BMW

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

BMW

Post by STrendzer » 07 Nov 2012, 22:04

Krokodil Behko wrote:Burek pa ti mene ne kontaš. Kad sam rekao da ne liči na mercedes onda sam mislio na liniju.
Ili preciznije rečeno na vizuelnu liniju. Kad si vidio porcshe da je napustio svoju liniju? Pa čak i Audi drži do toga. Nisam baš najbolje vidio prednju masku ali ni po njoj ne liči na sebe da tako kažem. Više liči na nekog Pežoa. Sorry :D
Behko,razumio sam ja tebe ali nisam stigao da nesto u vezi toga kazem,velis kako su Audi i Porsche ostali vjerni svojoj liniji?!...jesu i nisu,zavisi kako se uzme...,Porsche je iznevjerio svoj imidz jos onog momenta kad je proizveo Dzipa(Cayenne) a tahniku i motore uzima iz Audijevih lagera a Audi opet iz VW dijelove...meni to glupo al' hajde,to je tako valjda moralo da bude,kapitalizam ne pita-prifit je bitan...
Dzip i Porsche ne ide zajedno...normalno!...ali eto,napravili su Dzipa pa onda onu Panameru koja takodje nije sasvim sportsko auto...

pa i Audi nije sasvim ostao vjeran svojim oblikom,pogledaj ovu novu "sesticu" koliko je drugacija od prethodne,jedino sto im je zajednicko je to da ima ona 4 prstena na maski i to je to...i da se sluze VW-im dijelovima :ooo

BMW je takodje cesto mijenjao izglede,oblike itd,pogledaj ovo;
Image

ovaj auto ne lici ni na jedan drugi auto i uz to je jos grbav ali mu to stoji i prodavao se dobro..,tim vise sto nije imao konkurencije bar do sad,niko nije dosao na ideju da ga kopira ali ce uskoro Audi i MB imati nesto slicno...

a ovaj Audi takodje nema nista sa normalnim Audijem ali eto,pustili su ga u prodaju...i ne mogu bas reci da se dobro prodaje...a izbacili su ga na trziste da bi pravio konkurenciju CLS-u jer ovaj CLS nije takodje imao konkurenciju dok nije dosao ovaj A 7 i sad prije nekoliko mjeseci BMW 6(poslije cu ga ubaciti ovdje)...

Image

Mister no :oo :ble

Majore,ovog MB A-klase ce kupovati ista ona klientela koja je do sad kupovala A 3 i BMW 1...i to je to,to i jeste svrha totalne promjene voznih i svih drugih perfomansi ovoga auta da bi konkurirao ovoj dvojici...u prvoj liniji...
ne znam kako je kod tebe ali kod mene ih ima podosta na ulici da se vide i lijepo izgledaju,posebno sa AMG opremom,pravo sexi...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120367
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7875 times
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by Krokodil Behko » 07 Nov 2012, 22:39

Ne bih baš rekao da je BMW odustao od linije. Naprijed liči na sebe a tu je i bočna linija od prednjeg blatobrana do zadnjeg svjetla karakteristična za BMW. Takodjer i unutarnje strane blatobrana koje su zakošene. Istina je da izgleda malo nezgrapno za jednog BMW ali to ipak nije klasa limuzine.
online

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by STrendzer » 14 Nov 2012, 19:03

Behko,sve je stvar ukusa i perspektive iz keoje neko nesto "ocjenjuje"...
Major,dobar je ovaj Wiesmann,nevjerovatno mi se dopada...jedan moj kolega je radio untrasnjost zgrade(dekoraciju) gdje se ova skupa auta prodaju..rado bih jednog iamo jer su nesto posebno i ne vozi svako jedan Wiesmann ..
Class,i ti bi volila ovog finog "konja"-Wiesmannovog ;)...i jeste lijep i sexi,ima prilicno podosta onih poluokruglih detalja koji asociraju na zenske obline ..:ok

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by STrendzer » 02 Dec 2012, 19:22

izmedju BMW 3 i 5 je jedno slobodno mjesto i to mjesto ce od 2013 godine biti popunjeno novim,sasvim novim modelom-BMW 4...
na fotografijama ovaj novi BMW izgleda fantasticno i bit ce pozicioniran u rangu recimo vec poznatog auta,Audi A 5..

Image

jako je lijep..:ok

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by Toruk Makto » 03 Dec 2012, 03:31

Bmw :srce

Nego moj rodjo vozi c klasu , 2008 g , benzin , 120 kW
Stroj . Ide ludo .
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by STrendzer » 06 Dec 2012, 21:14

ovo je najnoviji BMW 4,Coupe sa dvoja vrata,jos ga nema u prodaji ali nece dugo potrajat da ce ga se moci i kupiti...
Image

http://auto.t-online.de/bmw-4er-concept ... i_16/index


strasno dobro izgleda,cak predobro...:ok

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by Major » 06 Dec 2012, 21:53

burek67 wrote:ovo je najnoviji BMW 4,Coupe sa dvoja vrata,jos ga nema u prodaji ali nece dugo potrajat da ce ga se moci i kupiti...
Image

http://auto.t-online.de/bmw-4er-concept ... i_16/index


strasno dobro izgleda,cak predobro...:ok
Dobar, zaista dobar.
Najveci Mercedesov konkurent, Audi zaostaje, daleko na trecem mjestu.
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by STrendzer » 06 Dec 2012, 21:56

da ali prije par dana sam bas gledao ADAC istrazivanja,Mercedes je opet preuzeo ono sto mu i pripada,opet je broj 1 kao firma ,ime ,kvalitet itd...;)
zbilja..

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by STrendzer » 11 Dec 2012, 21:41

Image

ovako izgleda sasvim novi model BMW 3ca GT kao na slici,do sada ovog auta nije bilo na trzistu u ovoj izvedbi karoserije ali su BMW sefovi potaknuti uspjehom BMW 5ca GT koji se na neki nacin etablirao na trzistu rijesili izbaciti i sasvim novi model GT 3ca...istini za volju nije los ali i nije na prvi pogled jedan od onih auta gdje bih glasno pomislio:"WOOOW"!
sve u svemu nije los a vrijeme ce pokazati koliko je ovo bila dobra ideja od strane BMW-a...

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by STrendzer » 18 Dec 2012, 23:20

Ono sto BMW ima vec nekih 3-4 godine na trzistu Mercedes ce tek u skorijoj buducnosti da izbaci.
Odgovor BMW-ovom X6 zove se MLC.U svakom slucaju bar na fotosu izgleda kao ravnopravan konkurent jakom,X6-ici.

Image

lijep je..

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37855
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2934 times
Been thanked: 2276 times
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by Pasaga » 02 Jan 2013, 19:35

http://auto.t-online.de/mercedes-benz-e ... si_0/index[/quote]
Proslu nedelju po prvi puta bio sam u prodajnom centru BMW u mom gradu, zaista odlicna auta, ali i nimalo jeftini,
ni jednog BMW ispod 50 hiljada €.

Ovaj E Mercedes je zaista majstorski uradjen, mislim posebno sriktan zahvaljujuci faceliftingu.
Maska mu je identicna S klasi, s'tim ga cini jos interesantnijim, komfor i mobilitet mu je nedostizan...tipican Mercedes.[/quote]

Majore,ko ba moze sve to pratiti?
Za svog vjeka cojk moze kupit ,haj..2 nova auta,mozda je i to previse u ovom behutu.
Kad god odem vikendom u carsiju,navrnem malo u te salone,neda djavo mira,pa pogledam.
Svaki put izidjem vise razocaran,i kazem nikad vise... :D.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by Major » 16 Jan 2013, 18:25

Proslu nedelju po prvi puta bio sam u prodajnom centru BMW u mom gradu, zaista odlicna auta, ali i nimalo jeftini,
ni jednog BMW ispod 50 hiljada €.

Ovaj E Mercedes je zaista majstorski uradjen, mislim posebno sriktan zahvaljujuci faceliftingu.
Maska mu je identicna S klasi, s'tim ga cini jos interesantnijim, komfor i mobilitet mu je nedostizan...tipican Mercedes.[/quote]

Majore,ko ba moze sve to pratiti?
Za svog vjeka cojk moze kupit ,haj..2 nova auta,mozda je i to previse u ovom behutu.
Kad god odem vikendom u carsiju,navrnem malo u te salone,neda djavo mira,pa pogledam.
Svaki put izidjem vise razocaran,i kazem nikad vise... :D.[/quote]
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________

Aaaaa, nije to tek tako druze, bar kada su u pitanju solidni i skupi automobili.
Harajucu recesiju vodeci proizvodjaci automobila u Swabskoj bez bilo kakvih problema su izmajstorisali, sa sasvim malim blesurama.
Mislim na WV, Audi , BMW i Mercedes.
Mali se tuse, nestaju, Opel ce za tri sledece godine morati radiliste od 3 hiljade radnika zatvoriti, pod konkurs,
Reno u Francuskoj u skoro vrijeme otpusta 7.500 radnika, ali, Reno i Opel ionako imaju lose karte.

Apropo nova auta, pa Mercedes ima svoje radnike koji svake godine voze nove automobile (ca.100.000), WV, (ca. 150.000) Audi, BMW takodje,
ali to je malo od godisnje 1.200.000 isturenih skupih auta na trzise po proizvodjacu automobila.

Amerika, Kina i Rusija su za izvoz ovih automobila vec par godina kao i u buduce idealno trziste, tamo ih u najvecem broju prodaju.
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by STrendzer » 05 Mar 2013, 22:39

BMW 4 coupe..
ovdje ne treba puno pricat,smao gledat..
Image

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by STrendzer » 05 Mar 2013, 22:51

ja ne volim bas mala auta,ok za grad ali na autoputu volim veci auto..sigurniji su i brzi i moze se komotno nagazit,nea frke..

Bendze su dobra auta,poslije mecke su mi najdrazi ali ja volim i Audija i jos mnoge neke...

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26657
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14689 times
Been thanked: 3912 times
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by Veca » 05 Mar 2013, 23:03

...ja picim sa svojim gdje god hocu,nea frke,a najdraze mi je kad vas,sa oTim merdzama,ostavim na autobahnu iza sebe! :plavi ...a jos mi je draze kada ja preticem,a iza mene se nadje neko,kao ti,pa samo sto me ne pogura ili preskoci,a ja na kocnicu,malo strozije :plavi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by STrendzer » 05 Mar 2013, 23:07

Veca wrote:...ja picim sa svojim gdje god hocu,nea frke,a najdraze mi je kad vas,sa oTim merdzama,ostavim na autobahnu iza sebe! :plavi ...a jos mi je draze kada ja preticem,a iza mene se nadje neko,kao ti,pa samo sto me ne pogura ili preskoci,a ja na kocnicu,malo strozije :plavi
:hihi ....s cime nas to ostavis na autobanu?...de pokazi tog tvoga da ga zraknem malo..
vidis,ja kad idem lijevom trakom a ispred mene neko ko ne vozi dovoljno brzo a nece da se makne na desnu traku ja ga obidjem s desna...zbilja..ali na brzinu i idem maximalno desno jer znam da sam uglavnom ja kriv bude li problema...u toj situacijismo normalno po nekoj logici obadvoje krivi...

posalji sliku tog tvoga ..ili je to onaj foco gore?!

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26657
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14689 times
Been thanked: 3912 times
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by Veca » 05 Mar 2013, 23:35

...pa,koliko je to po tebi dovoljno brzo?...200,250,300...preticem kad moram,brzo koliko mogu i situacija dozvoljava,cesto kolonu kamiona,auta...i sad naletis ti,a ja bih se,kao,morala istog momenta skloniti i uletiti izmedju dva kamiona :oo da bih tebe propustila...idi ba! :plavi ...ima vas,koliko hoces,sa jakim autima,ali sparate na benzinu,eh,to je moja prednost :plavi ...ma,to je moj,da!...hos licnu kartu?! :888
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Automobili-noviteti

Post by STrendzer » 06 Mar 2013, 10:31

Veca wrote:...pa,koliko je to po tebi dovoljno brzo?...200,250,300...preticem kad moram,brzo koliko mogu i situacija dozvoljava,cesto kolonu kamiona,auta...i sad naletis ti,a ja bih se,kao,morala istog momenta skloniti i uletiti izmedju dva kamiona :oo da bih tebe propustila...idi ba! :plavi ...ima vas,koliko hoces,sa jakim autima,ali sparate na benzinu,eh,to je moja prednost :plavi ...ma,to je moj,da!...hos licnu kartu?! :888

:valja ...koliko je meni sad dovoljno?!..pa sad-zasad nekih 250 km/h jer je ovaj moj na toj maximalnoj kilometrazi elektronski zaustavljen(mada sumnjam da bi on mogao vise od toga i da niej zaustavlejn elektronski...233ks :hm)..
evo ovako,ti znas da je Njemacka zemlja auta,njihov mozda najjaci stub koji ih drzi na visokom nivou a to znaci da ovdje postoje i jaki lobi-ji koji su protiv zakonskog uvodjenja ogranicenja maximalne brzine u D....to znas posto si i ti ovdje...tamo gdje je brzina ogranicena toga se treba uglavnom pridrzavat,u redu,ALI,tamo gdje nema ogranicenja na autoputevima sa 2-3-4- trake,na lijevoj traci nema mali auto sa malo snage ili stariji krs sta da trazi,kao i svi oni koji iz bilo kojeg razloga nisu sposobni brzo vozit nemaju sta da traze na lijevim trakama!..to je tako!

izuzetak je kad je guzva,onda je to nesto drugo,onda je i nebitno,tada niko i nemoze brzo vozit...
treba imat na umu da su svapska auta skupa,pogotovu oni veci automobili...,mislis li da su ljudi koji "iskisu" 60-70-80 i vise hiljada € za bendzu 5,mecku E klasse ili A 6 kupili ta skupa auta da bi uvijek vozili samo 120 km/H?...ni slucajno!

ta auta se kupuju da bi se cim je slobodan autoput,vozilo 150-200-250,pa i 300 km/H..naravno tamo gdje nije zabranejno..
a znaju to i autolobiji i politicari i svi ostali i to je razlog sto samo u Njemackoj nema totalnog ogranicenja max. brzine,osim mjestimicno...inace ko bi kupovao ta auta ako bi ih morao vozit 100-120 km/h? niko!

i iskreno da kazem,jaaaaako mrzim kad mi se neko nabije na lijevu traku sa nekim malim autom i vozi 100-120 km/h a desna ili dvije desne trake skoro pa slobodne!..ebo sliku sebi dodje na lijevu traku da spava sa svojih 100 km/h a desne trake mu slobodne! takve bih najradije :puca... :oo :plavi

ja licno kad nisam raspolozen za brzu voznju odem na desnu traku i polagano kunjam vozeci sporo i ne idem nekome smetat ko zuri iz bilo kojeg razloga..
comprendre! :pusi ;)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120367
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7875 times
Status: Offline

Re: BMW

Post by Krokodil Behko » 20 Mar 2013, 11:55

Da li je ova firma ikada proizvela mala kola?
Kao i to da sam čuo da nisu ni blizu Mercedesa po pitanju dizelskih motora.
online

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: BMW

Post by Katja » 20 Mar 2013, 12:05

Krokodil Behko wrote:Da li je ova firma ikada proizvela mala kola?
A poznata bmw isetta ? :oo

Image

Image

Ja sam vidjela jednu u muzeju u Londonu. Zapravo nisam sigurna je li tamo stajala ova bmw-ova ili ona talijanska inačica..

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests