Koliko često perete auto?

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119218
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11748 times
Contact:
Status: Online

Koliko često perete auto?

Post by Maja » 06 Apr 2013, 15:11

Jeste, jeste prevrnuli ste očima kad ste vidjeli naslov teme...koja glupa temetina :rol

Jeste li od onih kod kojih auto mora uvijek da sjaji, bez ijedne tačkice ili vam je tako prljavo da djeca redovno crtaju prstima po njemu uz ono neizostavno "operi me".
Perete li auto kod kuće ili u praoni? Koliko često ga perete iznutra, usisavate... ima li po njemu i živih ljudi.
Koje preparate koristite i polirate li ga na kraju..

Gdje sam ono vidjela sliku kao auto muškarca, savršeno čisto, a soba prljava i neuredna, a kod žene soba lijepa, pospremljena, a u autu svašta.
Zašto su muškarci neuredni u kući, a auto fino održavaju :oo

Ruana
Status: Offline

Re: Koliko često perete auto?

Post by Ruana » 06 Apr 2013, 15:18

E mi se oko toga vazda svadjamo. Ja bas i ne vodim racuna o tome, zimi malo cesce vozim na pranje zbog soli. A "pista" to mora sve da dotjera cakum pakum ili ako ja ne kad vozim njegovo auto obavezno kaze "nemoj da bi sta jela ili pila u autu"

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Koliko često perete auto?

Post by Krokodil Behko » 06 Apr 2013, 15:34

Moram priznati da sam malo polijen oko toga. Treba imati metalic boju. Ona se teže prlja a i kad se uprlja manje se vidi. Veći je problem, srediti ih i napucati iznutra nego vaani. To sa crijevom začas. Malo deterdženta-malo četke i gotovo. Možda par puta mjesečno a zimi naravno rjedje :oo

Ipak nikada mi auto nije bio ono baš užasno prljav... uvijek padne neka kiša :hihi
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Koliko često perete auto?

Post by Zagorka » 06 Apr 2013, 15:36

Jesam prevrnula očima,ali ne zbog naziva teme vec sto sam se sjetila odmah ovog svog,sto mu je auto ko ljubavnica,dade neciju skromniju platu na njegovo glancanje :rol
Ja svoje ne perem uopće,nemam potrebe,uzme on ključeve i odveze ga na pranje čim se malčice zaprlja :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Koliko često perete auto?

Post by gejsha » 06 Apr 2013, 16:02

Nemam svoje auto, ali eto to naše porodično mrzim čistiti.
A dođe nekad red i na mene, šta ću, vozim ga, red je i da ga operem.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Koliko često perete auto?

Post by Toruk Makto » 06 Apr 2013, 18:03

operem operem i to vise puta dnevno , i po 20 auta dodje za dan
otvorio praonicu pa ribam po citav dan
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

Blackhawk
Status: Offline

Re: Koliko često perete auto?

Post by Blackhawk » 06 Apr 2013, 18:04

Prao kad vidim da je prljavo.. i uvijek cistio generalno.. I praonu jedino kad je zima, ili kad nekud zurim, jer meni treba preko sat i vise da sredim sve.. Bilo je uvijek cisto..
Sad je u buraza, pa njegova duznost i da cisti i pere :)

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Koliko često perete auto?

Post by Katja » 06 Apr 2013, 19:05

Iznutra mora biti čist i mirisati a izvana može biti do krova u blatu, briga me. :oo

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Koliko često perete auto?

Post by Sheval » 06 Apr 2013, 20:25

Nekad sam bio peka,sada i ne toliko.
Mada,picajzla sam.
Nego,sjetim se jednog od boljih grafita koje sam vidio.
U Mostaru,preko puta autopraone na zidu piše-Ti još uvijek po navici,pereš auta u mojoj majici

:ooo

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Koliko često perete auto?

Post by merylin » 13 Apr 2013, 00:09

Zaista je zanimljivo pitanje zašto većina muškaraca uredno održava svoj auto a u kući sušta suprotnost.
Možda je to kao ono kada imaš mlađu sestru i brata pa nauče da od malena pospremaš i spremaš za njih,ili naši muškarci još uvijek smatraju da je kućanski posao,ženski posao.
Međutim lijepo je kada barem vode brigu o svom autu,zamislite djevojke da je i pranje auta još jedan od ženskih poslova :)
Kada imam vremena operem sama svoj auto,usisavam ga svake dvije tri sedmice,zavisi kako kada... imam onu malu metlicu u autu pa ga često samo onako pometem.
Auto perem svake sedmice,pretežno za vikend.
Zimi češće perem auto u autopraonici...naravno zato što je vani zima,pa mi baš i ne prija kvasiti se vodom :p
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Koliko često perete auto?

Post by Lanci » 13 Apr 2013, 01:10

vrlo rijetko...tako reci nikako ne perem auto za to se muz pobrine uvijek
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Koliko često perete auto?

Post by Obrisan profil » 13 Apr 2013, 02:01

Ja sam jednom pomerila sediste da nesto prevezem i nadjem par pomfrita...nisu bili moji, samo da napomenem, al mi je auto bozsacuvaj

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Koliko često perete auto?

Post by Nela » 13 Apr 2013, 09:12

Taj dio posla fakat ne volim i uglavnom to odrade na praonici. Joj, jednom mi se desilo da mi je auto ostao tri dana ispod nakog drveca, kad sam dosla haman da se ne vidi koliko su ga ptice usrale. sjednem, rekoh da malo brisacima ono rastjeram ma nema sanse. Izadjem vanio nadjem nako drvce pa ostruzem tek toliko da vidim vozit i brzo u autopraonicu. Oni se tamo samo zgledaju, ne komentarisu :D.
A nekoliko puta sam se zeznula pa s muzem svratim na samousluznu, on auto pere u 7 voda :123
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Koliko često perete auto?

Post by Krokodil Behko » 13 Apr 2013, 09:22

Ja opet imam tu blagodet zvana - avlija. Crijeva oko 30 metara i nema problema.
Još samo malo volje i gotovo. Nisam nikada prao auto u praonici. Nije da sam tvrdica nego
mi je bzvz plaćati ako to mogu i sam obaviti za petnaestak minuta. Nigdje ne stoji da ga moram napirlitati i izvana i unutra i sve to odjednom.
online

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Koliko često perete auto?

Post by Nela » 13 Apr 2013, 10:30

Ma imam i ja avliju ali mi se ne da ribati, nego nako odvucem auto a ja na kaficu :D
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Koliko često perete auto?

Post by STrendzer » 13 Apr 2013, 11:22

sve zavisi ,kako kad...zimi malo manje perem auto jer mrzne u autopraonama i nema vode za poslije pranja oprat unutrasnjost,ali ljeti nesto cesce...ako bih imao svoje dvoriste ovdje i smio prati auto onda bih vjerovatno prao auto cesce jer uvijek ici u praonu je procedura,guzva kroz grad pa manji dio autoputa dok dodjem do autopraone-posto idem skoro obavezno u jednu veliku praonu u Frankfurtu(nekih 12 km) jer je bas ok,sjedim u autu i sve se radi automatski,traka gura auto onom brzinom koja je potrebna tako da za nekih 3-4 minute auto bude kao novo...kad se zavrsi pranje i guranje auta dodje se do jednog signalnog svjetla koje kad se upali na zeleno znaci mosh ici i automatski se otvore vrata i to bi to bilo...20 m dalje su placevi gdje se dzaba(sto nije svukuda slucaj) pere unutrasnjost i kablovi za usisavanje prasine,lijevo i desno,ogromne snage,cisti sve takoreci jer su zbilja jako i imaju podobar precnik tako da i pokoja krupnija stvar moze da prodje,treba se pazit da se ne usisa nesto sto covjek ne zeli da ode zauvijek :oo...
tu ostanem ako sam dobre volje po sat ili sat ipol vremna ,operem prilicno unutrasnjost,obrisem to fino,naspem vode za brisaec i onda kad pogledam moju makinu izmami mi se mali skriveni osmijeh na usnama od nekog unutarnjeg malog zadovoljstva i spoznaje kako je makina bas prelijepa,sexi i sportska...hocu reci tek tada dodju one sportske linije do izrazaja sa svom svojom "ostrinom"..

ovaj opis gore odnosi se na momente kad sma dobre volje i bez stresa a ako nije tako onda operem samo auto automatski spolja na traci i ususam unutrasnjost za 5 minuta ,bez pranja i fertik..:haha

živi
Na probnom
Na probnom
Posts: 77
Joined: 25 Mar 2010, 23:12
Status: Offline

Re: Koliko često perete auto?

Post by živi » 13 Apr 2013, 12:42

sedmicno dva puta

Trepavica
Status: Offline

Re: Koliko često perete auto?

Post by Trepavica » 26 Sep 2013, 13:41

Maja wrote:Jeste, jeste prevrnuli ste očima kad ste vidjeli naslov teme...koja glupa temetina :rol

Jeste li od onih kod kojih auto mora uvijek da sjaji, bez ijedne tačkice ili vam je tako prljavo da djeca redovno crtaju prstima po njemu uz ono neizostavno "operi me".
Perete li auto kod kuće ili u praoni? Koliko često ga perete iznutra, usisavate... ima li po njemu i živih ljudi.
Koje preparate koristite i polirate li ga na kraju..

Gdje sam ono vidjela sliku kao auto muškarca, savršeno čisto, a soba prljava i neuredna, a kod žene soba lijepa, pospremljena, a u autu svašta.
Zašto su muškarci neuredni u kući, a auto fino održavaju :oo

Usisavam kad vidim , da je to neophodno...jer u njemu se ( svasta , jede , pije).....ide na pranje kad primjetim da nista ne vidim kroz stakla..( salim se )...boja je takva da bas i ne primjeti kad je prljavo... maxuz izabrala tu boju..Unutrasnjost izbrisem nekom vlaznom maramicom koja je predvidena za to...i eto...to bi bilo to...

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Koliko često perete auto?

Post by Julia-Klara » 26 Sep 2013, 13:47

nisam nikad prala auto cesto, mozda svako par mjeseci, po potrebi :)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95673
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33888 times
Been thanked: 20668 times
Contact:
Status: Online

Re: Koliko često perete auto?

Post by Rum » 26 Sep 2013, 16:00

Kad se novo auto(avdi,bmw) nabavi tek, ono se gladi i pere cesto vremenom dosadi i auto i ciscenje pa se ni ne pere , ovo trenutno ne mogu da gledam gadi mi se , a kamo li da ga perem , ma sta da vam pricam isto u ljubavi gladis jel ohladi nema :pusa
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests