Da li bi Rasizam trebao da se deklarise kao bolest?

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Otac se odrekao kćerke zbog maturske slike

Post by storm » 08 May 2017, 07:15

Ma...šaljiva tema :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Otac se odrekao kćerke zbog maturske slike

Post by Melek » 08 May 2017, 07:32

A mozda je crnac jos i musliman? :hm

Ti jarca...
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Otac se odrekao kćerke zbog maturske slike

Post by Melek » 08 May 2017, 07:41

Hej, jedno podpitanje..

Zasto su svi rasisti isto tako i islamofobi, ako vec neki tamo redneck mrzi crnce a gotivi bijelce, zasto mu onda smetaju bijelci muslimani??
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Otac se odrekao kćerke zbog maturske slike

Post by Nice try » 08 May 2017, 07:43

Melek wrote:Hej, jedno podpitanje..

Zasto su svi rasisti isto tako i islamofobi, ako vec neki tamo redneck mrzi crnce a gotivi bijelce, zasto mu onda smetaju bijelci muslimani??
Islamofobija je podskup rasizma.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Otac se odrekao kćerke zbog maturske slike

Post by Username » 08 May 2017, 07:45

A sta je presjek skupa?

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Otac se odrekao kćerke zbog maturske slike

Post by storm » 08 May 2017, 07:46

Melek wrote:Hej, jedno podpitanje..

Zasto su svi rasisti isto tako i islamofobi, ako vec neki tamo redneck mrzi crnce a gotivi bijelce, zasto mu onda smetaju bijelci muslimani??
Zato što je to isti sklop...
Ne mrze oni samo jedno, to ide u paketu, sva ta mržnja....mrze i vlastitu rodbinu- u slučaju da su siromašni, mrze bogate ili obrnuto...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Otac se odrekao kćerke zbog maturske slike

Post by Melek » 08 May 2017, 07:48

Jos par podpitanja: - da li je sav tav silni negeraj i aralpahanizam zasluzio da bude segregiran kroz averzican odnos
ostalih prema njima ili je to ipak 100% na dusu tih hejtera? Da li tu iko igdje odudara od civilizacijskog konteksta pa
se default stvara awkwardness prema izvjesnim grupama? Romine i ostala bratija, sta je to sto ih tako silno istice
da su oni i samo oni cilj svakojake mrznje? Do koga je?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Otac se odrekao kćerke zbog maturske slike

Post by Nice try » 08 May 2017, 07:51

Melek wrote:Jos par podpitanja: - da li je sav tav silni negeraj i aralpahanizam zasluzio da bude segregiran kroz averzican odnos
ostalih prema njima ili je to ipak 100% na dusu tih hejtera? Da li tu iko igdje odudara od civilizacijskog konteksta pa
se default stvara awkwardness prema izvjesnim grupama? Romine i ostala bratija, sta je to sto ih tako silno istice
da su oni i samo oni cilj svakojake mrznje? Do koga je?
Nijedan narod nije izopšten,da se grubo izrazim,bez nekog razloga.
Ima tu uvijek nešto što ostale iritira,a što je u većini slučajeva istinito i ma koliko se busali u prsa da smo korektni i pravedni,naša podsvjest uvažava te razloge mržnje.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Otac se odrekao kćerke zbog maturske slike

Post by Melek » 08 May 2017, 07:55

Ako cu iole malo slikovito .. nakindjurena kreatura koja (cesto puta namjerno) odudara mozda
ipak malo stvori de facto niz predrasuda o sebi takva kakva je i to je nesto sto kod "ostalih"
budi nekakvo unutrasnje gombanje. Plus jos kad se dodaju tu mal te ne "urodjene" kriminalne
radnje, unutarnja diskriminacija (zena, djece itd) kod nekih skupina i grupacija - sto se cak smatra
i kulturom istih.. Neke individue to uspiju da "svare" pa su tolerantnije a neki opet totalno ispadnu
iz kolosijeka i odu u drugu krajnost. Dobro sad, odudarati zbog boje koze to nije odudaranje ako se jos
tu ne okaci recimo 10 lancuga za vrat i svaki prst ima svoj prsten, kapice haljinice i tako to.. Da se razumijemo..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Otac se odrekao kćerke zbog maturske slike

Post by storm » 08 May 2017, 07:59

Melek wrote:Jos par podpitanja: - da li je sav tav silni negeraj i aralpahanizam zasluzio da bude segregiran kroz averzican odnos
ostalih prema njima ili je to ipak 100% na dusu tih hejtera? Da li tu iko igdje odudara od civilizacijskog konteksta pa
se default stvara awkwardness prema izvjesnim grupama? Romine i ostala bratija, sta je to sto ih tako silno istice
da su oni i samo oni cilj svakojake mrznje? Do koga je?
Ima i toga...
ali nije preko noći ništa....sve ima svoje uzroke nekad i daleko nazad.
I mene i tebe kad netko gazi- adekvatno ćemo se postaviti kontra....čak i ako nam ne odgovara tako.
Nismo svi Gandhi :oo
Zato ja i tvrdim na temi izbjeglice, da ih treba ubaciti u društvo a ne zbuksati u centre i davati socijalnu pomoć- da ne rade ništa. (kad smo već kod nama bliskijih problema)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Otac se odrekao kćerke zbog maturske slike

Post by Nice try » 08 May 2017, 08:04

storm wrote:
Melek wrote:Jos par podpitanja: - da li je sav tav silni negeraj i aralpahanizam zasluzio da bude segregiran kroz averzican odnos
ostalih prema njima ili je to ipak 100% na dusu tih hejtera? Da li tu iko igdje odudara od civilizacijskog konteksta pa
se default stvara awkwardness prema izvjesnim grupama? Romine i ostala bratija, sta je to sto ih tako silno istice
da su oni i samo oni cilj svakojake mrznje? Do koga je?
Ima i toga...
ali nije preko noći ništa....sve ima svoje uzroke nekad i daleko nazad.
I mene i tebe kad netko gazi- adekvatno ćemo se postaviti kontra....čak i ako nam ne odgovara tako.
Nismo svi Gandhi :oo
Zato ja i tvrdim na temi izbjeglice, da ih treba ubaciti u društvo a ne zbuksati u centre i davati socijalnu pomoć- da ne rade ništa. (kad smo već kod nama bliskijih problema)
Da,u centrima sve ono najružnije od nekog naroda dođe do izražaja.
Što je i sasvim normalno kad se prema njima odnose kao prema stoki.
Melek wrote:Ako cu iole malo slikovito .. nakindjurena kreatura koja (cesto puta namjerno) odudara mozda
ipak malo stvori de facto niz predrasuda o sebi takva kakva je i to je nesto sto kod "ostalih"
budi nekakvo unutrasnje gombanje. Plus jos kad se dodaju tu mal te ne "urodjene" kriminalne
radnje, unutarnja diskriminacija (zena, djece itd) kod nekih skupina i grupacija - sto se cak smatra
i kulturom istih.. Neke individue to uspiju da "svare" pa su tolerantnije a neki opet totalno ispadnu
iz kolosijeka i odu u drugu krajnost. Dobro sad, odudarati zbog boje koze to nije odudaranje ako se jos
tu ne okaci recimo 10 lancuga za vrat i svaki prst ima svoj prsten, kapice haljinice i tako to.. Da se razumijemo..
To je to,svakoga je Bog obilježio na neki način.
Nije netrpeljivost uvijek samo proizvod neke bezrazložne mržnje.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Otac se odrekao kćerke zbog maturske slike

Post by Melek » 08 May 2017, 08:05

Evo, jos par historijskih cinjenica, nepobitnih cinjenica - ja smatram sve sto vlastitim ocima vidim za nepobitnu cinjenicu.
Prije niz godina kad sam bio mali idem prema glavnoj trznici skupa s mamom, mamu drzim za ruku a u drugoj ruci mi lizalo.
Lizalo bilo super sve dok nisam vidio brat-bratu jedno sedam sakatih Roma, sto djece sto zena kako su se poredali i prose
uzduz pijacnog trotoara. Prvo sto sam uradio je da sam bacio lizalo. Drugo - pitao sam mamu zasto i kako, zasto su samo
oni tako sakati i siromasni. I kaze stara ko iz topa - oni namjerno sakate svoju djecu da usicare preko toga. I sad eto ja od
tog lizala i naovamo gradim nekakvu unutarnju toleranciju i tako to. Ne velim, prilicno sam uljudan..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Otac se odrekao kćerke zbog maturske slike

Post by Nice try » 08 May 2017, 08:17

Melek wrote:Evo, jos par historijskih cinjenica, nepobitnih cinjenica - ja smatram sve sto vlastitim ocima vidim za nepobitnu cinjenicu.
Prije niz godina kad sam bio mali idem prema glavnoj trznici skupa s mamom, mamu drzim za ruku a u drugoj ruci mi lizalo.
Lizalo bilo super sve dok nisam vidio brat-bratu jedno sedam sakatih Roma, sto djece sto zena kako su se poredali i prose
uzduz pijacnog trotoara. Prvo sto sam uradio je da sam bacio lizalo. Drugo - pitao sam mamu zasto i kako, zasto su samo
oni tako sakati i siromasni. I kaze stara ko iz topa - oni namjerno sakate svoju djecu da usicare preko toga. I sad eto ja od
tog lizala i naovamo gradim nekakvu unutarnju toleranciju i tako to. Ne velim, prilicno sam uljudan..
Da,uljudan si,većina ljudi jeste,ali npr. konkretno Romima,ne možemo oprostiti njihov način života.Ne razumijemo i neshvatljivo nam je ono što su u stanju učiniti.
Da li im sudimo prestrogo,snobovski ili smo čak i preblagi?
To moramo svako sa sobom da raščlani i zaključi.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Otac se odrekao kćerke zbog maturske slike

Post by storm » 08 May 2017, 08:18

Melek wrote:Evo, jos par historijskih cinjenica, nepobitnih cinjenica - ja smatram sve sto vlastitim ocima vidim za nepobitnu cinjenicu.
Prije niz godina kad sam bio mali idem prema glavnoj trznici skupa s mamom, mamu drzim za ruku a u drugoj ruci mi lizalo.
Lizalo bilo super sve dok nisam vidio brat-bratu jedno sedam sakatih Roma, sto djece sto zena kako su se poredali i prose
uzduz pijacnog trotoara. Prvo sto sam uradio je da sam bacio lizalo. Drugo - pitao sam mamu zasto i kako, zasto su samo
oni tako sakati i siromasni. I kaze stara ko iz topa - oni namjerno sakate svoju djecu da usicare preko toga. I sad eto ja od
tog lizala i naovamo gradim nekakvu unutarnju toleranciju i tako to. Ne velim, prilicno sam uljudan..
Za Rome sam čitao da ima tih namjernih sakaćenja djece....ali je i dosta veliki udio u tome nebriga za djecu, genetske greške uslijed incestuoznih odnosa :grana
Svega ima....
E sad je pitanje jesu li oni oduvijek bili takvi?
Jesu li se samo prilagodili i na odgurivanje lokalne zajednice- odgovorili sa takvim načinom života (prošenje, džeparenje, krađe)
Pisao sam da ovdje ima raznih vrsta Roma i njihovih zajednica......neke su zajednice totalna džungla.....dok su drugi opet radišni i dobrostojeći.
Evo dvije fotke iz mog okruženja...sasvim oprečno
Image

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Otac se odrekao kćerke zbog maturske slike

Post by Mutevelija » 08 May 2017, 08:19

Ima roma hoce da rafe ali u mjestoma gdje su svi siromasni ne samo oni

I tu se ne osjecaju valjda inferiorno, ja sam gradio kucu u Tuzli sa Romom jednim.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Otac se odrekao kćerke zbog maturske slike

Post by storm » 08 May 2017, 08:33

Mutevelija wrote:Ima roma hoce da rafe ali u mjestoma gdje su svi siromasni ne samo oni

I tu se ne osjecaju valjda inferiorno, ja sam gradio kucu u Tuzli sa Romom jednim.
Pa da....ne može se baš generalizirati..
Ovdje se i pripadnici exyu nacija smatraju skloni kriminalu....slažete li se?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Otac se odrekao kćerke zbog maturske slike

Post by Mutevelija » 08 May 2017, 08:35

Ko da je sklon kri.inalu Romi.

Ima ih mrsko im radit pa prose nije bas da nema.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Otac se odrekao kćerke zbog maturske slike

Post by Nice try » 08 May 2017, 08:38

storm wrote:
Mutevelija wrote:Ima roma hoce da rafe ali u mjestoma gdje su svi siromasni ne samo oni

I tu se ne osjecaju valjda inferiorno, ja sam gradio kucu u Tuzli sa Romom jednim.
Pa da....ne može se baš generalizirati..
Ovdje se i pripadnici exyu nacija smatraju skloni kriminalu....slažete li se?
Da i to je isto jedna generalizacija.
Uopšteno govoreći u svakom žitu ima kukolja.
To je bez pogovora,ali zavisi šta je gdje žito,a šta kukolj :zubi
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120136
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6879 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Otac se odrekao kćerke zbog maturske slike

Post by Krokodil Behko » 08 May 2017, 09:41

I ja razmišljam o raznim kriminalima. Para nikad dosta, jbg.
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Otac se odrekao kćerke zbog maturske slike

Post by Hannibal » 08 May 2017, 14:37

eh da imam kakav razradjen poso ne bi nikad vise uso u amfiteatar
🐽

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests