Govor tela

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by rethna » 11 Feb 2017, 16:47

Pa moze svako :ccc
Question everything.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11329 times
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by spacebound » 11 Feb 2017, 19:57

2. Vi ste zaista kreativni

Vi volite druženja i skloni ste privući razne vrste ljudi. Vaši prijatelji vas vole zbog vaše iskrenosti i oštrog uma. Samopouzdani ste, istrajni i brzi što vas čini odličnim materijalom za poslovnog lidera. Ipak, ponekad vas na putu do uspeha sputava strah od neuspeha.

Ponekad trebate odobrenje i pohvalu drugih kao podsticaj za krenuti dalje, ali ipak nikada ne prestajete verovati u sebe i svoje sposobnosti. Svesni ste da neki ljudi koji vas okružuju mogu biti ljubomorni na vaš uspjeh pa vam zato ne pružaju podršku.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by rethna » 11 Feb 2017, 19:59

Mogla si samo broj napisati, pa bi procitali oni koji su zainteresovani :ooo
Question everything.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by Nice try » 11 Feb 2017, 20:00

posmatrac wrote:Vrlo zanimljivo ali mogu da budem i 1 i 2 i 3 , za razliku od mnogih sam svestrana osoba :zubi
Nevjerovatno.Kako to uspijevaš :respekt
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11329 times
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by spacebound » 11 Feb 2017, 20:01

@ rethna Pa, iovako ce procitati samo zainteresovani :ooo kojih cisto sumLJam da ima :D.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by rethna » 11 Feb 2017, 20:03

Ovako si htjela da iznudis :oo
Question everything.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3700 times
Been thanked: 3611 times
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by srculence7 » 26 Apr 2017, 01:19

Socijalni psiholozi tvrde da je kontakt očima najvažniji “kanal” neverbalne komunikacije i da se iz pogleda sve može naslutiti. I namere i osećanja.

Vizuelna komunikacija ima dve osnovne funkcije kojih vrlo često nismo svesni. Prva je izražajna, odnosno očima “prenosimo” stavove i emocije, dok je druga informacijska i “upravlja” našim društvenim susretima. To znači da nam pogledi i kontak očima omogućavaju da pošaljemo i “pročitamo” socijalne znake, da stavimo do znanja sagovorniku šta osećamo i mislimo, što, na kraju, bitno olakšava verbalnu komunikaciju.

PORUKE IZ MOZGA

Svaki put kada ljudi koriste mozak, oči se pomeraju. Desna strana mozga “zadužena” je za neopipljive stvari, njome opažamo boje, sanjarimo, slušamo muziku, osećamo ritam, maštamo, osećamo. “Levi mozak” bavi se jezikom, logikom, brojevima, analizama, svime onime što nazivamo teoretskim mišljenjem. Tako, ako je nečiji pogled usmeren na levu stranu, to vam pokazuje da je “aktivirao” vizuelno pamćenje, dok će vam “pogled udesno” otkriti da ste sagovorniku mnogo više od osobe sa kojom razgovara, da vas doživljava blisko i važno. Ako vidite nekoga čiji je pogled usmeren prema njegovoj levoj strani, niže prema levom ramenu, budite sigurni da u tom trenutku vodi razgovor sa sobom, da se prepustio “unutrašnjem dijalogu”. Ista je situacija i ako je nečiji pogled usmeren visoko gore u daljinu.

U “običnoj” komunikaciji zadržavanje pogleda na sagovorniku traje 3 sekunde, dok uzajamno gledanje nije duže od 1,5 sekundi,

U situacijama kada je kontakt očima previše dug, kada neko zuri u vas, a sigurni ste da nije zaljubljen, to stvara vrlo neprijatna osećanja, jer asocira na pretnju, tvrde stručnjaci iz ove oblasti.

Sa druge strane, kada neko izbegava vaš pogled, budite sigurni da skriva istinu ili da nešto želi da vam prećuti. Stručnjaci tvrde da je u razgovoru sa nekim ko nas laže kontakt očima jako kratak i ne “uzima” više od trećine vremena koje smo proveli zajedno.

Kako će kontakt očima “izgledati”, kako ćete nekog gledati, a kako on vas, zavisi od mnogo faktora – od prirode odnosa, od udaljenosti, teme razgovora, od toga da li slušate ili govorite, od osobina ličnosti i mnogo toga drugog.

Stručnjaci tvrde da se tokom interakcije dve osobe, namere, želje i odnosi mogu naslutiti na osnovu tri “mere” gledanja – trajanja pogleda, broja pogleda i prosečne dužine pogleda. Naime, tvrde da su međusobni kontakti očima ređi što je tema intimnija. Čak i ako sedimo sa najboljom prijateljicom i pričamo joj o emotivno potresnim situacijama i dešavanjima, retko ćemo imati kontakt očima. To je zato što joj verujemo i što podsvesno znamo da će nas slušati, pa nam pogledi nisu potrebni kako bismo “obezbedili” njenu pažnju. Ipak, što više volimo osobu sa kojom pričamo, duže ćemo je gledati kada je njen pogled usmeren u nešto drugo. Takođe, ređe ćemo u oči gledati osobu koja nam je fizički bliže.

Naučnici tvrde da dvostruko duže nekoga gledamo dok ga slušamo, nego dok mi govorimo. Savetuju da dok slušamo dužina pogleda ne sme da bude kraća od pet sekundi. Kada mi pričamo, kontakt očima sa sagovornikom ne traje duže od jedne sekunde, dok je dužina pogleda oko tri sekunde.

Ako je nečiji pogled fokusiran na predeo koji spaja naše oči i usta, budite sigurni da su teme službene i da se priča o poslu.

Takođe, poslovni razgovori zahtevaju češći kontakt očima, jer, u spuprotnom, ostavljate ustisak nesigurnosti i nervoze. Osobe koje češće gledaju u svoje sagovornike ocenjuju se kao aktivnije i dominantnije.

Prijatelji nas drugačije gledaju, pa njihov pogled luta od naših očiju do sredine grudnog koša.

Ako nečiji pogled luta po celom našem telu, neko nas “merka od glave do pete”, jako mu se dopadamo i to nam očima pokazuje. Dugi pogledi, kontakti očima koji traju i do minut, događaju se samo ako smo zaljubljeni. Gledanje je u ljubavi češće nego prilikom bilo koje druge socijalne interakcije. Pogledi govore mnogo više nego što bismo ikada mogli rečima da iskažemo. Nežnost je, tvrde stručnjaci, emocija koja se najlakše izražava pogledima i dodirima, reči su tu nemoćne i nepotrebne.

Ali Kembel, Life coach instruktor, autor knjige “Više od seksa”, tvrdi da pogledi bez sumnje otkrivaju da li je neko za vas zainteresovan seksualno. Tvrdi da je ključno prvih 45 sekundi od trenutka kada se muškarac i žena vide.

Ukoliko žena prvo pogleda u pod, a zatim pogledom “prošara” po prostoriji, i, na kraju, ponovo pogleda u muškarca, vrlo jasno je pokazala da je seksualno zainteresovana za njega. Ako žena skrene pogled u prvih 45 sekundi, pa zatim ponovo pogleda u muškarca, i to direktno u oči, i to je, takođe, siguran znak da ga želi.

Pogledi skrenuti u stranu ili nagore, poručuju vam da ste joj dosadni. Takođe, ako vas žena kratko pogleda u oči, a zatim refleksno pogleda prema gore ili nastavi da vas posmatra, ali gleda “kroz vas”, nemate previše šansi.

Osim što je iritantno ako nas neko kome pričamo ne gleda, to je i vrlo neučtivo. Istraživanja pokazuju da kada vas sagovornik ne gleda, a nešto vam govori, to umanjuje značaj njegovih reči za čak 65%, pa nećete obratiti pažnju i vrednovati njegovu priču čak i ako je izuzetno zanimljiva ili informativna. To je ponašanje koje ubedljivo najviše iritira ljude. Jedna anketa pokazala je da ljudi najviše mrze kada ih neko “ignoriše” pogledom tokom razgovora.

A posebno osobe koje mnogo trepću! Ispitanici su te pokrete doživeli kao da ih sagovornik “briše” iz misli i to im i pokazuje. “Normalno” treptanje je od 6 do 8 treptaja u minuti, a sve više od toga jako nervira i dekoncentriše sagovornike, pokazuju istraživanja.

Ukoliko se nečiji pogled susretne sa vašim često, odnosno ispuni oko dve trećine vremena koje ste zajedno proveli, to može značiti samo jedno – da ste njemu ili njoj jako prijatan sagovornik. Međutim, obratite pažnju i na zenice, jer ukoliko su sužene, pomenuti efekat se briše, i osoba koja vas gleda neprijateljski je raspoložena. Sužene zenice šalju vam poruku da vas neko izaziva, da želi da se raspravlja ili je ljut. To je poznati “pogled koji nišani” ili “zmijske oči”. Takođe, sužene zenice ukazuju na zabrinutost. Sa druge strane, kada smo ushićeni, srećni, kada vidimo nekoga koga volimo ili nam prija ono što slušamo, zenice se šire. Kada se previše uzbudimo zenice mogu da se rašire tako da budu četiri puta veće nego obično.
Kada žena gleda muškarca koji je zanima ili kojeg voli njene zenice duplo su šire nego što su inače. Deca, takođe, imaju šire i krupnije zenice koje im je priroda “dala” kako bi lakše privukla pažnju i naklonost odraslih.

Takođe, i obrve mogu biti prilično dobar putokaz. Podignute su znak da se neko interesuje za ono što govorite, dok su spuštene znak slabog zanimanja.

Stručnjak za govor tela Majkl Argul tvrdi da se kontaktom očima čak može izazvati ljubav! Naime, da biste izgradili prisnu vezu sa nekim, da biste izazvali prijatna i nežna osećanja, čak i ljubav, vaši pogledi trebalo bi da se susreću od 60% do 70% vremena koje provodite zajedno. Dugi pogledi slaće tom nekom poruku da ga volite i njegova podsvest će polako početi da razvija naklonost ka vama.

(Gestikulacija i karakter-govor tela)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3700 times
Been thanked: 3611 times
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by srculence7 » 14 May 2017, 02:53

Šta položaj nogu tokom sedenja otkriva o nama

Image

A položaj

Ljudi sa ovim položajem smatraju da ukoliko zanemare svoje probleme, da će oni prosto nestati. Svoje obaveze vole da prebacuju drugima kako ne bi gubili vreme.Sa ovakvim osobama je vrlo lako komunicirati i nisu dosadni. Vrlo su šarmantni i kreativni. Malo su detinjasti ali nikada se ne stide da sednu kako njima odgovara.

B položaj

Ljudi sa ovom pozom su sanjari i imaju razvijenu maštu. Zbog raznih inovativnih ideja su cenjeni na svom radnom mestu. Ne vole rutinu, često putuju i upoznaju nove ljude.Nemaju problem da počnu stvari od početka kada im ne ide dobro. Oni takođe nikada ne gube vreme u vezama koje ih ne čine srećnim ili na poslove koji troše njihovu pozitivnu energiju
Često ne razmišljaju o onome što govore, pa tek kasnije shvate koje su posledice njihovih reči


C položaj

Ljudi koji vole ovaj položaj nogu, znaju šta je pravi komfor. Ove osobe su vrlo izbirljive i hirovite.
Kada nešto žele da kupe o tome razmišljaju danima jer žele da donesu pravu odluku,bilo da je reč o odabiru parfema, odeće, obuće ili nameštaja.Ovi ljudi su hronično neorganizovani, ali oni znaju kako da funkcionišu u svom haosu. Teško se fokusiraju i misli im često odlutaju. Ponekada deluju previše arogatno.

D položaj

Osobe u ovom položaju su one koje ne vole da kasne, a teško podnose i kada kasni neko drugi. Jako su pametni, inteligentni, ranjivi, smatraju da je loš mir bolji od dobre svađe. Ne vole kada neko drugi demonstrira svoja osećanja u javnosti i jako su pedantni po prirodi.

E položaj

Oni koji vole ovaj položaj brzo ulaze u brak ali ne žure da dobiju potomstvo pre nego što završe sve oko obrazovanja ili karijere. Vole da istraju u svemu što započnu i njima je izuzetno važno kako izgledaju. Nemaju problem da izraze svoje emocije pa su ponekad i previše grubi kada treba da se suoče sa drugima. Sa njima je druženje slično bojnom polju i uvek su oprezni. Teško podnose kritike i to shvataju kao napad na njihovu ličnost.Njihov dom je njihovo utočište i samo su tamo opušteni.

(fokuzz.com)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by Nice try » 14 May 2017, 08:00

B većinom,mada se ne bih složila sa svime u tekstu za to slovo,a ponekad,nesvjesno i A.kad se udubim u neko čitanje za kompjuterom i sl. :zubi
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11329 times
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by spacebound » 14 May 2017, 08:57

Ja gdje god i kad god mogu sjedim na nogama :valja tako da sam ovdje izostavljena :auf

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by Nice try » 14 May 2017, 08:58

spacebound wrote:Ja gdje god i kad god mogu sjedim na nogama :valja tako da sam ovdje izostavljena :auf
To je posebna kategorija :valja
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by Chloe » 14 May 2017, 09:12

B s tim da mi je merak kad sam na stolici kao npr. sad, sjediti na nogama ... :zubi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by greeneyes » 14 May 2017, 09:44

C

Mada fali polozaj kad stavis ispruzenu nogu preko noge pa ih pod stolom, sebicno, poturis na tudji teritorij ::oo
Samo sabura

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by Mutevelija » 14 May 2017, 12:07

Nisam jednom isprljo neku zenu tako patikom ona se nasloni u nicij prostor i nasloni se na patiku i isprlja rame, kad sam sidJeo u dvorani

Ima moj polozaj slican dvici samo jednu nogu stavis preko koljena iznad clanka na koljeno
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by Bla » 14 May 2017, 12:19

spacebound wrote:Ja gdje god i kad god mogu sjedim na nogama :valja tako da sam ovdje izostavljena :auf
A ja na leđima :lupa
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6781 times
Status: Online

Re: Govor tela

Post by Julia-Klara » 14 May 2017, 12:23

ja sjedim ko D
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by Hannibal » 14 May 2017, 12:48

ja b i c
🐽

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11329 times
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by spacebound » 14 May 2017, 13:12

Bla wrote:
spacebound wrote:Ja gdje god i kad god mogu sjedim na nogama :valja tako da sam ovdje izostavljena :auf
A ja na leđima :lupa
:valja

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by Heidi » 14 May 2017, 15:07

Napolju B kod kuce C :D. :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Govor tela

Post by SPINERKA » 14 May 2017, 15:38

:hihi

..vani i dok sam za kompom


Image
Image

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests