Kalendar Svjetskih Dana i Međunarodnih praznika

Horoskop, numerologija, kolačići sudbine, proroci, razni testovi i zanimljivosti.
Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Danas je Međunarodni dan protiv nasilja nad ženama

Post by Bambi » 25 Nov 2013, 18:18

Velika podrška!

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Danas je Međunarodni dan protiv nasilja nad ženama

Post by Zagorka » 25 Nov 2013, 19:04

Na vijestima upravo podsjećaju:U Hr svako 15-ak minuta biva pretučena jedna žena.Na godinu ih bude ubijeno 30-ak,samo iz razloga jer su htjele prekinuti vezu.Svaka treća žena je proživjela barem jedan vid nasilja.

Iskreno,nisam znala da su statistike ovako crne.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Danas je Međunarodni dan protiv nasilja nad ženama

Post by Lebowski » 25 Nov 2013, 20:44

Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP) saopštio je da je oko 2 miliona žena godišnje primorano na prostituciju.

U pisanom saopštenju iz UNDP-a povodom Dana borbe protiv nasilja nad ženama, navodi se da je 60 posto žena izloženo određenoj vrsti fizičkog i seksualnog zlostavljanja. Predstavnici UNDP-a pozvali su na poduzimanje potrebnih mjera kako bi se zaustavilo nasilje nad ženama, istaknuvši kako nasilje nad jednim spolom produbljuje jaz nejednakosti između muškaraca i žena.

U saopštenju se takođe navodi da silovanje nije priznato kao krivično djelo u 35 zemalja, kao i nasilje u porodici, čemu je izloženo 603 miliona žena širom svijeta.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Trepavica
Status: Offline

Re: Danas je Međunarodni dan protiv nasilja nad ženama

Post by Trepavica » 25 Nov 2013, 20:50

Lebowski wrote: U saopštenju se takođe navodi da silovanje nije priznato kao krivično djelo u 35 zemalja, kao i nasilje u porodici, čemu je izloženo 603 miliona žena širom svijeta.

Ovo je strasno , silovanje ne priznati kao krivicno djelo...35 zemalja u svijetu je puno...bas puno...

Ruana
Status: Offline

Re: Danas je Međunarodni dan protiv nasilja nad ženama

Post by Ruana » 25 Nov 2013, 20:53

Koliko je samo zena silovano a da ne znaju da su silovane, one misle da to tako treba.

Trepavica
Status: Offline

Re: Danas je Međunarodni dan protiv nasilja nad ženama

Post by Trepavica » 25 Nov 2013, 21:06

Bog je stvorio muskarca jaceg od zene , da bi je mogao cuvati , a ne povrjedivati ...!

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Danas je Međunarodni dan protiv nasilja nad ženama

Post by Bonaqua » 25 Nov 2013, 21:09

Ruana wrote:Koliko je samo zena silovano a da ne znaju da su silovane, one misle da to tako treba.
kad se sjetim svojih nana dodje mi da placem kako su i na koji nacin one bile "silovane" i kao nikad nisu bile postovane kao zene. To i mogu na neki nacin razumijeti jer je drugo vrijeme bilo, zene nisu znale za bolje, ali da se to danas desava to mi ne ide u glavu.
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Danas je Međunarodni dan protiv nasilja nad ženama

Post by Bambi » 25 Nov 2013, 21:18

Trepavica wrote:Bog je stvorio muskarca jaceg od zene , da bi je mogao cuvati , a ne povrjedivati ...!
Malo ko to poštuje...

:123

Ruana
Status: Offline

Re: Danas je Međunarodni dan protiv nasilja nad ženama

Post by Ruana » 25 Nov 2013, 21:24

Bonaqua wrote:
Ruana wrote:Koliko je samo zena silovano a da ne znaju da su silovane, one misle da to tako treba.
kad se sjetim svojih nana dodje mi da placem kako su i na koji nacin one bile "silovane" i kao nikad nisu bile postovane kao zene. To i mogu na neki nacin razumijeti jer je drugo vrijeme bilo, zene nisu znale za bolje, ali da se to danas desava to mi ne ide u glavu.
I govorim ti o danasnjici. Nazalost ni danas neke zene ne kontaju.

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Danas je Međunarodni dan protiv nasilja nad ženama

Post by Bonaqua » 25 Nov 2013, 21:46

Ja ne znam je li neinformisanost u pitanju ili strah? Ali citam evo ovo sto je @zagorka napisala sta se u Hrvatskoj desava i nemam rijeci.
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

Ruana
Status: Offline

Re: Danas je Međunarodni dan protiv nasilja nad ženama

Post by Ruana » 25 Nov 2013, 22:08

Bonaqua wrote:Ja ne znam je li neinformisanost u pitanju ili strah? Ali citam evo ovo sto je @zagorka napisala sta se u Hrvatskoj desava i nemam rijeci.
Strah od buducnosti, kako ce, gdje ce, sa kim ce, ko ce djecu hraniti, sta ce reci mahala, otac, majka.
Jer da nije toga nasla bi svaka nacina da pobjegne, pa ljudi su sa strijeljanja gbjezali a ne da one ne mogu od takvih muzeva pobjeci.
Jednom sam pitala jednu zenu, sto ne ide od njega bar je to ovdje moguce, kaze ona "sta ce mi reci u Bosni, da sam se pomamila u bijelom svijetu, neka proce ga"

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Danas je Međunarodni dan protiv nasilja nad ženama

Post by Bonaqua » 25 Nov 2013, 22:17

Ma da, prodje to... to je prolazna faza u zivotu inace :rol
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

Trepavica
Status: Offline

Re: Danas je Međunarodni dan protiv nasilja nad ženama

Post by Trepavica » 25 Nov 2013, 22:18

Mnoge zene su ovisne finansijski o svom partneru..Nezapsolene , misli da nemaju nikakvih prava u drustvu u kojem se nalaze..nikakvog statusa takode..Tisinom se brane...Pretesko je tim zenama biti same sa sobom i slicnim problemom..

Ruana
Status: Offline

Re: Danas je Međunarodni dan protiv nasilja nad ženama

Post by Ruana » 25 Nov 2013, 22:24

Trepavica wrote:Mnoge zene su ovisne finansijski o svom partneru..Nezapsolene , misli da nemaju nikakvih prava u drustvu u kojem se nalaze..nikakvog statusa takode..Tisinom se brane...Pretesko je tim zenama biti same sa sobom i slicnim problemom..
Ima i takvih, ali ovdje ne mora nijedna da trpi a one koje to rade nije mi ih zao.
Kaze ne smije reci muzu da joj nije do seksa veceras. Ne smije kupiti nista ako on nije tu, ne smije doci na kafu jer ga nije pitala i tako masu stvari. A kad je osamari "ma umoran bona nije mu nidosta, a ja se nadigla hocu sestri"

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Danas je Međunarodni dan protiv nasilja nad ženama

Post by Bonaqua » 25 Nov 2013, 22:26

I to je tacno trepavice ali je ruana navela primjer zene koja se nema puno sta kontati, ali eto, uvijek prevagne ono nesto.

Ja sam jednom cula zenu koja je rekla da je muz tuce zato sto je voli i sto zeli da bude po njegovoj mjeri i da joj pomaze u tome. Malo je reci da mi se citavi zenski rod zgadio.
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

Ruana
Status: Offline

Re: Danas je Međunarodni dan protiv nasilja nad ženama

Post by Ruana » 25 Nov 2013, 22:28

Bonaqua wrote:I to je tacno trepavice ali je ruana navela primjer zene koja se nema puno sta kontati, ali eto, uvijek prevagne ono nesto.

Ja sam jednom cula zenu koja je rekla da je muz tuce zato sto je voli i sto zeli da bude po njegovoj mjeri i da joj pomaze u tome. Malo je reci da mi se citavi zenski rod zgadio.
Eh sto zena moze biti tuka, pa stvarno.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Danas je Međunarodni dan protiv nasilja nad ženama

Post by Lebowski » 25 Nov 2013, 22:31

Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Trepavica
Status: Offline

Re: Danas je Međunarodni dan protiv nasilja nad ženama

Post by Trepavica » 25 Nov 2013, 22:33

Ruana wrote:
Trepavica wrote:Mnoge zene su ovisne finansijski o svom partneru..Nezapsolene , misli da nemaju nikakvih prava u drustvu u kojem se nalaze..nikakvog statusa takode..Tisinom se brane...Pretesko je tim zenama biti same sa sobom i slicnim problemom..
Ima i takvih, ali ovdje ne mora nijedna da trpi a one koje to rade nije mi ih zao.
Kaze ne smije reci muzu da joj nije do seksa veceras. Ne smije kupiti nista ako on nije tu, ne smije doci na kafu jer ga nije pitala i tako masu stvari. A kad je osamari "ma umoran bona nije mu nidosta, a ja se nadigla hocu sestri"
U strahu su velike oci...

Nedostatak dijaloga dovodi zene u slicne probleme..Ne postiji nista sto se ne smije reci , to su treba da znaju sve zene / djevojke i prije braka..slice stvari ne bi trebale da postoje ni u jednom odnosu , vezi / braku ...

Zene bez obzira gdje da zivi , ako joj nedostaje vjere u sebi , i postovanja , ni odkoga to nece ni imati !


Muskarac koji tretira zenu kao pricezu , pokazuje da ga je odgajala kraljica...

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Danas je Međunarodni dan protiv nasilja nad ženama

Post by Bonaqua » 25 Nov 2013, 22:34

To je to lebowski, trpila jer ga je voljela :lupa

A nedavno je kruzio snimak one kuharice Nigele kako je muz bukvalno davi u restoranu. Eto, ona je javno lice pa opet..
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

Ruana
Status: Offline

Re: Danas je Međunarodni dan protiv nasilja nad ženama

Post by Ruana » 25 Nov 2013, 22:36

Ja "brak je jedini rat u kome spavas sa neprijateljem"

Post Reply

Return to “Astrologija, testovi, mozgalice”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests