Gdje kupujete auto dijelove?

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Jonas » 15 Feb 2016, 16:10

mehaning wrote:
storm wrote:
Jonas wrote:
storm wrote:Ne kupujem ih eto nikako.
Kupuje ih moj mehaničar, još da se s tim petljam.
Svako neka radi svoj posao.
Lova mora kružiti... Jesam li to već rekao :misli
Da, sjecam se (rekao si), lova mora kružiti.

Samo ovaj put novac ce kruziti u mom džepu :D. ustedjet cu oko 1000 eura. :cool
Super....ja ću svojim poslom i 2000€ staviti udžep u istom vremenu i za utrošen rad :cool
Uzeo si mi riječi iz usta... :ok

Mada kad sam bio zaposlen i ostalo mi je par sati za sebe svaki dan, isto sam po autu šarafio... :hm
Volim malo sarafiti. Hobi. Dosta mi je trckaranja po servisima (jer cesto nisam zadovoljan uslogom).

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by carobnjak N » 15 Feb 2016, 16:11

Chloe wrote:
carobnjak N wrote:a zašto mijenjaš konkretno diskove?
meni se prilikom kočenja na većim brzinama, trese volan...neko kaže diskovi, neko pločice, neko poluosovina
I tako sam skonto da ti "majstori" inače riješavaju kvarove. Prvo posumnja na nešto, pa idi kupi to, on zamjeni...problem isti
pa idi kupi slijedeći dio...i tako dok ne potrefi pomijenjaš nekoliko ispravnih dijelova
A što ne ideš kod pravog majstora? :123
svi su ti majstori takvi
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by greeneyes » 15 Feb 2016, 16:14

Nole wrote:
greeneyes wrote:Možeš malo mogen. Možeš neke lakše kvarove i sitnice koje su oku vidljive, al' kad su kompleksnije stvari u pitanju-šipak. Tada je najteže odgonetnuti u čemu je zapravo problem, a o samom rješavanju da i ne pričamo, pogotovo ako trebaju posebni alati. :oo
Auto nije ljudski organizam već mašina i to jednostavna. Zna se šta je dizel notor a šta benziski. Zna se šta je za normalno funkcionisanje potrebno jedno a šta drugom motoru..skoro kolega sa meganom stane na semaforu , ubaci u brzinu i ništa...nazove me ja ni ne pogledam auto i kažem kvačilo. Odvučemo ga kod majstora skinuo sve dobra i korpa i lamela. Promenio mu i kvačilo i menjač a na kraju i poluosovinu. Slučajno pričam sa ćaletom i kažem mu oroblem, nisam ni stigao reći šta je ispravno, a šta ne on reče poluosovina. Kad sam mu rekao šta smo sve izmenili hteo me ubiti.
Da, kad to tako napišeš rekao bi čovjek da je to ko med i mlijeko. Navodiš neke logičke primjere, to isto da ja kažem kad nešto ne vidim na retorovizor da mi je zapravo puklo staklo. :D.
Samo sabura

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by greeneyes » 15 Feb 2016, 16:20

carobnjak N wrote:
Chloe wrote:
carobnjak N wrote:a zašto mijenjaš konkretno diskove?
meni se prilikom kočenja na većim brzinama, trese volan...neko kaže diskovi, neko pločice, neko poluosovina
I tako sam skonto da ti "majstori" inače riješavaju kvarove. Prvo posumnja na nešto, pa idi kupi to, on zamjeni...problem isti
pa idi kupi slijedeći dio...i tako dok ne potrefi pomijenjaš nekoliko ispravnih dijelova
A što ne ideš kod pravog majstora? :123
svi su ti majstori takvi
Imao sam isti problem, tj. tresao mi se volan prilikom kočenja i to nenormalno mnogo. Na kraju istokario diskove i vozi Miško. I to mi tokar rekao da su jedva primjetni znakovi neravnina na diskovima, a toliko treslo. Mada tu može biti mnogo drugih stvari tipa glavčine, šarafa na glavčini i sl. pa nije uvijek ni majstorima lako odgonetnuti kvar. Ali svejedno, hoće majstori opaliti po ušima. Ztao je najbolje imati svog majstora, po mogućnosti poznanika. :oo
Samo sabura

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by storm » 15 Feb 2016, 16:27

Jako teško...ali eto ja sam svom majstoru izgradio radionu, postavio instalacije....
imam potpuno povjerenje u njega (kako je i on imao u mene)....i baš bi bio šupak da sad popravljam sam ili odvezem nekom drugom ....za možda ( ili ne ) 5-10€ razlike u cijeni....pošto obraz??
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Jonas » 15 Feb 2016, 16:29

storm wrote:Misliš da ne radim dok sam na forumu....varaš se....
ne mijenjam ja gume u radioni, pa da sam ofline :zubi

i zašto ne putuješ, nego visiš tu i pametuješ :cudi
Ne vidim smisla u vezi 2000€ (iako je to pohvalno), jer cim se netko konkretno uhvati posla npr. montaza guma 30 min, onda se to (potroseno) vrijeme na gumama (iz)racuna u (izgubljenoj) lovi. A vrijeme koje provedemo na forumu uzimamo kao slobodno vrijeme.

Zasto da pravim rucak kod kuce kad mogu ici u restoran i multiplicirati zaradu.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by storm » 15 Feb 2016, 16:30

Pa da ...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Jonas » 15 Feb 2016, 16:31

storm wrote:Jako teško...ali eto ja sam svom majstoru izgradio radionu, postavio instalacije....
imam potpuno povjerenje u njega (kako je i on imao u mene)....i baš bi bio šupak da sad popravljam sam ili odvezem nekom drugom ....za možda ( ili ne ) 5-10€ razlike u cijeni....pošto obraz??
Nemaju svi istu privilegiju.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Nole » 15 Feb 2016, 16:33

Oteraste mi @SPINERKA sa teme smorovi jedni, a zamalo da je ubedim da mi kupi tojotu avensis :plavi

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by SPINERKA » 16 Feb 2016, 02:09

Nole wrote:Oteraste mi @SPINERKA sa teme smorovi jedni, a zamalo da je ubedim da mi kupi tojotu avensis :plavi
:)

Ne, Nole , nije ovo tema za zene.

.. Auto usisavam sedmicno, ne volim pijesak , i pritisnem dugme da krene , znam pojacati muziku, i parkirati se, ponekad --spidim :D. Dosta , zar ne.
Last edited by SPINERKA on 16 Feb 2016, 04:22, edited 1 time in total.
Image

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by SPINERKA » 16 Feb 2016, 03:23

storm wrote:Jako teško...ali eto ja sam svom majstoru izgradio radionu, postavio instalacije....
imam potpuno povjerenje u njega (kako je i on imao u mene)....i baš bi bio šupak da sad popravljam sam ili odvezem nekom drugom ....za možda ( ili ne ) 5-10€ razlike u cijeni....pošto obraz??
...Ti , bas ko amerikanac, nevjerovatno kako im radi taj nepisano-pravilo-- koristenje drugih usluga.

.Naravno da mi stosta mozemo sami uraditi, stediti na svokom cosku, ---onda se pitam --zasto -zasto radim.
Volim potrositi, bude i na gluposti, a i stedim na glupostima - sto nekada nema nikakvog smisla.

U svakom slucaju -podrzavam -kruzenje novca--.

Sjetih se komsinice , koristila tel, kompaniju koja je vise naplacivala od konkurencije --pa , promjeni , zar je to tesko .? ona odgovori , necu -imam akcije u toj kompaniji.

Lojalnost je vrlo izrazena kod amera. Bar ja tako vidim .
Image

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Jonas » 16 Feb 2016, 08:19

Moj susjed je milijunas. Ima majstorski obrt koji se bavi servisiranjem i odrzavanjem vozila. I desetak radnika. Pored obiteljske firme (u kojoj rade zena i troje djece) ima pet kuca sa tridesetak stanova. Uz obrt bavi se iznajmljivanjem stanova.

Sada dolazi najzanimljiviji dio price. Ako ne radi grijanje (u iznajmljenom stanu), ako curi voda u kupatilu, ako treba snijeg ocistiti u dvoristu, naljeto pokositi travu … onda on (ili djeca, ponekad supruga) obave cijeli posao. On moze platiti taj posao, ali radije sve sam napravi. Zasto? Jer si to moze priustiti.

Je li ovo jedan razlog zasto su bogati sve bogatiji a siromasni siromasniji?

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by mehaning » 16 Feb 2016, 08:31

Jonas wrote:Moj susjed je milijunas. Ima majstorski obrt koji se bavi servisiranjem i odrzavanjem vozila. I desetak radnika. Pored obiteljske firme (u kojoj rade zena i troje djece) ima pet kuca sa tridesetak stanova. Uz obrt bavi se iznajmljivanjem stanova.

Sada dolazi najzanimljiviji dio price. Ako ne radi grijanje (u iznajmljenom stanu), ako curi voda u kupatilu, ako treba snijeg ocistiti u dvoristu, naljeto pokositi travu … onda on (ili djeca, ponekad supruga) obave cijeli posao. On moze platiti taj posao, ali radije sve sam napravi. Zasto? Jer si to moze priustiti.

Je li ovo jedan razlog zasto su bogati sve bogatiji a siromasni siromasniji?
Vjerujem da tvoj susjed za dio posla ipak unajmi nekoga... :hm

Razlika je, ako ti, dok je auto na servisu gledaš televiziju, ili radiš nešto drugo... :cudi

Tako i za glupiranje po forumu. Ja koristim dva monitora, i na drugom monitoru je uvijek nešto, vezano na posao... :roll

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Chloe » 16 Feb 2016, 09:14

carobnjak N wrote:
Chloe wrote:
carobnjak N wrote:a zašto mijenjaš konkretno diskove?
meni se prilikom kočenja na većim brzinama, trese volan...neko kaže diskovi, neko pločice, neko poluosovina
I tako sam skonto da ti "majstori" inače riješavaju kvarove. Prvo posumnja na nešto, pa idi kupi to, on zamjeni...problem isti
pa idi kupi slijedeći dio...i tako dok ne potrefi pomijenjaš nekoliko ispravnih dijelova
A što ne ideš kod pravog majstora? :123
svi su ti majstori takvi
Na svojoj općini se raspitaj ko je najbolji majstor za Mercedes i VW. Jeste poskup, ali se dugotrajno isplati. ;)
Na Begluku imaš poštenjačinu, a dobar majstor. :ok
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Jonas » 16 Feb 2016, 10:38

mehaning wrote:Vjerujem da tvoj susjed za dio posla ipak unajmi nekoga... :hm

Razlika je, ako ti, dok je auto na servisu gledaš televiziju, ili radiš nešto drugo... :cudi

Tako i za glupiranje po forumu. Ja koristim dva monitora, i na drugom monitoru je uvijek nešto, vezano na posao... :roll
Ma razumijem ja tebe. I ja sam ranije placao svaku sitnicu bilo auto ili racunalnik. Ali od sada pa na dalje sve sto mogu sam uradit to cu i uciniti. Cesto puta nakon izlaska iz auto servisa nisam bio zadovoljan uslugom.

Prije neki dan bio sam na tehnickom i znam sta trebam „popraviti“. Materijal sam nabavio, a montazu cu obaviti u nekoliko faza. A rok mi je do kraja mjeseca. Vise cijenim ono sto sam postigem.

Mogu nesto zaraditi u slobodno vrijeme/povisiti primanja [to i radim], ali ne zelim biti rob svog posla. Tko ima obrt, stalno je u radioni (ili vecinom), od jutra do mraka. Suprotno, manje rada znaci vise slobode za ono sto zelimo raditi (planinarenje, putovanja, fotografiranje i sl.).

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by SPINERKA » 16 Feb 2016, 11:39

Jonas wrote:Moj susjed je milijunas. Ima majstorski obrt koji se bavi servisiranjem i odrzavanjem vozila. I desetak radnika. Pored obiteljske firme (u kojoj rade zena i troje djece) ima pet kuca sa tridesetak stanova. Uz obrt bavi se iznajmljivanjem stanova.

Sada dolazi najzanimljiviji dio price. Ako ne radi grijanje (u iznajmljenom stanu), ako curi voda u kupatilu, ako treba snijeg ocistiti u dvoristu, naljeto pokositi travu … onda on (ili djeca, ponekad supruga) obave cijeli posao. On moze platiti taj posao, ali radije sve sam napravi. Zasto? Jer si to moze priustiti.

Je li ovo jedan razlog zasto su bogati sve bogatiji a siromasni siromasniji?

-ovo je --NAJZALOSNIJI ---DIO PRICE.

..No, bez obzira, sreca pa vas je samo dvojica takvih, inace bi izumrli------------------
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120408
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6972 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Krokodil Behko » 16 Feb 2016, 17:26

SPINERKA wrote:
Jonas wrote:Moj susjed je milijunas. Ima majstorski obrt koji se bavi servisiranjem i odrzavanjem vozila. I desetak radnika. Pored obiteljske firme (u kojoj rade zena i troje djece) ima pet kuca sa tridesetak stanova. Uz obrt bavi se iznajmljivanjem stanova.

Sada dolazi najzanimljiviji dio price. Ako ne radi grijanje (u iznajmljenom stanu), ako curi voda u kupatilu, ako treba snijeg ocistiti u dvoristu, naljeto pokositi travu … onda on (ili djeca, ponekad supruga) obave cijeli posao. On moze platiti taj posao, ali radije sve sam napravi. Zasto? Jer si to moze priustiti.

Je li ovo jedan razlog zasto su bogati sve bogatiji a siromasni siromasniji?

-ovo je --NAJZALOSNIJI ---DIO PRICE.

..No, bez obzira, sreca pa vas je samo dvojica takvih, inace bi izumrli------------------

Ima i žalosnijih primjera bona.
Pričao sam starijim članoivma ranije, pa evo i tebi.
Tu u blizini, lik ima vlastitu tvornicu namještaja, salone za prodaju istog širom ove regije,
a u slobodno vrijeme čuva ovce po brdu :D.
U kafiću strpljivo čeka da se pročita "kafićki Avaz" pa da in dođe na red za čitanje :sok
online

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by SPINERKA » 17 Feb 2016, 01:07

Tu u blizini, lik ima vlastitu tvornicu namještaja, salone za prodaju istog širom ove regije,
a u slobodno vrijeme čuva ovce po brdu :D.
U kafiću strpljivo čeka da se pročita "kafićki Avaz" pa da in dođe na red za čitanje :sok
:hihi

Medju nama ---ta tvornica je Bakirova , a te ovce su njegovi glasovi na izborima, a lik , je Fahrin, spijun--.

:zubi
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120408
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6972 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Krokodil Behko » 17 Feb 2016, 10:35

SPINERKA wrote:
Tu u blizini, lik ima vlastitu tvornicu namještaja, salone za prodaju istog širom ove regije,
a u slobodno vrijeme čuva ovce po brdu :D.
U kafiću strpljivo čeka da se pročita "kafićki Avaz" pa da in dođe na red za čitanje :sok
:hihi

Medju nama ---ta tvornica je Bakirova , a te ovce su njegovi glasovi na izborima, a lik , je Fahrin, spijun--.

:zubi

Eee, isto su rekli i za neku farmu u blizini, pa propade.
Znači nije Bakirovo :hm
online

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Gdje kupujete auto dijelove?

Post by Čupava » 17 Feb 2016, 11:09

Ma i ne kupujem ih, kad se auto povkari, via servis!Sta cu sa kupovnim djelovima, kad i onako ne znam nista oko popravke! :zubi
.

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests