Polaganje vozackog ispita

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

Ruana
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Ruana » 04 Feb 2013, 23:49

Maja wrote:Danas pričamo ja, tata, brat, komšija pokeraš i komšija fan Ćatića. Elitna ekipa.
Spomenusmo i Rome. Kaže Ćatić fan.....ja sam se uvijek čudio kako bi prije romi polagali vozački ispit (pismeni dio) a ni dana u školi nisu proveli. Zgledali smo se u tišini.. Rekoh, to si dobro zaključio. Potvrdiše i ostali.
Zaista, kako su Romi prije polagali vozački, a škole nisu ni vidjeli. Baš je ovaj čovjek pričao da je znao ihihhi šofera Roma jer je to njegova profesija.
A je li im vidio vozacku.
Ja mislim da su neki znali, jer kako bi vozili a da ne znaju citati znakove. Valjda ne znam.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120499
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6993 times
Been thanked: 7943 times
Status: Online

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Krokodil Behko » 04 Feb 2013, 23:56

nico wrote:testovi iz prve, voznju iz pete... imao problema sa znakom stop, sa zonom 30 i drzanjem ruku na volanu :ooo
razlog, ustvari nikakav je, sa 7 godina prvi put sjeo za volan i navodno sve pogresno naucio... peksin jedan :ooo
eh da vrlo bitna cinjenica, regularnu vozacku dobio tek sa 25 g. :ooo i davno, napomenuh vec negdje, presao granicu od milion km.

inace, uzivam u vozikanju
A šta je zona 30? Ja to još uvijek ne znam. Što se tiče ruku na volanu taj problem
oduvijek imam i ja. Upravljam isključivo jednom a druga je eventualno reda radi
tek sa par prstiju na volanu.
online

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Peggy Sue » 04 Feb 2013, 23:58

Meni su strane sve te priče o davanju novca za vozačku...
Ja sam položila od prve i testove i vožnju. Nikom nisam ništa platila.. Al' fakat dobro vozim :D
Image

Ruana
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Ruana » 04 Feb 2013, 23:59

Testove iz prve, a voznju iz druge.
Kad sam prvi put voznju polagala, sjela upalila auto i krenula, kaze policajac, STOP ne idemo dalje pala si, ne moze bez pojasa, ja se pocela buniti kaze on "mlada damo (tad sam bila mlada) ovo nije Jugoslavija, mi se ovdje vezemo". Bio nekakav odvratan.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120499
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6993 times
Been thanked: 7943 times
Status: Online

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Krokodil Behko » 05 Feb 2013, 00:03

Peggy Sue wrote:Meni su strane sve te priče o davanju novca za vozačku...
Ja sam položila od prve i testove i vožnju. Nikom nisam ništa platila.. Al' fakat dobro vozim :D
Isto to kaže i Katja samo što vam ne vjerujemo. Mislim to za dobru vožnju.

Zapravo, uvjeren sam da je Katja pala na parkiranju kad je polagala.
online

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Peggy Sue » 05 Feb 2013, 00:06

Krokodil Behko wrote:
Peggy Sue wrote:Meni su strane sve te priče o davanju novca za vozačku...
Ja sam položila od prve i testove i vožnju. Nikom nisam ništa platila.. Al' fakat dobro vozim :D
Isto to kaže i Katja samo što vam ne vjerujemo. Mislim to za dobru vožnju.

Zapravo, uvjeren sam da je Katja pala na parkiranju kad je polagala.
Ostaje ti da nam vjeruješ na riječ :) Možda si me nekad i vidio u autu, ali sam tako profurala pored tebe da nisi ni skontao da je to ustvari auto.. Samo si osjetio vjetar na licu :D
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120499
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6993 times
Been thanked: 7943 times
Status: Online

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Krokodil Behko » 05 Feb 2013, 00:08

nico wrote:
Krokodil Behko wrote:A šta je zona 30? Ja to još uvijek ne znam.
maximalno 30 km/h ...nikad ga usicat, vise gledo na taho nego pred sebe i opet prekrndasim 40 :ooo
E to nisam ni polagao. Sjećam se na testovima da sam fulio jedan znak.
Mislim da je bila riječ o polukružnom na putu rezerviranom za motorna vozila.
Vožnja takodjere iz prve jer mi je instruktorka unaprijed skrenula pažnju na
tri-četiri glavne rute koje se voze kad se polaže pa sam ih uvježbao.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120499
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6993 times
Been thanked: 7943 times
Status: Online

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Krokodil Behko » 05 Feb 2013, 00:08

Peggy Sue wrote:
Krokodil Behko wrote:
Peggy Sue wrote:Meni su strane sve te priče o davanju novca za vozačku...
Ja sam položila od prve i testove i vožnju. Nikom nisam ništa platila.. Al' fakat dobro vozim :D
Isto to kaže i Katja samo što vam ne vjerujemo. Mislim to za dobru vožnju.

Zapravo, uvjeren sam da je Katja pala na parkiranju kad je polagala.
Ostaje ti da nam vjeruješ na riječ :) Možda si me nekad i vidio u autu, ali sam tako profurala pored tebe da nisi ni skontao da je to ustvari auto.. Samo si osjetio vjetar na licu :D
Zar golfovi dvice tako brzo jure? :DD
online

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Peggy Sue » 05 Feb 2013, 00:09

Krokodil Behko wrote:
Peggy Sue wrote:
Krokodil Behko wrote:
Peggy Sue wrote:Meni su strane sve te priče o davanju novca za vozačku...
Ja sam položila od prve i testove i vožnju. Nikom nisam ništa platila.. Al' fakat dobro vozim :D
Isto to kaže i Katja samo što vam ne vjerujemo. Mislim to za dobru vožnju.

Zapravo, uvjeren sam da je Katja pala na parkiranju kad je polagala.
Ostaje ti da nam vjeruješ na riječ :) Možda si me nekad i vidio u autu, ali sam tako profurala pored tebe da nisi ni skontao da je to ustvari auto.. Samo si osjetio vjetar na licu :D
Zar golfovi dvice tako brzo jure? :DD
Po Golfu se dobar vozač poznaje :)
Onaj u kojeg Katja i ja sjednemo - jure :)
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120499
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6993 times
Been thanked: 7943 times
Status: Online

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Krokodil Behko » 05 Feb 2013, 00:14

nico wrote:
Krokodil Behko wrote:Zar golfovi dvice tako brzo jure? :DD
fico lezibaba je zakon :ooo
Ma bjažžž .. Kuća mi pored autoputa. Svaki dan bar jedna dvica završi na zaustavnoj
a uvijek isti razlog. Preforsiranje. Ne možeš ti bosancu objasnit da je to kanta i da je
uvijek i bila kanta a pogotovo mu ne možeš objasniti da neki mercedesi možda i lete
ali golf dvica sigurno ne leti :D
online

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by paparaci » 05 Feb 2013, 01:11

polozio testove i voznju iz prve. iako mislim da mi je kod voznje islo na ruko to sto mi je komsija rahmetli bio u komisiji. doduse, ne znam i da sam napravio neku gresku koja bi me eventualno kostala ispita.

kod testova sam izasao na probni ispit. dobio danas knjigu i odmah isti dan na ispit. imao sam cini mi se 24 boda. pravi ispit je bio za tri-cetiri dana. pitam ja instruktora sta misli da li se mogu uspjeti pripremiti za tako kratko vremena. kae sumnjam, Boga mi. ali je bio dobar i fer tip skroz. to mi se bas kod njega svidjalo. kaze on meni:"ovako cemo. evo tebi moj broj. pa mi se javi dan prije ispita. ako budes spreman, prijavicu te. ako ne, nikom nista." tako i bi. zatvorio sam se dva dana kod majke i udri! od 15 testova more bit da sam ih deset nulirao, kod preostalih pet sam imao maksimalno 5 bodova po testu. na ispitu sam ipak od dozvoljenih 9 imao sedam. zadovoljan.

voznja je bila haos (kamion). dva dana prije ispita sam sa instruktorom bio jos jednom na poligonu. dva puta sam sve odradio stvarno fantasticno. sam sam sebe iznenadio. (ne volim se hvaliti, ali je zaista tako bilo :oo ) pita on mene:"mozes li ovo u ponedjeljak ponoviti?!" - rekoh, mogu. (eeeee kako sam tu i njega i sebe zeznuo :ha )

kao i obicno, moj stari neprijatelj "nervoza" mi je shebao planove. :D.

pri rastanku u subotu ostavio mi je kljuceve od kamiona kako bi prije ispita mogao doci na poligon da jos malo vjezbam. nije mi islo tako dobro kao prije dva dana. vec me je uhvatila nervoza. hajd rekoh, saberi se.

pocelo je polaganje. moj je red. sve sam dobro uradio osim onog dijela gdje pri maloj uzbrdici moram stati, pa krenuti pod rucnom. znam da jednom mogu kiksati tj. da mi se kamion ugasi. kod drugog puta padam. krenem ti ja. spustim rucnu. pocnem otpustati polako kvacilo i cekam da se kamion pocne tresti kako bi otpustio rucnu i dodao gas. medjutim, negdje sam zabrljao. ne sjecam se vise. kamion se ugasio. joj, mene sto muka spopalo.
pred ocima mi slika instruktora kako se fata za glavu i govori "pa sta to radissssssss?!"
nista. smiri se. hajd ponovo. sve sam uradio haman kako treba. medjutim, podje se kamion gasiti. hrze ko konj, trza. NEEEEEEEEE, rekoh. NEEEEEEEE. neces se ugasiti. i oshinem momacki po gasu. krenuh! :jupi

na kraju kad sam zavrsio ostao sam u kamionu sjedeci. nisam znao sta trebam sad uraditi tj. kako se ponijeti. kad prilazi instruktor, otvara vrata i sav izivciran i nervozan mi sapce. ma izlazi iz kamiona (!), sta cekas?! :D.
koji je to kralj bio.

nakon toga je slijedila gradska voznja. jarane, odvezli me na neko bezze mjesto skroz da okrenem kamion. tj. u rikverc uci sporednu cestu/sporedni put i vratiti se. ali da vidite tog mjesta. niti tu ima puta, niti asfalta. travuljina i jarak. pa ti haj raspoznaj gdje i sta. krenem prvi put, kazu ne valja. vrati. hajd ponovo. drugi put uspijem. po povratku glavnom ulicom gdje je ogranicenje 40, vozio sam u trecoj cini mi se. kad ce oni, hajde momak, saltaj, cetvrta, peta. ja zin'o u njih. rekoh, ja sa instruktorom ovda vazda u trecoj. :hihi
ma hajd bolan slusaj sta ti govorimo. dobro. :oo

u jednom momentu su se obojica nageli naprijed, tako da nisam mogao pratiti retrovizor na desnoj strani. znao sam u cemu je fol, jer me je moj vrli inspektor na to vec pripremio. tako cu ti ja njima:"oprostite, molim vas. mozete li se malo pomjeriti nazad. ne vidim retrovizor." :cvike - ooo, da. kako da ne. naravno. to je vrlo dobro od tebe. znaci pazis. -

ljudi moji, jesam ja ovao razvukao. hahahaha. lipo sam se umorio. evo skraticu. pri povratku na poligon trebao sam skrenuti sa glavne ceste u jednu sporednu ulicu. taj ulaz je bio jako sirok i tad prazan. na trotoaru je bio jedan stariji covjek koji bio mozda nekih pet metara udaljen od samog ulaza/prelaza. kontao sam da mogu skrenuti bez stajanja jer imam dovoljno vremena. kad ce ti jedan iz komisije:"STANI!. stani, bolan. gdje si pozurio?! vidis li kako je dido navalio?!" - ma nije. bas ide sporo. uzvratih ja. :D. kontao sam da ce me tu oboriti, ali nisu.

eto. cica, mica, gotova prica. :oo
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120499
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6993 times
Been thanked: 7943 times
Status: Online

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Krokodil Behko » 05 Feb 2013, 01:39

Evo ja ću ti reći gdje si zabrljao :D
krenem ti ja. spustim rucnu. pocnem otpustati polako kvacilo i cekam da se kamion pocne tresti kako bi otpustio rucnu i dodao gas. medjutim, negdje sam zabrljao.
Već si spustio ručnu a pustio kvačilo pa pošto si bio "na nožnoj" ugasio se.
Eto čak si to i opisao. Pustio si ručnu a poslije si je opet htio pustiti :D.
online

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by paparaci » 05 Feb 2013, 02:16

ma ne. morao sam simulirati kao da sam stao u strani. pod rucnom sam. i sad moram krenuti, a da vozilo ne krene unazad. zato sam pod rucnom. a kvacilo nisam otpustio skroz. neko postepeno ga otpustas. mozda do pola. u glavnom kad osjetis da se kamion pocne tresti, to je znak da otpustis rucnu i lagano dodajes gas. samo sto ja to od nervoze nisam uspio odraditi kako treba, pa mi se ugasio.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

Crazy_VipeR
Na probnom
Na probnom
Posts: 76
Joined: 28 May 2012, 11:48
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Crazy_VipeR » 06 Feb 2013, 16:54

polozio testove iz prve, sa jednom greskom gdje sam zanemario slucajno jedan znak na raskrsnici xD

imao obuku na skodi fabiji, i pre polaganja 10 minuta imao da se naviknem na golfa 4 na kojem sam vozio. auta su dva razlicita svjeta. pri parkiranju unazad na parking mjesto, prisao preblizu jednom auto, imao opomenu za ruke. posle mi kaze instruktor, kako ti ona govori sta gresis ti sve jace i jace stisces volan, mislio jadan covjek da cu ga otkinuti.
kretanje uzbrdo pod rucnom bez problema, uzbrdo radio polukruzno okretanje, i upao u gradsku guzvu u najgore vreme.

na kraju ova iz komisijie kaze, imao si gresaka, ali to je bilo sitno. slazes se, sta cu znam gdje sam gresio rekoh da.
i na kraju zena mi daje potvrdu da sam polozio i kaze, bez obzira na greske, jesu sitne, al mozda nervoza ili nesto, ti si spreman da vozis bez ikakvih problema. kad je nisam poljubio xD

od tada za nesto preko 2 godine voznje, vozim skoro svaki dan, po citavoj bih sam bio, srbija, nesto malo hrvatske, navozao sam se i uzivam u tome.

onog renoa karavana sam vozio i bez kocnica, i bez brisaca po kisi i snjegu, bilo je svega, ali hvala bogu nikada se nista nije desilo.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Zagorka » 06 Feb 2013, 18:05

String wrote:
Lik iz komisije je suspendovan i na kraju se otkrilo da je vec radio taj posao u Hrvatskoj i da je protjeran iz Hrvatske jer je i tamo radio iste stvari i mnogima uzimao mito za polaganje vozackog ispita a i u Tuzli naravno...
Čitam i ne vjerujem.Potpuno ista stvar kod prvog polaganja vožnje.Da stvar bude gora lik je protjeran iz vukojebine,i dobio je posao u mom gradu,jer mu je bratić neka čuka u policiji.
Dakle kod toga "gospodina",naravno sve tri što smo polagale, pale smo prvi put.Drugi put sam imala finu komisiju i položila bez problema.
Testove nulirala iz prve.
P.S.ovaj "gospodin" više ne radi nigdje,nakon sto je otišao korak dalje,rušeći ljude što su pregazili praznu kesu na cesti(uz objašnjenje da je kesa mogla biti dijete,i da se ne smije pregaziti kesa koju je vjetar donio na cestu slučajno,već obavezno stati,maknuti kesa,i produžiti.Trubenje i kolonu iza vjerovatno ignorirati. :123
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81391
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10285 times
Been thanked: 7149 times
Status: Online

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Julia-Klara » 06 Feb 2013, 19:25

POlagala sam u Njemackoj, tako da stele nije moglo biti i da hoces... Instrukt mi bio super dobar,Harry Schneider, lik lud ko struja,ali smiren boli glava! Kad sam prvi put sjela za volan bilo je doslovno tako-bilo mi je prvi put da vozim. Harry nij emogao vjerovati,ali j ebio sretan jer cu nauciti sve od pocetka kako treba. Odradila kurs, mislim da je bilo nekih 14 casova, odradila regularne sate voznje (mislim da se morali imati minimum 30 sati)...U medjuvremenu polozila testove od drugi put-testovi njemackog (polozila, ne msije biti greske), usteda energije (ne smije biti gresaka), ali sam pala regularni test z ajedno pitanje koje nije bilo tacno...Drugi put bez greske, a voznju prosla od prve. I nisam mogla vjerovati kad su mi dali vozacku (na parkiralistu pored crkve u Ludwigsburgu), otrcala u prvu govornicu da zovem mamu i javim, i skontam da sam zaboravila tasnu u autu :hihi Vratim se, kad tamo Harry i instruktor padaju od smijeha :hihi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Љиљана
Na probnom
Na probnom
Posts: 30
Joined: 19 Mar 2012, 16:00
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Љиљана » 23 Jul 2013, 19:00

Неоправдано отежавају долажење до дозволе, од вожње праве докторат. Управљање возилом подразумева неколико простих радњи. Правила саобраћаја у основи нема много. Вожња се може савладати за неколико да кажем 5 (пет) часова. Ко нема осећај за паркирање нека иде на пространо место. Понашање у саобраћају је нешто друго. Зависи од склопа личности, од културе. Не зависи од од образовања. Пристојан човек не прави скандале.

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Toruk Makto » 23 Jul 2013, 19:14

Љиљана wrote:Неоправдано отежавају долажење до дозволе, од вожње праве докторат. Управљање возилом подразумева неколико простих радњи. Правила саобраћаја у основи нема много. Вожња се може савладати за неколико да кажем 5 (пет) часова. Ко нема осећај за паркирање нека иде на пространо место. Понашање у саобраћају је нешто друго. Зависи од склопа личности, од културе. Не зависи од од образовања. Пристојан човек не прави скандале.
:ne predjoh oko dva milion kilometara vozilom u brutu teskim 40 tona , znam sta je saobracaj poznajem zakon o saobracaju , pravila u saobracaju bas ima mnogo , drugo je to sto se vecina tih pravila zanemaruje bas od neskolovanih vozaca koji kupe vozacku dozvolu . Voznja se ne moze savladati za pet casova , moze ali je vecinom posljedica smrtni slucaj . Znaci ne davati vozacku svakome i jos pojacati kontrole kod polaganja ispita za vozaca .
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

Љиљана
Na probnom
Na probnom
Posts: 30
Joined: 19 Mar 2012, 16:00
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Љиљана » 23 Jul 2013, 23:40

Да крене, стане, скрене упали светла и мигавце да научи да држи правац и опрезно постепено појачавати интензитет вожње и густину саобраћаја 5 (пет) часова је довољно. Сви знају да стоп значи стоп, стани! Не треба то да вежбају већ да поштују тако и друга правила. Неискусни савесни људи не праве проблеме, можда успоре саобраћај, проблем је у бахатости није у незнању.

Љиљана
Na probnom
Na probnom
Posts: 30
Joined: 19 Mar 2012, 16:00
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Љиљана » 23 Jul 2013, 23:49

Преко двадесет година радила сам као инструктор вожње, не налазим подршку у мом ставу, као инструктор и као педагог, завршила сам и филозофски факултет, педагогију, практично искуство и теоретско сазнање су препоруке да ми верујете,
Сви смо ми дуго времена пре него почнемо са вожњом пасивни возачи. Мало дете зна где скреће да тамо волан вуче и ручицу показивача правца, мигавца, да би брже ишао притиска гас да би стао кочницу, ако вози старомодна кола квачило притиска при промени степена преноса (брзине) и при заустављању, креће првом стаје другом шта ту има да се учи пола године, да се покрети синхронизују колико треба зависи од природе човека.

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests