Automatski ili Manuelni mjenjač?

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply

Koji je bolji?

Automatski mjenjač
19
48%
Manuelni mjenjač
21
53%
 
Total votes: 40

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26711
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14767 times
Been thanked: 3949 times
Status: Online

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by Veca » 11 Jun 2016, 20:53

...cija je ovo tema?...predlazem da te brise sa teme,previse se ufuravas! :valja
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by Venera » 11 Jun 2016, 21:53

STrendzer wrote: nadam se da znas onu narodnu-"ne pije ko ima-vec ko je naviko pit"...tako i auta...imas masu ljudi koji koji imaju novac ali na gram jede na gram sere i to su ti takozvani "zidovi" kod kojih se zna svaki cent kuda i zasto ide...eh sad..imass dosta ljudi kojima to nije bitno,hoce ono sto mu se svidja pa makar ne imo da jede...

hocu rec,ko je probo nesto sto mu se jako svidilo tesko mu se vratit nazad....neka ogromna razlika i nije izmedju 4 i 6-cilindrasa gledano brzinski ono,4 cilindra mogu bez frke vozit 230-240 km/h a ovi danasnji i 300 km/h...razlika je nesto drugo,nesto sto je fajn,nesto sto se osjeti samo kad ti sam vozis auto u ulozi vozaca...a to je onaj zvuk motora,ona na sluh uha mirna potentnost koju imas u svakom momentu i svako doba,onaj osjecajda mozes jos vise ako hoces,ona tisina u kokpitu auta kao da ne vozis ali tu potenstnost osjeca samo onaj koji vozi jer samo on zna koliko jos rezerve stoji na gasu utd...i naravno bez nekih vibracija kao sto je slucaj sa 4-cilindicnim motorima,vozio sam mecke nove razne kao i bembare sa 4 cilindra-ama,sve je to ok i super,ima tu i snage i brzine i svega...ali nije to-To.

ko zna-zna i tacka a to se placa..i to vrlo rado :)...dok budem imo placat cu to,ne zivi se 200 godina...
Prvo,nisu svi takvi jevreji, ja sma ovjde vidjela masu muslimana koji su gori od zidova,skrti,sebe ne zele udovoljiti,a pare stavljaju na hrpu :kafa Imam rodbini jevreje i prijatelje,i nisu takvi,zato nemoj uzimati iskljucvo jevreje kao negativan primjer!

Nije tacno kako pises: Znam inzinjere koji voze 5 i vise godina dzipove , ili dokotre koji voze Honde ili Lexus,to su sve srednje skupi automobili. Naravno da ima osoba koje voze "bjesnija" auta,ali iz istog ili viseg statusnog ranga,i to je OK.

O kakvim vibracijama pises :kafa Pa moje malo auto nema nikakve vibracije? Za gradsku voznji ti ne treba Jaguar,ma koliko novaca imao. Obicno osobe sa jako puno novca immaju vise od jednog auta.

Vecina ih imaju auto za grad i duge voznje. Zasto voziti 6 cilindircno auto u gradskoj guzvi u kojoj ne mozes dodati ni gas?
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by STrendzer » 11 Jun 2016, 23:13

STrendzer wrote: nadam se da znas onu narodnu-"ne pije ko ima-vec ko je naviko pit"...tako i auta...imas masu ljudi koji koji imaju novac ali na gram jede na gram sere i to su ti takozvani "zidovi" kod kojih se zna svaki cent kuda i zasto ide...eh sad..imass dosta ljudi kojima to nije bitno,hoce ono sto mu se svidja pa makar ne imo da jede...

hocu rec,ko je probo nesto sto mu se jako svidilo tesko mu se vratit nazad....neka ogromna razlika i nije izmedju 4 i 6-cilindrasa gledano brzinski ono,4 cilindra mogu bez frke vozit 230-240 km/h a ovi danasnji i 300 km/h...razlika je nesto drugo,nesto sto je fajn,nesto sto se osjeti samo kad ti sam vozis auto u ulozi vozaca...a to je onaj zvuk motora,ona na sluh uha mirna potentnost koju imas u svakom momentu i svako doba,onaj osjecajda mozes jos vise ako hoces,ona tisina u kokpitu auta kao da ne vozis ali tu potenstnost osjeca samo onaj koji vozi jer samo on zna koliko jos rezerve stoji na gasu utd...i naravno bez nekih vibracija kao sto je slucaj sa 4-cilindicnim motorima,vozio sam mecke nove razne kao i bembare sa 4 cilindra-ama,sve je to ok i super,ima tu i snage i brzine i svega...ali nije to-To.

ko zna-zna i tacka a to se placa..i to vrlo rado :)...dok budem imo placat cu to,ne zivi se 200 godina...
Prvo,nisu svi takvi jevreji, ja sma ovjde vidjela masu muslimana koji su gori od zidova,skrti,sebe ne zele udovoljiti,a pare stavljaju na hrpu :kafa Imam rodbini jevreje i prijatelje,i nisu takvi,zato nemoj uzimati iskljucvo jevreje kao negativan primjer!
glede zidova,situacija je takva da za sad boravim u Njemackoj valjda mi je to o zidovima preslo od njiHa...

Nije tacno kako pises: Znam inzinjere koji voze 5 i vise godina dzipove , ili dokotre koji voze Honde ili Lexus,to su sve srednje skupi automobili. Naravno da ima osoba koje voze "bjesnija" auta,ali iz istog ili viseg statusnog ranga,i to je OK.
nisi razumila onu izreku na pocetku posta,al nejse neda mi se ici u detalje..
O kakvim vibracijama pises :kafa Pa moje malo auto nema nikakve vibracije? Za gradsku voznji ti ne treba Jaguar,ma koliko novaca imao. Obicno osobe sa jako puno novca immaju vise od jednog auta.
i opet nisi razumila...ako cemo iskreno nikom ama bas nikom ne trebaju toliko velika auta ili dzipovi sa po 200-600 ks,nikom jer su vecina sami ili udvoje u autu ali ih ljudi imaju a imaju ih oni koji ih hoce imat i platit-pa kostalo sta kosta...kontash..jes cula nekad za ceif...e ceif je ceif
Vecina ih imaju auto za grad i duge voznje. Zasto voziti 6 cilindircno auto u gradskoj guzvi u kojoj ne mozes dodati ni gas?
zasto ?..eh pitanja sad...na ja...kazi ti meni zasto milijarda ljudi gladuju a drugi imaju stotine miliona ili milijarde? eto sta si it mene pitala...

Charlie S
Na probnom
Na probnom
Posts: 38
Joined: 14 Jul 2016, 14:38
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by Charlie S » 27 Sep 2016, 10:03

Samo jednom sam imao automatika (stara kockica E30) i to kratko, toliko da ga prodam. Manuelci su bili IN, ali kako starim valjda dolazi mi potreba za automatikom i laganom vožnjom bez da svako malo ušaltavam. Sada imam maleni autić sa 6 brzina što samo dodatno opterećuje i mene kao vozača i auto...

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by dr laganini » 27 Sep 2016, 12:54

..dvadeset godina sam vozio mercedes automatik..nikad problema..i sad vozim al cim sam ga kupio mijenjac u outu...al palac gore za automatika uvik..

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by Luna. » 27 Sep 2016, 23:38

Vozim i jedno i drugo. Automatik zakon. Pogotovo kad vozis u gradu i kad je guzva. Ako je manuelni, ne skidas nogu s kvacila... prva-druga.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by mehaning » 29 Sep 2016, 10:58

Moj izbor je automatski menjač ovih zadnjih generacija... :cool

Mada mi nije teško prešaltati i na ručnoga... :hm

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by dr laganini » 29 Sep 2016, 15:00

...ma nije tesko al je iritantno.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by greeneyes » 29 Sep 2016, 15:08

Ma kad se udje u godine automatski je valjda podobniji. U tim godinama počesto ne znaš ni kud si poš'o, a nekamo l' da još razmišljaš u kojoj si brzini i treba l' ga prešaltati u nižu/višu.
Samo sabura

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by dr laganini » 29 Sep 2016, 15:19

..a u tvojim godinama mozes samo da sanjas takav auto. :hihi golf dvica mislim nema automtik..

User avatar
mailed
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3696
Joined: 30 Nov 2010, 10:00
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by mailed » 29 Sep 2016, 15:22

Vec godinama vozim automatski, bilo bi glupo mijenjati

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by greeneyes » 29 Sep 2016, 15:29

dr laganini wrote:..a u tvojim godinama mozes samo da sanjas takav auto. :hihi golf dvica mislim nema automtik..
Dabome, inače su (polovni)automatici skuplji od manuelaca. Deda, deda, dozovi se. :D.

Inače, na koliko su ti produžili vozačku? Je l' no na pet godinica ili čak i manje?
Samo sabura

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by greeneyes » 29 Sep 2016, 15:30

mailed wrote:Vec godinama vozim automatski, bilo bi glupo mijenjati
Zvučiš ko glasači na izborima. :oo
Samo sabura

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by dr laganini » 29 Sep 2016, 15:33

greeneyes wrote:
dr laganini wrote:..a u tvojim godinama mozes samo da sanjas takav auto. :hihi golf dvica mislim nema automtik..
Dabome, inače su (polovni)automatici skuplji od manuelaca. Deda, deda, dozovi se. :D.

Inače, na koliko su ti produžili vozačku? Je l' no na pet godinica ili čak i manje?
..bez brige dacuti placicu ko vozacu cim ne budem moga vozit. :zubi

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by greeneyes » 29 Sep 2016, 15:35

Ma šta ka'eš? Pričaj bre srpski da te ceo svet razume. :oo
Samo sabura

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by dr laganini » 29 Sep 2016, 15:37

..ako ti je i ovo tesko razumit :lud

User avatar
mailed
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3696
Joined: 30 Nov 2010, 10:00
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by mailed » 29 Sep 2016, 15:38

greeneyes wrote:
mailed wrote:Vec godinama vozim automatski, bilo bi glupo mijenjati
Zvučiš ko glasači na izborima. :oo

ovo je uvreda :place :ooo

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by Hannibal » 29 Sep 2016, 15:38

ima i golf 2 automatik vozo moj jaran
🐽

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by dr laganini » 29 Sep 2016, 15:39

..ameri ne znaju za rucni mijenjac..pametnom dosta.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Automatski ili Manuelni mjenjač?

Post by greeneyes » 29 Sep 2016, 15:40

dr laganini wrote:..ako ti je i ovo tesko razumit :lud
Jeb'ga, ima dana kad ličim na tebe. DeR mi sad reci šta ti je ovo placicu? :o
mailed wrote:
greeneyes wrote:
mailed wrote:Vec godinama vozim automatski, bilo bi glupo mijenjati
Zvučiš ko glasači na izborima. :oo

ovo je uvreda :place :ooo
Djaba je. Sličnost je prevelika. :oo
Hannibal Lecter wrote:ima i golf 2 automatik vozo moj jaran
Ma ima ba, ali zaboravio je to ovaj stari insan.
Samo sabura

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests