SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 29 Aug 2019, 12:02

Melek wrote: 29 Aug 2019, 07:36 Po ko zna koji put: genetski kod je pokretački kod koji sadrži i bootstrap code za pokretanje individue kao i potrebni algoritam za njezin mentalni razvoj. Otprilike kao što imamo AI algoritme danas, a koji se sve više usavršavaju. Sve mašine u prirodi koje do izvjesne mjere samostalno funkcionišu vodjene odredjenim stepenom inteligencije otprilike su bazirane na tom principu, zašto bi tu čovjek trebao biti izuzetak?
Osim elektromagnetnih polja, različitih veličina, brzina vibracija i gustina, ničeg drugog nema i od njih je sagrađen cijeli Univerzum. To i Tesla tvrdi kad kaže da samo energija postoji, koja se uvijek manifestuje kao elektricitet i kao svjetlost. Ta elektromagnetna polja uvijek egzistiraju jedna unutar drugih i to uvijek manja koja vibriraju brže i koja su gušća, unutar većih koja vibriraju sporije i koja su nrjeđa. Pa tako imamo da elementarne čestice kao najmanja elektromagnetna polja sa najbržom vibracijom i najvećom gustinom, egzistiraju unutar atoma kao većih elektromagnetnih polja sa sporijom vibracijom i manjom gustinom. Zatima atomi sa bržom vibracijom i većom gustinom, egzistiraju unutar nebeskih tijela kao većih elektromagnetnih polja sa još sporijom vibracijom i manjom gustinom. Isto je i sa nebeskim tijelima koja egzistiraju unutar galaksija kao još većih elektromagnetnih polja sa još sporijom vibracijom i još manjom gustinom. Što važi mi za galaksije u Univerzumu kao najvećem elektomagnetnom polju.

Isto je i sa ćelijom kao jednim većim elektromagnetnim poljem sa sporijom vibracijom i manjom gustinom, unutar kojeg egzistiraju molekuli i atomi kao manja elektromagnetna polja sa bržom vibracijom i većom gustinom. Isto je i sa ljudskim organizmom kao jednim još većim elektromagnetnim poljem sa sporijom vibracijom i manjom gustinom, unutar kojeg egzistiraju ćelije kao manja elektromagnetna polja sa bržom vibracijom i većom gustinom.

Zašto je sve tako i šta se na taj način postiže?

To je jedina mogućnost da evolucije Univerzuma može da bude, koja se svodi na gradnju materijalnih formi, poput atoma, nebeskih tela, galaksija, ćelija i na kraju tijela biljaka, životinja i ljudi, koje nisu ništa drugo do organizacije kretanja i rada žive i svjesne materije. Niti i jedna od tih organizacija ne bi bila moguća bez koordinantnog, tj. informatičkog sistema, oodnosno, medija kao prenosnika informacija između sujekata u nekom od sistema, da bi ovi mogli povezano i organizovano (a ne haotično) da se u sistemu kreću i djeluju. Dakle, elementarne čestice kao tijelo atoma, ne bi mogle da naprave atom bez posebnog medija, duše atoma, kao jednog šireg elektromagnetnog živog i svjesnog polja, koje će da vrši prenos informacija između elementarnih čestica u sebi, da bi ove mogle sinhronizovano, tj organizovano i harmonično da djeluju u atomu, a ne haotično. To isto važi i za atome unutar nebeskih tijela i za nebeska tijela unutar galaksija i za galaksije unutar Univerzuma. Kao i za atome unutar ćelija i ćelije unutar tiljela biljaka, životinja i ljudi. Pa i za ljude u ljudskom društvu koje za svoje informatičko povezivanje i organizovano djelovanje na planeti Zemlji danas koriste elektromagnetno polje planete Zemlje, pomoću elektronskih informatičkih sistema, telefona, radija, televizije, mobilnih telefona i interneta, napravljenih od matrije uzete od planete Zemlje. Što je dokaz da je sva materija planete Zemlje međusobno informatički povezana pomoću elektromagnetnog polja planete Zemlje i da se pomoću njega samoodržava kao kompaktna cjelina koju mi opažamo kao nebesko tijelo.

Sve ovo isto važi i za ljudski organizam, koji se sastoji od ćelija i organa i od posebnog elektromagnetnog polja, tzv. "aure", koja informatički, telepatski povezuje sve ćelije i organe tijela u jedinstvenu živuću cjelinu i biće. Svaki organizam na planeti, svaka biljka, insekt, svaka životinja i svaki čovjek, ima svoju dušu, tj. auru. Pomoću nje rade svi dijelovi tijela svake biljke, životinje ili čovjeka. Kad se ona odvoji od tijela svaki organizzam umire i raspada se jer se informatička povezanost između ćelija i organa tijela kida.

I tvoj, Melek, molekul sa genetskim kodom, takođe ima svoju auru i ne bi mogao da nastane ni postoji bez nje. Kao što se i sam nalazi unutar jedne još šire i veće aure, zajedno sa živim i svjesnim materijalom, na kojeg će da prenosi svoju DNK informaciju i pomoću nje stvara kopije smoga sebe i razmnožava se, da bi se na kraju tako razvio u oblik bića o kojem informaciju u sebi nosi - u oblik biljke, životinje ili čovjeka. U ljudskom organizmu svi organi, podrazumijevajući čula, mozak i nervni sistem, rade pomoću električne energije kojom se napajaju iz elektromagnetnog polja čovjeka zvanog "aura". Inače, svaka ćelija u ljudskom organizmu, svaki atom u svakoj ćeliji i svaka elementarna čestica u svakom atomu, je živa i svjesna, ali bez posebnih elektromagnetnih živih i svjesnih polja koja će sve to u sebi da obuhvataju i informatički povezuju, niti i jedna materijalna forma u Univerzumu ne bi bila moguća - ni atom, ni nebesko tijelo, ni glaksija, niti tijelo i jedne ćelije, biljke, životinje ili čovjeka.

Uostalom i čovječanstvo ima svoju auru, ali se još uvijek nije dovoljno razvilo da bude sposobnosm da se sa njom spoji i da se svi ljudi svejeta pomoću nje telepatski povežu u jedinstveno živuće svjesno biće. Privremeno za svoje samopovezivanje i samoorganizovanje koriste elektromagnetno polje MAJKE planete Zemlje, na kojoj se kao organizam razvijaju. Isto kao što i dijete u majčinoj utrobi nema svoju auru, već koristi auru svoje majke, sve do trenutka potpunog razvoja i trenutka rođenja kada se u njga useljava - inkarnira.
Govno ti

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Mohr » 29 Aug 2019, 20:16

Ljubo wrote: 22 Aug 2019, 03:25
Mohr wrote: 21 Aug 2019, 16:44 Ne pada mi na pamet da "obezvrjeđujem" nešto čega nema. Možda je nekome to i interesantno, ali mi (marxisti, moram reći :cvike ) (o)davno smo načisto sa time: Kako polemisati o nečemu što samo o sebi unaprijed šalje poruku o svojoj "nedefinisanosti". To je stara priča... :
Mislim da je tema o Svijesti preteška za tebe. Radije se ti i dalje drži marksizma. Marksizam je "opijum za narod" ... bio. Sada su neke druge droge u modi.

https://www.bing.com/videos/search?q=ka ... ORM=WRVORC
Vidim. Opasne. Teške... :tjesi

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Fazlija » 17 Sep 2019, 15:20

Ljubo, ovaj naucnik iz Srbije istu stvar prica ko i ti, i vec nastupa i na televizijama.



Ja se bojim da ce se ova nauka po njemu zvati, a ne po tebi, moj Ljubo.
http://forum.srednjiput.rs/

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 18 Sep 2019, 07:41

Fazlija wrote: 17 Sep 2019, 15:20 Ljubo, ovaj naucnik iz Srbije istu stvar prica ko i ti, i vec nastupa i na televizijama.

Ja se bojim da ce se ova nauka po njemu zvati, a ne po tebi, moj Ljubo.
Malo si se zeznuo. Ovo što ovaj čovjek priča ni slično nije onome što ja pričam, već onome što ti i tvoji istočnjački mudraci pričaju i uopšte o svemu onome što manje-više svi ljudi pričaju koji se i malo interesuju ili bave problemom postojanja materije, života i prirode. Nebitno da li je riječ o naučnicima, filozofima, psiholozima, misticima, vjernicima ili teolozima. Jer na kraju se sve vaše priče svode na zaključak da još niko u svijetu pojma nema šta je, ni materija, ni život, ni svijest, ni Bog.

Ja pričam o nečemu što ovaj čovjek ni pomenuo nije, tj. o nečemu o čemu ovaj čovjek pojma nema, Ja pričam o Jedinstvenom prirodnom ZAKONU TROJEDNOSTI po kojem postoji Svijest, kao jedinstvena prirodna sila i popjava, od koje je sve napravljeno i osim koje ničeg drugog nema, odgovarajući tako konkretno, argumentovano i logički na tri osnovna egzistencijalna pitanja: ŠTA POSTOJI, KAKO POSTOJI i ZAŠTO POSTOJI TO ŠTO POSTOJI.

Imaš moj video ovde, da ga ne linkujem ponovo, pa ga ponovo pregledaj i uvjeri se. Nemoj da se ustručavaš, jer ma koliko puta ga gledao uvijek ćeš da otkriješ nešto novo što do sada nisi nigdje ni vidjeo, ni čuo, ni pročitao, ni znao.

I ponovo da te upozorim da sa ovim tvojim uopštenim primjedbama, poput ove sa ovim Mitićem, koje uvijek iznova pronalaziš sa velikom željom da negiraš vrijednost mog otkrića, zato jer ono obara neke tvoje zablude u koje si se do sada kleo, ne mogu ni za milimetar oskrnaviti to moje otkriće. Da bi u tome uspio, moraš biti konkretan, a to znači da za svaki moj argument i svaki logički zaključak koji sam koristio da bih došao do tog otkrića, treba da pronađeš i suprostaviš mu neki svoj protivargument i neku drugu logiku koja iz tog argumenta slijedi. To ti, naravno, nikada neće poći od ruke, ni tebi, niti bilo kojem drugom svjetskom naučnom, filozofskom ili teološkom geniju i autoritetu, jer protivargumenti i drugačija logika u vezi postojanja materije, života i prirode - NE POSTOJE. Htjeo ili ne, na kraju ćeš morati da se pomiriš s tim. Tvoje primjedbe u smislu pitanja koje droge trošim ili da treba da potražim nekog dobrog psihijatra ili da patim od veličine i slično, u ovom slučaju ne znače ništa.

Živio!
Govno ti

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Fazlija » 18 Sep 2019, 13:57

Ne znam ja to Ljudo. Ti si nepoznat, anoniman i opskuran lik s nekih marginalnih foruma. Za tebe niko nije cuo. Ovo je ipak dr. Mitic, fizicar.

Mislim da je dr. Mita sve to lijepo objasnio. Ne postoji nista osim svijesti. To je isto kao sta i ti naucavas. Osim toga, zasto ne nazoves Tesu Tesanovica da te pozove u emisiju. To bi ti bio veliki prodor u javnost, a ne ovdje piskaranje na forumima.

Jer kako sada stoje stvari... po tebi se nista nece zvati... nego po profesoru dr. Miticu. Miticeva teorija svega, a boga mi i svacega!
http://forum.srednjiput.rs/

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 19 Sep 2019, 01:03

Fazlija wrote: 18 Sep 2019, 13:57 Ne znam ja to Ljudo. Ti si nepoznat, anoniman i opskuran lik s nekih marginalnih foruma. Za tebe niko nije cuo. Ovo je ipak dr. Mitic, fizicar.
Vrijednost nekog naukovanja se mjeri po njegovoj provjeljivosti, dokažljivosti, logičnosti i razumljivosti, a ne po atoritativnosti ličnosti koja iza naukovanja stoji. Mitić, ma koliko kod ljudi da važi kao nekakav naučni autoritet, u svom videu koji si gore dao, nije rekao ništa novo. Kao i svi naučnici svijeta, koncentrisan je samo na utvrđivanje činjeničnog stanja stvarnosti, tj. na traženje odgovora na pitanje ŠTA STVARNOST JESTE. To je sve ono što je u domenu čulnog i eksperimentalnog istraživanja stvarnosti. Takvi odgovori su samo jedan manji dio Istine o stvarnosti. Veći dio Istine o stvarnosti je uvijek sadržan u odgovorima na pitanja KAKO I ZAŠTO je stvarnost takva kakva jeste, odnosno, KAKO JE MOGUĆE, po kojoj logici, da stvarnosti uopšte ima? Kako je moguće da uopšte postoji NEŠTO, a ne NIŠTA?

Odgovori na pitanja KAKO I ZAŠTO, nisu u domeni nauke, već logike, tj. filozofije jer logika je osnovna filozofska disciplina. Naravno prava filozofija mora uvijek da bude u čvrstoj vezi sa naukom, jer premise na osnovu kojih se izvode logički zaključci o stvarnosti moraju uvijek da budu čvrsti, čulno, naučno i eksperimentalno utvrđeni argumeni. Bez takvih argumenata logika je šuplja, a filozofija bezvrijedna. Uglavnom, kada je riječ o filozofiji i otkrivanju logike po kojoj stvarnost postoji, odnosno, traženju odgovora na pitanja KAKO I ZAŠTO, sve se svodi na to da se pronađe UZROK stvarnosti, pa ako je moguće i UZROKOV UZROK ili UZROKOVOG UZROKA UZROK, sve dok se ne dođe do kraja, do PRVOG UZROKA koji je uzrokovao, ne samo stvarnost već i samoga sebe.

Po traženju UZROKA stvarnosti svjetske religije su slične filozofiji, koje stoje na stanovištu da je BOG taj PRVI UZROK, koji je sve uzrokovao, a sam je BEZUZROČAN jer postoji ood uvijek. Manjkavost ovakve vjerske filozofije je upravo u tome što je ona VJERSKA, jer joj nedostaje provjerljiva argumentacija u vezi Božijeg postojanja, kao i logika koja objašnjava da može da se razumije Božanska svemoć i njegova vječnost, tj. nestvorivost i neuništivost.

I sada kada se sve ovo uzme u obzir, reci ti meni Fazlija, da li je taj tvoj Mitić dao odgovor na pitanje KAKO I ZAŠTO stvarnost postoji? Da li je obrazložio logiku koja objašnjava KAKO JE MOGUĆE da stvarnosti uopšte bude? Da li je otkrio i imenovao UZROK stvarnosti i da li je otkrio logiku i tajnu postojanja i samog Njegovog, tj. UZROKOVOG postojanja?

Naravno, N IJE. Ništa od svega toga u njegovom videu nema. On je to sve izrazio jednom riječju i pojmom "METAFIZIKA", a šta taj pojam podrazumijeva, Mitić, kao i svi drugi koji taj pojam koriste kad žele da se prave pametni, pojma nema.

I ti sada, Fazlija, daješ prednost Mitićevim razmišljanjima u odnosu na moja, iz razloga jer su njegova razmišljanja na nivou tvojih, a ne mojih razmišljanja, koja su za tebe malo slična Mitićevim i tvojim, ali su ipak i malo drugačija, pa se ti zbog toga s njima ne slažeš. Posebno iz razloga jer ja nisam poznati autoritet u toj oblasti znanja, a Mitić i autori koje ti čitaš, jesu. A u nemogućnosti si da u potpunosti razumiješ sve ono što ja govorim, jer si kroz život stekao naviku da bez razumijevanja usvajaš mišljenja i stavove ljudi koji su u toj oblasti znanja već stekli neku autoritativnost, a mene odbacuješ jer ja nisam. A da si u stanju da razumiješ sve on o što u mom videu stoji, shvatio bi da sam ja prvi čovjek u svijetu koji je dao ispravan odgovor na pitanja i ŠTA je stvarnost i KAKO i ZAŠTO stvarnost postoji i da sam tako prvi čovjek u svijetu koji je riješio tajnu postojanja i Materije, i Života i Univerzuma i Boga. Došao sam do istog rezultata i otkrića ZAKONA TROJEDNOSTI STVARNOSTI po kojem postoje Materija, život, Univerzum i Bog, do kojeg su već bile došle naprednije civilizacije koje su na Zemlji postojale prije naše. Koji se kao blijedo sjećanje, u zboravljenom i iskrivljenom obliku sačuvao i preniio do dana današnjeg kroz starovavilonsku, staroegipatsku, pa panteističku, hinduističku i na kraju hrišćansku religiju.
Fazlija wrote: 18 Sep 2019, 13:57Mislim da je dr. Mita sve to lijepo objasnio. Ne postoji nista osim svijesti.
Da, tačno je da samo Svijest postoji, to već mnogi naučni, filozofski i drugi svjetski autoriteti tvrde, ali ti ne razumiješ da niko od njih, pa niti taj tvoj d. Mita, nije dao odgovore na pitanja, niti je objasnio ni, i ŠTA je Svijest, ni KAKO ona postoji, ni ZAŠTO, a ja JESAM. I ne razumiješ da nije moguće znati ISTINU o postojanju stvarnosri sve dok se do kraja ne odgovori i na ta dva pitanja, KAKO I ZAŠTO.
Fazlija wrote: 18 Sep 2019, 13:57To je isto kao sta i ti naucavas. Osim toga, zasto ne nazoves Tesu Tesanovica da te pozove u emisiju. To bi ti bio veliki prodor u javnost, a ne ovdje piskaranje na forumima.
Ja sam već star čovjek i poslije već više od trideset godina neuspjeha da to moje objašnjenje postojanja stvarnosti bude zapaženo i prihvaćeno od strane naučnih, filozofskih i dugih autoriteta, danas mi skoro uopšte nije više ni stalo do toga. A ovo što se još uvijek vučem po YU forumima filozofije, to je više stvar navike, ai i da nečim ubijem dosadu i skratim prazne penzionerske dane.
Fazlija wrote: 18 Sep 2019, 13:57Jer kako sada stoje stvari... po tebi se nista nece zvati... nego po profesoru dr. Miticu. Miticeva teorija svega, a boga mi i svacega!
Ne, ništa se po Mitiću neće zvati, jer Mitić nije otkrio ništa. Mitić nije otkrio JEDINSTVENI PRIRODNI ZAKON TROJEDNOSTI po kojem sve postoji i sve se dešava. Nije otkrio da samo Svijest postoji, sama po sebi, kao svoj i uzrok i posljedica, od uvijek i zauvijek, tako što se vječito pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja, sve uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji: naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja.

I ako se slučajno desi da jednoga dana neko otkrije taj zakon, ni po njemu se taj zakon neće zvati, jer će ljudi da otkriju da je prije njega, nekada davno, taj isti Zakon već bio otkrio tamo nekakav Ljubomir Jergović, pa će se na kraju taj zakon ipak po meni zvati, čak i kad mene više ne bude. Mislim, bude me, ali ne u ovoj zemaljskoj dimenziji, već u onoj višoj od zemaljske, duhovnoj.

Pozdrav.
Govno ti

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Fazlija » 19 Sep 2019, 20:47

Ljubo, ti si to jako slabo objasnio. Nikako. Ti si samo iznio pretpostavku da postoji svijest i da ima nekih 7 svojstava... a nicim nisi objasnio zasto bas tih 7 svojstava, a ne mozda 9 ili 12. Nadalje, nisi objasnio sta svako od tih svojstava ustvari znaci. Sta je to ustvari kretanje svijesti, gdje se to ona ustvari krece kada osim nje i izvan nje nista niti ne postoji. I tako... sve je to nedoreceno, slabo domisljeno, nicim dokazano.

To kao pretpostavka i moze stajati, ali je jako daleko od toga da postane uvjerljiv i razradjen filozofski sustav. Tako da nista od toga. Badava ti druge okrivljujes da te ne razumiju (razumiju oni tebe vrlo dobro i bas zato vide logicku nedorecenost tvoje misli) i badava time sebe opravdavas sto nisi svoju misao domislio do kraja i dosljedno je logicki dokazao.
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Fazlija » 19 Sep 2019, 21:14

A osim toga, mozes biti posve siguran da se po tebi nista nece zvati, moj Ljubo... bez pokrica je tvoja gordost. Za poznatog indijskog naucnika i matematicara Katyayanu s pocetka N.e. se tek nedavno otkrilo da je jos prije 2.000 god. definirao zakon gravitacije. Ali otkrice se pripisuje Newtonu, a ne Katyayani. Iz bilo kojeg razloga Katyayanino otkrice je bilo zaboravljeno sve dok Newtonu nije pala jabuka na glavu. Katyayana je ostavio gomilu radova iza sebe i do danas je u Indiji poznat naucnik, samo sto se njegov rad o gravitaciji izgubio.

A sta si ti, moj Ljubo, napisao, sta si ostavio, osim jednog 20 min. videa u kojem iznosis jednu filozofijsku pretpostavku, jednu fiks ideju, uz to i posve logicki neutemeljenu i nedokazanu.

Megalomanija, moj Ljubo, samoljublje, narcizam i posvemasnja nekriticnost se jedino isticu u tvojoj ionako slabo dokazanoj i lose utemeljenoj teoriji o svijesti.

Tako da kako god da okrenes... to se nece zvati po tebi, jer ti nisi nista ni otkrio, ni dokazao... nego po dr. Miti Miticu.
http://forum.srednjiput.rs/

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 20 Sep 2019, 04:41

Fazlija wrote: 19 Sep 2019, 20:47 Ljubo, ti si to jako slabo objasnio. Nikako. Ti si samo iznio pretpostavku da postoji svijest i da ima nekih 7 svojstava... a nicim nisi objasnio zasto bas tih 7 svojstava, a ne mozda 9 ili 12. Nadalje, nisi objasnio sta svako od tih svojstava ustvari znaci. Sta je to ustvari kretanje svijesti, gdje se to ona ustvari krece kada osim nje i izvan nje nista niti ne postoji. I tako... sve je to nedoreceno, slabo domisljeno, nicim dokazano.
Uvijek iznova pokazuješ da ti je logičko razmišljanje slaba strana.

Idemo redom. Filozofija je ljubav prema ISTINI. Postavlja se pitanje o kakvoj ISTINI.... ISTINI o čemu? Narvno ISTNI o onome što POSTOJI... s obzirom da ISTINU nije nije logično, niti je moguće, tražiti o nečemu ŠTO NE POSTOJI. Pa tako imamo da PRVO naučno pitanje, pa tek onda folozofsko,kada je riječ o otkrivanju ISTINE, mora da glasi ŠTA POSTOJI. To je prije svega naučno pitanje zato što se se odgovor na njega može najprvo i to djelimično, dobiti naučnim i eksperimentalnim metodama i tek na kraju dati završnu riječ uz pomoć logike i logičkog mišljenja. Što se nauke tiče, ona je svoj posao već obavila. Ustanovila je i dokazala da se cijeli Univerzum sastoji samo od 7 fizičkih i psihičkih procesa i radnji: naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. I da se uskustveno, naučno i ekspeimentalno ne može utvrditi da osim ovih sedam fizičkih i psihičkih procesa bilo čega drugog ima za šta bi se moglo tvrditi da POSTOJI.

I sada, u vezi ove tvrdnje naučnika, fizičara i psihologa, da samo sedam različitih vrsta fizičkih i psihičkih procesa i radnji POSTOJI, javlja se filozofija (a to je Ljubo) sa logičkom primjerdbom da pomenutih sedam vrsta fizičkih i psihičkih procesa ne mogu da imaju značenje POSTOJANJA, iz razloga što nikakvi procesi i radnje ne mogu postojati sami po sebi, bez VRŠIOCA procesa i radnji. Pa nauci nije preostalo drugo, već da traga dalje i traži tog VRŠIOCA koji raspolaže sa sedam vsta fizičkih i psihičkih sposobnosti i može da vrši sedam vrsta fizičkih i psihičkih radnji. I nauka je već i to učinila. Fizika je ustanovila da fizičke radnje naprezanja i kretanja počinju po načinu samonaprezanja i samopokretanja kvantnog vakuuma, koji nije materijalan, a koji kad se napregne i pokrene poprima materijalna svojstva sile i mase i postaje materijalan. Što se, po logici, podrazumijeva da istinsko POSTOJANJE nije materijalno, ali da može da se napregne i pokrene i postane materijalno.

Pa se sada postavlja pitanje, kako je moguće da nešto POSTOJI, a da nije materijalno.

I tu sada na scenu stupa psihologija, koja naučno i eksperimentalno ustanovljava POSTOJANJE SVJESNOSTI, koja se postiže upravo uz pomoć sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji. Dakle, psihologija ustanovljava da osim sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji postoji još i nešto PLUS, a to je SVJESNOST. I na ovaj način se nauka sučeljava sa još jednim, naizgled, nerješivim problemom, a to je što ni SVESNOST ne može da ima značenje POSTOJANJA, jer je uslovljena fizičkim i psihičkim radnjama koje takođe NISU POSTOJANJE, koja traje samo dok fizičke i psihičke radnje traju i završava se kad fizičke i psihičke radnje prestanu.

Međutim, ima tu još nešto što i fizičari i psiholozi gube iz vida i na to ne obraćaju baš mnogo pažnju, a to je da VRŠILAC i fizičkih i psihičkih radnji, ipak, POSTOJI. To je ono što sebe zove imenom "JA", koje je i sposobno da fizičke i psihičke radnje vrši i pomoću njih sebe dovodi u stanje svjesnosti kad ih vrši ili u stanje nesvjesnosti kad ih ne vrši. I upravo to "JA" je ono što treba zvati imenom "SVIJEST" i što ima značenje odgovora na pitanje ŠTA POSTOJI.

Međutim i psihologija, isto kao i fizika, se suočava sa istim problemom, a to je da je postojanje tog misterioznog VRŠIOCA fizičkih i psihičkih radnji, zvanog "SVIJEST", koji sebe zove imenom JA", takođe empirijski, tj. čulno, eksperimentalno i naučno, NEDOKAŽLJIVO. Jer kad fizičke i psihičke radnje prestanu i kad se SVJESNOST ugasi koja je bila uzrokovana fizičkim i psihičkim radnjama, opet ne ostaje ništa materijalno za koje bi moglo da se tvrdi da je bilo VRŠILAC fizičkih i psihičkih radnji i da je pomoću njih uzrokovalo sebe i svoju SVJESNOST. I to je krajnji domet fizike i psihologije u vezi traženja odgovora na pitanje ŠTA POSTOJI i ko je taj ko sve moguće fizičke i psihičke radnje u Univerzumu vrši.

I sada se izvan nauke pokušava riješiti taj problem. To je sve ono što se podrazumijeva pod pojmom "METAFIZIKA". A u okviru svjetskih religija, to je ono što se podrazumijeva pod pojmom "BOG".

Ipak, posljednju riječ će u odgovru na pitanje ŠTA POSTOJI da dadne, logika, tj. filozofija. Još prije 400 godina francuski filozof Deskartes je otkrio metod pomoću kojeg se dokazuje POSTOJANJE JASTVA, a time ujedno i dokazivanje postojanja SVIJESTI, u svojstvu VRŠIOCA fizičkih i psihičkih radnji, kada je rekao: "MISLIM, DAKLE POSTOJIM". Šta ova Deskartesova maksima podrazumijeva?

Podrazumijeva da je dokazivanje postojanja SVIJESTI, u svojstvu VRŠIOCA svih mogućih fizičkih i psihičkih radnji u Univerzumu, MOGUĆE, ali ne posredno, empirijski, čulno i naučno, već direktno i neposredno. To je DESKARTESOV metod pomoću kojeg SVIJEST, uz pomoć bilo koje svoje fizičke ili psihičke dadnje koju vrši, samoj sebi, u sebi, dokazuje da ONA POSTOJI. Što je i razumljivo, jer zašto bi SVIJEST morala svoje postojanje samoj sebi da dokazuje čulno, kada ona i bez toga ZNA DA POSTOJI, jer je uz pomoć vršenje fizičkih i psihičkih radnji svjesna svog POSTOJANJA i svjesna je da je upravo ONA, ta, koja svoje fizičke i psihičke radnje vrši.

Prema tome odgovor na prvo egzistencijalno pitanje je i jasan i razumljiv i skustveno provjerljiv, koji će uvijek da glasi da SAMO SVIJEST i NJENIH SEDAM SPOSOBNOSTI POSTOJI i ništa drugo.

Odgovor na drugo egzistancijelano pitanje, kAKO SVIJEST POSTOJI je lakši i glasi da SVIJEST postoji tako što vijek iznova, naizmjenično, ciklično i vječito, pretače se kroz svoja TRI PRIRODNA OBLIKA I STANJA, kojom prilikom kao fizička pojava i proces uzrokuje sebe kao psihičku pojavu i proces, po načinu opažanja, osjećanja, pamćenja, mjišljenja i razumijevanja sebe kao fizičke pojave i procesa. Da bi zatim, kasnije, kada se umiri i prestane da se manifestuje kao fizička pojava i proces, uz pomoć znanja o sebi kao fizičkoj pojavi i procesu, koje je ranije o sebi stekla i sačuvala ga, ponovo mogla da stvori želji i namjeru da se ponovo napregne i pokrene i tako kao psihička pojava i proces, sada uzrokuje sebe kao fizičku pojavu i proces. I tako bekonačno u prošlost i budućnost.

A odgovor na treće egzistencijelano pitanje ZAŠTO je to tako, glasi ZATO jer jedino tako MOŽE DA BUDE I NIKAKO DRUGAČIJE. Zato jer se SVIJEST naprezanjem, kretanjem i radom, UMARA, pa na kraju uvijek iznova MORA da se zaustavlja i domara. MORA zato jer svoje naprezanje i kretanje na kraju uvijek u obliku umora DOŽIVI KAO NEZADOVOLJSTVO I ZLO, pa MORA da se zaustavi i ODMORI, da bi odmarajući se DOŽIVJELA ZADOVOLJSTVO I DOBRO. A kad se do kraja odmori i snagu povrati, tada svoje odmorno stanje doživljava kao nezadovoljstvo i zlo, pa MORA da se napregne i pokrene i sada u naprezanju, kretanju i radu doživi ZADOVOLJSTVO I DOBRO.

I sve ovo vječito radi uz pomoć svojih sedam naprided navedenih fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji.

Na kraju još ostaje i pitanje ZAŠTO SVIJEST, kada se nalazi u napregnutom i pokretnom stanju, uređuje i organizuje svoja kretanja i radnje, tj. ZAŠTO iz STANJA HAOSA uvijek prelazi u stanje HARMONIJE? Odgovor i na ovo pitanje je prost i razumljiv i glasi, zato jer svoja haotična kretanja i radnje osjeća kao NEZADOVOLJSTVO I ZLO, koje ne podnosi, a organizovana i harmonična kao ZADOVOLJSTVO I DOBRO, koje podnosi.


Eto to je sva mudrolija u vezi pitanja ŠTA POSTOJI i KAKO i ZAŠTO POSTOJI to što postoji.

Moj Fazlija, ti si u pravu, nisam ja ništa novo rekao, što do danas, na razne načine, već nije bilo poznato, ako će ovo moje priznanje da te učini veselijim? Moja zasluga u svemu ovome je samo to što sam ja sve to staro i poznato uspio da povežem u SMISLENU LOGIČKU CJELINU i tako napravim NOVI FILOZOFSKI SISTEM. Ili, pak, novu nauku, tj. NAUKU O SVIJESTI ili NAUKU O NAGONU SAMOODRŽANJA sa značenjem NAUKE O DOBRU I ZLU, koju do danas nismo imali. Ova NAUKA O SVIJESTI, takođe ima značenje i NAUKE O BOŽIJOJ TROJEDNOSTI jer osim SVEMOGUĆE, SVEZNAJUĆE, NESTVORIVE I NEUNIŠTIVE SVIJESTI nikakvog drugog TROJEDNOG BOGA NEMA. Uz napomenu da ni ovu NAUKU O TROJEDNOSTI nisam ja izmislio, jer je i ona u davnoj prošlosti već bila otkrivena i ljudima poznata, a ja sam je sada samo obnovio. Ova NAUKA takođe ima značenje i ZAKONA SVEUKUPNOG POSTOJANJA, za kojim naučnici odavno tragaju. Ova nAUKA nam sada omogućuje da razumijemo da je život nestvoriv i neništiv, što znači, VJEČAN. Smrt je samo momenat kad se život pretačeiz jednog oblika u drugi. Ova nauka u sebi, osim što rješava do sada neriješeno pitanje problema postojanja Svijesti, ona ujedno u sebi sadrži i do danas u fizici neriješeno pitanje porijekla i postojanja materije, jer materija je samo nspregnuta i pokrenuta SVIJEST.

I na kraju da opet ponovim, nisam otkrio ništa novo što do danas nije bilo poznato. Znanje o svemu ovome samo nije bilo cjelovito, tj. posloženo u logičku cjelinu i sistem, već se u okviru raznih nauka, filozofijam vjerovanja i shvatanja nlazilo razbacano u pračićima. Kao kad iz mozaika poispadaju sve kockice, pa nije moguće vidjeti kao mozaik izgleda dok se ponovo svaka kockica ne postavi na svoje mjesto. I ja sam upravo to učinio, ako se to uopšte i može smatrati nekakvom mojom zaslugom. Svako bi to mogao da učini kad bi se, kao ja, skoro četrdesetak godina koncentrisao na to. I ako ti, Fazlija misliš da se taj moj rad neće "ZVATI PO MENI", nije bitno, nije mi do toga uopšte stalo. Eto neka se to zove po TEBI. Ja sam svoje zadovoljstvo iscrpio na tome prilikom otkrivanja svega toga tokom proteklih četrdesetak godina. Sada kad to sve razumijem i znam nije mi to više toliko interesantno. Mislim samo da bi bilo dobro i korisno i za druge ljude da to sve znaju i razumiju. MOžda bi život ljudi na Zemlji tada poprimio negu drugu, bolju dimenziju od ove dosadašnje u kojoj su ljudi proveli u neznanju svega toga.
Govno ti

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 20 Sep 2019, 06:38

Fazlija wrote: 19 Sep 2019, 21:14 A sta si ti, moj Ljubo, napisao, sta si ostavio, osim jednog 20 min. videa u kojem iznosis jednu filozofijsku pretpostavku, jednu fiks ideju, uz to i posve logicki neutemeljenu i nedokazanu.


Ja nemam šta da dokazujem jer u svom logičkom (filozofskom) sistemu koristim već dobro poznate naučne činjenice i argumente. Samo ih logički povezujem. Za to, 20 minuta priče je sasvim dovoljno.... za svakoga ko i malo poznaje osnovna dostignuća iz oblasti prirodnih nauka i psihologije i i malo je sposoban logički da razmišlja. Debele knjižurine, poput Bioblije, Kurana, Komunističkog manifesta itd, pišu neznalice i mutovode koje žele da prevare svijet. Upravo zbog toga se tu nikada i ne traži razumijevanje, već vjerovanje. A kada je riječ o ISTINI o postojanju Materije, Života; Svijesti i Boga, to je već nešto drugo.Ona je toliko prosta da može cijela i da se izrekne i objasni samo na jednoj stranici A4 formata, koristeći font Arial 12. veličine.
Fazlija wrote: 19 Sep 2019, 21:14 Megalomanija, moj Ljubo, samoljublje, narcizam i posvemasnja nekriticnost se jedino isticu u tvojoj ionako slabo dokazanoj i lose utemeljenoj teoriji o svijesti.
Šta je, vidio si da moj filozofski sistem obara sve tvoje zablude i vjerovanja, koja više nećeš moći da prodaješ neukima za skupe pare, pa pošto taj moj sistem ne možeš da oboriš, okomio si se na mene. Mislim da od toga nećeš imati nikakve vajde.
Fazlija wrote: 19 Sep 2019, 21:14Tako da kako god da okrenes... to se nece zvati po tebi, jer ti nisi nista ni otkrio, ni dokazao... nego po dr. Miti Miticu.
Ti bi to volio, jer bi u tom slučaju tvoje dogme i dalje kod neukih masa imale prođu, jer Mitić nije objasnio apsolutno ništa. Mitić i dalje pojma nema šta je, ni Materija, ni Život, ni Svijest, Ni Bog. On popjma nema po kojem i kavom prirodnom zakonu i po kojoj logici sve to POSTOJI. On i dalje ne zna odgovore ni na pitanje ŠTA postoji, ni KAKO postoji to što POSTOJI, ni ZAŠTO sve POSTOJI. On nigdje ne pominje ni sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji Svijesti od kojih se cijelu Univerzum sastoji i bez kojih ničega ne bi moglo da bude, niti išta zna o Zakonu Trojednosti Svijesti, bez kojeg se ne može objasniti apsolutno ništa. I stvarno, ne znam šta je to kod Mitića toliko specifično i značajno što bi po njemu moglo ime da dobije.
Govno ti

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 26 Sep 2019, 10:00

Fazlija wrote: 19 Sep 2019, 20:47 Ljubo, ti si to jako slabo objasnio. Nikako. Ti si samo iznio pretpostavku da postoji svijest i da ima nekih 7 svojstava... a nicim nisi objasnio zasto bas tih 7 svojstava, a ne mozda 9 ili 12. Nadalje, nisi objasnio sta svako od tih svojstava ustvari znaci. Sta je to ustvari kretanje svijesti, gdje se to ona ustvari krece kada osim nje i izvan nje nista niti ne postoji. I tako... sve je to nedoreceno, slabo domisljeno, nicim dokazano.
Pitati, zašto 7, a ne 9 ili 12 sposobnosti, isto je kao pitati zašto 2+2=4, a ne 9 ili 12. Jer mi znamo da je logično da 2+2=4, a ne 12 ili 9, zato jer mi znamo logički da mislimo. Barem, zna onaj ko zna logički da razmišlja. Ko ne zna, za njega 2+2 može da bue i 9 i 12, isto kao što i sposobnosti može da bude 9 ili 12.

Pa se sada postavlja pitnje, kako se može objasniti logika pomoću koje može da se razumije da sposobnosti ima i može da bude samo 7 i niti i jedna više ili manje i da su tih sedam sposobnosti Osnovni Prirodni Zakon Sveukupnog postojanja i svakog mogućeg dešavanja?

Odgovor glasi da je najprvo potrebno iskustveno, naučno i eksperimentalno utvrditi da tih sposobnoszi ima samo sedam i niti i jedna više ili manje i to je iskustveno i naučno već učinjeno i ja samo od toga i krenuo. Krenuo sam upravo od toga da tražim logiku po kojoj tih sposobnosti ima baš samo sedam i niti i jedna više ili manje.

Pa osma otkrio - a i to meže i iskustveno i naučno da se utvrdi - da se pomoću tih sedam fizičkih i psihičkih sposobnboszi i radnji mogu postići dvije veoma značakne stvari.

Prva je da se pomoću tih 7 sposobnosti može POSTOJATI, odnosno, SAMOUZROKOVATI i to vječito, bez početka i kraja i ako bi i jedna od ovoh sedam sposobnosti nedostajala, postojanje ne bi bilo moguće.

A druga je da ovih sedam sposobnosti predstavljaju MOGUĆNOST da se pomoću njih mogu činiti sva čuda ovog svijeta, tj, da se ono što postoji uz pomoć tih sedam sposobnosti MOŽe i OBJEKTIVNO, tj FIZIČKI i SUBJEKTIVNO, PSIHIČKI, manifestovati na bezbroj najrazličitijih načina.

Sada ću pokušati da to objasnim!

Zapravo, ja sam to već objasnio, ali, bez višestrukog ponavljanja tog objašnjenja mnogi će teško to da razumiju, mada, sve to nije samo stvar logičkog mišljenja i razumijevanja, već i iskustvenog provjeravanja.

Tako na primjer, kada je riječ o SAMOUZROKOVANJU, odnosno SAMOPOSTOJANJU, uz pomoć sedam sposobnosti, istovremeno je i logično i razuzmljivo i iskustveno i naučno provjerljivo, da su fizičke i psihičke radnje uzajamno i naizmjenično uzročne i da jedne bez drugih nisu moguće. Fizičke radnje naprezanja i lretanja nisu moguće ako prije njih ne postoji SVIJEST u svojstvu SUBJEKTA, tj. JASTVA koje raspolaže ZNANJEM (informacijom) o svom naprezanju i kretanju. To znanje će prvo da se manifestuje kao MISAO o naprezanju i kretanju, zatim kao ŽELJA, tj, VOLJA za na prezanjem i kretanjem, koja će na kraju, u obliku NAMJERE za naprezanjem i kretanjem, da UZROKUJE fizičke radnje naprezanja i kretanja. I to je objašnjenje kako Svijest uz pomoć sebe kao psihičke pojave i procesa uzrokuje sebe kao fizičku pojavu i proces. Što podrazumijeva da fizičkih pojava i procesa ne može da bude ako nisu uzrokovane psihičkim pojavama i procesima, koje moraju da postoje prije fizičkih pojava i procesa.

Međutim, isto tako ni psihičkih pojava i procesa ne može da bude ako prije njih ne postoje fizičke pojave i procesi, koje će da budu uzrokom psihičkih pojava i procesa. Jer samo kad postoje fizičke radnje i procesi, moguće je koristiti psihičke radnje opažanja, osjećanja, pamćenja, a kasnije i mišljenja i razumijevanja fizičkih radnji i procesa i o njima stvarati ISKUSTVO, tj. ZNANJE, koje će Svijest u sebi da sačuva i pomoću njega, kasnije, ponovo inicira iste takve fizičke radnje i procesa.

Dakle, isto kao što jajeta sa znanjem o koki, ne može da bude bez koke koja će da ga snese, isto tako ni kokke ne može da bude bez jajeta sa znanjem o koki po kojem će koka da se razvije. Koka i jaje su upravo školski primjer na kojem lako iskustveno i naučno može da se provjeri da fizičke i psihičke radnje i procesi stoje u uzajamnoj i naizmjeničnoj, uzročno-posljedičnoj vezi i odnosu i da jedne bez drugih ne mogu. Iz čega takođe može da se izvede zaključak da tu nikakvog POČETKA ne može da bude. Fizičke pojave i procesi ne mogu stajati na POČETKU jer njih ne može da bude ako prije njih ne postopje psihičke radnje i procesi koji će uzrokovati fizičke radnje i procese. Niti psihičke radnje i procesi mogu stajati na početku, jer njih ne može da bude ako prije njih ne postoje fizičke radnje i procesi, koje će da uzrokuju psihičke ranje i procese. Jer opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja fizičkih radnji i proseca ne može da bude, ako fizičkih radnji i preocesa nema.

Sve ovo postaje razumljivije kad shvatimo da fizičke i psihičke radnje i procesi istinski i ne postoje. Već da postoji samo SVIJEST koja naizmjenično vrši i fizičke i psihičke radnje i procese, na koji način SVIJEST, uz pomoć sebe kao psihičke pojave i proseca na kraju uvijek uzrokuje sebe kao fizičku pojavu i proces, da bi zatim, uz pomoć sebe kao fizičke pojave i procesa mogla da uzrokuje sebe kao psihičku pojavu i proces. I tako naizmjenično, beskonačno u prošlost i budućnost.

Sve ovo što sam naprijed rekao bila je logika po kojoj samo Svijest i njenih sedam sposobnosti postoje i način na koji iskustveno i naučno može da se provjeri da samo Svijest i njenih sedam fizičkih i psihičkih SPOSOBNOSTI postoje.

A sada treba da se objasni logika SVEMOĆNOSTI SVIJESTI, koju ona ostvaruje uz pomoć sedam fizičkih i psihičkih RADNJI. Gdje treba da zapazimo da postoji razlika između sedma fizičkih i psihičkih SPOSOBNOSTI I RADNJI. Ona je u tome što su SPOSOBNOSTI vjećite, jer ne mogu nikada ni da nastanu, ni nestanu, One vsu VJEČITE i uvijek su iste.

A fizičke i psihičke radnje ne postoje apsolutno, jer uvijek iznova mogu i da nastanu i nestanu. I mogu da budu bekonačno različite, pomoću kojih Svijest može fizički da se manifestuje na bezbroj najrazličitijih načinna i oblika - kao elementarna čestica, kao atom, nebesko tijelo, galaksija ili ćelija, biljka, životinja čovjek itd.

Ono što je najvažnije da se razumije, Kada je riječ o RADNJAMA, ma koliko beskonačno one bile različite, jeste da niti i jednju nije moguće učiniti, a da se pri tome ne upotrijebe svih sedam onih osnovnih fizičkih i psihičkih radnji. Tako, ako čovjeka, recimo, uzmemo za primjer, da vidimo koje i kave sve fizičke i psihičke radnje on može da vrši, kao na primjer, da diše, pije vodu, jede, piša, prdi sere, seksa se, pa makar i da samo malim prstom mrduca, niti i jednu tu radnju ne može da izvrši a da ne upotrijebi svih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji. Ako hoće samo malim prstom da mrdne, čovjek mora taj svoj mali prst i da napregne i pokrene i opazi i osjeti i zapamti da ga je pokrenuo i čak kasnije može i da misli o pokretanju svog malog prsta i može i da razumije zašto je bilo potreno da ga pokrene itd.. Isto tako kad čovjek hoće makar samo i da prdne i tada mora i da se napregne i pokrene i opazi i osjeti i zapamti i misli o tome i razumije. To važi apsolutno za sve beskonačno različite fizičke i psihičke radnje od koji se Svemir sastoji, a to je da niti i jedna ne može da se učini sama za sebe, već uvijek i za svaku moraju da se aktiviraju i upotrijebe svih sedam onih osnovnih fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji.

Za sve ove beskonačno različite radnje važno je znati, da one nemaju značenje SPOSOSOBNOSTI, već MOGUĆNOSTI. Sposobnosti je samo SEDAM, a MOGUĆNOSTI su BEZBROJNE, ali samo uz pomoć ovih osnosvnih SEDAM. Zato tih 7 SPOSOBNOSTI i imaju značenje JEDINSTVENOG i UNIVERZALNOG ZAKONA SVEUKUPNOG POSTOJANJA i svakog mogućeg DEŠAVANJA.

I to je ono, Fazlija, što je Ljubo otkrio i niko drugi, koje će da nosi Ljubino ime, Dakle, zvaće se "LJUBIN ZAKON TROJKE I SEDMICE". Što kad se prevede, znači, da postoji samo SVIJEST, kao svoj i uzrok i posljedica, od uvijek i zauvijek, tako što se vječito pretače kroz svoja TRI prirodna oblika i stanja, sve uz pomoć svojih 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji; naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja.

Taj ZAKON je starijim i naprednijim civilizacijama koje su živjele prije naše, pa nestale, bio poznat i sjećanje na taj ZAKON se sačuvolo u drevnim spisima nekih poznatih manastira na Tibetu, Persiji i Egiptu, ali je pravo značenje i objašnjanje ovog Zakona ZABORAVLJENO. I tek sada ja taj isti ZAKON ponovo OTKRIVAM i ponovo objašnjavam, vraćajući mu mu njegovo prvobitno značenje i vrijednost. To je moja zasluga i to mi niko u svijetu ne može osporiti. Sva svjetska naučna argumentacije može da se upotrijebi da se dokaže da sam u pravu, a niti i jedan argument ne postoji da nisam, i niko se neće proslaviti ko pokuša da to obori. Naprotiv, svi koji to budu pokušali će na kraju da padnu.
Govno ti

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 27 Sep 2019, 02:28

Fazlija wrote: 19 Sep 2019, 20:47 Nadalje, nisi objasnio sta svako od tih svojstava ustvari znaci.


Šta za tebe riječ i pojam "objasniti", znači? Ja mislim da ti to ne znaš , pa zato kada ja nešto objasnim, ti uopšte i ne shvataš da sam ja nešto objasnio, pa i dalje tražiš da ti se to objasni.

Ne postoji drugi način da se nešto objasni, već da se pronađe UZROK tome što želimo da nam se objasni. Ja to upravo i radim. Pronalazim i navodim uzroke svemu. A šta je u svemu tome logika? Logika je to isto. Dok god ne znamo uzrok nečemu što postoji ili se dešava, mi ne znamo ni logiku po kojoj nešto postoji ili se dešava.

I ti sada tzražiš da ti ja objasnim ZNAČENJE svake od tih 7 sposobnosti. Ne objašnjavaju se tu nikakva njihova ZNAČENJA, već njihovi UZROCI. Dakle, objasniti njihova ZNAČENJA, znači navesti UZROK svake od tih sedam sposobnosti. To sam ja već uradio,. Rekao sam da svih tih 7 sposobnosti i radnji stoje u vječitoj kružnoj uajamnoj uzroćno-posljedičnoj vezi i odnosu. Tako na primjer, kada poredamo ukrug tih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji, onim redoslijedom kako one jedna iz druge proizilaze, tada lako možemo da se uvjerimo i razumijemo da je svaka od tih sedam radnji uzrokovana radnjom koja je vremenski išla prije nje, da bi zatim, sama ta radnja, bila uzrokom one radnje koja logički slijedi poslije nje, sve dok se krug ne zatvori i tako postane sam svojim i uzrokom i posljedicom. Tako na primjer, fizička radnje kretanja ne može da bude bez naprezanja. Iz nje kao posljedice slijede radnje opažanja, pa osjećanja opaženog, zatim razumijevanja te opažene radnje uz pomoć njenog osjećanja da li ona ima značenje zla ili dobra, da bi onda slijedilo pamćenje te radnje, sa značenjem stvaranja iskustva, tj. znanja, o njoj. Da bi, zatim, kasnije to znanje bilo uzrokom mišljenja te radnje kretanja, jer misliti se ne može ono što se ne zna. Da bi to mišljenje, kasnije preraslo u osjećanje želje i potrebe da se naprezanje i kretanje ponovi, pa je tako osjećanje želje za naprezanjem i kretanjem uvijek uzrok svakog naprezanja i kretanja u prirodi. I tako, krug uzročno-posljedičnih veza između sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji se zatvorio. Krenuli smo od naprezanja i kretanja kao fizičkih radnji koje uzrokuju psihičke radnje opažanja, osjećanja, razumijevanja i pamćenje, tj. stvaranja znanja o kretanju uz pomoć pamćenje, da bi kasnije to znanje, pretočeno u misao o naprezanju i kretanju, postalo urokom novog i narednog naprezanja i kretanja. Na koji način smo otkrili da se tih sedam fizičkih i psihičkih radnji, vječito vrte ukrug, uzajamno se uzrokujući. Kao perpetuummobile, tj. točak koji se vječito vrti sam po sebi, tako što vrtnjom, trošeći snagu kojom se vrti, ujedno i stvara novu snagu pomoću koje će moći da nastavi i dalje da se vrti. Kao jezero koje uvijek iznova isparavanjem pravi oblak i kišu da bi nojme moglo da napuni izvor iz kojeg će rijeka da teče, koja će da napuni jezero koje je isparilo. Koje će, kada ponovo ispari, ponovo da napravi obkak i kišu da napuni izvor, da bi iz njega ponovo mogla da teče rijeka koja će ponovo da napuni jezero.

Kao izvor i rijeka koja puni jezero i kao jezero koje isparavanjem, oblacima i kišom puni jezero, u istoj takvoj, uzajamnoj uzročno posljedičnoj vezi i odnosu su sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji. I ne samo da su u sličnoj uzročno-posljedičnoj vezi i odnosu, već je to sve jedno i isto. Uzpravo uz pomoć sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji se voda iz jezera isparavanjm uvijek iznova i prazni i iznova uz pomoć kiše, izvora i rijeke puni. Stvar je samo u tome što mi jezero, oblake, kišu, izvor i rijeku opažamo, a ne i ono psihičko, koje kao uzrok djeluje iz nutrine i uzrokuje sve što je vidljivo i fizičko.

Potpuno isto je i sa primjerom uzajamnog uzrokovanja i ponavljanja jajeta, pileta i koke. Sedam fizičkih i psihičkih sposobnostgi i radnji su suština svakog ponavljajućeg postojanja i svakog dešavanja u prirodi. Zato ovih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji i imaju značenje Osnovnog prirodnog Zakona po kojem sve postoji i sve se dešava. Ne po načinu vječitog TRAJANJA, već vječitog TROJEDNOG PONAVLJANJA. U čijoj pozadini stoji VRŠILAC = BOG svih mogućih fizičkih i psihičkih procesa i radnji u Univerzumu, čije pravo ime je "SVIJEST", a koja sebe zove imenom "JA". I sv e to može da se izrazi vrlo kratkom i jednostavnom formulom, koja glasi:

SVIJEST, tj. JASTVO (BOG) = 3 + 7.

Ili samo:

JA = 3+7


Nema na svijetu tog genija koji bi ovaj ZAKON mogao da obori. Svjetske religije će sve da padnu ako svoja sadašnja učenja ne zamijene ovim ZAKONOM i sve postanu samo jedna religija. Koja će ovaj zakon i njegov princip jedinstva svijeta, mira reda, ljubavi i pravedne podjele rada i rezultata rada, u cijelom svijetu da sprovede u životnu praksu. Bez toga, sve sadašnje svjetske religije su obična sprdnja.

Kao što je i MOHROV marksizam i komunizam bio obična sprdnja.

A kapitalizam da i ne pominjem. To je nešto što je od svega najgore.


Fazlija wrote: 19 Sep 2019, 20:47Sta je to ustvari kretanje svijesti, gdje se to ona ustvari krece kada osim nje i izvan nje nista niti ne postoji. I tako... sve je to nedoreceno, slabo domisljeno, nicim dokazano.
Gdje se Svijest kreće? Čudno pitanje. Bar to ne mora da se objašnjava jer to i mala djeca znaju. To gdje se Svijest kreće zove se imenom "PRAZNINA", "PROSTOR" ili "NIŠTA", u odnosu na Svijest koja je NEŠTO, koja i egzistira, kreće se, i sva čuda ovog svijeta u PROSTORU čini.
Govno ti

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 29 Sep 2019, 01:09

FAZLIJA...ima li te gdje?
Govno ti

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Fazlija » 29 Sep 2019, 22:26

Ljubo moj, vidim ja, ti bi prico' a mene satavila guzva zadnjih dana...

Dakle, filozofiro' bi, pa daj da filozofiramo...
Ljubo wrote: 20 Sep 2019, 04:41 Što se nauke tiče, ona je svoj posao već obavila. Ustanovila je i dokazala da se cijeli Univerzum sastoji samo od 7 fizičkih i psihičkih procesa i radnji: naprezanja, kretanja, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. I da se uskustveno, naučno i ekspeimentalno ne može utvrditi da osim ovih sedam fizičkih i psihičkih procesa bilo čega drugog ima za šta bi se moglo tvrditi da POSTOJI.
Vidis Ljubo, ova izjava je lazna i pogresna. Nauka niti jedna nikada i nigdje nije ustvrdila da se univerzum sastoji od tih 7 procesa i radnji itd.

To je tvoja tvrdnja, to si ti izmislio. I kao takva ona je vrlo legitimna, ti mozes da tvrdis bilo sta. No problem nastaje (ako se vec hoces da bavis filozofijom) u tome da svoje tvrdnje moras i dokazati. Medjutim, ti to uporno izbjegavas uraditi. Prvo, trebao bi ponuditi izvore u kojima dokazujes da to neka od savremenih nauka tvrdi. Naravno, takvih izvora nema, jer nijedna nauka to tim rijecima te tvrdi.

Drugo, ako nauka ne daje cijelu tu definiciju u obliku u kojem je ti navodis, onda bi trebao da dokazes da je savremena nauka saglasna za jednu po jednu od tih 7 svojstava da su obiljezja univerzuma. Naravno, prije toga bi morao jasno odrediti sta tacno mislis pod pojmom univerzum, je li to tvar (materija), pojavni i vidljivi svemir ili sta pod time mislis. Ali recimo sada da pod time mislis na materiju, tvar od koje se sastoji vidljivi svemir.

I onda krenes redom, dokazes da savremena nauka tvrdi da tvar ima naprezanje. Dades naucne izvore koji potvrdjuju da neka od nauka to tvrdi. Onda kretanje, onda... sve do svijesti, ucenja, razumijevanja... sta vec ono tvrdis da univerzum posjeduje.

Eto, to bi bio pristup jednog ozbiljnog mislioca. Ovako ti ispadas jedan smijesan, neuvjerljiv i nedosljedan mislilac koji laze samo da bi izvukao i nategao neke neuvjerljive krivotvorine da pokrpa svoju tvrdnju. Najlakse je reci, nauka to tvrdi. Ne, ne, dokazi ti to da nauka tvrdi, i to koja nauka bas to tvrdi sta ti ovdje koristis za polaziste svoje misli. Je l' ti sada jasno zasto ti profesori logike i filozofije nikada nisu odgovorili, nego su sa zaljenjem tvoje epske pisanije bacili u smece.
Ljubo wrote: 20 Sep 2019, 04:41 Fizika je ustanovila da fizičke radnje naprezanja i kretanja počinju po načinu samonaprezanja i samopokretanja kvantnog vakuuma, koji nije materijalan, a koji kad se napregne i pokrene poprima materijalna svojstva sile i mase i postaje materijalan. Što se, po logici, podrazumijeva da istinsko POSTOJANJE nije materijalno, ali da može da se napregne i pokrene i postane materijalno.
Ovo je isto jako upitno. Ja se ne razumijem u fiziku, ali iz opste kulture znam da to nije tacna tvrdnja. Ovo nije jedinstven stav svih fizicara. I ti bi, ako vec ovako nesto tvrdis, i ovdje trebao dati izvore kojima bi potvrdio ovu svoju tvrdnju.

E sada, pitanje je zasto ti ne dajes ove izvore kojima bi mogao pokazati da si ozbiljan i utemeljen mislilac. Dakle, ili si lijen pa ti se ne da traziti relevantne izvore. Ili si lazov pa namjerno lazes i obmanjujes... U svakom slucaju ostaje dojam jedne neodmisljene misli.

Jer cak i ako ces imati citaoca poput mene, koji nije upucen u savremenu fiziku, ti njemu jednako kao i svakom naucniku fizicaru, doista moras da podastres dokaze za ovu tvrdnju... da samonaprezanja i samopokretanja proizleze iz kvantnog vakuma itd. Nije na tvojim slusateljima da dokazuju tvoje teoreme, nego na tebi.

Mene jako cudi da covjek koji je svoj zivot posvetio sirenju ovakvog ucenja nije si uzeo truda i malo bolje pojasnio svoje tvrdnje. Sta ti je bilo, Ljubo? Jesi li bio lijen, nije ti se dalo previse truda uloziti da provjeris i dokazes svoje osnovne tvrdnje ili sta? Sta je bio razlog da si ovako nemarno i plitko objasnio svoja osnovna misaona polazista?!

Dakle, da li sada shvacas zasto te ne uzimaju za ozbiljnog mislioca i zasto ti niko iz akademske zajednice nikada nije niti odgovorio?
Ljubo wrote: 20 Sep 2019, 04:41 I tu sada na scenu stupa psihologija, koja naučno i eksperimentalno ustanovljava POSTOJANJE SVJESNOSTI, koja se postiže upravo uz pomoć sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji. Dakle, psihologija ustanovljava da osim sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji postoji još i nešto PLUS, a to je SVJESNOST.
Znas li sta ovdje opet fali...? Ovdje trebas navesti izvore kojima dokazuje da psihologija ovo zaista tvrdi (ili barem neka njezina grana, jer neces vjerovati... ali psihologija nije jedinstvena nauka, ona ima mnogo razlicitih i cesto medjusobno suprotstavljenih smjerova)
Ljubo wrote: 20 Sep 2019, 04:41 Ipak, posljednju riječ će u odgovru na pitanje ŠTA POSTOJI da dadne, logika, tj. filozofija. Još prije 400 godina francuski filozof Deskartes je otkrio metod pomoću kojeg se dokazuje POSTOJANJE JASTVA, a time ujedno i dokazivanje postojanja SVIJESTI, u svojstvu VRŠIOCA fizičkih i psihičkih radnji, kada je rekao: "MISLIM, DAKLE POSTOJIM". Šta ova Deskartesova maksima podrazumijeva?
Bravo Ljubo, svaka cast! Konacno si dao jedan provjerljiv i konkretan izvor! To je vec ogroman napredak u tvojoj misli. Kada bi tako i za fiziku i psihologiju, bilo bi nesto od tebe.

Dakle, ti kreces od Descartesa. To je sasvim u redu. Medjutim, ja cu ti na ovom mjestu vec odmah reci da se mnogi filozofi i psiholozi danas ne slazu sa Descartesom. Jer recimo, nas misaoni proces ima nekog posmatraca koji ga svjedoci, koji ga posmatra. U suprostnom mi ne bi smo bili niti svjesni svojih misli. Dakle, mnogi se ne slazu da su nase misli doista nasa sustina, da ja jesam moje sopstveno misljenje, jer ima nesto drugo sto moj misaoni tok posmatra i svjedoci.

Dodatna problem predstvlja cinjenica da taj dublji sloj svijesti (niko ne porice tvoju tvrdnju da svijest postoji) koji svjedoci nas misaoni tok ustvari vise nema svojstvo osobnosti, nema vise ja-osjecaj... to bi trebao uzeti u obzir, mada sada to mozemo i zanemariti.
Ljubo wrote: 20 Sep 2019, 04:41 Podrazumijeva da je dokazivanje postojanja SVIJESTI, u svojstvu VRŠIOCA svih mogućih fizičkih i psihičkih radnji u Univerzumu, MOGUĆE, ali ne posredno, empirijski, čulno i naučno, već direktno i neposredno. To je DESKARTESOV metod pomoću kojeg SVIJEST, uz pomoć bilo koje svoje fizičke ili psihičke dadnje koju vrši, samoj sebi, u sebi, dokazuje da ONA POSTOJI. Što je i razumljivo, jer zašto bi SVIJEST morala svoje postojanje samoj sebi da dokazuje čulno, kada ona i bez toga ZNA DA POSTOJI, jer je uz pomoć vršenje fizičkih i psihičkih radnji svjesna svog POSTOJANJA i svjesna je da je upravo ONA, ta, koja svoje fizičke i psihičke radnje vrši.
Uh Ljubo, ovo je jako nategnuto i slabo dokazano. Ti tvrdis da obzirom da svijest postoji i svjesna je same sebe, ona vrsi i odredjene radnje. Ali postavlja se pitanje, ako je ona vec svjesna same sebe, zasto onda jos sebi samoj mora i dokazivati da postoji?! Ja ne kazem da to nije zanimljiva tvrdnja. Ona je vrlo podudarna sa istocnim filozofijama u kojime se spoznaja svijesti o samoj sebi vraca njoj samoj kroz njezinu vjecnu kozmicku igru neznanja i izlaska iz neznanja. Samo zelim da kazem da bi ovo trebao malo bolje dokazati. To jeste najzanimljivij dio tvojeg ucenja, ali je jako slabo dokazan.
Ljubo wrote: 20 Sep 2019, 04:41...SAMO SVIJEST i NJENIH SEDAM SPOSOBNOSTI POSTOJI i ništa drugo.
Opet si se zapetljao. Taman si se malo priblizio razumnoj misli, i opet si otklizao u nedorecenosti.

Prvo, dokazali smo da od pocetka svoje misli nisi doista nikada uspio dokazati da univerzum (sta god da po time podrazumijevas, i to je vec samo po sebi ostalo nejasno) ima tih 7 sposobnosti. To je ostalo nedokazano i visjeti u zraku.

A sada tvrdis ne samo da tih 7 svojstava ima i svijest, nego da je svijest jedino sto uopste postoji u univerzumu?! Kako si to uspio spojiti?!
Ljubo wrote: 20 Sep 2019, 04:41 ...egzistancijelano pitanje, kAKO SVIJEST POSTOJI... glasi da SVIJEST postoji tako što vijek iznova, naizmjenično, ciklično i vječito, pretače se kroz svoja TRI PRIRODNA OBLIKA I STANJA, kojom prilikom kao fizička pojava i proces uzrokuje sebe kao psihičku pojavu i proces, po načinu opažanja, osjećanja, pamćenja, mjišljenja i razumijevanja sebe kao fizičke pojave i procesa. Da bi zatim, kasnije, kada se umiri i prestane da se manifestuje kao fizička pojava i proces, uz pomoć znanja o sebi kao fizičkoj pojavi i procesu, koje je ranije o sebi stekla i sačuvala ga, ponovo mogla da stvori želji i namjeru da se ponovo napregne i pokrene i tako kao psihička pojava i proces, sada uzrokuje sebe kao fizičku pojavu i proces. I tako bekonačno u prošlost i budućnost.
Ljubo, ovdje je toliko tvrdnji za koje niti jedan dokaz nije dan. Mislim, ti ako se hoces baviti poezijom, to je sasvim u redu. Mozes ti pisati epove i prorocanstva bez da ista trebas da objasnis, ali za filozofiju ipak treba malo vise od toga.

Prvo, kako si dosao do 3 prirodna oblika... niti jedna dokaz. Naravno, ako izuzmemo pile-koku-jaje... ali ipak, to je dokaz za djecji vrtic.

Drugo, kako si uspio spojiti neku fizicku pojavu (npr. sijevanje munje na nebu) i psiholosku pojavu i proces?! Sta ti to uopste znaci?

Trece, sta ti to uopste znaci da se (valjda svijest) umiri i prestane ispoljavati kao fizicka pojava... pa opet stvori zelju i namjeru da se ponovno napregne... Sta je ovo?! To su sve pjesnicke tvrdnje koje nicim nisu dokazane i objasnjene.
Ljubo wrote: 20 Sep 2019, 04:41 ZAŠTO je to tako... ZATO jer jedino tako MOŽE DA BUDE I NIKAKO DRUGAČIJE.
Prekrasno, Ljubo! Ovoga se ne bi posramio niti jedan ludak na drogama! Ne trebam ti niti govoriti da ovo... nije nikakav dokaz nicega. Ovo moze da bude religija, necija vizija, halucinacija, otkrovenje ili pjesnicko nadahnuce, ali ovo nije filozofija, niti logika.
Ljubo wrote: 20 Sep 2019, 04:41 Zato jer se SVIJEST naprezanjem, kretanjem i radom, UMARA, pa na kraju uvijek iznova MORA da se zaustavlja i domara. MORA zato jer svoje naprezanje i kretanje na kraju uvijek u obliku umora DOŽIVI KAO NEZADOVOLJSTVO I ZLO, pa MORA da se zaustavi i ODMORI, da bi odmarajući se DOŽIVJELA ZADOVOLJSTVO I DOBRO. A kad se do kraja odmori i snagu povrati, tada svoje odmorno stanje doživljava kao nezadovoljstvo i zlo, pa MORA da se napregne i pokrene i sada u naprezanju, kretanju i radu doživi ZADOVOLJSTVO I DOBRO.
Kako se umara, zasto se umara, kako znas da se umara? Zasto mislis da se mora da odmara? Kako znas da svoje naprezanje vidi kao zlo. Zasto svijest mora da povrati snagu... jednom rjecju, sve tvrdnje bez i ijednog dokaza.
Ljubo wrote: 20 Sep 2019, 04:41 Moja zasluga u svemu ovome je samo to što sam ja sve to staro i poznato uspio da povežem u SMISLENU LOGIČKU CJELINU i tako napravim NOVI FILOZOFSKI SISTEM.
Ljubo moj, ti si jedan jako zanimljiv lik. Lijepo je od tebe da se bavis ovim amaterskim filozofiranjem i promisljenjem, ali ovo je jako daleko od prave filozofije i logike.

Ovo je sve zanimljivo kao teorija, ili kao neko misaono-pjesnicko nadahnuce, ali ove misli doista nicim nisu dokazane. Zao mi je, ali ovo nije logicki dokazano.

Ne postoji bjelosvjetska urota protiv jednog anonimnog i nepoznatog marginalca Ljube. Profesori ti nisu odgovorili ne zato sto ih je neko potplatio, niti zato sto ih je strah za svoje polozaje... nego zato sto ovo nema nikakvog logickog i filozofskog temelja. Ovo nije filozofija, niti logika. Zao mi je Ljubo. Dobar amaterski pokusaj, ali nedovoljno dobar za jednu ozbiljnu nauku pa cak niti za suvislo razumsko misljenje. Samo pjesnicke tvrdnje bez ijednog jedinog dokaza.
http://forum.srednjiput.rs/

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 30 Sep 2019, 00:19

Fazlija wrote: 29 Sep 2019, 22:26Vidis Ljubo, ova izjava je lazna i pogresna. Nauka niti jedna nikada i nigdje nije ustvrdila da se univerzum sastoji od tih 7 procesa i radnji itd.

To je tvoja tvrdnja, to si ti izmislio. I kao takva ona je vrlo legitimna, ti mozes da tvrdis bilo sta. No problem nastaje (ako se vec hoces da bavis filozofijom) u tome da svoje tvrdnje moras i dokazati. Medjutim, ti to uporno izbjegavas uraditi. Prvo, trebao bi ponuditi izvore u kojima dokazujes da to neka od savremenih nauka tvrdi. Naravno, takvih izvora nema, jer nijedna nauka to tim rijecima te tvrdi.
Tačno, nigdje u nauci još niko zvanično nije izjavio da se Univerzum sastoji od 7 različiitih vrsta fizičkih i psihičkih radnji. Ali, zar to neko mora zvanično da izjavi, s obzirom da se to u nauci odavno zna i time barata. U fizici se zna da materije nema, već samo energija kao vibracija tamo nekakvih napregnutih i pokrenutih elektromagnetnih polja različitih dimenzija i frekvencija, čija suština fizičarima nije poznata, jer ne znaju šta je to što POSTOJI i raspolaže fizičkim sposobnostima naprezanja i kretanja, koje može i da počne da vibrira i kreće se, pa ga tada ima, a može i da prestane da vibrira i kreće se, pa ga tada nema.

A u psihologiji se takođe odavno zna da se ljudska psiha sastoji od pet psihičkih procesa, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. To ne samo da psiholozio znaju, već i svi ljudi širom sviijesta, pa i mala djeca. Ali, isto tako kao što fizičari ne znajiu šta je to što POSTOJI i može da se napreže i kreće, isto tako ni psiholozi ne znaju šta je to što POSTOJI što je sposobno da vrši psihičke radnje opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. Pa se tako sve završava na tome da niti fizičari znaju šta je materija, odnosno, energija, niti psihočozi znaju šta je ljudska svjesnost, odnosno, ljudska psiha.

I na koga bih onda ja tu mogao od naučnika, filozofa, teologa ili bilo koga drugog da se pozovem, kad to do danas niko nije ni riješio, ni rekao. I u čemu bi onda moja zasluga tu bila da je sve to već neko riješio i rekao? Ne bi ni u čemu. Ja bih samo ponavljao njihove tvrdnje kao papagaj. Zato je krajnje vrijeme da to neko primijeti kaže i fizičarima i psiholozima i biolozima i popovima, da se to, što POSTOJI i što je sposobno da vrši sve moguće fizičke i psihičke procese u Univerzumu, zove imenom "SVIJEST" i da osim Svijesti, nikakve druge sile, ni pojave u Univerzumu nema.

E, sada tebe muči pitanje, ko je, šta je i kako se usudio taj Ljubo da on bude PRVI, od svih naučnika, filozofa i teologa svijeta koji će da otkrije tu ISTINU i pljusne je u lice svim naučnicima, filozofima i teolozima svijeta i smjelo ustvrdi da je baš ON TAJ koji je riješio ono što oni do danas nisu moogli? I tako ujedno poruši sva dosadašnja svjetska naučna, filozofska, teološka i ideološko-politička vjerovanja i zablude, a time ujedno i temelje ukupnog dosadašnjeg pogrešnog i po ljudsko društvo štetnog i pogubnog društvemog, ekonomskog, vjerskog i ideološko-političkog života i rada. Što i jeste glavni razlog što mi do danas još niiti i jedan naučnik, filozof ili teolog, kojem sam predočio to moje rješenje, nije odgovorio baš ništa. Ta njihova šutnja nikako nije dokaz da oni to moje rješenje nisu prihvatili, već, naprotiv, dokaz DA GA NISU NI ODBILI. Nisu ga odbili jer ne mogu, tj. jer znaju da je to tako, a ćute zato jer se ustežu da priznaju da oni nisu u pravu, a ja jesam, jer kad bi prizhnali sve njihove kule od karata bi se porušile do temelja.

A ti, Fazlija, negirajući iz posta u post moje rješenje, rukovodiš se istom logikom. Ono obara tvoje vjerovanje u koje si se do sada kleo i ti nikako to ne smiješ da dozvoliš. Evo šta je o tebi i takvima kao što si ti, rekao Kliment Aleksandrijski, prvi »doktor hrišćanstva« u svom remek delu ludosti - Excerpta ex Theodoto

"Ako vaš protivnik možda govori i istinu, morate da je porekne pobijajući je lažima i izmišljotinama... Takvim (ljudima) moramo se uvijek suprostaviti. Čak i ako je izrazio nešto stvarno i istinito, onima koji vole istinu tu istinu moramo saprati našim lažima … Za sve istinske stvari istina nije istina ako je suprostavljena našem učenju, jer naš prioritet je ljudima nametnuti našu istinu kako bismo im tako nametnuli i našu vjeru …«

Eto, to je razlog zašto do danas niko nije prihvatio moje rješenje i razlog zašto ga ti, Fazlija ne prihvataš. Ali to vaše neprihvatanje nikako ne znači da ja nisam u pravu, sve dok ne elaborirate argumente pomoću kojih ćete da dokažete da nisam u pravu. A to nikada neće da se desi, jer sve moguće argumente sam ja sabrao i njima dokazao da ja jesam u prvu i vama nisam ostavio niti i jedan koji bi mogli da upotrijebite da dokažete da nsam.
************************************************

Vidim ovaj tvoj posljednji post je obiman. Odgovorio sam ti samo na prvih nekoliko rečenica. Odgovoriću ti i na sve ostalo, moram ići redom. Moji odgovri će biti, kao i ovaj, opširni. Trebaće mi dosta vremena. Budi strpljiv i ne odgovaraj mi ni na jedan moj odgovor dok ja tebi na sve ne odgovorim, da se ne bi zapetljali i da bi lakše mogli da izvedemo stvari na čistac.

Živio!
Govno ti

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Fazlija » 30 Sep 2019, 01:39

Ljubo wrote: 30 Sep 2019, 00:19 Ali, zar to neko mora zvanično da izjavi, s obzirom da se to u nauci odavno zna i time barata.
Ako tvrdis (a ti to tvrdis) da je to naucna cinjenica iz koje izvodis svoj sistem misljenja, onda neka naucna disciplina to mora zvanicno da izjavi. Nema druge. Inace ispada izvrdavanje. Ti tvrdis nesto sto nije istina... kao da se to u nauci odavno zna i da s time barata. Pa ako se zna i ako se barata, navedi lijepo izvor koji to dokazuje.

Ako nauka to nije nedovsmisleno rekla, kao sto i nije, onda ti moras da dokazes svoju tvrdnju, a ne da se pozivas ne naku toboznju nauku za koju smo vidjeli da to nikada i nigdje nikakav naucnik nije rekao.
Ljubo wrote: 30 Sep 2019, 00:19 U fizici se zna da materije nema, već samo energija kao vibracija tamo nekakvih napregnutih i pokrenutih elektromagnetnih polja različitih dimenzija i frekvencija, čija suština fizičarima nije poznata, jer ne znaju šta je to što POSTOJI i raspolaže fizičkim sposobnostima naprezanja i kretanja, koje može i da počne da vibrira i kreće se, pa ga tada ima, a može i da prestane da vibrira i kreće se, pa ga tada nema.
Ova tvrdnja je tacna, ali to jos uvijek ne dokazuje da to sto oni ne znaju sta je to sto postoji, da si ti upravu kada tvrdis da je to svijest.
Ljubo wrote: 30 Sep 2019, 00:19 A u psihologiji se takođe odavno zna da se ljudska psiha sastoji od pet psihičkih procesa, opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja.
Zao mi je Ljubo, ne zna se! Ako se zna, ti lijepo navedi izvor iz kojega se to vidi da je to, tacno tim rijecima i redosljedom, naucno prihvacena cinjenica u psihologiji.
Ljubo wrote: 30 Sep 2019, 00:19 To ne samo da psiholozio znaju, već i svi ljudi širom sviijesta, pa i mala djeca.
Vidjeli smo jedino da nisi dokazao da to psiholozi znaju. A za malu djecu nas bas briga, ona za ovu raspravu ionako nisu mjerodavna.
Ljubo wrote: 30 Sep 2019, 00:19 Ali, isto tako kao što fizičari ne znajiu šta je to što POSTOJI i može da se napreže i kreće, isto tako ni psiholozi ne znaju šta je to što POSTOJI što je sposobno da vrši psihičke radnje opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja. Pa se tako sve završava na tome da niti fizičari znaju šta je materija, odnosno, energija, niti psihočozi znaju šta je ljudska svjesnost, odnosno, ljudska psiha.

I na koga bih onda ja tu mogao od naučnika, filozofa, teologa ili bilo koga drugog da se pozovem, kad to do danas niko nije ni riješio, ni rekao. I u čemu bi onda moja zasluga tu bila da je sve to već neko riješio i rekao? Ne bi ni u čemu. Ja bih samo ponavljao njihove tvrdnje kao papagaj. Zato je krajnje vrijeme da to neko primijeti kaže i fizičarima i psiholozima i biolozima i popovima, da se to, što POSTOJI i što je sposobno da vrši sve moguće fizičke i psihičke procese u Univerzumu, zove imenom "SVIJEST" i da osim Svijesti, nikakve druge sile, ni pojave u Univerzumu nema.
Ljubo, to sto oni ne znaju ne znaci odmah da si ti u pravu.

Ti tvrdis da fizicari ne znaju sta je osnova elementarnih cestica - i to je istina. Ujedno tvrdis da psiholozi ne znaju sta je osnova psihickih moci - i to bi smo mogli da prihvatimo kao tacno.

A na osnovu toga da oni ne znaju, ti izlazis s pretpostavkom da to mora da je svijest (mogao si isto tako da kazes kao i Tales da je to voda ili vatra kao Heraklit). Time sto si ponudio rjesenje, ne znaci da si ga odmah i logicki i dokazao. To sto oni ne znaju, ne znaci da ti znas.
Ljubo wrote: 30 Sep 2019, 00:19 E, sada tebe muči pitanje, ko je, šta je i kako se usudio taj Ljubo da on bude PRVI, od svih naučnika, filozofa i teologa svijeta koji će da otkrije tu ISTINU i pljusne je u lice svim naučnicima, filozofima i teolozima svijeta i smjelo ustvrdi da je baš ON TAJ koji je riješio ono što oni do danas nisu moogli?
Ne, potpuno krivo. Prije svega, ti uopste nisi prvi. Vec smo govorili da to tvrde istocne filozofije i zapadni mistici vec vijekovima. To tvrdi i onaj naucnik Mitic, ima dakle gomila ljudi koji to tvrde na slican ili tek malo razlicit nacin. Ti nisi originalan po tome sto si izasao sa jednom takvom pretpostavkom, nego po svojoj zabludi da si je prvi uspio logicki dokazati - a vidimo da nisi!

Ali cak i da jesi prvi na svijetu, potpuno nevazno, to jos uvijek ne znaci da si ti svoju tvrdnju icim logicki dokazao. Gornji tok tvojih misli jasno pokazuje da na osnovu tvrdnje (koju bi cak i mogli da prihvatimo) da fizicari ne znaju osnovu fizickih ojava i da psiholozi ne znaju osnovu psiholoskih pojava, ti izlazis s jednom nicim dokazanom pretpostavkom i mislis da je to sada dokazano samim time sto oni ne znaju. Pa kakva je to argumentacija, pobogu?! Ti to nazivas logikom i cudis se sto ti ljudi ne vjeruju?!
Ljubo wrote: 30 Sep 2019, 00:19 ...niiti i jedan naučnik, filozof ili teolog, kojem sam predočio to moje rješenje, nije odgovorio baš ništa.
Pa naravno, kada to "rjesenje" izgleda sumanuto. Nicim ga logicki nisi dokazao, to smo jasno vidjeli. I sta sad ocekujes od ljudi koji znaju logicki da misle da ce te slaviti kao genija.

To je samo tvoje misljenje, tvoja pretpostavka i kao takva je zanimljiva. Zanimljiva je prije svega jer je podudarna sa hrpom slicnih misljenja kroz povijest religija i filozofija. Ali, kao sto smo vidjeli, ona jos uvijek ostaje samo jedna nicim dokazana pretpostavka. A koliko sam ja tebe razumio, ti vjerujes da si ti upravo prvi koji je takvu pretpostavku uspio logicki dokazati. A vidimo da nisi. Tvoje dokazivanje se svodi na tvrdnju da niko ne zna, pa samim time sto niko ne zna, mora da si ti u pravu.
Ljubo wrote: 30 Sep 2019, 00:19 Ta njihova šutnja nikako nije dokaz da oni to moje rješenje nisu prihvatili, već, naprotiv, dokaz DA GA NISU NI ODBILI. Nisu ga odbili jer ne mogu, tj. jer znaju da je to tako, a ćute zato jer se ustežu da priznaju da oni nisu u pravu, a ja jesam, jer kad bi prizhnali sve njihove kule od karata bi se porušile do temelja.
Daj Ljubo, molim te. Oni sute jer ne zele s tobom imati posla. Pa ko ce ti ovako crtati i secirati jednu za drugom tvoje tvrdnje da ti bjelodano dokaze da si u zabludi. Ko ima vremena zamajavati se s nekim tamo ludakom. Svaki covjek koji je naucen na dosljedno razumno misljenje vec na prvi pogled vidi da si polupao loncice i da ti argumentacija ne drzi vodu.
Ljubo wrote: 30 Sep 2019, 00:19 Odgovoriću ti i na sve ostalo, moram ići redom. Moji odgovri će biti, kao i ovaj, opširni. Trebaće mi dosta vremena. Budi strpljiv i ne odgovaraj mi ni na jedan moj odgovor dok ja tebi na sve ne odgovorim, da se ne bi zapetljali i da bi lakše mogli da izvedemo stvari na čistac.
Hajde, moze ako te to veseli, ali vec iz ovoga vidimo da ti logicko zakljucivanje bas nije jaca strana.

Posto niko ne zna, onda mora da sam ja u pravu.... to ti nije bas neka uvjerljiva argumentacija.
http://forum.srednjiput.rs/

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 30 Sep 2019, 02:42

Fazlija wrote: 29 Sep 2019, 22:26 Ljubo, ovdje je toliko tvrdnji za koje niti jedan dokaz nije dan.
Ono što ja objašnjavam se zove "SVIJEST". Onaj kome ja objašnjavam "Svijest" može da bude samo čovjek, a to je uvijek i samo Svijest. Dokazi o načinu na koji postoji Svijest, uvijek se nalaze u samom čovjeku, a to znači u samoj Svijesti. Prema tome, nikakve potrebe nema da ja čovjeku, prilikom objašnjavanja njega samoga kao Svijesti, pružam bilo kakve izvanjske dokaze o Svijesti, kad ih on već kao Svijest sve u samome sebi ima. Dakle, Fazlija, pošto si i ti Svijest, sve dokaze o Svijesti koji su potrebni da bi razumio moje objašnjenje Svijesti, potraži i naći ćeš ih u sebi samome. To podrazumijeva, da nam prilikom objašnjavanja Svijesti, ne trebaju ni fizičari, ni biolozi, ni psiholozi, ni teolozi, ni političari i ideolozi, niti njihova mišljenja i izjave, jer o Svijesti ništa konkretno ne možemo saznati od njih, jer direktnog uvida možemo da imamo samo u svoju vlastitu Svijest i ničiju drugu. Tako sam i ja uradio. Prvo sam objasnio sebe samoga kao Svijest, a onda sam zapazio da način na koji ja postojim kao Svijest, postoji i sve drugo, pa sam onda samo to moje znanje o sebi ka Svijesti malo proširio i na Univerzum.

Dakle, stvari u vezi objašnjavanja i razumijevanja načina na koji Svijest postoji su vrlo jednostavne. Sve što je potrebno da bi objanili i razumjeli Svijest nam stoji na raspolaganju. U prvom redu tu smo mi sami kao Svijest koja želi da sazna Istinu o svom postojanju kao Svijesti. I kao drugo, tu smo opet mi sami kao kao Svijest koja je predmet našeg spoznavanja i istraživanja. I to je sve što nam je potrebno da bi o Svijesti saznali sve što nas zanima i nikakve potrebe nema da se, osim na sebe kao Svijest, pozivamo na bilo još kakvog drugog naučnika, filozofa, popa, Kurtu ili Murtu.

Uostalom, kada objašnjavam Svijest, ja ne pričam nikakve bajke o tome, poput naučnika, filozofa, teologa, psihologa i drugih. Za mene Svijest je ono što u meni sebe zove imenom "JA" koje raspolaže sa 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti i može da vrši 7 različitih fizičkih i psihičkih radnji, pomoću kojih i POSTOJI i sva čuda ovoga svijesta čini. U meni, Svijest je ono od čega je moje tijelo napravljeno, koje se ni po čemu ne razlikuje od svega onoga od čega je cijeli univerzum napravljen. I kad uspijem da razumijem ZAKON po kojem ja kao Svijest postojim, koji se svodi samo na 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji, nema nikakvog problema da razumijem i Zakon po kojem i cijeli Univerzum postoji, jer to je jedan i isti ZAKON, osim kojeg nikakvi drugi prirodni zakoni ne postoje.

I to je sve što o Svijesti može i treba da se zna, da bi se znao ZAKON, a time i ISTINA u vezi postojanja materije, života i prirode. Dakle, u Univerzumu ničeg drugog nema osim Svijesti i njenog vječitog pretakanja kroz njena tri prirodna oblika i stanja, sve uz pomoć njenih 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji. Da bi to znali, nisu nam potrebna ničija mišljenja, objašnjenja, ni dokazi. Potreban nam je samo zdrav razum, sposoban da vidi stvarnost onokvom, veoma prostom, kakva ona jeste, a ne da o njoj izmišlja kojekakve nebuloze. Čovjeku bisrog uma dovoljno je samo da pogleda kroz prozor da bi mu sve bilo jasno. I pravo je čudo kako su do danas ljudi u svijetu - naučnici, filozofi i teolozi i drugi - uspjeli o postojanju Svijesti, materiji i Univerzumu da smisle toliko pogrešnih i besmislenih teorija, vjerovanja, politika i ideologija?

Ovo je moj odgovor na ostatak tvog posta u vezi tvojih zahtijeva da pružim "DOKAZE" za sve svoje tvrdnje. Koji se svodi na to da moraš sam da u sebi da otkriješ dokaze o tome i ŠTA je Svijest i KAKO postoji i ZAŠTO, s obzirom da si i ti sam Svijest. Dovoljno je samo da u sebi otkriješ da raspolažeš sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i da postojiš uz pomoć n jih tako što jedne i iste fizičke i psihičke radnje beskonačn o ponavljaš od rođenja, pa sve do smrti. Gdje su i rođenje i život i smrt takođe vječito ponavljaju, uz pomoć tih istih 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji.

Za kraj, evo ti i o postojanju Svijesti i mišljenje indijskog fizičara i jogija, Maharišija, tvorca svjetskog pokreta za transcendentalnu meditaciju. On za Svijest tvrdi isto što i ja, osim što on nigdje ne pominje 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji koje se vječito ponavljaju, sa sa značenjem UNIVERZALNOG ZAKONA po kojem sve postoji, jer on taj Zakon za života nije bio otkrio ni znao (pokoj mu duši). Ali je znao da osim Svijesti ničeg drugog nema. Doduše, do tog znanja nije, kao ja, došao istraživanjem i razumijevanjem svoje vlastite svijesti, već Svijeti Univerzuma, sa kojom se spajao i izjednačavao uz pomoć meditacije i iz nje telepatski srpio znanja koja o tome u Univerzalnoj Svijesti postoje.

Dakle, Mahariši o tome ovako zbori:

”U osnovi svijeta stoji ujedinjeno polje svih prirodnih zakona. To je nešto nematerijalno, vanvremensko, nemanifestovano, neaktivno. To je veliko ništa koje je početak i uzrok svega. U njemu postoji sve, sve velikei male stvari, svi svjetovi, svi oblici, svi odnosi, ali samo kao princip, kao ideja, kao latentna mogućnost. To je čista svijest. I kad se dio te čiste svijesti, makar i najsitnija njena čestica, izdvoji i stupi u aktivno stanje, kad postane dinamična, pretvara se u konkretnu stvar, u materiju, u biće, u svemir. To ništa ima potpunu svijest o sebi jer je čista svijest. Ima ogromnu, beskonačnu moć samoorganizovanja, jer je kreativno, jer je ujedinjeno polje svih sposobnosti, svih mogućnosti. Njegova priroda je savršenstvo, sklad, harmonija, blaženstvo, i sve sto nastaje iz toga zadržava tu osobinu, ostaje blaženstvo.”


Naravno, ovo Maharišijevo objašnjenje Svijesti nema značenje nauke, već samo vjere, jer nije lako provjerljivo. Meditacijom vrlo rijetki pojedinci dolaze do ovakve spoznaje. Dok moje objašnjenje Svijesti ima značenje nauke, jer je provjerljivo. Sadam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji Svijesti pomoću kojih ona i postoji i sva čuda ovoga svijeta čini, su i iskustveno i naučno, tj. eksperimentalno provjerljivi, kao i logički lako objašnjivi i razumljivi.
Govno ti

Ljubo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 117
Joined: 25 Jun 2019, 06:37
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Ljubo » 01 Oct 2019, 00:11

Fazlija wrote: 30 Sep 2019, 01:39Ako tvrdis (a ti to tvrdis) da je to naucna cinjenica iz koje izvodis svoj sistem misljenja, onda neka naucna disciplina to mora zvanicno da izjavi. Nema druge. Inace ispada izvrdavanje. Ti tvrdis nesto sto nije istina... kao da se to u nauci odavno zna i da s time barata. Pa ako se zna i ako se barata, navedi lijepo izvor koji to dokazuje.
Činjenica, da se Univerzum ne sastoji ni od čega drugog do od sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji, spada u domen opšteg znanja kojim svaki srednje obrazovan čovjek rasplaže i tu činjenicu niko i nigdje do danas nije posebno naglašavao i pridavao joj poseban značaj i smisao. Zbog čega i ne postoje istaknuti i poznati autori koji polažu pravo na to znanje na koje bih se mogao pozvati. Što podrazumijeva da sam ja prvi autor koji na tu činjenicu, zbog njene posebne važnosti, želim da skrenem pažnju, jer ona ima značenje ZAKONA svekupnog postojanja. Drugim riječima, da je do danas neko u nauci, filozofiji ili religiji već posebno naglašavao tu činjenicu, to bi značilo da je on prije mene već otkrio ZAKON POSTOJANJA, pa moje otkriće ovog Zakona i ne bi ni bilo nikakvo novo otkriće.
Fazlija wrote: 30 Sep 2019, 01:39Ako nauka to nije nedovsmisleno rekla, kao sto i nije, onda ti moras da dokazes svoju tvrdnju, a ne da se pozivas ne naku toboznju nauku za koju smo vidjeli da to nikada i nigdje nikakav naucnik nije rekao.
Rekao sam da su sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji materije od kojih je Univerzum sagrađen, deo opšteg znanja. Fizičke radnje naprezanja i kretanja pod imenom "energija" su glavni predmet izučavanja fundamentalne fizike kao prirodne nauke i tu ne postoji niti i jedan poseban naučnik kao autor na kojeg bi se mogao pozvati, tako da tu mogu da se pozovem jedino na cijelu fundamentalnu fiziku kao nauku, što sam ja i učinio. A psihičke radnje opažanja, osjećanja, pamćenja, mišljenja i razumijevanja su pod imenom "psiha" glavni predmet izučavanja eksperimentalne psihologije kojima se, primjenjujući različite metode, bave svi psiholozi svijeta, među kojima takođe ne postoji niti i jedan autor koji je posebno zaslužan za to na kojeg bih se mogao pozvati, osim da se pozovem na cjelokupnu psihologiju kao nauku. Pa i u ovom slučaju ja sam prvi autor koji ovim psihičkim sposobnostima i radnjama daje smisao i značenje ZAKONA POSTOJANJA.

Sve ovo podrazumijeva da je tvoja primjedba, da se prilikom otkrića Zakona postojanja ne pozivam ni na kakve autore, krajnje besmislena.

Uostalom, zar je pozivanje na autore određenih ideja nekakva garancija da su njihove ideje istinite? Autor, bilo koje ideje, ma koliko on bio poznat i cijenjen, ako njegova ideja nije iskustveno provjerljiva i logički objašnjiva i razumljiva, nema nikakvu vrijednost. Zato i nije rijedak slučaj u nauci, filozofiji i svjetskim religijama da se upravo lažne, tj. neprovjerljive i nerazumljive, često veoma štetne i opasne ideje i zablude, prenose sa generacije na generaciju samo zato jer su ih izrekle istorijski poznate i autoritativne ličnosti.

Kod mene to nije slučaj. Moju ideju i tvrdnju da se Univerzum ne sastoji ni od čega drugog do od sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji svako normalan može i kroz sebe samog i kroz prirodne nauke i psihologiju da provjeri. A može lako i da sebi objasni i razumije da ovih sedam sposobnosti i radnji imaju značenje ZAKONA sveukupnog postojanja i da postojanje stvarnosti ne bi bilo moguće ako bi samo jedna od tih sedam nedostajala.

Ali ovde ipak nije stvar u tome da li je moje otkriće Zakona postojanja valjano ili lažno, niti da li sam ja ozbiljan mislilac ili šarlatan, kako me ti, Fazlija, želiš da predstaviš. Ovde je očigledno samo jedno, a to je da ti po svaku cijenu želiš da negiraš i omalovažiš to moje otkriće, nebitno da li je istinito ili lažno. Razlog tome nije teško pretpostaviti....ili si ti sam sebi dao u zadatak ili ti je neko drugi to naredio, da na ovom forumu po svaku cijenu moraš da braniš svoju VJERU od svega što sa njom nije podudarno, pa makrar to bilo i istinito. Nema u tome ništa neobično. To je uobičajena praksa odbrane svog vjerovanja svih vjernika svijeta koja već vijekovima traje. Pri tome se koriste najraznovrsnija sredstva, a u krajnjem slučaju i nasilje, lomače, pa čak i vjerski ratovi. Sve u smislu kako je to lijepo opisao onaj Kliment Aleksandrijski tzv. »doktor hrišćanstva« u svom djelu ludosti - Excerpta ex Theodoto, pa da ga ponovo citiram:

"Ako vaš protivnik možda govori i istinu, morate da je poreknete pobijajući je lažima i izmišljotinama... Takvim (ljudima) moramo se uvijek suprostaviti. Čak i ako je izrazio nešto stvarno i istinito, onima koji vole istinu tu istinu moramo saprati našim lažima … Za sve istinske stvari istina nije istina ako je suprostavljena našem učenju, jer naš prioritet je ljudima nametnuti našu istinu kako bismo im tako nametnuli i našu vjeru …«
Govno ti

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Fazlija » 02 Oct 2019, 14:25

Ljubo, jesi li zavrsio izlaganje? Mogu li ja sada?
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4964
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: SAMO SVIJEST = BOG, POSTOJI

Post by Remzudin » 02 Oct 2019, 16:45

bolje da jos cekas,nisam siguran dali se on ispricao.

dali je on uopsta ozenjen ?
Ja od zvockanja ponekad zaboravim se ovde prijaviti .

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests