SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 28 Jul 2019, 05:46

Fazlija wrote: 27 Jul 2019, 22:37Ali stvar je upravo u tome sto nisi objasnio ama bas nista. Ti si naveo tu nekih 7 osobina i niti jednu nisi objasnio. Nisi objasnio kako i zasto se svijest napreze. Nisi objasnio sta tacno podrazumijevas pod naprezanjem svijesti i tako za svih tih svojih 7 svojstava svijesti.
Maloprije sam ti na svaku tvoju rečenicu ovog tvog posta odgovorio i sada gledam tog mog odgovora nema. Šta je bilo s njim? jJesi li ga obrisao? Da li si ti moderator ovog foruma i služiš se niskim udarcima - brišeš postove po svojoj slobodnoj volji koji ti ne odgovaraju? A baš mi se neda da ti ponovo odgovoaram na sve gluposti koje i u ovom postu izrekao. A koje si već i u prehodnim postovioma izrekao, a ja ti na njih odgovorio.
Govno ti

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 28 Jul 2019, 06:28

Melek wrote: 28 Jul 2019, 01:02Da ponovim: gen je kod, pokretac zivog bica kao individue i njegov "firmware" koji mu odredjuje karakter i vodi ga ka nekom zacrtanom cilju. On je osnova inteligencije u svim zivim bicima, otprilike kao operativni sistem jednog kompjutera ili jos bolje jednog robota. Dakle, covjek je prenosno sredstvo, "vehicle" kojeg taj kod koristi za svoju reprodukciju, sirenje pa cak i usavrsavanje samog sebe pa samim tim i tog svog vehicle, to jest tog covjeka. To je jedan, za nase pojmove, perfektan program koji ima sve elemente prezivljavanja, usavrsavanja, reprodukcije itd. Covjek ne pravi gen, covjek ga samo prenosi dalje. Ali covjek, instruisan tim genom pravi vjestacku inteligenciju. Dakle, drugim rijecima - gen koristi covjeka da se replicira i usavrsi u bolji i mocniji hardver (i softver) jer covjek kao vehicle ima svoje limite. Covjekov mentalni kapacitet, pamcenje, brzina memorije, podloznost bolestima, krhkost organizma u sredini u kojoj se nalazi itd rezultira u teznji gena da se utjelovi u nesto bolje i stabilnije. Da savlada sve te prepreke. Zato danas imamo pojam AI (vjestacke inteligencije) koja ide punom parom naprijed a utjelovljuje se u raznim uredjajima, a mozda cak i u samom covjeku. Buducnost te inteligencije je superiornija u odnosu na onu ljudsku. A jos jednom - inteligencija je program kreiran od strane nekog kreatora sa svim elementima potrebnim da cini jednu individuu koja je nosi samosvjesnom. U principu ste u pravu - svijest je bozanska kreacija, taj program, taj kod je bozanska kreacija. A sta ili ko je bog, e to je vrlo vjerovatno isto tako jedan vid koda, inteligencije koja kreira ovu nasu, vjerovatno s ciljem da se nesto sazna, otkrije itd. U sustini su svi drugi ciljevi svega toga i besmisleni..
Melek, tvoje znanje biologije i genetike je OK. Ipak, ono nije dovoljno da bi biolozi i genetičari mogli da znaju odgovor na pitanje: ŠTA JE ŽIVOT. Sve što biolozi i genetičari znaju o životu samo je konstatacija i registracija svega onoga što su biolozi i genetičari o životu mogli da saznaju uz pomoć svojih sposobnosti opažanja, mjerenja, brojenja i pamćenja. To nije dovoljno i da bi se znala ISTINA u vezi postojanja života, jer svemu ovom nedostaje odgovor na pitanje KAKO JE SVE TO MOGUĆE? Koji, ne samo da biolozi i genetičari ne znaju, već ne znaju ni fizičari, ni psiholozi, ni filozofi, ni teolozi, ni ideolozi, ni političari. Jer je očigledno da iza svega onoga što Život jeste, stoji visoka inteligencija, odnosno, visoki stepen znanja, svjesnosti i moći, o čemu još uvije niko na svijetu pojma nema. NIko ne zna šta je to što uistinu POSTOJI i sa tom visokom inteligencijom, svjesnošću, znanjem i moćima raspolaže i sva čuda ovog svijeta čini. Odakle god ko krene i pokuša da dadne odgovor na ta pitanja uvijek se sve završi sa "SVEMOGUĆIM BOGOM", a ko ili šta je taj Svemogući Bog, o tome niko pojma nema. Pa tako imamo situaciju da danas spostoje hiljade izmišljenih verzija i vjera u Bogova, čiji pripadnici se, ne samo prepiru oko toga čiji Bog je istinitiji i praviji, već i pogubne, krvave, svirepe i dugotrajne ratove oko toga vode. Evo, na primjerr, naš, ovaj gore, Fazlija, primijetio da ja nudim nekakvu svoju novu verziju "SVEMOGUĆEG BOGA", koja nije podudarna sa njegovom, pa čovjek načisto poblesavio i pobjesnio zbog toga i drvlje i kamenje sasuo na mene. Ali ništa mu to ne vrijedi. Ma kakvo da je njegovo učenje o Bogu, ono će u prah i pepeo da se pretvori u sudaru sa mojim objašnjenjem, da SAMO SVIJEST POSTOJI, sama po sebi, od uvijek i zauvijek, kao svoj i uzrok i posljedica, tako što se vječito i uvijek na isti način pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja, sve po principu "jaje-pile-koka" i sve uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji: naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. U skladu sa ovim mojim objašnjenjem, koje ima svoju i iskustvenu i naučnu i logičku podlogu, "Svijest", "Materija" i "Bog" su samo tri različite riječi koje označavaju jedan i isti pojam i od sada, pa nadalje, nikada se neće desiti da bilo ko na svijetu otkrije nekakvu drugu ISTINU i objašnjenje u vezi postojanja, Materije, Života i Prirode. Zbog čega je logično očekivati da će sva druga naučna, filozofska i vjerska učenja u vezi toga ubuduće da padnu i da se ugase. A Fazlija po tom pitanju neće moći da učini ništa drugo osim da samo borbene pjesme da pjeva.
Govno ti

Coconuts
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 213
Joined: 17 Jan 2019, 06:20
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Coconuts » 28 Jul 2019, 09:57

Ljubo wrote: 27 Jul 2019, 10:34
Coconuts, ovo što si napisao u vezi tvog poimanja materije, energije i svijesti već stoji napisao u vidu određenih vjerovanja u okviru određenih naučnih teorija i filozofija i to je ono što i u školskim udžbenicima stoji iz kojih ljudi uče. To je inače pokazatelj koliko je svjetsko neznanje u vezi postojanja materije, života i Svemira golemo. To neznanje je još i veće kad se tome pridodaju i razna vjerska učenja i svjetske ideologije i politike. Sve to, naravno, ni blizu nije tako kako u svim tim svjetskim naučnim, filozofskim, religijskim i ideološko-političkim učenima stoji. Uistinu, cjelokupna stvarnost se satoji samo iz sedam fizičkih i psihičkih procesa i radnji - naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja, i osim tih sedam vesta fizičkih i psihičkih radnji i VRŠIOCA koji sve te radnje vrši, a to je ono što zovemo imenom "Svijest", ničeg drugog u Svemiru NEMA. To je neoboriva naučna činjenica i argument, o koju će, kada je ljudi do kraja postanu svjesni, sve dosadašnje svjetske naučne teorije, filozofije, religije, ideologije i politike da se razbiju. Jer svi će tada da shvate da iz činjenice, da samo Svijest postoji i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji, slijedi sasvim drugačija iSTINA o postojanju materije, života i Svemira, od svih ovih istina koje su nam do sada prezentirale, svjetska nauka, filozofija, psihologija, svjjetske religije, ideologije i poltike.
Ovo ti nema veze nisacim i apsolutno je neshvatljivo za razumijeti.
Podsjeca me na ispiranja mozgova od strane institucija religije, vjeruj meni sta ti ja kazem iako sumnjas inace si glup i ne razumijes i gorjet ces u strasnim mukama ... :123

Koristeci se teorijama kvantne fizike moze se nalupetati milion nedokazivih ali privlacnih teorija oko kojih se otimaju reziseri SF serija, i ni za sta drugo nam ne koriste.

Ja znam a jednom ce i cijeli svijet saznati da sam bio u pravu ... taj pristup je bas ono ... :rol

Poslovica kaze kad ti trojica kazu da si pijan pocni se valjat po kanalu.
Upeklo ...

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 28 Jul 2019, 13:46

Coconuts wrote: 28 Jul 2019, 09:57 Ovo ti nema veze nisacim i apsolutno je neshvatljivo za razumijeti.
Podsjeca me na ispiranja mozgova od strane institucija religije, vjeruj meni sta ti ja kazem iako sumnjas inace si glup i ne razumijes i gorjet ces u strasnim mukama ...

Koristeci se teorijama kvantne fizike moze se nalupetati milion nedokazivih ali privlacnih teorija oko kojih se otimaju reziseri SF serija, i ni za sta drugo nam ne koriste.

Ja znam a jednom ce i cijeli svijet saznati da sam bio u pravu ... taj pristup je bas ono ... :rol

Poslovica kaze kad ti trojica kazu da si pijan pocni se valjat po kanalu.
Ti si samo još jedan od mnogih kojemu kefalo uopšte ne funkcioniše.

Moj temeljni stav glasi da su Svijest i Materija jedna i ista prirodna sila i pojava koja postoji uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji: naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. I ti ako si sposoban da mi ispravno odgovoriš na ova četiri pitanja koja ću sada da ti postavim, doći ćeš do istog logičkog zaključka:

1. Da lio je tvoje tijelo materijalno?
2. Da li ga je napravila materija u majčinoj utrobi po načinu samoorganizovanja svojih čestica?
3. Da li je tvoje tijelo svjesno, tj. da li raspolaže sa navedenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti?
4. Da li bi tvoje tijelo mogla od sebe same da napravi materija da nije svjesna, tj. da ne raspolaže sa sedam navedenih fizičkih i psihičkih sposobnosti?

Eto sve ti je tu. Pitanja su laka. Odgovori su svima poznati. Logički zaključak da su svijest i materija jedna i ista prirodna sila i pojava koji iz toga može da se izvede je prost da prostiji ne može da bude.
Govno ti

Coconuts
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 213
Joined: 17 Jan 2019, 06:20
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Coconuts » 28 Jul 2019, 14:48

Ljubo wrote: 28 Jul 2019, 13:46
Ti si samo još jedan od mnogih kojemu kefalo uopšte ne funkcioniše.

Upravo sto sam gore napisao ... vec sam zavrsio svaku mogucu pricu sa tobom.
Upeklo ...

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Fazlija » 28 Jul 2019, 19:48

Ljubo, ne brisem ti ja postove, niti sam moderator ovog Foruma.

Nego, daj ti nama reci cime se ti inace bavis u zivotu kad ne promovises ove svoje filozofije? Jesi li u penziji, sta si inace po struci, cime si se bavio tamo u Australiji i ovdje u Bosni. Kako provodis slobodno vrijeme, da li hranis kengure, gdje co'ek moze da izadje u Australiji? Kakvi su im nacionalni parkovi, plaze...

Pusti ti ovo, svijest pa svijest. Kud si navro sa svijescu? Ko Jehov svjedok si upilao, Jahova pa Jehova... pusti sad to. Reci ti nama da li te ista drugo jos zanima u zivotu?
http://forum.srednjiput.rs/

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 29 Jul 2019, 01:47

Coconuts wrote: 28 Jul 2019, 14:48 Upravo sto sam gore napisao ... vec sam zavrsio svaku mogucu pricu sa tobom.
Šteta, a ja mislio da smo tek počeli.
Govno ti

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 29 Jul 2019, 02:21

Fazlija wrote: 28 Jul 2019, 19:48Nego, daj ti nama reci cime se ti inace bavis u zivotu kad ne promovises ove svoje filozofije? Jesi li u penziji, sta si inace po struci, cime si se bavio tamo u Australiji i ovdje u Bosni. Kako provodis slobodno vrijeme, da li hranis kengure, gdje co'ek moze da izadje u Australiji? Kakvi su im nacionalni parkovi, plaze...
Od kad smo to ti i ja prijatelji da bi mogli da raspravljamo o intimnim stvarima i problemima?
Fazlija wrote: 28 Jul 2019, 19:48Pusti ti ovo, svijest pa svijest. Kud si navro sa svijescu? Ko Jehov svjedok si upilao, Jahova pa Jehova... pusti sad to. Reci ti nama da li te ista drugo jos zanima u zivotu?
Ovo je tema o Svijesti i ako želiš da razgovaraš o nečemu drugom ti postavi drugu temu. A u ovoj temi o Svijesti ćemo da prestanemo tek kad budeš uspio da razumiješ da su Materija, Svijest i Bog jedna i ista prirodna sila i pojva. Što, s obzirom na tvoju inteligenciju, neće skoro da se desi. Pa predlažem da o Svijesti nastavimo. Evo ti za domaći zadatak laka četiri pitanja o Svijesti koja sam gore postavio Kokonutsu, pa se čovejk uplašio i pobjegao bez da na njih odgovori.

Da ponovim pitanja:

1. Da li je tvoje tijelo materijalno?
2. Da li ga je materija sagradila u majčinoj utrobi po načinu samoorganizovanja svojih čestica?
3. Da li je tvoje tijelo svjesno, tj. da li raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti?
4. Da li bi materija mogla da sagradi tvoje tijelo od sebe same da nije svjesna, tj. da ne raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti?

Ako uspiješ ispravno da odgovoriš na sva četiri pitanja, iz tih odgovora ćeš moći da izvučeš logičan zaključak da su Materija, Svijest i Bog jedna i ista prirodna sila i pojava. I tek ako u tome uspiješ, priznaću ti da je tvoja sposobnost razumijevanja razvijena i tek tada rasprava o Svijesti između tebe i mene može da bude završena i poslije možemo da raspravljamo i o kengurima.
Govno ti

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Fazlija » 29 Jul 2019, 15:13

Ljubo wrote: 29 Jul 2019, 02:21 ...tek kad budeš uspio da razumiješ da su Materija, Svijest i Bog jedna i ista prirodna sila i pojva.
Pa ja to cijelo vrijeme i tvrdim da sam saglasan sa time, i da to nije nista novo.

Jedino sta je kod tebe upitno jeste tvoje uvjerenje da si tu tvrdju logicki nesumnjivo dokazao, a nisi sa svojom kokom, piletom i jajetom.
Ljubo wrote: 29 Jul 2019, 02:21 1. Da li je tvoje tijelo materijalno?
Jeste.
Ljubo wrote: 29 Jul 2019, 02:21 2. Da li ga je materija sagradila u majčinoj utrobi po načinu samoorganizovanja svojih čestica?
Nisam siguran da je to ucinila materija bez neke svijesti u pazadini.
Ljubo wrote: 29 Jul 2019, 02:21 3. Da li je tvoje tijelo svjesno, tj. da li raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti?
Tijelo nije svejsno, niti raspolaze s ikakvim sposobnostima. Um je svjestan i on raspolaze sa sposobnostima. Kada um spava ili je u narkozi, tijelo niti je svjesno, niti raspolaze s ikakvim sposobnostima. Iz toga zakljucujemo da tijelo niti je svjesno, niti raspolaze s ikakvim sposobnostima.
Ljubo wrote: 29 Jul 2019, 02:21 4. Da li bi materija mogla da sagradi tvoje tijelo od sebe same da nije svjesna, tj. da ne raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti?
Nisam siguran da je to ucinila materija bez neke svijesti u pazadini.
http://forum.srednjiput.rs/

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 30 Jul 2019, 02:42

Fazlija wrote: 29 Jul 2019, 15:13Pa ja to (da su Materija, Svijet i Bog jedno i isto) cijelo vrijeme i tvrdim da sam saglasan sa time, i da to nije nista novo.


Ti stvarno ništa ne razumiješ. Koliko puta moram da ti objasnim da sama tvrdnja da nešto jeste, pa makar da se do nje dolazi i uz pomoć naučne, eksperimentalne metodologije, nije dovoljna da se prihvati i usvoji kao NEPRIKOSNOVENA ISTINA da to zaista tako i jeste, sve dok se ne pronađe LOGIKA i pomoću nje se ne objasni da može da se RAZUMIJE KAKO JE MOGUĆE i ZAŠTO jeste TO ŠTO JESTE. U tom smislu ja nisam pronašao, ni otkrio, niti tvrdim ništa drugo što se u naci već ne zna, već samo uz to već poznato prilažem LOGIKU pomoću koje objašnjavam da može da se RAZUMIJE KAKO i ZAŠTO JESTE SVE TO ŠTO SE U NAUCI ZNA DA JESTE. I baš zbog dosadašnjeg nedostatka te logike fizičari još uvijek ne znaju šta je materija, biolozi, šta je život, psiholozi, šta je svijest, filozofi šta je bitak, niti teolozi i vjernici širom svijeta znaju šta je Bog. Nažalost, ti tu logiku i dalje ne razumiješ jer ti je moć razumijevanja nerazvijena, pa onda psuješ mene da sam ludak koji umišlja da je otkrio nešto novo, a ne psuješ sebe što nisi u stanju da RAZUMIJEŠ da ja na sve to do sada poznato ipak dodajem i NEŠTO NOVO. I to VEOMA BITNO, NOVO, bez kojega će svijet i dalje da živi i pati se po istim onim starim ideološko-političkim i vjerskim učenjima, moralnim sistemima i zakonima po kojima je živio i prije više hiljada godina, a ne po znanjima koje nam danas prirodne nauke nude. Upravo zato jer tim naučnim znanjima nedostaju logička objašnjenja, umjesto kojih još uvijek svijetom vladaju vjerski nasilmi bogovi i nasilne i svirepe svjetske ideologije i politike.
Fazlija wrote: 29 Jul 2019, 15:13Jedino sta je kod tebe upitno jeste tvoje uvjerenje da si tu tvrdju logicki nesumnjivo dokazao, a nisi sa svojom kokom, piletom i jajetom.
Ovo je očiggledan primjer tvoje nesposobnosti razumijevanja. Ti ne razumiješ da u svijetu danas ima 2,5 milijarde hrišćana čije je temeljno vjerovanje u Božansku trojednost "Oca-Sina i Svetoga Duha" i još plus 1 milijarda hindusa koji vjeruju u Božansku trojednost "Brame-Šive i Višnua". Sa naučnim dokazima i mojim objašnjenjem da samo Svijest postoji na način što se vječito poretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja i da je osim Svijesti nikakvog drugog TROJEDNOG BOGA NEMA, što naučno može da se provjeri i dokaže na bezbroj različitih načina i primjera, od kojih je primjer "jaje-pile koka" najslikovitiji, naprijed pomenute hrišćanske i hinduističke dogme o Božijoj trojednosti PADAJU, a sa njima padaju i hrišćanstvo i hinduizam, jer te dogme su temelji ovih dviju religija. Kakve bi to pozitivne posljedice za cijeli svijet imalo neću dalje da ti objašnjavam, jer sve sam to već objasnio u mom videu, pa gospodine Fazlija, do tebe je da li ćeš to pažljivo da odgledaš i razumiješ, a ne do mene.

Fazlija wrote: 29 Jul 2019, 15:13Nisam siguran da je to ucinila materija bez neke svijesti u pazadini.
Eto vidiš, pored bezbroj dokaza koje nam danas nude i fizika i biologija i genetika i psihologija da materija raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti koje su osnovni faktori Svijesti i da Svijest pomoću njih sva čuda ovog svijeta čini i da osim nje nikakvog drugog TROJEDNOG BOGA STVORITELA, NEMA, ti se i dalje držiš starih filozofskih i vjerskih shvatanja i ubjeđenja da pored Svemoćne i Materijalne Svijesti još nekakva druga božanska svijest postoji, koja eto, po tebi, "DJELUJE IZ POZADINE". Daj, drmni se malo, probudi se, odlijepi se od tih starih vjerskih knjižurina i trezveno pogledaj kroz prozor i vidjećeš da stvari potpuno drugačije stoje od onoga kako u tim starim i ubuđalim pretpotopskim knjižurinama stoji.
Fazlija wrote: 29 Jul 2019, 15:13Tijelo nije svejsno, niti raspolaze s ikakvim sposobnostima. Um je svjestan i on raspolaze sa sposobnostima. Kada um spava ili je u narkozi, tijelo niti je svjesno, niti raspolaze s ikakvim sposobnostima. Iz toga zakljucujemo da tijelo niti je svjesno, niti raspolaze s ikakvim sposobnostima.
Dakle, po tebi, sve UM radi. A kad bih ti postavio pitanje ŠTA je Um i da li ikakvih naučnih dokaza ima da Um postoji, to ne bi znao da mi odgovoriš. Dakle, pričaš bez veze. Uvijek polaziš od nekakvih zastarjelih i neodrživih vjerovanja. Fazlija, nikakav UM NE POSTOJI. Postoji samo SVIJEST koja raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, koja se uvijek manifestuje u vidu elektromagnetnih polja različitih veličina i vibracija, od kojih je cijeli Svemir sagrađen, podrazumijevajući i ljudski organizam. I osim tih elektromagnetnih polja ne postoji ništa drugo koje od tih elektromagnetnih polja gradi Svemir, već ta polja sve sama rade uz pomoć tih svojih 7 sposobnosti i osim njih nkavog drugog UMA NEMA. I za tvoju informaciju, nikakav ljudski organizam NE POSTOJI. Ljudski organizam, kao i sve ostale materijalne forme od kojih je Svemir sagrađen samo su ORGANIZACIJE (ekonomske zajednice) kretanja i rada tih živih i svjesnih elektromagnetnih polja i ta polja su JEDINA KOJA POSTOJE. Fizika, hemija, biologija, genetika i psihologija, ne mogu dokazati ništa drugo do, TO. Ne mogu dokazati da je tijelo svjesno, već uvijek i samo materija koja svojom inteligencijom, uz pomoć svojih sedam sposobnosti tijelo gradi. Tijelo kao organizacija ne može biti svjesno, već uvijek i samo elementi koji organizaciju grade. A to su uvijek elektromagnetna polja, velika i mala, koja sama od sebe, bez pomoći ikakvog Boga iz pozadine cijeli Svemir grade. Isto kao što jedna država kao organizacija ljudi ne može biti svjesna, već ljudi koji svojom svjesnošću državu grade. Pod uslovom da i sami ljudi nisu organizacije, Ako jesu, tada ni ljudi ne mogu biti svjesni, već ono što ludski organizam kao organizaciju gradi. Idući tom logikom dalje, dolazimo do zaključka da samo materija, koja se uvijek fizički manifestuje kao elektromagnetno polje, može da bude svjesna, jer ona je JEDINA KOJA POSTOJI i koja sama od sebe sve moguće organizacije kretanja i rada u Svemiru gradi. Prvo atom kao organizaciju kretanja i rada elementarnih čestica, pa nebeska tijela kao organizacije kretanja i rada atoma, pa galaksije kao organizacije kretanja i rada nebeskih tijela. Ili ćelije, kao organizacije kretanja i rada atoma, pa tijela biljaka, životinja i ljudi kao organizacije ćelija i dalje imamo organizacije pčela, mrava, i ljudi itd. I od svih tih organizacija u svemiru čovječanstvo je najnesavršenija organizacija kretanja i rada. Zbog čega? Zbog toga jer ljudi NE RAZUMIJU ZAKON po kojem Materija, Svijest, Život i Svemir POSTOJE. Ljudi izmišljaju nekakve svoje ideološko-političke i vjerske zakone i po njima žive i naravno po njima već hilhadama godina i najebavaju. Zato te njihove zakone i treba rušiti, otkrivati prirodne zakone i život ljudi, radi njiohovog vlastitog dobra, uskladiti sa prirodnim zakonima.
Fazlija wrote: 29 Jul 2019, 15:13Nisam siguran da je to ucinila materija bez neke svijesti u pazadini.
Eto imaš tu na ovom forumu našeg vrsnog biologa i gentečara, MELEK. Zamoli je nek ti malo objasni da osim materije nikakve druge ni Svijesti, ni Uma, ni Boga nema koji djelujući iz pozadine gradi, ne samo tijela biljaka, životinja i ljudi, već i cijeli Svemir.
Govno ti

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Mohr » 30 Jul 2019, 11:53

Lijepo druže Ljubo.

Fakat je da nam je neophodna naturalizacija čovjeka i humanizacija prirode.

Činjenica je i da je čovječanstvo na najnižem stupnju organizacije "kretanja i rada" među živim vrstama. Pa tako vidimo da su konji upregnuli ljude da vuku plugove i kola, da ih jašu iz raznih razloga i sa različitom svrhom, makar samo iz razonode. Vidimo i da vrijedne pčelice (kojima doista moramo izraziti najdublje poštovanje zbog smicanja trutova :o ; naime, homo-sapiens nikako da dosegne tu razinu SVIJESTI, uprkos tim elektro-magnetnim poljima i njihovim čudesnim sposobnostima, premda trutova najviše ima među ljudima, danas više no ikad rekao bih) sjede u hladovini i ćakulaju uz :pivo dok NESVJESNI rob božji skakuće s cvijeta na cvijet, u znoju lica svoga... i pčelama onda samo (pre)ostaje da izvrcaju :hihi A i ovce nas redovno strižu :D. Itd. itsl.


Da, tačno je da je samo materija SVJESNA (tja ljudi smo, od krvi i mesa), ali zaludu nam SVIJEST, ako ju ne RAZ-UMIJEMO.

Dabome, UM i RAZ-UM, postoje. UM-ovanje i RAZ-UM-ijevanje su (dvije) različite stvari.



Pozz...

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 31 Jul 2019, 01:37

Mohr wrote: 30 Jul 2019, 11:53 Lijepo druže Ljubo.

Fakat je da nam je neophodna naturalizacija čovjeka i humanizacija prirode.

Činjenica je i da je čovječanstvo na najnižem stupnju organizacije "kretanja i rada" među živim vrstama. Pa tako vidimo da su konji upregnuli ljude da vuku plugove i kola, da ih jašu iz raznih razloga i sa različitom svrhom, makar samo iz razonode. Vidimo i da vrijedne pčelice (kojima doista moramo izraziti najdublje poštovanje zbog smicanja trutova :o ; naime, homo-sapiens nikako da dosegne tu razinu SVIJESTI, uprkos tim elektro-magnetnim poljima i njihovim čudesnim sposobnostima, premda trutova najviše ima među ljudima, danas više no ikad rekao bih) sjede u hladovini i ćakulaju uz :pivo dok NESVJESNI rob božji skakuće s cvijeta na cvijet, u znoju lica svoga... i pčelama onda samo (pre)ostaje da izvrcaju :hihi A i ovce nas redovno strižu :D. Itd. itsl.


Sa ovim se slažem!
Mohr wrote: 30 Jul 2019, 11:53Da, tačno je da je samo materija SVJESNA (tja ljudi smo, od krvi i mesa), ali zaludu nam SVIJEST, ako ju ne RAZ-UMIJEMO.
Nije riječ o tome da mi "IMAMO" SVIJEST, već dA MI "JESMO" SVIJEST. Nerazumijevajući Svijest, ne razumijemo SEBE. Mi smo takođe i Materija jer Svijest i Materija su jedno i isto. Ne razumijevajući Materiju, takođe ne razumijemo Sebe. Materija koja je istovremeno i Svijest, istovremeno je i Bog Stvopritelj, jer ona je od sebe same sagradila cijeli Svemir. Nerazumijevajući Materiju, nerazumijevajući Svijest i nerazumijevajući sebe, mi, zapravo ne razumijemo, ni Boga.
Mohr wrote: 30 Jul 2019, 11:53Dabome, UM i RAZ-UM, postoje. UM-ovanje i RAZ-UM-ijevanje su (dvije) različite stvari.
Ovde si popbrkao pojmove. To što ti zoveš imenom "UM" i "RAZUM", to je ono što se zove imenom "SVIJEST, "MATERIJA" ili "BOG". A "UMOVANJE" ili "MIŠLJENJE", kao i "RAZUMIJEVANJE" su psihičke sposobnosti i radnje Svijesti, odnosno, Materije, tj Boga. Tu su još i psihičke sposobnosti i radnje opažanja, osjećanja i pamćenja, kao i fizičke sposobnosti i radnje naprezanja i kretanja, sa kojima Svijest, odnosno, Materija, tj. Bog, takođe raspolaže, bez kojih Svijest (Materija, Bog) ne bi mogla ni da POSTOJI, ni sva čuda ovog svijesta da čini.

Pozdrav!
Govno ti

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Mohr » 01 Aug 2019, 16:25

Da sakatog anticlimaxa, druže Ljubo!!! Gledam/čitam kako drugu Fazliji sve vrijeme poričeš bilo kakvog boga, a sad trabunjaš o Materiji/Bogu, meni, dijalektičkom matareijalisti/u :(

No dobro...

Ne određuje svijest ljudi njihovo biće, nego, naprotiv, njihovo društveno biće određuje njihovu svijest.


Karl Marx


:ruke

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 02 Aug 2019, 00:20

Mohr wrote: 01 Aug 2019, 16:25 Da sakatog anticlimaxa, druže Ljubo!!! Gledam/čitam kako drugu Fazliji sve vrijeme poričeš bilo kakvog boga, a sad trabunjaš o Materiji/Bogu, meni, dijalektičkom matareijalisti/u :(
Za jednog "dijalektičkog materijalistu" ne bi trebalo da bude "TRABUNJABJE" reći da je Materija, Bog. Ta tvrdnja baš i jeste u duhu dijalektičkog materijalizma. Problem je samo što dijalektički materijalisti pojma nemaju šta je Materija, isto kao ni vjernici širom svijeta šta je Bog. Bog je ono što je sposobno da kreira Univerzum i život u njemu. Nauka danas raspolaže dokazima da jedino Materija postoji i da je ona kreirala Univerzum i život u njemu, zahvaljujući tome jer raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti - naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja - bez kojih Materija ne bi mogla ni da postoji, ni evoluira, tj. kreira Univerzum i život u njemu. Što podrazumijeva da nikakav drugi Bog osim Materije NE POSTOJI. Ovo bi trebalo da zna svako ko sebe smatra dijalektičkim materijalistom, a ne da to naziva "TRABUNJANJEM".
Mohr wrote: 01 Aug 2019, 16:25Ne određuje svijest ljudi njihovo biće, nego, naprotiv, njihovo društveno biće određuje njihovu svijest.

Karl Marx
Marks o mnogo čemu pojma nije imao. Između ostalog ni o tome šta je Materija, ni šta je Svijest. Da je znao da je Svijet ono što raspšolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji, pomoću kojih sebe dovodi u stanje svjesnosti, a to je MATEIJA, nikada ne bi mogao izreći tu glupost da "svijest ljudi određuje njihovo društveno biće". Zato što se Svijest ljudi ne može ni kreirati, ni određivati, zato jer Materija je Svijet. Ona je ta koja uz pomoć svojih sedam sposobnosti, od sebe same, gradi čovjeka, što znači da je čovjek već samim svojim rođenjem određen da bude SVIJEST.

Prema tome, ono što društveno biće određuje čovjeku, NIJE SVIJEST, već SVJESNOST. Ogromna je razlika između pojmova "SVIJEST" i "SVJESNOST". Svijest je u svih ljudi ista, jer Svijest je MATERIJA i jer su svi ljudi napravljeni od Materije. Dok njihova SVESNOST može da bude svakakva. I upravo je SVJESNOST kod ljudi to što društvo može da OBLIKUJE. Društvo oblikuje svjesnost ljudi tako što ljude kao životinje DRESIRA , MANIPULIRA ljudima, uz pomoć raznih učenja, zakona i moralnih sistema, koji najčešće nikakve veze sa zdravom pameću nemaju. Sve zato da bi određene institucije i vođe mogle da koriste ljude kao ovce, redovno za svoje nečasne i neljudske ciljeve.

I ubuduće pazi kome, kada i gdeje ćeš da upotrijebuiš riječ "trabunjanje".
Govno ti

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Fazlija » 02 Aug 2019, 11:59

Ljubo, ti bi se trebao malo opustiti. Ti si navro' brate, svijest pa svijest... Opusti se malo, shvatili smo. Sve je svijest! Takve izjave se ne bi posramio ni Abhinavagupta... ali sada kada si izlozio svoju nauku, opusti se malo, kud si navalio?!
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Fazlija » 11 Aug 2019, 00:11

Ljubo wrote: 30 Jul 2019, 02:42 Ti stvarno ništa ne razumiješ. Koliko puta moram da ti objasnim da sama tvrdnja da nešto jeste, pa makar da se do nje dolazi i uz pomoć naučne, eksperimentalne metodologije, nije dovoljna da se prihvati i usvoji kao NEPRIKOSNOVENA ISTINA da to zaista tako i jeste, sve dok se ne pronađe LOGIKA i pomoću nje se ne objasni da može da se RAZUMIJE KAKO JE MOGUĆE i ZAŠTO jeste TO ŠTO JESTE. U tom smislu ja nisam pronašao, ni otkrio, niti tvrdim ništa drugo što se u naci već ne zna, već samo uz to već poznato prilažem LOGIKU pomoću koje objašnjavam da može da se RAZUMIJE KAKO i ZAŠTO JESTE SVE TO ŠTO SE U NAUCI ZNA DA JESTE.
Ali Ljubo, ta tvoja "logika" je upravo najslabija tocka tvojeg propovijedanja, jer ne dokazuje apsolutno nista. Vrlo si nenacitan, ne dajes reference niti na jedno slicno ucenje (jer naravno nista nisi niti citao, ne znas da li je iko prije tebe ista slicno tvrdio, dokazao i sl.), zakljucci su ti nategnuti, proizvoljni i nicim dokazani. Osnovni pojmovi koje koristis su nedovoljno utemeljeni i objasnjeni, argumantacija na razini djeteta. Sta mislis zasto ti profesori s filozofije nisu nikada odgovorili :D.
Ljubo wrote: 30 Jul 2019, 02:42...od kojih je primjer "jaje-pile koka" najslikovitiji...
Da, to je stvarno vrhunac logike... za stariju grupu djecjeg vrtica! S time si htio impresionirati cijeli svijet?
Ljubo wrote: 30 Jul 2019, 02:42 ...a sa njima padaju i hrišćanstvo i hinduizam, jer te dogme su temelji ovih dviju religija. Kakve bi to pozitivne posljedice za cijeli svijet imalo neću dalje da ti objašnjavam...
Ljubo, razmisli malo o svojoj megalomaniji. Sta ustvari zelis? Kada bi hriscanstvo i hinduizam pali, a uz njih jos i nauka, fizika, sta onda? Svijet bi slavio Ljubu, izumitelja djecje logike o kokoski, piletu i jajetu! Sta mislis da je to sadrzaj koji moze zamijeniti sve naucne i vjerske sisteme, tvoj 20 minutni video pun nategnutih i nicim dokazanih tvrdnji bi bio polaziste za stvaranje nove svjetske nauke, etike i kulture...

Ljubo, u svakoj ludnici postoji neki posve jadan i beznacajan covjek koji vjeruje da je vladar ili spasitelj svijeta ili da se sve svjetske tajne sluzbe samo njime bave, da je toliko vazan da bi mogao da unisti ili spasi svijet... Iza svake psihoze ili neuroze se krije ogromna i megalomanska sumanuta ideja o sopstvenoj velicini, vaznosti i moci. Ljubo, ostavi na trenutak svoju koku-pile-jaje. Pretpostavimo samo za trenutak da je to cak i tocno. Ali razmisli o svojoj motivaciji, koja je tvoje uloga u svemu tome. Sta bi bila tvoja uloga kada bi svijet prihvatio tu logiku o svijesti, koki, piletu i jajetu.
http://forum.srednjiput.rs/

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 11 Aug 2019, 05:25

Fazlija wrote: 11 Aug 2019, 00:11Ali Ljubo, ta tvoja "logika" je upravo najslabija tocka tvojeg propovijedanja, jer ne dokazuje apsolutno nista.
Ne dokazuje samo onima koji ne znaju logički da misle.
Fazlija wrote: 11 Aug 2019, 00:11Vrlo si nenacitan, ne dajes reference niti na jedno slicno ucenje (jer naravno nista nisi niti citao, ne znas da li je iko prije tebe ista slicno tvrdio, dokazao i sl.), zakljucci su ti nategnuti, proizvoljni i nicim dokazani.


Nedostatak referenci nije dokaz nenačitanosti, jer ih niko do sada nije ni napisao.Da li je naučno ili bilo kako drugačije do danas riješen problem postojanja Svijesti? Da li je iko do danas odghovorio na pitanje ŠTA je Svijest, KAKO postoji i ZAŠTO? NIJE! Ja sam prvi koji je riješio problem postojanja Svijesti, pa prema tome nemam na koga da se pozovem prilikom davanja odgovora na ta tri pitanja. Tvoj problem je jer ne znaš logički da razmišljaš, bez obzira na tvoju načitanost. Za tebe je isto kada neko tvrdi da je sve Svijest, a ne daje odgovore na pitanja ŠTA je Svijest, kako postoji i ZAŠTO i kada ja takođe tvrdim da je sve Svijest i plus toga još dajem odgovore na pitanja, ŠTA je Svijest, KAKO postoji i ZAŠTO i tako problem postojanja Svijesti rješavam do kraja. I ne samo Svijesti, već i materije, jer Svijest i materija su jedno i isto. Materija je samo Svijest koja se napreže i kreće. Kad nešto čitaš pokušaj i da razmišljaš i razumiješ to što čitaš, a ne samo da napamet bubaš pročitano.
Fazlija wrote: 11 Aug 2019, 00:11Osnovni pojmovi koje koristis su nedovoljno utemeljeni i objasnjeni, argumantacija na razini djeteta. Sta mislis zasto ti profesori s filozofije nisu nikada odgovorili


Profesori mi nisu ništa odgovorili zato jer i oni, isto kao i ti, bez razumijevanja čitaju i uče pročitana štiva napamet. Zar tebi nije jasno da naučnici još uvijek pojma nemaju šta je, ni materija, ni Svijest, niti filozofi pojma imaju šta je Bitak, tj. šta je postpojanje, nitio teolozi i vjernici širom svijeta pojma imaju šta je Bog. Sva pisana svjetska naučna, filozofska i vjerska djela, kao i ideološko-politička, su samo vjerovanja. Prva istinska, iskustveno i naučno provjerljiva i logički objašnjiva i razumljiva nauka i o Svijesti i materiji i Bitku i Bogu i valjanoj organizaciji života i rada ljudskog društva, koja se do danas u svijetu pojavila, je ZAKON POSTOJANJA, u kojem je do karaja argumentovano i logički objašnjeno šta je i Svijest i Materija i Bitak i Bog i čovjek i ljudsko društvo. To je nešto što je za sve naučnike svijeta, filozofe, teologe, profesore, ideologe i političare, potpuno NOVO. To je nešto što oni nemaju sa čime da uporede i po načinu upoređivanja procijene, a sami nisu sposobni da razumiju to što im nudim, pa onda radije ne žele ništa da odgovore, jer se boje da ne bi lupetali i ispalio blesavi. Ti si jedini koji pokušavaš da se praviš pametan, pokušavajući na sve moguće načine da to moje obezvrijediš, ali moraš priznati, ne ide ti od ruke. Do sada nisi ponudio niti i jedan konkretan argument kojim bi oborio bilo koji moj stav, već samo palamudiš, grdiš, vređaš itd. Sa time nećeš ništa postići. Činjenicu da se Univerzum sastoji od sedam fizičkih i psihičkih radnji, koje su osnovni faktori Svijesti, na taj način nikad nećeš osporiti.

Fazlija wrote: 11 Aug 2019, 00:11.."od kojih je primjer "jaje-pile koka" najslikovitiji.."

Da, to je stvarno vrhunac logike... za stariju grupu djecjeg vrtica! S time si htio impresionirati cijeli svijet?
Šteta šo ne shvataš da ti sam, sa takvim svojim razumijevanjem ZAKONA SVEUKUPNOG POSTOJANJA kroz primjer "jaje-pile-koka", ne odskačeš ni za milimetar iznad uzrasta djeteta iz dječjeg vrtića. Ti pojma nemaš da primjer "jaje-pile-koka" predstavlja neriješenu enigmu za svijet od kad postoji. I sada kada je ta enigma riješena, ti bi želio da se tome malo narugaš. Bojim se da u tome nećeš uspjeti, prije nego se narugaš samome sebi, tj. svojim sadašnjim, bilo naučnim, filozofskim ili vjerskim svhatanjima problema postojanja svijeta, koja upravo nisu ni za dlaku iznad shvatanja uzrasta djece iz dječjeg vrtića.
Fazlija wrote: 11 Aug 2019, 00:11Ljubo, razmisli malo o svojoj megalomaniji. Sta ustvari zelis? Kada bi hriscanstvo i hinduizam pali, a uz njih jos i nauka, fizika, sta onda?


Onda bi umjesto svih tih svjetskih papazjanija na svjetsku scenu stupila NAUKA O SVIJESTI, pomoću koje bi svuijet uspio da stane na svoje noge, umjesto što, kao do sada, dubi na glavi.
Fazlija wrote: 11 Aug 2019, 00:11Svijet bi slavio Ljubu, izumitelja djecje logike o kokoski, piletu i jajetu! Sta mislis da je to sadrzaj koji moze zamijeniti sve naucne i vjerske sisteme, tvoj 20 minutni video pun nategnutih i nicim dokazanih tvrdnji bi bio polaziste za stvaranje nove svjetske nauke, etike i kulture...
Meni je samo važno da oborim sve svjetske naučne, filozofske, religijske i ideološko-političke prevare i laži, da bi svijet od njih mogao da se spasi. I mislim da je za to moj 20 minutni video sasvim dovoljan i jak da nikada svjetski naučni, filozofski, vjerski i ideološko-politički šarlatani neće moći da ga obore. A da li bi me ko zbog toga poslije slavio ili ne, takvo pitanje pametan čovjek nikad neće da postavi jer je potpuno nevažno.
Fazlija wrote: 11 Aug 2019, 00:11Ljubo, u svakoj ludnici postoji neki posve jadan i beznacajan covjek koji vjeruje da je vladar ili spasitelj svijeta ili da se sve svjetske tajne sluzbe samo njime bave, da je toliko vazan da bi mogao da unisti ili spasi svijet...


E, moj Fazlija ... pravi ludaci nisu u ludnicama, već izvan njih, slopbodno šeću i rade svijetu o glavi od kad svijet postoji. Oni su među naučnicima koji smišljaju ubitačne ratne tehnologije pomoću kojih žele da unište svijet, Zatim među svjetskim političkim vođama i bogatašima koji te tehnologije naručuju i naređuju njihovu upotrebu. Kao i među svjetskim filozofima i velikim vjerskim vođama koji sve to opravdavaju i aminuju. Za ovo imaš primjer cijelu ljudsku istoriju. Pusti te jadnike zatvorene u ludnicama, koji su bezopasne male bebe u odnosu na ove svjetske frankeštajne koje sam ti naveo.
Fazlija wrote: 11 Aug 2019, 00:11Iza svake psihoze ili neuroze se krije ogromna i megalomanska sumanuta ideja o sopstvenoj velicini, vaznosti i moci.
Fazlija, puno kakiš za svoje godine.
Fazlija wrote: 11 Aug 2019, 00:11Ljubo, ostavi na trenutak svoju koku-pile-jaje. Pretpostavimo samo za trenutak da je to cak i tocno. Ali razmisli o svojoj motivaciji, koja je tvoje uloga u svemu tome. Sta bi bila tvoja uloga kada bi svijet prihvatio tu logiku o svijesti, koki, piletu i jajetu.
Nema tu nikakve moje uloge. Sa objavljivanjem ZAKLONA POISTOJANJA moja uloga je završena. Uostalom, ja sam već u osamdesetoj i već sam počeo da štedim pare sebi za sahranu. Naživio sam se i više mi ništa ne treba - čak i da me sutra, zli vjerski ili ideološko-politički fanatici, poput tebe, zbog ZAKONA POSZTOJANJA, ubiju, koji žele da svijet ostane takav kakav jeste, da bi, kao i do sada i dalje mogli da ga hebu u glavu.
Govno ti

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Fazlija » 12 Aug 2019, 00:07

Ljubo, ne mogu da te uvjerim da robujes svojoj fiks ideji i da definicija da je svijest ono sto samo sebe moze da dovede u stanje svjesnosti jednostavno... nije dobra definicija... pa ti jedino mogu savjetovati da ne shvacas svoj zivot toliko licno i da se malo opustis sad pod stare dane.
http://forum.srednjiput.rs/

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 12 Aug 2019, 02:03

Fazlija wrote: 12 Aug 2019, 00:07 Ljubo, ne mogu da te uvjerim da robujes svojoj fiks ideji i da definicija da je svijest ono sto samo sebe moze da dovede u stanje svjesnosti jednostavno... nije dobra definicija... pa ti jedino mogu savjetovati da ne shvacas svoj zivot toliko licno i da se malo opustis sad pod stare dane.
Nije filozofski tvrditi da nešto nije, a ne znati, ne reći i ne objasniti šta jeste. Sve dok ne objasniš šta dobra definicija svijesti jeste, poštedi me svojih savjeta.

Ne možeš negirati moje objašnjenje postojanja Svijesti, ako nemaš svoje. A ti ga, naravno, nemaš. Imaš samo svoju religiju, tj. vjeru, ali s njom ne možeš uraditi ništa do pokriti se ušima i šutiti. I ljutiti se, gumđati i plakati što istina o postojanju stvarnosti nije podudarna sa tvojom vjerom.
Govno ti

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Username » 12 Aug 2019, 08:35

Zivimo u matrixu

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests