Nacizam - nastanak,uspon i pad

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6888 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Hitler je odista preživio 2. sv. rat i živio u Argentini?

Post by Krokodil Behko » 11 Dec 2012, 18:19

Image

"Lobanja koju čuvaju Rusi i tvrde da je pripadala Hitleru podvrgnuta je DNK analizi i ispostavilo se da je ženska", kaže za "Blic" Gerrard Williams, autor intrigantne knjige „Sivi vuk“, koji dolazi u Srbiju.

Publicističku studiju „Sivi vuk“ sa podnaslovom „Bjekstvo Adolfa Hitlera“, uz Williamsa potpisuje i Simon Dunstan. U njoj dvojica britanskih novinara nakon petogodišnjeg istraživanja odbacuju zvaničnu verziju o smrti nacističkog vođe.

Kako branite tezu da je Hitler pobjegao u Argentinu gdje je živio do 1962. godine?

- Argumenti su iscrpno navedeni i do tančina objašnjeni u knjizi. Među njima je i svjedočenje nacističkog pilota koji je Hitlera odveo iz Berlina, svjedočenja 12 očevidaca njegovog pojavljivanja poslije rata, dokumenti FBI i CIA o tome da je Hitler viđan poslije rata u Latinskoj Americi.

Kako je živio? Kako se ponašao?

- Izgleda da je on bio politički aktivan u pokušajima da ponovo izgradi nacističku Njemačku u izgnanstvu sve do 1952., kad ga je uklonila organizacija kojom je upravljao njegov zamjenik Martin Borman. Uglavnom je živio mirno, buržujski, u luksuznom okruženju.

Smatramo da je dobar dio bogatstva organizacije profiltriran natrag u Zapadnu Njemačku tokom pedesetih godina XX veka kako bi se potpomoglo „zapadnonjemačko privredno čudo“.

Plijen iz okupirane Evrope opran je kroz mnogo faza i danas vjerovatno predstavlja znatan udio u akcionarskom kapitalu najvećih kompanija širom svijeta.

Više detalja o tome biće objavljeno 2013. godine, u našoj sljedećoj knjizi, „Nacistička konfederacija“.

Kažete da je imao i potomstvo?

- Eva ga je ostavila 1955. i povela sa sobom njihove dvije kćerke, Uši i onu čije ime ne znamo. Uši je rođena u Evropi 1938, a druga - po njihovom dolasku u Argentinu. Mislimo da obje kćerke, a možda i još njihovih potomaka, žive bilo u Nemačkoj, bilo u Argentini.

Kako zvanična historija prihvata vaše tvrdnje?

- Neki su nas odmah otpisali, odbivši i da pročitaju knjigu ili pogledaju dokaze, a mi smo i dalje spremni da ih predstavimo ozbiljnim istraživačima. Za druge je ova knjiga bila fascinantna.

Zvanična historija jednostavno pogrešno navodi podatke o Hitlerovoj smrti.

Staljin je rekao da je Hitler pobjegao u Španiju ili Argentinu, Ajzenhauer je kazao da pojma nema šta se dogodilo s Hitlerom, ne postoje forenzički niti DNK podaci o njegovoj smrti - lobanja koju čuvaju Rusi tvrdeći da je pripadala Hitleru podvrgnuta je DNK analizi i ispostavilo se da je ženska.

Na početku XXI vijeka čuju se i glasovi o jačanju neonacizma. Vaše viđenje?


- Veoma zabrinjavajuće, posebno jačanje neonacizma u zemljama centralne Evrope. Nadam se da nikada više u ozbiljnoj politici nećemo videti ništa nalik tome!
online

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hitler je odista preživio 2. sv. rat i živio u Argentini

Post by Konsultant » 11 Dec 2012, 19:04

Kako je živio? Kako se ponašao?

- Izgleda da je on bio politički aktivan u pokušajima da ponovo izgradi nacističku Njemačku u izgnanstvu sve do 1952., kad ga je uklonila organizacija kojom je upravljao njegov zamjenik Martin Borman. Uglavnom je živio mirno, buržujski, u luksuznom okruženju.
Nikad se nije razbacivao niti je sam igdje naletio na podatak u stilu, zapio se s rajom, propili 20 buradi, vozio pozlaceno auto itd. Privatno je zivio zivot prosjecne osobe.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Hitler je odista preživio 2. sv. rat i živio u Argentini

Post by carobnjak N » 11 Dec 2012, 19:23

On je bio totalno u tom arijevskom tripu ,ništa ga drugo nije zanimalo.
Onaj drugi ,Gebels ,je već bio sklon hedonizmu i foliranju
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hitler je odista preživio 2. sv. rat i živio u Argentini

Post by Konsultant » 11 Dec 2012, 19:28

Gebels je ima zbirke umjetnina, vina, ... bas naprdjivao. Ovaj bio cisti kokuz u poredjenju s njim.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6888 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: Nacizam - nastanak,uspon i pad

Post by Krokodil Behko » 03 Oct 2013, 13:16

Drugi svjetski rat u samo sedam minuta


[ytube][/ytube]
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nacizam - nastanak,uspon i pad

Post by Bla » 03 Oct 2013, 13:34

Odžak je pao nakon Berlina. :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6888 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: Nacizam - nastanak,uspon i pad

Post by Krokodil Behko » 23 Jan 2014, 18:00

Pogledajte prvi i jedini intervju s Hitlerovom sestrom

Image

Adolf Hitler imao je sestru Paulu, a britanski redatelj Peter Morley napravio je prvi i jedini televizijski intervju s njom. Paula je živjela sama i od socijalne pomoći u Berchtesgadenu u Austriji, a tek pokoji lokalac znao je njen pravi identitet.

U intervju je Morleyju otkrila kako je njezin stariji brat Adolf oduvijek pokazivao svoju superiornost kao vođe.

"Kad smo se kao djeca igrali crvenog Indijanca, moj brat Adolf je uvijek bio lider. Svi su radili ono što im je naredio. Mora da je imao taj instinkt u kojem je njegova volja bili snažnija od drugih ljudi", rekla je Paula.

Što je još rekla pogledajte u videu s njezinim intervjuom.

[ytube][/ytube]
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6888 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Eva Braun je bila Jevrejka?

Post by Krokodil Behko » 05 Apr 2014, 18:04

Image

Supruga nacističkog vođe Adolfa Hitlera, Eva Braun, možda je porijeklom Jevrejka, ukazala je analiza DNK urađena za snimanje dokumentarnog filma koji će emitovati britanski Channel 4. Ova teza se zasniva na analizi vlasi uzetih sa četke za kosu iz Hitlerove rezidencije u Berghofu, gdje je Eva Braun najviše boravila za vrijeme Drugog svjetskog rata.

Analizom je utvrđeno da s linije majke Eve Braun postoji jevrejsko porijeklo, odnosno da porijeklo vodi do grupe Aškenaza, od kojih potiče čak 80 posto Jevreja.

Istraživanje je provedeno za emisiju "DNK slavnih pokojnika".

Voditelj Mark Evans je povodom ovog otkrića izjavio da nikada nije ni sanjao da će pronaći potencijalno zapanjujuće podatke.

Autori dokumentarca tvrde da sve ukazuje da analiziran uzorak jeste kosa Eve Braun, ali ističu da bi jedini način da se to potvrdi bilo upoređivanje DNK Eve Braun sa DNK živih bliskih rođaka Hitlerove žene.

Niko od njih, međutim, nije želio da se podvrgne testu.

Eva Braun je bila dugogodišnja Hitlerova ljubavnica. Vjenčali su se 29. aprila 1945. godine, dan uoči zajedničkog samoubistva u bunkeru u Berlinu pred pad tog grada u kojem su već bile sovjetske trupe, prenio je AFP.

U Njemačkoj u 19. vijeku veliki broj Jevreja Aškenazija je prešao na katoličanstvo.

(Vijesti.ba/Srna)
online

User avatar
alma75
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 677
Joined: 13 Feb 2011, 17:38
Status: Offline

Re: Eva Braun je bila Jevrejka?

Post by alma75 » 05 Apr 2014, 21:24

Pa ljubav ne pita za nacionalnost

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6888 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: Eva Braun je bila Jevrejka?

Post by Krokodil Behko » 05 Apr 2014, 21:32

Možda nisi upratila, riječ je o Hitleru :)
online

User avatar
mailed
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3696
Joined: 30 Nov 2010, 10:00
Status: Offline

Re: Eva Braun je bila Jevrejka?

Post by mailed » 05 Apr 2014, 21:45

Jao, koja trauma za jevreje :D
Sad ce traziti odstetu :valja

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26333
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14218 times
Been thanked: 3768 times
Status: Offline

Re: Eva Braun je bila Jevrejka?

Post by Veca » 05 Apr 2014, 22:27

...ma,ko joj 'ebe mater!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Eva Braun je bila Jevrejka?

Post by storm » 05 Apr 2014, 22:31

Postoje teorije, da je i sam adolf imao neka "kriva" krvna zrnca i da otuda i izvire njegova riješenost da obračuna sa židovima, jer se sramio toga...možda i zato dragoj svojoj nije toliko zamjerio :hihi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
alma75
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 677
Joined: 13 Feb 2011, 17:38
Status: Offline

Re: Eva Braun je bila Jevrejka?

Post by alma75 » 05 Apr 2014, 23:07

Upratila sam, Behko, haha, nego hoću da kažem da ljubav ne poznaje granice. I Hitler je bio čovjek, doduše uvrnut, al očito je volio Jevrejku, pogazio principe, pa šta...

User avatar
hrnjica
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 224
Joined: 30 Mar 2014, 11:54
Status: Offline

Re: Eva Braun je bila Jevrejka?

Post by hrnjica » 06 Apr 2014, 00:27

storm wrote:Postoje teorije, da je i sam adolf imao neka "kriva" krvna zrnca i da otuda i izvire njegova riješenost da obračuna sa židovima, jer se sramio toga...možda i zato dragoj svojoj nije toliko zamjerio :hihi

i ja sam negdje naletio na slicne informacije
ne znam da li ste gledali dokumentarac koji govori o tome da su oni zivjeli u argentini poslije rata
Nemoj se zbuniti izmedju mog karaktera i mog ponašanja.
Moj karakter je ko sam ja,
A moje ponašanje zavisi od tebe.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Eva Braun je bila Jevrejka?

Post by storm » 06 Apr 2014, 00:40

hrnjica wrote:
storm wrote:Postoje teorije, da je i sam adolf imao neka "kriva" krvna zrnca i da otuda i izvire njegova riješenost da obračuna sa židovima, jer se sramio toga...možda i zato dragoj svojoj nije toliko zamjerio :hihi

i ja sam negdje naletio na slicne informacije
ne znam da li ste gledali dokumentarac koji govori o tome da su oni zivjeli u argentini poslije rata
Da, baš sam nedavno i čitao članak o tome....sklon sam tome povjerovati, jer ako je netko imao moč šmugnuti iz njemačke tada, mogao je on...pored tisuća koji suu isto postupili...
a i nije neki logistički problem, zapaliti dva leša ispred bunkera i zbrisati....jer sumnjam da je njega ideja napustila i da nije imao u glavi nastavak borbe i povratak...barem u tom trenutku
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
hrnjica
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 224
Joined: 30 Mar 2014, 11:54
Status: Offline

Re: Eva Braun je bila Jevrejka?

Post by hrnjica » 06 Apr 2014, 00:43

storm wrote:
hrnjica wrote:
storm wrote:Postoje teorije, da je i sam adolf imao neka "kriva" krvna zrnca i da otuda i izvire njegova riješenost da obračuna sa židovima, jer se sramio toga...možda i zato dragoj svojoj nije toliko zamjerio :hihi

i ja sam negdje naletio na slicne informacije
ne znam da li ste gledali dokumentarac koji govori o tome da su oni zivjeli u argentini poslije rata
Da, baš sam nedavno i čitao članak o tome....sklon sam tome povjerovati, jer ako je netko imao moč šmugnuti iz njemačke tada, mogao je on...pored tisuća koji suu isto postupili...
a i nije neki logistički problem, zapaliti dva leša ispred bunkera i zbrisati....jer sumnjam da je njega ideja napustila i da nije imao u glavi nastavak borbe i povratak...barem u tom trenutku

mislim da imam negdje taj dokumentarac, ako nadjem dacu vam. jedino ne znam gdje
hebi ga novi sam
Nemoj se zbuniti izmedju mog karaktera i mog ponašanja.
Moj karakter je ko sam ja,
A moje ponašanje zavisi od tebe.

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Eva Braun je bila Jevrejka?

Post by Rockefeller » 06 Apr 2014, 00:50

Sad ne znam kako se tačno zove... Uglavnom ili je u dijelu dokumentarca spomenuto ili je cijeli dokumentarac posvećen tome... Ruski dokumentarac... Kaže da je Hitler pobjegao u skrovište ispod Južnog pola, gdje su Njemci razvili najnapredniju tehnologiju. Avione koje radari ne mogu uhvatiti i slične stvari. Gledao sam na youtube-u, probajte pronaći i pogledati a i ja ću se potruditi da pronadjem. :ooo

Bujrum
[ytube][/ytube]

PS: ja sam film davno gledao tako da moj opis dokumentarca uzmite sa rezervom
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
hrnjica
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 224
Joined: 30 Mar 2014, 11:54
Status: Offline

Re: Eva Braun je bila Jevrejka?

Post by hrnjica » 06 Apr 2014, 00:57

mislim da se zove "sivi vuk"
Nemoj se zbuniti izmedju mog karaktera i mog ponašanja.
Moj karakter je ko sam ja,
A moje ponašanje zavisi od tebe.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Eva Braun je bila Jevrejka?

Post by storm » 06 Apr 2014, 01:03

E super hvala obojici :cool

ovo si vrijedi uzeti vremena :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests