Najveci svjetski zlocinci 20. veka

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Šta su jeli najveći diktatori?

Post by greeneyes » 07 Dec 2014, 13:49

Došlo je vrijeme da čujemo šta jedu i naši, još uvijek živi, diktatori. :heidi
Samo sabura

User avatar
Rabiosa
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2232
Joined: 18 Aug 2014, 16:21
Location: Na metli
Status: Offline

Re: Šta su jeli najveći diktatori?

Post by Rabiosa » 07 Dec 2014, 14:20

Cudo. Ni jedan nije kanibal?
Aktiviram se na dodir.

User avatar
radeta62
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2212
Joined: 27 Jun 2011, 15:06
Status: Offline

Re: Šta su jeli najveći diktatori?

Post by radeta62 » 07 Dec 2014, 16:46

Sta je njofra Tudjman jeo........ :plavi

Image

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Šta su jeli najveći diktatori?

Post by Vladimir RUS » 07 Dec 2014, 16:54

Ne znam šta su jeli, ali znam šta su pili, našu krv. :D.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12169 times
Contact:
Status: Offline

Re: Šta su jeli najveći diktatori?

Post by Maja » 07 Dec 2014, 17:19

Rabiosa wrote:Cudo. Ni jedan nije kanibal?
Bokassin osobni kuhar jednom je prilikom otkrio da je prema njegovoj naredbi pripremio ljudski leš (čijeg se spola nije mogao sjetiti) punjen s rižom i flambiran s ginom.

:D

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: Šta su jeli najveći diktatori?

Post by Pasaga » 07 Dec 2014, 17:24

Nemojte postene ljude mjesat u diktatore.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Šta su jeli najveći diktatori?

Post by paparaci » 07 Dec 2014, 23:52

Govna.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120409
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Komunisti najgore masovne ubice, Hitler treći, Tito trinaest

Post by Krokodil Behko » 01 Mar 2015, 10:42

Image
Britanski tabloid Daily Mail složio je listu najgorih masovnih ubiica 20. stoljeća. Na vrhu liste su komunistički diktatori Mao Ce Tung i Josif Staljin, na trećem mjestu je Adolf Hitler, a Josipa Broza Tita Daily Mail je uvrstio na 13. mjesto ove ljestvice.

Prema procjeni Daily Maila, Tito je odgovoran za smrt 570 hiljada ljudi, mahom političkih protivnika. Režimu Mao Ce Tunga pripisuju 60 miliona žrtava, dok je Staljin, prema Daily Mailu, kriv za smrt 40 miliona ljudi. Lider nacističke Njemačke Hitler je, prema Daily Mailu, skrivio smrt 30 miliona ljudi.

Na četvrtom mjestu je belgijski kralj Leopold II, kojem se pripisuje odgovornost za smrt osam miliona ljudi u koloniziranom Kongu. Slijedi japanski vojni diktator Hideki Tojo, Hitlerov saradnik u Drugom svjetskom ratu, kojeg se smatra odgovornim za pet miliona žrtava. Šesti Turčin Ismail Enver Paša kojem na dušu stavljaju dva miliona žrtava.

Za smrt više od milion ljudi, prema Daily Mailu, krivi su još Pol Pot, lider Crvenih Kmera u Kambodži, sjevernokorejski diktator Kim Il Sung, Etiopljanin Mengistu Haile Mariam i Nigerijac Jakubu Gowon. Polu Potu se pripisuje odgovornost za likvidacije 1,7 miliona ljudi, Kim Il Sung skrivio je smrt 1,6 miliona žitelja Sjeverne Koreje, Mengistu Haile Mariam ubio je 1,5 miliona političkih protivnika, a Yakubu Gowon i njegov vojni režim u Nigeriji su iza sebe ostavili oko milion žrtava.

Na listi najvećih masovnih ubica ispred Tita su još Jean Kambada iz Ruande (oko 800.000 žrtava) i irački diktator Sadam Husein (oko 600.000 žrtava). Među poznatim diktatorima na ovoj listi su još Idi Amin (300 do 500 hiljada žrtava), Benito Mussolini (250 hiljada žrtava), Ho Či Min (200 hiljada žrtava), Francisco Franco (oko 35 hiljada žrtava) i Fidel Castro (oko 30 hiljada žrtava), prenosi Index.hr.

(Fena)
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Komunisti najgore masovne ubice, Hitler treći, Tito trin

Post by Lebowski » 01 Mar 2015, 10:57

Kako mediji smišljaju ove bolesne naslove
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Komunisti najgore masovne ubice, Hitler treći, Tito trin

Post by REMB » 01 Mar 2015, 10:59

Pa dobro, nije ni daleko od istine Lebe...u srce te pogađa... :oo

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Komunisti najgore masovne ubice, Hitler treći, Tito trin

Post by Lebowski » 01 Mar 2015, 11:03

Ma ne pogađa, ebe mi se al treba pisati vođe komunističkih režima.. tako nešto. :cudi

Vjerujem da je nekima žao i što Tito nije pobio bar 10 miliona Jugoslovena da bude bar među prvih 5 masovinh ubica.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Komunisti najgore masovne ubice, Hitler treći, Tito trin

Post by Lavlje_srce » 01 Mar 2015, 11:24

Poznato mi je da su komunisti najvece ubice, ali mi nije bilo poznato da je Tito tako 'visoko' kotirao na listi masovnih ubica. :grana

Hitler i Staljin su naravno najozloglaseniji, ali kad bi pitao prosjecnog Jo Bloggsa, vjerovatno bi bio ubijedjen da je Ajatolah Homeini pobio vise ljudi od Kim Il Sunga npr. A gle ovog krvolocnog Leopolda. Strasno.

Originalni clanak.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Komunisti najgore masovne ubice, Hitler treći, Tito trin

Post by Podrinjac » 01 Mar 2015, 12:08

Ja bih da me opet taj 'zločinac' pod imenom Tito vodi, pa koliko god fašista i nacionalista pobio.
AA gdje su SDA i ostale nacionalističke stranke na toj listi ??

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Komunisti najgore masovne ubice, Hitler treći, Tito trin

Post by mrki62 » 01 Mar 2015, 13:57

Tito je zbog čišćenja odpada poslije 2.svjetskog rata bio cijenjen u svijetu za vrijeme svog života a nacionalistima je trebalo dobrih 10 godina pa da izađu iz mišijih rupa pa da se počnu politikom baviti.
Ti isti nacionalisti nakon dobrih 30 godina poslije titine smrti se tek sad usuđuju ovako nešto pisati i objaviti javnosti.
Yebivjetrovi obični, tito je za njih nedokučiv nivo ljudskosti.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Komunisti najgore masovne ubice, Hitler treći, Tito trin

Post by laganini » 01 Mar 2015, 18:00

..kao i obicno zapadni autori su neobjektivni jozo mafiozo zasluzuje bit u top pet..a sto ces uvik se lomi na malim...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Komunisti najgore masovne ubice, Hitler treći, Tito trin

Post by Melek » 01 Mar 2015, 18:08

Pa sta ce s onim silnim ustasetinama nego da ih pomlati, de mi objasni, ziv bio! :cudi
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: Komunisti najgore masovne ubice, Hitler treći, Tito trin

Post by Pasaga » 01 Mar 2015, 18:09

Gdje su ovdje svi Americki,Engleski,Francuski predsjednici.
U vrjeme kolonijalizma,pa i danas,svaki je pocinio bar 5-6 neslucenih genocida nad drugim narodima.
Ovaj tekst gore uopste ne stoji,zlonamjeran je.
U novoj demokratiji je hit kriti se iza hice,cojk je mala maca u odnosu sta su oni pocinili
i prije a i poslje njega.
Trend se nastavlja.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Komunisti najgore masovne ubice, Hitler treći, Tito trin

Post by Vladimir RUS » 01 Mar 2015, 18:12

Mislim da postoji valjani razlog zašto je Tito među najgorim masovnim ubicama. Za vrijeme njegove vladavine je, procjenjuje se, ubijeno nekoliko stotina hiljada ljudi (neke cifre kažu do čak milion). Daleko je Tito od Hitlera i od Staljina, ali je među njima.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: Komunisti najgore masovne ubice, Hitler treći, Tito trin

Post by Pasaga » 01 Mar 2015, 18:12

Da se poštuju postojeći standardi i da postoje moral i etika u međunarodnim odnosima, George Bush i Tony Blair bi, da spomenemo samo jedan primjer, bili vjerojatno procesuirani za ratne zločine u Iraku.

Da. Razmišljam ovako jer sam imao sreću da u životu budem na raznim mjestima, gdje sam na početku bio zblanut istinom, kao u slučaju prve Intifade. Mislio sam da je to gotovo, jer su tamošnji događaji bili moralno nepodnošljivi, ali to i dalje traje. Imao sam sreću što sam pola života bio novinar, dok sam drugu polovinu gledao sustav iznutra, gdje sam svjedočio poprilično bezdušnom političkom establishmentu. Nalozi koje su moji kolege dobijali na Bliskom Istoku bili su skandalozni, ali u isto vrijeme i neupitni. Moram priznati da sam se, temeljem toga iskustva, u sebi smijao očekivanjima od presude temeljem tužbi između Hrvatske i Srbije. Samo su naivni mogli očekivati da će presuda biti u korist neke strane.U kojem kontekstu?Na jedan brutalan način se pokazuje da u međunarodnim odnosima i dalje vladaju neke od paradigmi i premisa koje je uspostavila britanska kolonijalna vlast. Tamo gdje se u zoni njihovog interesa međusobno bori pet plemena – a mi smo svi za njih i dalje plemena – njihov partner je uvijek najveći i najjači i ne smije biti poražen. Preneseno na naš teren, njihov ključni partner je Srbija, zato što su fizički najveći i najjači. Ako ti je najveći najnezadovoljniji, imaš problem u cijelom skupu plemena. Ako ga pak pacificiraš, onda imaš najbolju situaciju.

Milošević nije osuđen, a Srbija na službenoj razini nikad nije proglašena krivom. Mi u kontekstu BiH i dalje nemamo službeno deklariranje žrtve, odnosno agresora. EU se nasadila na glavu da uvuče Srbiju u EU. Nikome ne pada na pamet da se BiH, koja je bila napadnuta i rasturena, vuče u EU. Onaj tko je pomislio da će EU, nekakva vrsta korporativne zajednice, odigrati protiv Srbije i proizvesti nove frustracije, pokrete i možda ratove, taj je smiješan ili kupljen i ne bi se smio baviti ozbiljnom politikom u korist Hrvatske ili BiH. To su naprosto realnosti i temelji za razumijevanje politike u EU. Hrvatska je, s druge strane, u njihovim glavama već pospremljena.

Kakva je po vašem mišljenju situacija u BiH?

Zaista mislim da je situacija u BiH neusporedivo gora od javne percepcije, pogotovo slike kakvu vide oni izvan te zemlje. Pojednostavljeno rečeno, postoje dva osnovna razloga. Sukob u BiH nije završen, odnosno nije adekvatno pospremljen na način da stvari mogu funkcionirati. Taj je proces zaustavljen Daytonskim sporazumom, jednim frankensteinovskim ustavnim rješenjem. BiH na neki način postoji samo zato jer se ne može raskinuti, a ne može nestati iz niza neprirodnih, Daytonom zacrtanih razloga. Unutarnja organizacija same države je nemoguća. Imamo situaciju da je teže iz Sarajeva u Banja Luku izvesti kontejner brašna, nego iz Sarajeva u Kolumbiju. Riječ je o konceptu koji je nemoguće realizirati kao državu. Unutar tog koncepta postoje svi mehanizmi blokade i nijedan mehanizam deblokade. Svatko na nekim pozicijama može nekažnjeno blokirati bilo što. Kompletna vlast je iz institucija sustava preseljena na političke partije. Strane delegacije ne idu u parlament ili vladu na razgovore, nego kod lidera političkih partija, koje su na sedmim izborima od neovisnosti izabrane na čelna mjesta, premda su projektirale i vodile rat. Ako netko misli da će oni biti motori promjena, taj je ili lud ili bezobrazan.

Nedavno ste rekli da će međunarodna zajednica obratiti pozornost na BiH samo ako opet postane problem.

Amerikanaca se više ne tičemo. Oni su sebi izgradili međunarodni spomenik nazvan Daytonski sporazum, kojeg, ako zbog ničeg drugog, ne bi mijenjali zbog toga. Danas se bave nekim budalaštinama, prave neke letke o borbi protiv korupcije, iz kojih će se direktori ili portiri javnih poduzeća naučiti da ne smiju krasti. Osobno i dalje nemam odgovor na pitanje da li EU doista ne zna, ne vidi ili ih se ne tiče situacija u BiH. Bliže sam potonjem odgovoru. Ne tiče ih se jer ne vide za sebe problem. Iz toga se projiciraju neki smiješni potezi. Vrlo ozbiljni ljudi u veleposlanstvima i na međunarodnoj sceni s kojima sam u komunikaciji istinski vjeruju kako je rješenje za smirivanje tenzija i konflikta dolazak svih opcija na vlast, dok ta vlast u realnosti znači samo ovladavanje resorima i pljačku onoga što dosad nije opljačkano. Zbog toga se pojavila ideja kod pozicijama neopterećenih ljudi u BiH, da će se međunarodna zajednica zainteresirati za BiH na konstruktivan način samo ako postanemo njihov problem. Ako postaneš problem njihovom komoditetu, profitu i miru, onda će reagirati. Vrhunski je, međutim, cinizam i paradoks što su naša nada ISIL i Rusi. Istinski su prestrašeni ISIL-om ili prisutnošću Rusa na ovom području. Ukoliko se ne stvori nekim pozitivnijim povodom svijest u međunarodnoj zajednici da ovakva BiH ne može ići u budućnost, tamo će se desiti neki lom kojeg nitko živ neće moći kontrolirati. Ako se krene pucati, onda će se tek hvatati za glavu, kako to obično biva.

Kako gledate na događanja u Ukrajini i politiku EU-a u tom kontekstu?

EU je definitivno ispala smiješna. Rusija i SAD će na kraju podijeliti Ukrajinu, bez obzira što Hillary Clinton, gradeći sebi predizborne poene, sada viče da je Putin Hitler. Drama se u ovom trenu dešava u samom SAD-u. Polovica te zemlje počinje polako biti svjesna da nisu jedina sila na svijetu, što je bila euforična uvjerenost nakon pada Sovjetskog Saveza. Smatrali su da je monocentrizam zavladao svijetom. Jedan moj prijatelj, inače poznati američki novinar, rekao mi je da su nakon pada Berlinskog zida napravili katastrofalnu pogrešku, povukavši 90 posto obavještajnog kadra iz Rusije, uvjereni da je to gotova priča. Polovina Amerike sada sluti da je današnje Rusija nešto sasvim drugačije što se ne može pobrisati gumicom, dok se druga polovica, na čelu s desničarima do ivice fašizma, ne mogu pomiriti s time, proizvodeći opasnu energiju.Kako će se to odraziti na Ukrajinu?Sasvim pojednostavljeno, oni neće fizički podijeliti Ukrajinu, već će od nje napraviti BiH: jedan entitet pod patronatom Zapada a drugi pod Rusijom. Ukrajinu će kao državu u ekonomskom, materijalnom, socijalnom i svakom drugom smislu gurnuti Europi, koja neće učiniti ništa, pa će tamo nastati najstrašniji jad i bijeda. Podgrijavat će se mržnja na obje strane da bi se održavao takav sustav, kao što se održava u BiH, primjerice na zapadnoj i istočnoj obali Mostara. Europa je vjerojatno bila rukovođena najboljim namjerama, zato jer se potencijalna drama Ukrajini dešava na europskom teritoriju. Razumijem racionalan osjećaj Merkel i Hollandeada moraju reagirati po pitanju Ukrajine, jer je Europa ugrožena tamošnjim događajima, ali su bili naivni ako su mislili da pitanje Ukrajine mogu rješavati bez SAD-a. Što Amerika misli o tome, kazala je čuvena američka diplomatkinja Victoria Noland za vrijeme prosvjeda na Majdanu, kad je američkom veleposlaniku u Ukrajini telefonom davala upute kako dizati pobunu, odgovorivši na njegovo pitanje “a što je s Europom” sljedećom rečenicom: “Fuck the EU”. To je njihov realan odnos prema Europi, koja se u svemu tome ne snalazi. Americi nije u interesu Europa koja će biti ravnopravan partner. Iako o novom trgovinskom sporazumu između SAD-a i EU-a (TTIP, op.a.) nitko ne govori, vidjet ćemo kako je riječ o skandalozno nasilnom dogovoru, usmjerenom protiv interesa Europe. Unatoč tome, i dalje još nema konkretne rasprave o tome.

Zašto sve ovo skupa nije razvidno široj javnosti? Koliko je medijsko reproduciranje zapadne kulturne hegemonije presudno u tom kontekstu?

Zato jer su na jedan nevjerojatno moćan način pokriveni sistemom medija, informacija i pritisaka. Mediji više nisu prenositelji informacija. Postali su institucije za građenje, odnosno rušenje, u skladu s interesima pojedinaca. Prije desetak godina svi su američki mediji bili u vlasništvu pedesetak kompanija. Danas su u vlasništvu pet kompanija. Na CNN-u najbezoćnije lažu. To je više postalo smiješno. Manipulacija na internetu, za koji smo s pravom smatrali da je jedan od najvećih dobitaka 20. stoljeća, monstruozna je kad do nje dođe. Više nije u pitanju objava lažne vijesti. U pitanju je formiranje uma. Ljudi su u kontekstu najvećih događaja u svijetu danas svjesno ili nesvjesno unaprijed opredjeljeni i sve ono što im se kaže ide u korist ili protiv onoga što unaprijed već misle. To su činjenice koje su sastavni dio realnosti u kojoj je sila postala ekskluzivni element u kreiranju međunarodnih odnosa. Pitanje je koliko ljudi koji vode to sve skupa imaju kapaciteta da se s time nose na mudar način.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Komunisti najgore masovne ubice, Hitler treći, Tito trin

Post by laganini » 01 Mar 2015, 19:01

Melek wrote:Pa sta ce s onim ilnim ustasetinama nego da ih pomlati, de mi objasni, ziv bio! :cudi
..tece i u tebi komunjarska krv po kratkom postupku sto drugo...i jos andjeo.. :cudi i kako to prlavavi zapDnjaci to ne vide sram ih bilo.. :cudi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests