Hanau ubijeno osam ljudi, napadači u bijegu

Post by vrhbosnica » 20 Feb 2020, 11:12

Bei dem Tatverdächtigen handelt es sich um Tobias R., einen 43 Jahre alten Mann mit deutscher Staatsangehörigkeit aus Hanau. Er war demnach legal im Besitz einer Waffe und Sportschütze. Beuth zufolge war Tobias R. weder als rechtsextrem bekannt noch ist er polizeilich in Erscheinung getreten. Die Ermittler fanden in der Wohnung zudem ein Video. Die Aufnahme, welche der Mann wenige Tage vor der Tat veröffentlichte, enthält eher wirre Verschwörungstheorien auf englisch - eine "persönliche Botschaft an alle Amerikaner", aufgenommen in einer Privatwohnung. Darin sagt der Mann, in den USA existierten unterirdische Militäreinrichtungen, in denen Kinder misshandelt und getötet würden. Dort würde auch dem Teufel gehuldigt. Amerikanische Staatsbürger sollten aufwachen und gegen diese Zustände "jetzt kämpfen".

Osumnjiceni je tobias r., 43-godišnjak sa njemackim drzavljanstvom iz hanaua. zakonski je posjedovao oruzje. tobias r. nije bio dio ekstremne desnice, niti je bio poznat policijskim snagama. istazitelji su pronasli video, sa teorijama zavjere i njegovom licnom porukom svim amerikancima. kaze da u USA postoje podzemna vojna postrojenja u kojima se djecu muci i ubija, i obozava sotona.. amerikanci bi se trebali probuditi i boriti se protiv ovog stanja..

samo, kakve veze ovo ima sa nargilom i kurdima
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Njemačka: U pucnjavi u gradu Hanau ubijeno osam ljudi, napadači u bijegu

Post by Krokodil Behko » 20 Feb 2020, 11:15

vrhbosnica wrote: 20 Feb 2020, 11:12 Bei dem Tatverdächtigen handelt es sich um Tobias R., einen 43 Jahre alten Mann mit deutscher Staatsangehörigkeit aus Hanau. Er war demnach legal im Besitz einer Waffe und Sportschütze. Beuth zufolge war Tobias R. weder als rechtsextrem bekannt noch ist er polizeilich in Erscheinung getreten. Die Ermittler fanden in der Wohnung zudem ein Video. Die Aufnahme, welche der Mann wenige Tage vor der Tat veröffentlichte, enthält eher wirre Verschwörungstheorien auf englisch - eine "persönliche Botschaft an alle Amerikaner", aufgenommen in einer Privatwohnung. Darin sagt der Mann, in den USA existierten unterirdische Militäreinrichtungen, in denen Kinder misshandelt und getötet würden. Dort würde auch dem Teufel gehuldigt. Amerikanische Staatsbürger sollten aufwachen und gegen diese Zustände "jetzt kämpfen".

Osumnjiceni je tobias r., 43-godišnjak sa njemackim drzavljanstvom iz hanaua. zakonski je posjedovao oruzje. tobias r. nije bio dio ekstremne desnice, niti je bio poznat policijskim snagama. istazitelji su pronasli video, sa teorijama zavjere i njegovom licnom porukom svim amerikancima. kaze da u USA postoje podzemna vojna postrojenja u kojima se djecu muci i ubija, i obozava sotona.. amerikanci bi se trebali probuditi i boriti se protiv ovog stanja..

samo, kakve veze ovo ima sa nargilom i kurdima

Svi su naši portali prenijeli vijest, da jeste desničar, a pozivali su se na Bild, meni se čini.
online

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Njemačka: U pucnjavi u gradu Hanau ubijeno osam ljudi, napadači u bijegu

Post by vrhbosnica » 20 Feb 2020, 11:16

Krokodil Behko wrote: 20 Feb 2020, 11:15
Svi su naši portali prenijeli vijest, da jeste desničar, a pozivali su se na Bild, meni se čini.
mozda su mislili da nije bio ofisl dio neke desne grupe, al nema sumnje da je ovo ksenofobicni napad bio...
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Njemačka: U pucnjavi u gradu Hanau ubijeno osam ljudi, napadači u bijegu

Post by insomnia » 20 Feb 2020, 11:16

storm wrote: 20 Feb 2020, 11:07
Krokodil Behko wrote: 20 Feb 2020, 11:01


Treba uzeti u obzir, da su žrtve islamskih terorista u preko 90% slučajeva - muslimani, pa tako da i ta priča, s druge strane, o odbrani vjere, nema veze s mozgom.
To da i ne spominjemo.. Irak, siriju, Afganistan... Gdje ne prodje dan, bez desetaka žrtava. Ali eto, rekoh... Nije zanimljivo.
Nikad više informacija nismo imali, a u prosjeku nikad ograniceniji nismo bili.
Ja kad ovdje slušam neke ljude :lupa
A skolovani, nisu baš slabog intelekta... Ali selekcija informacije nula bodova. Mediji su danas moć.
Za to se obratite islamskim “ucenjacima”. Npr sejhu Kardaviju koji je ohalalio samoubilacke napade pa makar mete bili zene i djeca
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Njemačka: U pucnjavi u gradu Hanau ubijeno osam ljudi, napadači u bijegu

Post by prog321 » 20 Feb 2020, 11:20

dadojović wrote: 20 Feb 2020, 10:38
Dr. Wheel wrote: 20 Feb 2020, 10:20

Nešto ne vjerujem da će se ovo okarakterisat kao teroristički napad jer ubica nije musliman, jelte.
Tvrditi da samo muslimane okrivljuju za terorizam je netočno. Da krenem od Hrvatske, gdje su vjerojatno preko devedeset posto okrivljenih za terorizam kršćani (Srbi).
Ako krenemo dalje po Europi sjetimo se da su brojni članovi ETE, IRE..i da ne idemo dalje u povijest do Baader- Mainhofa i Crvenih brigada, osuđeni za terorizam.
Poslije 90ih ne možeš biti terorista ako nisi musliman.
Psihopata , neuračunat, rastrešen.
To može.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Njemačka: U pucnjavi u gradu Hanau ubijeno osam ljudi, napadači u bijegu

Post by prog321 » 20 Feb 2020, 11:25

insomnia wrote: 20 Feb 2020, 11:16
Za to se obratite islamskim “ucenjacima”. Npr sejhu Kardaviju koji je ohalalio samoubilacke napade pa makar mete bili zene i djeca
Jeko šef kardavije ili je ono bio šeik ?
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Njemačka: U pucnjavi u gradu Hanau ubijeno osam ljudi, napadači u bijegu

Post by insomnia » 20 Feb 2020, 11:27

Ima google
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Njemačka: U pucnjavi u gradu Hanau ubijeno osam ljudi, napadači u bijegu

Post by prog321 » 20 Feb 2020, 11:58

Tis počeo sa tim .
Možeš objasniti onda zašto bih ja ili bilo koji drugi musliman slušao tog nikogovića ?
Lik kaže ok je pobiti ljude za tu i tu svrhu.
I potpuno psihićki zdrav musliman njega posluša .
Kako ti to zamišljaß ?
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Krvoproliće u njemačkom gradu Hanau: Ubijeno deset osoba, napadač pronađen mrtav

Post by insomnia » 20 Feb 2020, 12:54

Medju ubijenima i jedan drzavljanin BiH
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests