Vozite li brzo?

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Nole » 07 Feb 2016, 20:42

Lavlje_srce wrote:Ne volim brzu voznju (malo je reci). Tacka.

Ali zanimljivo je kako nasi ljudi shvate (izuzetno) osobno kada ih zamolim da voze sporije ili im objasnim da mi to ne prija.

Valjda voznju dozivljavate neodvojivim dijelom muskosti. A auto ekstenzijom spolovila, ili nesto u tom folu. Nevjerovatno. :grana
E onda sedi samnom...u Srbiji najviše 135 u Hrvatskoj 145 i to na autobanovima. E jedino sam pre nekoliko godina vozio 200 i to zbog Josipovića...seronja dolazio u posetu kolima a ovi naši mamlazi zatvorili autoput satipo....morao sam ćerku na aerodrom odvesti. ...jedva smo stigli

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Mala_Mu » 07 Feb 2016, 20:44

Lavlje_srce wrote:Ne volim brzu voznju (malo je reci). Tacka.

Ali zanimljivo je kako nasi ljudi shvate (izuzetno) osobno kada ih zamolim da voze sporije ili im objasnim da mi to ne prija.

Valjda voznju dozivljavate neodvojivim dijelom muskosti. A auto ekstenzijom spolovila, ili nesto u tom folu. Nevjerovatno kakve sam bizarne situacije dozivljavala. :grana

Potpis.
Kakvih ludaka ima to je strasno. Znam kad se vracam za Bosnu , ovi autobus sto voze su super, al kad presjednemo u Zepcu dodje neki krkan , vozi po onakvim putevima ko lud, pretice sve redom..Sva pretrnem :grana Svaki al svaki put zamolim da uspori ( ono iz sale slobodno ti uspori ne zuri se nama ne bil lakse primio )

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by greeneyes » 07 Feb 2016, 20:48

Normalno, moraš imati dozu straha, il' bolje rečeno moraš biti razuman i svjestan toga da možeš ti, a i neko drugi stradati zbog glupiranja. U vožnji moraš koristiti sva moguća čula. I još nešto, ljudi pogrešno štimaju sjedišta, položaj volana, te samim time i sebe ko vozača. Sad je neka furka spustiti sjedišta do najniže tačke, zavaliti ista taman toliko da jeda dohvatiš volan rukama, kao i nožne komande nogama. I onda tako ne naslanjaju kičmu na sjedište i ne osjete dobro vozilo, tj. zadnji kraj vozila kad zapleše. I ne daj Bože da isti prevaljuju stotine hiljada kilometara godišnje, pa ti bi ostali bez kičme.
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by storm » 07 Feb 2016, 20:53

Ne kužim ljude kojima je ispod časti pridržavati se ograničenja :cudi
Čim se u gradu voziš 50 i van naselja 90 ( kako su ograničenja kod nas) u roku par sekundi je iza tebe neki nestrpljivko, blica, priljepi se, cima da izađe... :lud
Onda poznavanje vozila, što može i što ne...gume, uvjete na cesti...
Ja kad krenem na more npr, meni je odmor tad počeo....pa laganini...puno sam na cesti i svega sam se nagledao

al dobro...sad smo svi pametni...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Lavlje_srce » 07 Feb 2016, 20:54

Mala_Mu wrote:dodje neki krkan , vozi po onakvim putevima ko lud, pretice sve redom..Sva pretrnem :grana Svaki al svaki put zamolim da uspori ( ono iz sale slobodno ti uspori ne zuri se nama ne bil lakse primio )
Imala sam slicno iskustvo nedavno. Noc, uzasni uvjeti a lik vozi kao sumanut. Mozda je cak mene pokusavao impresionirati, :grana jer mi se slepao u medjuvremenu. Nisam mu cak nista ni rekla, vidim cijeli autobus suti, a i imala sam vec losa iskustva kao sto sam rekla. Jednom sam jednom drugom ludjaku rekla na odmoristu: 'Ako ne usporis ja ostajem tu'. A on prasnuo u smijeh, valjda konta da je to dobar vic. Ma primitivci, s njima je tesko do nemoguce.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by greeneyes » 07 Feb 2016, 20:59

Da, mnogi žele impresionirati suprotni pol(većinom muškarci, mada ima i žena koje se furaju na tu neku brzu vožnju, driftanje i sl., al' su u manjini) brzom vožnjom, samo ne znam kakav je to način dokazivanja i otkad je to brza vožnja nešto za dokazivanje. Štaviše, samo stvore nus pojave, jer većina djevojaka ne voli brzu vožnju, pogotovo ako već duže ne poznaje tebe i tvoj način vožnje i tvoju spretnost, a neke ni tada. Ja uglavnom poštujem kad mi neko kaže da usporim(to neko može i potvrditi).
Samo sabura

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by greeneyes » 07 Feb 2016, 21:01

storm wrote:Ne kužim ljude kojima je ispod časti pridržavati se ograničenja :cudi
Čim se u gradu voziš 50 i van naselja 90 ( kako su ograničenja kod nas) u roku par sekundi je iza tebe neki nestrpljivko, blica, priljepi se, cima da izađe... :lud
Onda poznavanje vozila, što može i što ne...gume, uvjete na cesti...
Ja kad krenem na more npr, meni je odmor tad počeo....pa laganini...puno sam na cesti i svega sam se nagledao

al dobro...sad smo svi pametni...
To i jeste pravi užitak. Držiš ga negdje oko stoje(ako se radi o autoputu, magistrali) i tačno imaš osjećaj da ploviš, a ujedno i najmanje trošiš rivago. Dakle spojiš ugodno s korisnim. :ples
Samo sabura

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Nole » 07 Feb 2016, 21:05

storm wrote:Ne kužim ljude kojima je ispod časti pridržavati se ograničenja :cudi
Čim se u gradu voziš 50 i van naselja 90 ( kako su ograničenja kod nas) u roku par sekundi je iza tebe neki nestrpljivko, blica, priljepi se, cima da izađe... :lud
Onda poznavanje vozila, što može i što ne...gume, uvjete na cesti...
Ja kad krenem na more npr, meni je odmor tad počeo....pa laganini...puno sam na cesti i svega sam se nagledao

al dobro...sad smo svi pametni...
Nema tu storme šta biti pametan..ja svako vozim po propisima zbog oduzete dozvole i zabole me ona stvar jer mi neko blica. U naselju u bulevaru postoji kolovozna traka a ne preticajnavkao na autobanu i uvek sam u levoj i 50. A ovima što blicaju ookažem srednji prst.....ne bitno sad od dozvole obavezno stajem kad vidim majku sa detetom i blizu pešačkog prelaza...dete je to nikada se ne zna..

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Čarobni » 07 Feb 2016, 21:07

Lavlje_srce wrote:
Čarobni wrote:Kad je neko budala, budala je i sa 18 i sa 21. Greška je u tome što mladi sjedaju za volan bez ikakvog straha, uopšte nisu svjesni opasnosti koje saobraćaj nudi. Strah je prijatelj, ne dozvoljava ti da radiš svašta.
Ovi moji sto su poginuli mladi su bili sve samo ne budale. Ali hvala.
Šta znači to "mladi su bili?"

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Nole » 07 Feb 2016, 21:08

greeneyes wrote:Normalno, moraš imati dozu straha, il' bolje rečeno moraš biti razuman i svjestan toga da možeš ti, a i neko drugi stradati zbog glupiranja. U vožnji moraš koristiti sva moguća čula. I još nešto, ljudi pogrešno štimaju sjedišta, položaj volana, te samim time i sebe ko vozača. Sad je neka furka spustiti sjedišta do najniže tačke, zavaliti ista taman toliko da jeda dohvatiš volan rukama, kao i nožne komande nogama. I onda tako ne naslanjaju kičmu na sjedište i ne osjete dobro vozilo, tj. zadnji kraj vozila kad zapleše. I ne daj Bože da isti prevaljuju stotine hiljada kilometara godišnje, pa ti bi ostali bez kičme.
Ček ako ti je volan ili komande daleko onda to nije ni udobno ni prijatno za vožnju...pogotovo kad treba prevaliti nekoliko stotina km

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by greeneyes » 07 Feb 2016, 21:12

Pa da, to i kažem. Il' ti sumnjaš u tu tvrdnju? :oo
Samo sabura

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Čarobni » 07 Feb 2016, 21:13

greeneyes wrote: To i jeste pravi užitak. Držiš ga negdje oko stoje(ako se radi o autoputu, magistrali) i tačno imaš osjećaj da ploviš, a ujedno i najmanje trošiš rivago. Dakle spojiš ugodno s korisnim. :ples
Pa dobro sad, stoja na autoputu... khm, khm. :oo

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Lavlje_srce » 07 Feb 2016, 21:18

Nole wrote:Nema tu storme šta biti pametan..ja svako vozim po propisima zbog oduzete dozvole i zabole me ona stvar jer mi neko blica. U naselju u bulevaru postoji kolovozna traka a ne preticajnavkao na autobanu i uvek sam u levoj i 50. A ovima što blicaju ookažem srednji prst.....ne bitno sad od dozvole obavezno stajem kad vidim majku sa detetom i blizu pešačkog prelaza...dete je to nikada se ne zna..
Prema autu se treba odnositi kao prema potencijalnom oruzju. Niko ne ide ulicom ispucavajuci rafale nasumce, ali bez obzira na potencijalne posljedice mnogi ne postuju saobracajna pravila. Niko takodje ne sjedne u auto da pogine niti da obori pjesaka ili ubije dijete, ali se to opet mnogima desi jer ljudi izgube kontrolu iz x-razloga. Da ne govorimo o starcima za volanom, onima koji salju sms poruke - lista nema kraja. Jedna cura Bosanka je ovdje poginula na putu za fakultet. Stajala na autobuskoj stanici, lik izgubio kontrolu i pokupio je. Bila je mrtva na licu mjesta. Gotovo. Normalnoj osobi bi spoznaja da je uzrok necije smrti unistila ostatak zivota, ali ljudi ipak voznju ne tretiraju sa neophodnom ozbiljnoscu prije svega.
Čarobni wrote:Šta znači to "mladi su bili?"
U kategoriji ovih o kojima je tema.

Disclaimer: Ubuduce ne odgovaram na besmislena pitanja.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Čarobni » 07 Feb 2016, 21:21

Lavlje_srce wrote:
Čarobni wrote:Šta znači to "mladi su bili?"
U kategoriji ovih o kojima je tema.
Kategorija budala na cesti.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Nole » 07 Feb 2016, 21:22

greeneyes wrote:Pa da, to i kažem. Il' ti sumnjaš u tu tvrdnju? :oo
Ne sumnjam al mi to glupo...u autu volim da mi je udobno i da imam dobar pregled

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Nole » 07 Feb 2016, 21:25

Lavlje_srce wrote:
Nole wrote:Nema tu storme šta biti pametan..ja svako vozim po propisima zbog oduzete dozvole i zabole me ona stvar jer mi neko blica. U naselju u bulevaru postoji kolovozna traka a ne preticajnavkao na autobanu i uvek sam u levoj i 50. A ovima što blicaju ookažem srednji prst.....ne bitno sad od dozvole obavezno stajem kad vidim majku sa detetom i blizu pešačkog prelaza...dete je to nikada se ne zna..
Prema autu se treba odnositi kao prema potencijalnom oruzju. Niko ne ide ulicom ispucavajuci rafale nasumce, ali bez obzira na potencijalne posljedice mnogi ne postuju saobracajna pravila. Niko takodje ne sjedne u auto da pogine niti da obori pjesaka ili ubije dijete, ali se to opet mnogima desi jer ljudi izgube kontrolu iz x-razloga. Da ne govorimo o starcima za volanom, onima koji salju sms poruke - lista nema kraja. Jedna cura Bosanka je ovdje poginula na putu za fakultet. Stajala na autobuskoj stanici, lik izgubio kontrolu i pokupio je. Bila je mrtva na licu mjesta. Gotovo. Normalnoj osobi bi spoznaja da je uzrok necije smrti unistila ostatak zivota, ali ljudi ipak voznju ne tretiraju sa neophodnom ozbiljnoscu prije svega.
Čarobni wrote:Šta znači to "mladi su bili?"
U kategoriji ovih o kojima je tema.

Disclaimer: Ubuduce ne odgovaram na besmislena pitanja.
Znam da je auto oruzje otac me učio da vozim i on to uvek govori...on mi ni na autobanu ne dozvoljava preko 120 kad ga vozim za bgd...gunđa toliko da je lakše sa 130 skinuti na 120 no njega slušati

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Lavlje_srce » 07 Feb 2016, 21:25

Čarobni wrote: Kategorija budala na cesti.
Samo budala moze vrijedati mrtve osobe o kojima zna isljucivo njihove godine.

Otkaci od mojih postova, trajno.
Nole wrote: Znam da je auto oruzje otac me učio da vozim i on to uvek govori...on mi ni na autobanu ne dozvoljava preko 120 kad ga vozim za bgd...gunđa toliko da je lakše sa 130 skinuti na 120 no njega slušati
Pametan covjek.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Čarobni » 07 Feb 2016, 21:40

Lavlje_srce wrote:
Otkaci od mojih postova, trajno.
Pokušao sam, ali to je jako teško, budući da mi konstantno citiraš postove.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Nole » 07 Feb 2016, 21:43

Lavlje_srce wrote:
Čarobni wrote: Kategorija budala na cesti.
Samo budala moze vrijedati mrtve osobe o kojima zna isljucivo njihove godine.

Otkaci od mojih postova, trajno.
Nole wrote: Znam da je auto oruzje otac me učio da vozim i on to uvek govori...on mi ni na autobanu ne dozvoljava preko 120 kad ga vozim za bgd...gunđa toliko da je lakše sa 130 skinuti na 120 no njega slušati
Pametan covjek.
Dosadan bre 130 je za autoban sasvim normalna brzina...ok kad nije ogromna gužva

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Lavlje_srce » 07 Feb 2016, 21:52

Nole wrote: Dosadan bre 130 je za autoban sasvim normalna brzina...ok kad nije ogromna gužva
A sta, na autoputevima se ne desavaju nesrece? Ne moze ti puci guma? Ne mozes izgubiti koncentraciju ti ili neki drugi ucesnik u saobracaju?

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests