Astrologija-Bozje ili Djavolje djelo?

Horoskop, numerologija, kolačići sudbine, proroci, razni testovi i zanimljivosti.
sanremo
Na probnom
Na probnom
Posts: 7
Joined: 18 Oct 2010, 12:59
Status: Offline

Astrologija-Bozje ili Djavolje djelo?

Post by sanremo » 18 Oct 2010, 14:11

Bog je navodno rekao da je sve to djelo sotone da nas izmanipulira i zavlada sa nama,da se u predvidjanje sudbine nevjeruje.Sta vi mislite o tome,da li je to podvala danasnjih religija i crkva koje propagiraju takvo misljenje ili ima nesto u tome?

User avatar
Sanjarko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2498
Joined: 25 Jun 2010, 16:03
Location: Wien-Dubrovnik
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Astrologija-Bozje ili Djavolje djelo?

Post by Sanjarko » 18 Oct 2010, 15:01

pa neznam al za nisu predvidjanja bila oduvjek :hm
tak da ja nevidim nista lose u tome :mig
Ne gledamo crte sa dlana netko zivi zivot a netko ga sanja

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Astrologija-Bozje ili Djavolje djelo?

Post by Maja » 18 Oct 2010, 16:38

religija zabranjuje vjerovanje u astrologiju i predviđanje jer se vodi time da samo Bog zna šta će nam se desiti

mislim da tu nema ništa đavoljeg ni negativnog osim onih baba koje ko fol bacaju uroke al to sad nije tema. znači ne mislim da je astrologija nešto loše i ja lično ne vjerujem slijepo u sve to al mi je zanimljivo, volim čitati o tome, proučavati

User avatar
vučica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 06 Oct 2010, 19:32
Location: ...nigdjezemska....
Status: Offline

Re: Astrologija-Bozje ili Djavolje djelo?

Post by vučica » 18 Oct 2010, 17:29

meni je astrologoja jako zanimljiva tema i volim dosta čitati o tome,nije da previše vjerujem ali u svemu se čovijek ponekad nađe
a to dali je Božje ili Đavolje djelo ja mislim ni jedno ni drugo ali u davna vremena su ljudi dosta vjerovali u to jer im je astrologija bila vodič kroz život i neke životne rezultate,npr.ratove,bitke...i slična događanja iz prošlosti...
***Ja sam ja,uvijek UNIKAT,nikad DUPLIKAT***
...Moja se radost čuje u tišini,
a ljubav udiše svakim dahom....


Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Astrologija-Bozje ili Djavolje djelo?

Post by Maja » 19 Oct 2010, 01:06

gejše u japanu su imale almanah-astrološki kalendar prema kojem su planirale svaki pokret

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: Astrologija-Bozje ili Djavolje djelo?

Post by adacta » 20 Feb 2011, 20:29

Nauka je odbacuje jer se ne zasniva na idealnim dokazima, šarlatani je uzdižu bez pravih argumenata, protivnici je blate bez osnova. Priča se o nekakvim precesijama, neuklapanju deklinacija i longituda, spominju se horoskopi u štampi... . Svi su neki filozofi i donose logične zaključke, a pritom ne znaju ni šta je to zaključak, a o logici da ne pričamo. O Astrologiji u negativnom smislu većinom pričaju oni koji nemaju ama baš nikakva (pa ni ona najpovršnija) iskustva u toj oblasti. Najzastupljenije teorije protiv astrologije su precesija, pomeranje sazvežđa, horoskopi u štampi... Pa kakve veze astrologija ima sa sazvežđima u astronomiji? Odmah ću vam reći, osim identičnih naziva astroloških znakova nema nikakve veze. Pozicije zvezda u odnosu na ostale elemente horoskopa su bitne, ali sazvežđa kao celina nemaju nikakvih dodirnih tačaka sa zodijačkim znakovima u astrologiji, osim naziva (imena zodijačkih znakova). U astrologiji se koristi krug podeljen na 12 jednakih delova (znakova). Astrološki znaci i sazvežđa u astronomiji su dva različita pojma. Znakova ima 12 i svi su jednaki (po 30 stepeni svaki), dok su sazvežđa u Astronomiji i nejednaka i ima ih mnogo više. Zvezde koje se nalaze u tim sazvežđima imaju uticaja (naročito u konjukcijama sa planetama) u astrologiji, i to velikog, ali uticaj imaju i sve ostale zvezde van odredjenih sazvežđa. Naročito zvezde koje su u astronomiji proglašene za potencijalne „Supernove“. Ali nesvodi se astrologija na sazveždja. Medjusobni razmaci planeta (aspekti) i mnogi drugi elementi, puno su bitniji od same simbolike znakova. Glavni mehanizam i takoreći, opipljivi deo astrologije koji zahteva strahopoštovanje zbog preciznosti su aspekti i pozicije planeta, koje neće nikog ko se upustio u proučavanje astrologije ostaviti ravnodušnim.
Takodje dnevni, nedeljni i slični horoskopi koji se mogu naći po štampi, a protivnici ih koriste za nekakav dokaz protiv Astrologije, nemaju mnogo zajedničkog sa egzaktnim astrološkim predmetom. Takvi tekstovi, ili prognoze (ako ih tako uopšte možemo nazvati) su više oblik zabave i zanimacije sa simboličnim dejstvom (kod na sajtu se takodje mogu naći, ali poslužiće vam više za relaksaciju i opuštanje nego što ćete imati koristi od njih). Naročito se to odnosi na prognoze tipa „škorpije sutra mogu očekivati veći novčani dobitak“. Naravno da ova rečenica nema veze sa vezom, ali područje mundane astrologije u odredjenom smislu deluje na globalnom nivou. Recimo u odredjenom periodu od 10 dana dok kroz recimo sazvežđe Škorpije prolaze brze planete (Sunce, Venera, Merkur) i u isto vreme primaju negativne aspekte od nekih sporih planeta, skoro sve osobe (više od 90% njih) rodjene u znaku Škorpije osetiće negativan uticaj loših aspekata. U zavisnosti od od raznih elemenata i pozicija planeta u ličnom horoskopu, svi oni će imati odredjene probleme u datom periodu, svaki na svoj način. I zato ćete skoro uvek doći do odgovora da je mesečni horoskop tačniji od nedeljnog, a godišnji tačniji od mesečnog. Što znači da ne mogu sve osobe rodjene recimo u znaku Device imati loš dan u sredu, ali zato svi rodjeni u znaku device mogu doživeti neki problem u periodu kada planete koje prolaze kroz to sazvežđe primaju loše aspekte. Recimo kod prognoziranja sportskih ishoda, kada je većina igrača u jednoj ekipi rodjena u istom znaku, oni su gotovo siguran pokazatelj veoma jakih prognoza u pojedinim periodima upravo iz ovih razloga. Nikada do sada se nije desilo da u jednoj ekipi većina igrača (njih 6 ili 7) bude rodjena u istom znaku koji je pod lošim planetarnim uticajem (aflikacija tranzitnih planeta), a da u tom periodu ekipa postigne uspeh. Ali u poredjenju sa ličnim (natalnim) horoskopom, sve ostalo, pa i aspekti na globalnom nivou koji se koriste za pisanje horoskopa u štampi su zabava. Prave prognoze, za koje se može garantovati (koje su poduprte činjenicama na kojima se zasniva astrološki predmet) mogu se dobiti samo iz ličnog (natalnog) horoskopa. U tom slučaju može se prognozirati precizno i izdvajati datumi, a u nekim slučajevima i sati nekog dogadjaja. I zato je veoma glupo i neozbiljno svoditi na isto horoskop (natalnu kartu) i tekstove u štampi koje imaju zadatak da popune rupe u časopisu (koje većinom pišu ljudi koji nemaju veze sa astrologijom).
Takodje jedan od velikih problema sa kojim se susreće Astrologija na našim prostorima su astrološki časopisi i magazini, koje uredjuju i plasiraju ljudi koji nemaju pojma o čemu pišu (neznaju čak ni da nabroje sve znakove zodijaka) i Astrologiju predstavljaju u potpuno pogrešnom svetlu. Recimo, na predlog da se odredjeni časopis konkretizuje sa preciznim prognozama za pojedine ličnosti i dogadjaje iz zemlje i sveta (što je ustvari i svrha astrologije), dobićete odgovor od glavnih i odgovornih za izdavanje časopisa „zašto bi to radili, pa astrologija je zabava?“. Treba ubaciti što više zabavnih tekstova ... 95% astrološke štampe je čisto zamlaćivanje naroda i presipanje iz šupljeg u prazno, a tekstove pišu obično oni koji pristaju da rade za najmanje honorare, a oni naravno nemaju potrebno znanje da bi nešto prognozirali, pa onda pišu više o zabavi i objavljuju većinom tekstove koji su se pre toga pojavili u raznim časopisima već nekoliko puta (i čitaju ih većinom zaljubljene tinejdžerke). Svi su pisani na istom principu i površni su i monotoni, naročito za one ljude koji su bar malo upućeni u predmet i predpostavljaju šta je to astrologija.
Nemojte verovati svemu što čujete o astrologiji, i od onih koji je pljuju iz neznanja i površnosti, ali i od onih koji je zastupaju, a nisu kompetentni da o tome pričaju (jer nemaju dovoljno znanja i iskustva). Astrologija je i ako se mnogo toga o njoj zna i dalje dosta neispitana. Još mnogo toga ima da se nauči, a svakog meseca otkriva se po nešto novo. Mnogi astrolozi nazivaju se prevarantima i šarlatanima, što moramo priznati neki i zaslužuju, ali ono što je sigurno, to je da Astrologija funkcioniše u svim segmentima ljudske prirode. Greške se ponekad dešavaju svima, pa i astrolozima, kao i u svakom poslu. Ali pogoditi tačan datum kada će proraditi odredjeni vulkan (i najaviti godinu dana pre erupcije), ili izdvojiti nekom fudbaleru period od dve nedelje u jednoj godini kao najbitniji, i on postigne 3 ili 4 gola na dva meča u tom periodu (a pre toga nepostigne ni jedan gol za pola godine), onda je mnogo toga jasnije ... Pre nego što donesete bilo kakav usud i nešto kažete o astrologiji proučite malo predmet. Neće vas koštati ništa, već nasuprot dobićete mnogo ...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Astrologija-Bozje ili Djavolje djelo?

Post by Krokodil Behko » 06 Sep 2011, 14:55

Naucnici dokazali: Mjesec rodjenja otkriva vasu profesiju

Mjesec u kojem ste rođeni određuje vaše zanimanje, otkriva istraživanje Univerziteta Oksford sprovedeno na ljudima koji obavljaju 19 različitih poslova. Povezanost mjeseca i specifičnih zdravstvenih problema ima naučnu osnovu. Mjesec u kojem su djeca rođena može da utiče na sve, od inteligencije do dužine života, tvrde naučnici.

Bebe rođene u proljeće imaju veći rizik od niza bolesti, uključujući astmu, autizam, šizofreniju i Alchajmerovu bolest. One takođe mogu da imaju manji koeficijent inteligencije od ljudi rođenih u drugim godišnjim dobima, piše Dejli Mejl.

- Sve to može da se poveže sa tim koliko je majka tokom trudnoće bila izložena suncu. Sunce podstiče proizvodnju vitamina D u tijelu i nedostatak istog u prvim mjesecima života može imati dugotrajne posljedice - rekao je vođa istraživanja Rasel Foster.

Ako ste rođeni u januaru, najvjerovatnije ćete raditi u banci ili poreskoj upravi. U januaru je rođen i pjevač Elvis Prisli. U februaru se rađa najveći broj umjetnika i saobraćajnih policajaca. Ljudi rođeni u ovom mjesecu su skloni narkolepsiji- poremećaju spavanja.
Mart je rezervisan za muzičare kao što su Lejdi Gaga i Dajana Ros, ali i za pilote.

U aprilu je rođeno nekoliko svjetskih diktatora, kao što su Adolf Hitler i Sadam Husein.

:sok


Ako ste rođeni u maju vrlo vjerovatno ćete završiti ili u sportu poput fudbalera Dejvida Bekama ili u politici kao Džon Kenedi i i Josip Broz Tito.

Juni je rezervisan za šefove i direktore, ali i za dobitnike Nobelove nagrade. Posljednjih pet od 22 dobitnika rođeni su baš ovog mjeseca. U julu je rođen veliki broj građevinaca, vozača i umjetnika. Autorka sage o Hariju Poteru- Džoana Rouling, kao i glumac Danijel Redklif koji tumači Harija u filmu, rođeni su u julu. U avgustu rođendan slave američki predsjednici Barak Obama i Bil Klinton. Tokom ljetnih mjeseci se najmanje rađaju sportisti, ljekari i zubari. Ljudi rođeni u septembru su dobri učenici i sportisti, a najmanje od svega žele da budu građevinci i frizeri. U školovanju su bolji od većine rođenih u drugim periodima, zato jer su rođeni na početku školske godine i najstariji su u razredu.

Rođeni u oktobru živjet će najduže od svih, čak 215 dan duže od onih rođenih u martu. U novembru je rođena bivša premijerka Margaret Tačer i sadašnji premijer Velike Britanije, Dejvid Kameron.

U decembru se rađa najveći broj serijskih ubica i šizofreničara. Tokom posljednjeg mjeseca u godini rađa se veliki broj zubara i proroka.
online

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Astrologija-Bozje ili Djavolje djelo?

Post by paparaci » 07 Sep 2011, 01:01

Juni mi se plaho svidja. pa i vrijeme je, majka mu stara :haha

Behko, ruke ti se pozlatile :plavi
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Astrologija-Bozje ili Djavolje djelo?

Post by blento59 » 07 Sep 2011, 06:21

a sta je sa nas rodjenih 29. februara
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Astrologija-Bozje ili Djavolje djelo?

Post by Heidi » 07 Sep 2011, 15:21

U decembru se rađa najveći broj serijskih ubica i šizofreničara.


:apl :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Astrologija-Bozje ili Djavolje djelo?

Post by Maja » 30 Oct 2011, 10:55

Heidi wrote:
U decembru se rađa najveći broj serijskih ubica i šizofreničara.


:apl :oo


:haha


Šta si ti od toga Heidi?

Nekako bih rađe prihvatila da sam serijski ubica :D.

User avatar
Kauboj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 124
Joined: 18 Jul 2011, 19:15
Status: Offline

Re: Astrologija-Bozje ili Djavolje djelo?

Post by Kauboj » 30 Oct 2011, 15:06

Jok ja ne vjerujem u to...sam kad pogledam koliko na TV-u prikazuju ove gluposti, kao kad ces umrijeti, koja je zivotinja za tebe, sta si bio u proslom zivotu, da li je osoba koju volis idealna za tebe. Ima sigurno oko 10 ovakvih folova da ukradu pare samo, najzalosnije sto neki u to vjeruju. Kako ce obicni covjek da zna sta ce se meni desiti sutra, kad ne zna ni sam za sebe.

Moram priznati da sam malo gledao Milana tarota, lik tolko laze i zeza raju da je to za nepovjerovat. Kaze nekom tipu da ce mu prestati glava ako uzme bananu, prepolovi je, oguli, i sebi na celo stavi, tako nes slicno, hahha.
Al on sve ozbiljno, i raja mu jos vjeruje, samo neki ga nazovu i napadnu.

Astrologija dodje kao neka lazna religija, jer neki su toliko tome predani da ne misle vise na sadasnjost, vec samo na buducnost. Kada su najavili Sudnji Dan, po drugi put, neka se djevojka iz rusije ubila jer je vjerovala u to..pitam se sta ce tek biti 2012, sto su Maje najavili..

Evo ukratko. Zivot ne bi bio zanimljiv da svako zna sta ga ocekuje sutra, jos ovi samo nagadaju. Ma i da istinu govore mene to ne interesuje. Hocete da vam kazem otvoreno? Ma bjaazi..
Last edited by Kauboj on 02 Mar 2012, 20:15, edited 2 times in total.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Astrologija-Bozje ili Djavolje djelo?

Post by Heidi » 31 Oct 2011, 20:23

Maja wrote:
Heidi wrote:
U decembru se rađa najveći broj serijskih ubica i šizofreničara.


:apl :oo


:haha


Šta si ti od toga Heidi?

Nekako bih rađe prihvatila da sam serijski ubica :D.
:hm

serijski shizofrenicar? :D. :oo :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Astrologija-Bozje ili Djavolje djelo?

Post by Krokodil Behko » 09 Jan 2015, 20:15

Hajd replay, da vidimo da li je ovo naučno istraživanje, još uvijek tačno.

Krokodil Behko wrote:Naucnici dokazali: Mjesec rodjenja otkriva vasu profesiju

Mjesec u kojem ste rođeni određuje vaše zanimanje, otkriva istraživanje Univerziteta Oksford sprovedeno na ljudima koji obavljaju 19 različitih poslova. Povezanost mjeseca i specifičnih zdravstvenih problema ima naučnu osnovu. Mjesec u kojem su djeca rođena može da utiče na sve, od inteligencije do dužine života, tvrde naučnici.

Bebe rođene u proljeće imaju veći rizik od niza bolesti, uključujući astmu, autizam, šizofreniju i Alchajmerovu bolest. One takođe mogu da imaju manji koeficijent inteligencije od ljudi rođenih u drugim godišnjim dobima, piše Dejli Mejl.

- Sve to može da se poveže sa tim koliko je majka tokom trudnoće bila izložena suncu. Sunce podstiče proizvodnju vitamina D u tijelu i nedostatak istog u prvim mjesecima života može imati dugotrajne posljedice - rekao je vođa istraživanja Rasel Foster.

Ako ste rođeni u januaru, najvjerovatnije ćete raditi u banci ili poreskoj upravi. U januaru je rođen i pjevač Elvis Prisli. U februaru se rađa najveći broj umjetnika i saobraćajnih policajaca. Ljudi rođeni u ovom mjesecu su skloni narkolepsiji- poremećaju spavanja.
Mart je rezervisan za muzičare kao što su Lejdi Gaga i Dajana Ros, ali i za pilote.

U aprilu je rođeno nekoliko svjetskih diktatora, kao što su Adolf Hitler i Sadam Husein.

:sok


Ako ste rođeni u maju vrlo vjerovatno ćete završiti ili u sportu poput fudbalera Dejvida Bekama ili u politici kao Džon Kenedi i i Josip Broz Tito.

Juni je rezervisan za šefove i direktore, ali i za dobitnike Nobelove nagrade. Posljednjih pet od 22 dobitnika rođeni su baš ovog mjeseca. U julu je rođen veliki broj građevinaca, vozača i umjetnika. Autorka sage o Hariju Poteru- Džoana Rouling, kao i glumac Danijel Redklif koji tumači Harija u filmu, rođeni su u julu. U avgustu rođendan slave američki predsjednici Barak Obama i Bil Klinton. Tokom ljetnih mjeseci se najmanje rađaju sportisti, ljekari i zubari. Ljudi rođeni u septembru su dobri učenici i sportisti, a najmanje od svega žele da budu građevinci i frizeri. U školovanju su bolji od većine rođenih u drugim periodima, zato jer su rođeni na početku školske godine i najstariji su u razredu.

Rođeni u oktobru živjet će najduže od svih, čak 215 dan duže od onih rođenih u martu. U novembru je rođena bivša premijerka Margaret Tačer i sadašnji premijer Velike Britanije, Dejvid Kameron.

U decembru se rađa najveći broj serijskih ubica i šizofreničara. Tokom posljednjeg mjeseca u godini rađa se veliki broj zubara i proroka.
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6780 times
Status: Offline

Re: Astrologija-Bozje ili Djavolje djelo?

Post by Julia-Klara » 09 Jan 2015, 20:19

Ako ste rođeni u januaru, najvjerovatnije ćete raditi u banci ili poreskoj upravi. U januaru je rođen i pjevač Elvis Prisli.

pa sad... jest bezvezan uredski posao,ali nit' je banka nit' poreska uprava

:ideja a posto sam sedmace moze li da vidim i mart? Moze ba... Kaze" Mart je rezervisan za muzičare kao što su Lejdi Gaga i Dajana Ros, ali i za pilote." :123 drzacu se ja januara, mart je dosadan :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Astrologija-Bozje ili Djavolje djelo?

Post by Biba » 21 Mar 2015, 00:14

novembar...ma ne verujem...ali poznajem jednog ubojicu rodzenog u decembru, ali poznajem i nekoga koga puno volim a isto je rođen u decembru a dobar je, jako....koliko znam neki sveci katolički su i bili vidoviti, dakle ipak može bit od božje strane iako crkva tumači da najčešće dolazi od one druge sile...nečiste..ne smijemo smetnuti s uma da je "vrag" jako pametan, je pa čuli smo svi za dijaboličnu imteligenciju a imamli smo ju priliku i vidjeti kako skakuće i cvrkuće...na telki...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Astrologija-Bozje ili Djavolje djelo?

Post by Krokodil Behko » 21 Mar 2015, 00:53

Astrologija je nastala davno. Još prije oko 4000 godina, a njeni počeci se vezuju za stari Babilon. Uglavnom, paganski svećenici, pokušavali su pratiti i tumačiti sva zbovanja na nebu i oko nebeskih tijela, kako bi na taj način, pokušali predskazati budućnost na zemlji ili bar definisati neke pojave na zemlji. Moglo bi se reći, nešto kao primitivni vid astronomije.
online

User avatar
SaraSara
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5064
Joined: 30 Dec 2014, 18:24
Status: Offline

Re: Astrologija-Bozje ili Djavolje djelo?

Post by SaraSara » 21 Mar 2015, 00:56

U februaru se rađa najveći broj umjetnika i saobraćajnih policajaca. Ljudi rođeni u ovom mjesecu su skloni narkolepsiji- poremećaju spavanja.
bas spavam dobro...ovo sada malo..umjetnost i ja..uhh nikako..
Ne brini se za ono sto nije doslo i ne zalosti se za ono sto je bilo, jer drugacije nije moglo biti.

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Astrologija-Bozje ili Djavolje djelo?

Post by kuplung » 21 Mar 2015, 09:24

Meni pogodili.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Astrologija-Bozje ili Djavolje djelo?

Post by Biba » 26 May 2015, 20:25

Krokodil Behko wrote:Astrologija je nastala davno. Još prije oko 4000 godina, a njeni počeci se vezuju za stari Babilon. Uglavnom, paganski svećenici, pokušavali su pratiti i tumačiti sva zbovanja na nebu i oko nebeskih tijela, kako bi na taj način, pokušali predskazati budućnost na zemlji ili bar definisati neke pojave na zemlji. Moglo bi se reći, nešto kao primitivni vid astronomije.
Je je...pa oni zapravo poštuju geocentrični sustav i ko biva neke druge planete utječu na ljude na Zemlji...a mi znamo da je heliocentrični sustav bitan...je pa takvi zvjezdari i vračari su opisani kad ih je Nabukodonozor nasamario i htio ih sve pobiti jer su varalice... ma smiješni su mi ovi sada što su sve predviđali pa ništa ne pogode...činjenica je da je u Danilovom snu opisana povijesti tj. budućnost ljudskog roda...ali to je od Boga bio dar a ne zvjezadrstva i............Imamo dokaz i istina je očita ali eto radije netko vjeruje u planete...planete određuju sudbinu...ma jok...
Ma volim i ja čitati..zapravo sam davno već iščitala...
I baš me živiraju znanstvenici.Razumijem da nedostatak svjetla može pogoršati neka stanja kojima je čovjek već sklon ali da utječe tako da inače zdrave majke rađaju djecu na koju je utjecalo to...malo vjerojatno...i zvanja podijeliti po mjesecima...glupost...Pa čovjeku je bitnija genetika, sredina i odgoj da odluči o zvanju...a ne utjecaj svjetla i planeta...
:sok ...eto onda ja ko Tačer...ma ništa zajedničko nemamo..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Post Reply

Return to “Astrologija, testovi, mozgalice”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests