Psiholoski testovi

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Mutevelija » 13 Feb 2017, 23:34

JA cu uraditi testi i odo izmisliti vodu u supljim sipkama.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mika
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1613
Joined: 22 Mar 2015, 22:02
Location: Xavier's school for gifted youngsters
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Mika » 13 Feb 2017, 23:34

Sve introvertno znaci...nije ni cudo sto smo online svi..

Ja sam INFJ. Koji god test da uradim, i kod psihologa mi radjeno,

PSIHOLOGA, ne psihijatra :D.
Cuvajte se malih zena, to da valja naraslo bi.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Mutevelija » 13 Feb 2017, 23:39

Uradio sam
ja sam

"Ekstravertiran
UM
Introvertiran
33%67%
Intuitivan
ENERGIJA
Realističan
76%24%
Usmjeren logikom
PRIRODA
Usmjeren načelima
33%67%
Planiranje
TAKTIKA
Pretraživanje
24%76%
Deklarativan
IDENTITET
Oprezan
20%80%
INFP osobe su istinski idealisti, uvijek u potrazi za dobrotom, čak i u najgorim ljudima i situacijama, tražeći način kako bi sve bilo što bolje. Makar ih se može doživljavati kao mirne, rezervirane ili čak sramežljive, INFP osobe imaju unutarnji plamen i strast koja uistinu može zablistati. Čine samo 4% stanovništva, i zbog toga rizik da budu neshvaćeni je nažalost visok za INFP tip osobnosti, ali kad pronađu istomišljenike s kojima mogu provoditi vrijeme, sklad koji osjećaju će biti izvor radosti i inspiracije.

Kao članovi Diplomat (NF) skupine osobnosti, INFP osobe su vođene svojim načelima, a ne logikom (analitičari), uzbuđenjem (Istraživači), ili praktičnosti (Čuvari). Pri odlučivanju o tome kako ići naprijed oni će gledati prema časti, ljepoti, moralnosti i vrlinama. INFP osobe vodi čistoća njihovih namjera, a ne nagrade i kazne. Ljudi koji imaju INFP tip osobnosti su ponosni na ove kvalitete, i to s pravom, ali ne razumije svatko nagon iza tih osjećaja što može dovesti do izolacije.

“Sve što je zlato ne blista; nisu svi koji lutaju izgubljeni; staro što je jako ne vene; mraz ne dopire do dubokih korijena.”
J. R. R. Tolkien
ZNAMO ŠTO JESMO, ALI NE ZNAMO ŠTO MOŽEMO BITI

U najboljem slučaju, ove osobine omogućuju INFP osobama dobru komunikaciju s drugima, lakoćom se koriste metaforama i parabolama te razumijevanjem i stvaranjem simbola kako bi podijelili svoje ideje. Snaga ovog intuitivnog stila komunikacije se dobro uklapa u kreativne radove, i ne čudi da su mnoge poznate INFP osobe pjesnici, književnici i glumci. INFP osobama je važno razumjeti sebe i svoje mjesto u svijetu, te istražuju ove ideje projiciranjem sebe u svoj rad.

INFP osobe imaju talent za samoizražavanje, otkrivajući svoju ljepotu i svoje tajne kroz metafore i izmišljene likove.
Sposobnost s jezikom INFP osoba ne prestaje s njihovim materinjim jezikom, kako i kod većine ljudi koji dijele Diplomat tip osobnosti, oni se smatraju nadarenima, kada je u pitanju učenje drugog (ili trećeg!) jezika. Njihov dar za komunikaciju se također dobro uklapa sa željom za skladom kod INFP osoba, što je ponavljajuća tema kod diplomata, te im pomaže da idu naprijed dok nalaze svoj poziv.

SLUŠAJ MNOGO LJUDI, ALI RAZGOVARAJ S NJIH MALO

Ipak za razliku od svojih ekstrovertiranih kolega, INFP osobe će usredotočiti svoju pozornost na samo nekoliko ljudi, na jedan vrijedan cilj. Ako preuzmu previše odgovornosti, ostati će bez energije, pa čak i postati bezvoljni i preopterećeni svim lošim u svijetu, koje ne mogu popraviti. To je tužan prizor za prijatelje INFP osoba, koji će postati ovisni o njihovoj optimističnoj perspektivi.

Ako nisu oprezni, INFP osobe se mogu izgubiti u potrazi za dobrim i zanemariti svakodnevne životne brige. INFP osobe se često izgube u dubokim mislima, uživajući u razmišljanju o hipotetskim i filozofskim situacijama više od bilo kojeg drugog tipa osobnosti. Ako ih se ne kontrolira, INFP osobe mogu početi gubiti kontakt, povlače se u stil života “pustinjaka”, što može zahtijevati mnogo truda od njihovih prijatelja ili partnera, kako bi ih se vratilo u stvarni svijet.

Srećom, kao što cvijeće u proljeće, ljubav, kreativnost, altruizam i idealizam INFP osoba se uvijek vrati, nagrađujući njih i one koje vole, možda ne logikom i koristi, ali s pogledom na svijet koji nadahnjuje suosjećanje, dobrotu i ljepotu, kamo god da išli.

Poznate INFP osobe:
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by srculence7 » 25 Feb 2017, 18:52

DA LI STE VOĐA ILI SANJAR?

Ovaj jednostavan, simpatičan i krajnje zabavan test pokazaće vam kakva ste osoba, kakva su vam interesovanja. Saznajte više o sebi za samo nekoliko sekundi.Odaberite jednu sliku i pročitajte šta stoji u opisu.

Image

SLIKA BROJ 1

Vi ste intelektualac, perfekcionista i volite kontrolu. Niste previše otvoreni prema ljudima koje ne poznajete dovoljno dobro i prilično ste rezervisani. Većinu svojih emocija zadržavate za sebe. Volite samoću, ali takođe obožavate da sedite u tišini uz muziku koju volite sa voljenom osobom.
Jaki ste i stabilni i ne donosite preuranjene odluke.

SLIKA BROJ 2

Izuzetno ste samostalni i imate jak karakter. Nepokolebljivi, hrabri i odlučni. Mahom ste uspešni u svemu što radite, vrlo ste ambiciozni i profesionalni. Imate strategiju i taktiku za gotovo svaku životnu situaciju.
Ponekad ste hladni, ali imate izuzetnu kontrolu nad sobom i nedozvoljavate da lako uđete u konflikt sa bilo kim. Vi ste rođeni vođa.

SLIKA BROJ 3

Impulsivni ste i često dopuštate sebi da vas povedu emocije. Prilično ste kreativni i imate sjajne ideje. Trudite se da u svakom danu napravite neku avanturu koju ćete pamtiti. Obožavate da flertujete i zavodite ljude oko sebe.
Otvoreni ste, a ponekad čak i ekscentrični, pa zbog toga vaše ponašanje ponekad zbunjuje i šokira okolinu.

SLIKA BROJ 4

Za vas kažu da ste večito u oblacima i više na nebu nego na zemlji. Obožavate da sanjarite i maštate o nekim drugim svetovima i realnostima. Vrlo ste harizmatični i često nasmejani. Društveni ste, a vaša okolina vas doživaljava kao zabavnu osobu koja uveseljava druge.

SLIKA BROJ 5

Vaša pojava ne može da prođe neprimećena. Kada uđete u prostoriju, energija se iznenada promeni. Navikli ste da budete u centru pažnje, a taj dar umete dobro da iskoristite. Uživate da zavodite, ali i da drugi zavode vas i poklanjaju vam pažnju.

Zaljubljive ste prirode i u svemu što radite vodite se strašću. Ne podnosite šablone i rutinu i ne volite previše praktične ljude koji ne koriste svoje srce. Vaše životno geslo je „da je ljubav sve što nam je potrebno”.

SLIKA BROJ 6

Vi ste odgovorni i pouzdani. Ljudi generalno imaju dosta poverenja u vas i često vam poveravaju ozbiljne zadatke znajući da ćete ih ispuniti baš onako kao što su oni zamislili. Okolina vam se lako poverava, ali ste vi lično pomalo misteriozni.

Volite da ugostite druge ljude, nasmejani ste i društveni.

SLIKA BROJ 7

Prilično ste dostojanstveni i umetnički nastrojeni, ali često bežite u sopstveni svet i težite duhovosti. Obožavate muziku, knjige i filozofsko shvatanje života. Često vidite „širu sliku” neke situacije i primećujete detalje koji drugi ljudi ne vide.

SLIKA BROJ 8

Vrlo ste ekscentrični i neobično kreativni. Ne može svako da vas prati, ali oni koji vas prihvate, obožavaju vas. Sve radite na svoj karakterističan način, drugačije od drugih. Uživate da ispoljavate kreativnost u svim segmentima svog života.

Iako ste drugačiji, odišete harizmom i pozitivnom energijom, a baš zbog toga ljudi uživaju da budu u vašem društvu.

SLIKA BROJ 9

Vi ste perfekcionista blage naravi. Volite da udovoljavate drugima, bez bilo kakve krajnje namere. Imate dobru dušu i veliko srce. Romantični ste, ali ponekad previše očekujete pa se može dogoditi da se razočarate i zapadnete u melanholiju.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Mika
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1613
Joined: 22 Mar 2015, 22:02
Location: Xavier's school for gifted youngsters
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Mika » 25 Feb 2017, 19:13

SLIKA BROJ 9

Vi ste perfekcionista blage naravi. Volite da udovoljavate drugima, bez bilo kakve krajnje namere. Imate dobru dušu i veliko srce. Romantični ste, ali ponekad previše očekujete pa se može dogoditi da se razočarate i zapadnete u melanholiju.

Sve tacno u bocu...osim ono "blage naravi" :D.
Cuvajte se malih zena, to da valja naraslo bi.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Nice try » 25 Feb 2017, 19:19

SLIKA BROJ 5

Vaša pojava ne može da prođe neprimećena. Kada uđete u prostoriju, energija se iznenada promeni. Navikli ste da budete u centru pažnje, a taj dar umete dobro da iskoristite. Uživate da zavodite, ali i da drugi zavode vas i poklanjaju vam pažnju.

Zaljubljive ste prirode i u svemu što radite vodite se strašću. Ne podnosite šablone i rutinu i ne volite previše praktične ljude koji ne koriste svoje srce. Vaše životno geslo je „da je ljubav sve što nam je potrebno”.



Nikad se promijeniti :lup
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Heidi » 25 Feb 2017, 20:06

Danas sam izabrala 7 :hihi
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Femea » 25 Feb 2017, 20:19

Odabrala sam sličicu 4
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Mika
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1613
Joined: 22 Mar 2015, 22:02
Location: Xavier's school for gifted youngsters
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Mika » 25 Feb 2017, 22:52

I umjesto da kopiraju sad ja moram skrolat gore da procitam 4 i 7 :123
Cuvajte se malih zena, to da valja naraslo bi.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Bla » 25 Feb 2017, 22:53

Ako želite da budete 100% sigurni da ste odabrali sliku koju mislite da ste odabrali, onda to mora biti ili 1 ili 5 ili 9
pošto nije naznačeno jesu li poredane po kolonama ili redovima. Ostale mogućnosti za raspoređivanje nenumerisanih slika sam izbacio jer bi u tom slučaju autor morao biti baš dobar komad budale. :D.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Mala_Mu » 25 Feb 2017, 23:24

Odabrah drugu i vidjeh da mi nimalo ne odgovara.

Onda sedmu.. ta moze proci :oo

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Maja » 25 Feb 2017, 23:33

Odabrala sam spajalice ko i neki dan kad je neko postavio ovo :p

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Bla » 25 Feb 2017, 23:34

Jesi li ih čitala kao sedmu ili kao treću? :ovaj
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by srculence7 » 26 Feb 2017, 01:58

Maja wrote:Odabrala sam spajalice ko i neki dan kad je neko postavio ovo :p
I to nešto govori, prvo da ništa nije slučajno a drugo da si dosledna :ok
Bla wrote:Ako želite da budete 100% sigurni da ste odabrali sliku koju mislite da ste odabrali, onda to mora biti ili 1 ili 5 ili 9
pošto nije naznačeno jesu li poredane po kolonama ili redovima. Ostale mogućnosti za raspoređivanje nenumerisanih slika sam izbacio jer bi u tom slučaju autor morao biti baš dobar komad budale. :D.
Tebi sve mora da se crta :123
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Socrates » 26 Feb 2017, 02:00

Na stranu to sto se ne kaze na osnovu cega da biramo. :p
. . . . . . . . .

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by rethna » 26 Feb 2017, 02:01

Meni ovo lici na one strugalice. Grebi dok ti se ne svidi :D.
Question everything.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by srculence7 » 26 Feb 2017, 02:03

Bar je zanimljivo, vi ne znate kako su neki dijagnostički testovi ličnosti dosadni :123
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Socrates » 26 Feb 2017, 02:04

Pa I nije nesto zanimljivo kada nijedna opcija nema ono "you're a real son of a bitch".

Ili Hari Varesanovic vam nije ravan po licemjerju. :D.

Po vecini ovih testova, na ovom svijetu nema losih ljudi.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by Socrates » 26 Feb 2017, 02:09

Ili barem neko nevino "you're lazy as fuck". :valja
. . . . . . . . .

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Psiholoski testovi

Post by srculence7 » 26 Feb 2017, 02:10

Pa ipak, ako malo bolje sagledaš u svakom opisu ima i dobra i loša strana izbora :p
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests