Mali, svakodnevni, besmisieni rituali....

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mali, svakodnevni, besmisieni rituali....

Post by paparaci » 22 Oct 2013, 22:27

svaki (radni) dan sebi kazem kad ustanem kako cu veceras ranije leci da bih se naspavao kao cojk. ali neko prokletstvo u meni je jace od razuma i obicno nadvlada. pa tako vajik "hajmo Jovo na novo". :ubihse
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Mali, svakodnevni, besmisieni rituali....

Post by String » 22 Oct 2013, 22:47

meni je masturbiranje najbesmislenije...sav se sturis dok to ne obavis a na kraju k'o zadnji glupan sjedes i i sam sebi govoris "jebo te sta mi je ovo trebalo...bezveze mi sad glava trne i jos sam opet sve u fikus sasuo...valja opet zemlju mijenjat...jebavat se i presadjivat ga"
Image

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mali, svakodnevni, besmisieni rituali....

Post by Bla » 22 Oct 2013, 23:05

Održavam svijet na okupu tako što kada uzimam kašiku ili viljušku iz ladice, ona ne smije biti sa dna niti sa vrha,
nego neka između. Kad to ne bi uradio, sve bi se raspalo. Otprilike takav osjećaj. :grana
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mali, svakodnevni, besmisieni rituali....

Post by Nela » 22 Oct 2013, 23:22

paparaci wrote:svaki (radni) dan sebi kazem kad ustanem kako cu veceras ranije leci da bih se naspavao kao cojk. ali neko prokletstvo u meni je jace od razuma i obicno nadvlada. pa tako vajik "hajmo Jovo na novo". :ubihse
Jesi li ovo mene pitao sta ces napisati? :rol
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119605
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5621 times
Been thanked: 12124 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mali, svakodnevni, besmisieni rituali....

Post by Maja » 22 Oct 2013, 23:27

Nela wrote:
paparaci wrote:svaki (radni) dan sebi kazem kad ustanem kako cu veceras ranije leci da bih se naspavao kao cojk. ali neko prokletstvo u meni je jace od razuma i obicno nadvlada. pa tako vajik "hajmo Jovo na novo". :ubihse
Jesi li ovo mene pitao sta ces napisati? :rol
Nije nego mene :ha

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mali, svakodnevni, besmisieni rituali....

Post by Nela » 22 Oct 2013, 23:28

Ja se upravo pitam (dok zijevam) zato ne idem spavati ali ne da mi se :oo
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Mali, svakodnevni, besmisieni rituali....

Post by Peggy Sue » 23 Oct 2013, 08:32

Svi smo mi tu negdje :hihi

Ja dok hodam ne smijem stati na pukotinu u asflatu. Sve crte preskacem... Dok hodam brojim. A dok izbrojim do deset - moram stici do sljedece prodavnice ili butika... Dok sam puno pjesacila uvijek sam imala te cudne "rituale" da do sljedece bandere moram doci prije auta koje mi ide u susret..

To sto se vracate pa provjeravate jeste li nesto ukljucile/iskljucile to nije besmislen ritual. To je ok i mnogi to rade. Sigurnost je u pitanju.
Image

User avatar
Johny
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3313
Joined: 03 Mar 2012, 22:25
Status: Offline

Re: Mali, svakodnevni, besmisieni rituali....

Post by Johny » 23 Oct 2013, 08:48

Zanimljivo Peggy
I kod mene je slicna situacija , samo sto ja stajem na svaku pukutinu ako se poklapa sa brojem koraka recimo 5 ili 10 ili 15..zna se desiti da 5-ti ili 10-ti korak bude jako kratak ili veci od metra da bi zadovoljio proceduru.Ponekad do sljedece pukotine brojim i do 50-60 ako je asfalt normalan iako je to rijetko.
Ako idem ulicom sa ulicnom rasvjetom,,brojim razmak izmedju stubova,,i nastojim da se zadnji korak bude zaokuzen na 5-cu ili 10-cu.
Doduse,ovo se desavalo dok sam bio mladji,bezbrizniji.Sad su misli okupirane vecim brigama :lupa

Trepavica
Status: Offline

Re: Mali, svakodnevni, besmisieni rituali....

Post by Trepavica » 23 Oct 2013, 08:52

:ha Izvinite , vas dvoje gore iznad mog posta ..ali ... :D


Sta se desi naprimjer ako je neko sa vama , kako uspijete brojati , i papraleno voditi neku diskusiju..?!

Vjerovatno da dode do zabune pa sve opet morate ponovo ?!Ili ne?

User avatar
Johny
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3313
Joined: 03 Mar 2012, 22:25
Status: Offline

Re: Mali, svakodnevni, besmisieni rituali....

Post by Johny » 23 Oct 2013, 08:58

Trepuško,,ako je neko sa mnom,,naravno da ne brojim :pusa
Ima tu jos nekih.Recimo kuhanje kafe(koliko puta mora da se podigne),ispijanje prve jutarnje...

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119605
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5621 times
Been thanked: 12124 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mali, svakodnevni, besmisieni rituali....

Post by Maja » 24 Nov 2013, 11:15

KAKO SPAVAJU: Rituali bez kojih ovi slavni ne mogu

Američki plivač Michael Phelps, najuspješniji olimpijac svih vremena, preferira spavati na velikim nadmorskim visinama. Vjeruje da tako ne samo razvija veći kapacitet pluća, već i da na visinama njegovo tijelo jača čak i kad miruje.

Tom Cruise ima sobu za hrkanje, koja je tako dobro izolirana da mu nitko ne smeta, niti on druge izluđuje svojom lošom navikom. O postojanju neobične prostorije u luksuznom domu hollywoodske zvijezde u medijima je prozborio jedan od ljudi bliskih glumcu.

"To je vrlo mala, udobna i tamna soba, možda je prije bila dječja soba", kazao je muškarac blizak Cruiseu.

Poznati pisac horor romana Stephen King u prije spavanja obavezno pere ruke i provjerava je li jastuk okrenut kako treba.

"Operem zube. Operem ruke. Zašto bi netko trebao prati ruke prije nego li ode u krevet? Ne znam. I jastuci trebaju biti okrenuti na pravu stranu, uvijek tako da otvorena strana jastučnice bude okrenuta prema krevetu odnosno plahti. Ni sam ne znam zašto je to tako", povjerio se pisac.

Arianna Huffington, novinarka i osnivačica Huffington Posta, prije spavanja čita samo dobru knjigu. Huffington, koja ističe da je za kvalitetan život jako važan dobar san, preporučuje da se iz spavaće sobe izbaciti iPad, mobitel, laptop, ali i svi drugi elektronički uređaji. Baš kako je to nekada većina radila, Huffington uvijek u san utone uz dobru knjigu.

U satima koje većina ljudi provede spavajući američki pisac i novinar Michael Lewis radi punom parom. Najviše voli pisati u vremenu od 19 do 4 sata ujutro, jer mu tada, objašnjava nitko ne smeta.

"To je vrijeme koje iskoristim za pisanje. Volim biti ispred svih. Sutrašnji radni dan započinjem večeras. Kasni noćni sati su savršeno mirni: nema telefonskih poziva, nema prekidanja. Divan je osjećaj kad znaš da te nitko neće ometati", kaže Lewis. S obzirom da noć provede radeći, po svemu sudeći, dobar dio dana prespava.

Kenneth Chenault, izvršni direktor American Expressa, uvijek prije spavanja posegne za olovkom - svaku večer zapiše tri stvari koje treba napraviti sljedeći dan.



(net.hr/DEPO PORTAL/BLIN MAGAZIN/dh)

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Mali, svakodnevni, besmisieni rituali....

Post by Katja » 24 Nov 2013, 12:22

Svi ste vi ud'reni u glavu. :kafa :oo

Mislim da se vrlo lako izliječiti od toga... umjesto da pomislite da će se nešto grozno dogoditi ako ne izvršite te svoje rituale, zamislite da će se to dogoditi ako odmah ne prestanete s tim ritualima.
Voilà!
Izliječeni ste. :oo


Am I right, or am I right? :ooo

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mali, svakodnevni, besmisieni rituali....

Post by laganini » 24 Nov 2013, 13:27

..ovisnik sam o ritualima..žena kaže o ugođajima...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119605
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5621 times
Been thanked: 12124 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mali, svakodnevni, besmisieni rituali....

Post by Maja » 24 Nov 2013, 13:55

Ma nije kod mene ovisnost i ne miislim da će mi se nešto loše desiti ako ne budem brojala stepenice po kojima hodam, pobogu :sok
To je samo stvar navike.

User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: Mali, svakodnevni, besmisieni rituali....

Post by Dalia » 24 Nov 2013, 14:03

Kad gledam nešto s titlovima, uvijek brojim riječi u rečenici i nastojim da bude paran broj. Npr. rečenica Ja idem u školu. je naparna jer brojim i interpunkcijske znakove pa onda tu jednu riječ viška dodajem u sljedeću rečenicu, ma bolesno skroz :grana, nervira me ova navika.
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Mali, svakodnevni, besmisieni rituali....

Post by Zagorka » 24 Nov 2013, 18:32

Potapšem česmu kad pođem leći (jer su one na podizanje,ne na okretanja),tako se uvjerim da je voda zatvorena,i prođem rukom ispod česme,kao da vidim da ipak ne curi :grana

Ovo odskora......

p.s.Katja,misliš da niko nije to pokušao?I ustanem nekad provjeriti zato što pomislim da sam ostavila nešto uključeno ili otvoreno,pa skontam posljedice toga,ako ostane takvo :predaja :visi
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Mali, svakodnevni, besmisieni rituali....

Post by dacina_curica » 24 Nov 2013, 18:45

Maja wrote:Ma nije kod mene ovisnost i ne mislim da će mi se nešto loše desiti ako ne budem brojala stepenice po kojima hodam, pobogu :sok
To je samo stvar navike.
Ditto. :)

Navika je jedno, opsesivno kompulzivni poremecaj nesto drugo...Imam oboje pa znam, :grana samo sto se moj OKP ne manifestuje kao ovaj doomsday scenario nego kao uopstena nervoza ako su stvari "mimo reda"...Btw. da znam da ce se nesto lose desiti ako nesto ne uradim mozda bih ponekad i uradila. :oo Samo sto ne vjerujem u babine price, jebiga. :oo

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81114
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10156 times
Been thanked: 6994 times
Status: Online

Re: Mali, svakodnevni, besmisieni rituali....

Post by Julia-Klara » 24 Nov 2013, 19:11

meni je danas prijatlejica rekla da je izludjujem nekim samo svojim rutinskim stvarima :grana
naime, otisle smo u trzni centar, i usle u C&A, koji ima izlaz sa svije strane unutar trznog... Mene je panika uhvatila (bukvalno sam pocela galamiti na nju "jer mi kvari koncept") kada je pozeljela da izadjemo na drugu stranu,ne na onu na koju smo usle :lud
Posto sam pocela hodat ko bez glave, i mumljat sebi u njegdra, rkela je : "Vracaj se, idemo od pocetka",i tek kada sam izasla na "pravilnu" stranu sve je opet bilo dobro :medi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

dacina_curica
Status: Offline

Re: Mali, svakodnevni, besmisieni rituali....

Post by dacina_curica » 24 Nov 2013, 20:34

Primjetila sam jucer da mi je dijete isto kao ja...Otisli u prodavnicu da mu kupimo drvene i masne bojice, obecala mu da ne moram slepati sa sobom preko okeana jelte...I sad stoje ona pakovanja bojica ali stoje i sa strane pojedinacno, sortirane po bojama, naravno razbacane i pomijesane, kad ce moj OCD boy "mama hajde da ovo pospremimo, neko je izmjesao sve". :grana A ja sam to isto radila u robnoj kuci u Zvorniku, odem kod mame (ona radila u racunovodstvu) i kad mi je dosadno odem i sortiram slikovnice na odjeljenjuza igracke. :grana....Ergo, ludilo je ocigledno nasljedno. :oo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: Mali, svakodnevni, besmisieni rituali....

Post by Krokodil Behko » 24 Nov 2013, 20:36

dacina_curica wrote:
Maja wrote:Ma nije kod mene ovisnost i ne mislim da će mi se nešto loše desiti ako ne budem brojala stepenice po kojima hodam, pobogu :sok
To je samo stvar navike.
Ditto. :)

Navika je jedno, opsesivno kompulzivni poremecaj nesto drugo...Imam oboje pa znam, :grana samo sto se moj OKP ne manifestuje kao ovaj doomsday scenario nego kao uopstena nervoza ako su stvari "mimo reda"...Btw. da znam da ce se nesto lose desiti ako nesto ne uradim mozda bih ponekad i uradila. :oo Samo sto ne vjerujem u babine price, jebiga. :oo
Ako je kod mene na stolu, uvijek obavezan isti raspored a po sobi nered,
kakav poremećaj imam ja? :help
online

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests