DEPRESIJA

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Chloe » 02 Mar 2019, 20:03

Sibila wrote: 02 Mar 2019, 19:47
Chloe wrote: 02 Mar 2019, 19:30 Ljudi žao mi je što ste prolazili i prolazite takve situacije. Hvala Bogu da ima lijeka i pomoći. Insan nikad ne zna šta ga čeka.... nije loše pročitati sa čim se ljudi susreću.

Sretno vam... :cvijece
mah
.
clo....ja keve mi hrabro koliko mogu
..nosim svoj kriz... :pusi
Čuuuj, kakav kriż, bolest kao bolest :cudi ..... nisam ti ja od onih sa predrasudama. Doduše, nisam imala takvih iskustava, ali mi nije teşko u nekim situacijama koje me zbune, posebno kad su djeca u pitanju, pa preispitujem sebe i svoje odluke vezane za njih, jer znam biti stroga nekad, zatražiti savjet od psihijatara/psihologa. To mi je neşto sasvim normalno. :cudi

Imam sreću da su moje tri kolegice psiholozi. Jedna je u Švedskoj, a dvije u Austriji. Uvijek su mi na raspolaganju, mada ih ne gnjavim tek tako.
I sigurno bih zatrażila i pomoć kad bih primjetila da mi treba.

I velika je stvar kad možete pisato o tome. :pusa
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 02 Mar 2019, 20:10

Hannibal wrote: 02 Mar 2019, 18:59 muta koliko ga puta bacis dnevno?
Mar džukelo apstiniram :DD
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 02 Mar 2019, 20:12

gospođa Brams wrote: 02 Mar 2019, 19:29
Mutevelija wrote: 02 Mar 2019, 18:13
Meni najvise dodje ovo stanje od dosade i monotonije.
Evo uhati me anskioznost kad razmisljam kako vrijeme provodim i kako bi ga mogao provoditi na drugom mjestu evo npr subota i meni se ne izlazi i sad ja analiziram sta ce biti za 5 godina kakav cu biti, sta ce biti za 10 godina kakav cu biti da li je to dobro da li nije ne znam, da li stagniram u zivotu da li ce se sta promijeniti :cudi (ne mogu samo tako otici iz BIH u neku drzavu raditina ho ruk, tako sam otisao jednom i nisam se dobro proveo poslije toga) ali ima tu svega necega, sta ce biti u buducnosti ne mogu znati a iskreno nekad ni ne zelim ni planirati.
Meni se cini da ti sebi trebas nac neku zanimaciju u zivotu, nekakav interes razvijati, hobi
:hm to mi je i doktorica rekla pa sam rekao da obrađujem drvo u slobodno vrijeme nesot bezveze oko kuce raduckam :ooo mada bi trebao npr bickilizma teretanu i tako to nesto, mislim da ce se valjda stanje promijeniti kad ako kupim auto sebi pa budem mogao ici kud hocu i kud mi se cefne kad hocu :DDNesto sto bi me povezalo sa ljudima, i prije sam znao kad sam bio tinejdzer svi idu igrati lopte a ja sam kobejagi u svojoj radioni nesto "majstorisem " popravljam cak sam u srednjoj skoli kupovao neki rucni alat da bi radio, cak ni tad nisam se nesto druzio, da bi kasnije shvatio oopa ne moze se ovako ziviti sam sa sobom.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 02 Mar 2019, 20:17

Merlin246 wrote: 02 Mar 2019, 19:04
Mutevelija wrote: 02 Mar 2019, 18:13

Meni najvise dodje ovo stanje od dosade i monotonije.
Evo uhati me anskioznost kad razmisljam kako vrijeme provodim i kako bi ga mogao provoditi na drugom mjestu evo npr subota i meni se ne izlazi i sad ja analiziram sta ce biti za 5 godina kakav cu biti, sta ce biti za 10 godina kakav cu biti da li je to dobro da li nije ne znam, da li stagniram u zivotu da li ce se sta promijeniti :cudi (ne mogu samo tako otici iz BIH u neku drzavu raditina ho ruk, tako sam otisao jednom i nisam se dobro proveo poslije toga) ali ima tu svega necega, sta ce biti u buducnosti ne mogu znati a iskreno nekad ni ne zelim ni planirati.
Pa i meni se ne izlazi, pa sta falii sto si kuci :cudi
A ja opet ne mislim da je previse lose to sto se ti toliko brines o buducnosti. Jer znaci da si svjestan sta ne zelis u zivotu i brines se da ne stagniras. Gledaj to pozitivno, da si jako svjestan svega recimo.. Samo nemoj da sve ostane na brizi i razmisljanju, radi na tome.
Opet ti najbolje znas u kakvoj si situaciji.. Ne moras otici sad odmah, radi, neka prodje neko vrijeme, kada zaradis dovoljno mozes onda pokusati mozda.
A monotonija i dosada stvarno su ubitacne, to ni ja ne volim. Recimo ovdje gdje ja zivim (mal gradic, dosadan za popizdjeti) 😂 i kad izadjem iste face, isti ljudi, iste price..imas osjecaj da je svaki izlazak repriza, pa onda se bolje osjecam kad malo napravim pauzu od toga..Ne bih mogla nikako ovdje zivjeti cijeli zivot i jedva cekam da odem i da svasta nesto novo zapocnem 😊
Isto recimo sta god ja volim i zelim ovdje nemaa :cudi ja bih isla na bazene da plivam ovdje nemaa, upisala bih se na tecaj plesa nema ni to. Bas je covjek ogranicen u svakom smislu. Imas bukvaln.o 2 kafica u koje ides od prvog razreda srednje pa do kraja zivota :valja
Pa ja to je a ja moram 3 kilometra od kuce do grada i onda mogu samo na kahvu sam sasobom u zadnje vrijeme sam bio uclanjen u biblioteku i odem tamo citam knjige (kad sam mogao i bio bezposlen ili sam kasnije isao na pozorisne manifestacije i tu blejio gledao neke scene pozorisne ali opet sam) to sam je lakse progutati kad ides na vece manifestacije omladinska druzenja npr sto su organizovana bila u dzamijama, pa onda isao na seminare, pa cak sam i u neku ruku ucio njemacki jezik zbog toga da bi malo stekao prijatleje valjda, ali ja ti ne znam to prijateljstvo zadrzati sve se zavrsi sa zdravo za zdravo :D.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Sibila » 02 Mar 2019, 20:24

Chloe wrote: 02 Mar 2019, 20:03
Sibila wrote: 02 Mar 2019, 19:47

mah
.
clo....ja keve mi hrabro koliko mogu
..nosim svoj kriz... :pusi
Čuuuj, kakav kriż, bolest kao bolest :cudi ..... nisam ti ja od onih sa predrasudama. Doduše, nisam imala takvih iskustava, ali mi nije teşko u nekim situacijama koje me zbune, posebno kad su djeca u pitanju, pa preispitujem sebe i svoje odluke vezane za njih, jer znam biti stroga nekad, zatražiti savjet od psihijatara/psihologa. To mi je neşto sasvim normalno. :cudi

Imam sreću da su moje tri kolegice psiholozi. Jedna je u Švedskoj, a dvije u Austriji. Uvijek su mi na raspolaganju, mada ih ne gnjavim tek tako.
I sigurno bih zatrażila i pomoć kad bih primjetila da mi treba.

I velika je stvar kad možete pisato o tome. :pusa


ma ono to se tako kaze.....ma nemam ja odavno problema ...sve je ovo zivot...

cim mi je krenulo doduse moji su me odveli doktoru....bla bla..
. niksf bas nikaf nisam imala straha od tableta niti kompleksa sto ih pijem
...

ono sto mogu da kazem je da sam zaista na sebe ponosna kako sam napredovala.
..u odnodu na nekad.... boze moj kazem sve je za ljude...


sreca pa imaju doktori....lijekovi itd....


a mogu da se i zahebavam na svoj racun
..odhebem koga treba....itd
bitno je ne odustati....


sta jos....imam jos puno toga onama siframa... iskustava...provala ma svega ...





i uvijek ona recenica iz tesne kozs ili koji je vec film kaf kaze....



bjezmo s ove psihojebatrije....glavu da ne izgubimo...

uvijek me nadmije i rado pustim sebi taj dio... :haha

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Melek » 02 Mar 2019, 20:32

Depresija je proizvod straha. Isključivo.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Merlin246 » 02 Mar 2019, 20:47

Mutevelija wrote: 02 Mar 2019, 20:17
Merlin246 wrote: 02 Mar 2019, 19:04

Pa i meni se ne izlazi, pa sta falii sto si kuci :cudi
A ja opet ne mislim da je previse lose to sto se ti toliko brines o buducnosti. Jer znaci da si svjestan sta ne zelis u zivotu i brines se da ne stagniras. Gledaj to pozitivno, da si jako svjestan svega recimo.. Samo nemoj da sve ostane na brizi i razmisljanju, radi na tome.
Opet ti najbolje znas u kakvoj si situaciji.. Ne moras otici sad odmah, radi, neka prodje neko vrijeme, kada zaradis dovoljno mozes onda pokusati mozda.
A monotonija i dosada stvarno su ubitacne, to ni ja ne volim. Recimo ovdje gdje ja zivim (mal gradic, dosadan za popizdjeti) 😂 i kad izadjem iste face, isti ljudi, iste price..imas osjecaj da je svaki izlazak repriza, pa onda se bolje osjecam kad malo napravim pauzu od toga..Ne bih mogla nikako ovdje zivjeti cijeli zivot i jedva cekam da odem i da svasta nesto novo zapocnem 😊
Isto recimo sta god ja volim i zelim ovdje nemaa :cudi ja bih isla na bazene da plivam ovdje nemaa, upisala bih se na tecaj plesa nema ni to. Bas je covjek ogranicen u svakom smislu. Imas bukvaln.o 2 kafica u koje ides od prvog razreda srednje pa do kraja zivota :valja
Pa ja to je a ja moram 3 kilometra od kuce do grada i onda mogu samo na kahvu sam sasobom u zadnje vrijeme sam bio uclanjen u biblioteku i odem tamo citam knjige (kad sam mogao i bio bezposlen ili sam kasnije isao na pozorisne manifestacije i tu blejio gledao neke scene pozorisne ali opet sam) to sam je lakse progutati kad ides na vece manifestacije omladinska druzenja npr sto su organizovana bila u dzamijama, pa onda isao na seminare, pa cak sam i u neku ruku ucio njemacki jezik zbog toga da bi malo stekao prijatleje valjda, ali ja ti ne znam to prijateljstvo zadrzati sve se zavrsi sa zdravo za zdravo :D.
Pa ne znam jel postoje neke vjestine stjecanja prijatelja 😂i sta tocno treba da se radi da se druzis s nekim :hm
To dodje valjda samo od sebe, nekako spontano krene druzenje.
Jel na poslu imas nekih kolega svojih godina koji su ok, kakav odnos s njima imas?

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37674
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2871 times
Been thanked: 2205 times
Status: Online

Re: DEPRESIJA

Post by Pasaga » 02 Mar 2019, 20:54

Melek wrote: 02 Mar 2019, 20:32 Depresija je proizvod straha. Isključivo.
... i nesnalazenja u prostoru,okolini .....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 02 Mar 2019, 21:09

Merlin246 wrote: 02 Mar 2019, 20:47
Mutevelija wrote: 02 Mar 2019, 20:17

Pa ja to je a ja moram 3 kilometra od kuce do grada i onda mogu samo na kahvu sam sasobom u zadnje vrijeme sam bio uclanjen u biblioteku i odem tamo citam knjige (kad sam mogao i bio bezposlen ili sam kasnije isao na pozorisne manifestacije i tu blejio gledao neke scene pozorisne ali opet sam) to sam je lakse progutati kad ides na vece manifestacije omladinska druzenja npr sto su organizovana bila u dzamijama, pa onda isao na seminare, pa cak sam i u neku ruku ucio njemacki jezik zbog toga da bi malo stekao prijatleje valjda, ali ja ti ne znam to prijateljstvo zadrzati sve se zavrsi sa zdravo za zdravo :D.
Pa ne znam jel postoje neke vjestine stjecanja prijatelja 😂i sta tocno treba da se radi da se druzis s nekim :hm
To dodje valjda samo od sebe, nekako spontano krene druzenje.
Jel na poslu imas nekih kolega svojih godina koji su ok, kakav odnos s njima imas?
Imam kolega ali se ko nas druzenje svodi hajmo izacii napiti se :oo tako u BIH standard.
Trebas imati isti interes kao oni, da te ne smara prica kolko je ko sinoc popio kako se olesio i tako to :cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37674
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2871 times
Been thanked: 2205 times
Status: Online

Re: DEPRESIJA

Post by Pasaga » 02 Mar 2019, 21:13

Mute....zar se opijas ....
Sram te bilo ..... :sok :(
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 02 Mar 2019, 21:13

Pasaga wrote: 02 Mar 2019, 21:13 Mute....zar se opijas ....
Sram te bilo ..... :sok :(
DE se opijam ne bi pisao ovde sad :kafa
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Merlin246 » 02 Mar 2019, 21:25

A Mute jel lako komuniciras s ljudima uzivo? Jel bi mogao recimo u pozoristu obratiti se nekoj curi i zapoceti pricu s njom? Ili na poslu npr jel se ugodno osjecas u drustvu s tim kolegama ili je prica i atmosfera "zategnuta" ?

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Heidi » 02 Mar 2019, 21:26

Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 02 Mar 2019, 21:44

Merlin246 wrote: 02 Mar 2019, 21:25 A Mute jel lako komuniciras s ljudima uzivo? Jel bi mogao recimo u pozoristu obratiti se nekoj curi i zapoceti pricu s njom? Ili na poslu npr jel se ugodno osjecas u drustvu s tim kolegama ili je prica i atmosfera "zategnuta" ?
Nije zategnuta, ali.ne pricam, osjecam se ugodno smijem I to sve ali nisam pricljiva osoba sutim vecinom pustim druge da pricaju jer nemam neke teme odredjene dok me ko sta ne pita. :cudi
Last edited by Mutevelija on 02 Mar 2019, 21:45, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Hurija » 02 Mar 2019, 21:45

:sok Kažu da na ovo treba obtratiti pažnju :


Različite metode skrivanja i zanemarivanja problema: Osoba koja je u depresiji nerijetko se pretrpava obavezama i juri s jednog zadatka na drugi kako ne bi morala razmišljati ili razgovarati o onome što ju muči, pri čemu je često dovoljno da netko zagrebe po površini osjećaja koje skriva, pa da se cijeli taj "zid" raspadne.
Pretjerana sklonost plakanju, negativnom gledanju na stvari, trajan osjećaj da će sve čime se bavimo poći po zlu, te nemoć da primijetimo da su neke stvari ipak završile dobro unatoč našim negativnim očekivanjima.
Često isticanje uvjerenja "meni nitko ne može/ne želi pomoći", ili stava "meni nema pomoći", odnosno osjećaja da smo u bezizlaznoj situaciji.
Gašenje emocija, odnosno faza apatije, tijekom koje osoba ne pokazuje zanimanje ni za stvari koje su joj nekad bile važne, tako da se čini da "vozi" na autopilotu.
Neobjašnjivi bijes također je jedan od načina izražavanja depresije: Na primjer, ako se osoba ne može nositi s tugom zbog toga što ju je povrijedio partner, umjesto da s njim riješi probleme, ponekad može reagirati tako da je stalno ljutita i viče na djecu.
Prekritično ponašanje prema sebi, stalno inzistiranje na greškama koje smo napravili, na tome da nismo dovoljno sposobni ili dorasli za posao i obaveze s kojima smo suočeni.
Ako osoba prestane mariti za ljude koji je vole, pa i za vlastitu sigurnost – tako se, na primjer, može dogoditi da postane sklona prebrzoj vožnji, ili pretjeranom uživanju u alkoholu.



Misliom da se svako može naći u nećemu
Ostalo je cutanje.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 02 Mar 2019, 21:49

"Hejj jestel gledali kako su jucer igrali taj I taj tim, koji je rezultat bio, ko je pobijedio :rol
Ja igro keca I kasnije pao.na Lazio u 40 minuti gol dao obaj tamo I sudija ba nevalja.

:rol
Kolko ovo zna biy dosadno I neintetesantno.
Mislim sta me boli briga I uzimam mobitel I neku e knjigu citam I ili surfam ili se iskljucim .
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Podrinjac » 02 Mar 2019, 21:55

Kroz život svi mi prođemo kroz etapu depresivnog stanja. Nekome se to stanje ne oduži, a neko se ne izbori sa tim.

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Čupava » 02 Mar 2019, 22:05

:D.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Sheval » 03 Mar 2019, 08:50

Ne zatvarajte se u kucu, to je najgori mogući scenario.
Ako je vec sredina takva kakva jeste, ne najbolja za vas, oprobajte ici negdje drugo.
Iskoristiti slobodno vrijeme na najbolji način, ne vjerujem da postoje ljudi koji nemaju neki hobi, neko zanimanje...
Sta ja znam, bubam...ali velika većina ljudi koji su u depresiji, samo je pojacavaju svojom asocijalnoscu, tim zatvaranjem u kucu.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by storm » 03 Mar 2019, 08:58

Nitko ne zna, kako je, dok nije u tome...
Nije sramota potražiti pomoć...
Manite se kućnih medicina i prijateljskih savjeta... Ljudi se skoluju desetljeće ili dva, da znaju pomoći... Jedino treba iskreno i otvoreno sa njima, da to i mogu riješiti.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests