Snovi koji ukazuju na psihičke probleme

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3700 times
Been thanked: 3611 times
Status: Offline

Snovi koji ukazuju na psihičke probleme

Post by srculence7 » 04 Nov 2016, 22:27

Image

8 najčešćih snova koje svi sanjamo i koji nam ukazuju na probleme sa našom psihom:

Dešava se skoro svakome da na kraju dana legne u krevet i očekuje da se odmori uz mirne snove. Međutim, ponekad snovi potraju dugo i mogu da budu vrlo uznemirujući. Snovi nisu uvek beznačajni i stručnjaci kažu da za to postoje različita objašnjenja.

1. Neko vas juri

Ako sanjate da vas neko juri, onda znači da ste u situaciji koja je emotivno opasna i dobra je stvar da to sanjate, kao biste mogli da uradite nešto povodom toga. Možda se osećate anksiozno, krivo ili pod stresom zbog situacije koju ne možete ili ne želite da rešite. Sve zavisi od toga ko vas juri. Ako je to neki stranac, onda znači da ste u potrazi za razrešenjem nekog problema. Ako vidite osobu ili živitinju koju možete da zapamtite, njihov izgled može da vam kaže nešto o vašoj stvarnosti. Jedan čovek je sanjao aligatorovu glavu i u stvarnosti je patio od bolesti, međutim to nije rekao svojim voljenima.

2. Kašnjenje

Ako vam predstoji bitan događaj, a da ste preopterećeni obavezama, možda ćete sanjati da kasnite negde. Izvan bukvalnog tumačenja, ovo znači da osećate kao da vam fali neki bitan deo života zbog vremana koje vam je na raspolaganju. Pokušajte da vidite koje stvari možete da poboljšate i koje rupe možete da ispravite.

3. Nagi u javnosti

Još jedan čest san u kome ste nagi u javnosti, na poslu ili u školi. Ovo može da znači da se osećate anksiozno i ranjivo zbog vaše moći odbrane koja je opala i brinete se da li će vas neko osuđivati. S druge strane, takođe može da znači da želite da se istaknete ili da budete primećeni. Ako se sami obnažite u snovima, onda znači da se lečite od bolesti ili okrećete novi list.

4. Padanje

Ovo je najčešći san kod ljudi. Prema više izvora, ovo znači da ste izgubili kontrolu nad nečim u životu ili da ga zapostavljate. Ovo uključuje vašu porodicu, finansije, ljubavni život, školu, posao ili kombinaciju stvari. Snovi služe kao podsetnik da obratite pažnju na ove stvari. Značenje ovakvih snova ne znači da su negativni. Ako osećate mir dok padate, bez obzira na brzinu, ovo označava neočekivanu promenu koja vam ide u korist. Većina ovih snova nema kraj, ali ako se dočekate na noge znači da ste prevazišli prepreke.

5. Tažak test u školi

Dekoder snova i psihički medijum Kreg Hamilton-Parker kaže da ako sanjate da imate test i da ste pritom pod stresom, znači da vam fali samopoštovanje, osećate da niste prirasli tom poslu. Ovo može biti u školi ili na poslu. Drugi stručnjaci kao što je Loren Lorens veruju da ovakve snove često imaju perfekcionisti. Zauzvrat, potrebno je da verujete u svoje sposobnosti i suočite se sa tim da ste dali sve od sebe, kakve god bile posledice.

6. Neverstvo

Neverstvo u snovima je često, ali uznemirujuće. Možda se probudite besni ili u znoju i tenzija između vas i vašeg partnera u stvarnom životu može da potraje i par dana, čak iako se ništa nije dogodilo. Ako sanjate neverstvo, ne skačite tako brzo u zaključke. Možda ste samo gledali na TV-u kako je neko nekoga varao ili vam se neki prijatelj otvorio i ispričao svoje smelo ponašanje. Ako osećate da je ovo povezano sa vašim stvarnim osećanjima, onda znači da vaš partner provodi mnogo vremena na poslu, u hobijima ili sa drugim ljudima. Čak štaviše, možda osećate kako mu ne verujete.

7. Upoznavanje poznate ličnosti

Tumačenja upoznavanja poznate ličnosti su raznovrsna. Jednostavan razlog za to može biti ako ste je skoro videli u nekom filmu ili emisiji. Još jedan način gledanja na to može da bude da naučite nešto istraživajući o toj osobi. Možda osoba ima neki kvaliitet sa kojim možete da se uporedite ili želite da budete kao ona. Možda želite da imate iste kvalitete po kojima ćete biti prihvaćeni.

8. Ispadanje zuba

Prema rečima Jana Volasa, eksperta za snove, ako sanjate da vam ispadaju zubi onda znači da u stvarnom životu doživljavate da vam nivo samouverenosti opada. Možda se nalazite u situaciji u kojoj želite da istaknete svoju moć, ali se plašite da to ne uznemiri druge. Rešenje bi bilo da izgradite za sebe hrabrost i da "jasno i čvrsto navedete svoje potrebe". Druga tumačenja uključuju anksioznost i zabrinutost zbog predstave o sebi.

fokuzz.com
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Snovi koji ukazuju na psihičke probleme

Post by dr laganini » 04 Nov 2016, 22:34

..imam samo jedan problem sa snom..beskonačno mi se vrti jedna scena..

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3700 times
Been thanked: 3611 times
Status: Offline

Re: Snovi koji ukazuju na psihičke probleme

Post by srculence7 » 04 Nov 2016, 22:40

Ti snovi koji se ponavljaju takođe ukazuju na to da si uznemiren, to se često dešava i kada očekujemo neki bitan događaj...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Snovi koji ukazuju na psihičke probleme

Post by Socrates » 04 Nov 2016, 22:45

Ja stalno sanjam da letim.

Onako lezerno, okrenut na ledjima. Lebdim. Plivam Ledjno. Ili Lebdim Ledjno.

Ali, najbolji trenutak je kad se otisnem od zemlje. Neponovljivo.
. . . . . . . . .

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Snovi koji ukazuju na psihičke probleme

Post by dr laganini » 04 Nov 2016, 22:46

srculence7 wrote:Ti snovi koji se ponavljaju takođe ukazuju na to da si uznemiren, to se često dešava i kada očekujemo neki bitan događaj...
...mislim ne noćima nego u jednoj noći beskrajna su ponavljanja..i u snu me to izludi..

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Snovi koji ukazuju na psihičke probleme

Post by STrendzer » 04 Nov 2016, 22:52

zadnje vrijeme ne,ali prije toga sam ponekad,mozda i malo cesce sanjao lavove koji me na neki nacin proganjaju... i uvijek se nekako iscupam,ali sve to me kostalo loseg sna..hmm...

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Snovi koji ukazuju na psihičke probleme

Post by Socrates » 04 Nov 2016, 22:56

Kad si proganjan od lavova to je pozitivno. :oo

Kazu da su nekog Afrikanca ganjali lavovi I covjek oborio svjetski rekord u skoku u dalj kad je morao preskociti preko neke provalije da spasi zivot.

Nisu mu priznali jer niko nije zvanicno mjerio.
. . . . . . . . .

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Snovi koji ukazuju na psihičke probleme

Post by dr laganini » 04 Nov 2016, 23:02

Socrates wrote:Kad si proganjan od lavova to je pozitivno. :oo

Kazu da su nekog Afrikanca ganjali lavovi I covjek oborio svjetski rekord u skoku u dalj kad je morao preskociti preko neke provalije da spasi zivot.

Nisu mu priznali jer niko nije zvanicno mjerio.
..vrbovali su ga posli za atletiku ali nije moga ni četri.. :pusi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5508 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Snovi koji ukazuju na psihičke probleme

Post by Maja » 04 Nov 2016, 23:05

Imam lude snove i luda sam.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Snovi koji ukazuju na psihičke probleme

Post by dr laganini » 04 Nov 2016, 23:09

..volim iskrenost :ok

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Snovi koji ukazuju na psihičke probleme

Post by STrendzer » 04 Nov 2016, 23:17

vise puta letim...to je tako praaaaaavi osjecaj da je za ne opisati...iako i u snu znam da to kofol neide i to mi je jasno ali ja uhvatim kao neki zalet i letim,letim ...a meni drago .. :)

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Snovi koji ukazuju na psihičke probleme

Post by dr laganini » 04 Nov 2016, 23:19

..jeli bosna air..opasno :hm

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Snovi koji ukazuju na psihičke probleme

Post by STrendzer » 05 Nov 2016, 00:01

dr laganini wrote:..jeli bosna air..opasno :hm
:maja :maja ...... :pracka

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Snovi koji ukazuju na psihičke probleme

Post by Heidi » 05 Nov 2016, 01:49

Ja uvijek sanjam da mi neko pori duseke i krade pare :hm
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3700 times
Been thanked: 3611 times
Status: Offline

Re: Snovi koji ukazuju na psihičke probleme

Post by srculence7 » 05 Nov 2016, 02:01

Snovi o letenju mogu takođe biti vezani za duhovne aspiracije. Nebo je simbol spiritualnosti, mira i nove nade za nadolazeće događaje u životu snevača. U nekim slučajevima čak se dešava i susret sa svojim duhovnim vodičem na nebu, u obliku anđela, vila ili ptica. U tom slučaju slušajte veoma pažljivo reči njihove mudrosti, i dozvolite im da vas vode na putu života.
Juriti kroz vazduh, osećati vetar, osećati savršenu slobodu – to je verovatno najpoželjniji san svih ljudi kroz vekove. Iako ova vrsta motiva u snovima može da uključuje bekstvo iz neke neprijatne situacije, snovi o letenju brzo postaju ispunjeni radošću i srećom.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Snovi koji ukazuju na psihičke probleme

Post by toxic » 05 Nov 2016, 02:08

Ja se svojih snova skoro nikad ne secam.
Cesto mi se desi da imam napad smeha u snu, i to me probudi, al' pojma nemam sta sam sanjala.
Isto tako i trzanje dok spavam. Nekad mlatnem nogama pa samu sebe prepadnem :oo
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3700 times
Been thanked: 3611 times
Status: Offline

Re: Snovi koji ukazuju na psihičke probleme

Post by srculence7 » 05 Nov 2016, 02:34

toxic, ništa strašno, to je samo zbog stresa, motorna napetost, to se dešava jer podsvest ostaje budna i dok spavamo.
Nije loša topla kupka pre spavanja ili neki čaj za smirenje nervne napetosti-kantarion, majčina dušica, lipa ili lavanda...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Snovi koji ukazuju na psihičke probleme

Post by toxic » 05 Nov 2016, 02:55

Imam neke rituale pred spavanje :oo
Bas cu probati i to s cajem, hvala srcule:)
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Snovi koji ukazuju na psihičke probleme

Post by Dust » 05 Nov 2016, 03:58

Jako rijetko sanjam, mozda par puta godisnje. Kao dijete I tinejdzer snovi su bili cesti, a valjda se to s godinama mijenja I nestaje.
P. S. Ja sam cula da je zube jako lose sanjati I da takvi snovi cesto predkazuju smrt.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7019 times
Been thanked: 11325 times
Status: Offline

Re: Snovi koji ukazuju na psihičke probleme

Post by spacebound » 05 Nov 2016, 07:02

Od svih gore navedenih mislim da samo nisam sanjala da sam gola u javnosti, a ovi snovi s kašnjenjem i usporenim hodom, ono zakoračim a nikako noga da dodirne tlo(ko slowmotion) me baš namuce, kao i padanje, propadanje. Cesto sanjam da propadam negdje, i to me obavezno probudi, trzne iz sna.

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests