Volkswagen

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31664
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7206 times
Been thanked: 3917 times
Status: Offline

Re: Volkswagen

Post by Mister No » 05 Oct 2019, 01:42

Pri odabiru auta, kao i mnogo cega drugog, dizajn ima bitan a cesto i presudan uticaj.
Japanska auta nikada u Europi nisu bila posebno prihvacena upravo zbog dizajna.
Nikada Japanci nisu bili ni blizu uspjeha na teritoriji Europe kakav su postigli u SAD-eu recimo.

To mnostvo lampica nikada nije palilo Europljane.

Klasicni stil, sa dozom poslovnosti i bez drasticnih promjena u dizajnu auta (kroz sve generacije) uz zadrzavanje njegovog nenametljivog enterijera donio je Golfu titulu najpozeljnijeg auta u klasi svih vremena.

Onaj ko je sjeo i vozio Golfa 4 ce se osjecati kao kod kuce i kada sjedne u Golfa 8.
Sve je u 8-ci kvalitetnije i ljepse nego u 4 -ki ali i na svom mjestu, bas kako je nauceno. Sjedi i vozi.

To je ono sto u Europi prolazii i sto se cijeni, uz kvalitet naravno, a koga Golf sigurno ima.

Elem prodavace se 8-ica ko halva, visestruko bolje od Honde.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26716
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14774 times
Been thanked: 3953 times
Status: Offline

Re: Volkswagen

Post by Veca » 05 Oct 2019, 01:56

...skup, bolan! :sok

...sjecam se, prije 4-ke sam vozila Twinga, e kad sam sjela u golfa k'o da sam sjela u avion, koja razlika!


...ja to sebi ne mogu priustiti!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Volkswagen

Post by Pasaga » 05 Oct 2019, 04:26

Ommadawn wrote: 04 Oct 2019, 23:14 Imao sam Volkswagenova auta, vozio, održavao ismatram da su izvikani. Ništa bolji od Opela.
Toyota je kvalitetnija - s Hondom se Volkswagen ne može ni porediti.

Mada, slab sam na Folcike i Golfa keca.
Toyota,benzinac... nikakvo auto....bilo koja ..... :ne
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Volkswagen

Post by Krokodil Behko » 05 Oct 2019, 08:22

Mister No wrote: 05 Oct 2019, 01:42 Pri odabiru auta, kao i mnogo cega drugog, dizajn ima bitan a cesto i presudan uticaj.
Japanska auta nikada u Europi nisu bila posebno prihvacena upravo zbog dizajna.
Nikada Japanci nisu bili ni blizu uspjeha na teritoriji Europe kakav su postigli u SAD-eu recimo.

To mnostvo lampica nikada nije palilo Europljane.

Klasicni stil, sa dozom poslovnosti i bez drasticnih promjena u dizajnu auta (kroz sve generacije) uz zadrzavanje njegovog nenametljivog enterijera donio je Golfu titulu najpozeljnijeg auta u klasi svih vremena.

Onaj ko je sjeo i vozio Golfa 4 ce se osjecati kao kod kuce i kada sjedne u Golfa 8.
Sve je u 8-ci kvalitetnije i ljepse nego u 4 -ki ali i na svom mjestu, bas kako je nauceno. Sjedi i vozi.

To je ono sto u Europi prolazii i sto se cijeni, uz kvalitet naravno, a koga Golf sigurno ima.

Elem prodavace se 8-ica ko halva, visestruko bolje od Honde.

Istina.

Čim na putu vidim kola dječijeg dizajna, odmah znam da su japanska.
Čak, ako ne prepoznajem marku po obliku, to znači da su japanska.
Golf je skup, jer masu toga, još uvijek proizvodi u Njemačkoj, a ni u Slovačkoj, radna snaga nije jeftina, kao što je nekada bila.
online

User avatar
Ommadawn
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1616
Joined: 16 Sep 2019, 18:03
Location: Prvi sprat, desna vrata. Pozvoni. Ne ocekuj da otvorim. Ne cujem od muzike. Probaj ponovo.
Status: Offline

Re: Volkswagen

Post by Ommadawn » 05 Oct 2019, 08:39

Mister No wrote: 05 Oct 2019, 01:42 Pri odabiru auta, kao i mnogo cega drugog, dizajn ima bitan a cesto i presudan uticaj.
Japanska auta nikada u Europi nisu bila posebno prihvacena upravo zbog dizajna.
Nikada Japanci nisu bili ni blizu uspjeha na teritoriji Europe kakav su postigli u SAD-eu recimo.

To mnostvo lampica nikada nije palilo Europljane.

Klasicni stil, sa dozom poslovnosti i bez drasticnih promjena u dizajnu auta (kroz sve generacije) uz zadrzavanje njegovog nenametljivog enterijera donio je Golfu titulu najpozeljnijeg auta u klasi svih vremena.

Onaj ko je sjeo i vozio Golfa 4 ce se osjecati kao kod kuce i kada sjedne u Golfa 8.
Sve je u 8-ci kvalitetnije i ljepse nego u 4 -ki ali i na svom mjestu, bas kako je nauceno. Sjedi i vozi.

To je ono sto u Europi prolazii i sto se cijeni, uz kvalitet naravno, a koga Golf sigurno ima.

Elem prodavace se 8-ica ko halva, visestruko bolje od Honde.
Ali ko je iz Volkswagena sjeo u Hondu ili Volvo - nikad više neće sjesti u Volkswagena.

Ja kupio Hondu Accord, 2009 godište a sestra Passata isto godište. Honda je fakat imala slabo prostora, plus bila je sedan i jednom mi je trebalo da prevučem neki krevet pa sam posudio sestrinog Passata. Isto s konja na magarca.
Sestra koja je uzela moju Hondu kaže “Wow, koje auto, gledat ću da kupim isti”.
Elem, kasnije sam zamijenio Hondu za Škodu Superb - svejedno što je Superb imao masu prostora te je imao masu neke opreme od koje sam koristio možda samo 20%. Ali falio mi je taj komfor, držanje na putu, osjećaj materijala koji sam imao u Hondi.
Nakon godinu dana prodam Superba.

Sestra je uzela Volvo i kaže da Volkswagena neće ni pogledati u toj klasi a da bi prije odabrala Civica nego Golfa.

Ja sam s Golfom 4 obišao pola Evrope, skoro cijelu BiH.
Ab yul ann idyad awt
En yab na log a toc na awd

F*CK CANCER! F*CK DIABETES!

User avatar
Ommadawn
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1616
Joined: 16 Sep 2019, 18:03
Location: Prvi sprat, desna vrata. Pozvoni. Ne ocekuj da otvorim. Ne cujem od muzike. Probaj ponovo.
Status: Offline

Re: Volkswagen

Post by Ommadawn » 05 Oct 2019, 08:44

Krokodil Behko wrote: 05 Oct 2019, 08:22

Istina.

Čim na putu vidim kola dječijeg dizajna, odmah znam da su japanska.
Čak, ako ne prepoznajem marku po obliku, to znači da su japanska.
Golf je skup, jer masu toga, još uvijek proizvodi u Njemačkoj, a ni u Slovačkoj, radna snaga nije jeftina, kao što je nekada bila.
Zadnji modeli Honde Civic su baš kao dječije igračke a ni Subaru nije daleko. Subaru mi se čini fakat staromodan dizajnom.

No to nije ništa ako se uporedi sa Hyundaiem 90-ih godina, skoro do prve polovice 2000-ih.
Ab yul ann idyad awt
En yab na log a toc na awd

F*CK CANCER! F*CK DIABETES!

User avatar
Ommadawn
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1616
Joined: 16 Sep 2019, 18:03
Location: Prvi sprat, desna vrata. Pozvoni. Ne ocekuj da otvorim. Ne cujem od muzike. Probaj ponovo.
Status: Offline

Re: Volkswagen

Post by Ommadawn » 05 Oct 2019, 10:33

Pasaga wrote: 05 Oct 2019, 04:26
Ommadawn wrote: 04 Oct 2019, 23:14 Imao sam Volkswagenova auta, vozio, održavao ismatram da su izvikani. Ništa bolji od Opela.
Toyota je kvalitetnija - s Hondom se Volkswagen ne može ni porediti.

Mada, slab sam na Folcike i Golfa keca.
Toyota,benzinac... nikakvo auto....bilo koja ..... :ne
Nikakvo auto?
Ako išta je poznata po kvalitetu mehanike i elektronike i boljka im je korozija, kao i svim japanskim autima a ni VW tu ne zaostaje mnogo.

U jednoj firmi gdje povremeno radim imaju Toyotin kombi za potrebe transporta. Znam kad su ga nabavili jer sam ga lično ja dovezao iz salona do firme 1999-e.
Dan danas to auto radi, a drlja ga svako živ kako hoće. Samo mu jednom mijenjane kočnice. Motor dizelaš a radi ko švicarski sat. Zamijenjen mu termostat i hladnjak za sve ove godine.
Ab yul ann idyad awt
En yab na log a toc na awd

F*CK CANCER! F*CK DIABETES!

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Volkswagen

Post by Pasaga » 05 Oct 2019, 10:43

vidis,to je dizel-....
ja velim,benzinac ,...
citaj sta pisem ...... :DD
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31664
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7206 times
Been thanked: 3917 times
Status: Offline

Re: Volkswagen

Post by Mister No » 05 Oct 2019, 10:50

Ommadawn wrote: 05 Oct 2019, 08:44
Krokodil Behko wrote: 05 Oct 2019, 08:22

Istina.

Čim na putu vidim kola dječijeg dizajna, odmah znam da su japanska.
Čak, ako ne prepoznajem marku po obliku, to znači da su japanska.
Golf je skup, jer masu toga, još uvijek proizvodi u Njemačkoj, a ni u Slovačkoj, radna snaga nije jeftina, kao što je nekada bila.
Zadnji modeli Honde Civic su baš kao dječije igračke a ni Subaru nije daleko. Subaru mi se čini fakat staromodan dizajnom.

No to nije ništa ako se uporedi sa Hyundaiem 90-ih godina, skoro do prve polovice 2000-ih.
Acordi su medju najboljom serijom auta koje su Japanci napravili.
Medjutim Hondu zovu BMW-om iz Japana, jer njihova filozofiija rada auta je slicna BMW-u a ne VW-u.
Pasat je recimo primjerenije porediti sa Avensisom.

I opet kod Civica iz Honde (koji otprilike napada Golfa) imas problem previse "šljokica" koje ne vole u Europi (vidis sta Behko pise).
Prostije receno Japanci cesto "nabudze" auto kao da moze ici 300 km/h, a zapravo radi se o manjem porodicnom autu koje realno predvidjeno da vozi do 150 km/h i sve preko toga mu je previse.

U Europi su to kupci cesto smatrali podvalom.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Ommadawn
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1616
Joined: 16 Sep 2019, 18:03
Location: Prvi sprat, desna vrata. Pozvoni. Ne ocekuj da otvorim. Ne cujem od muzike. Probaj ponovo.
Status: Offline

Re: Volkswagen

Post by Ommadawn » 05 Oct 2019, 12:16

Pasaga wrote: 05 Oct 2019, 10:43 vidis,to je dizel-....
ja velim,benzinac ,...
citaj sta pisem ...... :DD
Kakav je to poznat problem sa Toyotinim benzincima?
Ab yul ann idyad awt
En yab na log a toc na awd

F*CK CANCER! F*CK DIABETES!

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Volkswagen

Post by Pasaga » 05 Oct 2019, 14:40

Ommadawn wrote: 05 Oct 2019, 12:16
Pasaga wrote: 05 Oct 2019, 10:43 vidis,to je dizel-....
ja velim,benzinac ,...
citaj sta pisem ...... :DD
Kakav je to poznat problem sa Toyotinim benzincima?
imam jednu ...kao drugo auto....
kupili haman novu....
ne vuce....
trosi mnogo .... previse .....
to sam cuo,samo prenosim,od auto-kuce gdje se prodaju.
u servisu kazu,to je normala...
wv.... zakon .....,polo....ford ... fiesta,opel...corsa
od manjih auta,daleko najzahvalnija
pa...et ti...kako hos ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Ommadawn
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1616
Joined: 16 Sep 2019, 18:03
Location: Prvi sprat, desna vrata. Pozvoni. Ne ocekuj da otvorim. Ne cujem od muzike. Probaj ponovo.
Status: Offline

Re: Volkswagen

Post by Ommadawn » 05 Oct 2019, 15:03

I meni su u servisu rekli da Volkswagenov benzinac treba malo da trza, eto dešava se nekad, pa eto malo lampica motora zasvijetli, neka je elektronska greška koju ne mogu da otkriju. Ovlašten servis...
Neka hvala.
Golf 4 je bio dobar auto mada je Golf 2 bio mnogo bolji, kao i Passat B3.

Po pitanju servisa neki su kompetentni a neki pravo arogantni. Neovisno o marki za koje su ovlašteni.
Ab yul ann idyad awt
En yab na log a toc na awd

F*CK CANCER! F*CK DIABETES!

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Volkswagen

Post by Pasaga » 05 Oct 2019, 15:05

Ommadawn wrote: 05 Oct 2019, 15:03 I meni su u servisu rekli da Volkswagenov benzinac treba malo da trza, eto dešava se nekad, pa eto malo lampica motora zasvijetli, neka je elektronska greška koju ne mogu da otkriju. Ovlašten servis...
Neka hvala.
Golf 4 je bio dobar auto mada je Golf 2 bio mnogo bolji, kao i Passat B3.

Po pitanju servisa neki su kompetentni a neki pravo arogantni. Neovisno o marki za koje su ovlašteni.
nikad vise nece napravit bolje,izdrzljivije auto ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Volkswagen

Post by Salko » 05 Oct 2019, 15:08

Pasaga wrote: 05 Oct 2019, 15:05
Ommadawn wrote: 05 Oct 2019, 15:03 I meni su u servisu rekli da Volkswagenov benzinac treba malo da trza, eto dešava se nekad, pa eto malo lampica motora zasvijetli, neka je elektronska greška koju ne mogu da otkriju. Ovlašten servis...
Neka hvala.
Golf 4 je bio dobar auto mada je Golf 2 bio mnogo bolji, kao i Passat B3.

Po pitanju servisa neki su kompetentni a neki pravo arogantni. Neovisno o marki za koje su ovlašteni.
nikad vise nece napravit bolje,izdrzljivije auto ....
Astra H 1.4 bemzinac
A kod tebe pasa onaj 1.5 motor na toyoti.
Ubi kolko trosi...
"ignorance is bliss"

User avatar
Ommadawn
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1616
Joined: 16 Sep 2019, 18:03
Location: Prvi sprat, desna vrata. Pozvoni. Ne ocekuj da otvorim. Ne cujem od muzike. Probaj ponovo.
Status: Offline

Re: Volkswagen

Post by Ommadawn » 05 Oct 2019, 15:31

Pasaga wrote: 05 Oct 2019, 15:05
Ommadawn wrote: 05 Oct 2019, 15:03 I meni su u servisu rekli da Volkswagenov benzinac treba malo da trza, eto dešava se nekad, pa eto malo lampica motora zasvijetli, neka je elektronska greška koju ne mogu da otkriju. Ovlašten servis...
Neka hvala.
Golf 4 je bio dobar auto mada je Golf 2 bio mnogo bolji, kao i Passat B3.

Po pitanju servisa neki su kompetentni a neki pravo arogantni. Neovisno o marki za koje su ovlašteni.
nikad vise nece napravit bolje,izdrzljivije auto ....
Samo nemoj to reći nekome ko je veliki fan talijanskih auta (a i Zastave) - naći će mu manu pa makar na izgledu unutrašnje šteke vrata :D
Ab yul ann idyad awt
En yab na log a toc na awd

F*CK CANCER! F*CK DIABETES!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Volkswagen

Post by Krokodil Behko » 24 Oct 2019, 22:32

E fala bogu, predstavili napokon.
sad je vrijeme, da mi u BiH pređemo na četvorke :D.


Image
online

User avatar
Ommadawn
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1616
Joined: 16 Sep 2019, 18:03
Location: Prvi sprat, desna vrata. Pozvoni. Ne ocekuj da otvorim. Ne cujem od muzike. Probaj ponovo.
Status: Offline

Re: Volkswagen

Post by Ommadawn » 24 Oct 2019, 22:38

Krokodil Behko wrote: 24 Oct 2019, 22:32 E fala bogu, predstavili napokon.
sad je vrijeme, da mi u BiH pređemo na četvorke :D.


Image
Na petice ;)
Ab yul ann idyad awt
En yab na log a toc na awd

F*CK CANCER! F*CK DIABETES!

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Volkswagen

Post by Cvrle » 25 Oct 2019, 10:49

Stigla je 8-ca :jupi


Golf je najuspešniji evropski automobil u više od četiri decenije. Novo poglavlje u historiji ovog najbolje prodavanog automobila počelo je danas svjetskom premijerom osmog Golfa - digitaliziranog, povezanog i intuitivnog za upravljanje. Nikada ranije Golf nije bio tako napredan. Sa hibridnim verzijama predstavljenim u isto vrijeme, elektrificira kompaktnu klasu, a njegova digitalna unutrašnjost omogućava novu dimenziju intuitivnog korištenja.

Nakon što je nedavno Volkswagen sa potpuno novim i potpuno električnim modelom ID.3 napravio jednu od najvažnijih prekretnica u svojoj historiji mnogi su se pitali šta će biti sa slavnim Golfom. Današnjom svjetskom premijerom koju ste mogli uživo pratiti i na Klix.ba Volkswagen je potvrdio da klasici poput Golfa i dalje imaju svoje mjesto pod suncem koje je sada možda važnije nego ikad.

Svjetska premijera 16h 20m
Predstavljanje osme generacije Volkswagenovog Golfa

U izazovnom tranzicijskom vremenu i sve masovnijem dolasku električnih modela klasični modeli poput Golfa imaju sada možda i važniju ulogu nego ikad. Oni trebaju pomiriti nove tehnologije sa svakodnevnom upotrebljivošću ali i pristupačnošću.

Šta razlikuje Golf 8 od njegovih prethodnika?

Klaus Bischoff i njegov dizajnerski tim nisu imali lagan zadatak pri "crtanju" novog Golfa. Već na prvi pogled jasno je da i dalje nosi tipične Golf gene. Spoljna je evolucija tako odmah prepoznatljiva, a iznutra stiže, slobodno se može reći, revolucija, pogotovo ako posmatramo generacijski tok Golfa. Tako je misija novog Golfa 8 da nas odvede u digitalno doba. Tu je prije svga novi Innovision kokpit. Svojim inovativnim upravljačkim konceptom ponovo postavlja nove standarde i demokratizira mnoge tehnologije za pomoć vozaču, na primjer standardne Lane Assist, Front Assist i Car2X. Udobnost i sigurnost poput ove obično su poznati samo u višim klasama vozila.

Pet hibridnih pogona za novi Golf

Volkswagen je s novim Golfom pokrenuo hibridnu ofanzivu. Kao prvi model marke, osmi Golf bit će dostupan u čak pet hibridnih pogonskih verzija. Njegov debi također slavi 48V tehnologiju: generator, 48V litijum-jonska baterija i najnovija generacija efikasnih TSI motora formiraju novi blagi hibridni pogon u eTSI. Opipljive prednosti ovog pogona su potrošnja je smanjena do 10% (na osnovu WLTP-a), a ovako pokretan Golf je izuzetno okretan i komforan pri kretanju. Volkswagen će Golfu ponuditi u tri izlazne faze eTSI: 81 kW/110 KS, 96 kW/130 KS i 110 kW/150 KS.

Osma generacija bestselera bit će dostupna i kao dvije plug-in verzije hibridnog pogona. Nova verzija performansi generiše 150 kW/204 KS, dok vrlo sportski GTE isporučuje 180 kW/245 KS. Obje Golf verzije s priključnim hibridnim pogonima pokretat će se s novom litij-jonskom baterijom od 13 kWh koja omogućava veći električni domet od približno 60 kilometara i privremeno pretvara Golf u vozilo sa nultom emisijom.

Efikasan benzin i dizel - manja potrošnja do 17%

Opcije pogona za novi Golf uključuju i benzin (TSI), dizel (TDI) i pogon na prirodni gas (TGI), dva četverocilindrična benzinska motora sa 90 KS i 110 KS, dva četverocilindrična dizelska motora sa 115 KS i 150 KS, i TGI sa 130 KS. Nove varijante TSI imaju posebno niske vrijednosti potrošnje i emisije zahvaljujući elementima koji uključuju inovativni proces izgaranja TSI Miller. Inovacija u TDI pogonskim agregatima je korištenje tehnologije dvostrukog doziranja (dva SCR katalitička pretvarača) za značajno smanjenje emisije dušičnog oksida (NOx) do 80%. Osim toga, potrošnja TDI-a smanjena je za čak 17% u usporedbi s prethodnikom.

Dosljedno povezan i Car2X kao standard

Sistemi u novom Golfu nisu povezani samo jedni s drugima, već su zahvaljujući internetskoj jedinici za povezivanje (OCU) povezani i sa svijetom izvan Golfa. Standardni OCU koji sadrži integrirane eSIM veze do internetskih funkcija i usluga „We Connect“ i „We Connect plus“. Novi Golf je ujedno i prvi Volkswagen koji se standardno povezuje sa okolinom, putem Car2X tehnologije: vozaču se putem displeja signali sa prometne infrastrukture i informacije o drugim vozilima udaljenim 800 metara. Golf takođe dijeli ta upozorenja sa drugim Car2X modelima. Takozvana "Swarm" inteligencija postaje stvarnost i predstavlja početak nove faze sigurnosti saobraćaja.


klix.ba
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Volkswagen

Post by Hannibal » 25 Oct 2019, 11:28

sad ce cetvorka poskupljat
🐽

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Volkswagen

Post by Socrates » 25 Oct 2019, 11:34

Čim je auto narodni tu nešto ne stima.
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests