Skromnost

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Skromnost

Post by Nole » 15 Feb 2016, 10:32

Nole wrote:Za skromnost ljudi obično kažu da je vrlina...jbg meni je mana, preterano sam skroman :sram

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Skromnost

Post by Nole » 15 Feb 2016, 10:33

Mala_Mu wrote:
Nole wrote:Za dkromnost ljudi obično kažu da je vrlina...jbg meni je mana, preterano sam skroman :sram

nije tema, hajmo lagati :ble
Moja skromnost mi ne dozvoljava da ti adekvatno odgovorim :ble

SisterIbrahim
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 760
Joined: 10 Feb 2016, 09:24
Status: Offline

Re: Skromnost

Post by SisterIbrahim » 15 Feb 2016, 10:35

Mirelam wrote:Nisi bila skromna nego skrta.Zao ti bilo dati 50 maraka za hecima.:ooo
A da čovjek ode privatniku bila bi obrnuto.. Pa sta fali domu zdravlja...mislim da je pitanje vise sta drustvo odobrava. Ako smo isti, skupa smo skromni. Bez obzira na tome sto nema objasnjenja. Ako imaš vise od nekog... Ako odatupas nisi.
Ili na primjer drustveni status.. Nema objasnjenja neceg sto ne postoji... Nema odobravanja.. Samo podijele... Nekog sa jeftinijim obraduje privjesak od 2Km, to se odobrava. Dok je neshvatljivo da nekog ko ima sta ja zn dzipa obraduje crtez djeteta. Non stop se pravi razlika i odstupanje.. A niko objašnjava sta je skromnost kroz razne zivotne situacije.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Skromnost

Post by Socrates » 15 Feb 2016, 10:43

SisterIbrahim wrote:
Mirelam wrote:Nisi bila skromna nego skrta.Zao ti bilo dati 50 maraka za hecima.:ooo
A da čovjek ode privatniku bila bi obrnuto.. Pa sta fali domu zdravlja...mislim da je pitanje vise sta drustvo odobrava. Ako smo isti, skupa smo skromni. Bez obzira na tome sto nema objasnjenja. Ako imaš vise od nekog... Ako odatupas nisi.
Ili na primjer drustveni status.. Nema objasnjenja neceg sto ne postoji... Nema odobravanja.. Samo podijele... Nekog sa jeftinijim obraduje privjesak od 2Km, to se odobrava. Dok je neshvatljivo da nekog ko ima sta ja zn dzipa obraduje crtez djeteta. Non stop se pravi razlika i odstupanje.. A niko objašnjava sta je skromnost kroz razne zivotne situacije.
U toj konkretnoj situaciji, ako ti novac nije problem, ispala si skrta. Plus, ispala si nepristojna u domu zdravlja. Ni to ti nije bilo dosta. Ispricala si sve nama na temi o skromnosti, pa si ispala I off topic.
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Skromnost

Post by storm » 15 Feb 2016, 10:47

SisterIbrahim wrote:
Mirelam wrote:Nisi bila skromna nego skrta.Zao ti bilo dati 50 maraka za hecima.:ooo
A da čovjek ode privatniku bila bi obrnuto.. Pa sta fali domu zdravlja...mislim da je pitanje vise sta drustvo odobrava. Ako smo isti, skupa smo skromni. Bez obzira na tome sto nema objasnjenja. Ako imaš vise od nekog... Ako odatupas nisi.
Ili na primjer drustveni status.. Nema objasnjenja neceg sto ne postoji... Nema odobravanja.. Samo podijele... Nekog sa jeftinijim obraduje privjesak od 2Km, to se odobrava. Dok je neshvatljivo da nekog ko ima sta ja zn dzipa obraduje crtez djeteta. Non stop se pravi razlika i odstupanje.. A niko objašnjava sta je skromnost kroz razne zivotne situacije.
Pa eto ti jedan primjer:

ja dugo radim svoj posao i mislim, da dosta poznajem proces i materiju....pa mi radnik ukaže, da se nešto može i na drugi način uraditi, bolje, brže, efikasnije....
E ja ako sam skroman to ću razmotriti i bespogovorno prihvatiti ako uvidim da je u pravu.
Ako ne.....neskromno ću mu priopćiti,da je on tu, da radi a ne da misli :oo ( kako obično ide dialog vlasnik firme- radnik)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Skromnost

Post by Nole » 15 Feb 2016, 10:53

storm wrote:
SisterIbrahim wrote:
Mirelam wrote:Nisi bila skromna nego skrta.Zao ti bilo dati 50 maraka za hecima.:ooo
A da čovjek ode privatniku bila bi obrnuto.. Pa sta fali domu zdravlja...mislim da je pitanje vise sta drustvo odobrava. Ako smo isti, skupa smo skromni. Bez obzira na tome sto nema objasnjenja. Ako imaš vise od nekog... Ako odatupas nisi.
Ili na primjer drustveni status.. Nema objasnjenja neceg sto ne postoji... Nema odobravanja.. Samo podijele... Nekog sa jeftinijim obraduje privjesak od 2Km, to se odobrava. Dok je neshvatljivo da nekog ko ima sta ja zn dzipa obraduje crtez djeteta. Non stop se pravi razlika i odstupanje.. A niko objašnjava sta je skromnost kroz razne zivotne situacije.
Pa eto ti jedan primjer:

ja dugo radim svoj posao i mislim, da dosta poznajem proces i materiju....pa mi radnik ukaže, da se nešto može i na drugi način uraditi, bolje, brže, efikasnije....
E ja ako sam skroman to ću razmotriti i bespogovorno prihvatiti ako uvidim da je u pravu.
Ako ne.....neskromno ću mu priopćiti,da je on tu, da radi a ne da misli :oo ( kako obično ide dialog vlasnik firme- radnik)
Mene moji skromno odjebu...ako znaš bolje stani za mašinu...ma radi burazeru kako hoćeš al danas moramo isporučiti toliko i toliko proizvoda...i opet me radnik skromno upita u čemu je problem? Sedi tamo na internet i ne smetaj :oo
Jbg oni su za mašinama a ne ja i znajuih kako dišu...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Skromnost

Post by Krokodil Behko » 15 Feb 2016, 10:54

Socrates wrote:Tako da ti, SisterIbrahim, prosto receno, gubis vrijeme.

To da li je Krokodil sa Bosanskog Foruma skroman ili ne zato sto nosi skupu obucu je nevazno. Covjek trosi svoje pare, obuca mu odgovara vise od jeftinije obuce, cak I iz zdravstvenih razloga.
Ko smo mi da to komentarisemo?
Baš tako.
Svako zna svoje potrebe, iz ovih ili iz onih razloga. Nismo svi isti. Npr, neko osjeća da treba biti vegetarijanac, a nekom (meni) doktori kažu, da u skladu sa zarađenom lezijom nerva i neuropatijom, to je zadnje što bih trebao uraditi, a zbog vitamina B12. Sad još ispadnem i rastrošan, jer kupujem ćevape, šnicle itd :D.

Ili recimo, ako možemo kvalitet i sigurnost u životu dići na veći level, pomoću novca, to nije neskromnost. Svjedoci smo strašne saobraćajke, prije desetak dana, kad su ono troje u Toyotinom terencu preživjeli samo zato što je to terenac/jako vozilo.

Osim toga, samo je Fadil Premijer nadležan da odredi ko je skroman, a ko ne :plavi
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Skromnost

Post by Lebowski » 15 Feb 2016, 10:55

Skromnost je kad možete uzeti 4 žene a vi uzmete samo jednu
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Skromnost

Post by mehaning » 15 Feb 2016, 10:56

Lebowski wrote:Skromnost je kad možete uzeti 4 žene a vi uzmete samo jednu
Ne. To je racionalnost... :lud

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Skromnost

Post by storm » 15 Feb 2016, 10:57

Lebowski wrote:Skromnost je kad možete uzeti 4 žene a vi uzmete samo jednu
Eto ga na, odosmo na religiju opet :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Skromnost

Post by Nole » 15 Feb 2016, 10:58

mehaning wrote:
Lebowski wrote:Skromnost je kad možete uzeti 4 žene a vi uzmete samo jednu
Ne. To je racionalnost... :lud
Normalno...čuj četri žene i još ako se uortače...pa najebo bih burazeru. Nekad mi je i ova jedna previše

SisterIbrahim
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 760
Joined: 10 Feb 2016, 09:24
Status: Offline

Re: Skromnost

Post by SisterIbrahim » 15 Feb 2016, 11:41

Socrates wrote:
SisterIbrahim wrote:
Mirelam wrote:Nisi bila skromna nego skrta.Zao ti bilo dati 50 maraka za hecima.:ooo
A da čovjek ode privatniku bila bi obrnuto.. Pa sta fali domu zdravlja...mislim da je pitanje vise sta drustvo odobrava. Ako smo isti, skupa smo skromni. Bez obzira na tome sto nema objasnjenja. Ako imaš vise od nekog... Ako odatupas nisi.
Ili na primjer drustveni status.. Nema objasnjenja neceg sto ne postoji... Nema odobravanja.. Samo podijele... Nekog sa jeftinijim obraduje privjesak od 2Km, to se odobrava. Dok je neshvatljivo da nekog ko ima sta ja zn dzipa obraduje crtez djeteta. Non stop se pravi razlika i odstupanje.. A niko objašnjava sta je skromnost kroz razne zivotne situacije.
U toj konkretnoj situaciji, ako ti novac nije problem, ispala si skrta. Plus, ispala si nepristojna u domu zdravlja. Ni to ti nije bilo dosta. Ispricala si sve nama na temi o skromnosti, pa si ispala I off topic.
o ovome sam pisala jos ranije.. Primjer restorana .. Za odredjene ljude skromnost je sto neko mora cekati, znaci nije ni njegov izbor. Zato sto ce neki konobar prije posluziti nekog u odnosu na drugu. Pa ce doc s pricom znas skromnost je da bogati ustupi pravo drugom. Iako se ovdje radi o pravičnosti. Jer skromnost ne postoji. Iako se pokusava objasnit. A ono sto bi neko argumentirao sa da imaju dva konobara, isto nebi bila skromnost nego jednakost. Tako da.. Kad čovjek brani nesta treba znati objasnit a ne rec znas sisterko da ti ja objasnim TO TI JE ONO IZMEĐU OBRAZA I DRSKOSTI, OHOLOSTI I SIROKOGRUDNOSTI I NEIMASTINE, MORALA I LJUDSKOSTI, ZNAS TO JE ONOOOOOOO KAD ČOVJEK U SVAKOJ SITUACIJI OSTANE DOSTOJANSTVEN. I inda dodjem ja i pitam sta je to ONO.

SisterIbrahim
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 760
Joined: 10 Feb 2016, 09:24
Status: Offline

Re: Skromnost

Post by SisterIbrahim » 15 Feb 2016, 11:45

storm wrote:
Lebowski wrote:Skromnost je kad možete uzeti 4 žene a vi uzmete samo jednu
Eto ga na, odosmo na religiju opet :valja
Znaci njemu je skromnost. I skromna je osoba sto je osoba koja je uzela auto od 60 000. Jer kad skpntas mogla je dva od 30 000 :D

Il 10 polivnih od 2 hiljade pa nadalje.

SisterIbrahim
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 760
Joined: 10 Feb 2016, 09:24
Status: Offline

Re: Skromnost

Post by SisterIbrahim » 15 Feb 2016, 12:01

Krokodil Behko wrote:
Socrates wrote:Tako da ti, SisterIbrahim, prosto receno, gubis vrijeme.

To da li je Krokodil sa Bosanskog Foruma skroman ili ne zato sto nosi skupu obucu je nevazno. Covjek trosi svoje pare, obuca mu odgovara vise od jeftinije obuce, cak I iz zdravstvenih razloga.
Ko smo mi da to komentarisemo?
Baš tako.
Svako zna svoje potrebe, iz ovih ili iz onih razloga. Nismo svi isti. Npr, neko osjeća da treba biti vegetarijanac, a nekom (meni) doktori kažu, da u skladu sa zarađenom lezijom nerva i neuropatijom, to je zadnje što bih trebao uraditi, a zbog vitamina B12. Sad još ispadnem i rastrošan, jer kupujem ćevape, šnicle itd :D.

Ili recimo, ako možemo kvalitet i sigurnost u životu dići na veći level, pomoću novca, to nije neskromnost. Svjedoci smo strašne saobraćajke, prije desetak dana, kad su ono troje u Toyotinom terencu preživjeli samo zato što je to terenac/jako vozilo.

Osim toga, samo je Fadil Premijer nadležan da odredi ko je skroman, a ko ne :plavi
Hvala bogu pa je Krokodil na vecoj intelektualnoj razini da mu čovjek ne mora objasnjavat sta je zašto napisano. Niti pripadamo kategoriji ljudi da nam je svejedno kako drugi zive. Nije nam svejedno kako razmišlja neko kamoli nešto drugo.. Nema odobravanja. I jos žalosnije objašnjenje za nesta sta branimo. Mimo. Mene. Ha kazem da ne postoji.

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests