Dizel, plin, benzin

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Dizel, plin, benzin

Post by lisko » 04 Apr 2010, 18:37

napisite sta mislite o ovima dali je ok?
Image

Gorshtak
Status: Offline

Re: Auta na plin benzin

Post by Gorshtak » 04 Apr 2010, 22:39

Navodno je na plin najjeftinije..ali kad pogledas,moras platiti atest..pa onda prilikom registracije opet svakakvih dodataka.. i dodje te isto.. Benzinci su bolji od dizela kad je rijec o novijim autima i to bez pogovora. Startniji i bolje pale zimi.. Bolje idu uzbrdo i sigurniji su za brzhe voznje. medjutim,sto su stariji,potrosnja im je sve veca.. I sam vozim benzinca pa znam.. A naucio sam i stosta popraviti.. Sto bih ja koji Q davao 50 km za ciscenje i stelovanje karburatora,kad mogu i sam.. Danas sam upravo izveo taj zahvat.. I nije bas toliko komplikovano kao sto to neki tvrde. samo treba malo smisla za mehaniku i to je sve.

Boban
Na probnom
Na probnom
Posts: 31
Joined: 07 Apr 2010, 01:22
Location: Novi Sad
Status: Offline

Re: Auta na plin benzin

Post by Boban » 07 Apr 2010, 12:18

ali 50 % je jeftiniji plin,pa čak i kad platiš atest i eko taksu za plin opet izadje jeftinije od benzina

Gorshtak
Status: Offline

Re: Auta na plin benzin

Post by Gorshtak » 10 Apr 2010, 18:27

Ma dobro to plin u odnosu na benzin.. Vrsio sam poredjenje izmedju benzinca i tih famoznih dizelasa..
Pojma nemam..eto na poslu,mnogi voze te golfove dvice i hvale ih.. Cijene i precjenjuju.. A sve krs do krsa!!
Ne vjerujem da postoji golf II koji vrijedi vise od 2500 KM. Sta koji djavo ima da vrijedi kad je to auto iz
osamdesetih godina. Dizajnom kockast i nema ama bas nikakvu opremu.. Ni servo,ni airbag,ni alarm,ni stakla na struju,naravno da nema ni klimu..ni centralnu ni nista! Osim ako nije neko naknadno ugradjivao nesto..
Pogledajte cijene. Radije bih doturio jos malo pa kupip Citroen Saxo,oko 2002 godista nego dvicu iz 92 godine. Razlika se mjeri stotinama KM,sto i nije nesto. Zimus je moj reno benzinac (95.godiste) palio iz prve i na -20 a te njihove dvice dizelasice tek iz dvadesete upale....ako upale,ima ih koji su imali problema..

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Auta na plin benzin

Post by mrki62 » 20 Apr 2010, 12:19

Radije bih doturio jos malo pa kupip Citroen Saxo,oko 2002 godista nego dvicu iz 92 godine.
Najbolji primjer realnosti al u BiH ljudi više gledaju na samo ime auta a najmanje na sam auto.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
24h
Na probnom
Na probnom
Posts: 4
Joined: 21 Jun 2010, 16:36
Location: West Hercegovina
Contact:
Status: Offline

Re: Auta na plin benzin

Post by 24h » 24 Jun 2010, 13:50

ja se isto vozim na plin vec 9 godina i isplativost je velika. vozim bmw, 6 cilindara i na 100 predjeni kilometara potrosim u parama 11 do 12 km, golf dizel potrosi na 100 predjeni kilometara oko 6 l nafte koja kosta oko 11 km tako da se vozim jeftino a u većoj klasi auta. kad spominjete atest, gdje se moze dobit atest i dali se moze upisat u prometnu dozvolu

Boban
Na probnom
Na probnom
Posts: 31
Joined: 07 Apr 2010, 01:22
Location: Novi Sad
Status: Offline

Re: Auta na plin benzin

Post by Boban » 07 Jul 2010, 22:24

Sto se tiče tog atesta ne znam kakva je situacija u heregovini ali kod nas u Srbiji se auto sa ugradjenim plinom tera na mašinski fakultet i postoje ljudi koji svaki auto detaljno pregledaju i ako ustanove da je sve ispravno dobijaš papir sa kojim ides u SUP i platis porez i udare ti u Saobracajnu dozvolu pečat sa natpisom auto sa pogonom na gas

Patriot
Na probnom
Na probnom
Posts: 34
Joined: 29 Sep 2010, 16:58
Status: Offline

Re: Auta na plin benzin

Post by Patriot » 29 Sep 2010, 19:01

neznam koliko je sigurno voziti sa plinom pod dupetom ??

iskreno nebih auto na plin zbog vlastite sigurnosti

User avatar
Marko88
Na probnom
Na probnom
Posts: 65
Joined: 02 Oct 2010, 16:16
Location: Pula, Croatia
Status: Offline

Re: Auta na plin benzin

Post by Marko88 » 03 Oct 2010, 07:30

Ja imam benzinca i zadovoljan sam http://www.auto123.com/ArtImages/1242/01.jpg
:pusa Witch moje :srce tika taka za tebe :sram

User avatar
BH FANATIKOS
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 302
Joined: 31 Oct 2010, 20:12
Location: LIVNO
Status: Offline

Re: Auta na plin benzin

Post by BH FANATIKOS » 01 Nov 2010, 07:11

imao dok sam vozio audija kod nas jos to nije sigurno jer nema servisa a usteda je ogromna :hmm
BOLJE DA MALO LJULJA NEGO DA ZULJA

User avatar
vučica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 06 Oct 2010, 19:32
Location: ...nigdjezemska....
Status: Offline

Re: Auta na plin benzin

Post by vučica » 01 Nov 2010, 09:52

ODUVIJEK SMO IMALI NA BENZIN PA NEKAKO NEMAM POVJERENJA U PLIN,MOJI PRIJATELJI IMAJU NA PLIN I STALNO NEŠTO ŠTEKA PA PREBACUJU MALO NA PLIM MALO NA BENZIN...ISPLATIVIJE JE ALI HVALA...NE BIH...
***Ja sam ja,uvijek UNIKAT,nikad DUPLIKAT***
...Moja se radost čuje u tišini,
a ljubav udiše svakim dahom....


Image

User avatar
C12H22O11
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 931
Joined: 10 Nov 2010, 22:36
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Auta na plin benzin

Post by C12H22O11 » 01 Dec 2010, 00:36

Plin nikad u moje auto. Razloga je mnogo. Da je dobar, do sad bi izumrli benzinci i dizeli, i bio bi prva alternativa, umjesto elektorpogona. Srećom, nije.

User avatar
MAN-lion's classic
Na probnom
Na probnom
Posts: 45
Joined: 14 Nov 2010, 23:47
Location: na putu...
Status: Offline

Re: Auta na plin benzin

Post by MAN-lion's classic » 03 Dec 2010, 03:27

Gorshtak wrote:Ma dobro to plin u odnosu na benzin.. Vrsio sam poredjenje izmedju benzinca i tih famoznih dizelasa..
Pojma nemam..eto na poslu,mnogi voze te golfove dvice i hvale ih.. Cijene i precjenjuju.. A sve krs do krsa!!
Ne vjerujem da postoji golf II koji vrijedi vise od 2500 KM. Sta koji djavo ima da vrijedi kad je to auto iz
osamdesetih godina. Dizajnom kockast i nema ama bas nikakvu opremu.. Ni servo,ni airbag,ni alarm,ni stakla na struju,naravno da nema ni klimu..ni centralnu ni nista! Osim ako nije neko naknadno ugradjivao nesto..
Pogledajte cijene. Radije bih doturio jos malo pa kupip Citroen Saxo,oko 2002 godista nego dvicu iz 92 godine. Razlika se mjeri stotinama KM,sto i nije nesto. Zimus je moj reno benzinac (95.godiste) palio iz prve i na -20 a te njihove dvice dizelasice tek iz dvadesete upale....ako upale,ima ih koji su imali problema..
Golf je bio auto kako kažeš osamdesetih i tu mu ijedne zamjerke neću naći s obzirom na tehnologiju tada i u to vrijeme i za potrebe naroda.Vremena se mijenjaju.Tako da uzimati minus za opermu ne stoji.Kako se tehnologija razvijala dobio si svega i svačega pa i vozila kojima ode sitnica pa sam popravak jako mnogo košta a i majstori nis obučeni baš za nove tehnologije.
Meni je mehanika zakon,ne da mi se više zaglavljivati prozor električnim podizačem pa ga satima zatvarati ili da mi neko polomi senzor za parking pa mi stalno neke lampice na kontrolnoj tabli svijetle.
Normalno da je najrsprostranjeniji pa su i dijelovi jeftini i majstora na svakom ćošku a i sama mehanizacija se doktorirala.Jedino što je okarakterisan kao izrazito nesigurno auto.Mislim da je više počinio zločina nego Hitler :plavi
Ali evo svi kada pogledaš preferiraju VW bilo 3,4,5 ili šesticu...ne znam vjeruju u vw i gotovo neću im zamjeriti.

Što se tiče plina,ne bi zaista,pogotvo sam se svega nagledala na cesti tako da mi to ne ulijeva sigurnost nikakvu.Da mi je maltene bomba pod nosom.Pa bilo ekonomično ili ne. :cccc
MAN Nutzfahrzeuge...success for over 100 years...engineering the future!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Auta na plin benzin

Post by Krokodil Behko » 22 Mar 2011, 16:11

Bilo kako bilo... golf 2 je isfuran... Imam reno clio koji i nije najnoviji ali ima makar
euro 2 motor.. moderni ovjes vozila... ko ladja je po neravninama.. a za tu dvicu svi
znamo da je potvrda... Nesto u zadnje vrijeme,trosim puno goriva.. Moracu da vidim da nije
sazreo za promjenu ulja ili kod majstora na stelovanje.. navikao sam da trosi max 7 litara gradske i ispod 5 litara otvorene voznje..
online

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Dizel vs. Benzin

Post by gejsha » 20 Apr 2011, 23:50

Koje su,po vašem mišljenju, prednosti, a koje mane svakog od ovih tipova?
Za šta ste se vi opredijelili?I da li vam je to bilo puno važno prilikom kupovine automobila?
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Dizel vs. Benzin

Post by Luna. » 21 Apr 2011, 00:02

zavisi gdje zivis... na zapadu je sve manja razlika u cijeni dizela i benzina, a porezi za dizelase sve veci, tako da se dizel sve manje isplati. to se moze izracunati, uzmes u obzir troskove koje placas za dizelasa ili benzinca, broj kilometara koji ces otprilike preci i cijenu goriva...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Dizel vs. Benzin

Post by komsija » 21 Apr 2011, 00:11

Ja ovdje gdje zivim uvijek cu biti na strani benzinca
Naprimjer ...jeftiniji je i nema problema kada su velike vrucine
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Dizel vs. Benzin

Post by Krokodil Behko » 21 Apr 2011, 00:23

komsija wrote:..jeftiniji je i nema problema kada su velike vrucine

Izgleda da odavno nisi vozio kola po cici zimi :)

Benzinci su i tu pouzdaniji.. Moj benzinac pali i na -30 iz prve..
A dizeli...sjecam se ispred firme kad krecemo kuci a mraz.. cccc
Gomila golfoa 2 dizelasa a pola nece da upali.. Ovdje su cijene
benmzina i dizela skoro pa izjednacene ali dizel je u prednosti
zbog manje potrosnje.. Mada ja preferiram benzince za sada
jer brze ubrzavaju a to mi treba kad preticem vozila po putu
posto bas i ne vozim sporo.. Fino se u brdu vidi da sa lakocom
dostizem vozila na dizel gorivo.. Dakle i tu je benzinac jaci.
E jedino sto je zeznutiji za odrzavanje i sto vise trosi.
online

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Dizel, plin, benzin

Post by komsija » 21 Apr 2011, 00:24

Behko, nisi dobro procitao moj komentar
naime ja sam za benzince i takve sam do sada mnoge imao
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Dizel, plin, benzin

Post by Luna. » 21 Apr 2011, 00:25

benzinac i to automatik...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests