Jasenovac

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Jasenovac

Post by Krokodil Behko » 23 Feb 2014, 16:12

Image

Srbija treba da napusti svaku ideju o nagodbi sa Hrvatskom i treba da iskoristi "svjetsku pozornicu" Međunarodnog suda pravde da međunarodnu zajednicu upozna sa genocidom koji je Nezavisna Država Hrvatska /NDH/ izvršila nad Srbima, smatra bivši ...

... ministar spoljnih poslova SR Jugoslavije Vladislav Jovanović.

Jovanović je podsjetio da se za taj strašni genocid nad Srbima, ali i Jevrejima i Romima, Hrvatska provukla uz pomoć politike bratstva i jedinstva i nije odgovarala ni pred jednim međunarodnim ili nacionalnim sudom, niti je poput Njemačke bila denacifikovana.

On je ukazao da će, bez obzira na to što genocid NDH nad Srbima nije predmet rasprave na Međunarodnom sudu pravde, dokazi koje će Srbija iznijeti ući u anale tog suda, a time i u istoriju Drugog svjetskog rata na tlu Kraljevine Jugoslavije.

"To će suštinski pomoći da današnja međunarodna zajednica stekne pravu predstavu o masovnoj tragediji Srba u NDH i da se objektivnije i nepristrasnije vide procesi u isprovociranom i nametnutom rasturanju SFRJ", ocijenio je Jovanović u autorskom tekstu objavljenom u beogradskoj "Politici".

On je naglasio da Srbiju pred zakazanu raspravu pred Međunarodnim sudom pravde ne smiju da sputaju obziri prema Hrvatskoj, koja je dospjela u psihološki povoljniji položaj zbog manjka borbenosti Beograda.

Iza Hrvatske su interesi Zapada da Srbiju, i pomoću ove tužbe, zadrži u defanzivnom položaju dok ne budu ostvareni svi njegovi strategijski ciljevi, od Kosova nadalje, kaže Jovanović.

"Nije slučajno što je u pisanju tužbe Hrvatske učestvovao i istaknuti američki pravnik /kao što je i u pripremi `Oluje` učestovala grupa penzionisanih američkih generala/. Niti je slučajno što je hrvatska tužba podignuta u godini kada su SAD i NATO morali da naknadno opravdavaju bombardovanje Srbije, koje nije odobrio Savjet bezbjednosti UN", rekao je Jovanović.

On ističe da hrvatska tužba ne bi bila podnesena "bez miga SAD", a da prijedlozi Srbije za nagodbu ne bi bili sistematski ignorisani.

(Vijesti.ba/Srna)
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Upoznati svijet sa genocidom NDH nad Srbima

Post by laganini » 23 Feb 2014, 16:14

kmečanje se nastavlja...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Upoznati svijet sa genocidom NDH nad Srbima

Post by storm » 24 Feb 2014, 09:54

...ja bi sve dao, da jednom SVA istina izđe na vidjelo...ali SVA...i od SVIH...pa da vidimo i jednom kroz neku kolektivnu katarzu okončamo ta pitanja...dok je tih otvorenih pitanja i nedorečenosti, uvijek ima prostora za neka ferceranja...
pa samo za primjer meni izgleda da se i dan danas ubija u jasenovcu, jer broj žrtava u stalnom je porastu...pretjerano ako je i od srba :kafa
...a kmečanje im je klasika, kad dobiju po tamburi...pa oni jedini glorificiraju poraze....gledajući od kosovskog boja pa nadalje :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Upoznati svijet sa genocidom NDH nad Srbima

Post by Spanac_113 » 24 Feb 2014, 10:00

po meni je ovo hrvatska trebala prduhitrit. sastaviti nepristranu komisiju, izvuci zakljucke i otvoreno reci zao nam je sto je jedan dio naseg vodstva pod instrukcijama od strane njemaca napravio to i to. tocka i amen.
a ne pustiti njima da da od toga prave mecku. u pravu si storm, za pet godina ce ispasti da je u jasenovcu pobijeno 110% srba.

Ruana
Status: Offline

Re: Upoznati svijet sa genocidom NDH nad Srbima

Post by Ruana » 24 Feb 2014, 10:02

laganini wrote:kmečanje se nastavlja...
Pa imaju ljudi pravo da traze istinu, jer nije da ga nije bilo


jer i ti bi rekA da je obratno.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Upoznati svijet sa genocidom NDH nad Srbima

Post by storm » 24 Feb 2014, 10:26

Ruana wrote:
laganini wrote:kmečanje se nastavlja...
Pa imaju ljudi pravo da traze istinu, jer nije da ga nije bilo


jer i ti bi rekA da je obratno.
svakako je bilo i to nema smisla opovrgavati....ali treba reći i da je nakon rata, izvjesno vrijeme ta ustanova "radila" sa nesmanjenom žestinom...ali to su bili pobjednici i o tome se ne priča...jelte :123
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Ruana
Status: Offline

Re: Upoznati svijet sa genocidom NDH nad Srbima

Post by Ruana » 24 Feb 2014, 10:28

Ne bih u detalje nego samo usput pricam sa laganim na njegov nacin.

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Upoznati svijet sa genocidom NDH nad Srbima

Post by Dzagoda » 24 Feb 2014, 12:30

A brate dragi vise, te Turci im krv na slamku pili prije hiljadu godina, te Jasenovac,,,,a jest stvarno ja'b rekla podosta njihA ugrozeno :D. :D. :D. :D. :D. :D. :D.

Cuj me, tobe jarabi, mi, vi, oni, ccccccccc
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Upoznati svijet sa genocidom NDH nad Srbima

Post by Krokodil Behko » 24 Feb 2014, 15:58

Jagoda wrote:A brate dragi vise, te Turci im krv na slamku pili prije hiljadu godina, te Jasenovac,,,,a jest stvarno ja'b rekla podosta njihA ugrozeno :D. :D. :D. :D. :D. :D. :D.

Cuj me, tobe jarabi, mi, vi, oni, ccccccccc
Istina je ta da Turci nisu bili ništa lošiji osvajači od drugih.
Srbi su unutar osmanskog carstva, imali taman toliko paša i vezira da se ne mogu ni prebrojati. Plus to, što nisu nešto posebno bili neprijateljski nastrojeni prema pravoslavnim zemljama - jer su ih već sve bili pokorili. Pravim Srbima, više su nevolja zadali pravoslavni Vlasi koji su se širili po Srbiji tokom uprave osmanlija, nego same osmanlije. Ta ekspanzija, bila je taman tolika da danas teško može i govoriti o pravim Srbima.
online

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Upoznati svijet sa genocidom NDH nad Srbima

Post by Dzagoda » 25 Feb 2014, 01:07

Krokodil Behko wrote: Ta ekspanzija, bila je taman tolika da danas teško može i govoriti o pravim Srbima.
Ah zalosna ti majka, nes' ziv ostat od jezika sad :D. :D. :D. :D. :D. :D.
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Upoznati svijet sa genocidom NDH nad Srbima

Post by Rockefeller » 25 Feb 2014, 01:42

storm wrote:...ja bi sve dao, da jednom SVA istina izđe na vidjelo...ali SVA...i od SVIH...pa da vidimo i jednom kroz neku kolektivnu katarzu okončamo ta pitanja...dok je tih otvorenih pitanja i nedorečenosti, uvijek ima prostora za neka ferceranja...
Ja ovo cijelo vrijeme i pričam. Nema napretka ukoliko svi ne priznamo svoje greške koje smo prešutjeli. Ali ne cinično "izvini" nego pomoći u oporavku i popravljanju štete u onom dijelu u kojem je neko tu štetu nanio.

Htjeli mi to priznati ili ne, strašne stvari su se dešavale unazad sto godina. Nije puno bilo bolje ni ranije, ali sva krvoločnost je tek isplivala u zadnjem stoljeću.

Hrvatska bi morala izviniti se (onako kako sam opisao) Srbiji za Jasenovac.
Srbija bi se morala izviniti Bosancima za etnička čišćenja onog mamlaza Mrže Mihajlovića.
Srbija bi se morala izviniti Hrvatima i Bosancima za agresiju na Hrvatsku i Bosnu devedesetih.
Hrvatska bi se morala izviniti za agresiju na Bosnu devedesetih.
I Bosna bi se morala izviniti Srbima i Hrvatima Bosne za sve zločine koje su oni počinili u devedesetim.

Kad kažem izviniti, kako rekoh ne mislim na cinično izvini. Mislim na istrebljenje i osudu svih onih ljudi koji slijede i veličaju politike tih zlotvornih umova. Priznavanje nanošenja štete u ime nekog i pomaganje da se ta šteta otkloni.
Last edited by Rockefeller on 25 Feb 2014, 01:52, edited 1 time in total.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Upoznati svijet sa genocidom NDH nad Srbima

Post by laganini » 25 Feb 2014, 01:45

to bi nas spasilo odma bi se grlili i ljubili..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Upoznati svijet sa genocidom NDH nad Srbima

Post by Rockefeller » 25 Feb 2014, 01:51

To je potrebno svima nama radi nas samih, ne radi komšija.

Povjerenje je osovina ljubavi, ali je povjerenje i osovina bankarstva, prodaje i cijele ekonomije.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Upoznati svijet sa genocidom NDH nad Srbima

Post by laganini » 25 Feb 2014, 01:52

tu i tamo se čovik ispovidi...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Upoznati svijet sa genocidom NDH nad Srbima

Post by Dzagoda » 25 Feb 2014, 01:55

Rockefeller wrote:
storm wrote:...ja bi sve dao, da jednom SVA istina izđe na vidjelo...ali SVA...i od SVIH...pa da vidimo i jednom kroz neku kolektivnu katarzu okončamo ta pitanja...dok je tih otvorenih pitanja i nedorečenosti, uvijek ima prostora za neka ferceranja...
Ja ovo cijelo vrijeme i pričam. Nema napretka ukoliko svi ne priznamo svoje greške koje smo prešutjeli. Ali ne cinično "izvini" nego pomoći u oporavku i popravljanju štete u onom dijelu u kojem je neko tu štetu nanio.

Htjeli mi to priznati ili ne, strašne stvari su se dešavale unazad sto godina. Nije puno bilo bolje ni ranije, ali sva krvoločnost je tek isplivala u zadnjem stoljeću.

Hrvatska bi morala izviniti se (onako kako sam opisao) Srbiji za Jasenovac.
Srbija bi se morala izviniti Bosancima za etnička čišćenja onog mamlaza Mrže Mihajlovića.
Srbija bi se morala izviniti Hrvatima i Bosancima za agresiju na Hrvatsku i Bosnu devedesetih.
Hrvatska bi se morala izviniti za agresiju na Bosnu devedesetih.
I Bosna bi se morala izviniti Srbima i Hrvatima Bosne za sve zločine koje su oni počinili u devedesetim.

Kad kažem izviniti, kako rekoh ne mislim na cinično izvini. Mislim na istrebljenje i osudu svih onih ljudi koji slijede i veličaju politike tih zlotvornih umova. Priznavanje nanošenja štete u ime nekog i pomaganje da se ta šteta otkloni.
I sta od izvinjenja?! Je'l se to jede?! Garantuje da se nece ponoviti?!

Nek mi Bog oprosti, ali cetnicki nastrojenima nikad svjetlost nece nadoc. I nisam pod predrasudama, jednostavno fakat istorije.

Nek mi se ne izvinjava, nek mi izadje iz kuce.
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Upoznati svijet sa genocidom NDH nad Srbima

Post by Rockefeller » 25 Feb 2014, 02:20

Pa kako ti rekoh @Jagoda, izvinjenje znači pohapsiti č'etnike, osuditi ih na robiju, možda oduzeti imovinu. Čistka srpske pravoslavne crkve, čistka srpske političke scene... Izvinjenje nije samo izvini.
laganini wrote:tu i tamo se čovik ispovidi...
Ako imaš zašto... samo ti. Kao musliman bih ti savjetovao da usvojiš koje dijete ili ga bar iškoluješ ako već imaš takvih grijeha. :ok

Inače smo mi Bošnjaci u daleko boljoj poziciji nego Srbi i Hrvati. Ako ne dodje, kao što Storm reče do katarze, mi ćemo Srbe i Hrvate istjerati iz Bosne na sirovu snagu. Otići će radi naše brojnosti i siromaštva koje im se dešava (što ne bih volio, ali ja stvari gledam realno).
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Upoznati svijet sa genocidom NDH nad Srbima

Post by storm » 25 Feb 2014, 05:48

laganini wrote:to bi nas spasilo odma bi se grlili i ljubili..
to bi bio tek temelj...prvi ispravan korak, na kojem bi se kasnije sve gradilo...

ovakvo stanje je samo temelj i garant kaosa i idučih 100 godina...što naravno nekome opet odgovara i daje prostora, da nastavlja sa svojim rabotama :123
laganini wrote:tu i tamo se čovik ispovidi...
hmda...bitno je to...i sve ok :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Upoznati svijet sa genocidom NDH nad Srbima

Post by laganini » 25 Feb 2014, 06:15

uf govorim uopćeno još će ispast da sam ratni zločinac neda bog..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Upoznati svijet sa genocidom NDH nad Srbima

Post by storm » 25 Feb 2014, 06:31

Rockefeller wrote:Pa kako ti rekoh @Jagoda, izvinjenje znači pohapsiti č'etnike, osuditi ih na robiju, možda oduzeti imovinu. Čistka srpske pravoslavne crkve, čistka srpske političke scene... Izvinjenje nije samo izvini.
laganini wrote:tu i tamo se čovik ispovidi...
Ako imaš zašto... samo ti. Kao musliman bih ti savjetovao da usvojiš koje dijete ili ga bar iškoluješ ako već imaš takvih grijeha. :ok

Inače smo mi Bošnjaci u daleko boljoj poziciji nego Srbi i Hrvati. Ako ne dodje, kao što Storm reče do katarze, mi ćemo Srbe i Hrvate istjerati iz Bosne na sirovu snagu. Otići će radi naše brojnosti i siromaštva koje im se dešava (što ne bih volio, ali ja stvari gledam realno).
ovo sa sirovom snagom ti je sigurno izletilo ;) ...ionako hrvate koji su ostali drži još samo neka emotivna veza sa teritorijem na kojem su trenutno...ili jednostavno nemaju kuda :cudi ...tko god je imao i najmanju varijanticu zdimiti van iz bh to je i učinio :kafa
ogromna područja za 50 godina budu samo vikend naselja, kao što je sad jedna posavina jer možete hrvate i otjerati svojim postupcima i poimanjem države, no zemlju koju posjeduju teško će vam masovno prodati...nitko zapravo...vrijedi bagatela, pa nek stoji do boljih vremena :123
ako je to interes bih, onda je svaka rasprava suvišna...
laganini wrote:uf govorim uopćeno još će ispast da sam ratni zločinac neda bog..
:zubi šala lagani, šala...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Upoznati svijet sa genocidom NDH nad Srbima

Post by laganini » 25 Feb 2014, 06:35

mali roki baljezga ponekad u smislu što se babi snilo ...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests