Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima svađe

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

Ruana
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Ruana » 26 Mar 2013, 14:13

Nikad mi se nije desilo da recimo u svadji opsujem nekome nesto, ni da vrijedjam a ostalo sta ko zasluzi to i dobije. Ko prezivi prica.
Na poslu nema svadje, saslusam i kazem svoje misljenje pa ko moze neka saslusa. Kuci se svadjam ali najvise sama sa sobom. Jer zidovima ne pomaze pricat. Imam u kuci jedan pokretni zid i on se samo pomjeri ili izadje kad se ja svadjam ili se ode tusirat.

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Fatma » 26 Mar 2013, 14:15

...ha ga vidis...ni pet ni sest...vec.....sikter... :tjesi

Neizvodivo...živimo skupa...

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Fatma » 26 Mar 2013, 14:18

Zaboravih reći,da bih prije nekog vremena oči vadila za takve riječi,a sad se valjda ostarilo,ili sam izgubila volju,pa samp prećutim i idem dalje...jest da sam provela besanu noć zbog toga,ali nisam mu dala do znanja koliko me je povrijedio.
E sad da li je to dobro ili ne, ne znam...jednostavno sam se promijenila...

Ruana
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Ruana » 26 Mar 2013, 14:19

Fatma sve dok prica pa taman i vrijedjao dobro je. Ja bi nekad vise voljela uvredu nego da vidim ledja ili kad te ne shvata ozbiljno.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Luna. » 26 Mar 2013, 14:25

Fatma wrote:Juče sam doživila da mi draga osoba prebaci nešto,ko biva u šali...a bolje bi bilo, što narod kaže,da me je zviznuo šakom...još ne mogu sebi doći...

I što je najgore,kad sam mu rekla da me je povrijedio,nije našao za shodno ni da se izvine,jer kaže da nije ništa loše mislio....fuuuj
mene na to onda huja uhvati. kad ljudi to sto si ti povrijedjen ne zele da shvate... nego ono, nije on s tim mislio nista lose i gotova prica :puca
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Fatma » 26 Mar 2013, 14:28

Ruana wrote:Fatma sve dok prica pa taman i vrijedjao dobro je. Ja bi nekad vise voljela uvredu nego da vidim ledja ili kad te ne shvata ozbiljno.
Ne znam šta je gore,upavu si...
I taj period života je iza mene,kad samo okrene leđa i nikakve komunikacije nema...
Valjda u životu moraš proći sve te faze,nekog život ne štedi,pa dok sve to prođe,nema ništa od tebe...

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by greeneyes » 26 Mar 2013, 14:50

Ja sam dobar,sve dok me ne "dirneš"...ako me dirnes,onda ne biram rijeci,koje cu uputiti sagovorniku i treba mi dugo da se vratim na pravi kolosjek :ooo
mada se poslije kajem...al' poslije njanjanja nema kajanja :pusi
Samo sabura

Ruana
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Ruana » 26 Mar 2013, 14:54

Fatma wrote:
Ruana wrote:Fatma sve dok prica pa taman i vrijedjao dobro je. Ja bi nekad vise voljela uvredu nego da vidim ledja ili kad te ne shvata ozbiljno.
Ne znam šta je gore,upavu si...
I taj period života je iza mene,kad samo okrene leđa i nikakve komunikacije nema...
Valjda u životu moraš proći sve te faze,nekog život ne štedi,pa dok sve to prođe,nema ništa od tebe...
Valjda je tako. Nekad slusam zene da kazu da nemaju nikakvih problema cak mi jedna kaze da se nikad u zivotu nije posvadjala sa muzem. Pitam se onda jesam li ja normalna?

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Peggy Sue » 26 Mar 2013, 15:34

Ovo je tema o kojoj bih mogla napisati nekoliko lijepih redova.. Ali .. ipak sam odlučila da budem iskrena... Pa trpite...

Ja sam velika svadjalica... Jaaaako dobra u tome. Izvucem argumente, pobijem sagovornika za sekund, jer se svadjam onda kad mislim da sam u pravu. Moje najjače oružje je ironija. A to je i najbolnije, zar ne?! Vrijedjam li?! Pa... Znala sam ujest gdje ne treba. Nekad davno sam mu rekla ono dobro poznato "glupane"... A poslije se zbog toga gore ja osjecala. Zato se trudim zaobici te rijeci... I uspijevam, jer kad premotam film, shvatim da on meni nikad, al nikad ruznu rijec nije uputio.. Zato ga i volim, jer me tjera da budem bolja osoba...

Autor teme je pitao zanimljivo pitanje - da li tad, u svadji govorimo sve ono sto stvarno mislimo (nesto kao princip sto trijezan misli pjan govori).. U svoje ime kazem da to nije tako. Ja kad se svadjam govorim ono sto je korisno za moju stranu, ma sta to bilo :D i u 99% slucajeva to ne mislim...
Ali sam prije tri dana ucestvovala u jednoj raspravi s osobom s kojom sam se uvijek slagala. Trebali ste vidjeti kako njena podsvijest izlazi na vidjelo. Ta osoba je spomenula sve moguce zamjerke koje cuva u sebi stoljecima.. Za tu osobu sa sigurnoscu mogu reci da je sve to imala hrabrosti reci samo zato sto je bila ljuta..

Dakle - kad se svadjam izbjegavam uvrede, al zato urlam iz petnih zila... :cudi
Image

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Toruk Makto » 26 Mar 2013, 15:41

ne svadjam se . al bas nikad .

Poslanik, a.s., je rekao da 'Allahu je najmrži onaj čovjek onaj koji se najžešće prepire i svađa.'
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Peggy Sue » 26 Mar 2013, 15:50

tutnplock wrote:ne svadjam se . al bas nikad .

Poslanik, a.s., je rekao da 'Allahu je najmrži onaj čovjek onaj koji se najžešće prepire i svađa.'

Svaka ti čast za tvoj sabur... Tezim da budem takva... Hvala Bogu ide na bolje, ali jos sam daleko od finalnog cilja.... Svadjam se samo onda kad me neko svojim postupcima bas nanervira i ne vidi svoju gresku..

A kako ti reagujes kad te neko drag povrijedi? Kad ucini nesto sto nisi zasluzio?
Image

Ruana
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Ruana » 26 Mar 2013, 16:05

Uvredu uvredom ne treba vracati. Onaj ko te uvrijedi gore ce se osjecati ako mu presutis nego ako vratis.
Jednom me je jedna meni draga osoba, strasno uvrijedila presutila sam, kasnije se izvinjavala ali nisam i ne mogu nikad halalila. Ii danas deset godina kasnije kad se sretnemo meni to padne na pamet, nekako je to jace od mene.
Ali sjecam se da mi je rekla da je vise boli to sto sam presutjela nego da sam rekla bilo sta drugo.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37878
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2282 times
Status: Online

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Pasaga » 26 Mar 2013, 18:54

Nevolim se svadjati....nepamtim kad sam to radio...
Ako nekad udjem u raspravu u familiji....to neshvatam za svadju...
Opet biram rjeci i dobro pazim sta cu reci,nikad nekazem ono sto bi mozda trebao i sto mislim.
Tad covjek samo ucini stvar gorom,tezom...nepopravljivom.
Znam da svaka prepirka ima kraj,i to me smiruje i nagoni da biram rjeci i tihim tonom.
Primjetio sam da su mi i djeca poprimili taj stil kad sa necim nisu zadovoljni.
Oprezno i sa velikom pristojnosti kazu svoj stav...izraze protest.
Dok sa zenom mi je druga situacija...jako je brza i nesmotrena,posle veli... necu vise...jbg.... :pusi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Bahra » 26 Mar 2013, 19:29

Samonom niko vise ne zeli da se svadja. U kuci ka dpocnem samo sute i niko nista ne reaguje, jer su par puta k'o u minsko polje uletjeli. Na poslu uvjek kazem ono sto mislim, bez svadje,pomalo (dobro malo veca doza ironije je uvjek tu). Samo sam jednom imala svadju sa stazistkinjom koja je nasla za shodno da preko cjelog hodnika i pred pacijentima, dreci ko iz sume na mene. Ocitala sam joj bukvicu za cijeli zivot. ma koga lazem,napala je nije znala jel dosla ili posla. Jesam je mozda uvrijedila, rekla sam da je glupaca i da se vrati u selo iz kojeg je dosla, i da joj dzaba svaki dan studiranja kad je neodgojena stoka. Uh i sad me huja uhvati kad se sjetim.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

Ruana
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Ruana » 26 Mar 2013, 20:15

Pasaga wrote:Nevolim se svadjati....nepamtim kad sam to radio...
Ako nekad udjem u raspravu u familiji....to neshvatam za svadju...
Opet biram rjeci i dobro pazim sta cu reci,nikad nekazem ono sto bi mozda trebao i sto mislim.
Tad covjek samo ucini stvar gorom,tezom...nepopravljivom.
Znam da svaka prepirka ima kraj,i to me smiruje i nagoni da biram rjeci i tihim tonom.
Primjetio sam da su mi i djeca poprimili taj stil kad sa necim nisu zadovoljni.
Oprezno i sa velikom pristojnosti kazu svoj stav...izraze protest.
Dok sa zenom mi je druga situacija...jako je brza i nesmotrena,posle veli... necu vise...jbg.... :pusi
Isto tako i kod mene, djeci uvjek kazem da jasno kazu svoje misljenje ali polako i bez galame.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by mrki62 » 26 Mar 2013, 21:30

Ja sam jenoč bio ljuti i Maji preko PP opsovao sestru - samo to ona nije skontala :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Sibila » 26 Mar 2013, 22:07

Luna. wrote:
mandibulas wrote:posto sam tesko zlopamtilo, pokusavam "u miru" (tj dok smo cool) natuknuti da dugo pamtim svaku uvredu (i najcesce je vratim kad-tad). samim tim i tokom svadje imam obicaj u vise navrata reci "pazi dobro sta ces reci", ili cak kazem "aj da se sutra oko ovog raspravimo hladne glave"

al' kad je to neko nekog u huji uspio ubijediti da "ostavi da prenoci"?? - nikad niko.
jedino sto ja znam - kad mene jednom za srce ujede, tu nema popravke. sa curama se slabo svadjam, kazi sta mislis i to je. sa muskima, pustim do prve psovke....posle toga vatromet, ne vidim razloga za trosenje energije na besciljne rasprave i uvrede kad je jasno cemu to vodi - i ja "fljaaaas" po sred nosurde (nogom ili rukum)
drago oko skorpijsko :) ... haman je tako kod svihU nas :D ... ne mogu da ne pamtim i ne vratim, to je jace od mene... nije vazno kolko cu cekat, znam da cu vratit tri put jace...

joj :plavi pa vas se treba bojati...... :ooo .....pa sta kad vam npr. u raznim periodima fazama.....vise ljuti sto nehotice sto hotimice nesto kaze a vi to zamjerite........valja to sve kontat......planirat osvetu....pamtiti.......ma skorpije su najjace :plavi :respekt

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Sibila » 26 Mar 2013, 22:13

mislila sam ljudi....



sto se mene tice.............ja se svadjam samo sa jednom osobom.....jedan clan ........najuze porodice..........ali to su hajmo reci poceste svadje .........i to je dobra stvar.......jer se ne nakuplja...........bilo je i uragana.........scena......znalo se govoriti sve i svasta izvlaciti vesa.....pa od koga sam to pokupila.......ma ono sve...........eh kod tih uraganskih svadja .......moram reci izaslo je dosta konstruktivnih stvari......cak je odnos ojacao........, eh ostale su one sitnice........koja ja popustim ono kao pametnija sam :oo

ali ono najdraze mi je .........za razliku eto kako je to kod skorpija...........kad se svadja zavrsi i ma sta se izgovri..........ide pauza od 15-30 minuta i slavna recenica : jesi ljuta :plavi i grljenje.....
Last edited by Sibila on 26 Mar 2013, 22:24, edited 1 time in total.

Ruana
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Ruana » 26 Mar 2013, 22:20

Tigris wrote:mislila sam ljudi....



sto se mene tice.............ja se svadjam samo sa jednom osobom.....jedan clan ........najuze porodice..........ali to su hajmo reci poceste svadje .........i to je dobra stvar.......jer se ne nakuplja...........bilo je i uragana.........scena......znalo se govoriti sve i svasta izvlaciti vesa.....pa od koga sam to pokupila.......ma ono sve...........eh kod tih uraganskih svadja .......moram reci izaslo je dosta konstruktivnih stvari......cak je odnos ojacao........, eh ostale su one sitnice........koja ja popustim ono kao pametnija sam :oo

ali ono najdraze mi je .........za razliku eto kako je to kod skorpija...........kad se svadja zavrsi i ma sta se izgovri..........ide pauza od 1530 minuta i slavna recenica : jesi ljuta :plavi i grljenje.....
A meni to najgore, meni ima obicja kad sam stvarno ljuta reci "ko ruzio" ili kad ode pa za sahat poslati sms "je si jos ljuta" uhh :zubi

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Sibila » 26 Mar 2013, 22:30

ma mi istresemo sve .......i onda se izljubimo..........al ja najcesce ispadnem donja .........jaci je govornik..... :plavi

evo dolazim veceras.........i kazem sto mi nisi izvadila jaknu ( ranije se dogovorile ).......i ja onako malo iznervirana ......dobro onda cu sutra obuci ovu...........ispade da se dernjam po kuci.....da ucjenjuem........a meni bas fin dan bio........kotnam wtf ?

i samo usutim.........hajd reko nije vrijedno........ispascu po ko zna koji put pametnija :ooo .............stas rogate obadvije :plavi

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests