Prvi svjetski rat

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Prvi svjetski rat

Post by drugrankovic » 26 May 2014, 18:44

Krokodil Behko wrote:Za neupućene, u prvoj godini rata, srpska vojska je bila brojnija od AU jedinica na Balkanu za nekih cirka 100.000 ljudi. Ukoliko uzmemo u obzir i to da je AU vojska bila sastavljena/skrpljena od raznih naroda, nije ni čudo što je doživjela dva neuspijeha. Situacija se mijenja kad na ovo ratište stiže Njemačka vojska. Srbija je potučena i glavnina vojske sa desetinama hiljada civila, bježi u Albaniju. Dok su putovali kroz Albaniju, Albanci su ih pola pobili - sasvim zasluženo.
Za neupućene, par godina prije toga, Srpska vojska je nakon Balkanskog rata, ušla u Albaniju i tamo počinila neviđena zvjerstva. Ovo im je bilo samo tante za tante.
Ko ne vjeruje, nek progugla šta je o tome pisao Dimitrije Tucović.
Na kraju, srpske vojske na solunskom frontu, bilo je za dvije-tri divizije, pa tako da n možemo ni govoriti o nekoj spektakularno velikoj ulozi Srbije u oslobađanju zapadnog Balkana. Samo im je pao dobar grah, da sile Antante pobijede kao i to, da im je trebao neki lokalni nasilnik na ovim prostorima. To bi bilo sve.


komplesk je čudo a? srbin pobednik, to se ne može podneti. jel sam sebi poveruješ u ovo? ceo svet priznaje da je solunski front probijen najviše zahvaljujući srbima... čuvena je izjava francuskog generala koji izveštava da je francuska konjica u čudu jer kasni 200 km za srpskom pešadijom koja je odavno protutnjala...

nego, normalno je to sranje tj pisanje i laši koje ti ovde iznosiš... hrvati su imali preko 200000 žrtava u tom ratu na strani tiranina, gde su i tvoji pretci (muslimani) s njima verovatno bili... a potom je srbin ovde došao ko pobednik i to je teško priznat... imal rata gde ste bili na strani koja nije okupatorska do 1945? u sledećem "hrvatsko cveće" i tada srbin (hrvati su jugoslaviju zvali crvenom tvorevinom srba) pobedio fašiste... kompleks je to...

kako god, pa da nismo ni bitku izvojevali, bitno da nismo bili na strani žgadije tiranijske, austrougarske, fašističke... za razliku od tvojih....
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Prvi svjetski rat

Post by drugrankovic » 26 May 2014, 18:46

laganini wrote:..još jedan podatak o nevjerojatnim žrtvama hrvata u prvom svjetskom ratu..od 1914 do 1918 poginulo je 137 000 hrvatski soldata a još je 109 000 umrlo od ratnih djelovanja,razni epidemija i gladi..za što...
za tiranina, radje nego za slobodu očito, naročito ako taj tiranin ratuje protiv srbina
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Njemački i austrijski mediji o ulozi Srba u Velikom ratu

Post by drugrankovic » 26 May 2014, 18:48

hrnjica wrote:
laganini wrote:..nas su u povijesti učili da je to bio povod a ne uzrok ratu..otprilike i je to..
tacno, moramo razlikovati povod od uzroka
rata bi bilo i bez atentata
sto se tice srbije u tom ratu, treba im skinuti kapu a ne omalovazavati njihovu borbu.
jos manje treba koristiti svaku temu da se pljuje po srbima, nego posteno priznati njihove zasluge u odredjenim istorijskim trenutcima.
naravno i kritikovati njihove greske, stim da se pravi razlika izmedju naroda i vlasti

krokodilu ti to reci... ali dzaba kompleks je čudo i bes što srbin pobednik, i ne samo tada... a oni uvek protivnici srbina... i na krivoj strani
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Njemački i austrijski mediji o ulozi Srba u Velikom ratu

Post by drugrankovic » 26 May 2014, 18:55

Seljak wrote:
hrnjica wrote:
laganini wrote:..nas su u povijesti učili da je to bio povod a ne uzrok ratu..otprilike i je to..
tacno, moramo razlikovati povod od uzroka
rata bi bilo i bez atentata
sto se tice srbije u tom ratu, treba im skinuti kapu a ne omalovazavati njihovu borbu.
jos manje treba koristiti svaku temu da se pljuje po srbima, nego posteno priznati njihove zasluge u odredjenim istorijskim trenutcima.
naravno i kritikovati njihove greske, stim da se pravi razlika izmedju naroda i vlasti
Naravno da treba biti realan i uvažavati historijske fakte, makar se oni, eventualno, i ne uklapali u naš emotivni sustav. Srbiji i srpskoj vojsci niko ne može osporiti historijske zasluge u oslobađanju Srbije, nakon povlačenja preko Prokletija i krfske tragedije.
Nekritički vrednovati, pak, srbijansku ulogu u oslobađanju ''južnoslavenske braće'' ispod austrougarske vlasti, kao altruistički, emocionalni čin, bez ikakvog sopstvenog interesa, znači također biti nerealan i zatvarati oči pred faktima.
Uzmemo li u obzir teritorijalna proširenja Srbije, nakon Balkanskih ratova i njezine aspiracije za nova proširenja, prema BiH i Hrvatskoj, ne može se politiku Srbije tako olako amnestirati ni od uzroka rata. Ne glavnog, ne jedinog, naravno, ali se ne može ni kazati da je srbijansko učešće u ratu, zajedno sa Sarajevskim atentatom, samo puki, posljedični događaj već davno zrelih i posloženih uzroka rata.
Ne pljujući ni po kome, pa ni po Srbima i jasno razlikujući pojam naroda i njegove političke elite, želim samo reći da je u osnovici svake državne politike, pa i srbijanske, uvijek bio, jeste i biti će - interes. Interes se, kad treba i kad je se posjeduje, najučinkovitije ostvaruje silom. Kada se radi o nacionalnim državama jedne nacije, onda taj politički interes poprima i dodatnu nijansu.
Da preciziram - mislim da je Sarajevski atentat povod rata, a politika velikosrpske buržoazije, jedan je od mnogobrojnih i jedan od ostalih uzročnika rata.

zavravao se i srbin da je to "oslobadjanje"... pa hrvatu austro ugarin beše miliji... Jugoslaviju sa srbinom je prihvatio da ne padne pod italiju londosnkim ugovorom... oslobađanje je bio ljudski čin, ali čista zabluda kao i 1945 kada u zagrebu partizansku vojsku dočekaše prazne ulice... i tu je partizan (70 posto srba) doživljen kao okupator, ostalo je pusto zavaravanje...
utopija je bilo to oslobađanje 1918, taj koga si oslobodio ispašće ti največi krvnik... Srpska greška velika.
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Njemački i austrijski mediji o ulozi Srba u Velikom ratu

Post by harlekin » 26 May 2014, 19:39

drugrankovic wrote:
zavravao se i srbin da je to "oslobadjanje"... pa hrvatu austro ugarin beše miliji... Jugoslaviju sa srbinom je prihvatio da ne padne pod italiju londosnkim ugovorom... oslobađanje je bio ljudski čin, ali čista zabluda kao i 1945 kada u zagrebu partizansku vojsku dočekaše prazne ulice... i tu je partizan (70 posto srba) doživljen kao okupator, ostalo je pusto zavaravanje...
utopija je bilo to oslobađanje 1918, taj koga si oslobodio ispašće ti največi krvnik... Srpska greška velika.
" Srpska greška velika" ta zadnja rijec je najveca greska tog nebeskog naroda :kafa
rijec "velika" moraju izbrisat iz rijecnika,nikak se ne snalaze snjom :cudi
taj nebeski narod kako je sletio s nebesa oce bit neki handrc
i svako malo kad ih par sjedi negdje,razlazu se jean drugom o svojoj velicini i govno im se popne u grudi
oni jadni kontaju srce naraslo pa juris gdje bilo u ime grdosije od srbije,
pokolju gdje kakvi baba,djece,staraca i opet sljedeci 50 godina pricaju o svojoj velicini
i sunasce ti zarko koliko u tim bojevima poginu junacki srba djeluje kao da je kina zaseok u srbiji po ljudstvu :kafa

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Njemački i austrijski mediji o ulozi Srba u Velikom ratu

Post by drugrankovic » 26 May 2014, 20:46

harlekin wrote:
drugrankovic wrote:
zavravao se i srbin da je to "oslobadjanje"... pa hrvatu austro ugarin beše miliji... Jugoslaviju sa srbinom je prihvatio da ne padne pod italiju londosnkim ugovorom... oslobađanje je bio ljudski čin, ali čista zabluda kao i 1945 kada u zagrebu partizansku vojsku dočekaše prazne ulice... i tu je partizan (70 posto srba) doživljen kao okupator, ostalo je pusto zavaravanje...
utopija je bilo to oslobađanje 1918, taj koga si oslobodio ispašće ti največi krvnik... Srpska greška velika.
" Srpska greška velika" ta zadnja rijec je najveca greska tog nebeskog naroda :kafa
rijec "velika" moraju izbrisat iz rijecnika,nikak se ne snalaze snjom :cudi
taj nebeski narod kako je sletio s nebesa oce bit neki handrc
i svako malo kad ih par sjedi negdje,razlazu se jean drugom o svojoj velicini i govno im se popne u grudi
oni jadni kontaju srce naraslo pa juris gdje bilo u ime grdosije od srbije,
pokolju gdje kakvi baba,djece,staraca i opet sljedeci 50 godina pricaju o svojoj velicini
i sunasce ti zarko koliko u tim bojevima poginu junacki srba djeluje kao da je kina zaseok u srbiji po ljudstvu :kafa


kompleks je čudo jedno :zubi
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Prvi svjetski rat

Post by Krokodil Behko » 26 May 2014, 20:56

drugrankovic wrote:
Krokodil Behko wrote:Za neupućene, u prvoj godini rata, srpska vojska je bila brojnija od AU jedinica na Balkanu za nekih cirka 100.000 ljudi. Ukoliko uzmemo u obzir i to da je AU vojska bila sastavljena/skrpljena od raznih naroda, nije ni čudo što je doživjela dva neuspijeha. Situacija se mijenja kad na ovo ratište stiže Njemačka vojska. Srbija je potučena i glavnina vojske sa desetinama hiljada civila, bježi u Albaniju. Dok su putovali kroz Albaniju, Albanci su ih pola pobili - sasvim zasluženo.
Za neupućene, par godina prije toga, Srpska vojska je nakon Balkanskog rata, ušla u Albaniju i tamo počinila neviđena zvjerstva. Ovo im je bilo samo tante za tante.
Ko ne vjeruje, nek progugla šta je o tome pisao Dimitrije Tucović.
Na kraju, srpske vojske na solunskom frontu, bilo je za dvije-tri divizije, pa tako da n možemo ni govoriti o nekoj spektakularno velikoj ulozi Srbije u oslobađanju zapadnog Balkana. Samo im je pao dobar grah, da sile Antante pobijede kao i to, da im je trebao neki lokalni nasilnik na ovim prostorima. To bi bilo sve.


komplesk je čudo a? srbin pobednik, to se ne može podneti. jel sam sebi poveruješ u ovo?
E jes vala baš kompleks u mp3. :888
Noćima ne spavam jedući se od muke što je to tako.

ceo svet priznaje da je solunski front probijen najviše zahvaljujući srbima... čuvena je izjava francuskog generala koji izveštava da je francuska konjica u čudu jer kasni 200 km za srpskom pešadijom koja je odavno protutnjala...
Potom red mitomanije i ostalih gluposti.
Znaš li ti koliko je 200 kilometara? :perezube

A šta bi za one srpske zločine u Albaniji? Ti voliš da se krene odpočetka, pa očito nisi primjetio taj dio posta. Neće mi biti mrsko da ga repriziram :D
Za neupućene, par godina prije toga, Srpska vojska je nakon Balkanskog rata, ušla u Albaniju i tamo počinila neviđena zvjerstva. Ovo im je bilo samo tante za tante.
Ko ne vjeruje, nek progugla šta je o tome pisao Dimitrije Tucović.

nego, normalno je to sranje tj pisanje i laši koje ti ovde iznosiš...


Zamolio bih te da mi citiraš te moje laži, pa da razmotrimo.
Btw, srpska je vojska na tom frontu brojala oko 100.000 ljudi. Šta je to ako nisu tri divizije? Možda je neko to podijelio i na 30 divizija, ali po vojnim normama to su samo tri divizije.
hrvati su imali preko 200000 žrtava u tom ratu na strani tiranina, gde su i tvoji pretci (muslimani) s njima verovatno bili...
Ti "tirani" njima nisu ubijali poslanike po parlamentima, za razliku od Srba, zar ne? :)

a potom je srbin ovde došao ko pobednik i to je teško priznat... imal rata gde ste bili na strani koja nije okupatorska do 1945?
Ima, kako da ne :D
Oslobodili smo vam Srbiju od vas samih.
Znaš li da je u cijeloj Srbiji bilo svega 20.000 partizana a da je taj broj u BiH i HR bio višestruko veći?


http://www.hagalil.com/archiv/2004/05/tschetniks.htm
Der Widerstand gegen die faschistische Besatzung Jugoslawiens war multinational. Darin lag die Stärke der Partisanenarmee Titos. Nach Statistiken des Generalstabes der Partisanenarmee, gab es auf dem Höhepunkt des Krieges Ende 1943 in Kroatien 122.000 aktive Partisanen, in Bosnien waren es 108.000, in Serbien 22.000. Natürlich waren viele Partisanen in Kroatien und Bosnien ethnische Serben. Viele waren auch Muslime, die von allen verfolgt wurden. Nur die Partisanen versprachen eine bosnische Republik, innerhalb der von ihnen befürworteten jugoslawischen Föderation. Der muslimische Klerus verurteilte auch die Verfolgung von Juden und Serben. Die bosnischen Muslime erlitten die größten Verluste pro Kopf von allen Nationalitäten in Jugoslawien.
Sad mi naumpade nešto ono od Dobrice Ćosića o laganju. :ovaj
Eto toliko o tome ko laže a ko ne.
online

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Prvi svjetski rat

Post by JCR » 26 May 2014, 21:08

Par slika bosanskih vojnika u I Svj. ratu:
Image
Image
Image
Image

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Prvi svjetski rat

Post by drugrankovic » 26 May 2014, 21:36

a vidi im fesića... i sta ocekivati posle od potomaka ovih bojovnika? da gubitnik i učesnik na strani tiranije poštuje uspeh neprijatelja i to još srbina? :P
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Prvi svjetski rat

Post by drugrankovic » 26 May 2014, 21:39

krokodil ti to kažeš u bosni i hrvatskoj bilo više partizana? ahahahahahaha
hrvatskoj! čuj spominjati hrvatsku i partizane, ok bilo ih je najviše svakako u bosni, pa i ono u hrvatskoj (dalmacija, lika, krajina)...
a ko je bio u tim partizanima? marsovci! hahahahahaha
naravno srbi preko 70 procenata...
stvarno si...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Prvi svjetski rat

Post by drugrankovic » 26 May 2014, 21:40

oću reć krokodil da ste vi procentualno gledano najviše bili hrvatsko cveće... e sad što s srbi iz bosne bili partizani pa se mozes kurciti kao bosanski partizani...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Prvi svjetski rat

Post by Krokodil Behko » 26 May 2014, 21:51

Eto. :D
Sad se samo malo zamisli nad tim svojim postovima i eto ti sjajnog odgovora na pitanje, zašto se Jugoslavija raspala. Ne moraš ići dalje od sebe samog.
online

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Prvi svjetski rat

Post by JCR » 26 May 2014, 23:52

Ja ću ti reć da srbi u Bosni ne postoje. Takav fesić vam je nosio otac "srbskog jezika" Vuk Karadžić i ne kontam te. Jel očekuješ da će Bošnjaci stati na stranu četalja protiv carstva u kojem smo imali poštovanje kao i svaka članica, pa možda i veće u nekim slučajevima.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Prvi svjetski rat

Post by drugrankovic » 27 May 2014, 10:08

[quote="JCR"]Ja ću ti reć da srbi u Bosni ne postoje. Takav fesić vam je nosio otac "srbskog jezika" Vuk Karadžić i ne kontam te. Jel očekuješ da će Bošnjaci stati na stranu četalja protiv carstva u kojem smo imali poštovanje kao i svaka članica, pa možda i veće u nekim slučajevima.[/qu

protiv cetalja? rec cetnik tek nastaje tada od srpskih jurišnih četa- četnici, elitno tada


kao svaka članica carstva? :cool podguzna muvo, sluga i rob... bili ste član austrougarske? :valja
drug član jbt :plavi :plavi :plavi bosna kao i hrvatska je bila austrougarska kolonija. e svašta čuh al ovo...


dobro tad niste prvi put bili na strani protov koje beše ceo svet... pa i srbi, a u drugom sv ratu, hrvatsko cveće... i tad ste bili član?
:grana

nije bitno što na strani okupatora i tiranina, fašiste bitno da derete srbina... a posle kao srbin takve oslobodio? od koga samih sebe?


članica! :hop :hop :hop a jeste jako su vas poštovali, dobro ste im brisali cokule.... :pusi
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Prvi svjetski rat

Post by Julia-Klara » 27 May 2014, 10:37

sta ono rece ? kompleksi su cudo? jesu,jesu, samo se pitam ciji :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Prvi svjetski rat

Post by drugrankovic » 27 May 2014, 17:42

bosna je clanica austrougarske! :plavi :plavi :plavi
:haha :haha :haha :haha
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Prvi svjetski rat

Post by JCR » 27 May 2014, 20:48

Lijepo, nabijem i tebe i komunističko-rusku robuniju znaš već na šta. Ko je normalan, shvatit će na šta sam mislio, naravno ti kao i svaki drugi SDS terorist nisi nešto najbistriji. Nije mi jasno vi volite svoju "braću" ruse, toliko da umjesto da napravite svoj grb i zastavu, uzimate 4s, dvoglavog orla i trobojku od rusa i bizantijaca, a onda govoriš o uvlačenju. Pazi, Bosna makar historijski postoji, za razliku od hibridne države koja ovisi od genocida koje njen narod čini.

User avatar
Tatanka
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 522
Joined: 06 Apr 2010, 23:16
Location: Germania
Status: Offline

Re: Prvi svjetski rat

Post by Tatanka » 27 May 2014, 20:59

Krokodil Behko wrote:Eto. :D
Sad se samo malo zamisli nad tim svojim postovima i eto ti sjajnog odgovora na pitanje, zašto se Jugoslavija raspala. Ne moraš ići dalje od sebe samog.
:D :ok
Bolje je uzivati i kasnije se kajati, nego se kajati sto nisi uzivao...
Giovanni Boccaccio

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Prvi svjetski rat

Post by drugrankovic » 06 Jun 2014, 12:07

ja ljudima rekoh da jebosna bila ravnopravna clanica austrougarske... oni me gledaju ko tele u sarenu livadu... mamu im glupu moracu ih poslat ovde da se edukuju i vide da je bosna bila ravnopravna ugledna clanica i postovana!

ahahaha, e medalju za glupost najvecu si osvojio


draže ti bilo biti sluga i konjusar... neka tvoja stvar
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Prvi svjetski rat

Post by Zagorka » 06 Jun 2014, 12:11

drugrankovic wrote:ja ljudima rekoh da jebosna bila ravnopravna clanica austrougarske... oni me gledaju ko tele u sarenu livadu... mamu im glupu moracu ih poslat ovde da se edukuju i vide da je bosna bila ravnopravna ugledna clanica i postovana!

ahahaha, e medalju za glupost najvecu si osvojio


draže ti bilo biti sluga i konjusar... neka tvoja stvar
ne kontam sto ne znas pricati bez da vrijedjas i prostacis ko zadnja seljacina.............de izuj opanke i civiliziraj se malo..........ovo ti je bosanski forum,nije tako neki šumadijski seljački ;)
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests