Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima svađe

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Toruk Makto » 26 Mar 2013, 22:46

Peggy Sue wrote:
tutnplock wrote:ne svadjam se . al bas nikad .

Poslanik, a.s., je rekao da 'Allahu je najmrži onaj čovjek onaj koji se najžešće prepire i svađa.'

Svaka ti čast za tvoj sabur... Tezim da budem takva... Hvala Bogu ide na bolje, ali jos sam daleko od finalnog cilja.... Svadjam se samo onda kad me neko svojim postupcima bas nanervira i ne vidi svoju gresku..

A kako ti reagujes kad te neko drag povrijedi? Kad ucini nesto sto nisi zasluzio?

Neam pojma jednostavno sam odrvenio na iznenadjenja .
Svasta nesta se desilo do sad , pa me ne iznenadjuje ni ruzno djelo ucinjeno prema meni . Svakakvih nas ima .
Gluposti se desavaju iz raznih razloga , mi ih mozda nekad i ne vidimo sve , ali vidi Bog zato i pamti ih nadam se . I u Njegov sud se uzdam .
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by sann » 26 Mar 2013, 22:55

.......pokusavam,normalnim razgovorom smiriti,ako ne uspije.............okrenem se i odem,bez rijeci,ostanem par sati vani,vratim se i nastavim cutanjem,sve do momenta,dok ja ne osjetim da je vrijeme za pricu,bilo privatno,na [poslu,bilo gdje..... :)
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31695
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7229 times
Been thanked: 3938 times
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Mister No » 26 Mar 2013, 23:04

Tigris wrote:ma mi istresemo sve .......i onda se izljubimo..........al ja najcesce ispadnem donja :plavi
:cool :cool
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Sibila » 27 Mar 2013, 20:18

Mister No wrote:
Tigris wrote:ma mi istresemo sve .......i onda se izljubimo..........al ja najcesce ispadnem donja :plavi
:cool :cool

samo ti cooliraj............ja i ti se ne svadjamo jelte :oo :obrve



:cool

User avatar
SaraSara
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5064
Joined: 30 Dec 2014, 18:24
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by SaraSara » 15 Apr 2015, 07:53

Vecinom popustim....da ne bi rekla kakvu glupost....a kada kazem...najvise povrijedim sebe....danima me to muci.........:(
Ne brini se za ono sto nije doslo i ne zalosti se za ono sto je bilo, jer drugacije nije moglo biti.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Maja » 15 Apr 2015, 09:51

Da se samocitiram :oo
Maja wrote:Kad se svađam ne vrijeđam, nego samo govorim istinu :D

User avatar
Mika
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1613
Joined: 22 Mar 2015, 22:02
Location: Xavier's school for gifted youngsters
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Mika » 15 Apr 2015, 21:55

Ne zna se svak ni svadjat.

Ja se ne volim svadjat i izbjegavam konflikte jer nemam nikakve kontrole nad sobom. Kazem i sto jest i sto nije, i bude mi uzasno tesko da se poslije toga vratim na neki normalan odnos s tom osobom. Zato obicno duram i duram dok ne mogu vise, a kad ne mogu - onda se debelo posvadjam i prekrizim osobu do kraja zivota. Jednom prekrizen - vazda prekrizen.

Ne razumijem ljude koji se posvadjaju, kazu svasta jedno- drugom , i poslije pet minuta sve u redu, ko da nikad nista nije bilo. Kako mogu?
Voljela bih da mogu i ja tako jer mislim da je bolje i zdravije nego ovaj moj nacin, al ne mogu yebiga. :cudi
Cuvajte se malih zena, to da valja naraslo bi.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Biba » 15 Apr 2015, 22:11

Eto sad sam sigurna da me bar Ginger neće razumjeti ali napisat ću.Nisam se do nedavno uopće svađala s mojom mamom.Međutim, ona se jako promijenila unazad godinu dana i liječnik mi je objaasnio.Moja mama je ostala bez sina (živ je...) koji i nije baš bio dobar prema njoj, ali on je sada jako daleko i znam da ga ona žali...Ona se ponaša i govori često kako ja jedva čekam da ona umre, ljubomorna je čak i na moga sina i koječega se boji...Neke stvaro joj ne mogu nikako objasniti.Najčešće kažem da je u pravu ali ona često štogod ja reknem ili uradim...kaže suprotno...Stalno mi spočitava da ja nju mrzim...Ponekad i ja "puknem" i zgovorim svašta...Bude mi poslije i žao ali i primijetim da je ona shvatila da me ne može motati oko malog prsta...Eh...onda mi obje pomirljivim tonom to sve sredimo i objasnim u nekoliko riječi poslije svađe.Ja kažem što imam i što mislim jer mnoge njezine optužbe su neutemeljene...Ponekad je izuzetno sebična, ko malo dijete...ali ja sam svjesna i njezine bolesti i svih tih promjena kod starih ljudi (nisu svi njezine dobi takvi..)...Posvađamo se ponekad da grmi ali ubrzo se sve stiša...ali ja i objasnim zašto sam joj neke stvari rekla...Vidim da ona shvati da je ponekad itekako pretjerala...Najčešće pitamo jedna drugu hoćemo li piti kavu.Moj brat se jednom na nju naljutio i danima s njom nije razgovarao.Mama je bila u pravu tada.Ja ne gajim mržnju ali ponekad baš planem..a ona još i više.Inače ja nisam svadljiva.Jednom u deset godina se s nekim posvađam .. :hihi ama to ja samo s mojom mamom.Pa ako njoj ne smijem reći što mislim, a kome smijem...pa svoje smo...i ona me zove Ljutuša, Kobra a ja kažem da sam Guja :plavi Ljuta guja...na ludu babu Martinku...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120522
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7000 times
Been thanked: 7956 times
Status: Online

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Krokodil Behko » 15 Apr 2015, 23:05

Ginger wrote:
Ne razumijem ljude koji se posvadjaju, kazu svasta jedno- drugom , i poslije pet minuta sve u redu, ko da nikad nista nije bilo. Kako mogu?
Voljela bih da mogu i ja tako jer mislim da je bolje i zdravije nego ovaj moj nacin, al ne mogu yebiga. :cudi
Ih, ne valja tako. Gdje je tu strast u svađi? Bez strasti u svađi, nema ni strasti u ljubavi, da znaš :D

Da vidiš samo, kad mi se jaran posvađa sa ženom.
On nju izbacivao iz kuće 4 puta a ona njega 6 puta :haha
online

User avatar
Mika
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1613
Joined: 22 Mar 2015, 22:02
Location: Xavier's school for gifted youngsters
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Mika » 15 Apr 2015, 23:12

Ama Behko, drugo je covjek i zena. Malo malo pa se posvadjas, pa opet sve ispocetka...Sta ces, ne mogu covjeka ignorisat citav zivot kad zivi sa mnom u jednoj kuci. :plavi

Mislila sam na ostale ljude, prijatelje i kolege na primjer.
Cuvajte se malih zena, to da valja naraslo bi.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by storm » 15 Apr 2015, 23:14

Treba se znati svađati...mrzim uvrede ... Meni neke rijeci i uvrede nikad ne izađu iz glave... Dok drugi nakon par minuta sve zaborave... :hm ni ja se ne znam svađati...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mika
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1613
Joined: 22 Mar 2015, 22:02
Location: Xavier's school for gifted youngsters
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Mika » 15 Apr 2015, 23:18

Isti smo storme...I zato da se ne bi svadjali, posto ne znamo, hajd ti lijepo vrati svoj avatar, da ja znam ko sta tipka ovde ...ne mere ovo vise ovako :stop
Cuvajte se malih zena, to da valja naraslo bi.

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by sann » 17 Apr 2015, 21:46

Ostajem pri stavu,da je bolje cutati,neka prenoci",pa tek onda razgovarati,ali,znam da postoje osobe koje se ne mogu kontrolisati i sutra se kaju zbog tih rijeci,ali receno je vec,i tu kod mene samo pada stepenicu dole!
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by navika » 17 Apr 2015, 22:32

Uspijevam se uglavnom suzdrzati od teskih rijeci i uvreda. Vise se eto volim kajat sto nisam nesto rekla vec sto sam rekla.
Last edited by navika on 17 Apr 2015, 22:36, edited 1 time in total.

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Terasa svjesti » 17 Apr 2015, 22:36

Naravno da se uspijem iskontrolisati od teških i grubih rječi . Kada nije prilika ne treba ulaziti u bespotrebnu raspravu .

Neke stvari čovjeku koji je u afektu možeš zasigurno naknadno pojasniti.
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by kuplung » 18 Apr 2015, 12:45

Svadjom se oslobadjamo negativne energije. Cesto pomogne prociscenju duha. Najdraza su mi ponavljanja iste recenice u nekoliko sekundi
Jesam ti rekao/la
Jesam ti rekao/la
Jesam ti rekao/la
Jesam ti rekao/la

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Biba » 18 Apr 2015, 22:52

Velika je razlika u svađi kad netko vrijeđa-ponižava i kad govori istinu.Ponekad je istina izrečena jer je netko povrijeđen i želi nešto objasniti ali nekad istinom i namjerno nekoga možemo povrijediti.Ja znam da se moja mama boji i bolesti i smrti i mnogočega.Ona i zamišlja da ja nju ne volim i da jedva čekam da umre.Ima tu i prenemaganja, i vara me i svašta bude...Ali ona zna da što god mi kaže...ja ću reći što imam za reći ali ništa joj nažao neću učiniti ili nešto uskratiti niti prkositi...Ja iz njezinih optužbi i grdnja zapravo saznajem čega se ona boji...starost je ponekad ružna i teška...i moram ju razumjeti...svašta mi kaže...i da će me bog azniti i da sam prokletica...a ponekad me jednostavno dobro ne čuje pa sve krivo protumači...starost...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by storm » 18 Apr 2015, 23:09

Biba wrote:Velika je razlika u svađi kad netko vrijeđa-ponižava i kad govori istinu.Ponekad je istina izrečena jer je netko povrijeđen i želi nešto objasniti ali nekad istinom i namjerno nekoga možemo povrijediti.Ja znam da se moja mama boji i bolesti i smrti i mnogočega.Ona i zamišlja da ja nju ne volim i da jedva čekam da umre.Ima tu i prenemaganja, i vara me i svašta bude...Ali ona zna da što god mi kaže...ja ću reći što imam za reći ali ništa joj nažao neću učiniti ili nešto uskratiti niti prkositi...Ja iz njezinih optužbi i grdnja zapravo saznajem čega se ona boji...starost je ponekad ružna i teška...i moram ju razumjeti...svašta mi kaže...i da će me bog azniti i da sam prokletica...a ponekad me jednostavno dobro ne čuje pa sve krivo protumači...starost...
Poznata mi je takva situacija, kod prijatelja mi je tako.... svaka ti čast, treba tu strpljenja i živaca :ok
Ono baš da nisam bio kod njega i vidio i čuo, što mu govori, rekao bi da izmišlja ...ali starost kako veliš :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by Biba » 18 Apr 2015, 23:29

storm wrote:
Biba wrote:Velika je razlika u svađi kad netko vrijeđa-ponižava i kad govori istinu.Ponekad je istina izrečena jer je netko povrijeđen i želi nešto objasniti ali nekad istinom i namjerno nekoga možemo povrijediti.Ja znam da se moja mama boji i bolesti i smrti i mnogočega.Ona i zamišlja da ja nju ne volim i da jedva čekam da umre.Ima tu i prenemaganja, i vara me i svašta bude...Ali ona zna da što god mi kaže...ja ću reći što imam za reći ali ništa joj nažao neću učiniti ili nešto uskratiti niti prkositi...Ja iz njezinih optužbi i grdnja zapravo saznajem čega se ona boji...starost je ponekad ružna i teška...i moram ju razumjeti...svašta mi kaže...i da će me bog azniti i da sam prokletica...a ponekad me jednostavno dobro ne čuje pa sve krivo protumači...starost...
Poznata mi je takva situacija, kod prijatelja mi je tako.... svaka ti čast, treba tu strpljenja i živaca :ok
Ono baš da nisam bio kod njega i vidio i čuo, što mu govori, rekao bi da izmišlja ...ali starost kako veliš :cudi
Ne lažem...Moja je nedavno mene ubjeđivala da nema plina a ja nedjeljom dugo kuham na plinu i lijepo joj pokažem da ima plina a nova puna boca čeka spremna.Otišla sam u svoju sobu ali slučajno sam se vratila u maminu ljetnu kuhinju i doslovce mi oči iskočiel od iznenađenosti...Naime, moja mam je upalila oba plamenika da plin gori i da ga nestane...samo da bi meni dokazala da je ona u pravu...Ne mora ona ništa raditi.Dugo već se dosađuje i ne zna kamo bi sa sobom a nije željela raditi ono što je sposobna već baš sve ono što nije sposobna...I na tavan se penjala kad sam ja na poslu...Kad sam ja pokraj nje ona šepa i jedva hoda a kad ja odem...znam da hoda bez štake, ukovila sam ju.Kukumače da nema apetita, boji se čak i tableta i sve o nuspojavama čita, rokove proizvoda provjerava...ja šetam kasno na večer i vidim da dobro hoda i jede...i kavu si kuha i pije...Ma lopovi ...majke mi...Moja je mene dovela bila do bolovanja...nisam više znala kojem doktoru da je odvedem..Jedan mi je rekao da ću imati problema s njom...ono što ona zamisli, ne bi bog dokazao da je drukčije....ali uspjela sam ...malo je popustila :pusi ...Moja je mene čak počela optuživati da sam ja napravila sve ono što ona zabrlja...I u hladnjak joj je znao ući mačak a ona kaže da sam ga ja zatvorila...Teško je ali navikne se...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Teške riječi u naletu bijesa i uopšteno o blagodetima sv

Post by storm » 18 Apr 2015, 23:40

Vjerujem ti... kod ovoga moga sve mama ništa ne može, a napije se ko taraba .... on joj napravi za jesti, ona ga gađa hranom, kad se okrene :grana sami su i upravo radi nje nikad nije ni imao neku ozbiljnu vezu....
kad dođe do faze, da se treba malo upoznati sa njom i on dovede curu, ona sva slatka oko nje, snajice ovo, snajice ono....kad cura ode, krene ova bubati u glavu.... nijedna dobra za njega :bua
opet on je ne može staviti, ima tu i financijski aspekt.....radi ko konj, da i ovako preživi... ebeno :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 80 guests