Da li bi Rasizam trebao da se deklarise kao bolest?

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Diplomatkinja rasistica suspendirana i povučena iz veleposlanstva

Post by storm » 20 Aug 2019, 17:37

Ma kad sve saberes, ne znam zašto su je i suspendirali?
To jest to, ako malo zagrebes u hr političku zbilju danas.
Orban i ekipa barem jasno kažu, ne volimo, mrzim te i takve. Gotovo. Znam s kim imam posla!
Ovaj hdz bi malo ubirao glasove desnih imbecila, a malo bi na finjaka po EU prodavali spiku.
Imamo kolindu... Jesu njene izjave nešto drukčije?
Samo malo vještije (naravno i dalje nezgrapne akrobacije riječi)...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37374
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24793 times
Been thanked: 4689 times
Status: Offline

Re: Diplomatkinja rasistica suspendirana i povučena iz veleposlanstva

Post by ElTriconi » 20 Aug 2019, 17:52

Kae hitler pobjego nedje u amerike, jastaradi bolan :D.

Ako je idje pobjego onda je kod susjeda nam bivstvovao :D.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Diplomatkinja rasistica suspendirana i povučena iz veleposlanstva

Post by Nice try » 20 Aug 2019, 18:31

ElTriconi wrote: 20 Aug 2019, 16:59
Melek wrote: 20 Aug 2019, 02:45 Ima li crnaca na forumu? :oklagija
Ima, kako nea :D.
Jako veliki procenat :pusi
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Diplomatkinja rasistica suspendirana i povučena iz veleposlanstva

Post by Nice try » 20 Aug 2019, 18:33

storm wrote: 20 Aug 2019, 17:37 Ma kad sve saberes, ne znam zašto su je i suspendirali?
To jest to, ako malo zagrebes u hr političku zbilju danas.
Orban i ekipa barem jasno kažu, ne volimo, mrzim te i takve. Gotovo. Znam s kim imam posla!
Ovaj hdz bi malo ubirao glasove desnih imbecila, a malo bi na finjaka po EU prodavali spiku.
Imamo kolindu... Jesu njene izjave nešto drukčije?
Samo malo vještije (naravno i dalje nezgrapne akrobacije riječi)...
Nisu ni vještije,ali ona nekako može reći,a eto ovoj se zamjeri.
Ludilo,pa eto.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Diplomatkinja rasistica suspendirana i povučena iz veleposlanstva

Post by dadojović » 20 Aug 2019, 19:42

Od postupaka ove diplomatkinje, gore su mi samo dvije pojave. Prva je kada takvi trebaju odgovarati i suoče se s zakonom, onda odjednom mijenjaju ploču, i naglo odustaju od svojih stavova. Odjednom više nisu tako agresivni i naglo nikog ne bi progonili. A drugo licemjerne osude ljudi koji su, navodno zgroženi njenim i izjavama i postupcima, a i sami imaju slične stavove prema drugim narodima i manjinama. Kao, šokirani su šta ona to govori a oni bi, na primjer "ubili pedere" ili nešto slično. I nekako su mi se čini da su baš takvi najglasniji.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Diplomatkinja rasistica suspendirana i povučena iz veleposlanstva

Post by storm » 20 Aug 2019, 21:28

zloćko tokmak wrote: 19 Aug 2019, 22:30
Julia-Klara wrote: 19 Aug 2019, 22:24 Znas li ti sta je rasizam, ksenofobija? Bice da ne znas :cudi
očito ne znam...

evo čitam već peti put i ne razumijem u čemu je toliko pogriješila da su joj ovako expresno smejstili...:cudi

također,čuo sam i prijevod na hrvatski čim je napisano neki dan i nije mi ništa zavučalo tako rasisitički...
Evo ti Mario objasnio..





Ne, suspenzija rasističke diplomatkinje nema nikakve veze sa slobodom govora

Mogla je odbiti rad u veleposlanstvu, zaposliti se u privatnom sektoru i pisati na Facebooku što želi.
PIŠE Mario Nakić
Liberal. Hr.

Ukomentarima na suspenziju diplomatkinje Elizabete Mađarević zbog rasističkih, antiimigrantskih i homofobnih komentara koje je objavljivala na Facebooku, često možemo vidjeti kako se njeni fanovi i istomišljenici pozivaju na slobodu govora. "Zar je grijeh reći svoje mišljenje?" I ona se sama branila, dan nakon što su njeni skandalozni komentari objavljeni na Indexu, riječima kako ima na svome privatnom profilu pravo objavljivati svoje privatne stavove, da je konzervativnog svjetonazora i toga se ne srami.

Je li to stvarno pitanje slobode govora i je li njena suspenzija kršenje prava na slobodu izražavanja mišljenja? Apsolutno ne.

Ona je, naime, obavljala određeni posao, a svaki posao nosi sa sobom i neke obaveze. Posao diplomata u stranoj zemlji znači predstavljanje svoje domovine pa se diplomati tako moraju ponašati u svakoj prilici. Ona je na takve uvjete svjesno pristala onda kad je prihvatila taj posao. Mogla je, recimo, odbiti rad u veleposlanstvu i zaposliti se u privatnom sektoru pa onda objavljivati komentare kakve želi.

Njen poslodavac je država, a njen posao je promicanje Hrvatske u Njemačkoj. Zamislite da ste zaposleni u nekoj privatnoj tvrtki i da na Facebooku - tijekom radnog vremena ili izvan njega, potpuno svejedno - konstantno pišete stvari kojima nanosite štetu svome poslodavcu. To je ona radila. Njena suspenzija nema nikakve veze sa slobodom govora, ona će i dalje moći govoriti i pisati što želi, ali ne bi smjela više ništa raditi za državu, a pogotovo u diplomaciji.



Desničari imaju jako velik problem s razumijevanjem slobode govora, često se vole pozivati na tu liberalnu vrijednost - naravno, samo onda kad to njima odgovara - i u većini slučajeva njihovo pozivanje na slobodu govora je deplasirano, onda kad to nema veze s tim ljudskim pravom; onda kad žele prisiliti nekoga drugoga da im omogući da slobodno šire mržnju prema manjinama. Jer to je ono za što oni slobodu govora jedino koriste.

Njihovi stavovi su potpuno antiliberalni i onda se pozivaju na liberalne vrijednosti da bi ih mogli slobodno širiti. U redu, liberali nemaju ništa protiv, ali to ćete morati širiti o svome trošku i na vlastitim platformama, a ne prisiljavati druge ljude i kompanije - one koje to ne žele - da vam osiguravaju platforme za vaše širenje mržnje. Ovo je jako teško shvatiti našim desničarima jer oni očito očekuju da i državna veleposlanstva budu poligoni za širenje propagande koju je civilizirani svijet odbacio.

Koncept slobode govora potpuno je nejasan ljudima koji teže autoritarnoj državi. Bilo bi dobro da se prestanu pozivati na liberalne vrijednosti ako taj isti liberalizam sami ne podnose.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84505
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11062 times
Been thanked: 16624 times
Status: Offline

Re: Diplomatkinja rasistica suspendirana i povučena iz veleposlanstva

Post by Fuddo » 20 Aug 2019, 21:40

Mister No wrote: 20 Aug 2019, 10:03 Nevjerovatno je da najveci sovinisti, nacionalisti, mrzitelji izbjeglica, kurci-palci itd., dolaze iz tih bivsih komunistickih pripizdina tipa Hrvatske, Madjarske, Poljske, Bugarske...

Lizali stopala Njemackoj da udju u EU, jer su niko i nista, a onda napadas istu tu Njemacku ili Francusku za vrijednosti koje su uspostavili da vrijede na njihovim prostorima.

Ova zbljoha uci Merkelovu krscanstvu, pa jebo te!

Kad pogledas kako se odnose prema izbjeglicama i koju mrznju iskazuju, to je nevjerovatno.
Samoorganizovane bande u Bugarskoj ih lovile kao zvijeri, na pocetku migrantske krize, dok ih ovi u Croejsi premlacuju do besvijesti a Madjari trpaju u zicu.

Fazon je sto se migranti nastoje samo docepati prave EU, i nijedna od ovih zemalja (gdje ih hinjski maltretiraju) im nije uopce zanimljiva.

Takodje ova hanuma ne zna bas osnove matematike tj. operaciju sabiranja, jer da zna samo malo racunati svatila bi da u Njemackoj zivi Turaka vise nego sto Hrvatska ima stanovnika...
Pa recept je ustvari vrlo jednostavan.
Na jednoj strani se zalazes za multieticnost, kosmopilitske vrijednosti, a na drugoj primis u eu ove hahare kojima u cetiri oka kaes, udrite to.
Jeben je svabo igrac.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31681
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7223 times
Been thanked: 3930 times
Status: Offline

Re: Diplomatkinja rasistica suspendirana i povučena iz veleposlanstva

Post by Mister No » 20 Aug 2019, 21:43

Fuddo wrote: 20 Aug 2019, 21:40
Mister No wrote: 20 Aug 2019, 10:03 Nevjerovatno je da najveci sovinisti, nacionalisti, mrzitelji izbjeglica, kurci-palci itd., dolaze iz tih bivsih komunistickih pripizdina tipa Hrvatske, Madjarske, Poljske, Bugarske...

Lizali stopala Njemackoj da udju u EU, jer su niko i nista, a onda napadas istu tu Njemacku ili Francusku za vrijednosti koje su uspostavili da vrijede na njihovim prostorima.

Ova zbljoha uci Merkelovu krscanstvu, pa jebo te!

Kad pogledas kako se odnose prema izbjeglicama i koju mrznju iskazuju, to je nevjerovatno.
Samoorganizovane bande u Bugarskoj ih lovile kao zvijeri, na pocetku migrantske krize, dok ih ovi u Croejsi premlacuju do besvijesti a Madjari trpaju u zicu.

Fazon je sto se migranti nastoje samo docepati prave EU, i nijedna od ovih zemalja (gdje ih hinjski maltretiraju) im nije uopce zanimljiva.

Takodje ova hanuma ne zna bas osnove matematike tj. operaciju sabiranja, jer da zna samo malo racunati svatila bi da u Njemackoj zivi Turaka vise nego sto Hrvatska ima stanovnika...
Pa recept je ustvari vrlo jednostavan.
Na jednoj strani se zalazes za multieticnost, kosmopilitske vrijednosti, a na drugoj primis u eu ove hahare kojima u cetiri oka kaes, udrite to.
Jeben je svabo igrac.
Mislim da nisi u pravu.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84505
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11062 times
Been thanked: 16624 times
Status: Offline

Re: Diplomatkinja rasistica suspendirana i povučena iz veleposlanstva

Post by Fuddo » 20 Aug 2019, 21:46

Mister No wrote: 20 Aug 2019, 21:43
Fuddo wrote: 20 Aug 2019, 21:40

Pa recept je ustvari vrlo jednostavan.
Na jednoj strani se zalazes za multieticnost, kosmopilitske vrijednosti, a na drugoj primis u eu ove hahare kojima u cetiri oka kaes, udrite to.
Jeben je svabo igrac.
Mislim da nisi u pravu.
Pa de mi jedan validan razlog sto su ih primili i jos ih trpe?
Gola fukara, nema za kifle, dali im pristup fondovima da sebi naprave cestu, bolnicu, ko biva eto nece li se jednog dana razvit i prikljucit.
Bagra nemilice uzima, i jos na sve to se ko nesta i pita, glasaju ljudi, dizu ruke, predsjedavaju, a zute banke nemaju.
Sto ce im?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31681
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7223 times
Been thanked: 3930 times
Status: Offline

Re: Diplomatkinja rasistica suspendirana i povučena iz veleposlanstva

Post by Mister No » 20 Aug 2019, 21:54

Cilj je ociti bio da se granice "slobodne" Europe sto vise pomjere ka Rusiji.

Da nije toga interesa bilo Poljska, Rumunija, Bugarska a vjerovatno i Slovacka nikad ne bi tako lako usle u EU.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84505
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11062 times
Been thanked: 16624 times
Status: Offline

Re: Diplomatkinja rasistica suspendirana i povučena iz veleposlanstva

Post by Fuddo » 20 Aug 2019, 22:06

Mister No wrote: 20 Aug 2019, 21:54 Cilj je ociti bio da se granice "slobodne" Europe sto vise pomjere ka Rusiji.

Da nije toga interesa bilo Poljska, Rumunija, Bugarska a vjerovatno i Slovacka nikad ne bi tako lako usle u EU.
Ok,
I sta sad kad su ih pomjerili, oTe granice?
Sve te halasha zemlje gaje nacizam, svrsavaju na ruse, a pare su opuhali?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31681
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7223 times
Been thanked: 3930 times
Status: Offline

Re: Diplomatkinja rasistica suspendirana i povučena iz veleposlanstva

Post by Mister No » 20 Aug 2019, 22:14

Pa kako pusu vjetrovi vrlo je izvjesno da se podijeli EU na bar dvije grupe.
Vec imaju inicijative za tako nesto.

Nije precizno definirano ali prvu grupu bi cinile ove "prave" EU zemlje a drugu grupu istocni divljaci.

Ne zaboravi da su Bugarska, Rumunija, Madjarska... usle u NATO tako da sad nije ni vazno da vise budu clanovi EU.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56047
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1965 times
Been thanked: 5796 times
Status: Online

Re: Diplomatkinja rasistica suspendirana i povučena iz veleposlanstva

Post by Duminjo » 20 Aug 2019, 22:22

Nisu ni švabe nista bolje samo znaju sakrit. Valjda ih poklopilo pa sad malo mudriji, da ne kazem licemjerniji.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84505
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11062 times
Been thanked: 16624 times
Status: Offline

Re: Diplomatkinja rasistica suspendirana i povučena iz veleposlanstva

Post by Fuddo » 20 Aug 2019, 22:24

Mister No wrote: 20 Aug 2019, 22:14 Pa kako pusu vjetrovi vrlo je izvjesno da se podijeli EU na bar dvije grupe.
Vec imaju inicijative za tako nesto.

Nije precizno definirano ali prvu grupu bi cinile ove "prave" EU zemlje a drugu grupu istocni divljaci.

Ne zaboravi da su Bugarska, Rumunija, Madjarska... usle u NATO tako da sad nije ni vazno da vise budu clanovi EU.
Ne znam, mescini ce to opet jenkiji vadit iz govana,
Sam’ nisam siguran jesu li vise voljni, taman ste otplatili mershalov plan, a drugi vam se nesto ne uzima.
To se raspada ko kula od karata, nije brexit slucajan.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Diplomatkinja rasistica suspendirana i povučena iz veleposlanstva

Post by Pasaga » 21 Aug 2019, 04:34

Mister No wrote: 20 Aug 2019, 22:14 Pa kako pusu vjetrovi vrlo je izvjesno da se podijeli EU na bar dvije grupe.
Vec imaju inicijative za tako nesto.

Nije precizno definirano ali prvu grupu bi cinile ove "prave" EU zemlje a drugu grupu istocni divljaci.

Ne zaboravi da su Bugarska, Rumunija, Madjarska... usle u NATO tako da sad nije ni vazno da vise budu clanovi EU.
to je vec uradjeno prije koju godinu ....
otkud toliko pukotina,koje se vjesto prikrivaju,ito od baze.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Diplomatkinja rasistica suspendirana i povučena iz veleposlanstva

Post by Pasaga » 21 Aug 2019, 05:01

Fuddo wrote: 20 Aug 2019, 21:46
Mister No wrote: 20 Aug 2019, 21:43

Mislim da nisi u pravu.
Pa de mi jedan validan razlog sto su ih primili i jos ih trpe?
Gola fukara, nema za kifle, dali im pristup fondovima da sebi naprave cestu, bolnicu, ko biva eto nece li se jednog dana razvit i prikljucit.
Bagra nemilice uzima, i jos na sve to se ko nesta i pita, glasaju ljudi, dizu ruke, predsjedavaju, a zute banke nemaju.
Sto ce im?
Dat ce oni njima i zadnji euro,samo da Amer postavi sredstva veze,antene..quce-palce,sto blize Putinu .....
zato im i sluze....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Diplomatkinja rasistica suspendirana i povučena iz veleposlanstva

Post by storm » 21 Aug 2019, 06:24

Europa sa dvije brzine nije nešto što se mora provesti, nego je to činjenica. I nikad ni neće biti drukčije.
Kakve su razlike već u samim članicama... Sjever / jug Italije, pa još uvijek istok / zapad njemačke, itd... A da neće biti izmedju bugarske i Danske?
To je tako i tako će ostati otprilike... Nisu ni sve usa države u ravni sa Kalifornijom.

Brexit nije slucajan, kao ni trump... To je kad budala progovori a pametni zasute..
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
El Caballero
Na probnom
Na probnom
Posts: 5
Joined: 20 Aug 2019, 12:37
Mood:
Status: Offline

Re: Diplomatkinja rasistica suspendirana i povučena iz veleposlanstva

Post by El Caballero » 21 Aug 2019, 08:21

Najmanje se bojim za nju, naravno ovo je diplomatski skandal, ali također treba shvatiti da ona ima jaku poleđinu i da djevojka nija baš tako naivno ostavila post. Tako da će ona brzo na "mirovnu" ili "diplomatsku" misiju negdje u inostranstvo čim se bura smiri. :hm

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Diplomatkinja rasistica suspendirana i povučena iz veleposlanstva

Post by Venera » 21 Aug 2019, 10:58

u Hercegovini lelujaju HR zasttavee, i katolici Hercegovine i dalje otvoreno pricaju i sanjauju Herceg Bosnu

dali je to OK :hm
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Diplomatkinja rasistica suspendirana i povučena iz veleposlanstva

Post by Krokodil Behko » 21 Aug 2019, 11:00

statebriga wrote: 21 Aug 2019, 10:58 u Hercegovini lelujaju HR zasttavee, i katolici Hercegovine i dalje otvoreno pricaju i sanjauju Herceg Bosnu

dali je to OK :hm

Nije.
Prvenstveno nije za njih ok. Ove godine, sudeći po prvom polugodištu, broj živorođenih katolika možda neće biti ni 1 prema 5 u odnosu na muslimane. Već su se odselili u usisivač zvani Hrvatska.
online

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests