DEPRESIJA

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 17 Dec 2019, 18:18

Ja ne mogu svima replicirat ako sma.koga preskocio nek se javi ovde, eto da ne bude iskirao sam.ili Noru iliBrams ,ili nekog ko je pisoa.:D.
Nisma.namjerno
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by lejlamo » 17 Dec 2019, 18:20

nekad sam na nekim psihološkim radionicama čula da su nestabilan san i manjak koncentracije, odnosno nefokusiranost i zaboravljivost početni upozoravajući simptomi, kao i manjak samopoštovanja i samouvjerenosti...odatle kreću veća pogoršanja.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26716
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14774 times
Been thanked: 3953 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Veca » 17 Dec 2019, 19:03

...joj, Mutonja, joj! ...sta ce drugi misliti, sta ce drugi reci? ...sve dok budes/budete tako mislio, nista se kod tebe promijeniti nece! @ cudan si, imas uvijek druge interese, trebaju ti izazovi! ...mene bas interesira, koji su to interesi? .........pa nemERe biti da bas ti na cijelom svijetu, na tvojoj regiji, u tvom gradu, jedini, sam samcat, imas te interese..............de malo tu glavu protresi, tko si ti-sta si ti? .............eto, i ja sam imala jos od malena osjecaj, da sam nesto posebno, kao dijete sam mnogo citala, puno skontala, i tu sam bila ispred svojih vrsnjaka-ja sam to znala, ali nisam to rijecima ispoljavala, nego sam se svojim ponasanjem isticala :zubi ...ja sam cesto pila kafu, pivo, vodku, stok itd. sama................to radim i dan danas :cudi ...ne zato sto nisam imala drustva, nego sto sam tako htjela, a i danas to radim....................zaboli me qratz sto je netko gledao i nesto tamo mislio-----------------------samo neka misle, pa i ja nesto o njima mislim :ha ................jao, bolje mi je da stopiram, otvoricu se previse :haha :zubi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 17 Dec 2019, 19:15

Veca wrote: 17 Dec 2019, 19:03 ...joj, Mutonja, joj! ...sta ce drugi misliti, sta ce drugi reci? ...sve dok budes/budete tako mislio, nista se kod tebe promijeniti nece! @ cudan si, imas uvijek druge interese, trebaju ti izazovi! ...mene bas interesira, koji su to interesi? .........pa nemERe biti da bas ti na cijelom svijetu, na tvojoj regiji, u tvom gradu, jedini, sam samcat, imas te interese..............de malo tu glavu protresi, tko si ti-sta si ti? .............eto, i ja sam imala jos od malena osjecaj, da sam nesto posebno, kao dijete sam mnogo citala, puno skontala, i tu sam bila ispred svojih vrsnjaka-ja sam to znala, ali nisam to rijecima ispoljavala, nego sam se svojim ponasanjem isticala :zubi ...ja sam cesto pila kafu, pivo, vodku, stok itd. sama................to radim i dan danas :cudi ...ne zato sto nisam imala drustva, nego sto sam tako htjela, a i danas to radim....................zaboli me qratz sto je netko gledao i nesto tamo mislio-----------------------samo neka misle, pa i ja nesto o njima mislim :ha ................jao, bolje mi je da stopiram, otvoricu se previse :haha :zubi

Pa.eto koga interesuje kovanje celika a ja isoa.kovacu onako.iz znatizelje rodjaku I ispitivao ga sta kako.se.radi kako se kuju sjekire :D.
Pa.koga to zanima od.omladine , ja ne znam ni koga da to zanima, ili obrada drveta, ali eto to.mene zanima.kao hobi, samo je problem sto sam ja sa hobijima ako bi imao kakav stres na taj nacin ispoljavao, odem izolujem se budem sam I nesto radim da bi se smirio, tako sam.zapoceo kao tinejdzer, cesto sam znao uzeti biciklo.I zelim da odem.negdje gdje me niko ne.zna , da budem.opusten, jednostavno sam.izbjegavao.ljude, a pretrzno one koji meznaji, sto manje imam kontakta to bolje, manje cu imati stresa (tako sam barem mislio) I zato nisam bio socijalizovan.

Ko vas sisa igrajte se vi lopte odo ja sma nesto raditi...
Ako nije bilo po mojoj volji nesto cesto bi se izolovao :D.


I.moj psiholog mi je potvrdio da je hobi dobar, ok onda znaci ispravno sma postupio I tad...
Rekla mi.je uzmi nesto bavi se, I ja joj rekao da se bavim, ona pisala tamo u izvjestaju, ma smijesno.mi je bilo sto mora sve napisati na papir sta god ja da kazem :D.
Volio sam da nije pisala moje rijeci po papiru, smijesno I glupo..
Zato nisma.joj ni.pricao puno, kad sam isao :D.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 17 Dec 2019, 19:19

lejlamo wrote: 17 Dec 2019, 18:20 nekad sam na nekim psihološkim radionicama čula da su nestabilan san i manjak koncentracije, odnosno nefokusiranost i zaboravljivost početni upozoravajući simptomi, kao i manjak samopoštovanja i samouvjerenosti...odatle kreću veća pogoršanja.
Znaci skraatiti koristenje foruma.ako se mora raniti :hm
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

bRoot
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3993
Joined: 12 Nov 2019, 19:27
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by bRoot » 17 Dec 2019, 19:21

Mutevelija wrote: 17 Dec 2019, 16:53

Evo moj je problem poceo sto sam cudna osoba, I to id puberteta, zanimaju me stvari one koje ne zanimaju nikoga.
Nakon osnovne skole bukvalno nisam imao prijatelja, da bi imao prijatelja morate nesto raditi zajednicko , morate imati nesto zajednicko, malo je bilo izlazaka sa kolegama u disko, ali I to slabo, nije me disko zanimalo.
Imam gejmere stare prijatelje, ali nisam gejmer, imam one koji konzumiraju alkohol, ali ja ga ne konzumiram,I nemam drustva, e onda oso iz dosade na kurs njemackog jezika, I tu sticem malo drustva a I to slabo,sad kad.sam.bio 6 mjeseci na kursu programiranja, dobra sam prijateljstva sklopio po Tuzli I lijepo mi je bilo u toj nevladinoj organizaciji, meni je damo falio nekakav dijalog, a ja to nisam imao, pa sam.bio depresivniji, I to I jest savjet psihologa (da nadjem prijatelja , jer sam I bio tuzan I bilo mi ofirno da sam idem u grad I pijem kafu sam, hee vidi ja sam pijem kafu, sta ce ko reci, joj jesam jadan, jesam cudan itd.

Ali kad sam bio na tom kursu mi smo sa casova isli u kafice igrali pikada (ovo mi.je nedostajalo u srednjoj skoli, jer slabo sam tas izlazio ikako, nisam imao sa kim, ne hvalim seI bio smam primjeren ucenik u zanatskom odjeljenju, to je najgora kombinacija, svi ti zavide, svi te izbjegavaju otprilike, neki ne , ali u srednjoj skoli se nisam osjecao prihvacenim niti sam se osjecao kao pripadnik tog odjeljenja sa 30 ucenika, tu sam moram.priznari I zatupio, jer nije bilo nikakvog izazova, sve je bilo lagano I dosadno.

Ja se bolje osjecam kad radim (ironija) mislim kad se druzim razgovaram sa kolegama zezam se nego kad sam u kuci sam..
Sad sam energicniji imam monenata anksioznosti ponekad ali ti je vec briga I pesimizam prekopiran od oca.
Ovo je kod nas baš kod nas izraženo , šta će reći ovaj štaće reći onaj.
Da te pitam zbog koga živiš svoj život sebe ili radi drugih?
Zašto bi tvoja percepcija sebe zavisila od nečijeg dugog nebitnog mišljenja , pod tim mislim na nekog ko nije sastavni dio tvog života i ne znači ti apsolutno ništa.
Shavati i prihvati sebe i radi na sebi radi sebe i živi svoj život onako kako želiš a ne kako drugi misle da treba da bude .
To ti je moj jedan mali savjet ,jer ako se raspišem naširoko potrajaće.
Da sjedio sam sam ,kad mi se sjedilo ne vani nego naveče u okruženju gdje su ili bili parovi ili grupe i društva , zašto jer mi je tako došlo,
išao sam u kino pogledati film sam jer niko drugi nije bio dostupan tad kad se meni išlo, misliš da me briga bilo šta ko misli? ne , uradio sam ono što sam JA htio u datom trenutku i što je bila moja želja,
a što se tiče drugih ljudi ako kome mogu biti od pomoći tu sam bilo kad bilo kako,nit me zanima ko drugi nit me interesuju njihovi životi,
ja odmoći neću a tu sam ako bilo kome zatreba , a to šta neko misli o meni je apsolutno nevažno i šta će neko reći ,OSIM par ljudi koji su mi bitni u životu ali i njima ću samo detaljno objasniti razloge i ciljeve nečega što radim ali ne promjeniti svoj naum.
I još ovo pa da završim ne može ti niko pomoći ako ti ne želiš sebi , otrcana fraza ali je istinita ,
što bi rekli na latinskom nosce te ipsum,
eto,
djeluješ dovoljno inteligentan pa se nadam da ćeš uspjeti usmjeriti svoju inteligenciju u pravom smjeru i naći onu neku unutarnju frenvenciju koja sve dovede u red,a kad se to desi i stvari izvana će se oblikovati prema tom :ok
Take a walk on the wild side,
the animal side...Image

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37372
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24771 times
Been thanked: 4688 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by ElTriconi » 17 Dec 2019, 19:22

Mutevelija wrote: 17 Dec 2019, 19:19
lejlamo wrote: 17 Dec 2019, 18:20 nekad sam na nekim psihološkim radionicama čula da su nestabilan san i manjak koncentracije, odnosno nefokusiranost i zaboravljivost početni upozoravajući simptomi, kao i manjak samopoštovanja i samouvjerenosti...odatle kreću veća pogoršanja.
Znaci skraatiti koristenje foruma.ako se mora raniti :hm
Zar nije logicno da rasporedis vrijeme tako da si maksimalno spreman za poso?
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 17 Dec 2019, 20:07

ElTriconi wrote: 17 Dec 2019, 19:22
Mutevelija wrote: 17 Dec 2019, 19:19

Znaci skraatiti koristenje foruma.ako se mora raniti :hm
Zar nije logicno da rasporedis vrijeme tako da si maksimalno spreman za poso?
A onda.imas malo vremena za zabavu, ne valja ni tako, hos.leci sad za dva sata? Hoces sipak.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37372
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24771 times
Been thanked: 4688 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by ElTriconi » 17 Dec 2019, 20:09

Mutevelija wrote: 17 Dec 2019, 20:07
ElTriconi wrote: 17 Dec 2019, 19:22

Zar nije logicno da rasporedis vrijeme tako da si maksimalno spreman za poso?
A onda.imas malo vremena za zabavu, ne valja ni tako, hos.leci sad za dva sata? Hoces sipak.
Moras se prilagodjavat situaciji u kojoj si, radis x sati znaci tih x sati oduzmi od onog sta si prije radio. Najlakse oduzet od zabave.

Normalno da neces visit na internetu povazdan kad radis :valja
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 17 Dec 2019, 20:11

RootBig wrote: 17 Dec 2019, 19:21
Mutevelija wrote: 17 Dec 2019, 16:53

Evo moj je problem poceo sto sam cudna osoba, I to id puberteta, zanimaju me stvari one koje ne zanimaju nikoga.
Nakon osnovne skole bukvalno nisam imao prijatelja, da bi imao prijatelja morate nesto raditi zajednicko , morate imati nesto zajednicko, malo je bilo izlazaka sa kolegama u disko, ali I to slabo, nije me disko zanimalo.
Imam gejmere stare prijatelje, ali nisam gejmer, imam one koji konzumiraju alkohol, ali ja ga ne konzumiram,I nemam drustva, e onda oso iz dosade na kurs njemackog jezika, I tu sticem malo drustva a I to slabo,sad kad.sam.bio 6 mjeseci na kursu programiranja, dobra sam prijateljstva sklopio po Tuzli I lijepo mi je bilo u toj nevladinoj organizaciji, meni je damo falio nekakav dijalog, a ja to nisam imao, pa sam.bio depresivniji, I to I jest savjet psihologa (da nadjem prijatelja , jer sam I bio tuzan I bilo mi ofirno da sam idem u grad I pijem kafu sam, hee vidi ja sam pijem kafu, sta ce ko reci, joj jesam jadan, jesam cudan itd.

Ali kad sam bio na tom kursu mi smo sa casova isli u kafice igrali pikada (ovo mi.je nedostajalo u srednjoj skoli, jer slabo sam tas izlazio ikako, nisam imao sa kim, ne hvalim seI bio smam primjeren ucenik u zanatskom odjeljenju, to je najgora kombinacija, svi ti zavide, svi te izbjegavaju otprilike, neki ne , ali u srednjoj skoli se nisam osjecao prihvacenim niti sam se osjecao kao pripadnik tog odjeljenja sa 30 ucenika, tu sam moram.priznari I zatupio, jer nije bilo nikakvog izazova, sve je bilo lagano I dosadno.

Ja se bolje osjecam kad radim (ironija) mislim kad se druzim razgovaram sa kolegama zezam se nego kad sam u kuci sam..
Sad sam energicniji imam monenata anksioznosti ponekad ali ti je vec briga I pesimizam prekopiran od oca.
Ovo je kod nas baš kod nas izraženo , šta će reći ovaj štaće reći onaj.
Da te pitam zbog koga živiš svoj život sebe ili radi drugih?
Zašto bi tvoja percepcija sebe zavisila od nečijeg dugog nebitnog mišljenja , pod tim mislim na nekog ko nije sastavni dio tvog života i ne znači ti apsolutno ništa.
Shavati i prihvati sebe i radi na sebi radi sebe i živi svoj život onako kako želiš a ne kako drugi misle da treba da bude .
To ti je moj jedan mali savjet ,jer ako se raspišem naširoko potrajaće.
Da sjedio sam sam ,kad mi se sjedilo ne vani nego naveče u okruženju gdje su ili bili parovi ili grupe i društva , zašto jer mi je tako došlo,
išao sam u kino pogledati film sam jer niko drugi nije bio dostupan tad kad se meni išlo, misliš da me briga bilo šta ko misli? ne , uradio sam ono što sam JA htio u datom trenutku i što je bila moja želja,
a što se tiče drugih ljudi ako kome mogu biti od pomoći tu sam bilo kad bilo kako,nit me zanima ko drugi nit me interesuju njihovi životi,
ja odmoći neću a tu sam ako bilo kome zatreba , a to šta neko misli o meni je apsolutno nevažno i šta će neko reći ,OSIM par ljudi koji su mi bitni u životu ali i njima ću samo detaljno objasniti razloge i ciljeve nečega što radim ali ne promjeniti svoj naum.
I još ovo pa da završim ne može ti niko pomoći ako ti ne želiš sebi , otrcana fraza ali je istinita ,
što bi rekli na latinskom nosce te ipsum,
eto,
djeluješ dovoljno inteligentan pa se nadam da ćeš uspjeti usmjeriti svoju inteligenciju u pravom smjeru i naći onu neku unutarnju frenvenciju koja sve dovede u red,a kad se to desi i stvari izvana će se oblikovati prema tom :ok
Pa eto ja sam smatrao sa treba tako kako vecina da se ne bi.pricalo sa si cudan, ali to je do sredine u kojoj zivim, puno te ljudi gnjave, podjes nekud, kud si lospa, sad kad bi krenuo dzogirati trcati, rekli bi eno ga pobudalio nesto trci ta ce on :D.
Bitno je sta drugi misle jer sire glasine I onda stalno se moras nesto braniti, nesto opravdavati objasnjavsti, stalno zapitkuju, ali dodje momenat kad neko vidi eto ja sam.mijenjao firme poslove, prica se ovo prica se ono, boli me djon npr, sta ko prica , ja sam te poslove obavljao nisu oni :cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 17 Dec 2019, 20:14

ElTriconi wrote: 17 Dec 2019, 20:09
Mutevelija wrote: 17 Dec 2019, 20:07

A onda.imas malo vremena za zabavu, ne valja ni tako, hos.leci sad za dva sata? Hoces sipak.
Moras se prilagodjavat situaciji u kojoj si, radis x sati znaci tih x sati oduzmi od onog sta si prije radio. Najlakse oduzet od zabave.

Normalno da neces visit na internetu povazdan kad radis :valja
Sto izvrces rijeci moje opet I iritiras
Namjerno to radis da bi ispao duhovit a ne ispadas, I nije ti.prvi.put.
Kazem ako primjera radi dojes sa posla u 16 radio si 8 h da bi se naspavao ostane ti jos 10 h kako da iskoristis dok.se rasprenis otusiras jedes raskomotis.izgunis 2 sata osta ti 4 sata, eto koliko imas za zezanciju ako hoces bas da spavas 8 sati leziu 10'a ustani u 6 samo u 10 je prerano u 23 :oo tamam 24:00 prekasno.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37372
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24771 times
Been thanked: 4688 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by ElTriconi » 17 Dec 2019, 20:17

Mutevelija wrote: 17 Dec 2019, 20:14
ElTriconi wrote: 17 Dec 2019, 20:09

Moras se prilagodjavat situaciji u kojoj si, radis x sati znaci tih x sati oduzmi od onog sta si prije radio. Najlakse oduzet od zabave.

Normalno da neces visit na internetu povazdan kad radis :valja
Sto izvrces rijeci moje opet I iritiras
Namjerno to radis da bi ispao duhovit a ne ispadas, I nije ti.prvi.put.
Kazem ako primjera radi dojes sa posla u 16 radio si 8 h da bi se naspavao ostane ti jos 10 h kako da iskoristis dok.se rasprenis otusiras jedes raskomotis.izgunis 2 sata osta ti 4 sata, eto koliko imas za zezanciju ako hoces bas da spavas 8 sati leziu 10'a ustani u 6 samo u 10 je prerano u 23 :oo tamam 24:00 prekasno.
Ja kad radim ustajem u 20 do 6 tako da sam razbudjen kad krenem na poso a idem oko 7.

Lijezem oko 9 10 sati.

Bukvalno mi ostane 5 sati slobodno za radit sta hocu.

To je cijena ako hoces radit, nema druge.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 17 Dec 2019, 20:18

Lijezes sipak, vidi na forumu kad lijezes.
Mozes ti.lagati postovi ne lazu, jedino.ako ne legnes pa sa mobitela tipkas. Lijezes tako.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37372
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24771 times
Been thanked: 4688 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by ElTriconi » 17 Dec 2019, 20:20

Mutevelija wrote: 17 Dec 2019, 20:18 Lijezes sipak, vidi na forumu kad lijezes.
Mozes ti.lagati postovi ne lazu, jedino.ako ne legnes pa sa mobitela tipkas. Lijezes tako.
Ne radim mjesec i 20ak dana :D.

Pocinjem u petak 🙈
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 17 Dec 2019, 20:29

ElTriconi wrote: 17 Dec 2019, 20:20
Mutevelija wrote: 17 Dec 2019, 20:18 Lijezes sipak, vidi na forumu kad lijezes.
Mozes ti.lagati postovi ne lazu, jedino.ako ne legnes pa sa mobitela tipkas. Lijezes tako.
Ne radim mjesec i 20ak dana :D.

Pocinjem u petak 🙈
Ma imas postova I od 23 24 sata odo sad bas maksuz ti na profil I trraIti dva mjeseca unazad kad si.pisao ako nadjem 23:00 znaci da lazes. Ne vjerujem da ti je sve 22:00 21:00 ja iskreno.kazem zaspanem u 24 :00 I to je to.

Dobar si bio ,.ali sma te uhvatio u prekrsaju, zaspao si jednom'u 22:30 mozda vidis da nije sve 21 :00-22:00..
Otprilike ti treba petnsest minuta da zadpis 4+15 je 19
Postao/la ElTriconi
20 ruj 2019, 22:04= 22:19
Forum: Kutak za kreativne
Tema: Slike Konjica by cotri
Odgovori: 61
Pogledano: 702
Mood:

Kasnije mi bilo mrsko trazit..
Last edited by Mutevelija on 17 Dec 2019, 20:43, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Zagorka » 17 Dec 2019, 20:42

Kod nas jedna žena stalno ćutala. Jedno jutro je našli obješenu.


Svekrva joj čitav život kuka kako joj nešto nije pravo, udavi. Eno je bliži se 90-toj, još gmiže ko zmija, ni Azrail je neće.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37372
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24771 times
Been thanked: 4688 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by ElTriconi » 17 Dec 2019, 20:43

Mutevelija wrote: 17 Dec 2019, 20:29
ElTriconi wrote: 17 Dec 2019, 20:20

Ne radim mjesec i 20ak dana :D.

Pocinjem u petak 🙈
Ma imas postova I od 23 24 sata odo sad bas maksuz ti na profil I trraIti dva mjeseca unazad kad si.pisao ako nadjem 23:00 znaci da lazes. Ne vjerujem da ti je sve 22:00 21:00 ja iskreno.kazem zaspanem u 24 :00 I to je to.

Dobar si bio ,.ali sma te uhvatio u prekrsaju, zaspao si jednom'u 22:30 mozda vidis da nije sve 21 :00-22:00..

Postao/la ElTriconi
20 ruj 2019, 22:04
Forum: Kutak za kreativne
Tema: Slike Konjica by cotri
Odgovori: 61
Pogledano: 702
Mood:

Kasnije mi bilo mrsko trazit..
Moguce da bude koji dan takav ali to nije pravilo.

Ne bih mogao normalno raditi da ne spavam dovoljno.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 17 Dec 2019, 20:44

Zagorka wrote: 17 Dec 2019, 20:42 Kod nas jedna žena stalno ćutala. Jedno jutro je našli obješenu.


Svekrva joj čitav život kuka kako joj nešto nije pravo, udavi. Eno je bliži se 90-toj, još gmiže ko zmija, ni Azrail je neće.
Zato ti nikom ne ostajes duzna ni na forumu :ble
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Zagorka » 17 Dec 2019, 20:47

Mutevelija wrote: 17 Dec 2019, 20:44
Zagorka wrote: 17 Dec 2019, 20:42 Kod nas jedna žena stalno ćutala. Jedno jutro je našli obješenu.


Svekrva joj čitav život kuka kako joj nešto nije pravo, udavi. Eno je bliži se 90-toj, još gmiže ko zmija, ni Azrail je neće.
Zato ti nikom ne ostajes duzna ni na forumu :ble


Bitno je da ih ne gušim kuknjavom. :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 17 Dec 2019, 20:48

Zagorka wrote: 17 Dec 2019, 20:47
Mutevelija wrote: 17 Dec 2019, 20:44

Zato ti nikom ne ostajes duzna ni na forumu :ble


Bitno je da ih ne gušim kuknjavom. :kafa
Nisi nesto veceras poklepana jezika,dzaba te provociram :oo
Last edited by Mutevelija on 17 Dec 2019, 20:49, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 52 guests