Držanje i upotreba vatrenog oružja

Moderator: Krokodil Behko

Mare-legija8895
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 212
Joined: 13 Jan 2016, 10:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Držanje i upotreba vatrenog oružja

Post by Mare-legija8895 » 17 Jan 2016, 01:37

Imati pistolj,u redu i ja imam.Imati pistolj i lovacku pusku u redu.Ali imati kao ti desetak takvih stvarcica sa najmanje 200 metaka.ZASTO??????Ili se bojis i postao si paranoican ili si isfrustiran pa sam pogled na svo to naoruzanje daje ti fetisicki uzitak.Naveo bih ti samo primjer dalekih rodjaka tih tvojih cuvara krava tj Engleza.Njihovi policajci ne nose nista drugo nego pendrek,suzavac i lisice.I sve se odvija normalno.Sad sto tamo zivite po zakonima,ustavu i amandmanima koji su stari 250 godina i sto znaci niste evoluirali od vremena OK Corala potvrdjuje i moje misljenje o Amerikancima.Velika zemlja,veliki(debeli),ljudi,najveci neboderi i najveci avijoni i vozovi i sa samim tim prazne glave i prepuna groblja(sve veca i veca). :jok :jok

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Držanje i upotreba vatrenog oružja

Post by SPINERKA » 17 Jan 2016, 02:03

Mare-legija8895 wrote:Imati pistolj,u redu i ja imam.Imati pistolj i lovacku pusku u redu.Ali imati kao ti desetak takvih stvarcica sa najmanje 200 metaka.ZASTO??????Ili se bojis i postao si paranoican ili si isfrustiran pa sam pogled na svo to naoruzanje daje ti fetisicki uzitak.Naveo bih ti samo primjer dalekih rodjaka tih tvojih cuvara krava tj Engleza.Njihovi policajci ne nose nista drugo nego pendrek,suzavac i lisice.I sve se odvija normalno.Sad sto tamo zivite po zakonima,ustavu i amandmanima koji su stari 250 godina i sto znaci niste evoluirali od vremena OK Corala potvrdjuje i moje misljenje o Amerikancima.Velika zemlja,veliki(debeli),ljudi,najveci neboderi i najveci avijoni i vozovi i sa samim tim prazne glave i prepuna groblja(sve veca i veca). :jok :jok
Hej nemoj da mi napadas Ameriku. :)

Zar ti ne razumijes rijec --hobi- sta je cudno ako ima arsenal oruzja ili ti za nekoga igracke. Ljudi su lovci , kolekcionari itd, ja to tako gledam .

Imam i ja nozeva -koji takodje mogu ubiti -- mislim, da sam sa jednim mogla proci ,al eto hoce neko da ima preko 10.

Dodji, posjeti Ameriku , razbi te predrasude.

Narod ce te oduseviti budi siguran.
Last edited by SPINERKA on 17 Jan 2016, 02:07, edited 1 time in total.
Image

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Držanje i upotreba vatrenog oružja

Post by SPINERKA » 17 Jan 2016, 02:05

Salahuddin wrote:
Mare-legija8895 wrote:
SPINERKA wrote::hm

Image
:tjesi trazi dijete knjigu o amandmanima(2)za oruzje :lupa
Prije ce biti da ovo samo pokazuje koliko sam u pravu kada pricam da se zeli stvoriti ovakva slika, bas kao ova, dok se za drzanje oruzja na adekvatan nacin i odsustvo kriminalnih djela pocinjenih od onih koji oruzje imaju legalno, ne potrosi ni slova. Zaista, ne znam nikoga ovdje da drzi oruzje na nacin da djeca imaju pristup tome. Naravno, desavalo se da nekad i imadnu i zlouoptrijebe ali ovakak stereotip, na ovoj slici je van pameti i bez uporista u stvarnosti.
Nema u stvarnosi --zbog toga je karikatura nekog --demokrate.

Al , to je dobro , demokrcija radi, ko voli nek izvoli , kako mu volja.
Image

Mare-legija8895
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 212
Joined: 13 Jan 2016, 10:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Držanje i upotreba vatrenog oružja

Post by Mare-legija8895 » 17 Jan 2016, 02:14

Bio sam nesta malo i pravo da ti kazem da sam se kod ljudi kod kojih sam bio osjecao plaho fino.Dali zbog toga sto su pacifisti i nemaju nikakvo oruzje to ne znam.Ali imati ovakve i slicne heklerice samo za odbranu,moguce je ali u uslovima Mad Max filmova.
Image

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Držanje i upotreba vatrenog oružja

Post by SPINERKA » 17 Jan 2016, 02:29

Mare-legija8895 wrote:Bio sam nesta malo i pravo da ti kazem da sam se kod ljudi kod kojih sam bio osjecao plaho fino.Dali zbog toga sto su pacifisti i nemaju nikakvo oruzje to ne znam.Ali imati ovakve i slicne heklerice samo za odbranu,moguce je ali u uslovima Mad Max filmova.
Image
:)
Moras ponoviti posjetu -al ovaj put kod prijatelja koji imaju kolekciju ''puca'' da vidis koji ces tek ugodjaj dozivjeti. :behko

Nes' se pokajati. :zubi
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Držanje i upotreba vatrenog oružja

Post by Krokodil Behko » 17 Jan 2016, 10:12

Dobar pištolj je najbolji za držanje, odbrane kuće i imovine radi.
To s automatskim puškama je preseravanje čisto.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Držanje i upotreba vatrenog oružja

Post by Krokodil Behko » 08 Feb 2016, 23:09

Salahudine, kakvi su novi Remington karabini, nešto ih ne pominješ? :D
Mora da ti to nije najomiljenija vrsta, nego samo oni za kaubojski nastup. :D.
Btw, slušao sam priče da su njihovi karabini ono baš nadmoćno precizni. što u lovu što onako u svemu drugom.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Držanje i upotreba vatrenog oružja

Post by Krokodil Behko » 09 Feb 2016, 09:53

Salahuddin wrote: Nemoguce je nekome ko nije sa njima zivio objasniti, koliko oni vjeruju u taj Ustav. Nisu to lijene Bosnje, koje jebe evo, pa sad se vec moze reci "ko god hoce".

Tu si u pravu. Prosječan stanovnik BiH nije ni pročitao ustav i o njemu uglavnom zna, onoliko koliko mu novinari serviraju i kako mu serviraju. Glupo im je ipak vjerovati, da bi se tako mogli suprostaviti vladinim avionima, helikopterima, tenkovima i sl.
online

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Držanje i upotreba vatrenog oružja

Post by Melek » 09 Feb 2016, 10:10

Salahuddin wrote:
Krokodil Behko wrote:Dobar pištolj je najbolji za držanje, odbrane kuće i imovine radi.
To s automatskim puškama je preseravanje čisto.

Vidi Behko, ono sto ljudi van Amerike nece da razumiju, jeste ZASTO I ZBOG CEGA/KOGA se te puske imaju. Nikome nisu potrebne puske kojima ce jelena skinuti u pola noci sa 200m. Ali, te puske su tu zbog 2. Amandmana na Ustav, jednog od 10 osnovnih prava koje ima svaki gradjanin Amerike. Ako se vlada pocne ponasati na tiranijski nacin, te puske SU TU DA DA SE UPOTRIJEBE U POBUNI/REVOLUCIJI/GRADJANSKOM RATU. Ne za odbranu od lopova, za to postoje pumparice i pistolji. Nemoguce je nekome ko nije sa njima zivio objasniti, koliko oni vjeruju u taj Ustav. Nisu to lijene Bosnje, koje jebe evo, pa sad se vec moze reci "ko god hoce".

Neka pokusaju uvesti zakon po kome bi gradjani morali da predaju neku vrstu oruzja koje je sada dozvoljeno. Tada bi vidjeli sta bi se desilo. Naravno, mogu oni uvesti restrikcije na novu proizvodnju i nabavku ali ono sto je vec "u rukama", to je to. Upravo zboga toga ljudi imaju oruzja za nekoliko naselja. Oni ce ti uvijek pomenuti primjer Australije, i svi govore da ce radije umrijeti nego biti zlocinci kada se brane u svojoj kuci (a cuo sam da u Australiji lopov moze da te dobro tuzi ako ga cak i tvoj pas ugrize prilikom provale). I nekako, ja im vjerujem. Kod njih postoji jasno postavljena crvena linija. Nama guraju po jedan CM tamo, pa ni ne osjetimo kada nam je do grla doslo. :D.
A sta ako se KKK zalaufa u nekakvoj paravojnoj euforiji?
Ili niggaz u LA ? Svi imaju sve predispozicije, samo je do fantazije :ok
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Držanje i upotreba vatrenog oružja

Post by mehaning » 09 Feb 2016, 14:53

Salahuddin wrote:
Melek wrote:
Salahuddin wrote:
Krokodil Behko wrote:Dobar pištolj je najbolji za držanje, odbrane kuće i imovine radi.
To s automatskim puškama je preseravanje čisto.

Vidi Behko, ono sto ljudi van Amerike nece da razumiju, jeste ZASTO I ZBOG CEGA/KOGA se te puske imaju. Nikome nisu potrebne puske kojima ce jelena skinuti u pola noci sa 200m. Ali, te puske su tu zbog 2. Amandmana na Ustav, jednog od 10 osnovnih prava koje ima svaki gradjanin Amerike. Ako se vlada pocne ponasati na tiranijski nacin, te puske SU TU DA DA SE UPOTRIJEBE U POBUNI/REVOLUCIJI/GRADJANSKOM RATU. Ne za odbranu od lopova, za to postoje pumparice i pistolji. Nemoguce je nekome ko nije sa njima zivio objasniti, koliko oni vjeruju u taj Ustav. Nisu to lijene Bosnje, koje jebe evo, pa sad se vec moze reci "ko god hoce".

Neka pokusaju uvesti zakon po kome bi gradjani morali da predaju neku vrstu oruzja koje je sada dozvoljeno. Tada bi vidjeli sta bi se desilo. Naravno, mogu oni uvesti restrikcije na novu proizvodnju i nabavku ali ono sto je vec "u rukama", to je to. Upravo zboga toga ljudi imaju oruzja za nekoliko naselja. Oni ce ti uvijek pomenuti primjer Australije, i svi govore da ce radije umrijeti nego biti zlocinci kada se brane u svojoj kuci (a cuo sam da u Australiji lopov moze da te dobro tuzi ako ga cak i tvoj pas ugrize prilikom provale). I nekako, ja im vjerujem. Kod njih postoji jasno postavljena crvena linija. Nama guraju po jedan CM tamo, pa ni ne osjetimo kada nam je do grla doslo. :D.
A sta ako se KKK zalaufa u nekakvoj paravojnoj euforiji?
Ili niggaz u LA ? Svi imaju sve predispozicije, samo je do fantazije :ok
Tacno, ima predispozicija i jedna i druga grupa. Ali, em nemaju podrsku stanovnistva, em bi ih vojska satrala za par dana jer niko od tih gradjana ne bi branio clanove ijedne grupe. Ima ih jos ali sve ovo otprilike vrijedi za sve njih. Ali, pripadnici NRA su nesto drugo (namjerno nisam rekao "clanovi"). I sam sam dozivotni clan, te znam da je to stanje svijesti kod skoro svakog NRA-ovca tesko objasniti, pa sam zato i stavio "pripadnici". To ti je cijela jedna vojska, po broju i po oruzju koje imaju u posjedu.

P.S.

Pogledati kako Alex Jones i Pierse Morgan pricaju o tome na CNN-u, bice vam jasno stosta.

Ubio si me u pojam sada... :sok

Ja mislio da si ti bogaboječi pacifista... :sok

Kad ono... :sok :sok :sok

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Držanje i upotreba vatrenog oružja

Post by mehaning » 09 Feb 2016, 16:47

Salahuddin wrote:Je li, iznenadilo te velis? A to vjernici ne smiji imati hobi streljastva, nemaju pravo na samodbranu itd? Nikada za sebe nisam rekao da sam nikakav pacificta i ne znam odakle ti to. U sirem smislu te rijeci, jesam. Protiv sam svih ratova. Ali pravo pojedinca da se brani od napada je meni vrijednije od prava slobode govora. Kad te neko zasijece sjekiram, onda ti ta sloboda nece mnogo pomoci. A ako imas oruzje, time ces sacuvati i svoju slobodu govora i sve ostale slobode.

Uglavnom, nemoj izvlaciti zakljucke bez ikakve podloge. Da si me pitao, ili bolje, da si citao o cemu sam pisao, ne bi imao tako naopaku sliku o meni.
Svaka čast, ali ne mogu cijeli forum unazad pročitati... :cudi

Ja sam vidiš, protiv oružja...

Nije mi do toga da bi pucao na nekoga radi toga, da mogu poslje govoriti... :hm

Bolje ljude pustiti da naopako misle... :123

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Držanje i upotreba vatrenog oružja

Post by mehaning » 09 Feb 2016, 16:50

Tu mi paše ona biblijska, "ko mač diže, od mača umire"... :hm

Ili tako nekako... :hm
Last edited by mehaning on 09 Feb 2016, 16:51, edited 1 time in total.

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Držanje i upotreba vatrenog oružja

Post by mehaning » 09 Feb 2016, 16:54

Salahuddin wrote:
Znaci, ti bi prije bio ubijen nego sto bi sebi dopustio da se branis? Tako zvuci, izvini ako sam pogresno shavtio.
Baš toliki pacifista baš i nisam. Pogotovo ako bi se oko familije radilo... :jok

Ali da recimo u stanu nađem protivnika, preferirao bi, da mi pobjegne, nego da ga ubijem... :cudi

Teško je poslje živjeti sa time... :cudi

A najopasnije oružje koje imam u kuči, je jedan "Francuz" od 54mm...

Image

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Držanje i upotreba vatrenog oružja

Post by mehaning » 09 Feb 2016, 17:11

Salahuddin wrote:
Pa i ja sam istog misljenja. Neka vozi auto, neka nosi iz kuce sta god hoce. Ne bi mi palo na pamet da pucam u nekog zbog kradje. Ali za svoju odbranu, i odbranu svoje porodice;



;)
A ja se čudim, kako je kiša odmah pojačala... :pivo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Držanje i upotreba vatrenog oružja

Post by Krokodil Behko » 09 Feb 2016, 17:35

Salahuddin wrote:
mehaning wrote:
Salahuddin wrote:
Znaci, ti bi prije bio ubijen nego sto bi sebi dopustio da se branis? Tako zvuci, izvini ako sam pogresno shavtio.
Baš toliki pacifista baš i nisam. Pogotovo ako bi se oko familije radilo... :jok

Ali da recimo u stanu nađem protivnika, preferirao bi, da mi pobjegne, nego da ga ubijem... :cudi

Teško je poslje živjeti sa time... :cudi

A najopasnije oružje koje imam u kuči, je jedan "Francuz" od 54mm...

Image
Pa i ja sam istog misljenja. Neka vozi auto, neka nosi iz kuce sta god hoce. Ne bi mi palo na pamet da pucam u nekog zbog kradje. Ali za svoju odbranu, i odbranu svoje porodice;

Image

;)

Sad će Čarobni da ti zavidi. :D.
Ja što sam stariji, to sam luđi. Nosio bih samo onaj konjički ogromni peacemaker :D
Gledao sam na CI, neki vrlo domišljat kriminalac ubio ženu s tim pištoljem, jer mu nije naumpalo da je to muzejski primjerak i da će ga murija lako upratiti, preko ispitivanja metka :plavi
online

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Držanje i upotreba vatrenog oružja

Post by Čarobni » 14 Feb 2016, 01:21

Krokodil Behko wrote:
Sad će Čarobni da ti zavidi. :D.
Ma jok, tu smo mi negdje:

Image

Image

u pet deka. :oo

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Držanje i upotreba vatrenog oružja

Post by Heidi » 14 Feb 2016, 01:25

Pucaj! Ne mozes mi nista!
Ja sam ko svemir velik!

:oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Sve više građana traži dozvolu za oružje

Post by Krokodil Behko » 16 Apr 2016, 18:51

Image
Sigurnosna situacija u BiH je, prema riječima nadležnih, zadovoljavajuća, a građani se sudeći prema podacima o zahtjevima za izdavanje dozvole za nošenje vatrenog oružja s time i ne slažu.

Na području Zeničko-dobojskog kantona, prema informacijama iz Ministarstva unutrašnjih poslova, zabilježen je porast interesovanja građana za oružjem, ali i porast izdatih odobrenja za nabavljanje oružja.

Tako je prije dvije godine fizičkim osobama izdato 851 odobrenje za oružje, dok je prošle godine izdato 1.338 odobrenja. U odnosu na 2013. godinu, kada je izdat 1.201 oružani list, prošle godine su izdata 1.522 oružana lista.

Iz MUP-a ZDK su još dodali da su fizičke osobe zamijenile 293 oružana lista, dok su pravnim osobama izdata dva odobrenja za nabavljanje oružja, a za jednu pravnu osobu izdato je odobrenje za držanje oružja.

U odnosu na 2014. i 2013. godinu, prošle godine je izdato samo sedam odobrenja za držanje trofejnog oružja, a u upravnom postupku oduzeto je 575 komada oružja.

Kao razlog za držanje vatrenog oružja građani Zeničko-dobojskog kantona najčešće navode ličnu sigurnost.

"Osobe najčešće traže dozvolu za oružje zbog lične sigurnosti, ukoliko smatraju vjerovatnim da bi im mogla biti ugrožena lična sigurnost zbog prirode posla ili drugih okolnosti, zatim za lov, ukoliko su članovi lovačkih udruženja, za sport, kao sportsko oružje – ukoliko su aktivni članovi u sportskoj streljačkoj organizaciji, te zbog legalizacije i regulisanja oružja naslijeđenog od umrlog člana porodice i drugih razloga", izjavili su za Klix.ba iz MUP-a ZDK.

Problem predstavlja što neki građani nelegalno posjeduju oružje, zbog čega ih iz MUP-a pozivaju da ga predaju ili da prijave osobe koje nelegalno posjeduju oružje kako bi se na vrijeme reagovalo.

"I pored svih naših aktivnosti, činjenica je da određeni broj građana nezakonito posjeduje oružje, što predstavlja značajan rizik sa aspekta sigurnosti, stoga je osnovni prioritet u svim našim aktivnostima pronalazak i oduzimanje takvog oružja. Nadamo se da će građani prepoznati naše napore, svjesni posljedica koje mogu proisteći iz nezakonitog i nelegalnog držanja oružja, te ukoliko posjeduju takvo oružje da će ga dobrovoljno predati", dodaju iz MUP-a.

U okviru aktivnosti koje policijski službenici Uprave policije MUP-a Zeničko-dobojskog kantona poduzimaju na pronalasku oružja, municije i drugih eksplozivnih materija koje se posjeduju protivno zakonskim odredbama, u periodu januar - decembar 2015. godine, od građana su oduzete značajne količine nelegalnog oružja: šest automatskih pušaka, jedna poluautomatska puška, 43 lovačke puške, devet pušaka ostalih vrsta, 114 pištolja, dvije tromblonske mine, sedam ručnih bombi, 906 komada raznih eksplozivnih naprava i sredstava, 1.561 komad municije, 100 komada hladnog oružja, 13 boksera i 52 druga predmeta podobna za nanošenje tjelesnih povreda.

(klix)
online

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Sve više građana traži dozvolu za oružje

Post by Čupava » 17 Apr 2016, 20:33

Oružje nije za smotane insane, ovakve kao ja stikla dovoljna .... :D. :D.
.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Sve više građana traži dozvolu za oružje

Post by greeneyes » 17 Apr 2016, 20:34

Da, tako smotanoj ti je i štikla dovoljna da samu sebe savladaš. :DD
Samo sabura

Post Reply

Return to “Vojska, vojna tehnologija, bitke i strategije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests