Kad vas policija zaustavi...

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Kad vas policija zaustavi...

Post by Hannibal » 13 Feb 2018, 07:20

zapamtite, nesrece se desavaju samo drugima
🐽

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Kad vas policija zaustavi...

Post by Čupava » 13 Feb 2018, 07:57

toxic wrote: 13 Feb 2018, 03:14
Čupava wrote: 12 Feb 2018, 16:38 Priznam volim voziti brzo, a brzo je van naseljenog mjesta i nije 50-60-80km/h . Volim na auto putu kad mogu da “letim” .. postoje pravila za sve pa i vožnju ..kazni sam se naplaćala i to sve zbog te “lude brze vožnje “..

Jedne prilike sam iznajmila Ferrarija,bas da isprobam brzu vožnju i sa njim... a ljepote i Miline voziti ga, imala sam osjećaj da sam u avionu... i da ću da poletim .. :srce ah jojjj osjećaj neopisiv..

A kad policija zaistavi, zaustavi pa sta.. odrade kontrolu vozačke i osiguranja i to je to.. :cudi sve uredno bez problema..
Ko voli nek izvoli, uvek bilo.
Nadam se samo da si to isprobala na stazi predvidjenoj za takve letove, u suprotnom to je sve samo ne za pohvaliti se. :D
Ma naravno da je bilo na cesti predviđeno za to, kako rekoh brza vožnja i nije za naseljena mjesta..

Autoputevi su sa ograničenom brzinom 130km/h... ako mogućnost dozvoljava naravno... ja “letom”nazivam svaku vožnju iznad 100km/h...

Ti po autoputu ne voziš sigurno 50, ako je čist i bez gužve ..
.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Kad vas policija zaustavi...

Post by Nice try » 13 Feb 2018, 08:11

Mala_Mu wrote: 12 Feb 2018, 21:54
Nice try wrote: 12 Feb 2018, 16:05 Ograničenja i saobraćajni znaci su tu s velikim tazlogom.
Da je stručnjak mislio da se nekom dionicom može ići brže, to bi i naznačio.
Inače, ne shvatam zašto se mora to malo pritisnuti po gasu?
Žuris?
Ništa nije važnije od nečijeg života.
Tvog ili tuđeg, svejedno.
Svaka kazna je i blaga u odnosu na ono što tvoja vožnja može prouzročiti.
Tako je.
Da se ista pitaam a ne pitam (steta) takvim bi oduzimala vozacke trajno, ne kaznjavala ih novcano. I vjerujem da bi svi koji su izgubili nekog zbog tako "savjesnih vozaca"

Zar je potrebno da se nesto desi, da unistis necije zivote da bi dosao pameti, tad je kasno...
Nema puno koristi ni od oduzimanja vozačke.Mužev rođak je tako prije pet-šest godina vozio brzo,zaradio kaznu od desetak hiljada franaka,oduzimanje vozačke na dvije godine i morao je posjećivati psihologa.Sve je to platio,odradio,ponovo dobio vozačku,ali čini mi se da se nije puno opametio.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Kad vas policija zaustavi...

Post by damir5 » 13 Feb 2018, 08:22

it's me, na njemačkom autobahnu bez ograničenja brzine :cool
na ostalim putevima, kako sam već napisao ranije, u 99.9% vremena maksimum je ograničenje +10 :)

Image
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Kad vas policija zaustavi...

Post by Nice try » 13 Feb 2018, 08:23

ina wrote: 12 Feb 2018, 16:20 Izgleda ni ti ne vozis.
:hihi


Ma stoji briga za zivot, najprije za vlastiti pa se to oslika i odredjeno istom mjerom za tudji.

Ipak neki prekrsaji (cak i u brzini) se dese i najboljim vozacima. U suprotno ne vjerujem.
Ne vozim,a ne znam ni kakve ima veze sa mišljenjima koje pišemo na ovoj temi :)
Može se većinom sve držati pod kontrolom kad se hoće.Većina koja se izjasnila na temi,pobornici malo brže vožnje,po vlastitom priznanju rade to svojom voljom.
Znaju koliko je ograničenje,ali nema veze,stisnuću ja još malo.Ne fali ništa,ako me uhvate ili snime,platiću kaznu i sve pet :grana
Čarobni wrote: 12 Feb 2018, 23:14 Postoji i druga strana medalje.

Krenete li iz Sarajeva za Mostar(npr) i vozite po ograničenju tih nekih 50-60km/h, broj preticanja će se, zbog vaše vožnje, utrostručit, što nije dobra vijest za one koji vam dolaze u susret.
Zbog toga treba stisnuti po gasu kao i ostali?



Par godina smo muž i ja putovali skoro svaki vikend do Krajine.To se dešavalo negdje od '98 do 2001.g.Dakle,morali smo proći jedan dio,takozvani koridor,preko RS nekih pedesetak kilometara.
Tom dionicom je ograničenje 60 na sat,a policija je znala biti na tri-četiri mjesta.Čak nije bilo sve ni naseljeno,ali ograničenje se nije mijenjalo.
Toliko su rigorozno pazili,zaustavljali i na najmanje povećanje brzine,obavezno kažnjavali na licu mjesta i toliko su bili striktni da smo uvijek vozili tačno po dopuštenju i velika većina vozača oko nas.Moj muž isto voli malo brže pritisnuti gas,ali je bio manji od makova zrna ;)
Dakle,kad te neko dobro pritegne,nema vrdanja ni opravdanja.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Kad vas policija zaustavi...

Post by Čupava » 13 Feb 2018, 08:26

damir5 wrote: 13 Feb 2018, 08:22 it's me, na njemačkom autobahnu bez ograničenja brzine :cool
na ostalim putevima, kako sam već napisao ranije, u 99.9% vremena maksimum je ograničenje +10 :)

Image
Na autoputevima na uskladiš li brzinu koja je predviđena /dozvoljena, također mogućnost za udes.. rizično je na autoputu voziti 60km/h, a oko tebe svi šibaju... policija ima posla sa takvima također ...
.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11327 times
Status: Offline

Re: Kad vas policija zaustavi...

Post by spacebound » 13 Feb 2018, 08:33

pa i ne pricamo o autoputu, bar ja ne, vec o krsenju ogranicenja.Nisam jednom vidjela nizak let na magistrali gdje je ogranicenje 60.I nista mi draze nego kad vidim cika policajca na motoru za njim :ok

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Kad vas policija zaustavi...

Post by damir5 » 13 Feb 2018, 08:35

Čupava wrote: 13 Feb 2018, 08:26
damir5 wrote: 13 Feb 2018, 08:22 it's me, na njemačkom autobahnu bez ograničenja brzine :cool
na ostalim putevima, kako sam već napisao ranije, u 99.9% vremena maksimum je ograničenje +10 :)

Na autoputevima na uskladiš li brzinu koja je predviđena /dozvoljena, također mogućnost za udes.. rizično je na autoputu voziti 60km/h, a oko tebe svi šibaju... policija ima posla sa takvima također ...
pa naravno, jedino ako imaš neki problem ili voziš teški kamion, onda ideš krajnjom desnom, ... ili staneš i zoveš pomoć. Pa ne grade se autoceste džaba, kolika god na njima brzina bila oni drastično smanje broj nesreća. Problem su ovi lokalni putevi i vozači koji voze po njima kao po autoputu :lud
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Kad vas policija zaustavi...

Post by Čupava » 13 Feb 2018, 08:35

Pa ja sam pričala o autoputu, a u naseljenim mjestima mi ne pada na pamet voziti brže nego sto je dozvoljeno..
.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11327 times
Status: Offline

Re: Kad vas policija zaustavi...

Post by spacebound » 13 Feb 2018, 08:37

A gle ovog carobnog, pa stavit cu ti post medju najoriginalnije :lupa :valja Grijesi onaj koji vozi po ogranicenju, jer ovi koji bi da lete, moraju ga preticat te tako ovaj koji vozi po ogranicenju i sprjecava ih u letu ugrozava automobile iz suprotne trake.Ej, pameti, niposto skupa nisi :lupa

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Kad vas policija zaustavi...

Post by damir5 » 13 Feb 2018, 08:38

spacebound wrote: 13 Feb 2018, 08:33 pa i ne pricamo o autoputu, bar ja ne, vec o krsenju ogranicenja.Nisam jednom vidjela nizak let na magistrali gdje je ogranicenje 60.I nista mi draze nego kad vidim cika policajca na motoru za njim :ok
ja to viđam rijetko, tačnije ne mogu se sjetiti da sam ikad vidio :lupa kroz Tuzlu naveče voze k'o na trkama, nisam nikad vidio da ih neko potjera, čak imam utisak da se poznaju. Najčešća meta policije su oni +11 km/h :123
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11327 times
Status: Offline

Re: Kad vas policija zaustavi...

Post by spacebound » 13 Feb 2018, 08:41

damir5 wrote: 13 Feb 2018, 08:38
spacebound wrote: 13 Feb 2018, 08:33 pa i ne pricamo o autoputu, bar ja ne, vec o krsenju ogranicenja.Nisam jednom vidjela nizak let na magistrali gdje je ogranicenje 60.I nista mi draze nego kad vidim cika policajca na motoru za njim :ok
ja to viđam rijetko, tačnije ne mogu se sjetiti da sam ikad vidio :lupa kroz Tuzlu naveče voze k'o na trkama, nisam nikad vidio da ih neko potjera, čak imam utisak da se poznaju. Najčešća meta policije su oni +11 km/h :123
Bude kod nas na benzinskoj ciko, na Rudanci, prije Civcija, ako znas dole onaj pravac, a ogranicenje 60.Tu trkaci fataju zalet za uzlet ,koji nisu lokalci. Taman ih stigne na autobuskom stajalistu u Civcijama.Nisam jednom vidjela :zubi

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Kad vas policija zaustavi...

Post by damir5 » 13 Feb 2018, 08:45

spacebound wrote: 13 Feb 2018, 08:41
damir5 wrote: 13 Feb 2018, 08:38
spacebound wrote: 13 Feb 2018, 08:33 pa i ne pricamo o autoputu, bar ja ne, vec o krsenju ogranicenja.Nisam jednom vidjela nizak let na magistrali gdje je ogranicenje 60.I nista mi draze nego kad vidim cika policajca na motoru za njim :ok
ja to viđam rijetko, tačnije ne mogu se sjetiti da sam ikad vidio :lupa kroz Tuzlu naveče voze k'o na trkama, nisam nikad vidio da ih neko potjera, čak imam utisak da se poznaju. Najčešća meta policije su oni +11 km/h :123
Bude kod nas na benzinskoj ciko, na Rudanci, prije Civcija, ako znas dole onaj pravac, a ogranicenje 60.Tu trkaci fataju zalet za uzlet ,koji nisu lokalci. Taman ih stigne na autobuskom stajalistu u Civcijama.Nisam jednom vidjela :zubi
eh dobro si, sad sam se sjetio, jednom prije tri-cetiri godine me pretekao džip tu negdje, na punoj liniji, ... išao sam prema doboju ... i onda nas je stiglo policijsko auto i zaustavilo obojicu i uzelo podatke. bilo mi je malo nejasno sta hoce od mene, njima ne trebaju svjedoci :cudi ... mozda da se dodatno osiguraju na sudu. Nista me nisu pitali ni ja njih ... i nikad me niko nije nista zvao :)
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kad vas policija zaustavi...

Post by ina » 13 Feb 2018, 09:38

Nice Ima veze da li vozite ili ne, kako da ne.
Norme se krse, krse ih i najmarljiviji vozaci. Ne zato sto su zlobni ili bi zeljeli nekome nauditi, nego zato sto su ljudi. Desi se. Krsile biste ih i vi. Ne poznajem nikoga ko vozi kao na pocetku, sve po pravilima. UVIJEK, pogotovo ako provodi dosta vremena u autu.
Licno nikad nisam voljela brzu voznju ali i ne drzim se bas uvijek ogranicenja i u potpunosti svih pravila. Fasovala sam kaznu za mizernu razliku u kilometrima. No ok prekrseno i placeno. A bío slucaj od brzine 311 km/h sa samo 385 euro kazne i 10 bodova manje na vozackoj. Nikakva zakonska zesca sankcija. :cudi
Ko je ludak u voznji izmedju nas dvoje....
Dodacu i ovo. U okruzenu u kojem zivim...
Na urbanim putevima prvi i najcesci udesi su zbog nedavanja prednosti... vidjenja zelenog umjesto crvenog... neopreznosti cak i pjesaka itd
Na van naseljenim putevima inace zbog neopreznosti i distrakcije, neodlucne voznje, prebrze voznje, i nedostatak sigurnog udaljenja.

Znaci, u vecini udesa/nesreca nije primarni problem brzina koliko cjelokupno stanje i ponasanje vozaca.
Svijest ima sidrište.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kad vas policija zaustavi...

Post by ina » 13 Feb 2018, 09:44

damir5 wrote: 13 Feb 2018, 08:38
spacebound wrote: 13 Feb 2018, 08:33 pa i ne pricamo o autoputu, bar ja ne, vec o krsenju ogranicenja.Nisam jednom vidjela nizak let na magistrali gdje je ogranicenje 60.I nista mi draze nego kad vidim cika policajca na motoru za njim :ok
ja to viđam rijetko, tačnije ne mogu se sjetiti da sam ikad vidio :lupa kroz Tuzlu naveče voze k'o na trkama, nisam nikad vidio da ih neko potjera, čak imam utisak da se poznaju. Najčešća meta policije su oni +11 km/h :123
Bingo!
Ovdje je zabiljezeno...
21 hiljada novcanih kazni, ( krecu se negdje izmedju 40- 70euro ) pogotovo za "brzinu".... koja ne prelazi 10 km /h.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Kad vas policija zaustavi...

Post by Čarobni » 13 Feb 2018, 12:51

Nice try wrote: 13 Feb 2018, 08:23
Čarobni wrote: 12 Feb 2018, 23:14 Postoji i druga strana medalje.

Krenete li iz Sarajeva za Mostar(npr) i vozite po ograničenju tih nekih 50-60km/h, broj preticanja će se, zbog vaše vožnje, utrostručit, što nije dobra vijest za one koji vam dolaze u susret.
Zbog toga treba stisnuti po gasu kao i ostali?
Ne kažem ni da treba, ni da ne treba, to svako za sebe odlučuje. Samo je činjenica da, u takvim okolnostima, opasnost na cesti povećava vozač koji vozi po ograničenju.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kad vas policija zaustavi...

Post by storm » 13 Feb 2018, 12:55

Ja logike :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15111
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 956 times
Been thanked: 945 times
Status: Offline

Re: Kad vas policija zaustavi...

Post by Tokmak » 13 Feb 2018, 14:15

eto @green,nije ni Škoda ni Audi nego Golf... :hm
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Kad vas policija zaustavi...

Post by Nice try » 13 Feb 2018, 16:23

Čarobni wrote: 13 Feb 2018, 12:51
Nice try wrote: 13 Feb 2018, 08:23
Čarobni wrote: 12 Feb 2018, 23:14 Postoji i druga strana medalje.

Krenete li iz Sarajeva za Mostar(npr) i vozite po ograničenju tih nekih 50-60km/h, broj preticanja će se, zbog vaše vožnje, utrostručit, što nije dobra vijest za one koji vam dolaze u susret.
Zbog toga treba stisnuti po gasu kao i ostali?
Ne kažem ni da treba, ni da ne treba, to svako za sebe odlučuje. Samo je činjenica da, u takvim okolnostima, opasnost na cesti povećava vozač koji vozi po ograničenju.
Ne razumijem takvo razmišljanje, kao u nekom obrnutom univerzumu :D
Trebali bi svi da se drže ograničenja, a ne taj jedan da se osjeća krivim jer vozi kako treba.
Na onakvoj dionici trebalo bi i više patrola i radara....nekad od Mostara do Sarajeva ne vidimo ni jednu jedinu patrolu.
Znam da si to naveo kao primjer, onako mi nešto pade na pamet taj put.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Kad vas policija zaustavi...

Post by damir5 » 13 Feb 2018, 16:24

ja sam ih vidio, ... a i oni su mene :oo
Me? Wrong? Never! Image

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests