Automatski ili Manuelni mjenjač?

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

Koji je bolji?

Automatski mjenjač
19
48%
Manuelni mjenjač
21
53%
 
Total votes: 40

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by Nole » 10 Jun 2016, 17:13

Toruk Makto wrote:
statebriga wrote:Ja vozim COUPE dizjan auta, i kakve to veze velicina uata sa automatskim mejanjacem? Moj motootor je 4cilindiricni i naravno da je postizanje brzine nize od 6cilindircne masine. :kafa
jesi kad vozio Image
Štatebriga je žensko....

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by greeneyes » 10 Jun 2016, 17:18

Pogle šta se stvori ovih štovatelja automatika. :mrgud
Samo sabura

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by Nole » 10 Jun 2016, 17:24

Ja kako ne smem da vozim iznad 50 u gradu, 80 van naselja i 120 na autobanu nemam potrbe za jakim mašinama, sasvim dovoljno2.000 cca dizela...tu su manuelni menjači...vozio bih ja brže al ako me zaustave naebo sam nemam dozvolu do decembra...a svaki dan vozim...

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by STrendzer » 10 Jun 2016, 17:34

statebriga wrote:Ja vozim COUPE dizjan auta, i kakve to veze velicina uata sa automatskim mejanjacem? Moj motootor je 4cilindiricni i naravno da je postizanje brzine nize od 6cilindircne masine. :kafa
u sustini nema veze sa velicinom auta,skoro svaki auto moze se nabavit i sa automatskim mjenjacem ali je praxa da veca,skuplja ili luksuznija auta imaju uglavnom automatik dok manja ili nesto jeftinija auta su manuelna...e sad automatikmjenjac kosta preko 2000-2500 Euro vise nego manuelni i zato ga je rjedje vidjeti u manjim autima...dok veca auta to cesto imaju jer ko moze platit 50,60,70 i vise hiljada euro za auto taj moze i mora moci platit jos i 2000-2500 euro za automatikmjenjac koji je zbilja ogromna pomoc pri voznji a u kombinaiji sa tempomatom ili jos bolje sa Distronicom(automatsko drzanje rastojanja na auto ispred..) kako Jonas rece onda je to maximalno olaksanje za duge voznje..

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by Venera » 10 Jun 2016, 17:39

STrendzer wrote:
statebriga wrote:Ja vozim COUPE dizjan auta, i kakve to veze velicina uata sa automatskim mejanjacem? Moj motootor je 4cilindiricni i naravno da je postizanje brzine nize od 6cilindircne masine. :kafa
u sustini nema veze sa velicinom auta,skoro svaki auto moze se nabavit i sa automatskim mjenjacem ali je praxa da veca,skuplja ili luksuznija auta imaju uglavnom automatik dok manja ili nesto jeftinija auta su manuelna...e sad automatikmjenjac kosta preko 2000-2500 Euro vise nego manuelni i zato ga je rjedje vidjeti u manjim autima...dok veca auta to cesto imaju jer ko moze platit 50,60,70 i vise hiljada euro za auto taj moze i mora moci platit jos i 2000-2500 euro za automatikmjenjac koji je zbilja ogromna pomoc pri voznji a u kombinaiji sa tempomatom ili jos bolje sa Distronicom(automatsko drzanje rastojanja na auto ispred..) kako Jonas rece onda je to maximalno olaksanje za duge voznje..
Uf,ali velika auta imaju bolje nosace i smoth hidrauliku,u koju se ne ulaze pno kod malih auta,naravno,mozda za Porsche :D

Za duge voznje se uzima veliko auto,sa svim mogucim auotmatskim olaksavajucim okolnostima.

Ja svoje korsotim za gradsku voznju,a neki dan upravo promjenih pakne,jer vlro je vazno osluskivati auto,a mislim da puno vozaca doslovno ignorisu probleme na autu,dodju kod mehanicara,kazu da su primjetili problem rije par dana,a mehanicar otvori auto i slagira sa kad ugleda kvar star nekoliko mjeseci :hihi
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by STrendzer » 10 Jun 2016, 17:46

ma i ovdje vazi-koliko para toliko muzike kao i svugdje u zivotu... :D.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by Venera » 10 Jun 2016, 17:53

STrendzer wrote:ma i ovdje vazi-koliko para toliko muzike kao i svugdje u zivotu... :D.
pa nije bas tako uvijek :D Treba tu imati malo smisla i za ekonomisanje:

Nije logicno kupiti auto za radsku voznju koje tokom palenja motora izgubis za jednu minutu 3 litru goriva :hihi

Na vecim rutama se racuna cijena avio karte,cijena rentanja auta,i tad se pravi plan na osnovu postavljenih opcija.

Ja znam osobe koje imaju jako visoke poslovne funkcije,ali ne eksluzivno skupa auta,neka srednja kategorija.

Kupovati auto koje je preluksuzno sa osrednjom platom je presmijesno. Znam osobu koja radi prosjecan posao,ali je zato Jaguar u garazi. No,dobro,ako im je to zadovljstvo,nije ni to losa opcija,jer mnogi nemaju ni takvu sansu. Svako sebi bira.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by Nole » 11 Jun 2016, 08:43

statebriga wrote:
Toruk Makto wrote:
statebriga wrote:Ja vozim COUPE dizjan auta, i kakve to veze velicina uata sa automatskim mejanjacem? Moj motootor je 4cilindiricni i naravno da je postizanje brzine nize od 6cilindircne masine. :kafa
jesi kad vozio Image
ja sa zensko :D rentam puno auta, i nisma vozia audi ni vw,ne volim nijedan od spomeuta dva modela.
Mni je u EU Volvo i BMW sinonimi za kvalitetna auta :D
Zivim u SAD i takve masine i auta su najnormlanja pojava: Cadilac,Buick, Lexus i pojedine Toyote su avioni sa istom snagom motora. :D
Kad si već sve rekla o sebi napiši i da i studirala u najlepšem gradu i da si kao studentica u tom gradu, u nekom lokalu, sigurno videla jednog predobrog frajera (mene) i sa tugom i setom u sebi mislila....Eh što sad ova momčina nije za mojim stolom :pusi :D.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by Pasaga » 11 Jun 2016, 09:46

statebriga wrote:
STrendzer wrote:ma i ovdje vazi-koliko para toliko muzike kao i svugdje u zivotu... :D.
pa nije bas tako uvijek :D Treba tu imati malo smisla i za ekonomisanje:

Nije logicno kupiti auto za radsku voznju koje tokom palenja motora izgubis za jednu minutu 3 litru goriva :hihi

Na vecim rutama se racuna cijena avio karte,cijena rentanja auta,i tad se pravi plan na osnovu postavljenih opcija.

Ja znam osobe koje imaju jako visoke poslovne funkcije,ali ne eksluzivno skupa auta,neka srednja kategorija.

Kupovati auto koje je preluksuzno sa osrednjom platom je presmijesno. Znam osobu koja radi prosjecan posao,ali je zato Jaguar u garazi. No,dobro,ako im je to zadovljstvo,nije ni to losa opcija,jer mnogi nemaju ni takvu sansu. Svako sebi bira.
...jel u voznom stanju..... :)
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by Nole » 11 Jun 2016, 15:19

Štatebriga...tek sam sad došao sebi od noćas....pobrkao sam te sa drugom forumašicom koja je studirala u NS :rumenko

:D.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by Venera » 11 Jun 2016, 15:26

Pasaga wrote:
statebriga wrote:
STrendzer wrote:ma i ovdje vazi-koliko para toliko muzike kao i svugdje u zivotu... :D.
pa nije bas tako uvijek :D Treba tu imati malo smisla i za ekonomisanje:

Nije logicno kupiti auto za radsku voznju koje tokom palenja motora izgubis za jednu minutu 3 litru goriva :hihi

Na vecim rutama se racuna cijena avio karte,cijena rentanja auta,i tad se pravi plan na osnovu postavljenih opcija.

Ja znam osobe koje imaju jako visoke poslovne funkcije,ali ne eksluzivno skupa auta,neka srednja kategorija.

Kupovati auto koje je preluksuzno sa osrednjom platom je presmijesno. Znam osobu koja radi prosjecan posao,ali je zato Jaguar u garazi. No,dobro,ako im je to zadovljstvo,nije ni to losa opcija,jer mnogi nemaju ni takvu sansu. Svako sebi bira.
...jel u voznom stanju..... :)
Da,Jaguar je predivan :D
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by Venera » 11 Jun 2016, 15:26

Nole wrote:Štatebriga...tek sam sad došao sebi od noćas....pobrkao sam te sa drugom forumašicom koja je studirala u NS :rumenko

:D.
ti bi opet mene poslao u skolu :D. :pusa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by Nole » 11 Jun 2016, 15:28

statebriga wrote:
Nole wrote:Štatebriga...tek sam sad došao sebi od noćas....pobrkao sam te sa drugom forumašicom koja je studirala u NS :rumenko

:D.
ti bi opet mene poslao u skolu :D. :pusa
Šta bi ti falilo? Ti mlada studentica i ja se zaljubim u tebe :srce :D.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by Venera » 11 Jun 2016, 16:13

Nole,ti si nepopravljiv romanticar :cvijece
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by Toruk Makto » 11 Jun 2016, 19:56

neko voli automatik neko manuelni . .. .
ja sam na cesti bio 8 godina vozio kamion sa prikolicom . . .
2 miliona sam pregazio samo sa kamionom o autu da ne pricam
vozio sam sve i svasta .
imao punta 1.2 benzi . . .i bio je dobar ne trosi . . .ali ko frizider brete . .
imao forda 2.4 benzin . . nije za uporedit sa puntom . . .znaci perverzija.
ako ikad budem imao priliku kupit auto opet mora biti tesko 1.5-2 tone . . .znACI SAMO najvece
to je voznja . . .uzmes auto 5000 kubika stavis plin i vozis se ko kralj saudijske arabije a plin 0.51 km znaci dzaba . . .manje trosi nego golf 1.9 a da ne govorim o grijacima u sjedistu i tempomatu i vebasto grijanje i sve na dugme . . . .sad opet ima tu svasta . . ukusi su razliciti .
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by STrendzer » 11 Jun 2016, 20:14

statebriga wrote:
STrendzer wrote:ma i ovdje vazi-koliko para toliko muzike kao i svugdje u zivotu... :D.
pa nije bas tako uvijek :D Treba tu imati malo smisla i za ekonomisanje:

Nije logicno kupiti auto za radsku voznju koje tokom palenja motora izgubis za jednu minutu 3 litru goriva :hihi

Na vecim rutama se racuna cijena avio karte,cijena rentanja auta,i tad se pravi plan na osnovu postavljenih opcija.

Ja znam osobe koje imaju jako visoke poslovne funkcije,ali ne eksluzivno skupa auta,neka srednja kategorija.

Kupovati auto koje je preluksuzno sa osrednjom platom je presmijesno. Znam osobu koja radi prosjecan posao,ali je zato Jaguar u garazi. No,dobro,ako im je to zadovljstvo,nije ni to losa opcija,jer mnogi nemaju ni takvu sansu. Svako sebi bira.
nadam se da znas onu narodnu-"ne pije ko ima-vec ko je naviko pit"...tako i auta...imas masu ljudi koji koji imaju novac ali na gram jede na gram sere i to su ti takozvani "zidovi" kod kojih se zna svaki cent kuda i zasto ide...eh sad..imass dosta ljudi kojima to nije bitno,hoce ono sto mu se svidja pa makar ne imo da jede...

hocu rec,ko je probo nesto sto mu se jako svidilo tesko mu se vratit nazad....neka ogromna razlika i nije izmedju 4 i 6-cilindrasa gledano brzinski ono,4 cilindra mogu bez frke vozit 230-240 km/h a ovi danasnji i 300 km/h...razlika je nesto drugo,nesto sto je fajn,nesto sto se osjeti samo kad ti sam vozis auto u ulozi vozaca...a to je onaj zvuk motora,ona na sluh uha mirna potentnost koju imas u svakom momentu i svako doba,onaj osjecajda mozes jos vise ako hoces,ona tisina u kokpitu auta kao da ne vozis ali tu potenstnost osjeca samo onaj koji vozi jer samo on zna koliko jos rezerve stoji na gasu utd...i naravno bez nekih vibracija kao sto je slucaj sa 4-cilindicnim motorima,vozio sam mecke nove razne kao i bembare sa 4 cilindra-ama,sve je to ok i super,ima tu i snage i brzine i svega...ali nije to-To.

ko zna-zna i tacka a to se placa..i to vrlo rado :)...dok budem imo placat cu to,ne zivi se 200 godina...

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26716
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14774 times
Been thanked: 3953 times
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by Veca » 11 Jun 2016, 20:22

...imam osjecaj da je Burek svrsio! :hihi :oo
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by STrendzer » 11 Jun 2016, 20:31

joooj suti bona nesh mi vjerovat dok ne vidis da ni plafon nije siguran od mene.. :oo :hihi

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26716
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14774 times
Been thanked: 3953 times
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by Veca » 11 Jun 2016, 20:32

...bjazi ba,idi kontroliraj IQ :plavi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by STrendzer » 11 Jun 2016, 20:39

ma rekose mi da mi je IQ momentalno zaosto...kofol ne moze ni do vrha drugog sprata bacit :pusi

:888

:plavi

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests