Fizička ili psihička bol?

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Fizička ili psihička bol?

Post by Sheval » 07 Mar 2012, 13:47

Psihičku bol mi nanosi ta spoznaja da danas postoji internet...da svaki lik koji nikad nije vidio pi*ku,koji nikad nije bio u kafani i vodio ozbiljnu diskusiju bez obzira na posljedice...sada je taj isti veliki jebach i veliki poznavaoc društveno-političkih situacija.
Sve neki eksperti za žene,sve neki demagozi,internet ratnici....a u stvari obični cvikeraši.
Hvala Bogu,prošao sam ulicu u svoje vrijeme,upoznao sve čari života...u svoje vrijeme,i na svojoj koži.
I ta psihička bol,to nije nešto dugotrajno,možda i nije psihička...jer su mi ti likovi smiješni...čine me sretnim :D

Ruana
Status: Offline

Re: Fizička ili psihička bol?

Post by Ruana » 11 Feb 2013, 00:27

Probala i jedno i drugo, fizicku bol lijece doktori, a psihicku vrijeme i mi.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Fizička ili psihička bol?

Post by Julia-Klara » 11 Feb 2013, 09:43

Fizicka bol-pala, kost palca "uletjela" u saku,nokat "uletio" u prst...Nazivo cupali palac iz sake, onda probili iglom nokat na jednom mjestu pa ond ai njega cupali iz prsta-sve "nazivo",bez anestezije. Bol nesnosna! Proslo sve zajedno za nekih 10ak dana uz nekoliko apaurina , i spavanje.Doktor mi doa apaurine jer ne bih lako mogla podnijeti bol...Hvala mu na tome...Znaci 10 dana

Psihicka bol-traje, i traje,i traje .... ;)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Fizička ili psihička bol?

Post by Luna. » 11 Feb 2013, 09:46

svaka fizicka bol mi je podnosljivija od psihicke...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Fizička ili psihička bol?

Post by Lanci » 11 Feb 2013, 17:45

Gora je psihicka bol.a zasto, zato sto fizicka bol prodje,a psihicka ostaje jako dugo
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Fizička ili psihička bol?

Post by sann » 11 Feb 2013, 19:52

.....ni jednu ni drugu niko ne zeli,al,sta bi zivot bio,da nas postedi boli,ma kakva ona bila...nemoguce je,osjecaje iskljuciti,i ne osjecati..
Tesko je to odrediti,fizicka bol,kazu prolazna,jeste trenutna,ali ako duze vremena,osjecate to,onda je ne snosljiva,isto tako i psihicka.
Po meni je laksa psihicka,tj,lakse je podnosim...ne mislim na stvari koje me opterecuju,koje mi nanose bol takve vrste,i to je to. :cudi
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Fizička ili psihička bol?

Post by Julia-Klara » 12 Feb 2013, 08:31

sann wrote:.....ni jednu ni drugu niko ne zeli,al,sta bi zivot bio,da nas postedi boli,ma kakva ona bila...nemoguce je,osjecaje iskljuciti,i ne osjecati..
Tesko je to odrediti,fizicka bol,kazu prolazna,jeste trenutna,ali ako duze vremena,osjecate to,onda je ne snosljiva,isto tako i psihicka.
Po meni je laksa psihicka,tj,lakse je podnosim...ne mislim na stvari koje me opterecuju,koje mi nanose bol takve vrste,i to je to. :cudi
:jupi sann napisala post bez pjesme i bez slike...samo slova :jupi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Fizička ili psihička bol?

Post by Krokodil Behko » 12 Feb 2013, 09:05

E da mi je znati, šta bi rekli na ovu temu u sred zubobolje.
online

Ruana
Status: Offline

Re: Fizička ili psihička bol?

Post by Ruana » 12 Feb 2013, 09:12

Krokodil Behko wrote:E da mi je znati, šta bi rekli na ovu temu u sred zubobolje.
A tek kad radas dijete od 4,5 kg.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Fizička ili psihička bol?

Post by Luna. » 12 Feb 2013, 09:44

Ruana wrote:
Krokodil Behko wrote:E da mi je znati, šta bi rekli na ovu temu u sred zubobolje.
A tek kad radas dijete od 4,5 kg.
mene upravo boli zub a rodila sam i dijete od skoro 4,5 kg :) i opet kazem, da mi je psihicka bol teza...
fizicka je trenutna intenzivnija ali krace traje... najbolje mi pomaze ako imam neku psihicku bol pa me onda nesto zaboli i uspije za to vrijeme potisnut psihicku bol...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Fizička ili psihička bol?

Post by STrendzer » 12 Feb 2013, 10:02

Luna. wrote:
Ruana wrote:
Krokodil Behko wrote:E da mi je znati, šta bi rekli na ovu temu u sred zubobolje.
A tek kad radas dijete od 4,5 kg.
mene upravo boli zub a rodila sam i dijete od skoro 4,5 kg :) i opet kazem, da mi je psihicka bol teza...
fizicka je trenutna intenzivnija ali krace traje... najbolje mi pomaze ako imam neku psihicku bol pa me onda nesto zaboli i uspije za to vrijeme potisnut psihicku bol...

a sta to tebe tako psihicki boli?...deder ti to meni fino objasni pa ce burek smislit nacina kako da ti "fizickim" tretmanom uklonim i te psihicke tegobice...jednostavno,zaboravit ces :p
:oo

Ruana
Status: Offline

Re: Fizička ili psihička bol?

Post by Ruana » 12 Feb 2013, 10:32

Psihicku bol razumijem, ako je neko izgubio nekog svog, to zaista boli do kraja zivota.
A sto se tice "ljubavnih jada" to je za mene gubljenje vremena, nijedan muskarac nije vrijedan da bih ja patila za njim.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Fizička ili psihička bol?

Post by Luna. » 12 Feb 2013, 10:54

camargue wrote:
Luna. wrote:
Ruana wrote:
A tek kad radas dijete od 4,5 kg.
mene upravo boli zub a rodila sam i dijete od skoro 4,5 kg :) i opet kazem, da mi je psihicka bol teza...
fizicka je trenutna intenzivnija ali krace traje... najbolje mi pomaze ako imam neku psihicku bol pa me onda nesto zaboli i uspije za to vrijeme potisnut psihicku bol...

a sta to tebe tako psihicki boli?...deder ti to meni fino objasni pa ce burek smislit nacina kako da ti "fizickim" tretmanom uklonim i te psihicke tegobice...jednostavno,zaboravit ces :p
:oo
ne boli me trenutno, osim zuba, nista :) ai da boli, ne znam kako bi ti izlijecio... jedino :sado :pusi

@ruana, nismo svi isti. kad neko blizak umre, to je najveca psihicka bol, jer je gubitak nedoknadiv...
psihicka bol zbog ljubavi, po meni, je jako teska. prilicno sam imuna na tu vrstu bolesti, al´ kad me obori, onda padam u haljine... ali ima i drugih stvari kad te dusa zaboli:kad te povrijedi neko od familije npr., kad se razocaras u nekog bliskog
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Fizička ili psihička bol?

Post by Krokodil Behko » 02 Sep 2014, 07:57

Luna. wrote:
camargue wrote:
Luna. wrote:
Ruana wrote:
A tek kad radas dijete od 4,5 kg.
mene upravo boli zub a rodila sam i dijete od skoro 4,5 kg :) i opet kazem, da mi je psihicka bol teza...
fizicka je trenutna intenzivnija ali krace traje... najbolje mi pomaze ako imam neku psihicku bol pa me onda nesto zaboli i uspije za to vrijeme potisnut psihicku bol...

a sta to tebe tako psihicki boli?...deder ti to meni fino objasni pa ce burek smislit nacina kako da ti "fizickim" tretmanom uklonim i te psihicke tegobice...jednostavno,zaboravit ces :p
:oo
ne boli me trenutno, osim zuba, nista :) ai da boli, ne znam kako bi ti izlijecio... jedino :sado :pusi

Moraš razlikovati bol i svrab :valja :valja
online

User avatar
Rabiosa
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2232
Joined: 18 Aug 2014, 16:21
Location: Na metli
Status: Offline

Re: Fizička ili psihička bol?

Post by Rabiosa » 02 Sep 2014, 23:25

Fizicka, ofkors.
Pitanje je kategorije - "Koja rijeka tece ispod Savskog mosta".:D
Aktiviram se na dodir.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Fizička ili psihička bol?

Post by Calla » 04 Sep 2014, 11:13

Neka ih,i fizickih i psihickih,ali nijedna ne bi trebala predugo da se zadrzi kod nas ,,
otjerajte ih od sebe po kratkom postupku,kako god znate,,!!!

ima jedna poslovica na Njemackom koja kaze
Schmerz ist Gottes größtes Geschenk an die Menscheit!!,,(da je bol najveci bozji poklon za ljude)
Paul Brand
e sadaa rastumacite kako vam je volja !!:)
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: Fizička ili psihička bol?

Post by Veca » 04 Sep 2014, 11:19

...to je znak da si ziv! :djed ...i da postojis!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Fizička ili psihička bol?

Post by laganini » 04 Sep 2014, 13:21

ne podnosim ni jednu vrstu boli...ako bi se odlučio koju rađe glasam za psihičku...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Fizička ili psihička bol?

Post by Biba » 22 Feb 2015, 01:10

psihička bol nije nialo smiješna, duševnu bol su pjesnici davno opisali...ako postoji pakao na zemlji i u duši onda je to depesija, samo mnogi ljudi ne znaju zapravo šti je to...čak ni mnogi mnogo obrazovani, znaju reci da oni nemaju vremena biti depresivni i da treba pozitivno razmišljati...teška depresija ne može pozitivno razmišljati jer ta bolest upravo udara na volju čovjeka, nema volje ni za čim a velika teškoća je totalni gubitak energije...teška patnja postoji i puno je teža duševna od fizičke boli...ja sam proivjela obje, mogu jako dobro trpjeti fizičku bol...a s duševnom sam se naučila nositi...neusporedivo je teža duševna bol..moja uma kad joj je sin poginuo nije se znala s groblja kući vratiti...ali sve to popusti i čovjek se oporavi, naravno da mora prvo i sam sebi željeti pomoći...tko tu bol nije doživio, teško može to zamisliti...ogrotomna je razlika između pojmova -biti depresivan i pojma - klinička teška depresija...to je patnja koju neki nažalost ne mogu podnositi ...znam da je ne tako davno sebi presudio poznati glumac...saznap je da boluje još i od Parkinsonove...nije više mogao...a mnogi su ljudi skloni osuđivati one koji se odluče na takav tragičan čin...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Fizička ili psihička bol?

Post by Calla » 24 Feb 2015, 11:11

Salahudine ,,samo ti pisi te osjecaje ,,nesto ce ti pasti na um kako ces to pojasniti
pa ces jos bolje upoznati tihog unutarnjeg ubicu i ne dozvoli mu da te vuce za nos hrvaj se sto vise mozes sa njim i uocit ces svakodnevnu pobjedu !
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests