Tajna

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6800 times
Status: Offline

Re: Tajna

Post by Julia-Klara » 02 Jul 2013, 13:58

:rol

gledate svijet crno ili lijepo ...ne radi se SAMo o vizualizaciji, niti o MASTANjU... da li je nova religija u pitanju ili ne, ali uveliko mozemo utjecati na ono sto nam se desava uz ivotu. Ako kazemo da nam je sve crno, onda to tako i jeste sve dokle god ne uradimo nesto da sve to oko sebe malo obojimo.
Ljudi koji su svjesni da se sve u zivotu desava sa razlogom (ne slucajno) ce i raditi prvo na SEBI i svojim sposobnostima, imati motivaciju (citaj CILJ) pred ocima, koji moze biti navedena ogrlica, auto, kuca, i neka nova ljubav. Radi se o spremnosti prihvatanja novih izazova i rada na samom sebi. Ako je to religija ok, ali u svakom slucaju mi je bliza od onih regularnih, gdje sjedis u crkvi i dzamiji, i molis boga da ti peceno pile padne s neba jer se ti moras moliti, biti blizak "njemu" da bi ON uslisio tvoje molbe, i dao ti nesto. Bog ne radi na tom principu, nego i on sam zahtjeva da se radi na sebi, na ostvarenju i dolasku do cilja, samo sto je ovo drugacije zapakovano :cudi i odmah je smijesno i za odbaciti
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Tajna

Post by Rockefeller » 02 Jul 2013, 21:22

Oke, oke... vidim mnogo ljudi je pogledalo prvi film. Jako mi je drago zbog toga. A prema komentarima vidim da svi koji su pogledali prvi nisu pogledali i drugi.

@kolega Blackhawk da, ne samo oni, svi svjetski bogataši su se obogatili na ovaj način. Svi koji su bili i koji su danas. Očigledno nisi pogledao drugi dio, da bi razumio kako je to moguće.
_____________
A film ne priča samo o parama, priča o zdravlju, parama, sreći, veselju, ljubavi i tako dalje.

Ukratko, postoji velika razlika izmedju nečeg što nećeš i nečeg što hoćeš. Ja ne želim umrijeti ili ja želim živjeti.

Ljudi bi se trebali fokusirati na ono što hoće u svom životu, a ne ono što neće. To i ima smisla kad ovako pogledamo, zar ne?

Druga stvar je vizualizacija, autosugestija. Kada nešto želimo, posebno ako to želimo jako, onda to možemo i da zamislimo. Kada vizualiziramo nešto što želimo u našem životu stvaramo jedan paralelan svijet (paralelan i u smislu da je u sadašnjem vremenu, ne u budućnosti). I tada opazujemo razlike izmedju ta dva svijeta.

Na temelju tih razlika mi onda možemo da djelujemo, to je treći dio - akcija. Akcija će nas pokrenuti da obistinimo onaj zamišljeni svijet, tj. želju u nama i dovest će nas korak po korak do riješenja. Nije bitno znati cijeli put ka tome, bitno je hodati korak po korak.
______________
Sad, kako su bogataši postali bogataši?

Ova ideja je jako, jako slična poduzetničkoj i kapitalističkoj. Sve tri ideje/ideologije zapravo čine trojcu braće. Sloboda, odgovornost i postizanje rezultata im je zajedničko, a možda još štogod.

Ono što bogataši (ne samo sa videa) još rade u velikoj većini je nadju sebi instruktora, učitelja. On ih uči i vodi kroz taj svijet bogatih. Tako je na primjer Bill Gatesu instruktor Warren Buffet, Warrenu Buffetu je instruktor bio Benjamin Graham i tako dalje. 98% bogatih ljudi danas su svoje bogastvo stekli (nisu naslijedili!).

Otkud? Tajna je u koneptu i ponašanju. O tome bi mogli na dugo i na široko al' neka. Reći ću samo, a to su prepričane riječi Kiyosakija, Trumpa, Hilla, Jobsa, Bransona i još ponekih... čovjek ako hoće postati bogat mora ostati gladan znanja, biti pionir, biti uporan. I pristati da bude kapitalista i poduzetnik.

Nisu ni kapitalisti sami djavoli. Bill Gatesova fondacija je fondacija sa najvećim kapitalom u svijetu humanitarnih organizacija. Kapitalizam sa svim svojim manama i prednostima je skoro jednako dobar ili loš kao i sve druge ideologije.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

Ruana
Status: Offline

Re: Tajna

Post by Ruana » 02 Jul 2013, 22:34

Hocu, mogu i moram to je moj moto. Samo treba znati sta hoces, ne treba mi nikakvo ispiranje mozga za to.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Tajna

Post by Mutevelija » 09 Dec 2019, 23:19

Da li covjek moze imati tajnu koju ne zeli otkriti ni sam sebi, nesto sto ga tisti a on to zeli sakriti sam od sebe?
Lahko je cuvati tajnu tuđu, ali svoju tajnu ili saznanje koje ti imas sam sa sobom je tesko.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tajna

Post by ina » 13 Mar 2020, 13:36

Ne zelim vise tajne, ni tudje ni svoje..
Iako nikad nisam niciju izdala..
Svijest ima sidrište.

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests