Veliki potop

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6994 times
Been thanked: 7944 times
Status: Offline

Re: Veliki potop

Post by Krokodil Behko » 06 Feb 2020, 21:54

Toruk Makto wrote: 06 Feb 2020, 19:58 Potop jeste bio i biti ce opet. Bog ne postoji. Mnoge Price su jedni izmislili da bi navratili druge da vjeruju u njih i njihovo. Politika. Samo razlicito vremensko doba. Sta sve ljudski mozak moze zamisliti pa zapisati se mnogo razlikuje od onoga sto se stvarno moze desiti. Naucnici danas govore da je veoma moguce da je univerzum sam po sebi svjestan. Ja mislim da je i planeta na kojoj zivimo takodje svjesna i ziva. Cim joj dotuzimo resetuje nas. I tako u krug po ko zna koliko puta.

Sad se već sasvim ozbiljno, priča i o multiverzumu.
Što više saznaju, znamo sve manje i manje.
online

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Veliki potop

Post by Toruk Makto » 08 Feb 2020, 00:36

Krokodil Behko wrote: 06 Feb 2020, 21:54
Toruk Makto wrote: 06 Feb 2020, 19:58 Potop jeste bio i biti ce opet. Bog ne postoji. Mnoge Price su jedni izmislili da bi navratili druge da vjeruju u njih i njihovo. Politika. Samo razlicito vremensko doba. Sta sve ljudski mozak moze zamisliti pa zapisati se mnogo razlikuje od onoga sto se stvarno moze desiti. Naucnici danas govore da je veoma moguce da je univerzum sam po sebi svjestan. Ja mislim da je i planeta na kojoj zivimo takodje svjesna i ziva. Cim joj dotuzimo resetuje nas. I tako u krug po ko zna koliko puta.

Sad se već sasvim ozbiljno, priča i o multiverzumu.
Što više saznaju, znamo sve manje i manje.
Čudno majku mu j.... sve ovo sto nam se desava. Ja mislim da i nije bas za dobru ocjenu sve ukupno kad pogledam, moglo je to i bolje, ko god je sve ovo zamislio (ako je neko zamislio) moglo je to dosta bolje jbga. Komplikovano jest, i previse, al da je iskustvo za pozeljeti i nije bas.
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
220volt
Na probnom
Na probnom
Posts: 93
Joined: 13 Apr 2018, 19:55
Location: Meat Community (Mesna Zajednica)
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Veliki potop

Post by 220volt » 13 Feb 2020, 19:07

Prvo, veliki potop je nemoguc. Par naucnika je vec izracunalo da jednostavno nema dovljno vode u obalicma i u zemlji da bi pototpili svaki kontinent zajedno sa planinama. Kad bi svu vodu sa zemlje skupili, nivo mora bi se digo izmedju 30m-50m. Sto je mnogo, ali ni blizu da poplavi citavu kuglu.

Drugo, ako je i bila potop, vjerovatno je lokalno potopila par stotina kilometara okolo. Ljudi koji su u to vrijeme pisali Bibliju nisu uopste imali predstavu o svim kontinetnima i koliko je velika kugla. Za njih je sve sto se moze za par dana na konju, bio citav svijet.
"Najbolje mi je tamo gdje nisam" - moj dedo

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Veliki potop

Post by Socrates » 13 Feb 2020, 19:12

Ma to je neki Hurricane Adem bio.
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests