Samoubistvo

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Dalia » 08 Nov 2013, 19:16

Kornelija wrote:
Dalia wrote: Ko je počinio samoubistvo? :sok Koga to nema?
"Čovječe, ne idi malen ispod zvijezda!" /A. Šimić
:aplauzz
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Zagorka » 08 Nov 2013, 19:20

Rum wrote:Samoubistvo = puko :sjedi :lud
Malo si to pogrubo rekao,ali da.Vjerovatno pri zdravom razumu niko ne odlučuje takvo nešto.Nešto razmišljam,koji horor mora biti u glavam tih osoba,pred takvu odluku.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Biba » 19 Apr 2015, 00:59

Samoubojice ne postoje.Ako čovjek nešto više ne može izdržati onda se on rješava patnje i ne smijemo osuđivati ih kao slabiće.Samoubojice zapravo ubijaju drugi...Činjenica je da se većina ljudi ipak boji smrti, dakle samoubojica se ne boji i nije kukavica ali...mislim da svatko treba pronaći neki cilj i spas jer samoubojstvo jest skraćenje patnje...ali nije kraj života...Samoubojstvo ne rješava problem ali netko zaista skrati neizdrživu patnju.Mislim da izlaz ipak postoji.Samoubojice ne moraju biti psihički bolesni ali mislim da to neki učine u duševnom rastrojstvu...Bio je jedan djed izbjeglica u Gunji.Zdrav čovjek psihički sasvim ali je onemoćao.Nije htio da se djeca pate s njim jer su otišli daleko.Ostavio pismo i sutradan ga našli mrtvog...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by greeneyes » 19 Apr 2015, 10:31

Pa u tom grmu i leži zec, samoubice se ne boje smrti, al' se boje života i suočavanja s raznoraznim problemima koji prate sve nas kroz isti. :oo
Samo sabura

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Terasa svjesti » 19 Apr 2015, 10:33

Teška je ovo tema ljudi . To su u biti ljudi kukavice ali i najveći heroji jer je teško dići ruku na sebe . Još nešto vjera osuđuje samoubojice i isto nije prihvaljivo.
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by tovar » 19 Apr 2015, 12:36

Znam da sam suicidalan čak i više nego što sam toga svjestan jer ne mogu iznaći razloga za život. Nemam nikoga zbog koga bih živio. Osjećam se nesretno zbog toga. Od svega na svijetu bi me jedino istinski usrećio razlog zbog kojeg bih umro. Ogorčeno pokušavam iznaći razlog zbog kojeg bih umro. Ne može mi biti nametnut nikako pa se nemojte ni truditi. Osnovni preduvijet iznalaska razloga svoje smrti je da bude čista u smislu da nikoga ne povedem sa sobom, a vaši razlozi življenja su samo vaši, nikako ne mogu biti i moji.

Ja.
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Biba » 19 Apr 2015, 12:41

Samoubojica se ne boji zivota nego velike patnje a cinjenica je da ljudi nemaju jednaku patnju u zivotu.Ne smijemo osudjibati pogotovo jer cesto niti ne znamo sto nekoga muci.Samoubojica ponekad najavi svoj čin ali cesto se svi iznenade....Poznavala sam samoubojicu, vidjelo se nalicu koliko pati a njegova obitelj nista nije cinila da mu olaksa i pomogne...i moj ujak s ubio ...bas pred moju svadbu...imao je nerazumnu zenu majke mi.Crkva osusjuje taj cin er smatra da je zivot dar od Boga i da ga sebi nitko ne smije oduzeti.Nisu se ni smjeli sahranjivati u groblju pa je tako ispalo da je veci gresnik onaj koji ubije sebe nego onaj koji ubije milijune ljudi..Crkva je promijenila stav a promijenit ce i jos o kojecemu...Svpi mi imamo problema ali neciji su ipak veci..neki ljudinsu i genetski predodredjeni da teske dozivljaje teze podnose od drugih...Nisu pjasnici uzalud napisali da je depra pakao na Zemlji...Te ljude ne smijemo nazivati kukavicama er nikad ne znam sto ih ja na tu strasnu odluku navelo :pusi ...Tovar!!!! Nemoj to vise nikada napisati ....kad god netko i u sali kaze da ce se ubiti, to treba shbatiti kao poziv upomoc...Tovare, znam da se salis...je pa imas razloga ziviti...tak si dobar, pametan..i imas forumase kojima si vrijedan...a sve drugo u mislima...mislim necije zahebancije i probleme..posalji kulturno u kuvac :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Terasa svjesti » 19 Apr 2015, 13:03

Bibo, pisao sam ti o ratnom kolegi koji je izvršio samoubojstvo.
Čovjek je popustio pod bremneom problema, neshvaćen i ostavljen od svih , u memljivoj garsonjeri punoj vlage, tako što si je ispalio metak iz pištolja u sljepočnicu. Tužan kraj ali rakao sam : Rađe bih roknuo trojicu nego sebe .

RIP. Jararane .
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Biba » 19 Apr 2015, 13:23

Terasa, prvo ti moram pohbaliti avatar :ok Ma to ti samo kazes da bi prvo roknio trojicu.. :ovaj ..znam da ima lmudi koji i ne zsluzuju nista dugo nego da ih se rkne ali...tako covjek unisti cesto i sebe ...i obitelj...strpljen spasen :)
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Chloe » 06 Feb 2018, 15:32

U Bosni i Hercegovine prošle godine evidentirano je najmanje 426 samoubistava, od čega 219 u Federaciji BiH, a 207 u Republici Srpskoj. Na području FBiH u periodu januar – decembar 2017. godine zabilježeno je povećanje broja samoubistava za 27 (ili 14,6 posto) u odnosu na istii period 2016. godine.
Prema podacima Federalne uprave policije posmatrano po spolnoj strukturi samoubistvo je izvršilo 165 muškaraca i 54 žene. Najčešći načini izvršenja samoubistava u BiH bili su vješanjem, te upotrebom vatrenog oružja. Prema posljednjim podacima Svjetske zdravstvene organizacije, u Bosni i Hercegovini godišnje na 100.000 stanovnika šest izvrši samoubistvo, što je znatno manje u odnosu na zemlje regije.

Prema riječima Snežane Galić, portpartolke MUP-a USK-a u prošloj godini na području Unsko-sanskog kantona zabilježeno je 21 samoubistvo, te 8 pokušaja samoubistava. U odnosu na 2016. godinu u 2017. godini broj samoubistava povećao se za 75%. 16 samoubistava izvršili su muškarci, a 5 žene.

Samoubistvo je u 11 slučajeva izvršeno vješanjem, u sedam slučajeva vatrenim oružjem, po jedan slučaj utapanjem i trovanjem. Na ovaj korak najčešće su se odlučili počinioci u dobi između 50 i 70 godina. Kako Galić ističe, na području općine Velika Kladuša u prošloj godini evidentirano je 5 samoubistava, u četiri slučaja počinioci samoubistva su muškog, a u jednom slušaju ženskog spola. RVK
Kod nas je prije par dana momak od 21. godinu izvršio samoubistvo. :(
Šta reći ...
Last edited by Chloe on 06 Feb 2018, 16:32, edited 1 time in total.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Konsultant » 06 Feb 2018, 16:16

samoubistvo je izvršilo 165 muškaraca i 54 žene.
Anam one, za sve su krive.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Čarobni » 06 Feb 2018, 17:19

Nažalost, ne radi se o 426 samoubistava, od tog broja samo mali procenat otpada na samoubistva, ostali su ubijeni, sistematski i bez milosti, proces ubijanja traje još uvijek, nije zaustavljen. Ubice u državnom vrhu su veoma angažovane u ubijanju građana.

426 ljudi godišnje? Statistički gledano, u naredna 24 sata, državnici će ubiti najmanje jednog građanina, ne treba nam rat, ima krvi.

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Divlja_u_srcu » 06 Feb 2018, 18:30

jesam, jednom davno..ono kao na filmu tablete i lezi spavaj,, taman da utonem u duboki san, tata me našao i hitna i sranja koja slijede poslije..
ne zbog sebe već zbog drugih.. stidim se? Ne..sramim se? Ne..jednostavno nisam vidjela drugog izlaza, a to je jedini izlaz kad si duboko dole u podrumu a svijetlo nigdje ne vidiš.. poslije čovjek vidi da to nije izlaz ali tada to ne vidi..Nedaj Boze nikome.
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Vjetar » 06 Feb 2018, 22:43

Divlja_u_srcu wrote: 06 Feb 2018, 18:30 jesam, jednom davno..ono kao na filmu tablete i lezi spavaj,, taman da utonem u duboki san, tata me našao i hitna i sranja koja slijede poslije..
ne zbog sebe već zbog drugih.. stidim se? Ne..sramim se? Ne..jednostavno nisam vidjela drugog izlaza, a to je jedini izlaz kad si duboko dole u podrumu a svijetlo nigdje ne vidiš.. poslije čovjek vidi da to nije izlaz ali tada to ne vidi..Nedaj Boze nikome.
:sok

Koliko godina si imala? Jel zbog momka? Tobe tobe, uvijek ima nešto drugo što se može uraditi, uvijek. Osim ako nije baš ludilo, kad se ti i ne pitaš... Je li obavezno psihijatrijski nalaz nakon pokušaja?

Indigo NT
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 146
Joined: 16 Dec 2010, 17:48
Contact:
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Indigo NT » 06 Feb 2018, 22:47

pomisljao sam prije da se ubijem ali nisam mogao zbog familije, ne bi bilo fer da ih toliko unesrecim

a ionako cu jednog dana umrijeti ako dovoljno dugo cekam tako da bolje probati uzivati u ovom sto imas
“Ništa ne mijenja tvoje mišljenje o prijatelju tako sigurno kao uspjeh – tvoj ili njegov.”
http://www.plagijati.info/ | Bosanska imena | http://najboljicitati.com/

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Melek » 06 Feb 2018, 22:50

Forum me je naveo par puta na takve misli, ali eto, sucur Allahu, jos uvijek sam tu.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by rethna » 06 Feb 2018, 22:56

Pa, neka te jos :oo
Question everything.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3614 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by srculence7 » 07 Feb 2018, 03:31

Konsultant wrote: 06 Feb 2018, 16:16
samoubistvo je izvršilo 165 muškaraca i 54 žene.
Anam one, za sve su krive.
Žene više pokušavaju a muškarcima češće uspeva :grana
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by spacebound » 07 Feb 2018, 06:27

Divlja_u_srcu wrote: 06 Feb 2018, 18:30 jesam, jednom davno..ono kao na filmu tablete i lezi spavaj,, taman da utonem u duboki san, tata me našao i hitna i sranja koja slijede poslije..
ne zbog sebe već zbog drugih.. stidim se? Ne..sramim se? Ne..jednostavno nisam vidjela drugog izlaza, a to je jedini izlaz kad si duboko dole u podrumu a svijetlo nigdje ne vidiš.. poslije čovjek vidi da to nije izlaz ali tada to ne vidi..Nedaj Boze nikome.
:tjesi svemu ima lijeka, kad ne mozes promijeniti ljude i okolnosti, probaj mijenjat sebe :pusa

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Mutevelija » 07 Feb 2018, 06:37

Ja sam o njemu u razmisljao u stilu uzmes konopac i objesis se ili pistilj pa prosvirati mozak.
Svi imamo svoje razloge zasto o njemu razmisljao.
Zapravo kad razmislim moja netrpeljivost prema okolini mozda je samo zamaskirana o netrpeljivosti prema sebi.

Ja sam na vrijeme spriječio te misli, poslije bude te stid kad vidis kolko jedna jedinka je bitna iako mislis da nije.
Nikad ne bi pocinuo samoubojstvo iz cicta mira, moralo bi doci do velikog kraha u zivotu da skratimo muke, ali je suicid visio iznad glave, misli o suicidu nikad ne mozete izliječiti uvijek kao utvara prate i cekaju iznad svakog neuspjeha, razocarenja.
Paradoksalno smaram sa vjerskom tematikom a razmisljam o suicidu.
Mada i suicid nije totalni pakao, kako neka ulema kaže.
Sa Bogom se to rasčisti...
Suicid nije velik grijeh kao kufr i širk ,suicid je težak zato što Bogu 'otimas' posao, a nije opet kao kufr i širk

Osoba koja se ubije ide u dzehenem, ali kad bude Sudnji dan Allah određuje da li Ce vječno biti u Dzennetu ili Džehennemu.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Locked

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests