NESTALI

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: DRAMA U VIŠEGRADU: Nestao trogodišnji Alen Bukva

Post by silence » 18 May 2012, 18:23

Luno, ne posmatraj tako stvari. Ljudi su raznovrsni i ima ih svakakavih. Ne znamo čak ništa ni o psihičkom stanju ove majke. Iz pročitanog se može vidjeti da žive u ogromnoj bijedi. Djeca su gola, bosa i gladna.
Prvo šta mi je palo na pamet je da se zapitam po ko zna koji put kakvo je ovo naše društvo kada o čovjeku ne vode brigu? Nehumano, samo mogu toliko da kažem.
U nekoj drugoj naprednoj državi ova djeca ne bi bila gladna. U nekoj drugoj državi se zbog nebrige i zapostavljanja djece ona izuzimaju od roditelja. A šta čini naše društvo?
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: DRAMA U VIŠEGRADU: Nestao trogodišnji Alen Bukva

Post by silence » 20 May 2012, 14:46

Dječaka još nisu pronašli :(

Peti dan od nestanka dječaka: Troipogodišnji Alen Bukva još nije pronađen

Nestao dok se igrao ispred kuće

Image

Majka Emina i nana Ševala Bukva: Porodica živi u teškim uvjetima

Potraga za troipogodišnjim dječakom Alenom Bukvom iz mjesta Kotuš kod Međeđe, kojem se od srijede gubi svaki trag, trajala je i jučer, ali istražitelji još nemaju nikakvih tragova koji bi usmjerili njihovu istragu.
Pronađena igračka

U potragu su, kako saznajemo, uključeni svi koji mogu pomoći, od komšija i policije do Specijalne jedinice MUP-a RS te radnika na zaštiti šuma. Igračka koja je u petak pronađena nedaleko od kuće, za koju je porodica potvrdila da je Alenova, nije mnogo pomogla.

Podsjećamo, dječak je nestao 16. maja ove godine oko 14.30 sati. Prilikom posjete ovoj porodici njegova majka Emina kazala nam je da na sebi nije imao ni odjeću ni obuću te da ga je izgubila iz vida nakon što je ušla u kuću da pripremi ručak. Kada je uočila da dječaka nema u dvorištu, gdje se uvijek igrao, porodica je, kazala nam je Emina, pretražila okolne šume, a u ranim jutarnjim satima narednog dana nestanak je prijavila policiji.

Dvanaest članova porodica Emine Bukva i njenog supruga Elzina Đedovića živi u jednoj kući u veoma teškim uvjetima. Svi žive od socijalne pomoći i dječijeg doplatka.

Iz CJB Istočno Sarajevo upućen je apel da svi koji imaju bilo kakva saznanja o nestanku ovog dječaka odmah obavijeste najbližu policijsku stanicu ili pozovu besplatan broj policije 122. Alen Bukva visok je oko 80 centimetara, ima dužu plavu kosu, plave oči i okruglo lice, te otežano komunicira zbog izraženog mucanja.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Nestala učenica Četvrte gimnazije Ilidža Munira Zildžić

Post by Krokodil Behko » 17 Jun 2012, 17:15

Image

Sarajevskoj policiji prijavljen je nestanak Munire Zlidžić, učenice prvog razreda Četvrte gimnazije Ilidža, koja je u petak ujutro otišla od kuće u ilidžanskom naselju Gladno Polje.

Munirina majka čula se sa kćerkom u 14.45 sati, nakon što se Muniri završila nastava.

"Rekla je da je na Ilidži i da čeka autobus za Gladno Polje. Nešto kasnije ponovo sam je nazvala da pitam dokle je došla, ali mobitel joj je bio isključen. Ne liči na nju da negdje ode, a da mi se ne javi. Čak i ako duže ostane u školi, ona mi to kaže", kaže djevojčicina majka te dodaje da je zvala rodbinu i sve kćerkine prijateljice, međutim, niko ne zna gdje je ona.

Munirina majka smatra da tri slabe ocjene na kraju godine ne bi trebale da budu razlog da njena kćerka ode od kuće. Naglašava da se boji da ju je možda neko na silu odveo, te dodaje da se sjeća kako je Muniri prijetio izvjesni Amar tvrdeći da mu je ona nešto dužna.

"Muniri je nestao mobitel i on ga je našao. Međutim, isti mobitel kasnije joj je uzeo upravo Amar, za kojeg niko ne zna kako se preziva i u koju ide školu", saznajemo od porodice Zildžić.

Na prve informacije da je iz kuće Zildžića nestao pasoš Munire Zildžić, njena majka je danas istakla da još nije sigurna da li je to baš tako ili se putna isprava negdje, kako kaže, zaturila u kući.
online

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Nestala učenica Četvrte gimnazije Ilidža Munira Zildžić

Post by nezaboravna » 17 Jun 2012, 17:58

Ja mislim,moje licno misljenje da je dijete pobijeglo od kuce.Predpostavljam da joj je majka veoma stroga i da vrsi pritisak na dijete .Citam po novinama se spominje majka izjavila ovo ono,raspitivala se dali je kcerka u skoli skidala mahramu itd.Mislim previse ju je imala pod kontrolom i da je majka malo i pretjerala da je dijete pobijeglo glavom bez obzira i sa sobom ponijela pasos ,sto sumnjam da moze granicu preci jer je maloljetna bez potpisa roditelja.
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20664 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nestala učenica Četvrte gimnazije Ilidža Munira Zildžić

Post by Rum » 17 Jun 2012, 19:18

:hm
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Nestala učenica Četvrte gimnazije Ilidža Munira Zildžić

Post by Krokodil Behko » 17 Jun 2012, 19:52

Danas je u Havazu, pisalo da joj je policija, otkrila kečeve iz fizike i hemije, čini mi se
u školi i navode to, kao još jedan, mogući razlog bjekstva.
online

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Nestala učenica Četvrte gimnazije Ilidža Munira Zildžić

Post by nezaboravna » 17 Jun 2012, 20:10

Krokodil Behko wrote:Danas je u Havazu, pisalo da joj je policija, otkrila kečeve iz fizike i hemije, čini mi se
u školi i navode to, kao još jedan, mogući razlog bjekstva.
:plavi :plavi ma ima tu nesto nece dijete iz cistog mira pobijeci sigurno se sakrila kod drugarice :D
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Nestala učenica Četvrte gimnazije Ilidža Munira Zildžić

Post by Zagorka » 17 Jun 2012, 22:47

Daj Boze da je samo pobjegla,da je nije ko kidnapovao,ali ako se ispostavi(kao u mnogim slucajevima dosad)da je bjezala zbog gluposti od kuce,treba je vala namlatiti.....
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20664 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nestala učenica Četvrte gimnazije Ilidža Munira Zildžić

Post by Rum » 17 Jun 2012, 23:37

:hm
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nestala učenica Četvrte gimnazije Ilidža Munira Zildžić

Post by Konsultant » 18 Jun 2012, 07:04

madam Bovary wrote:Daj Boze da je samo pobjegla,da je nije ko kidnapovao,ali ako se ispostavi(kao u mnogim slucajevima dosad)da je bjezala zbog gluposti od kuce,treba je vala namlatiti.....
nema joj pasosa a spominje se neki djuvegija. mladost ludost.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Nestala učenica Četvrte gimnazije Ilidža Munira Zildžić

Post by Krokodil Behko » 18 Jun 2012, 10:19

Pronađena Munira Zlidžić, učenica Četvrte gimnazije Ilidža

Image

Učenica Četvrte gimnazije Ilidža Munira Zlidžić koja je nestala prije tri dana iz svog doma u Gladnom polju u sarajevskoj Općini Ilidža pronađena je sinoć u naselju Alipašino polje u općini Novi grad Sarajevo, potvrdila je za Federalnu televiziju njena majka Emina

Podsjećamo, Munirina majka Emina je svoju kćerku posljednji put vidjela 15. juna oko sedam sati kada je djevojka krenula u školu.

Nakon odlaska uškolu s Munirom je razgovarala putem telefona još jednom oko 13 sati i od tada joj se gubi svaki trag.

Roditelji su primjetili i da nema njenog pasoša i nestanak prijavili Policijskoj upravi Ilidža.
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Nestala učenica Četvrte gimnazije Ilidža Munira Zildžić

Post by Zagorka » 18 Jun 2012, 18:46

Moja Munira,nije ni tebi lako sine.... :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Nestala učenica Četvrte gimnazije Ilidža Munira Zildžić

Post by carobnjak N » 18 Jun 2012, 18:59

Djete pobjeglo vjerovatno zbog loših ocjena ili šta već ....hvala Bogu pa su je našli i to je to
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Nestala učenica Četvrte gimnazije Ilidža Munira Zildžić

Post by Zagorka » 18 Jun 2012, 19:01

A sto su roditelji umrli pa ozivjeli,to nista?Izdekenjala bih ja nju muski :ljut
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Nestala učenica Četvrte gimnazije Ilidža Munira Zildžić

Post by Sheval » 18 Jun 2012, 19:35

I ja sam svojevremeno nestajao ali nije bilo medija...

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nestala učenica Četvrte gimnazije Ilidža Munira Zildžić

Post by Konsultant » 18 Jun 2012, 19:41

Sheval wrote:I ja sam svojevremeno nestajao ali nije bilo medija...
i sad kad bi nestao pod stare dane, opet te ne bi stavilo u medije. dzaba jarane taka ti nafaka.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

TUZLA: Nestale dvije tinejdžerke, sestre Armina i Ermina

Post by Krokodil Behko » 04 Jul 2012, 09:37

OTAC: Sumnjam na otmicu, jer da su se udale, javile bi mi!

Image

Sestre Armina (17) i Ermina Fazlić (15) iz tuzlanskog naselja Ši Selo, nestale su u nedjelju u poslijepodnevnim satima. Njihov nestanak tuzlanskoj policiji prijavio je otac Emin, u nedjelju oko 20 sati, kada se djevojčice nisu javljale na pozive roditelja

Od tada se sestrama gubi svaki trag, a roditelji strahuju da se radi o najgorem. Otac Emin je u izjavi za portal "Dnevnog avaza" kazao da su se u nedjelju prije podne normalno javile da idu u šetnju i od tada im se gubi svaki trag.

Image

- Javile su se da idu u šetnju, nisam ni slutio da će se ovo desiti. Nakon određenog vremena mi smo ih zvali na mobilne telefone koji su bili nedostupni. U nedjelju sam oko 20 sati obavijestio policiju. U ovom momentu ne mogu govoriti o motivu ovog događaja, jedino znam da su mi obje kćerke bile dobre učenice. Strah me je pomisliti na najgore, jer se nisu javljale nijednoj od svojih drugarica. Sumnjam na otmicu, jer da su se udale, javile bi mi - govori zabrinuti otac Emin.

Emin Fazlić je nakon prijave nestanka saznao da je policija u svom radu došla do informacija da je starija Armina bila u društvu sumnjivih osoba.

Sestre su tog dana imale na nogama patike, starija Armina je imala crveno-bijelu prugastu majicu, a mlađa Ermina, nosila je crnu majicu.

Roditelji mole sve koji imaju bilo kakvu informaciju da se jave najbližoj policijskoj stanici.
online

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: TUZLA: Nestale dvije tinejdžerke, sestre Armina i Ermina

Post by Dust » 04 Jul 2012, 17:21

TUZLA - Policijska potraga za sestrama Arminom (17) i Erminom Fazlić (15) iz tuzlanskog naselja Ši Selo, koje su nestale u nedjelju u poslijepodnevnim satima, okončana je, sa srećnim ishodom, u Vlasenici.
Kako javlja portal "Dnevnog avaza", Ermin, otac tinejdžerki, potvrdio je da su njegove kćeri pronađene.
On je ispričao da su njegove kćerke pronađene oko 14 sati u jednom ugostiteljskom objektu u Vlasenici, te da su trenutno u policijskoj stanici u Tuzli gdje daju izjavu.
"Ugledao ih je policajac, koji je primjetio da curice liče na one sa fotografija objavljenih u medijima. Na sebi su imale istu odjeću kao i onog dana kada su nestale. Primjetio je da nisu bile nimalo vesele. Upitao ih je kako se zovu na što su one rekle neka sasvim druga imena. Razumljivo, jer ih je sigurno neko natjerao na to", ispričao je za "Dnevni avaz" otac Emin.
Policajac je odmah obavijestio kolege koje su brzo reagovale. Međutim, u tom trenutku desilo se nešto za Emina neočekivano.
"Djecu je u policiju dovezao taksista, koji ih je i odvezao u taj ugostiteljski objekat. Poznato mi je njegovo ime, kao i ime gazde tog lokala, ali o njima ne bih sad govorio. Taj taksista je u policiji dao izjavu da su one dobrovoljno pristale da ih tamo odveze, a ja sam siguran da to nije tačno. Neko ih je vrbovao da bi ih seksualno iskoristio", priča Emin.
Podsjećamo, za dvjema djevojkama od nedjelje traje potraga, a otac je rekao da će zatražiti ljekarski pregled za obje kćerke.
"Nikad ranije nismo imali problema sa njima. Obje su odlične učenice. Armina je nedavno završila drugi razred Srednje ugostiteljsko-turističke škole sa odličnim uspjehom. Ermina je također odlična i nakon završene osnovne škole upisala se u istu školu kao i Armina", rekao je Emin Fazlić za "Nezavisne".
Tek nakon što je prijavio nestanak svojih kćeri Emin je saznao da je Armina izvjestan period viđana u lošem društvu.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: TUZLA: Nestale dvije tinejdžerke, sestre Armina i Ermina

Post by nezaboravna » 04 Jul 2012, 17:27

Koji problemi s dijecom zaista,ne znam koliko su roditelji ovom kumovali ili lose ocijene u skoli???????????Ovo su god. puberteta veoma opasne. :( :(
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: TUZLA: Nestale dvije tinejdžerke, sestre Armina i Ermina

Post by Krokodil Behko » 04 Jul 2012, 17:36

Istina je negdje na pola puta.
Hem su ove dvije, htjele pobjeći, hem im je neko požurio, pružiti pomoć
vjerovatno iz neke koristi. Možda se nekada razjasni sve.
online

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests