Opsada Sarajeva 92-95.g.

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15141
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 615 times
Been thanked: 2031 times
Status: Offline

Re: Na zahtjev srpske delegacije pokrivene ploče na Vijećnic

Post by Laser » 01 Jun 2016, 09:34

storm wrote:Pa ti se i dojiš iz tih medija...
Za neke tvoje izjave mora čovjek biti strašno glup ili strašno bezobrazan...
Nisam još odlučio :kafa
Oboje.

Bezobrazluk zaglupljuje.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120162
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7770 times
Status: Offline

Re: Na zahtjev srpske delegacije pokrivene ploče na Vijećnic

Post by Krokodil Behko » 01 Jun 2016, 09:37

Nole wrote: Srebrenica...ovde se vrti na tv priča da su Orić i njegovi zločinci klali noću po Bratuncu i okolnim selima. I uvek se postavlja pitanje odakle im je oružje kad su u demilitarizovanoj zoni pod zaštitom UN . To je isprovociralo Mladića da dođe sa svojim zločincimma i napravi pokolj u Srebtenici.
Tema je dosta mučna i nije uvek ni pametno sa njima polemisati olo toga...

Da li je do vas doprla vijest, da je haški tribunal sve to istražio i jedva bilo štofa za par godina zatvora, za predmetnog Nasera?
Evo, sad mu opet sude i u sudu BiH, a miriše da će biti isto.
Šta bi sa onom Vučićevom pričom o novim svjedočanstvima?

Zločine ne bih poricao, s tim da ih treba staviti u realan okvir, kao i u Sarajevu.

U tome je kvaka. Srpska strana, iz želje za uravnilovkom, po svaku cijenu želi krupnije face pred sudom, a kao što vidiš i sam, ne ide. Da im je stalo do pronalaženja krivaca, valjda bi se unormalili i potražili realne osumnjičenike.
Isto to i za broj srpskih žrtava u podrinju. Koliko su rekli? 5000? 10.000? Milion?

Svih indirektno-direktnih civilnih žrtava srpske nacionalnosti u Podrinju je max 800. Prebrojavanje je davno završeno i novinske redakcije nisu dovoljno kvalificirane da ga ospore.
Bosanci koji su doselili ovde pričaju da su Orićevi krenuli u proboj i da su onda izginuli...na pitanje ko pobi decu ižene se ne dobija odgovor.
Pa na njihovu žalost, postoji tu i tamo poneki koji je preživio strijeljanje.
Osim toga, i da ih nema, sve žrtve su pronađene vezanih ruku, zar ne?

http://www.slobodnaevropa.org/a/sudjenj ... 50511.html
online

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Na zahtjev srpske delegacije pokrivene ploče na Vijećnic

Post by Nole » 01 Jun 2016, 09:43

storm wrote:Pa ti se i dojiš iz tih medija...
Za neke tvoje izjave mora čovjek biti strašno glup ili strašno bezobrazan...
Nisam još odlučio :kafa
Ne pratim nacionalnu tv osim sport. Ratne teme u štampi odavno ne čitam kažem ti kad nekada zakuvamo u kafani pa pitamo Bosance koji im je qrac to trebalo. Već su osvojili Srebrenic što obrukaše ceo srpski rod i pobiše onoliko ljudi. I sam znaš da ovde branim Srbe jer nije nas sve Hitler napravio, a u kafani mi kažu da sam ustaša i balija jer ih napadam zbog zločina...kako ispada nigde ne valjam :D.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Na zahtjev srpske delegacije pokrivene ploče na Vijećnic

Post by Nole » 01 Jun 2016, 09:48

Krokodil Behko wrote:
Nole wrote: Srebrenica...ovde se vrti na tv priča da su Orić i njegovi zločinci klali noću po Bratuncu i okolnim selima. I uvek se postavlja pitanje odakle im je oružje kad su u demilitarizovanoj zoni pod zaštitom UN . To je isprovociralo Mladića da dođe sa svojim zločincimma i napravi pokolj u Srebtenici.
Tema je dosta mučna i nije uvek ni pametno sa njima polemisati olo toga...

Da li je do vas doprla vijest, da je haški tribunal sve to istražio i jedva bilo štofa za par godina zatvora, za predmetnog Nasera?
Evo, sad mu opet sude i u sudu BiH, a miriše da će biti isto.
Šta bi sa onom Vučićevom pričom o novim svjedočanstvima?

Zločine ne bih poricao, s tim da ih treba staviti u realan okvir, kao i u Sarajevu.

U tome je kvaka. Srpska strana, iz želje za uravnilovkom, po svaku cijenu želi krupnije face pred sudom, a kao što vidiš i sam, ne ide. Da im je stalo do pronalaženja krivaca, valjda bi se unormalili i potražili realne osumnjičenike.
Isto to i za broj srpskih žrtava u podrinju. Koliko su rekli? 5000? 10.000? Milion?

Svih indirektno-direktnih civilnih žrtava srpske nacionalnosti u Podrinju je max 800. Prebrojavanje je davno završeno i novinske redakcije nisu dovoljno kvalificirane da ga ospore.
Bosanci koji su doselili ovde pričaju da su Orićevi krenuli u proboj i da su onda izginuli...na pitanje ko pobi decu ižene se ne dobija odgovor.
Pa na njihovu žalost, postoji tu i tamo poneki koji je preživio strijeljanje.
Osim toga, i da ih nema, sve žrtve su pronađene vezanih ruku, zar ne?

http://www.slobodnaevropa.org/a/sudjenj ... 50511.html
Mislim da ovde ide cifra oko 2.000. ljudi u Podrinju. Kako je to kod vas u svakom slučaju bolje znate od mene...pa već sam napisao da sam u Sofiji gledao kako škorpioni streljaju momke vezanih ruku koji kleče a oni im pucaju u potiljak. Imao sam to prilike videti jer sam radio nešto ja jednu tv stanicu tamo...em ubijaju ljude em snimaju....bolesno.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Na zahtjev srpske delegacije pokrivene ploče na Vijećnic

Post by storm » 01 Jun 2016, 09:51

Nole wrote:
storm wrote:Pa ti se i dojiš iz tih medija...
Za neke tvoje izjave mora čovjek biti strašno glup ili strašno bezobrazan...
Nisam još odlučio :kafa
Ne pratim nacionalnu tv osim sport. Ratne teme u štampi odavno ne čitam kažem ti kad nekada zakuvamo u kafani pa pitamo Bosance koji im je qrac to trebalo. Već su osvojili Srebrenic što obrukaše ceo srpski rod i pobiše onoliko ljudi. I sam znaš da ovde branim Srbe jer nije nas sve Hitler napravio, a u kafani mi kažu da sam ustaša i balija jer ih napadam zbog zločina...kako ispada nigde ne valjam :D.
Opravdavaš, relativiziraš, praviš se neuki tošo oko nekih stvari i vrijedjaš zdrav razum forumaša i čitatelja... Sve to vješto umotaš u red zezanja, red uvlačenja ali kad zatreba pokažeš pravo lice... Tebi Karadžić i mladić nisu monstrumi i zločinci nego samo budale... Vjerojatno jer nisu uspjeli u naumu ostvariti svoj dio zadaće sna o velikoj srboslaviji, koju spretno i dan danas furate pod nekom jugoslavenskom idejom... Nije da vam ne nasijedaju... Ali neki nikad više nećemo.
Shvati ovo kao upozorenje jer mi se ne da više čitati ta sranja.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Na zahtjev srpske delegacije pokrivene ploče na Vijećnic

Post by vila » 01 Jun 2016, 09:56

Nole wrote:
storm wrote:Pa ti se i dojiš iz tih medija...
Za neke tvoje izjave mora čovjek biti strašno glup ili strašno bezobrazan...
Nisam još odlučio :kafa
Ne pratim nacionalnu tv osim sport. Ratne teme u štampi odavno ne čitam kažem ti kad nekada zakuvamo u kafani pa pitamo Bosance koji im je qrac to trebalo. Već su osvojili Srebrenic što obrukaše ceo srpski rod i pobiše onoliko ljudi. I sam znaš da ovde branim Srbe jer nije nas sve Hitler napravio, a u kafani mi kažu da sam ustaša i balija jer ih napadam zbog zločina...kako ispada nigde ne valjam :D.
Ne branis ti Srbe,nego branis srpsku agresorsku i zlocinacku politiku
I to radis tako prefrigano i licemjerno

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Na zahtjev srpske delegacije pokrivene ploče na Vijećnic

Post by Nole » 01 Jun 2016, 10:23

storm wrote:
Nole wrote:
storm wrote:Pa ti se i dojiš iz tih medija...
Za neke tvoje izjave mora čovjek biti strašno glup ili strašno bezobrazan...
Nisam još odlučio :kafa
Ne pratim nacionalnu tv osim sport. Ratne teme u štampi odavno ne čitam kažem ti kad nekada zakuvamo u kafani pa pitamo Bosance koji im je qrac to trebalo. Već su osvojili Srebrenic što obrukaše ceo srpski rod i pobiše onoliko ljudi. I sam znaš da ovde branim Srbe jer nije nas sve Hitler napravio, a u kafani mi kažu da sam ustaša i balija jer ih napadam zbog zločina...kako ispada nigde ne valjam :D.
Opravdavaš, relativiziraš, praviš se neuki tošo oko nekih stvari i vrijedjaš zdrav razum forumaša i čitatelja... Sve to vješto umotaš u red zezanja, red uvlačenja ali kad zatreba pokažeš pravo lice... Tebi Karadžić i mladić nisu monstrumi i zločinci nego samo budale... Vjerojatno jer nisu uspjeli u naumu ostvariti svoj dio zadaće sna o velikoj srboslaviji, koju spretno i dan danas furate pod nekom jugoslavenskom idejom... Nije da vam ne nasijedaju... Ali neki nikad više nećemo.
Shvati ovo kao upozorenje jer mi se ne da više čitati ta sranja.
Čim je napravljen takav pokolj normalno je da su zločinci.
E sad Jugoslavija...greška glupog kralja. Srbija je ostala bez trećine stanovništva , polovine muškog i kraj umesto da je oslobodio srpske zemlje a ostali šta im Bog da na i konferencijibjer su bili na strani AU monarhije on napravi Jugu j.... ga luda. Vojvoda Mišić ga je savetovao da pusti zapadne republike. Baranja je dobrovoljno ušla u sastav Srbije a ne Hrvatske u ostalom tamo je Beli Manastir a ne Bijeli Samostan, zar ne? Danas je u sastavu Hrvatske. Greškom kraalja kome zinulo dupe za velikim kraljevinom. Nisam ni ja više za Jugu, nesmetano idem u sve bivše republike al Juga više JOK. Imamo i mi Srbi prava da se ljutimo. Kako prođoše Srbi u NDH? U Srbiji nije bila ni jedna SS divizija kso Handžar. Srbi nisu ošli da se bore za Švabe na istočni front. U Srbiji se Draža borio protiv komunistavjer je bilo suludo dizati ustanak tamo gde je naređenje za jednog vojnika sto civila. Zbog toga je i moj deda streljan 14.10. 41. u Kraljevu. Pradeda poginuo na Solunskom frontu. Ni ja ni otac nismo imali dede. U BIH su čtnici radili isto što i ustaše i balije. Tako da nisam ni ja lud za Jugom. Skupo smo je platili.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Na zahtjev srpske delegacije pokrivene ploče na Vijećnic

Post by Julia-Klara » 01 Jun 2016, 10:35

On je vise nego bezobrazan.
Ovoliko smeca, opravdavanja, relativizacije, ismijavanja, optuzivanja i svih sranja kako bi "dokazao" da smo sami sebe ubijali i silovali i mucili i sakatili, ili, u najmanjuruku slagali sve to, jer, aman, nije istina nista, tako se prica u kafani, ja ne procitah ni od koga.
A nije to njegova retorika, on je, naivko, bio daleko od rata,i ne zna sta se desavalo cak ni u Srebrenici. Pa se ond aipak nekako provuce i podatak o "neuspjelom proboju 8000 "vojnika" koje su pobili u Srebrenici.

Nole, jel te stid?

Strasno!
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80137
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7037 times
Been thanked: 11343 times
Status: Online

Re: Na zahtjev srpske delegacije pokrivene ploče na Vijećnic

Post by spacebound » 01 Jun 2016, 10:36

De polako, jos nije spomenuo kosovski boj :kafa

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Na zahtjev srpske delegacije pokrivene ploče na Vijećnic

Post by Nole » 01 Jun 2016, 10:39

vila wrote:
Nole wrote:
storm wrote:Pa ti se i dojiš iz tih medija...
Za neke tvoje izjave mora čovjek biti strašno glup ili strašno bezobrazan...
Nisam još odlučio :kafa
Ne pratim nacionalnu tv osim sport. Ratne teme u štampi odavno ne čitam kažem ti kad nekada zakuvamo u kafani pa pitamo Bosance koji im je qrac to trebalo. Već su osvojili Srebrenic što obrukaše ceo srpski rod i pobiše onoliko ljudi. I sam znaš da ovde branim Srbe jer nije nas sve Hitler napravio, a u kafani mi kažu da sam ustaša i balija jer ih napadam zbog zločina...kako ispada nigde ne valjam :D.
Ne branis ti Srbe,nego branis srpsku agresorsku i zlocinacku politiku
I to radis tako prefrigano i licemjerno
U Jugoslaviji nisu mogli Bošnjaci Hrvati i Srbi zajedno au BIH moraju...lažete sebe, a ne mene ako mislite da su i Hrvati hteli BIH.
Kad smo kod zločina da pitam gde su Srbi iz Mostara i zapadne Hercegovine. Nije li n samom početku rata nestalo dosta Srba. iz Sarajeva među njima i moj prijatelj Ratko Smiljanić za koga se ne zna ni dan danas šta je sa njim. Srbi su počinili najviše zločina ali su zločine pravili svi .

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Na zahtjev srpske delegacije pokrivene ploče na Vijećnic

Post by Nole » 01 Jun 2016, 10:44

Julia-Klara wrote:On je vise nego bezobrazan.
Ovoliko smeca, opravdavanja, relativizacije, ismijavanja, optuzivanja i svih sranja kako bi "dokazao" da smo sami sebe ubijali i silovali i mucili i sakatili, ili, u najmanjuruku slagali sve to, jer, aman, nije istina nista, tako se prica u kafani, ja ne procitah ni od koga.
A nije to njegova retorika, on je, naivko, bio daleko od rata,i ne zna sta se desavalo cak ni u Srebrenici. Pa se ond aipak nekako provuce i podatak o "neuspjelom proboju 8000 "vojnika" koje su pobili u Srebrenici.

Nole, jel te stid?

Strasno!
Čtaj šta piše... Pitam li ja te iste za decu i žene...ne izmišljaj i ne piši nešto šta ja nisam napisao... Moje viđenje Jugoslavije je takvo...u oba svetska rata vam je trebala jer ste svi bilivsaveznici monarhije ili Hitlera...

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Na zahtjev srpske delegacije pokrivene ploče na Vijećnic

Post by Julia-Klara » 01 Jun 2016, 10:52

:D. opet relativiziras
CITAT: u oba svetska rata vam je trebala jer ste svi bilivsaveznici monarhije ili Hitlera..

Za razliku od koga? Cetnika i Draze?

Nole, Nole... Pogresno argumentiras,skroz pogresno
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Na zahtjev srpske delegacije pokrivene ploče na Vijećnic

Post by Nole » 01 Jun 2016, 10:59

Julia-Klara wrote::D. opet relativiziras
CITAT: u oba svetska rata vam je trebala jer ste svi bilivsaveznici monarhije ili Hitlera..

Za razliku od koga? Cetnika i Draze?

Nole, Nole... Pogresno argumentiras,skroz pogresno
Draža je i bio saveznik Engleza i Amerikanaca. Nije se borio protiv Nemaca jer za to nije imao snage. Kako je bila mogućnost iskrcavanja na Jadranu čekao se taj momenat da se krene u borbu protiv Hitlera. Čitaj malo i američku literaturu ne samo komunističku. Draža je u Srbiji napravio zločin prema srpskim komunistima , a pop Đujić nije bio pod njegovom komandom.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Na zahtjev srpske delegacije pokrivene ploče na Vijećnic

Post by Nole » 01 Jun 2016, 11:03

Uostalom kad se već znalo da će Juga biti u Staljinovom delu Evrope saveznici su okrenuli leđa Draži i bombardovali srpske gradove pod izgovorom da bombarduju Nemce. Beograd ništa lošije nije prošao 6 aprila nego od ssvezničkog bombardovanja.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80137
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7037 times
Been thanked: 11343 times
Status: Online

Re: Na zahtjev srpske delegacije pokrivene ploče na Vijećnic

Post by spacebound » 01 Jun 2016, 11:06

Nije se borio protiv Hitlera jer je lakse udarit na nenaoruzane, stare, žene i djecu.To je cetnicka specijalnost, nisi znao?

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Na zahtjev srpske delegacije pokrivene ploče na Vijećnic

Post by Julia-Klara » 01 Jun 2016, 11:06

:valja :ha

Sve je jasno :hoi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Na zahtjev srpske delegacije pokrivene ploče na Vijećnic

Post by Socrates » 01 Jun 2016, 11:11

Nole wrote:
Julia-Klara wrote:On je vise nego bezobrazan.
Ovoliko smeca, opravdavanja, relativizacije, ismijavanja, optuzivanja i svih sranja kako bi "dokazao" da smo sami sebe ubijali i silovali i mucili i sakatili, ili, u najmanjuruku slagali sve to, jer, aman, nije istina nista, tako se prica u kafani, ja ne procitah ni od koga.
A nije to njegova retorika, on je, naivko, bio daleko od rata,i ne zna sta se desavalo cak ni u Srebrenici. Pa se ond aipak nekako provuce i podatak o "neuspjelom proboju 8000 "vojnika" koje su pobili u Srebrenici.

Nole, jel te stid?

Strasno!
Čtaj šta piše... Pitam li ja te iste za decu i žene...ne izmišljaj i ne piši nešto šta ja nisam napisao... Moje viđenje Jugoslavije je takvo...u oba svetska rata vam je trebala jer ste svi bilivsaveznici monarhije ili Hitlera...
Sad si i mene isprovocirao.
Pa i Srbija je imala svoju "malu" bandu nacistickih saveznika. Dražini, Ljoticevci, a ni Nedic nije bio nešto antifašistički raspoložen. Pa stotine manjih i većih četnika i takozvanih vodja.

I nemoj da mi na djedove diras, jer jedan je bio Hrvat, a drugi Bosnjak, a obojica su bili partizani pa skoro od prvog dana.
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Na zahtjev srpske delegacije pokrivene ploče na Vijećnic

Post by storm » 01 Jun 2016, 11:15

Koji komedijaš i lakrdijaš :valja

ovo je čovjeku žao i banirati :oo

neka te za ogledni primjerak :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Na zahtjev srpske delegacije pokrivene ploče na Vijećnic

Post by Socrates » 01 Jun 2016, 11:16

Nole wrote:
Julia-Klara wrote::D. opet relativiziras
CITAT: u oba svetska rata vam je trebala jer ste svi bilivsaveznici monarhije ili Hitlera..

Za razliku od koga? Cetnika i Draze?

Nole, Nole... Pogresno argumentiras,skroz pogresno
Draža je i bio saveznik Engleza i Amerikanaca. Nije se borio protiv Nemaca jer za to nije imao snage. Kako je bila mogućnost iskrcavanja na Jadranu čekao se taj momenat da se krene u borbu protiv Hitlera. Čitaj malo i američku literaturu ne samo komunističku. Draža je u Srbiji napravio zločin prema srpskim komunistima , a pop Đujić nije bio pod njegovom komandom.
Kojih Engleza i Amerikanaca? Nisam upućen da su i oni imali vojne formacije u Jugoslaviji. Kako je saradjivao sa njima?

Sad će ono o spašavanju pilota... Spasili četnici par pilota i odmah priča kako su bili spasilacka formacija za stotine hiljada američkih pilota.
. . . . . . . . .

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Na zahtjev srpske delegacije pokrivene ploče na Vijećnic

Post by Julia-Klara » 01 Jun 2016, 11:17

Upravo to, Socrates.

U WWII niko osim Srba nije bio partizan. I Draza nije bio ni zlocinac, niti je suradjivao sa neprijatlejima, a-a.

I onda kaze nije informiran :valja naravno da jeste, informiran je on i to odlicno, o svemu!
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests