Vozite li brzo?

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Nole » 07 Feb 2016, 21:55

Lavlje_srce wrote:
Nole wrote: Dosadan bre 130 je za autoban sasvim normalna brzina...ok kad nije ogromna gužva
A sta, na autoputevima se ne desavaju nesrece? Ne moze ti puci guma? Ne mozes izgubiti koncentraciju ti ili neki drugi ucesnik u saobracaju?
Ne toliko i ne pri tim pristojnim brzinama...na autoputu nesreće se događaju najviše zbog magle ili premora vozača

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by storm » 07 Feb 2016, 22:08

Na autocestama ipak mislim, da je brzina najčešći uzrok udesa....
brzina u kombinaciji sa nedovoljnim razmakom vozila.
Sve se puno brže odvija nego na magistralnoj cesti.
I nije premor samo, nego te monotonija zna uljuljkati u stanje da padne koncentracija... ono ravno voziš i samo blejiš a ni ne vidiš zapravo na cestu, voziš automatizmom...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Lavlje_srce » 07 Feb 2016, 22:13

Nole wrote: Ne toliko i ne pri tim pristojnim brzinama...na autoputu nesreće se događaju najviše zbog magle ili premora vozača
Magla, klizava cesta, problem sa gumama, gledanje na telefon, kad zaspe covjek za volanom, kad neoprezno mijenja traku.

Ali - glavni razlog je velika brzina. U odredjenim zapadnim zemljama su vlasti poostrile ogranicenja brzine na autoputevima - i prepolovili broj smrtnih slucajeva.
storm wrote:Na autocestama ipak mislim, da je brzina najčešći uzrok udesa....
brzina u kombinaciji sa nedovoljnim razmakom vozila.
Sve se puno brže odvija nego na magistralnoj cesti.
I nije premor samo, nego te monotonija zna uljuljkati u stanje da padne koncentracija... ono ravno voziš i samo blejiš a ni ne vidiš zapravo na cestu, voziš automatizmom...
Naravno. Plus se brzina reakcije smanjuje s godinama/padom koncentracije/ako si nenaspavan. Cudo je da nema jos vise udesa, posebno kod nas s obzirom na ceste i ucesnike u saobracaju koji se ponasaju kao da su posli na okrsaj s protivnicima a ne ukljucili se u javni saobracaj.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Nole » 07 Feb 2016, 22:21

Pa ograničene su brzine svukud u Evropi osim u Nemackoj na autobanovima al ne uvek i ne svukud ni u Nemačkoj se ne može voziti koliko mašina može da izvuče.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120135
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6878 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Krokodil Behko » 07 Feb 2016, 22:39

Rijetko gdje je dozvoljena veća brzina od 80 km/h, ako govorimo o magistralama.
Obziorm da je u ovom slučaju bila krivina, pretpostavljam da je ograničenje i niže.
Maksimalno 70 km/h, a sudeći po ostacima vozila, bilo je tu većih brzina, što su u policiji u globalu već i rekli. Neprilagođena brzina. Ni ja nisam po magistralama vozio brže od tih 80 km/h, izuzev ako je put čist i poznajem ga dovoljno.

Po autoputu, vozio sam oko 160 km/h i mogu reći da je jako velika razlika između 120 i 140 na sat.
120 je sigurna brzina i može vam se nešto desiti samo ako spucate straga u neki autobus, ili krenete u neoprezno preticanje, a na autoputu to je najfatalnije što vam se može desiti.
oliko sam vozio i sa krntijama poput raznoh eskorta, kadeta ili reno 5. Već 140 je velika brzina i ko nije siguran u sebe i svoj auto, najbolje je da ni ne pokušava.
online

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by navika » 07 Feb 2016, 22:58

Krokodil Behko wrote:Čini mi se, da se kod nas u regiji čini nešto po tom pitanju, da se mladim vozačima zabrani voženje auta s većom kubikažom.. ili s većim brojem kilowata, ali svodi se na isto.
Ovim se nista ne bi promijenilo. Ja ko roditelj vise volim da moje dijete vozi jace auto, sigurnija je u njemu.
Ali ko roditelj svaki, svaki Boziji dan je potsjecam da je uvijk na putu okruzena necijom djecom, da ih neko voli ko i ja nju, da zivi i dise za njih, da su u autima necije mame i necije tate koje neko mnogo trebe. Da ce ako svojim greskom ubije nekog, tim ubit i sebe.

Jedina stvar koja bi mogla dovest do nekog pozitivnog ucinka je da uvedu i sprovode mjere koje i zapadne drzave sprovode. Pa onda izvolimo divljat.
Za udes koji izazoves nepostujuci pravila na cesti - zatvor. Alkoholizirano/ drogirano stanje - zatvor, i suspendovana vozacka na pola god. Tri put si uhvacen u alkolohiziran stanju (dvije pive, u nekim drzava cak i jedna) - oduzeta vozacka do kraja zivota, moguc i izgnon ako se radi o strancu.Svaka brzine i svaki prekrsaj odlaze na record, osiguravajuce kuce to ce prvo gledat, e onda te sprze, zavisno pd toga kolko si "cist". E tad, kad se pocne radit haftu il dvije svakog mjesece samo za osiguranje, ljudima se popale lampice u glavi.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26333
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14218 times
Been thanked: 3768 times
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Veca » 08 Feb 2016, 01:01

Nole wrote:
greeneyes wrote:Pa i nije morala bježati, mahom ljudi kad ulaze u desnu kirvinu idu bliže ka kraju ceste, dok oni koji ulaze u krivinu lijevo idu više ka središnjoj crti.
Kad uđeš velikom brzinom u krivinu nee možeš ići krajnje desno jer te krivins zbog brzine izbacuje... Al krokodil je najverovatnije u pravu: Mercedes je sekao krivinu.


...aj ti,ne kaki! :djed ...ja,licno,kad god ulazim u desnu krivinu,ulazim krajnje,desno...do sada je sve stimalo,bas zbog takvih muskih majmuna! ...cesto sijeku krivine,to zensko stvorenje nece uraditi! ...ja,i naravno da je taj pokojnik izazvao nesrecu,belcim jos i pretic'o!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Nole » 08 Feb 2016, 08:07

Veca wrote:
Nole wrote:
greeneyes wrote:Pa i nije morala bježati, mahom ljudi kad ulaze u desnu kirvinu idu bliže ka kraju ceste, dok oni koji ulaze u krivinu lijevo idu više ka središnjoj crti.
Kad uđeš velikom brzinom u krivinu nee možeš ići krajnje desno jer te krivins zbog brzine izbacuje... Al krokodil je najverovatnije u pravu: Mercedes je sekao krivinu.


...aj ti,ne kaki! :djed ...ja,licno,kad god ulazim u desnu krivinu,ulazim krajnje,desno...do sada je sve stimalo,bas zbog takvih muskih majmuna! ...cesto sijeku krivine,to zensko stvorenje nece uraditi! ...ja,i naravno da je taj pokojnik izazvao nesrecu,belcim jos i pretic'o!
Pa svi u desnoj krivoni idemo krajnje desno da bi lakše izašli iz nje...pišem kako se ponašati ako je brzina veća nego što krivina dozvoljava
Veco iza sebe imam preko 600.000 km i ni jedan direktan sudar...bilo je par puta. češanja i jednom je kombi mene udario od nazad na semaforu....
Krivine ne valja seći...seku se samo kad si milion posto siguran da nema nikog iz suprotnog pravca. Ni noću kad se vide snopovi svetla ne treba to raditi jer, naročito u Vojvodini se desi neka priključna mašina bez signalizacije....e tako sam mogao ja proći u Kisaču ...kombajn bez svetla i to neka glupa siva boja. Dalje ispred krivina i sreća na toj krivini bio auto i za trenutak mu nestanu svetla. Skontam da ima nešto ispred mene neosvetljeno koje je i zaklonilo ta svetla na kruvini. Legnem na kočnicu i zaustavim se koji metar iza kombajna. Još me svastika pita što kočim. Kad je videla usrala se od straha. Tu je i sreća važna da nije bilo auta na krivini ne bih znao da je kombajn ispred.
Last edited by Nole on 08 Feb 2016, 09:00, edited 2 times in total.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by storm » 08 Feb 2016, 08:09

navika wrote:
Krokodil Behko wrote:Čini mi se, da se kod nas u regiji čini nešto po tom pitanju, da se mladim vozačima zabrani voženje auta s većom kubikažom.. ili s većim brojem kilowata, ali svodi se na isto.
Ovim se nista ne bi promijenilo. Ja ko roditelj vise volim da moje dijete vozi jace auto, sigurnija je u njemu.
Ali ko roditelj svaki, svaki Boziji dan je potsjecam da je uvijk na putu okruzena necijom djecom, da ih neko voli ko i ja nju, da zivi i dise za njih, da su u autima necije mame i necije tate koje neko mnogo trebe. Da ce ako svojim greskom ubije nekog, tim ubit i sebe.

Jedina stvar koja bi mogla dovest do nekog pozitivnog ucinka je da uvedu i sprovode mjere koje i zapadne drzave sprovode. Pa onda izvolimo divljat.
Za udes koji izazoves nepostujuci pravila na cesti - zatvor. Alkoholizirano/ drogirano stanje - zatvor, i suspendovana vozacka na pola god. Tri put si uhvacen u alkolohiziran stanju (dvije pive, u nekim drzava cak i jedna) - oduzeta vozacka do kraja zivota, moguc i izgnon ako se radi o strancu.Svaka brzine i svaki prekrsaj odlaze na record, osiguravajuce kuce to ce prvo gledat, e onda te sprze, zavisno pd toga kolko si "cist". E tad, kad se pocne radit haftu il dvije svakog mjesece samo za osiguranje, ljudima se popale lampice u glavi.
Šta ti znači ovo jače auto?

Slažem se, da bi djetetu kupio ili sugerirao kvalitetnije vozilo, pouzdano, da ima što više airbags i tako dalje...
Jako npr u konstrukciji... Čast svima ali razlika je u rezultatu kad se sudariš sa Renault Clio ili sa vw passat na primjer... Ali...
Oko jačine motora i performansi bi itekako imao što reći
Razlika je ako mu u ruke daš 2.5, 2.7, 3.0 makinu sa 150 ili više kwh nego kad fino vozi 1.4 ili 1.6 isto vozilo.
Djeca su to.. I kako je meni stari govorio :grana nemoj da ti udje benzin u krv pa luduješ :djed
I naravno podučiti dijete... Ako je blesav na cesti, složi frku i sa skuterom :cudi

A puno je i do kulture... Priča mi frend iz norveške.. Njima ne pada na pamet voziti 53kmh ako je ograničena brzina na 50 kmh... Usađena stvar valjda... Vjerojatno im ni roditelji ni poznanici ni nitko tako ne vozi.
Kod nas se prvo volimo kurčiti pred ženama pa poslije i pred djecom :lud
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Nole » 08 Feb 2016, 08:14

Storme neko je stavio ovde sliku fordove komande...postoji sistem na ključ koji ograniči najveću brzinu i to preko procesore. Ograničiš je na nor max 50 na sat i nek auto ima i 300kw. Sinu daš ključ sa kojim to ne može izmeniti. Genijalno rešenje

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by storm » 08 Feb 2016, 08:17

....i da se još nadovežem na moj prethodni post....u 2015 godini ima Norveška smrtnih žrtava među djecom ( znači ispod 18 godina) brojkom i slovima- 0 ( nula)!!!
Za takav rezultat vrijedi svaki zakon donijeti i sve mjere restrikcije podnijeti!

@nole.... misliš da svi imaju mogućnost kupiti takav ili sličan auto?

Slažem se, fina stvar...ali to i košta.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Lavlje_srce » 08 Feb 2016, 08:38

storm wrote:....i da se još nadovežem na moj prethodni post....u 2015 godini ima Norveška smrtnih žrtava među djecom ( znači ispod 18 godina) brojkom i slovima- 0 ( nula)!!!
Sve receno.
A puno je i do kulture... Priča mi frend iz norveške.. Njima ne pada na pamet voziti 53kmh ako je ograničena brzina na 50 kmh... Usađena stvar valjda... Vjerojatno im ni roditelji ni poznanici ni nitko tako ne vozi.
Imala sam dojam da je i kod mene tako. Medjutim, blizu mene je sad veliko gradiliste, i uklonili su lezece policajce koje su bili postavili cestom kroz naselje. Trenuitno nema ni ogranicenja brzine. I da vidis kako 'delije' voze - noga na gas i Bog te veselio. Uzas. A napravili su i osnovnu skolu tu prosle godine, znaci djece k'o u prici.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Nole » 08 Feb 2016, 08:41

storm wrote:....i da se još nadovežem na moj prethodni post....u 2015 godini ima Norveška smrtnih žrtava među djecom ( znači ispod 18 godina) brojkom i slovima- 0 ( nula)!!!
Za takav rezultat vrijedi svaki zakon donijeti i sve mjere restrikcije podnijeti!

@nole.... misliš da svi imaju mogućnost kupiti takav ili sličan auto?

Slažem se, fina stvar...ali to i košta.
slažem se da nemaju ali za 5 do 10 godina svi auti će imati to...
ovo sam pomenuo jer je neko napisao da bi detetu dao što jači auto kako bi bilo sigurno u njemu.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Nole » 08 Feb 2016, 08:52

Lavlje_srce wrote:
storm wrote:....i da se još nadovežem na moj prethodni post....u 2015 godini ima Norveška smrtnih žrtava među djecom ( znači ispod 18 godina) brojkom i slovima- 0 ( nula)!!!
Sve receno.
A puno je i do kulture... Priča mi frend iz norveške.. Njima ne pada na pamet voziti 53kmh ako je ograničena brzina na 50 kmh... Usađena stvar valjda... Vjerojatno im ni roditelji ni poznanici ni nitko tako ne vozi.
Imala sam dojam da je i kod mene tako. Medjutim, blizu mene je sad veliko gradiliste, i uklonili su lezece policajce koje su bili postavili cestom kroz naselje. Trenuitno nema ni ogranicenja brzine. I da vidis kako 'delije' voze - noga na gas i Bog te veselio. Uzas. A napravili su i osnovnu skolu tu prosle godine, znaci djece k'o u prici.
da je to u Novom Sadu večito bi radar tu visio...ne zbog zaštite dece već zbog kazni. Samo u septembru saobraćajna policija‚bude pored škola , a posle toga ko da deca ne postoje. Radare postavljaju tamo gde znaju da će vozači dati malo veći gas, a tmo obično i nije škola ili neko dečije igralište

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Nole » 08 Feb 2016, 09:25

Upravo pišemo o teškim nesrećama a evo sinoć kod nas

TEŠKA NESREĆA U JAJINCIMA: U kobnom preticanju poginuo vozač, drugi teško povređen
BEOGRAD - U teškoj saobraćajonoj nesreći koja se dogodila rano jutros oko 2 sata poginula je jedna osoba, a druga povređena i prebačena u Urgentni centar.
Nesreća se dogodila u Bulevaru JNA u naselju Jajinci, kada je poginuo vozač tojote, a teško povređen vozač škode.
Do nesreće osnovano se sumnja je došlo kada je vozač škode najverovatnije prilikom preticanja uleteo u makaze, prethodno zakačio taksi vozilo, a zatim se direktno zakucao u tojotu korolu koja se propisno kretala svojom saobraćajnom trakom.
Od udarca koji je bio stravičan u nesreći poginuo je vozač tojote, dok je vozač škode povređen i on je kolima Hitne pomoći prebačen u Urgentni centar.
- Jedna osoba poginula je noćas u 02.20 u direktnom sudaru dva putnička vozila koji se dogodio u beogradskom naselju Jajinci. Poginuo je muškarac star oko 30 godina, a povredjen je mladić od 21 godinu, rekla je agenciji Beta portparol Hitne pomoći Nada Macura i dodala.
"Mlađi muškarac imao je ortopedske povrede, ali je zbog mehanizma povredjivanja vožen na reanimaciju u Urgentni centar", rekla je Macura.
U intervenciji osim policije i hitne pomoći učestovale su dve ekipe vatrogasaca, koji su iz smrskanih vozila izvukli povređenog i poginulog muškarca.
Zbog ovog stravičnog udesa saobraćaj u oba smera je bio u prekidu. Vozila koja su učestvovala u udesu upućena su na vanredni tehnički pregleda, a posle detaljnog policijskog uviđaja trebao bi biti poznat tačan uzrok ove stravične saobraćajke.

Image

ovde nema izjave taksiste koga je vozač škode zakačio koji tvrdi da ga je koju sekundu ranije velikom brzinom obišla alfa romeo. Sumnja se da su vozači Škode i Alfe organizovali trku.
Opet samo 21. godina...ovo postaje već strašno.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120135
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6878 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Krokodil Behko » 08 Feb 2016, 09:28

storm wrote: Razlika je ako mu u ruke daš 2.5, 2.7, 3.0 makinu sa 150 ili više kwh nego kad fino vozi 1.4 ili 1.6 isto vozilo.

Razlika jeste, ali nedovoljno velika da se izbjegnu ovakvi udesi.
I sa Fiat Puntom možeš ići 100 km/h ili više, a to je dovoljno za ovakav udes.
Jedini izlaz je postavljanje kamera, svugdje gdje god se prekoračuje brzina, a obično se prekoračuje tamo gdje je to izvodljivo. Npr, svugdje gdje je ograničenje na 60, obično se tu može voziti i 75, ali malo riskantnije. U principu, svugdje gdje ima znak ograničenja na 60+, malo dalje postaviti i kameru uz standardnu cijenu, 50+ maraka po prekoračenju. Zavisi koliko je prekoračenje. Za 5-10 km/h ide minimalna cijena, a za npr 15-20 duplo više.
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20667 times
Contact:
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Rum » 08 Feb 2016, 09:30

Kakvim jajcima
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by storm » 08 Feb 2016, 09:36

Krokodil Behko wrote:
storm wrote: Razlika je ako mu u ruke daš 2.5, 2.7, 3.0 makinu sa 150 ili više kwh nego kad fino vozi 1.4 ili 1.6 isto vozilo.

Razlika jeste, ali nedovoljno velika da se izbjegnu ovakvi udesi.
I sa Fiat Puntom možeš ići 100 km/h ili više, a to je dovoljno za ovakav udes.
Jedini izlaz je postavljanje kamera, svugdje gdje god se prekoračuje brzina, a obično se prekoračuje tamo gdje je to izvodljivo. Npr, svugdje gdje je ograničenje na 60, obično se tu može voziti i 75, ali malo riskantnije. U principu, svugdje gdje ima znak ograničenja na 60+, malo dalje postaviti i kameru uz standardnu cijenu, 50+ maraka po prekoračenju. Zavisi koliko je prekoračenje. Za 5-10 km/h ide minimalna cijena, a za npr 15-20 duplo više.
To da...ali sa jakom makinom i usudiš se više :cudi
Ajde iskusan vozač i zna ocijeniti gdje se može i potegnuti bez prevelikog rizika...kod mladih je to problem, još kad ispod guzice zabruje konji...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120135
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6878 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Krokodil Behko » 08 Feb 2016, 09:37

Nole wrote:Upravo pišemo o teškim nesrećama a evo sinoć kod nas

TEŠKA NESREĆA U JAJINCIMA: U kobnom preticanju poginuo vozač, drugi teško povređen
BEOGRAD - U teškoj saobraćajonoj nesreći koja se dogodila rano jutros oko 2 sata poginula je jedna osoba, a druga povređena i prebačena u Urgentni centar.
Nesreća se dogodila u Bulevaru JNA u naselju Jajinci, kada je poginuo vozač tojote, a teško povređen vozač škode.
Do nesreće osnovano se sumnja je došlo kada je vozač škode najverovatnije prilikom preticanja uleteo u makaze, prethodno zakačio taksi vozilo, a zatim se direktno zakucao u tojotu korolu koja se propisno kretala svojom saobraćajnom trakom.
Od udarca koji je bio stravičan u nesreći poginuo je vozač tojote, dok je vozač škode povređen i on je kolima Hitne pomoći prebačen u Urgentni centar.
- Jedna osoba poginula je noćas u 02.20 u direktnom sudaru dva putnička vozila koji se dogodio u beogradskom naselju Jajinci. Poginuo je muškarac star oko 30 godina, a povredjen je mladić od 21 godinu, rekla je agenciji Beta portparol Hitne pomoći Nada Macura i dodala.
"Mlađi muškarac imao je ortopedske povrede, ali je zbog mehanizma povredjivanja vožen na reanimaciju u Urgentni centar", rekla je Macura.
U intervenciji osim policije i hitne pomoći učestovale su dve ekipe vatrogasaca, koji su iz smrskanih vozila izvukli povređenog i poginulog muškarca.
Zbog ovog stravičnog udesa saobraćaj u oba smera je bio u prekidu. Vozila koja su učestvovala u udesu upućena su na vanredni tehnički pregleda, a posle detaljnog policijskog uviđaja trebao bi biti poznat tačan uzrok ove stravične saobraćajke.

Image

ovde nema izjave taksiste koga je vozač škode zakačio koji tvrdi da ga je koju sekundu ranije velikom brzinom obišla alfa romeo. Sumnja se da su vozači Škode i Alfe organizovali trku.
Opet samo 21. godina...ovo postaje već strašno.

Ovdje je sve jasno. Kriv je taj momak, koji se najvjerovatnije i trkao s tom Alfom.
Maloprije ja govorih o kamerama. U SA ih ima mnogo ali ni pola koliko bi trebalo, pošto i tamo ima ovih trka po noći.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120135
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6878 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Žepče: Stravičan sudar, troje mrtvih omladinaca

Post by Krokodil Behko » 08 Feb 2016, 09:39

storm wrote:
Krokodil Behko wrote:
storm wrote: Razlika je ako mu u ruke daš 2.5, 2.7, 3.0 makinu sa 150 ili više kwh nego kad fino vozi 1.4 ili 1.6 isto vozilo.

Razlika jeste, ali nedovoljno velika da se izbjegnu ovakvi udesi.
I sa Fiat Puntom možeš ići 100 km/h ili više, a to je dovoljno za ovakav udes.
Jedini izlaz je postavljanje kamera, svugdje gdje god se prekoračuje brzina, a obično se prekoračuje tamo gdje je to izvodljivo. Npr, svugdje gdje je ograničenje na 60, obično se tu može voziti i 75, ali malo riskantnije. U principu, svugdje gdje ima znak ograničenja na 60+, malo dalje postaviti i kameru uz standardnu cijenu, 50+ maraka po prekoračenju. Zavisi koliko je prekoračenje. Za 5-10 km/h ide minimalna cijena, a za npr 15-20 duplo više.
To da...ali sa jakom makinom i usudiš se više :cudi
Ajde iskusan vozač i zna ocijeniti gdje se može i potegnuti bez prevelikog rizika...kod mladih je to problem, još kad ispod guzice zabruje konji...

To stoji. Jaka mašina daje lažni osjećaj bezbjednosti. Kažem lažni jer ne može ti ona puno pomoći kad se zabiješ u kamion, pa eto, čak i u Toyotinog terenca.
online

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests