Mali automobili

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Mali automobili

Post by Krokodil Behko » 17 Mar 2013, 23:47

Da više ne miješamo kruške i jabuke na onoj burekovoj temi.
Dakle topic o malim automobilima. Ko voli limuzine ili karavane, širok mu pdf pa nek otvara :)
Pasaga wrote:u toj klasi mozes naci nekog Pola ili Pezoa...
mozda i golfa,,,,,sad kilika im je cjena??
nije ni jedno lose auto.
Ma pravo da ti kažem, meni se linija Pola uopće ne svidja. Medju najružnijima su.
Mislim da je Peugeot 206 naljepši (cijenom pristupačni) mali automobil u ponudi.
Uglavom su benzinci ali nemaju veliku zapreminu. Tu ti je volkswagen potučen do nogu.
Nema kao što je bilo do 2003. otprilike. Sad i francuzi haraju. Mnogo veće šanse su ti
da na ulicama u BiH vidiš 206-cu ili Clio nego Polo.

Nova 207-ca je oko 17.000-18.000 maraka. Nije ni mogo. Pošto su se skoro počele
proizvoditi, tek prije tri godine otprilike, bolje je orjentirati se na 206-cu dok ove malo
pojeftine :) 206-ca se može naći i za 5000 i to odlična i sa 5 vrata.

Evo istog ovakvog vidjeh na Piku za 4.700. Godište oko 2002-2003.

Image
online

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mali automobili

Post by Nela » 18 Mar 2013, 09:14

Od manjih mi se bas tvingo svidja, narocito ove novije linije.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80772
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9952 times
Been thanked: 6789 times
Status: Online

Re: Mali automobili

Post by Julia-Klara » 18 Mar 2013, 09:16

Eh,odlicna tema...Par puta sam postavljala pitanje jer namjeravam kupiti manje auto,ali dovoljno sigurno da me s vremena na vrijeme dobaci do kuce bez problema.
Moja odluka je Skoda Fabia (a sta drugo moze biti u Ceskoj,jel :) )...

Zanima me vase misljenje znajuci da Francuzi i Italijani nisu bas na dobrom glasu, slove za nepouzdane automobile,ali i skupe za odrzavanje.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mali automobili

Post by Nela » 18 Mar 2013, 09:18

Julia-Klara wrote:Eh,odlicna tema...Par puta sam postavljala pitanje jer namjeravam kupiti manje auto,ali dovoljno sigurno da me s vremena na vrijeme dobaci do kuce bez problema.
Moja odluka je Skoda Fabia (a sta drugo moze biti u Ceskoj,jel :) )...

Zanima me vase misljenje znajuci da Francuzi i Italijani nisu bas na dobrom glasu, slove za nepouzdane automobile,ali i skupe za odrzavanje.
Tvingo jeste francuz ali mislim da je ok auto, iako je samo u bnzin verziji nije veliki potrosac, super za voznju po gradu, a nije ni skup za odrzavati, bar ovdje.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Mali automobili

Post by Katja » 18 Mar 2013, 09:23

Ne volim male aute. :ooo



Ipak jedno pitanje... legende poput mini morisa, bube, fiće su imali svoj remake. Šta je sa spačekom? Sjećam se da se govorilo da će i njega redizajnirati?

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80772
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9952 times
Been thanked: 6789 times
Status: Online

Re: Mali automobili

Post by Julia-Klara » 18 Mar 2013, 09:25

Za Twingo se slazem,ali meni ipak treba auto da mogu na malo duza putovanja s njim , ne samo po gradu. Twingo bi bio idealna opcija da mi samo treba za gradsku voznju.

Moj san je Mercedes A-Klase, ali je skupo za odrzavanje u pm, ima ga tetka u Njemackoj,i svaki najmanji kvar je stoji i po nekoliko stotina eura. Ne dam!
Peugeout 206 je lijep, i poprilicno jeftin,kao i Renault Clio, potrosnja nije velika,ali French... Pojma nemam!
Nekako mi Fabija najlogicnija-ima dobar motor, nije ruzna, moze se naci povoljno, smao sto joj je kokpit ruzan ubij boze! Ali hajd, njihova drzava,njihovo auto, najzastupljenije ovdje, pa je i popravka jeftinija u poredjenju sa drugim autima
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mali automobili

Post by Nela » 18 Mar 2013, 09:28

Julia-Klara wrote:Za Twingo se slazem,ali meni ipak treba auto da mogu na malo duza putovanja s njim , ne samo po gradu. Twingo bi bio idealna opcija da mi samo treba za gradsku voznju.

Moj san je Mercedes A-Klase, ali je skupo za odrzavanje u pm, ima ga tetka u Njemackoj,i svaki najmanji kvar je stoji i po nekoliko stotina eura. Ne dam!
Peugeout 206 je lijep, i poprilicno jeftin,kao i Renault Clio, potrosnja nije velika,ali French... Pojma nemam!
Nekako mi Fabija najlogicnija-ima dobar motor, nije ruzna, moze se naci povoljno, smao sto joj je kokpit ruzan ubij boze! Ali hajd, njihova drzava,njihovo auto, najzastupljenije ovdje, pa je i popravka jeftinija u poredjenju sa drugim autima
U tom slucaju najbolja opcija ti i jest fabija.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Mali automobili

Post by Krokodil Behko » 18 Mar 2013, 09:41

Fabija nije mali nego putnički automobil ali eto nema veze :)

Što se tiče Clia, vozio sam ga i morao sam mijenjati letvu volana i krajnice. Za tih nekih godinu i po
dana vožnje, to bi bio jedini kvar koji sam imao. Inače sam vozio i renault 5 pa sa priličnom sigurnošću mogu reći da su slabi oko tih djidja oko prednjih točkova. U potrošnji su ekonomični.
Vrijedi pomenuti i to da svi noviji renaulti a u ovom slučaju govorimo o Clio-u imaju plastične
blatobrane. Dakle, korozije nema ali u slučaju da se čvoknete sa nekim plastika puca i mora se
mijenjati vanjski blatobran.
Tvingo mi ne djeluje kao auto za duže relacije. Previsok je za onako male točkove.
Peugeot mi se čini kao bolje rješenje i što se tiče izgleda i što se tiče izdržljivosti. Takodjer
su ekonomični. Npr 206-ca je uglavnom snadbjevena sa motorima do 1200 kubika. Ima i jačih
varijanti kao i dizelskih.
online

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Mali automobili

Post by STrendzer » 18 Mar 2013, 20:04

Julia-Klara wrote:Za Twingo se slazem,ali meni ipak treba auto da mogu na malo duza putovanja s njim , ne samo po gradu. Twingo bi bio idealna opcija da mi samo treba za gradsku voznju.

Moj san je Mercedes A-Klase, ali je skupo za odrzavanje u pm, ima ga tetka u Njemackoj,i svaki najmanji kvar je stoji i po nekoliko stotina eura. Ne dam!
Peugeout 206 je lijep, i poprilicno jeftin,kao i Renault Clio, potrosnja nije velika,ali French... Pojma nemam!
Nekako mi Fabija najlogicnija-ima dobar motor, nije ruzna, moze se naci povoljno, smao sto joj je kokpit ruzan ubij boze! Ali hajd, njihova drzava,njihovo auto, najzastupljenije ovdje, pa je i popravka jeftinija u poredjenju sa drugim autima
evo ga A klasa,ali nova ;) ..
Image

ovaj se i meni svidja,vozio sam ga prije 2 mjeseca ..

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Mali automobili

Post by Sheval » 18 Mar 2013, 20:10

Kažu-mala ćuna,veliki auto.
Bez zajebancije i nekih konotacija,ja volim mala auta.
Volim manevrirati sa njima,naročito u gradkoj vožnji.
Renault Clio,5,Peugeot 205,306,Golf 1...jednostavno obožavam.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Mali automobili

Post by STrendzer » 18 Mar 2013, 20:26

Peugeot 206 kao i Renault Clio su auta koja mi se sto se tice spoljasnjosti jako svidjaju a koliko sam cuo od nekih koji imaju ta auta i motori su im trenutno ok..u svakom slucaju su mi mnogo drazi oblikom od Golfa ili Pola...
za gradsku voznju su perfektni..
Image
Image

ako pogledamo Formulu 1 i Renault onda se mora primijetit da je Renaultov motor trenutno mjera svima..
BMW bijase godinama u Formuli 1 ali se ne moze bas reci da su se proslavili,Renault je tu daleko ispred njih,pa i Mercedes kaska iza njih..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Mali automobili

Post by Krokodil Behko » 18 Mar 2013, 21:22

camargue wrote:
Julia-Klara wrote:Za Twingo se slazem,ali meni ipak treba auto da mogu na malo duza putovanja s njim , ne samo po gradu. Twingo bi bio idealna opcija da mi samo treba za gradsku voznju.

Moj san je Mercedes A-Klase, ali je skupo za odrzavanje u pm, ima ga tetka u Njemackoj,i svaki najmanji kvar je stoji i po nekoliko stotina eura. Ne dam!
Peugeout 206 je lijep, i poprilicno jeftin,kao i Renault Clio, potrosnja nije velika,ali French... Pojma nemam!
Nekako mi Fabija najlogicnija-ima dobar motor, nije ruzna, moze se naci povoljno, smao sto joj je kokpit ruzan ubij boze! Ali hajd, njihova drzava,njihovo auto, najzastupljenije ovdje, pa je i popravka jeftinija u poredjenju sa drugim autima
evo ga A klasa,ali nova ;) ..
Image

ovaj se i meni svidja,vozio sam ga prije 2 mjeseca ..
Ne znam za te nove A klase ali ove koje su se proizvodile od 1999 do 2003. godine eto ih
na Piku i jedva da konkurišu golfu 4 sa cijenom. Prejaki su im motori za tu veličinu.
Haman pa su svi od 1700cc/80ks. A djeluju mi i malo povisoko za one točkove.
online

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Mali automobili

Post by Sheval » 18 Mar 2013, 21:37

E viš,PUG 206 mi je totalno odbojno auto.
Čak i kad sam ga ženi mislio kupiti,rekla mi je da je to previše pičkasto auto :D

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Mali automobili

Post by STrendzer » 18 Mar 2013, 22:04

Toyota Yaris,jedan tipican gradski mali auto namijenjen uglavnom voznji u blizini mjesta stanovanja i u gradovima za kupovinu,pa i onu u perifernim gradskim kupovnim centrima kao i za posao u blizini..
Image

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2203 times
Status: Offline

Re: Mali automobili

Post by Pasaga » 19 Mar 2013, 07:47

Julia-Klara wrote:Eh,odlicna tema...Par puta sam postavljala pitanje jer namjeravam kupiti manje auto,ali dovoljno sigurno da me s vremena na vrijeme dobaci do kuce bez problema.
Moja odluka je Skoda Fabia (a sta drugo moze biti u Ceskoj,jel :) )...

Zanima me vase misljenje znajuci da Francuzi i Italijani nisu bas na dobrom glasu, slove za nepouzdane automobile,ali i skupe za odrzavanje.
Image

julia sreco.. :hihi ,ev ovaj...
ja cu ga uskoro zeni da nabavim.....
opel corsa,dizel....trosi oko 4l.
idealan za zene,jak dovoljno,atraktivan i kvalitetan...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
hojla
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2468
Joined: 22 Aug 2011, 22:58
Status: Offline

Re: Mali automobili

Post by hojla » 19 Mar 2013, 08:29

a ne znam sto svi pizdite na vrancuze.....ja ih vozim preko trideset godina...pocevsi sa katricom (R4)....sad imam clia III vec pet godina i osim redovnog servisa nikakvih problema...... osobno preferiram avto sa troja vrata pa poslije katrice koja nije imala model sa tri vrata uglavnom imam takve...doduse jesu benzinci (svi moji avti) ali ne vidim nista bolje u dizelu ...osim sto su skuplji...pa za mene koji vozim dvadesetak tisuca km godisnje i nema nekakve velike razlike...treba uzet u obzir sve...cijenu avta...odrzavanje...i broj prevozenih km.....onda mozemo govoriti da li je bolji dizel ili benzinac....meni osobno benzinac i vrancuz......mada ni japanci nisu losi po onom sto sam prob"o.... :hihi
Our solution mind revolution

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80772
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9952 times
Been thanked: 6789 times
Status: Online

Re: Mali automobili

Post by Julia-Klara » 19 Mar 2013, 09:26

djecaci, ja ne razmisljam o kupovini NOVOG auta, tako da cu vase komentare procitati, ali ne i uzeti u obzir ;)
i da, moje ce biti ca 10 godina staro , tako da za novce koje imam (cu imati) mogu razmisljati samo o tome...
a znam i ja probrati lijepo i novo auto, to nije problem
:kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Mali automobili

Post by Krokodil Behko » 19 Mar 2013, 09:35

Julia-Klara wrote:djecaci, ja ne razmisljam o kupovini NOVOG auta, tako da cu vase komentare procitati, ali ne i uzeti u obzir ;)
i da, moje ce biti ca 10 godina staro , tako da za novce koje imam (cu imati) mogu razmisljati samo o tome...
a znam i ja probrati lijepo i novo auto, to nije problem
:kafa
Razmišljamo isto o autima a to je veoma važno. Prema tome mi smo srodne duše. Možeš me slobodno pomenuti na onoj spavajućoj temi. Nemam ništa protiv. I ja govorim o autu starom 7-10 godina. Nisam baš u prilici da kupim nov pa da mi pojeftini za trećinu poslije godinu dana a što bi bilo oko 6000 maraka. Drži se 206-ce ili one novije varijante 306-ce. Ali 306-ca ima veće motore. Fiat Punto zaobidji u najširem mogićem luku jer sa njim su ti šanse da stigneš do BiH ne veće od 30%.
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80772
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9952 times
Been thanked: 6789 times
Status: Online

Re: Mali automobili

Post by Julia-Klara » 19 Mar 2013, 09:37

O "talijancu" ne razmisljam uopste... Fabiju mogu naci za 2000 eura da je ko pista, ca. 120 000 , motor 1,2 , gradska potrosnja 6l ... Sacem da ti nadjem neki link, pokazem sta cu...Cekaj
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80772
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9952 times
Been thanked: 6789 times
Status: Online

Re: Mali automobili

Post by Julia-Klara » 19 Mar 2013, 09:42

ova kosta 2 400 eura
http://www.aaaauto.cz/cz/skoda-fabia/ca ... max=120000

ili karavan, sto mi je bolja opcija 2 200
http://www.aaaauto.cz/cz/skoda-fabia/ca ... max=120000

uglavnom, kada sve slozim,kao sto rekoh Fabia mi je najbolja i najrealnija opcija
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests