Samoubistvo

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Konsultant » 03 Oct 2019, 16:05

lejlamo wrote: 03 Oct 2019, 16:03 samoubistvo i razmišljanje o samoubistvu općenito. nedavno se javio i ljubinjac, prije njega još neko....na forumu trenutno postoji još osoba koje također imaju takve misli.
Bravo, pisite generalno ili anonimno o ako znate neku osobu prijatelj-ica.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Online

Re: Samoubistvo

Post by Krokodil Behko » 03 Oct 2019, 16:11

Dorian wrote: 03 Oct 2019, 16:00
Krokodil Behko wrote: 03 Oct 2019, 15:39


I sam sam nekada, bio mladi filozof i volio pametovati, tražiti dubokoumna i sveobuhvatna rješenja.
Nigdje se ne nalovi toliko bisera, kao u plićacima vlastitog uma.
Primjera radi, još uvijek ne znamo šta je po srijedi, u vezi ove forumašice, ali smo spremni da je pošaljemo psihijatru i na taj način, dati joj jasnu poruku da je dilkara.

I šta sad? Znaš li makar baciti grah, pa da skontamo nekako šta je u pitanju?

Fino sam iznio činjenicu, da dotična ima sve kako treba u osnovnim postavkama i potrebama.
Ukoliko nije problem u tome, ako želi (a čini mi se da ne želi) može pojasniti situaciju. Sve do tog trenutka, ne može joj pomoći nikakav psihijatar. Ona stručnu pomoć može pronaći i sama i siguran sam da joj je to mnogo puta naumpalo. Međutim, želi razgovarati s nama ovdje, pa prema tome, svako može da se javi na temu, kao i na svaku drugu, jer forumi i postoje zbog toga :cudi
Snowie nije rekla zašto je o tome razmišljala, samo da jeste.

Neće nama svoju intimu prodastirati, da se naslađujemo njenim problemom, da ga umanjujemo i da ga neki, a očito je da bi, jednog dana na forumu koriste protiv nje.

Dakle, neće bacati biserje pred svinje.

I ne treba.

A šta ako hoće da se ubije, upravo zbog takvih patetičara, poput tebe?
Možeš li dokazati da nije tako, obzirom da razlog ne znamo?
Znači onako kako sam i rekao, ovo je sve besmisleno, ako ne znamo razloge, a ti si ih eto, već proglasio religijom, a nas ostale doslovno - svinjama.

Zapravo, ja ako se i ubijem, isključivo će biti zbog patetično-nemaštovitih likova.
online

User avatar
Maksuz svratila
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2387
Joined: 28 Mar 2019, 17:05
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Maksuz svratila » 03 Oct 2019, 16:13

Nice try wrote: 03 Oct 2019, 12:16 Ne mogu se oteti dojmu da Snowie i ova ostala omladina na ovakvim temama, žele samo pažnju.
Draga djevojko,imaš sve.Mislim u redu je,svi ovdje želimo i tražimo pažnju na neki način,neko je usamljen,neko neshvaćen,ali jedno je zajedničko...ovdje nećeš dobiti potrebnu pomoć,ako ti je zaista potrebno stručno savjetovanje i sl.a i ako želiš samo razgovor,saosjećanje,pa odaberi vedrije teme.Ne pomažeš sebi tako što pišeš po ovim samoubilačkim i depresivnim.
To važi i za ostale,mlade depresivce.
...odakle tebi ideja da ona želi i neko pak drugi samo pažnju... :kafa


...nije postala na selfi i autfitima guz lijevo ili malo desno...pa otkopčano dugme ko fol sve nonšalantno...da u kadar stane pa pogled snen u daljinu da vapi za jebenim lajkom i pažnjom...



...kako ti znaš da ima sve...šta bacaš grah , tegle, viljuške ti zbore...doduše i meni đevđir veli evo da možda tvoje sve je njoj ili nekome drugome sića ili pak ništa... :kafa



...ko je ovdje i željan pažnje naći će i teme i način vala za liječenje iste...vrana vrani oči ne kopa...vazda bilo...kome se šta snilo...


..nije forum samo selfi, šta ste navukli od krpica danas, šta se jelo/ pilo...izasralo, s kim ste se uparili, ko je koga jebo ili bi možda treb'o...



...pusti, nek se prazni ko kako želi i gdje hoće...kako da neko kako veliš mladi depresivac ide na vedrije teme...boli njega bolan kara za najbolju zapršku graha, sliku livade cvijeća i proljeća...ko koga na forumu u ljubavi ganja...ko šta sanja... :kafa
...jesi čuo za onoga...šta... šta......jesi čuo za onu...ooooooo...da li si čuo za onoga...šta, šta, šta, šta, šta, šta, šta...
...da li si čuo za onu...c, c, c, c, c, c, c...

...razvela se, kurvala se, prevarila, propio se...raskućila, zabagreo, otrcala, poludeo...

...ihihi kafu turi...ihihi ću ti pričam...ihihi gola govna...ihihi a ja nisam...

...jesi čuo za onoga, jesi čuo za onu...sečem uvo k'o Van Gog, k'o Betoven sad sam gluv...

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Dorian » 03 Oct 2019, 16:15

Krokodil Behko wrote: 03 Oct 2019, 16:11
Dorian wrote: 03 Oct 2019, 16:00

Snowie nije rekla zašto je o tome razmišljala, samo da jeste.

Neće nama svoju intimu prodastirati, da se naslađujemo njenim problemom, da ga umanjujemo i da ga neki, a očito je da bi, jednog dana na forumu koriste protiv nje.

Dakle, neće bacati biserje pred svinje.

I ne treba.

A šta ako hoće da se ubije, upravo zbog takvih patetičara, poput tebe?
Možeš li dokazati da nije tako, obzirom da razlog ne znamo?
Znači onako kako sam i rekao, ovo je sve besmisleno, ako ne znamo razloge, a ti si ih eto, već proglasio religijom, a nas ostale doslovno - svinjama.

Zapravo, ja ako se i ubijem, isključivo će biti zbog patetično-nemaštovitih likova.
https://sr.wikipedia.org/wiki/Bisere_pred_svinje
Duhovno i psihološko tumačenje

Poruka je bila da se uzvišene stvari, božanske tajne koje im je Bog otkrio i samim tim svetinje, ne daju i ne otkrivaju onome ko ih ne zna ceniti, odnosno ko još uvek nije kadar da to primi. Onome ko je ogrezao u grehu nije uputno davati "tvrdu hranu", ono što je sveto, jer neće umeti da se prema tome odnosi sa poštovanjem, nego naprotiv. Okrenuće se i protiv tog dobra i protiv dobročinitelja.

Ova pouka se koristi i u profanom smislu, da ne treba otkrivati svoje najvrednije delove duše (dakle, ono što je za svakoga "svetinja") nekome ko to zbog svoje pokvarenosti neće umeti, tj. nije u stanju da poštuje, nego će još i zloupotrebiti protiv tebe.
Last edited by Dorian on 03 Oct 2019, 16:16, edited 1 time in total.

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Sibila » 03 Oct 2019, 16:15

Konsultant wrote: 03 Oct 2019, 16:03
lejlamo wrote: 03 Oct 2019, 15:52

zato još jednom.......ovi koji su u svojim promišljanjima ograničeni, neka se ne javljaju.
Vec sam citao negdje. Osobe koje su sklone psih. problemima, i onim najgorim, cesto se "ucahure", u crnjaku su, samo tonu. Srecom nisu sve da konstantno odmah potonu. Ovo je samo jedan primjer od hrpe dimenzija ovog problema.



eto ucahurena...povucena..nikakva...


pa more puta sam na forumu potrazila razonodu smjeh...kominicirala ...znalo mi je pomoci ...

nasmijat me bezbroj puta..





ali...zaista.. nemoj nista ozbiljno. .a o sebi .......dobro pazi sta ces pisat...

nabijem i to ...briga me :pusi

voli vas vasa psihoza i nikad vas necu popustiti :oo

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by shark-attack » 03 Oct 2019, 16:17

shark-attack wrote: 03 Oct 2019, 15:12
snowie wrote: 03 Oct 2019, 11:58
Ne mozes znati nikad kako je kome i sta osjeca. Nije samo egzistencija razlog da covjek sebi naudi.
Ne zelim da govorim svoje razloge zasto sam pokusala da se ubijem i zasto i dalje o tome razmisljam jer ima ovdje clanova kojima je ova tema zajebancija pa ne zelim da im dajem dodatnog povoda da i mene pocnu ismijavati.
@snowie,koliko god da pishesh na forumu i moze biti trolanje,sa ovims tvarima se nikad ne zezam (pa nek' i trolash nema veze)

pitanje

imash li plan kako da se ubijesh?
KIAORA

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Sibila » 03 Oct 2019, 16:19

i jos prepucavanja ...

evo maxuz vas podera ...i to u stihu .

.bgti imal ista onda ozbiljno kreativno i konstruktivno na Ozbiljnim temama..

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Salko » 03 Oct 2019, 16:20

Pravi čovjek u pravo vrijeme na pravom mjestu= shark
...

ovi ostali ulazite bezze u polemike i dajete svoja tumačenja bez ikakvog osnova.
"ignorance is bliss"

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Online

Re: Samoubistvo

Post by Krokodil Behko » 03 Oct 2019, 16:20

Dorian wrote: 03 Oct 2019, 16:15
Krokodil Behko wrote: 03 Oct 2019, 16:11


A šta ako hoće da se ubije, upravo zbog takvih patetičara, poput tebe?
Možeš li dokazati da nije tako, obzirom da razlog ne znamo?
Znači onako kako sam i rekao, ovo je sve besmisleno, ako ne znamo razloge, a ti si ih eto, već proglasio religijom, a nas ostale doslovno - svinjama.

Zapravo, ja ako se i ubijem, isključivo će biti zbog patetično-nemaštovitih likova.
https://sr.wikipedia.org/wiki/Bisere_pred_svinje

Dijete, znao sam ja to kad se nisi ni ispilio, te sam upravo iz tog razloga i napisao tako.
Jesi li uzeo stvar iz religije? Ne rekoh li ja da si njene motive proglasio religijom?
Šta ti još nije jasno?

Očekujem odgovor na pitanje
Krokodil Behko wrote: 03 Oct 2019, 16:11
A šta ako hoće da se ubije, upravo zbog takvih patetičara, poput tebe?
Možeš li dokazati da nije tako, obzirom da razlog ne znamo?
I neće mi biti teško da ti ga ponovim još trista puta, sve dok ne priznaš besmisao svog posta.
online

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Salko » 03 Oct 2019, 16:20

Sibila wrote: 03 Oct 2019, 16:19 i jos prepucavanja ...

evo maxuz vas podera ...i to u stihu .

.bgti imal ista onda ozbiljno kreativno i konstruktivno na Ozbiljnim temama..
e
hajmo se zajebavat

fkt....

jesi za?
"ignorance is bliss"

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Konsultant » 03 Oct 2019, 16:27

Jos jedna podtema. Osoba bliska vama je u problemu, a nikada prije nije bila psihicki rastrojena. Ili je ostavila osoba, ili joj je neko umro blizak.
Niste strucni, kako je nagovoriti da ode dr? Koje rijeci iskoristiti? Otidji molim te dr? Bas treba biti pazljiv s takvima u komunikaciji.

Imao sam komsu, izlazio s nekom djevojkom, hop raskinu. Klasika. Nekoliko dana nakon cura se ubije. Bilo joj 15 godina. Proslo desetak dana, on s drugom. Nista planiranje zivota, varanje i to. Klasicna prica koja zavrsi lose. Sta se njoj desilo ne znam. Koliko se sjecam ostavila je neko pismo. Hoce opet da biti da gledam neku krajnost, ne znam.

@Sibila, bas upravo to pisem:) treba biti pazljiv s takvim osobama u komunikaciji. Obicna dobronamjerna recenica procumaci se potpuno drugacije.

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Sibila » 03 Oct 2019, 16:27

lejlamo wrote: 03 Oct 2019, 15:40 strašno kako razmišljaju odrasli ljudi.
tacno. krokodil behko..

da :pusi
jesam...dilkara sam sto idem psihijatru. :oo



:haha


tacno nekad pomislim...da smo mi budale dilkare i to.. jaci i pametniji od ovih .. zdravog razuma...



bog te mazo....jos behko....

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Sibila » 03 Oct 2019, 16:30

mad_max_ba wrote: 03 Oct 2019, 16:20
Sibila wrote: 03 Oct 2019, 16:19 i jos prepucavanja ...

evo maxuz vas podera ...i to u stihu .

.bgti imal ista onda ozbiljno kreativno i konstruktivno na Ozbiljnim temama..
e
hajmo se zajebavat

fkt....

jesi za?



ma jesam...ono... da mi govoris kako nisam u vinklu i te zavfrkancije ... :haha ..

moze al ne ovdje... :ha

i jbg moram ici jos malo..


j.... vam sliku normalnu... :pusi

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Dorian » 03 Oct 2019, 16:34

Molim da se tema zatvori, barem privremeno dok se svi ohladimo.

Postala je poligon za dokazivanje umjesto da je mjesto na kojem će ljudi sa problemima čuti barem lijepu riječ.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by lejlamo » 03 Oct 2019, 16:34

Konsultant wrote: 03 Oct 2019, 16:27 Jos jedna podtema. Osoba bliska vama je u problemu, a nikada prije nije bila psihicki rastrojena. Ili je ostavila osoba, ili joj je neko umro blizak.
Niste strucni, kako je nagovoriti da ode dr? Koje rijeci iskoristiti? Otidji molim te dr? Bas treba biti pazljiv s takvima u komunikaciji.

Imao sam komsu, izlazio s nekom djevojkom, hop raskinu. Klasika. Nekoliko dana nakon cura se ubije. Bilo joj 15 godina. Proslo desetak dana, on s drugom. Nista planiranje zivota, varanje i to. Klasicna prica koja zavrsi lose. Sta se njoj desilo ne znam. Koliko se sjecam ostavila je neko pismo. Hoce opet da biti da gledam neku krajnost, ne znam.

@Sibila, bas upravo to pisem:) treba biti pazljiv s takvim osobama u komunikaciji. Obicna dobronamjerna recenica procumaci se potpuno drugacije.
pa nema univerzalnog recepta. različiti smo.

makar možemo evo pisati kako je bitno da se ode na savjetovanje kada se uoči problem. kako se ne treba povući i misliti da možeš sam, da si slabić željan pažnje te da su uber pozitivne, pametne i jake osobe oko tebe, a ti jado.

eto barem toliko možemo, da osoba kada ukuca pojam u tražilicu ne pročita krokodilov upis.

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Sibila » 03 Oct 2019, 16:37

Konsultant wrote: 03 Oct 2019, 16:27 Jos jedna podtema. Osoba bliska vama je u problemu, a nikada prije nije bila psihicki rastrojena. Ili je ostavila osoba, ili joj je neko umro blizak.
Niste strucni, kako je nagovoriti da ode dr? Koje rijeci iskoristiti? Otidji molim te dr? Bas treba biti pazljiv s takvima u komunikaciji.

Imao sam komsu, izlazio s nekom djevojkom, hop raskinu. Klasika. Nekoliko dana nakon cura se ubije. Bilo joj 15 godina. Proslo desetak dana, on s drugom. Nista planiranje zivota, varanje i to. Klasicna prica koja zavrsi lose. Sta se njoj desilo ne znam. Koliko se sjecam ostavila je neko pismo. Hoce opet da biti da gledam neku krajnost, ne znam.

@Sibila, bas upravo to pisem:) treba biti pazljiv s takvim osobama u komunikaciji. Obicna dobronamjerna recenica procumaci se potpuno drugacije.



da u pravu si. treba...mozda i da prestanemo pisat...ne do bog sta znam sta koga moze potaknuti..a i da prekine sprdacina i glupost..

ovo su teske i zeznute stvari ...

kako nagovoriti.... ne znam. ja licno nisam imala otpor strah...bila sam i mlada...
cak mislim ....koliko se sjecam..ma odveli me doktoru bez hocu ili necu...
odveli su me moji. a ja nisam bjezala od tog..

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Sibila » 03 Oct 2019, 16:38

Dorian wrote: 03 Oct 2019, 16:34 Molim da se tema zatvori, barem privremeno dok se svi ohladimo.

Postala je poligon za dokazivanje umjesto da je mjesto na kojem će ljudi sa problemima čuti barem lijepu riječ.
slazem se.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by Konsultant » 03 Oct 2019, 16:45

Stoji, samo imaju neki obrsci kako psiha funkcionise. To psiholozi(od sad skraceno dr) razumiju, skoluju se za to. Postoje pitanja:
- Kako i do kojeg nivoa pomagati?
- Kako poslati osobu kod dr?
- Sta ako prvi ne pomogne, hoce li izgubiti povjerenje u vas?

Konsu dodju, ne radi mi mob. De probaj ovo de probaj ono, restartaj. Ne radi. Crklo, de kupi drugi. Ovdje to nije slucaj.
Sto spejsica rece, kod nas je jos uvijek neko nepisano misljenje, odes li psihologu, odmah nisi dobar sta je.

@Sibila, hvala na odgovoru. Moja prijateljica je isto tako imala nekih problema, majka pokusavaja dosta vremena i na kraju (smogne snage) posalje je kod dr. 2-3 tretmana kod dr, kaze ona, sta uradi ovaj, djete mi drugo. Ja toliko pokusavala i nista. Sto prije nisam znala.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Online

Re: Samoubistvo

Post by Krokodil Behko » 03 Oct 2019, 16:48

Dorian wrote: 03 Oct 2019, 16:34 Molim da se tema zatvori, barem privremeno dok se svi ohladimo.

Postala je poligon za dokazivanje umjesto da je mjesto na kojem će ljudi sa problemima čuti barem lijepu riječ.

Teme zatvaram ja.
Iskreno, kad bih mogao, zatvorio bih i cijeli forum, kad mi nalete takvi patetičari.
Snowie nko nije natjerao da piše o tome i sad ja trebam tjerati ljude s teme i pustiti vas dušebrižnike da ih nazivate vandalima, svinjama i sl?
Pa šta je ovo, meksička serija?

Šta bi za onaj odgovor?

Mensečini da mi prodaješ kulturu, a ponašaš se ko divljak na temi, jer moram ići za tobom da te ponovo pitam šta bi za odgovor? I ti tu nešto?
Znaš li koliko smo takvih članova imali? Milion.
online

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samoubistvo

Post by lejlamo » 03 Oct 2019, 16:51

svašta.

Locked

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests