Mercedes-Benz

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Predstavljen Mercedesov autonomni autobus budućnosti

Post by Krokodil Behko » 19 Jul 2016, 09:36

Image
Prije dvije godine je kompanija mercedes predstavila koncept Future Truck 2025 koji je bio opremljen Highway Pilot sistemom za potpuno autonomnu vožnju pri brzini do 85 km/h. Sada je ista tehnologija adaptirana za gradski autobus Future Bus koji posjeduje CityPilot sistem za autonomnu vožnju pri brzini do 70 km/h.
Image
Kako bi pokazao sve mogućnosti autobusa, Mercedes je priredio demonstraciju u Amsterdamu i to na dijelu najduže brze autobuske linije u Evropi. Future Bus je uspio samostalno obaviti vožnju dugu 20 kilometara, zaustavljati se na stanicama i semaforima, kočiti kada god je to bilo potrebno, prolaziti kroz tunele, otvarati i zatvarati vrata i drugo. Za svaki slučaj, jedna osoba je bila prisutna u autobusu.
Ovo sve je moguće zahvaljujući radarima koji su radili u kombinaciji s kamerama i GPS-om. Mercedesov autobus Future Bus je dovoljno "pametan" za komunikaciju s infrastrukturom putem Wi-Fi konekcije. On može "naučiti" status semafora tako da je sposoban iskoristiti "zeleni val".

Za stavljanje ovog autobusa u promet su potrebne posebne trake. Vozač može preuzeti kontrolu na "običnim" cestama, dok vožnju prepušta tehnologiji kada je to moguće.

Današnji autobusi uglavnom imaju dosadan dizajn, ali ovaj definitivno ima ono što je potrebno da uvjeri više ljudi da automobile ostave kod kuće i koriste javni transport.

(klix)
online

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Predstavljen Mercedesov autonomni autobus budućnosti

Post by Mala_Mu » 21 Jul 2016, 15:33

Pogle autobusa... :sok

A kod nas ostavljaju otvorena vrata da ljudi ne pocrkaju unutra od vrucine :D.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Predstavljen Mercedesov autonomni autobus budućnosti

Post by greeneyes » 21 Jul 2016, 16:04

Meni se ne svidjaju ovi sve moderniji i moderniji izgledi vozila. Nekako sam više za tradicionalniji, nekako realističniji izgled, jer ovo danas sve više vuče ka nekadašnjim fantazijama. Mislim, nije da sam sad za tridesetogodišnjeg Štajera u poluraspadajućem stanju. :oo
Samo sabura

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Predstavljen Mercedesov autonomni autobus budućnosti

Post by Krokodil Behko » 21 Jul 2016, 21:36

greeneyes wrote:Meni se ne svidjaju ovi sve moderniji i moderniji izgledi vozila.
Ni meni. Prolaze samo novi golfovi i mercedesi, a ostali su sve ružniji i ružniji, s posebnim osvrtom na Renaulte i Citroene. Podrazumijevaju se sva američka i dalekoistočna kola.
online

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Predstavljen Mercedesov autonomni autobus budućnosti

Post by Sibila » 21 Jul 2016, 21:43

Mala_Mu wrote:Pogle autobusa... :sok

A kod nas ostavljaju otvorena vrata da ljudi ne pocrkaju unutra od vrucine :D.
ja mislim da za svoga zivota, u sa necu docekati neku novu tipu tramvaja :ooo :oo :o

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3614 times
Status: Offline

Re: Predstavljen Mercedesov autonomni autobus budućnosti

Post by srculence7 » 22 Jul 2016, 01:29

Behko, green, verujem da tako mislite jer ne koristite usluge gradskog prevoza :D.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Predstavljen Mercedesov autonomni autobus budućnosti

Post by Mala_Mu » 22 Jul 2016, 17:08

srculence7 wrote:Behko, green, verujem da tako mislite jer ne koristite usluge gradskog prevoza :D.

E to je veoma moguce :D.

User avatar
satnik
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 436
Joined: 15 Jul 2016, 00:47
Status: Offline

Re: Mercedes-Benz

Post by satnik » 17 Aug 2016, 17:23

super mi je taj mercedesov bus ali brajo ovde iz videa mi se čini da nema 5-6 sidećih mista

http://www.digitaltrends.com/cars/merce ... citypilot/

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Mercedes-Benz

Post by storm » 22 Sep 2016, 06:00

Kakva pila mila majko :sok

AMG
GT

Image

Mercedes AMG GT & GT C Roadster: Dinamični duo od kojeg staje dah

Foto: Mercedes
MERCEDES je konačno skinuo veo sa dugo najavljivanog noviteta i predstavio ga u dva atraktivna izdanja.

Naravno, u pitanju je najatraktivniji model u Mercedesovoj gami, AMG GT, sada izveden u klasičnom toples izdanju roadstera. Ono bitno je da su dostupne dvije izvedbe, a obje koriste tehnologiju najbrutalnije GT R izvedbe. Iako obje izvedbe pokreće isti 4.0 V8 biturbo monstrum, u GT izvedbi je maksimum na 350 kW/476 KS i 630 Nm, a u GT C čak 410 kW/557 KS i 680 Nm, svega 20 kW/28 KS manje od GT R izvedbe. U oba slučaja je dorađeni sedam-stupanjski AMG SPEEDSHIFT DCT mjenjač s dvije spojke jedina opcija.

GT R izvedba posudila je snažnijem roadsteru elemente stražnjeg ovjesa, zajedno sa stražnjom osovinom posljedica čega je širi trag kotača, ali implementacija Active Rear-Wheel Steering sustava koji do brzine od 100 km/h zakreće stražnje kotače suprotno od prednjih, a pri višim brzinama u istom smjeru.

Image

U slučaju GT C izvedbe gdje je maksimalnih 680 Nm dostupno već od 1.900 o/min, bolid je na 100 km/h nakon samo 3,7 sekundi. Maksimalna brzina je 316 km/h. GT Roadster je nešto sporiji, stotku će uhvatiti za okrugle 4 sekunde, a maksimum je na 302 km/h.

Ono manje zanimljivo je kako se platneni kov sklapa u samo 11 sekundi, i to do brzine od 50 km/h. Dostupne su tri boje krova (bež, crna i crvena) na koje se nadovezuje 11 boja vanjštine i 10 tipova interijera. Straha od povećane mase nema, primjenom naprednih materijala masa vozila je zadržana u više no pristojnim okvirima. 1.595 kg teži GT Roadster, a GT C 1.660 kg.

O dizajnu podređenom aerodinamici je suvišno govoriti. Dovoljno je reći da je sve optimizirano, a dodatno tu je i tzv. active air management sustav iz GT R izvedbe koji upravljan elektromotorom optimizira protok zraka.

Dinamični toples duo premijerno će biti prikazan koncem mjeseca u Parizu uz naknadnu objavu cijena.

http://www.youtube.com/watch?v=rVlgfLk4iL0
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Mercedes-Benz

Post by greeneyes » 23 Sep 2016, 20:02

Mercedesov tenk od pet tona i 1,5 milion eura

Image

U pitanju je najprestižniji model iz Sttutgarta, Mercedes-Maybach S600 Pullman, i to u blindiranom Guard izdanju.

Stvoren da štiti svog vlasnika i u slučaju izbijanja 3. svjetskog rata, uz komfor palače u kojoj obitava, ovaj luksuzni tenk od 6,5 metara nudi najbolje što autoindustrija danas može ponuditi.

Stepen zaštite je VR9, pa tako oni u kabini mogu biti sigurni od terorističkih napada klasičnim pješačkim naoružanjem i manjim eksplozivnim napravama.



Jedini element koji nije blindiran je zadnje staklo. U Mercedesu su stoga naslon zadnjeg sjedišta ojačali čeličnom pregradom. Ustvari, cjelokupan automobil temeljito je zaštićen, pa je ukupna masa skočila na čak 5,1 tonu.

Image

U ovom automobilu se ne bježi, pa je motor ostao neizmijenjen. 6,0 V12 twinturbo mrcina razvija 530 KS i 830 Nm, a maksimalna brzina limitirana je na 160 km/h.

Image

Prve isporuke Guard izvedbe najprestižnijeg Mercedesa kreću u drugoj polovici iduće godine, i to po cijeni od oko 1,4 miliona eura, trostruko više od “standardnog” Maybacha.
Samo sabura

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Mercedes-Benz

Post by STrendzer » 02 Nov 2016, 19:17

Mercedes ce nakon mnogo godina,opet,pocet radit 6-cilindricne Redne motore....benzinske kao i dieselske..

moj comment laika je-trebali su vec davno jer su ga oni davno i imali...ovako im je BMW uzeo podosta od kolaca a bas zbog tih motora..

Image


http://www.t-online.de/auto/technik/id_ ... motor.html

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Predstavljen Mercedesov autonomni autobus budućnosti

Post by Vjetar » 02 Nov 2016, 19:50

Krokodil Behko wrote:
greeneyes wrote:Meni se ne svidjaju ovi sve moderniji i moderniji izgledi vozila.
Ni meni. Prolaze samo novi golfovi i mercedesi, a ostali su sve ružniji i ružniji, s posebnim osvrtom na Renaulte i Citroene. Podrazumijevaju se sva američka i dalekoistočna kola.
Meni se ne sviđaju ni većina novih Mercedesa, dizajnom. Dovoljno mi je uzeti staru w124 za poređenje sa ovom novom E klasom.
Image
Image
Image
Image
Jednostavno je w124 elegantniji, sa definisanom formom, ozbiljniji i markantniji automobil. Ovi novi su šminka, nešto što se spere naveče i ujutro se proba neka nova verzija.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Mercedes-Benz

Post by storm » 02 Nov 2016, 20:03

Sva su nova vozila bez onog karaktera....sad fkt moram zaviriti sprijeda ili sazada da pročitam koja je marka i tip auta....nekad si kraljičkom oka "registrirao" koje se vozilo približava.....danas svi isti skoro ili jako sliče u svojim klasama...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Mercedes-Benz

Post by STrendzer » 02 Nov 2016, 20:13

o spoljasnjem izgledu ne bih,to je stvar ukusa...ali unutra imati ovaj ovakav kokpit u E klasi je dozivljaj...bar za mene...jos ako se moze priustit 6-cilindricni motor,onda je to skoro idealno.. ;)

Image

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Mercedes-Benz

Post by Julia-Klara » 02 Nov 2016, 20:15

jel ovo samo meni ruzno ili? :ovaj
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Mercedes-Benz

Post by STrendzer » 02 Nov 2016, 20:18

:place :tuga ... :oo

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Mercedes-Benz

Post by Julia-Klara » 02 Nov 2016, 20:22

ukusi se razlikuju ;)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Mercedes-Benz

Post by Vjetar » 02 Nov 2016, 20:25

STrendzer wrote:o spoljasnjem izgledu ne bih,to je stvar ukusa...ali unutra imati ovaj ovakav kokpit u E klasi je dozivljaj...bar za mene...jos ako se moze priustit 6-cilindricni motor,onda je to skoro idealno.. ;)

Image
Ma za kicoše :D. Jao kombinacije boja a pogotovo kada se popale ona accent lights LED linije u plavoj ili sličnoj boji... :grana

Onda kada su počeli izbacivati analogne instrumente i zamijenili ih fckng tabletima sa nacrtanim kazaljkama, samnom su završili :) Što je najgore, skoro svi su krenuli tim putem :(
Vratite nam analogne instrumente :place

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20672 times
Contact:
Status: Online

Re: Mercedes-Benz

Post by Rum » 02 Nov 2016, 20:27

Image burke posto su tamo ovi c 200 cdi 2010 , 2009 godina ??
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Mercedes-Benz

Post by STrendzer » 02 Nov 2016, 20:33

do koliko km,saltanje ili automatik itd...?

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests