Biti fin nije IN i da li se suprotnosti privlače?

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119618
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12138 times
Contact:
Status: Offline

Biti fin nije IN i da li se suprotnosti privlače?

Post by Maja » 10 Oct 2010, 19:13

aj naslova teme :plavi

zanima me kad je to postalo nepoželjno ono što je normalno, fino i pristojno......


nekako odjednom fine cure i muškarci nisu poželjni. puno bolje prolaze vrckaste, bučne i smjelije cure koje piju, dolaze kući u zoru i bučnije su od muškaraca. i uvijek takve cure na kraju završe tj udaju se za jako finog momka.

isto tako kreteni uvijek pokupe fine cure dok je finim momcima jako teško da nekog nađu, jer cure više vole "opasne" tipove već one mirne momke

zašto je to tako...... pokušajte se sjetiti par bračnih parova... nikad se ne dešava da su oboje jako dobri ljudi, ni da su oboje previše temperamentni. uvijek jedno popušta i hladi onog drugog.

User avatar
alex_cyber
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 137
Joined: 27 Aug 2010, 13:39
Location: Sarajevo
Status: Offline

Re: Biti fin nije IN i da li se suprotnosti privlače?

Post by alex_cyber » 10 Oct 2010, 21:56

pa evo ovako , znam iz iskustva za ovakvu stvar,
pošto sam inače miran mmomak koji voli kulturu na prvom mjestu i nedozvolavam ni na jedan načim da me neko isporovocira do te mjere da počnem da galamim ili da se čak potučem , jer nekako u mom okruženju želim dati tačnu namjeru da me ljudi poznaju kao osobu koja je kulturna , i fino vaspitana i upravo zbog toga još uvijek nisam imao pravu vezu mada eto tješimse 16 godina ima vremena , ali znam mnogo slučajeva kada fine djevojke lete za "Facama" tj. debilima koji pojma nemaju o životu a tu se prave pametnjakovići i žele da je njihova zadnja i sl. Iskreno problem današnjice i ovoga je internet mediji i slično što često dovodi do nemoralnih radnji gdje se ovi gore u tekstu "face" kao pokazuju , mislim na tako nešto iz zabave nebih pristao nikada ali nemojte misliti sad sam ja neki anjđelčić koji ne razmišlja kako bi trebao u ovim godinama znate one stvari koje zahvataju osobe mojih godina , ali njih ja uspješno kontrolišem kao i ponašanje ali što je najzanimljivije ovdje kod zaljubljivanja i tih fazona što kada sam god čuo od finih djevojaka da je neka bila zaljubljena u mene nijedna nije smjela to pokazati i skrenuti mi pažnju a iste te kasnije uspjevaju skrenuti i daju sve da skrenu pažnju "faca" mislim da je problem stid u društvu jer većina današnjeg okruženja smatra mlakonja , peder , kukavica i slično a ja dobro znam da to nisam ja sam kao i oni i isto se ponašam kao i oni samo što ja razmišljam na drugačiji način i razmišljam o tome kako ću ostati u nečijem viđenju i ... nadam se da shvatate šta sam htio reći a ako niste slobodno pitajte i pojasniću vam
Change the scheme! Alert the mood! Electrify the boys and girls if you'd be so kind.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119618
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12138 times
Contact:
Status: Offline

Re: Biti fin nije IN i da li se suprotnosti privlače?

Post by Maja » 11 Oct 2010, 10:18

ja baš mislim da se suprotnosti privlače. mirni ljude vole te "opasne" jer im se na neki način dive pošto oni ne bi nikad mogli biti takvi tj ne bi imali hrabrosti. dok "opasne" privlače mirni koji su drugačiji od njih i koji kao trebaju njihovu zaštitu

User avatar
alex_cyber
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 137
Joined: 27 Aug 2010, 13:39
Location: Sarajevo
Status: Offline

Re: Biti fin nije IN i da li se suprotnosti privlače?

Post by alex_cyber » 11 Oct 2010, 15:50

ja lično volim biti u društvu mirnijih osoba pa bih tako volio da i ona bude mirna osoba ali nikad se nezna
Change the scheme! Alert the mood! Electrify the boys and girls if you'd be so kind.

User avatar
myka
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2403
Joined: 10 Nov 2010, 00:08
Location: tamam tu
Contact:
Status: Offline

Re: Biti fin nije IN i da li se suprotnosti privlače?

Post by myka » 20 Oct 2011, 21:56

Ja sam bila fina (evo Titam ima vise od pola sata)
Imam problem,Haha,joj,cek da pocen dok se ismijem

Meni se sve priKaZuju (hahah) privatne poruke haha imala sam jednu,a nema je nigdje,ja obrisem opet ima hahahhaha
Ja opet obrisem kad ono dvije :ha

A ne mogu da pisem na temu ''psihoalog online'' :haha ili barem ona ''imam problem'' :ha

Molim ove administratore :ha da povecate na 1000(da imamo brate svi sta citat) :haha
Za leprsav hod i sjaj u ocima koristite kozmetiku heineken
http://www.youtube.com/watch?v=R7j7GEuK1ZE
Tuge postoje da bi prizvale smijeh
http://www.youtube.com/watch?v=dFkUMsJGXzc

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Biti fin nije IN i da li se suprotnosti privlače?

Post by niska grana » 21 Oct 2011, 10:23

Baš nedavno sam se gadno zabrinuo kad mi je rodica, koja je inače ženska verzija Mahatme Gandija, rekla da sam previše fin.....
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Biti fin nije IN i da li se suprotnosti privlače?

Post by Luna. » 21 Oct 2011, 14:22

nemam nista ni oduzet´, ni dodat´ ovome sto je mandi napis´o...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Biti fin nije IN i da li se suprotnosti privlače?

Post by sann » 21 Oct 2011, 20:44

Ma biti ono sto jesi.... :pusi

Mnogo toga zajednickog,kod parova je bas to sto ih spoji da budu zajedno.
Ako nisi djelomicno,kao ta osoba,suludo je i pokusavati biti zajedno.... :)
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120361
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6954 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Biti fin nije IN i da li se suprotnosti privlače?

Post by Krokodil Behko » 03 Jan 2013, 09:55

Maja wrote: zanima me kad je to postalo nepoželjno ono što je normalno, fino i pristojno......
Cim smo zakoracili u modernije doba to se pocelo desavati..
razlog jednostavan.. Zemlja smo u kojoj su ljudi skuceni i u materijalnom
i u vaspitnom smislu..pa svi bjeze negdje gdje misle da ce im biti bolje.
dakle,kroz takve veze,i momci i djevojke,zapravo misleci da su zaljubljeni
u neke svoje suprotnosti,zapravo zele drugaciji nacin i stil zivota od onog
kojim su zivjeli do trenutka upoznavanja te osobe sa suprotnostima.
Momci mijesaju pojmove.. misle ako je neka cura razuzdanog i hrabrijeg
ponasanja da je to ta zenska atraktivnost i da ce biti face ako budu sa takvim curama..
Bas kao sto cure misle da su opaki frajeri sposobni na sve i da ce im obezbjediti
bolji zivot i sta sve ne.. Iskusniji u ovim stvarima,znaju da je ovo sve pogresno.
i uvijek takve cure na kraju završe tj udaju se za jako finog momka.
O tome govorim.. Pogresno je jer takva zenska motace jednog za drugim sve dok
je ijedan bude htio a na kraju gleda da se smiri kraj nekog mirnog tipa.
isto tako kreteni uvijek pokupe fine cure dok je finim momcima jako teško da nekog nađu, jer cure više vole "opasne" tipove već one mirne momke
Ti kreteni ih mogu kupiti samo otprilike do 30-e godine.. Uglavnom na neke mangupske
folove i materijalne stvari..

I tako oni... Mozda upravo zbog toga,biljezimo i rekordno-rekordni broj propalih
brakova u Bosni i Hercegovini.. Glupi psiholozi i jos gluplji sociolozi tvrde da je i to
posljedica rata.. Toboze nisu se dobro upoznali a vjencali se..
Stvarno se pitam,kakve sve to budale imaju pravo da se bave psihom i statistikom naroda ..
Fino rekoh.. sve to sto se desava,desava se iz razloga,sto se srljajuci naprijed,bjezalo
od jednolicnog i dosadnog zivota,neimastine i siti nagledani holivudskih filmova,
punih sjaja i bljesatavila,kao i prelijepih faca ,prepoznasmo ljubav u necijem izgledu..u necijim forama,trikovima,kolima,odjeci.. I sta sve ne..
Sve to na kraju dodje na svoje ali kasno.. Mnogi muskarci i mnoge zene,poslije
propalog braka,promijene kriterije i tek onda postanu ono sto su i bili i sto su tjerali
iz sebe cijeli taj period.. Postanu normalni ljudi ali obicno,za novi sretan pocetak,
u ovakvoj zemljibude kasno.. pogotovo za zene sa djecom..
online

Ruana
Status: Offline

Re: Biti fin nije IN i da li se suprotnosti privlače?

Post by Ruana » 03 Jan 2013, 10:25

Behko nije to samo u BIH, tako je svugdje. Samo se treba znati prodati, obicno oni koji prodju bunu i bunicu, na kraju najbolje prodju.
Nedavno ovdje kod nas, nasi su i momak i devojka, zabavljali se tri godine, njemu svi govorili mani se nje, nije ti ona, ono zasta ti se prodala. Ona zivi u istom gradu gdje i ja, a on malo dalje.
Ona je toliko lijepa i zgodna, da bukvalno nema muskarca koji se ne bi okrenuo za njom. Vjencali se i bili tri mjeseca u braku, jedan dan kad je dosao kuci (samo je on radio, ona bojagi nesto studirala) nema ni tepiha ni sofe ni televizora i jos mnogo toga, mlada sve pokupila i otisla sa dancem, i napisala mu lakom za nokte na ogledalu, Jeb.... Hercegovinu, seljacino.
A taj "seljacina", zavrsio ekonomiju, kupio stan i sve joj sredio, ona samo usla i jos pristao da ona studira dok on radi.
Danas haspide i ostrokondze najbolje prolaze. Isto vazi i za muskarce. Treba se samo znati prodati.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81167
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10177 times
Been thanked: 7024 times
Status: Offline

Re: Biti fin nije IN i da li se suprotnosti privlače?

Post by Julia-Klara » 03 Jan 2013, 10:31

LJudi su zivotinje, pa tako i "dozvolu za parenje" dobija onaj koji je jaci, koji se bolje isprsi pred zenkom, ko ima ljepse perje, ko se bolje sepuri - to je jedna teorija, koja nije, po meni, daleko od pameti.

Druga je mladost i neiskustvo-kada smo mladi uvijek nas zanimaju ljudi koji su drugaciji od nas samih, bude nase zanimanje razlicitim stvarima-od ponasanja, izgleda, "divljastva"...

Kada sve to prodjemo , presrastemo, skontamo sta nam je bitno u zivotu, Svako vrijeme ima svoje breme, tako i vrijeme kada na nas prvenstveno utice neciji fizicki izgled, pa ponasanje, ona tek karakter. tek kada prodje izvjestan broj godina karakter nam postaje najbitnija stvar kod drugih osoba.

@Behko, sto se tice "glupih sociologa i psihologa" ja mislim da su u pravu,a ono sto potkrepljuje moje misljenje je stanje u kojem se nalazi porodica u danasnje vrijeme. Znam za mnogo brakova sklopljenih za vrijeme rata, cisto iz radoznalosti i "bijega" od samog rata, straha da ce se poginuti a da ne "probas", a kod nekih je i 1992/93 bilo "sramota" spavati s nekim a da nisi udata/ozenjen.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37852
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2934 times
Been thanked: 2275 times
Status: Online

Re: Biti fin nije IN i da li se suprotnosti privlače?

Post by Pasaga » 03 Jan 2013, 17:58

Maja wrote:aj naslova teme :plavi

zanima me kad je to postalo nepoželjno ono što je normalno, fino i pristojno......


nekako odjednom fine cure i muškarci nisu poželjni. puno bolje prolaze vrckaste, bučne i smjelije cure koje piju, dolaze kući u zoru i bučnije su od muškaraca. i uvijek takve cure na kraju završe tj udaju se za jako finog momka.

isto tako kreteni uvijek pokupe fine cure dok je finim momcima jako teško da nekog nađu, jer cure više vole "opasne" tipove već one mirne momke

zašto je to tako...... pokušajte se sjetiti par bračnih parova... nikad se ne dešava da su oboje jako dobri ljudi, ni da su oboje previše temperamentni. uvijek jedno popušta i hladi onog drugog.
Majo,ne zivim dole dugo,a jos redje dolazi... :tuga
Situacije ovdje je otprilike sljedeca.
Vecina ove nase omladine se zeni i udaje iz Bosne.Odu dole preko odmora,a dok nedodju tu imaju
pune ruke posla tetke,strine i stati sve ne.I naravno za 2-3 nedjelje rodi se ljubav u p.m. :haha
Sta se desava posle,ko su te osobe.
Sa zaljenjem mogu konstatovati da i jedni i drugi :pusi :pusi samo tako.
Cure koje odavde odu dole,uglavnom nadju momke o kojima ti bas govoris,obrazovane,tihe i bez ikakvog iskustva.
Dok te iste cure dok se nisu odlucile na taj korak,prosle i bunu i bunicu,samo jos nije babi dala.
I taj jadnik kad dodje skonta nakon pola god.sta je uradio.
Momci koji dovedu odozdo,cura cim dobije papire,nauci 20-tak rjeci,hebe mu sve po spisku,i drzak od tave. :ha
Tako da ti je to zalosno i bjedno.Malo koji ostaju duzi period,obicno se nadje i jedno djete koje dobije ovdasnje ime
jer nase je sramota ogromna :bali .Tako da to djete najvise ispasta.
Ja ih isto imam,samo bog dragi ih moze spasit te sudbine.
Uvjek sa njima pricam,ukazujem,upucujem....ponekad me je strah za njihovu sudbinu.
Sa pravom,jel,ko bi volio da mu djete nastrada.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Ruana
Status: Offline

Re: Biti fin nije IN i da li se suprotnosti privlače?

Post by Ruana » 05 Jan 2013, 10:54

Ma nije to bas sve tako, nemoj generalizovati. Poznajem dosta slucajeva gdje su doveli odozdo lijepe i cure i momke.
Nasa omladina se uzima izmedju sebe, ovdje gdje ja zivim ima nasih puno, kazu preko 700, a grad je mali, i nedavo smo bas pricali o tome da nema niko da se ozenio dankinjom. Isto tako nasa omladina ili 90% njih je visoko obrazovana.Ima ih sto studiraju na najboljim univerzitetima u Evropi. Evo od mojih komsija kcerka se prosle sedmice vratila iz Londona gdje je magistrirala ekonomoju. Ovdje ih drzava skoluje samo ako hoce da uce.
Nedavno mali mi se udario na fizickom u skoli i odveli ga u hitnu, tamo nasa djevojka doktorica.
Ne treba djeci previse trubiti, nije ovo nase vrijeme, nego njihovo.

Naravno da u svakom zitu ima i kukolja, pa tako i omladine koja se asimilirala, a to je skroz mali broj.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120361
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6954 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Biti fin nije IN i da li se suprotnosti privlače?

Post by Krokodil Behko » 05 Jan 2013, 12:10

Julia-Klara wrote: @Behko, sto se tice "glupih sociologa i psihologa" ja mislim da su u pravu,a ono sto potkrepljuje moje misljenje je stanje u kojem se nalazi porodica u danasnje vrijeme. Znam za mnogo brakova sklopljenih za vrijeme rata, cisto iz radoznalosti i "bijega" od samog rata, straha da ce se poginuti a da ne "probas", a kod nekih je i 1992/93 bilo "sramota" spavati s nekim a da nisi udata/ozenjen.
Znači u narednih 100 godina, samo tu statistiku koristimo i sve svaljujemo na rat?
Od rata je prošlo oko 18 godina. Oni koji su tada imali svega 18 godina, sada ih imaju 36 a i medju njima je puno razvedenih. Ništa manje nego u onom prethodnom/mom naraštaju.
online

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Biti fin nije IN i da li se suprotnosti privlače?

Post by gejsha » 12 Mar 2013, 21:03

Pa tako to biva, mora neko nekoga trpiti.
Jer dvoje živčanih ljudi teško da mogu zajedno, uvijek bi tu izbijale svađe.
Ja sam baš smirena osoba, a imam živčanog momka. Njega ponekad izludi takva glupost da ja to ne mogu da shvatim, onda mu ja kažem čuvaj živce za svoju djecu.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119618
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12138 times
Contact:
Status: Offline

Re: Biti fin nije IN i da li se suprotnosti privlače?

Post by Maja » 13 Mar 2013, 00:20

Je li ti dragi vodolija :oo
Znam da je horoskop niđe veze, ali sve vodolije koje znam imaju tanje živce. I sebični su.
Isto kao što su škorpije svađalice.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Biti fin nije IN i da li se suprotnosti privlače?

Post by Heidi » 13 Mar 2013, 00:27

dragi joj je strijelac :oo

ki nas dve :DD
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119618
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12138 times
Contact:
Status: Offline

Re: Biti fin nije IN i da li se suprotnosti privlače?

Post by Maja » 13 Mar 2013, 00:31

Ma onda nije živčan, to se gejša nešto zabunila. Možda nije bio dugo na putovanju pa malo napet :D

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Biti fin nije IN i da li se suprotnosti privlače?

Post by Heidi » 13 Mar 2013, 00:47

sigurno mu je podznak vodolija :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Biti fin nije IN i da li se suprotnosti privlače?

Post by Nela » 16 Mar 2013, 16:53

Ja bih rekla da mladja populacija tezi tim suprotnostima, ipak malo stariji, zreliji gledaju s kim imaju zajednicku temu, i dr. zajednickih osobina ako vec misle nesto ozbiljno.
Naravno ima i onih koji su svoju mladalacku glupost prenijeli u buducnost pa sigurno je da trpe posljedice.
Mozda se suprotnosti privlace ali kratkotrajno. Ipak treba puno vise da bi to opstalo, a pod opstalo ne mislim da neko cijeli zviot trpi drugoga.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests