Hrvatska- domovinski rat

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Presuda: Da li je Srbija kriva za genocid u Hrvatskoj?

Post by drugrankovic » 03 Feb 2015, 19:47

Hrvatska je ratovala na teritoriji bosne.

E sad to je kao ok dogovor s muslimanima koje licemerni zapad dopustao... Ma cim zte usli tamo da nije bilo potkupljivog slobe svaki normalan bi poslao vojsku srbije i poganjo bagru... Mozete vi mozemp mi...

Ali i ovakp ste zaustVljeni debaklom te silne formacije koju je vodio gotovina nastavljJuci oluju.
.


Samo obdje nije dogovorena sa zlobom traktorijada vec vam ebase sunce avioni srpske i artiljerij..

Savili ste rep i aj ca gotov rat..


Srbi su po vama sami trebali u jame..
Rekoh ti ja ovcara je premalo...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Presuda: Da li je Srbija kriva za genocid u Hrvatskoj?

Post by drugrankovic » 03 Feb 2015, 19:50

Ustase. Eto ko
Htjeli ste nastavit 41vu a mi da sami pod noz...pricaj ti to tetki kati..
Nego kad ce osuda za jasenovac? Mislim presuda konacna sa kaznom? I odstetom?


Do tad odabij
Reko ja malo je kume, malo
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Presuda: Da li je Srbija kriva za genocid u Hrvatskoj?

Post by vila » 03 Feb 2015, 19:51

Da mi izgovoris ovu zadnju recenicu uzivo,,,liznula bi ti samarcinu da je u tebi 150 kila!
Sunca mi moga,,,nisi normalan
a ja jos nenormalnija jer pricam s tobom!

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Presuda: Da li je Srbija kriva za genocid u Hrvatskoj?

Post by drugrankovic » 03 Feb 2015, 19:59

vila wrote:Da mi izgovoris ovu zadnju recenicu uzivo,,,liznula bi ti samarcinu da je u tebi 150 kila!
Sunca mi moga,,,nisi normalan
a ja jos nenormalnija jer pricam s tobom!
Izgovorio bi. Na ovcari su koljaci zavrsili sportsku karijeru a mnogi hrabri komandanti utekli ko oni tetrebovi...

Narod je kolko vidjesmo odvojen i samovoljno usao u autobuse..
A ta sakica od trista..
Ma malo, tolko je samo zrba ubijeno u leto prije otvorenog sukoba...


I ja bi tebi za to imp sta rec a za jasenovac bi te gadjo prackom dovoljno je Zensko si.


Aj ne tupi vise s licemerjem.. Ti to tetka kaji... Adios
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Presuda: Da li je Srbija kriva za genocid u Hrvatskoj?

Post by harlekin » 03 Feb 2015, 20:39

kako cetnik ima obraza spomenut jasenovac :ovaj

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Presuda: Da li je Srbija kriva za genocid u Hrvatskoj?

Post by Pasaga » 03 Feb 2015, 20:42

Najteži dani za P.O.S.K.O.K.info od osnutka (kako zadržati mržnju samo na Bošnjacima)



Ovih par dana svako malo posjećujem P.o.s.k.o.k. Obzirom da je dogovorena politika dvije skupine fašista da se gradi negativan stav i mržnja samo prema Bošnjacima, taj zapadnohercegovački portal koji funkcioniše na bazi izdašnih grantova Milorada Dodika, prolazi kroz veoma teška iskušenja.
Zbog presude suda u Hagu u vezi obostranih optužbi za genocid, eskalirao je žestok sukob srpskih i hrvatskih spinera spinera po brojnim balkanskim portalima.
Kako bi P.o.s.k.o.k izbjegao sukob kod sebe, sinoćnje i današnej zdanje (sadržaj) su posvećeni isključivo ISIL-u, vehabijama, itd...
Pogledajte obavezno...
A pogledajte i invaziju srpskih spinera na hrvatske portale i forume u RH....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Presuda: Da li je Srbija kriva za genocid u Hrvatskoj?

Post by STrendzer » 03 Feb 2015, 21:44

i uvijek sam govorio,I OPET kazem,cetnik razumije samo jedan jezik..I NEMA DRUGE!!

sve ostalo je drkanje Sargine motke..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Presuda: Da li je Srbija kriva za genocid u Hrvatskoj?

Post by storm » 03 Feb 2015, 21:51

Jebeš budale :kafa

više od dvije rijeći ne zaslužuju ...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Presuda: Da li je Srbija kriva za genocid u Hrvatskoj?

Post by drugrankovic » 03 Feb 2015, 22:04

Pasaga wrote:Najteži dani za P.O.S.K.O.K.info od osnutka (kako zadržati mržnju samo na Bošnjacima)



Ovih par dana svako malo posjećujem P.o.s.k.o.k. Obzirom da je dogovorena politika dvije skupine fašista da se gradi negativan stav i mržnja samo prema Bošnjacima, taj zapadnohercegovački portal koji funkcioniše na bazi izdašnih grantova Milorada Dodika, prolazi kroz veoma teška iskušenja.
Zbog presude suda u Hagu u vezi obostranih optužbi za genocid, eskalirao je žestok sukob srpskih i hrvatskih spinera spinera po brojnim balkanskim portalima.
Kako bi P.o.s.k.o.k izbjegao sukob kod sebe, sinoćnje i današnej zdanje (sadržaj) su posvećeni isključivo ISIL-u, vehabijama, itd...
Pogledajte obavezno...
A pogledajte i invaziju srpskih spinera na hrvatske portale i forume u RH....

dok beše samo protiv srba nije svrbilo? :obrve


a to su gluposti, jes s rvatima ce se uortacimo... ko snjima kucu gradi... evo mostar je divan primjer :zubi
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Presuda: Da li je Srbija kriva za genocid u Hrvatskoj?

Post by drugrankovic » 03 Feb 2015, 22:09

i da... sve dok se samo svoje dupe gleda nema napredka... samo se zavaravte a srpsku jos vise udaljavte od povjeenja...


ma dobro ajde, srbija je osudila ovcaru... demokratska vlast se ogradila... i jel to ok? nije? pa kako, i hrvati kazu mi se ogradjujemo od jasenovca i ustaša ? :obrve

e a oce oni presudu za ovcaru pa to ti je... glavaš koji je ponosno vikao da su ustaše, evo ga šeta posle par godina, a šešelja bi za govor mržnje 100 godina...

licemerje hrvatsko i jos imaju obraza o ovome prozborit koju...


svjet je to presjekao pa bilo nam krivo (a jes) a bilo nam milo...


gotovo, od proustaske drzave nista novo
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Presuda: Da li je Srbija kriva za genocid u Hrvatskoj?

Post by drugrankovic » 03 Feb 2015, 22:12

a drugo pasaga nije da nemate isilovaca... vehabista... raznih ladenovih skojevaca :obrve

oni su vas finansirali i borili se za vas... nije to tek tako lako otjerat...


rekoh nije bas da ste cisti zar ne...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Presuda: Da li je Srbija kriva za genocid u Hrvatskoj?

Post by laganini » 04 Feb 2015, 20:16

..ma ima sranja na svim stranam govorimo o politici a srpska je odgovorna za sva sranja na ovim prostorima..ne osuđujem srbe kao ljude nego njihovu genocidnu politiku :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Presuda: Da li je Srbija kriva za genocid u Hrvatskoj?

Post by gospođa Brams » 04 Feb 2015, 21:45

Nisam očekivala da će proći optužba za genocid, to je bilo prilično sanjarski i nerealno za očekivati. Genocid ima svoju definiciju i samo dokazano etničko čišćenje ne uklapa se u tu definiciju. Može se govoriti eventualno o genocidnoj namjeri. A i ICJ je prije svega i politički sud i da je prošla ova optužba to bi bio presedan koji generalno nikome ne bi odgovarao. Zato mislim da je optužnicu trebalo drugačije formulirati.
Mediji dosta negativno prikazuju cijelu situaciju a i ljudi kao da ne shvaćaju što je genocid i isto tako se ponašaju kao da je sve to skupa nešto jako negativno. Međutim sve skupa i nije toliko loše za Hrvatsku, presuda lijepo kaže tko je bio agresor u ratu, te kako je Srbija provodila etnička čišćenja. A i odbijena je smiješna protuoptužnica srbije. Mislim da se od tog suda više nije ni moglo dobiti.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Presuda: Da li je Srbija kriva za genocid u Hrvatskoj?

Post by laganini » 04 Feb 2015, 21:49

..i važno je da je milamnović i pusićka zadovoljni skoro su zapivali na tv.. :place
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Presuda: Da li je Srbija kriva za genocid u Hrvatskoj?

Post by gospođa Brams » 04 Feb 2015, 21:56

Vidim da sad svi uglavnom krive njih i još neke političare ljevice.
Međutim optužba za genocid ne bi prošla sve i da ju je sveti Petar pisao. Već sam rekla zašto.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Presuda: Da li je Srbija kriva za genocid u Hrvatskoj?

Post by gospođa Brams » 04 Feb 2015, 21:59

Da ponovim, bitno treba biti da je presuda jasno definirala tko je bio agresor.
A one nebuloze o dogovorenom ratu mogu si sad zabit u guzicu oni koji to zagovaraju.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Presuda: Da li je Srbija kriva za genocid u Hrvatskoj?

Post by laganini » 04 Feb 2015, 22:12

gospođa Brams wrote:Vidim da sad svi uglavnom krive njih i još neke političare ljevice.
Međutim optužba za genocid ne bi prošla sve i da ju je sveti Petar pisao. Već sam rekla zašto.
..nisam siguran i opće priznanje srpskoj obrani :123
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by storm » 12 Feb 2015, 07:37

Image

AKCIJA 'GUSAR'! SUKOB NAJELITNIJIH POSTROJBI OBIJU VOJSKI: 'Kakav prizor! Kad su došle 'Crne mambe', mislio sam da su američki vojnici!'


S "Crnim mambama“ Gotovina je u potpunosti "pogodio“, ne samo zato jer se imao priliku uvjeriti u njihove sposobnosti na Livanjskom bojištu, već i stoga jer su "Mambe" upravo prije akcije Maslenica povučene s Dubrovačkog ratišta gdje su bili naviknuti na krševit teren djelujući u teškim i surovim uvjetima.
Udruga ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi i ove će godine već tradicionalno sudjelovati 14. veljače 2015.g. u obilježbi 22. obljetnice obrane Novigrada i zadarskog zaleđa u akciji HV-e "Maslenica". Što se, zapravo, događalo tih dana na Maslenici i kako su se u akciju uključile 2.,3. i 4. gardijska brigada? I kako su izvijestan strašan poraz hrvatski branitelji pretvorili u briljantnu pobjedu?

Zašto je Gotovina odlučio pojačati bojišnicu baš sa "Crnim mambama"?

Hrvatska vojska i policija 22. siječnja 1993. Započele su ograničenu ofenzivnu operaciju kodnog naziva "Gusar";. U samo tri dana oslobođena je tzv. ružičasta zona okupiranoga zadarskog zaleđa. Oslobođen je cijeli prostor na potezu Maslenica - Zadar, od Rovanjske, Maslenice, Posedarja, Novigrada, Pridrage, Škabrnje, Islama Latinskog, Kašića pa do Zemunika i tamošnje zrakoplovne luke. Cilj akcije bilo je stvaranje uvjeta za nesmetanu gradnju novoga Masleničkog mosta, čime bi se prekinula dugotrajna prometna izolacija sjevera i juga Hrvatske, koji su dotada bili povezani preko Paškoga mosta i trajektnom linijom Prizna-Žigljen. Ipak, briljantna pobjeda vrlo se lako mogla pretvoriti u strašan poraz.

Iako isprva iznenađene, snage pobunjenih Srba uz pomoć dobrovoljaca iz Srbije krenule su u žestoki protunapad. Sljedećih mjesec dana trajale su strahovite borbe, no hrvatski branitelji, posebice iz gardijskih brigada i jedinica Specijalne policije, rijetko su viđenom požrtvovnošću, usprkos znatnim žrtvama, uspjeli odbiti odlučne protuudare neprijatelja i nanijeti mu vrlo velike gubitke. Maslenica je po mnogočemu bila prekretnicom i jednom od najodlučnijih bitaka Domovinskog rata. Kako su pripadnici 4. GBR i 3.GBR uz veliki napor i gubitke uspjeli obraniti Kašić i zadržati velikosrpske snage na glavnom pravcu njihovog protuudara, neprijatelj uvidjevši da tu neće proći, pregrupiravši se prebacuje težište napada prema Novigradu. Budući da više na terenu nije imao odmornih snaga koje bi mogao ubaciti na taj slabo pokriven prostor Gotovina se odlučuje na ubacivanje prekaljene elitne postrojbe 1.pb 2 GBR „Crne mambe“. S „Crnim mambama“ Gotovina je u potpunosti „pogodio“, ne samo zato jer se imao priliku uvjeriti u njihove sposobnosti na Livanjskom bojištu, već i stoga jer su „Mambe“ upravo prije akcije Maslenica povučene s Dubrovačkog ratišta. Višemjesečnim ratovanjem na Dubrovačkom ratištu „Mambe“ su bili naviknuti na krševit teren djelujući u teškim i surovim uvjetima.

Uvođenje postrojbe s takvim iskustvom bio je pun pogodak pogotovo nakon što se pokazalo da je postrojba nenaviknuta na takav teren (3.pb 3.GBR) uvođenjem u borbu odmah po dolasku pretrpjela iznimno velike gubitke. Uistinu, snage 2.GBR stigle su u posljednji trenutak za spas Novigrada. Zapovjedništvo 2.GBR 8. veljače izdalo je zapovijed o formiranju Taktičke grupe pod zapovjedništvom Borisa Jacovića. Nositelj Taktičke grupe bila je 1.pješačka bojna „Crne mambe“ ojačana izvidničkim vodom izvidničke satnije brigade, Vodom BVP-a i pješaštvom iz OKB-a brigade, Mješovitim protuoklopnim vodom, raketnim vodom brigadne protuzračne obrane i ojačanom satnijom 2 pješačke bojne „Banijska oluja“ iz Siska, dok im se po dolasku u Novigrad priključuju i Vange iz Pule. Dio opreme i ljudstva upućen je cestovnim putem prema Zadru, a 9. veljače većina ljudstva prebačena je u ranojutarnjim satima helikopterima iz Trstenika u zadarsko zaleđe. Odmah po dolasku održan je noćni sastanak s Gotovinom koji je Jacoviću prenio da se ide za Novigrad i da nije siguran kakvo je tamo stanje.

Kako su "mambe" impresionirale svojom opremljenošću...

O utjecaju dolaska „Mambi“ na moral premorenih i iscrpljenih sudionika akcije najbolje svjedoči izjava Danijela Kotlara zapovjednika 7. Domobranske pukovnije:

“I tad sam ugledao dva defendera na čelu kolone vozila, a iz njih izlaze fino obučeni vojnici, čisti, obrijani, to je najljepši prizor u mom životu, dakle kao da su došli američki marinci“. Na upit njihovog zapovjednika Jacovića „kakva je situacija“, odgovorio sam: „crta samo što nije pukla, ukoliko odmah ne dođete preuzeti položaje ovo se neće sačuvati“. Položaji su preuzeti zaista u doslovno zadnji trenutak jer već nakon par sati grupa od 30-ak četnika ništa ne sluteći prilazi cestom prema Novigradu. Ta grupa je u potpunosti potučena od trojice „mambi“ i tada u stvari počinje pravi pakao za obje strane. „Mambe“ 11.veljače kreću u napad da bi ostali dijelovi Tg-a lakše preuzeli položaje i tada uviđaju koga zapravo imaju ispred sebe. Nisu to bili mobilizirani domaći četnici već sve ono najelitnije što je velikosrpska vojska u tom trenutku imala.

5.000 Arkanovih "Tigrova", "Knindži", "Martićevaca" i "Niških specijalaca" – poraženo do koljena

U operaciji Maslenica prvi i jedini put sukobile su se najbolje i najelitnije postrojbe obiju vojski i u tom je sudaru velikosrpski neprijatelj polomio zube. Po dokumentima i izvješćima zarobljenima u „Oluji“ utvrđeno je da su na potezu od Kašića do Novigrada bile skoncentrirane sve najbolje srpske postrojbe: „Niški specijalci“ tzv. JSO , „Vukovi“ s vučjaka, Arkanovi „Tigrovi“, “Kninđe“ kapetana Dragana, Martićevci i mnogi drugi. Omjer snaga koje su se borile oko Novigrada bio je 10:1 u korist neprijatelja kojih je prema dokumentima bilo oko 5 tisuća. U tom silovitom okršaju „Crne mambe“ su izgubile neke od svojih najboljih ljudi pogibijom zapovjednika 1. satnije Dragutina Naglaša, zapovjednika voda Vlade Brebrića, teškim ranjavanjem dozapovjednika 1. Satnije Ivice Šafarića i zapovjednika voda Ivice Mužića. U borbama slijedećih dana pogibaju pripadnik “mambi“ Marijan Mikulin i pripadnici OKB-a Boris Krivačić i Ivan Cindrić. Borbe su se intenzivno vodile gotovo danonoćno punih dva tjedna. Tih dana za „mambe“ nije bilo spavanja jer su četnici noću povremeno ispaljivali minobacačke projektile 120mm bez upaljača što je stvaralo neugodnu tutnjavu u zraku. Narednih dana lukavim potezom zapovjednika Jacovića „mambe“ su neprijatelju stvorile prividan koridor u koji su i ušli, a onda bili dočekani strašnom vatrom pješaštva, minobacačke bitnice i VBR-a, o čemu svjedoči jedan od četničkih zapovjednika: “Moji se ljudi nisu htjeli predati, izginuli su do zadnjeg“. Nakon tog poraza neprijatelj je izgubio motiv ponajviše zato jer su preko svojih obavještajnih kanala već treći dan po dolasku „Crnih mambi“ saznali brojno stanje i čak poimence navedenu formaciju svih koji brane Novigrad. Nemogućnost napredovanja i porazi u direktnom sukobu su toliko demoralizirali velikosrpske najelitnije postrojbe da su se zbog strašnih gubitaka, pogibije i ranjavanja nekih zapovjednika, suočeni s dezerterstvom mobiliziranih snaga i međusobnim obračunima odlučile povući. Tim njihovim povlačenjem završene su teške borbe, a dostignute linije su se očuvale do vojno-redarstvene operacije „Oluja“. Uz dužno poštovanje svim postrojbama angažiranima u zaustavljanju velikosrpskog protuudara kojim je prijetila opasnost proboja skroz do Zadra, posebno su se nadljudskim naporima izloženi istaknuli pripadnici 4.GBR, 3.pb „Kobre“ 3.GBR i 1.pb “Crne mambe“ 2.GBR.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by drugrankovic » 17 Feb 2015, 07:45

koje su ovo mastarije... dubrovacki junaci?


pa sprcili ih za tri dana... i svjet proglasi dubrovnik zasticenim :cudi

bio opkoljen sve do potpunog raskola drzave i pocetka rata u BiH, potom naredjeno povlacenje, napushtanje...

sad neke mambe? ma da ne kazem sta...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Hrvatska- domovinski rat

Post by Biba » 24 Feb 2015, 16:26

hrvatsku drzavu nisu stvorili ni ustase a ni antifasisti kak politikanti vole reci, stvorilo ju je načelo Vukovar, opisano i u psihologiji a sad ko je bio potomak ustasa,domobrana... to ne znam ali znam da je bilo i potomaka partizana...nacelo "Vukovar"....a i ustase i cetnici su ponegdje na jedan kazan hranu uzimali, ma politika je kur.a...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests