NOKIA

Modeli mobitela, operateri, besplatni sms, iPod
User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Lumia od 85 eura i zvučnik na punjenje

Post by mrki62 » 03 Aug 2014, 12:18

Ma može kupiti ko hoće al još uvijek je nepromijenjeno ime - Nokia a model može biti ovaj il onaj :)
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Lumia od 85 eura i zvučnik na punjenje

Post by Lebowski » 03 Aug 2014, 12:29

Krokodil Behko wrote:
fruit wrote:Lumia je malo komplikovana i treba fazu privikavanja,ali kad se naviknes onda ne razmisljas o boljoj verziji.
Meni je već druga...prvp je bića lumia 620,a sada koristim lumiu 620 ss
Evo, ja sam već guglao i izgleda da je ova Lumia bolja od mog LG. Cijena je ista, pa čak je Lumia možda i jeftinija za cenera. Ali display Lumie je veći za 0.2 incha, rezolucija jača za 50% a kamera za 100%. Memorija je ista. Eh sad, ne znam na šta liči taj Microsoftov OS. Džaba sve ove prednosti ako je operativni sistem bezveze.
Lumia ima procesor sa 4 jezgre od 1.2 GHZ, a sve aplikacije rade triput brže nego na Androidu iako ima 512 MB memorije.. Jedino što ih nema toliko. Kamera na ovom nema blica i to mu je ko minus.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7871 times
Status: Offline

Re: Povratak otpisanih: NOKIA na tržištu smartphonea

Post by Krokodil Behko » 03 Sep 2014, 20:59

Nokia Here: Samsung u želi da smanjiti "ovisnost o Googleu" uvodi Nokia Here aplikaciju

Image

TOKYO - Opravdanje ovakvog poteza sažeto je u tezu kako Samsung želi smanjiti "ovisnost o Googleu", pa je tako postigao sporazum s Nokijom čije će se mape za navigaciju pojaviti na novim uređajima korejskog proizvođača.
Prema navedenom sporazumu, kako prenosi BBC, Nokia Here aplikacija biti će besplatna u Android verziji za Samsungove pametne telefone, ali i Samsung Gear S pametni sat, čime će se napraviti odmak od navigacije koju je na Androidu do sada "ekskluzivno" nudio Google. Naravno, na svaki pametni telefon, pa tako i Samsung, mogla se instalirati bilo koja aplikacija za navigaciju, ali radi se uglavnom o aplikacijama koje koštaju, tako da je većina korisnika "zapela" s Googleovim inačicama navigacije koje su bile predinstalirane na Samsungovim smartphoneima. Sada će korisnici dobiti mogućnost da koriste Nokia Here navigaciju, koja je po mnogim recenzijama čak i kvalitetnija od one koju nudi Google. Ipak, Samsungovi pametni telefoni će sada dolaziti s dvije verzije predinstaliranih navigacijskih mapa, jednom iz Googleove, drugom iz Nokia "radionice".

U početku će Nokia Here dolaziti u takozvanoj beta verziji za Android, ali s vremenom će postati nativna i stabilna verzija, na koju ćete se, ako imate Samsungov pametni telefon, prema iskustvima korisnika koji su i do sada koristili Nokia Here moći osloniti bez obzira gdje putujete. Nokijina navigacija pokriva 190 zemalja svijeta, nudi, naravno, mogućnost glasovne navigacije, ali i ono što je mnogima iznimno zanimljivo, a to je preuzimanje mapa pojedinih zemalja ili područja na pametni telefon, kako bi se izbjeglo trošenje podatkovnog prometa, što je poprilično "skup" sport, pogotovo ako putujete u inozemstvo. Ono što će biti dodatni adut kojim Nokia "ulazi" u Samsung je optimizacija mapa i navigacije za uređaje s manjom dijagonalom zaslona, kao i mogućnost korištenja na Samsung Gear S pametnom satu. U svakom slučaju, svi koji će u budućnosti kupiti neki od Samsungovih pametnih telefona mogu biti zadovoljni, jer će dobiti još jednu sjajnu aplikaciju za navigaciju i to potpuno besplatno.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7871 times
Status: Offline

Microsoft šalje Nokiju u historiju

Post by Krokodil Behko » 23 Oct 2014, 09:07

Image

Američki softverski gigant Microsoft odlučio je da ime brenda Nokije pošalje u istoriju, manje od godinu dana od preuzimanja finskog proizvođača mobilnih telefona, javlja britanski javni servis BBC, a prenosi Tanjug.

Naime, novi smartfoni Microsofta više neće nositi naziv "Nokia Lumia" već " Microsoft Lumia", navodi se u saopštenju američke kompanije, koja je u aprilu ove godine kupila Nokijino odjeljenje za proizvodnju mobilnih uređaja za 7,2 milijarde dolara.

Najnovija odluka Microsofta dolazi uprkos tome što se ta američka kompanija obavezala da će tokom perioda od deset godina zadržati ime brenda Nokija za mobilne uređaje.

Kako podsjeća "BBC", Microsoft trenutno prolazi kroz veliku reorganizaciju poslovanja, nakon što je izvršni direktor kompanije, Satya Nadella, u julu najavio ukidanje 18.000 radnih mjesta širom svijeta.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Microsoft šalje Nokiju u historiju

Post by storm » 24 Oct 2014, 10:00

To su bili mobiteli...
ovi danas rade točno do isteka garancije a trajanje baterije duže od dan je fantastika :lupa
Mislim, da su im slabe šanse bez uvođenja android sustava u svoje uređaje :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7871 times
Status: Offline

Re: Microsoft šalje Nokiju u historiju

Post by Krokodil Behko » 24 Oct 2014, 10:09

Meni najdraži mobitel ikada. S njim se nisam mogao izgubiti u mraku, jer je imao žmigavce :place


Image
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Microsoft šalje Nokiju u historiju

Post by storm » 24 Oct 2014, 10:14

Ja sam godinama imao ovu.... moćna sprava za ono vrijeme

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81117
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10156 times
Been thanked: 6997 times
Status: Offline

Re: Microsoft šalje Nokiju u historiju

Post by Julia-Klara » 24 Oct 2014, 10:33

jednom dobijem Nokiju, koristila je dva dana i odjebala
uzas!
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Microsoft šalje Nokiju u historiju

Post by Spanac_113 » 24 Oct 2014, 11:00

Krokodil Behko wrote:Meni najdraži mobitel ikada. S njim se nisam mogao izgubiti u mraku, jer je imao žmigavce :place


Image
isti taj!!!!
imo sam ga jedno 4 godine. dok se ona guma sa strane nije ogulila :valja

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Microsoft šalje Nokiju u historiju

Post by STrendzer » 24 Oct 2014, 11:49

nadam se zestoko da ce Nokia opet na neki nacin ozivjet...iako trenutno jako lose stoji za njih mislim da posljednja rijec nije recena i da cemo u neko dogeldno vrijeme ipak imat priliku posjedovat te telefone,jer previse je pozitivnih stvari u vezi Nokije-da bi skroz propala

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Microsoft šalje Nokiju u historiju

Post by storm » 24 Oct 2014, 11:58

camargue wrote:nadam se zestoko da ce Nokia opet na neki nacin ozivjet...iako trenutno jako lose stoji za njih mislim da posljednja rijec nije recena i da cemo u neko dogeldno vrijeme ipak imat priliku posjedovat te telefone,jer previse je pozitivnih stvari u vezi Nokije-da bi skroz propala
Nokia je zapala u probleme jer nije u prvom redu ispratila trend android OS .... :cudi
a tehnologija se na dnevnoj bazi unapređuje i kad ispadneš iz igre, nema te ....ajd se ti sad pokolji na tržištu s tim kinezima....
jučer gledam baš jednu stranicu ....everbuy čini mi se .... strahota od telefona , barem po brojkama navedenim... za 50tak eura .... i neznam ako neću baš jedan naručiti da vidim kako to u praksi ide .....poklonim ga starom ako ne budem zadovoljan :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Microsoft šalje Nokiju u historiju

Post by Vladimir RUS » 24 Oct 2014, 16:32

storm wrote:
camargue wrote:nadam se zestoko da ce Nokia opet na neki nacin ozivjet...iako trenutno jako lose stoji za njih mislim da posljednja rijec nije recena i da cemo u neko dogeldno vrijeme ipak imat priliku posjedovat te telefone,jer previse je pozitivnih stvari u vezi Nokije-da bi skroz propala
Nokia je zapala u probleme jer nije u prvom redu ispratila trend android OS .... :cudi
a tehnologija se na dnevnoj bazi unapređuje i kad ispadneš iz igre, nema te ....ajd se ti sad pokolji na tržištu s tim kinezima....
jučer gledam baš jednu stranicu ....everbuy čini mi se .... strahota od telefona , barem po brojkama navedenim... za 50tak eura .... i neznam ako neću baš jedan naručiti da vidim kako to u praksi ide .....poklonim ga starom ako ne budem zadovoljan :oo
Nije propala (samo) zbog Androida, već prvenstveno zbog naglog interesovanja tržišta za pametne telefone sa ekranom odjetljivim na dodir. Apple im je preuzeo kupce, a kasnije u većoj mjeri i Androidi. Nokia nije na vrijeme shvatila da tržište ide ka skupljim telefonima sa karakteristikama sve sličnijim kompjuteru i to ih je vremenom potjeralo na mjesto na kom su sada mada ne treba očajavati pošto Nokia brend neće baš u potpunosti nestati. Odlučili su da ga zadrže na jeftinijim modelima. Nokia se vraća u segment u kom je bila broj 1. :)

http://www.pcworld.com/article/2838632/ ... hones.html

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Microsoft šalje Nokiju u historiju

Post by STrendzer » 24 Oct 2014, 19:12

Nokia je u svoje vrijeme bila najskuplji i najkavlitetniji handy i najjaci brend,problem je sto su previse drzli i vjerovali svom radnom sistemu(pocinje sa S(y)imbian ne znam sad,ne mogu se sjetit) a istovremeno prespavali dodirnu tehniku(touchskreeen-display)..

ipak mislim da se to nije slucajno dogodilo,dovoljno je da glavni menadzer bude na bilo koji nacin djubre-kao sto i jeste ako sam dobro informisan i eto propasti...i nekako mi je tesko povjerovat da se na tako velikom nivou moze uciniti toliki pogresan megakapitalni potez bez da neko iz najvece etaze ne saradjuje s nekim od konkurenata...to se zove otprilike-industrijska spijunaza..

ali sam ipak prilicno 0ubijedjen da ce Nokia vaskrsnut pod enkim malo drugacijim okolnostima jer je jednostavno bila sinonim kvaliteta skoro jedne cijele decenije..

nekad davno je i Audi bio pred propalitetom,ali su ga spasili...danas je to prejak brend cija akcija kosta preko 600 € :sok ...
Last edited by STrendzer on 24 Oct 2014, 19:14, edited 1 time in total.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Microsoft šalje Nokiju u historiju

Post by storm » 24 Oct 2014, 19:14

symbian ili tako nešto čini mi se :hm
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Microsoft šalje Nokiju u historiju

Post by STrendzer » 24 Oct 2014, 19:15

storm wrote:symbian ili tako nešto čini mi se :hm
sjetih se,ispravim,posaljem i vidim da si i ti vec napisao..da bit ce nekkao tako.. :ok

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Microsoft šalje Nokiju u historiju

Post by storm » 24 Oct 2014, 19:21

Isto su naprimjer prespavali korak naprijed u blackberry-ju , pa ni motorola nije održala korak ....sad se malo truse, ali mislim da su i oni zakasnili .... a bilo je motoroli za past u nesvijest ....star-tac :klanja
meni najsexy phone ikada :D.

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Microsoft šalje Nokiju u historiju

Post by Spanac_113 » 24 Oct 2014, 19:22

motorolu spasavaju drzavni ugovori za policiju i vojsku, imaju oni posla za sljedacih 50 godina.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Microsoft šalje Nokiju u historiju

Post by storm » 24 Oct 2014, 19:28

Spanac_113 wrote:motorolu spasavaju drzavni ugovori za policiju i vojsku, imaju oni posla za sljedacih 50 godina.
To nisam znao.... ali sjećam se prije , barem tu kod nas .... ericsson, nokia pa odmah iza njih motorola ....pa tek onda alcatel, sagem, siemens, kasnije LG i samsung ... pričam naravno o početcima gsm mobitela ...
sad nisam motorolu vidio desetak godina kod nekoga :D. možda je kod vas ima, ovdje je izčezla :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Microsoft šalje Nokiju u historiju

Post by Lebowski » 24 Oct 2014, 23:37

Nemam neko iskustvo sa ovim pametnim telefonima ali brzo učim. :oo

Čini mi se da su ove Lumije u svemu bolje od telefona sa Androidom na sebi iz neke iste klase. Sistem je sigurno kvalitetniji, kamere su bolje, dizajn nije loš

Facebook bolje radi, Viber, Skype,.. igre.

Šza se desilo.. Nokia postala višak i izgubila se jer nije na vrijeme odlučila na šta da puca i predugo su forsirali razvijanje Symbian-a, čak i nakon što su počeli praviti telefone sa Windowsima. Apple preuzeo one koji vole sigurnost, jednostavnost a hAndroid one koji vole isprobavati, mijenjati stalno nešto, veći izbor besplatnih aplikacija.

Imaju i Nokije sa Androidima već.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7871 times
Status: Offline

Re: Microsoft šalje Nokiju u historiju

Post by Krokodil Behko » 24 Oct 2014, 23:53

Samo je Nokia imala tu potpunu simbiozu dizajna, tona i vibracije.
Baš kao da je telefon nešto živo u ruci.
online

Post Reply

Return to “Mobiteli”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests