DA LI STE PSIHOPATA

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25703
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3144 times
Been thanked: 4158 times
Contact:
Status: Offline

Re: DA LI STE PSIHOPATA

Post by ina » 28 Aug 2015, 17:58

Biba wrote:
inasab wrote:Dok sam kontala da ce postaviti vise opcija s kojom mozes odgovoriti na jednu...
koja bi bila razlog ubistva i koja bi ti dala odgovor da li si psihopata ili nisi... voz je pros'o. :D.
Pa to jtak jednostavno, ak ubijes i zao ti...nisi psihopat...a ak se covjek nikad ni za sta ne kaje...onda jest psihopat...

Eh moja Biba, jednostavnost je za mene komplikovana rijec :)
Gdje je to terasa?
Svijest ima sidrište.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: DA LI STE PSIHOPATA

Post by Biba » 28 Aug 2015, 18:10

inasab wrote:
Biba wrote:
inasab wrote:Dok sam kontala da ce postaviti vise opcija s kojom mozes odgovoriti na jednu...
koja bi bila razlog ubistva i koja bi ti dala odgovor da li si psihopata ili nisi... voz je pros'o. :D.
Pa to jtak jednostavno, ak ubijes i zao ti...nisi psihopat...a ak se covjek nikad ni za sta ne kaje...onda jest psihopat...

Eh moja Biba, jednostavnost je za mene komplikovana rijec :)
Gdje je to terasa?
Najbitnije je da ti nisi komplikovana..ma htjela sam zapravo reći da postoje različita ubojstva...ma ima o tom tema sigurno...
Ne znam točno za Terasu, znam samo da je pakovao kofere. Vjerojatno s obitelji na odmoru. Ne spominjem ga jer mislim da se čovjek treba baš u miru od svega odmoriti :ok
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: DA LI STE PSIHOPATA

Post by Calla » 31 Aug 2015, 16:34

Saleh kada Te upitam kako slovo P utice na reakciju tvojeg unutarnjega ja sta bi sve onako spontano odgovorio izgovorioo :pusi
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
dobre.vibracije
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 986
Joined: 13 Sep 2015, 13:11
Status: Offline

Re: DA LI STE PSIHOPATA

Post by dobre.vibracije » 29 Sep 2015, 13:40

sto se tice ovog testa s prve stranice, mislim da je izuzetno inteligentan onaj ko je tocno odgovorio. druga je stvar stvar sto su psihopati najcesce izuzetno iliti natprosjecno inteligentni. zato bi' ja na ovaj test gledo iz perspektive inteligentnog, a ne psihopatskog razmisljanja, dva razmisljanja koja se katkad poklapaju.

P.S. nazalost nisam tocno odgovorio :oo
Danas sam tu, a sutra daleko..

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: DA LI STE PSIHOPATA

Post by Biba » 29 Sep 2015, 14:35

Ja ne vidim ni sliku ni tekst na dnu...sta to znaci :ovaj serijski gnjavator na forumu Biba :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: DA LI STE PSIHOPATA

Post by Mala_Mu » 29 Sep 2015, 14:38

Ukoliko ste na ovo pitanje odgovorili tačno, vi razmišljate kao psihopata!


No , divno :ooo

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: DA LI STE PSIHOPATA

Post by Biba » 29 Sep 2015, 14:41

Mala_Mu wrote:Ukoliko ste na ovo pitanje odgovorili tačno, vi razmišljate kao psihopata!


No , divno :ooo
... :plavi ... ja ko Seselj :djed
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
dobre.vibracije
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 986
Joined: 13 Sep 2015, 13:11
Status: Offline

Re: DA LI STE PSIHOPATA

Post by dobre.vibracije » 29 Sep 2015, 16:03

Mala_Mu wrote:Ukoliko ste na ovo pitanje odgovorili tačno, vi razmišljate kao psihopata!


No , divno :ooo
svaka cast, al ozbiljno :ok
Danas sam tu, a sutra daleko..

User avatar
dobre.vibracije
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 986
Joined: 13 Sep 2015, 13:11
Status: Offline

Re: DA LI STE PSIHOPATA

Post by dobre.vibracije » 29 Sep 2015, 16:04

@biba
Odgovor je: “Žena se nadala da će se isti čovek pojaviti ponovo na sahrani!“

Ukoliko ste na ovo pitanje odgovorili tačno, vi razmišljate kao psihopata!

U pitanju je test koji je jedan američki psiholog koristio da utvrdi da li osoba ima isti mentalitet kao serijski ubica. Brojne uhapšene serijske ubice rešavale su ga i svi su tačno odgovorili na pitanje.

Ako niste tačno odgovorili na ovo pitanje, opustite se. S vama je sve u red
Danas sam tu, a sutra daleko..

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: DA LI STE PSIHOPATA

Post by Biba » 29 Sep 2015, 20:15

Mislila sam zapravo da je muskarac otac za kojeg zena nije znala..pa jensaznala odnsestre posliie inzbog toga da je ubila seatru..sto joj je skrivala istinu...et... :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: DA LI STE PSIHOPATA

Post by Mohr » 29 Sep 2015, 20:23

Čudne li budalaštine, nebesa draga :o

Zašto bi se tome nadala, ako ne'a pojma ni ko je ni šta je, niti zašto je i prvi put bio na sahrani :roll

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: DA LI STE PSIHOPATA

Post by Biba » 29 Sep 2015, 20:35

:ovaj hm..serijski ubojica ubija cesto i ima jednak model..ritual..a ta zena je jednom ubila..ne kontam ni ja..ili je ona ubila i majku pa sestru da muskarac opet dodje...al glupavo je to...

Sjecam se price psihopata i njegovog objasnjenja..Dugo ga nisu otkrili..bio je uzoran otac i suprug...na zahtjev svoje kceri je spasio zenu odntapanja a bilo je opasno...poslije je zene zive zakopavao..objasnio je da je sve to radio samo da se uvjeri moze li on takvo sto uraditi...nije onu zenu spasio iz samilosti...

Pisala sam o mladicu koji je ubijao iz razonode..ne volim ni ime napisati..u Lepoglavi je..on ce opet ubijati..nazalost..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Deset najpopularnijih karijera među psihopatima

Post by Julia-Klara » 01 Oct 2015, 20:27

Image
Što vam prvo pada napamet kada zamislite psihopata? Ludi ubojica sa sjekirom? Psihopati ne spadaju uvijek u tu ladicu. Klinička dijagnoza psihopata je osoba koja ima plitke emocije ili nedostatak empatije.

Kevin Dutton, psiholog istraživač sa Sveučilišta u Oxfordu posvetio je veliki dio svog rada proučavajući mozak psihopata i složio je popis najčešćih zanimanja kojima se bave psihopati.

Je li i vaše zanimanje na popisu :-) ?

1. Izvršni direktori

Kada uspijete, kažu da je zbog toga što „siječete vratove“ i „ubitačni ste“ te vas oslovljavaju s „morski pas“ ili „tigar“. Zar to nije izvrsno mjesto za psihopata?

Sigurni smo da su mnogi direktori sjajni ljudi…ali nekoliko studija ukazuje na to da 4% direktora ima karakteristike psihopata. To je 4 puta više u široj populaciji.

2. Odvjetnici

Postoje mnogi bezdušni vicevi o odvjetnicima, ali moglo bi biti nešto istine u njima. Mnogi odvjetnici pokazuju znakove psihopatije, što čini laganje, prijevaru i opsjednutost profitom potpuno prihvatljivim u njihovom svijetu.

Baš kao što je jedan odvjetnik izjavio: „Duboko u meni skriva se serijski ubojica ali ja ga držim okupiranim i zabavljenim s kokainom, formulom jedan, seksom i blještavim unakrsnim ispitivanjima.“

3. TV i radio djelatnici

Ima smisla zar ne? Očito je, nisu svi u sektoru medija visoko na ljestvici psihopatije, ali kada zamislite neke od najistaknutijih psihopatskih osobnosti u svijetu danas, čini se da ovo ima smisla.

4. Prodavači

U knjizi „Rad sa zvijerima: Kako prepoznati i zaštititi se od djelovanja psihopata“, John Clarke kaže da može biti dobro imati psihopata u vašem timu. „Psihopat će vrlo vjerojatno biti dobar prodavač ako je inteligentan koliko i uglađen i površan“ piše Clark.

„U stvari, studija Marc Hamera iz 2001. g. tvrdi da su superiorne performanse prodavača povezane s višom razinom narcizma (egocentrizam i grandioznost), sociopatije i kognitivne empatije“. Mana je u tome što ste vezani za to da uletite u njihov egocentrični stav. Također su skloni iskoristiti sistem u kojem rade.

5. Kirurzi

Ovo nas je zaista iznenadilo. Liječnici i medicinske sestre su na listi zanimanja s najmanje psihopata, ali kirurzi među sobom imaju najviše psihopata. U predstavi Pacifički standard iz 2014.g. , Wen Shen kaže:

„Problem s kirurzima je što su mnogi od njih napadni, nasilni i veoma egocentrični – toliko da su promatrači posumnjali da pate od psihijatrijskih poremećaja“.

Ona smatra da to datira iz vremena kada su se operacije radile bez anestezije. Biti kirurg značilo je da morate operirati uz zvuke krikova i ostati mirni. Danas postoji velika navala na dječju kirurgiju…

6. Novinari

Jeff Cash, slobodni pisac, jednom je izjavio da je „mala doza psihopatije zapravo predispozicija za javno novinarstvo“. „Psihopatija se može vrlo lako ušuljati u svijet novinarstva što može posvjedočiti bilo koji novinar koji je bio u situaciji da se u kasnim satima svađa s nekim antipatičnim PR službenikom (više – manje svi su takvi).

Viđati svoje ime u državnim novinama na dnevnoj bazi je dovoljno da pretvori najskromnijeg čovjeka u gizdavog narcisoida. Ako mislite da je to loše, samo zamislite koliko pojavljivanje na nacionalnoj televiziji pridonosi takvim kompleksima i osjećaju superiornosti…

7. Policajci

Vrlo uznemirujuće, ljudi zaduženi za održavanje reda bi vrlo vjerojatno mogli biti ti koji će ga narušiti. Prema priručniku “Policijsko nasilje u obitelji: priručnik za žrtve “ u 40% obitelji policajaca žene trpe nasilje u obitelji“.

Dodatno, „ Vjerojatnost da obitelji policajaca dožive nasilje u obitelji su dva do četiri puta veće u odnosu na širu javnost“.

8. Svećenstvo

Ovo je prilično zabavno. Svećenstvo bi trebalo promovirati Božju riječ i vjeru te činiti svijet boljim, ali kao što se vidi u zlostavljanju djece od strane katoličke crkve, psihopatija je na djelu. Najprije u činu zlostavljanja djece, a onda i u želji crkve da to sve zataška.

Svećeništvo može privlačiti psihopate zbog lakog pristupa žrtvama. Mnogi TV propovjednici i svećenici bili su optuženi za megalomansko ponašanje poput Ted Haggarda, Bill Gotharda, Creflo Dollara i Geronimo Aguilara.

9. Kuhari

Kuhar Gordon Ramsey je jednom izjavio za Vanity Fair: „Kuhari su luđaci. Svi su opsjednuti sobom. Delikatne, nježne, nesigurne male duše i potpuni psihopati. Svaki od njih.“ Izgleda kao da je to čudna profesija za takvu vrst ponašanja, ali Anthony Bourdain je vjerojatno točno to sažeo kao kombinaciju rada sa budalama i perfekcionizmom.

„Neki kuhari posuđuju novac, čine sve što mogu, ubijaju se i to je kulminacija karijere u kojoj se radi 100 sati tjedno ili više. Konačno otvore restoran i u roku od osam minuta neko napiše u Yelp-u „Najgore jelo ikad!“. Razumljivo je zašto polude i čine sve da poprave stvar.

10. Državni službenici


Zacijelo nije nemoguće da zaposlenik u Uredu za motorna vozila bude neka vrsta psihopata. Uloge državnih službenika često donose položaj i moć, a psihopati često revno žude za moći.

Dennis Rader, koji je sebe prozvao BTK (Bind, Torture, Kill – veži, muči, ubij) ubojicom, bio je nadzornik popisivanja stanovništva na terenu u Kansasu. Kasnije je bio šinter.

Susjed ga je prozvao kako je ponekad previše revan i iznimno strog; a druga susjeda se požalila da je eutanazirao njenog psa bez razloga.” Ali to sigurno nije šokantno, zar ne?

Izvori: Wikipedia, Washington Times, AlterNet, The Richest

Atma.hr
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: Deset najpopularnijih karijera među psihopatima

Post by Julia-Klara » 01 Oct 2015, 20:27

:kuku eto me na spisku :valja
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Deset najpopularnijih karijera među psihopatima

Post by Mala_Mu » 01 Oct 2015, 20:29

Onaj test od neki dan ... tacno odg na pitanje.. kazu razmisljate kao psihopata..

sad ovo :D. Imam li razloga za brigu? :ooo

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Deset najpopularnijih karijera među psihopatima

Post by Hannibal » 01 Oct 2015, 20:30

kako nema psihijatara? hannibal lecter je babo svih psihopata
🐽

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Deset najpopularnijih karijera među psihopatima

Post by Biba » 01 Oct 2015, 20:37

Poznajem najmanje dvojicu...ne smijem napisati sve...dugo nism vjerovala sto su u stanju uciniti ...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Deset najpopularnijih karijera među psihopatima

Post by storm » 01 Oct 2015, 20:45

Zdravko Mamič je izvršni direktor....sve sam rekao :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Deset najpopularnijih karijera među psihopatima

Post by Heidi » 01 Oct 2015, 22:12

Ups :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Deset najpopularnijih karijera među psihopatima

Post by greeneyes » 01 Oct 2015, 22:12

Žeste psihopate, š'a ima kod vas? :D.
Samo sabura

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests