Postoje li tajne drevnih civilizacija?

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Postoje li tajne drevnih civilizacija?

Post by Krokodil Behko » 06 Nov 2014, 17:32

Prahistorija doslovno znači vrijeme „prije nego što smo imali pismenu evidenciju“ (otprilike 4 stoljeća prije Krista), a drevna historija je doba od prve pisane historije. Naš koncept drevne historije čvrsto je određen prema Bibliji. Gledano sa stava čitatelja historijske činjenice o nekim kulturama su iskrivljene, zanemarene ili čak izostavljene.

Postojanje neobjašnjivih spomenika i arheoloških nalaza pokazuju, a i sve više arheologa je uvjereno u to, da su nekada postojale zaboravljene i veoma napredne civilizacije. Većina drevnih zapisa trajno je izgubljena tokom uništavanja velikih biblioteka, i općenito kroz historiju, a sljedeći misteriji jedini su podsjetnici na njihovo postojanje, piše Punkufer.hr.



Image

Visoravan Giza

Mnoge knjige su napisane o drevnom Egiptu. Tako sada znamo da je izgradnja Velike piramide bila toliko tačna i nepojmljiva da vjerovatno nikada nije bila namijenjena za grobnicu. Isto tako dokazano je da je do erozije Sfinge došlo prije nego je ovo područje postalo pustinja, pred 9.000 godina, s tim da neki vjeruju kako bi Sfinga mogla biti i puno starija od toga. A egipatska civilizacija kakvu poznajemo danas - nije postojala prije toliko godina. Dakle, teško objašnjivo...

Gobleki Tepe

Image

Ovaj lokalitet datira s kraja zadnjeg ledenog doba, a nedavno je otkriven kompleks hramova u jugoistočnoj Turskoj. Posuđe, pisma, točkovi i metalurgija samo su dio onoga što je pronađeno u ovom hramu. Njihova izgradnja podrazumijevala je visoku razinu sofisticiranosti i složenosti, koja dosada nije bila povezivana s civilizacijom paleolita. Lokalitet se sastoji od ukupno 20 okruglih objekata, a fascinantno je upravo to kako su prve civilizacije u to doba i s takvim oruđem i znanjem mogle sagraditi nešto tako veličanstveno.

Image

Puma Punku

Image

Puma Punku je jedna od četiri konstrukcije u drevnom gradu Inka Tiwanaku u Južnoj Americi. Vjeruje se da su konstrukcije starije od samih piramida, otprilike 15.000 godina. Čak ni Inke nisu znale njihovu historiju. Masivni blokovi nemaju na sebi tragove klesanja te su tako precizno izrađeni da između njih ne stane ni dlaka. Očito su graditelji imali vrlo sofisticiran alat. O sistemu navodnjavanja, kanalizacije i vodovoda ne treba ni pričati.

Image

Balbečka zagonetka

Image

Arheološko nalazište Baalbek u Libanonu ima neke od najvažnijih dobro očuvanih rimskih ruševina današnjice. Hramovi su građeni od monolita od kojih neki teže i do 1200 tona, a kako je ovo kamenje dovedeno do ovog mjesta i iz kojeg je kamenoloma vađeno - ostaje neriješen misterij.
online

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Postoje li tajne drevnih civilizacija?

Post by Spanac_113 » 06 Nov 2014, 17:33

Postoje li tajne drevnih civilizacija?
Da :kafa

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Postoje li tajne drevnih civilizacija?

Post by Lebowski » 01 Feb 2015, 21:38

Mislim da su vanzemaljci nekad posjetili Zemlju i da su utjecali na stvaranja ranih civilizacija i religija, da su ostavljali svoje "ljude" koji bi onda širili znanje koje nije bilo preveliko, tek toliko da nas uputi na pravi put a onda su otišli i vratiće se za hiljadu godina da vide šta ima.

Možda su ostavili i djeliće svoje tehnologije koja je bila automatski programirana da nestane nakon određenog vremena i da su čak i ratovali sa ljudima.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Alpha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6360
Joined: 07 May 2014, 00:43
Location: baza deda mraza
Status: Offline

Re: Postoje li tajne drevnih civilizacija?

Post by Alpha » 01 Feb 2015, 23:01

postoje
▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬
COR NON MENTITUR
▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81115
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10156 times
Been thanked: 6994 times
Status: Online

Re: Postoje li tajne drevnih civilizacija?

Post by Julia-Klara » 03 Feb 2015, 16:39

nekako mislim da smo previse arogantni da bi proznali da su postojale civilizacije koje su u nekim segmentima bili sposobnije od nase :cudi
mozda je to upravo radi mjerenja vremena na nacin na koji to sada radimo , te da je sve "pocelo" rodjenjem Isusa
ako znamo da Zemlja postoji i postojala je hiljada godina prije ovog dogadjaja, zasto se cudimo mogucnosti postojanja i pametnijih od nas?
:ovaj
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Postoje li tajne drevnih civilizacija?

Post by Lebowski » 03 Feb 2015, 20:25

Pametniji od nas bi ostavili neki trag :ovaj

Moguće je da je bilo nekih civilizacija koje su mogle postati kao egipatska i slične ali su propale i nije ostalo puno od njih.. Razvijeniji od nas ili blizu pa nikako.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81115
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10156 times
Been thanked: 6994 times
Status: Online

Re: Postoje li tajne drevnih civilizacija?

Post by Julia-Klara » 03 Feb 2015, 20:26

a kako znas da nisu ostavili tragove, samo ih mi mozda ne znamo citati? :ovaj
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Postoje li tajne drevnih civilizacija?

Post by drugrankovic » 03 Feb 2015, 20:30

mozda i postoje.. nikad se ne zna... vjerujem da ne umjemo protumacit...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Postoje li tajne drevnih civilizacija?

Post by Lebowski » 03 Feb 2015, 20:34

Julia-Klara wrote:a kako znas da nisu ostavili tragove, samo ih mi mozda ne znamo citati? :ovaj
Pa ne postoji nijedan jedini nagovještaj da su tako nešto uradili.. Mi smo već nešto ostavili iza sebe, i za 2000 godina vidjeće se naši tragovi da sad iznenada nestanemo skroz a pametnija civilizacija ne bi sebi dopustila da tek tako propadne bez traga.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81115
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10156 times
Been thanked: 6994 times
Status: Online

Re: Postoje li tajne drevnih civilizacija?

Post by Julia-Klara » 03 Feb 2015, 20:37

Ne znam bas...
Mozda trazimo na pogresnim mjestima :cudi
I da nas sad sve potopi nesto (lupam) kako da nas nadju ... Pa ni mi ne moze u najvece dubine okeana
ili dublje u zemlju
Mozda stvarno postoji svijet u nekim dubljim slojevima zemlje :cudi

:grana i ja sam vodolija kao i Zil Vern, ne zamjeri
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Postoje li tajne drevnih civilizacija?

Post by Lebowski » 03 Feb 2015, 20:43

Pa ako ih ima siguran sam da piše negdje u "knjigama". Ček da otkriju. :oo
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81115
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10156 times
Been thanked: 6994 times
Status: Online

Re: Postoje li tajne drevnih civilizacija?

Post by Julia-Klara » 03 Feb 2015, 20:44

a sta ako je postojao nacin pisanja po zraku? :ideja i njihove poruke su svugdje oko nas a mi ih ne vidimo :ovaj
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Savannah
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 250
Joined: 18 Nov 2014, 21:16
Status: Offline

Re: Postoje li tajne drevnih civilizacija?

Post by Savannah » 03 Feb 2015, 20:46

Naravno da su postojale civilizacije prije nas. Ne znam koliko su napredniji bili. Nisam sigurna ni da se mozemo uporedjivati. Mi smo mozda napredniji u tehnologiji ali oni su mozda mogli ono sto mi samo u filmovima vidimo: levitacija, telekineza, telepatija.. statjaznam....
Nestale su narodi prije nas. Nestacemo i mi. Sto posto. :pusi
People don't get what they deserve. They just get what they get.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Postoje li tajne drevnih civilizacija?

Post by Lebowski » 03 Feb 2015, 20:51

Kakvo pisanje po zraku pored toliko lakših načina..

Ja bih očekivao nešto ovakvo, samo veće.. neuništivo i da šalje neki signal

Image

ostavili bi kakve satelite da kruže oko Zemlje.. ili poruku na nebu :cudi
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81115
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10156 times
Been thanked: 6994 times
Status: Online

Re: Postoje li tajne drevnih civilizacija?

Post by Julia-Klara » 03 Feb 2015, 20:59

a mozda kruze bolan , samo ih mi ne vidimo ... mozda nisu od metala ili od neke vidljive materije
mozda su izumili nacin na zive unutar energije, a energija nije uvijek vidljiva :ovaj
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Postoje li tajne drevnih civilizacija?

Post by Biba » 02 Mar 2015, 21:21

Vec u spiljama ili pecinama su ostali tragovi...Crtali su svemirske brodove i izvanzemaljcebsto bi mogla znaciti da su posjecivali zemlju i pomagali...dokazano je da su crtezi nastajali istovremeno na raznim lokacijama u svijetu, dakle, prepisivati i varati nisu mogli...jos uvijek znanstvenici ne mogu odgonetnuti kako su napravili piramide...pronadzeni sudokazi da su davno radili i operacije srca...i danas se pise da ima jedno pleme na Yamayki i da idu sportasi da im nesto naprave..nesto kao doping..ali to je tajna...pa sjetimo se zombija, ne zna se koja biljka uzrokuje to stanje niti koja ga ponistava.....ma znali su oni svasta...mislim da su se vise bavili magijom....citala sam cak i da su mogli prenijeti bolest sa stare i iznemogle osobe....a nasa tehnologija bi nas upravo mogla unistiti...covjek sve vise izumljava a i yrlja u propast...ne moze se zaustaviti...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Alpha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6360
Joined: 07 May 2014, 00:43
Location: baza deda mraza
Status: Offline

Re: Postoje li tajne drevnih civilizacija?

Post by Alpha » 02 Mar 2015, 21:22

ja cuo da u viskom su mumije bile prvi pokusaj susenja mesa.... :D.
▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬
COR NON MENTITUR
▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Postoje li tajne drevnih civilizacija?

Post by Lebowski » 02 Mar 2015, 21:24

Biba wrote:Vec u spiljama ili pecinama su ostali tragovi...Crtali su svemirske brodove i izvanzemaljcebsto bi mogla znaciti da su posjecivali zemlju i pomagali...dokazano je da su crtezi nastajali istovremeno na raznim lokacijama u svijetu, dakle, prepisivati i varati nisu mogli...jos uvijek znanstvenici ne mogu odgonetnuti kako su napravili piramide...pronadzeni sudokazi da su davno radili i operacije srca...i danas se pise da ima jedno pleme na Yamayki i da idu sportasi da im nesto naprave..nesto kao doping..ali to je tajna...pa sjetimo se zombija, ne zna se koja biljka uzrokuje to stanje niti koja ga ponistava.....ma znali su oni svasta...mislim da su se vise bavili magijom....citala sam cak i da su mogli prenijeti bolest sa stare i iznemogle osobe....a nasa tehnologija bi nas upravo mogla unistiti...covjek sve vise izumljava a i yrlja u propast...ne moze se zaustaviti...
Valjda bi bili negdje spomenuti onda? :hm
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: Postoje li tajne drevnih civilizacija?

Post by Krokodil Behko » 02 Mar 2015, 23:38

Biba wrote:Vec u spiljama ili pecinama su ostali tragovi...Crtali su svemirske brodove i izvanzemaljcebsto bi mogla znaciti da su posjecivali zemlju i pomagali...dokazano je da su crtezi nastajali istovremeno na raznim lokacijama u svijetu, dakle, prepisivati i varati nisu mogli...jos uvijek znanstvenici ne mogu odgonetnuti kako su napravili piramide...pronadzeni sudokazi da su davno radili i operacije srca...i danas se pise da ima jedno pleme na Yamayki i da idu sportasi da im nesto naprave..nesto kao doping..ali to je tajna...pa sjetimo se zombija, ne zna se koja biljka uzrokuje to stanje niti koja ga ponistava.....ma znali su oni svasta...mislim da su se vise bavili magijom....citala sam cak i da su mogli prenijeti bolest sa stare i iznemogle osobe....a nasa tehnologija bi nas upravo mogla unistiti...covjek sve vise izumljava a i yrlja u propast...ne moze se zaustaviti...
Između ostalog, Inke su topile kamen u smjesi od vode i nekog misterioznog bilja. Tako su perfektno, uklapali te blokove, da je to i dan danas nedostižno.
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Postoje li tajne drevnih civilizacija?

Post by Biba » 03 Mar 2015, 11:42

Eh,netko je tu napisao da su one priče starih ljudi samo mašta...Ne, nisu, kad bi svi današnji psiholozi slijedili značenje tih mitskih priča bili bi ljudi puno sretniji...davno su znali tajnu borbe dobra i zla u samom čovjeku....
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests