Progresivna natalna karta

Horoskop, numerologija, kolačići sudbine, proroci, razni testovi i zanimljivosti.
User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Progresivna natalna karta

Post by Tierra Caliente » 07 Dec 2019, 18:23

Sta mi kaze Mars u Vagi...Skorpionu...Dosta je bilo boriti se radom...sad je vrijeme za stele i poznanstva :valja
{code}

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Progresivna natalna karta

Post by Venera » 07 Dec 2019, 18:26

Gvadalahara wrote: 07 Dec 2019, 18:23 Sta mi kaze Mars u Vagi...Skorpionu...Dosta je bilo boriti se radom...sad je vrijeme za stele i poznanstva :valja
pise na linku , nemoj da pocnem galammiti :D.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Progresivna natalna karta

Post by Tierra Caliente » 07 Dec 2019, 18:28

Venera wrote: 07 Dec 2019, 16:42 Tvoj natalni Mars .. sad progrsivni Mars agresivniji otoreniji u Skorpiji , znaci, bledniranje dva Marsa , to mozes primjetiti , jer ti se desilo vjerovatno prije tri godine :obrve
Ihhh sta je se sve promijenilo u zadnje tri godine... :)
{code}

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Progresivna natalna karta

Post by Venera » 07 Dec 2019, 18:33

Tierra Caliente wrote: 07 Dec 2019, 18:28
Venera wrote: 07 Dec 2019, 16:42 Tvoj natalni Mars .. sad progrsivni Mars agresivniji otoreniji u Skorpiji , znaci, bledniranje dva Marsa , to mozes primjetiti , jer ti se desilo vjerovatno prije tri godine :obrve
Ihhh sta je se sve promijenilo u zadnje tri godine... :)
previse si se skonteririao na jedna period, a to se odnosilo samo na jednu tvoju planetu, gledaj ostale planete i vrijeme kad su promjenile znak :p
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Progresivna natalna karta

Post by Tierra Caliente » 07 Dec 2019, 18:33

Progressed Mars in Libra
When your progressed Mars enters Libra, you go from a period where your drive and energy is invested in work, and now, it’s invested in partnerships. You want to build strong relationships and may forge new ones. You work well with others, are more compromising and charming, and you may need people to help you to accomplish more. You’ve just been in a period where working alone was the way to go, and now, you can have a partner. Check which houses your natal Mars is in and rules to see where you may forge a partnership and need cooperation.
Progressed Mars in Scorpio
When your progressed Mars enters Scorpio, you go from a period where you need others, to now being stronger on your own. You need others less, and can rely on yourself more. Your strength builds, and you’re more intense and passionate. This helps fuel your energy and drive so you can get things done. It likely won’t be overpowering or overwhelming, but more subtle than that. You can become more dedicated to matter,s and have a strong desire. You learn how to become a force. Check which houses your natal Mars is in and rules to see where you could grow your power from.
Kako ovo vidjeti ?
{code}

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Progresivna natalna karta

Post by Tierra Caliente » 07 Dec 2019, 18:34

Venera wrote: 07 Dec 2019, 18:33
Tierra Caliente wrote: 07 Dec 2019, 18:28

Ihhh sta je se sve promijenilo u zadnje tri godine... :)
previse si se skonteririao na jedna period, a to se odnosilo samo na jednu tvoju planetu, gledaj ostale planete i vrijeme kad su promjenile znak :p
Ne j... me u pamet :valja :haha
{code}

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Progresivna natalna karta

Post by Venera » 07 Dec 2019, 18:35

Tierra Caliente wrote: 07 Dec 2019, 18:34
Venera wrote: 07 Dec 2019, 18:33

previse si se skonteririao na jedna period, a to se odnosilo samo na jednu tvoju planetu, gledaj ostale planete i vrijeme kad su promjenile znak :p
Ne j... me u pamet :valja :haha
ne psuj :klara
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Progresivna natalna karta

Post by Tierra Caliente » 07 Dec 2019, 18:40

Nasao sam

Mars u XI kuci
{code}

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Progresivna natalna karta

Post by Venera » 10 Dec 2019, 11:51

U progresiranju, pažnju treba obratiti na još par stvari koje su vrlo značajne:

1. Promena znaka Promena znaka neke progresivne planete ne znači da je preko noći nešto prestalo da postoji i da naše natalne postavke više nemaju nikakvu važnost. Ako neko ima Merkur u Vodoliji natalno, a progresijama taj Merkur promeni znak i uđe u znak Riba gde je u izgonu i padu, to nikako ne znači da će sve ono što je u simbolici Merkura kod te osobe početi da se ruši.

Možda se može reći da će potencijal natalne planete biti veći ili manji u zavisnosti od toga gde se nalazi i to se primarno odnosi na Lunu kao najbržu planetu, ali se natalni potencijal onoga što nosi Luna nikako ne sme ispuštati iz vida. Ono što je potvrđeno praksom, to je da progresiranje Ascendenta kroz znakove (primarno kroz termine znakova) ima određenog uticaja na telesnu konstituciju i vitalnost, ali ne kao potpuna promena, već samo kao nadogradnja onoga što već imamo natalnom postavkom.

2. Promena pravca Slično kao i kod promene znaka, promena pravca neke planete ne menja odjednom sve ono što ona signifikuje natalno. Ako je neka planeta retrogradna natalno, natus će ta obeležja retrogradnosti nositi čitavog života, bez obzira na to da li će u nekom momentu sekundarnim progresijama ta planeta napraviti zaokret i krenuti direktno.

Slično važi i kada je obrnut slučaj: kada imamo direktnu planetu koja progresijom postaje retrogradna. Ipak, neka promena bi se mogla desiti. Na primer, ukoliko imamo progresiju neke planete prema natalnom Merkuru koji je direktan, to će imati jedno značenje. Međutim, ukoliko progresijama taj Merkur napravi zaokret i potom kao Promisor aspektuje neku drugu natalnu planetu, to će imati nešto izmenjeno značenje, u skladu sa retrogradnošću Merkura, a koja će dopuniti njegovu natalnu signifikaciju.

3. Promena polja Promena polja nema nekog većeg značaja u sekundarima osim kada je Luna u pitanju. Zbog sličnosti vremenskog ciklusa progresivne Lune sa ciklusima tranzitnog Saturna, može se reći da će polja koja tranzitira progresivna Luna biti u žiži interesovanja i da će se „aktivirati“ u skladu sa natalnim postavkama kao i ostalim prognostičkim tehnikama. Druge planete su suviše spore da bi se pratilo njihovo kretanje kroz polja.

4. Promena termina Za ovo je najbolje koristiti egipatske termine koji se nalaze u Dorotejevoj tabeli, ali tabele su stvar ličnog izbora pa će verujem i neke druge vršiti svoj posao jednako dobro. Opet će primarnu važnost imati progresije Lune kao najbrže planete, ali će i druge brze planete, te Ascendent, MC i Fortuna imati značajnu ulogu. Kao i kod primarnih direkcija, promena termina neke planete u sekundaru pokazatelj je boljeg/lošijeg perioda za ono za šta se ta planeta/tačka natalno vezuje.

5. Aspekti U obzir dolaze samo Ptolomejevi aspekti. Progresija se najčešće aktivira u partilnom aspektu ili konjunkciji odnosno onda kada se obe planete nađu na istom stepenu. Na primer: Luna na 17°11′ Riba i Jupiter na 17°47′ Škorpiona. Efekti progresije ne prestaju kada planeta napusti taj stepen, već mogu potrajati i neko vreme nakon toga, posebno ako se slična stvar ponavlja i u drugim prediktivnim ciklusima. Značajni momenti mogu biti i konjunkcije sa nekretnicama, pri čemu pažnju treba obratiti najviše na nekretnice prve i druge magnitude.

Na kraju, evo nekih smernica koje se tiču esencijalnih signifikacija progresivnih tela odnosno tačaka.

Ascendent – život, telo, konstitucija, zdravlje, ponašanje uma i tela uopšteno.
Luna- izgled tela, namere, putovanja i kretanja uopšte, brak, žena i žene uopšte, bliža rodbina.
Sunce – zdravlje, čast, unapređenja, javnost, autoriteti i ugledni ljudi, stanje oca i njegovog bogatstva.
MC – čast, zasluge, karijera, profesija, plodovi studija i putovanja, majka.
Fortuna – priliv ili odliv novca, odnosno stanje bogatstva (posebno obratiti pažnju na dispozitora ove tačke).
Merkur – um, razumevanje, putovanja, učenje, ugovori, trgovina.
Venera – brak, ljubav, zadovoljstvo, prijateljstva.
Mars – mržnja, pobeda, suđenja, svađe, rat.
https://astroriznica.com/sekundarne-progresije/

:jutarnja
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Progresivna natalna karta

Post by Venera » 10 Dec 2019, 15:48

Natalni Mesec opisuje kvalitet odnosa deteta sa majkom ili starateljem u ranoj fazi života, od rođenja do četvrte godine života. Tad se formira obrazac ponašanja na relaciji individua i drugi ljudi. To je odnos koji se razvija tokom života.Po progresijama (sekundarnim direkcijama) Mesec prelazi 1stepen za jedan mesec i zadržava se u jednom znaku 2,5 godine. Jedan ciklus traje 27,5 godina.Ponavljanje ciklusa progresivnog Meseca može aktivirati nerešene probleme iz prošlosti koji tada izlaze na površinu i zahtevaju da budu rešeni. Odnosi stvoreni u ranoj fazi određuju sudbinu čoveka, ispunjenje lične svrhe u životu.1. KućaDok Mesec prolazi ascendent i prvu kuću verovatno ćete osećati potrebu za nekom promenom u svom životu. To može biti u vašem izgledu, ličnosti, ili u porodici. Mesto Meseca u natalu, objasniće čime je promena motivisana. Bavite se sobom I nemate vremena za druge ljude.2. KućaKada se Mesec kreće kroz drugu kuću, bićete okrenuti sticanju novca, vašim izvorima prihoda. Možete osećati finansijske uspone i padove, promene u sistemu vrednosti.3. KućaOva pozicija često donosi prilike za putovanja. Ponovo se javlja osećanje nemira i potrebe za duhovnim promenama. Ovo je dobar period za učenje, pogotovo, ako Mesec pravi povoljne aspekte, a ako pravi dobre aspekte sa svojim dispozitorom, onda ćete imati visoku mentalnu svest, jaču logiku i intuiciju. U neke aktivnosti mogu biti uključeni vaši rodjaci, ljudi iz bliže okoline.4. KućaOva pozicija često ukazuje na veću povezanost sa kućom ili porodicom i često označava neke promene vezano za to. Često ukazuje na promet nekretninama, kupuvinu kuće, stana.5. KućaKada je Mesec ovde, osećanja se bude prema deci, ljubavnicima . Deca mogu napustati kuću. Menjanje ljubavnika Posvećivanje hobiju ili nekoj novoj kreativnosti.6. KućaSa ovim položajem, promena posla i zdravstvenog stanja je izvesna, ako to i ostali aspekti potvrdjuju - sigurno. Ako ne dodje do promene posla, dolazi do načina obavljanja posla. Ako niste zaposleni, ovaj položaj može doneti zaposlenje, ako jeste, moguć premeštaj na drugo radno mesto. Potrebno je kontrolisati zdravlje.7. KućaViše ćete obraćati pažnju na to sta drugi misle o vama i u kakvim ste odnosima sa drugim ljudima. Ukoliko ima izazovnih aspekata, može doći do konfliktnih situacija. Bavićete se partnerskim odnosima.8. KućaU ovom slučaju, može se desiti smrt nekog vama bliskog. Prvi prolazak Meseca kroz ovu kuću je obično prvi dodir sa smrću na ličnom nivou. Takodje može doneti i podršku drugih ljudi. Svesnost seksualnih osećanja i potreba. Moguće ostvarivanje jedne duboke lične veze.9. KućaUsredsredjenost na životnu svrhu, istinu, upotpunjavanje obrazovanja, ozakonjivanje veze ili odlazak u inostranstvo. Širenje horizonata, promena životne filozofije, ideologije.10. KućaKulminacija! Ako se ovaj period iskoristi i ako to potkrepljuje natal i aspekti, može biti period kada ćete najviše postići. To je pravo vreme da odmerite i ispitate vaše buduće ambicije. Ovo je jako dobar period da ostavimo utisak o sebi, ponos.11. KućaPostajete svesni vaše društvene svesti. Moguće pridruživanje nekim grupnim aktivnostima. Više ćete biti okrenuti prijateljima, učestvovati u nekoj dobrotornoj aktivnosti . Iznenadne okolnosti mogu vas inspirisati za nove planove i ciljeve.12. KućaIdealan period za kontakt sa podsvešću. Ako u natalu postoji naglašenost izolaciji i povlačenju i ako postoje i aspekti za to, vodite računa o introspekciji, potsvesti. Potrebno je razviti I ojačati veru u Boga.
:jutarnja
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Progresivna natalna karta

Post by Bla » 10 Dec 2019, 16:07

brigo, ima li kakve fajde od svih tih tekstova? :mmm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Progresivna natalna karta

Post by Venera » 10 Dec 2019, 16:13

Bla wrote: 10 Dec 2019, 16:07 brigo, ima li kakve fajde od svih tih tekstova? :mmm
Blaonja, naravno da ima, ako citas i analiziras vlastitu natalnu kartu :ok
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Progresivna natalna karta

Post by Zagorka » 10 Dec 2019, 16:13

Bla wrote: 10 Dec 2019, 16:07 brigo, ima li kakve fajde od svih tih tekstova? :mmm
Ti si se registrovao 30-tog, 2013 -te u 13 h

13 koraka do prvog radnog kolege, 13 cigara u sahatu ispušiš, 1+3=4, 40 godina ima razvedena žena što ti se sviđa, misliš da je to slučajnost?
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Progresivna natalna karta

Post by Bla » 10 Dec 2019, 16:15

pa de budi konkretnija
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Yenna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3944
Joined: 24 Nov 2019, 15:12
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Progresivna natalna karta

Post by Yenna » 14 Dec 2019, 13:50

:hm
Jel moguće da je meni vise znakova u progresijama gledajuci promjenilo znak?

Su, Mo, Ve i sad skoro Mars...

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Progresivna natalna karta

Post by Venera » 14 Dec 2019, 14:07

Yenna wrote: 14 Dec 2019, 13:50 :hm
Jel moguće da je meni vise znakova u progresijama gledajuci promjenilo znak?

Su, Mo, Ve i sad skoro Mars...
da, ali mjenjanje znaka nije automatski gubljenje osobina nattalnog znaka; poanta je da se mjenjamo tokom ziovota, zato planete butu malo obojene osobinama nobog znaka, ali u kombinaciji dominatnog natlanog znaka

Yenna, Mjesec je najvazniji u progresijama, znak i kuca, procitalal sma ostale promjene nisu tako intenzivne, jer Mjesece bude 2.5 godine u jednom znaku / kuci ( ovisi od natalne karte) , ostale planete nemaju takav intenzivan utjecaj na nas; logicno emocije utjecaj na nas zivot :D
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Yenna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3944
Joined: 24 Nov 2019, 15:12
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Progresivna natalna karta

Post by Yenna » 14 Dec 2019, 14:09

I da Asc mi je iz Sco otisao u strijelca.
Mjesec nat.u biku, progresivno u Vagi 🙂

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Progresivna natalna karta

Post by Venera » 14 Dec 2019, 14:16

Yenna wrote: 14 Dec 2019, 14:09 I da Asc mi je iz Sco otisao u strijelca.
Mjesec nat.u biku, progresivno u Vagi 🙂
ne brini za ASC i ostalo , ne moze nikad doinirati kao natalni ASC :D najvaznji je Mjesec, a moj je trenutno u Djevici , 9 kuca,, vazna je natana kuca u kojoj se trenutno nalazi Mjezec, i asketi Mjeseca sa drugim Planetama, obalst intenzivnijih promjena ili nesto sto nam je vaznije u doticnom periodu
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Yenna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3944
Joined: 24 Nov 2019, 15:12
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Progresivna natalna karta

Post by Yenna » 14 Dec 2019, 16:13

Venera wrote: 14 Dec 2019, 14:16
Yenna wrote: 14 Dec 2019, 14:09 I da Asc mi je iz Sco otisao u strijelca.
Mjesec nat.u biku, progresivno u Vagi 🙂
ne brini za ASC i ostalo , ne moze nikad doinirati kao natalni ASC :D najvaznji je Mjesec, a moj je trenutno u Djevici , 9 kuca,, vazna je natana kuca u kojoj se trenutno nalazi Mjezec, i asketi Mjeseca sa drugim Planetama, obalst intenzivnijih promjena ili nesto sto nam je vaznije u doticnom periodu
Eto moj sad ulazi u natalnu 11.tu u Vagi a tu imam stelijum planeta i u natalu a i ovih istoh u progresijama koje ih konjugiraju...bas je živo :hihi

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37395
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24816 times
Been thanked: 4701 times
Status: Offline

Re: Progresivna natalna karta

Post by ElTriconi » 14 Dec 2019, 16:15

Meni je ac/dc 230/5 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

Post Reply

Return to “Astrologija, testovi, mozgalice”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests