Kriza srednjih godina

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Kriza srednjih godina

Post by Obrisan profil » 06 Feb 2012, 23:59

pa kazem da zene u krizi,,oko 40-tog rodjendana traze mladje za podmladjivanje,,,a ne moraju da traze dugo jer ti mladji, i sve ih je vise, bas traze starije zene...

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81332
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10248 times
Been thanked: 7130 times
Status: Offline

Re: Kriza srednjih godina

Post by Julia-Klara » 07 Feb 2012, 08:07

Hmmm...Sad nesto kontam da li sam ja u krizi,ali ako jesam mene kriza drma otkako znam za sebe jer ne starim :ha oblacim se jednako kao i prije 20 godina, tada je to bilo protiv svega onoga kako su se oblacile moje drugarice,a sada je opet tako. Moj stil je casual, ponekad ne pretjerano poslovan jer ne volim uniformiranost nikakvog oblika,ali ljeti nema teorije da budem u dugim tolama,kosulji, ili takvim pizzdarijama. Omiljena majica mi je ona sa Twitty i Silvesterom na njoj, imam i novu ,crvenu sa Minnie Maus :) Ali to sam ja-vesela , nasmijana, i prijatelji me poznaju i prihvataju ovakvu.Vjerovatno me ljudi koji me ne poznaju i ne razumiju :) Svasta ja naprica :)

Sto se tice muskaraca, obzirom d ami niko ne da vise od 26 godina obicno me i ganjaju mladji,ali ako ceom iskreno ja preferiram one koji su makar moge godiste ako ne stariji...Problem je sto ja njih ne zanimam pa sam primorana imati mladje ;) Nije do mene!!!
Last edited by Julia-Klara on 08 Feb 2012, 15:02, edited 1 time in total.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Kriza srednjih godina

Post by Luna. » 08 Feb 2012, 15:01

kriza srednjih godina... ja sam jos mlada za tako nesto :D

a muski... pa ne drma to njih vjerovatno puno vise nego zene, samo se te promjene na njima vise vide... upadljivije je kad se muskarci pocinju lickat odjednom.. zene to rade svakako citav zivot :)
uglavnom, nije to po meni nista strasno. to, kad nekog uhvati kriza srednjih godina i pocne vise paznje pridavati svom izgledu. po meni je gore kad se ta kriza ispoljava na drugi nacin... kad neko postane ljubomoran, pocinje se bojat da ga partner ne prevari, ne ostavi. kad se javlja neka vrsta posesivnosti... e to je jebena kriza...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
hojla
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2468
Joined: 22 Aug 2011, 22:58
Status: Offline

Re: Kriza srednjih godina

Post by hojla » 08 Feb 2012, 15:59

ma jebga nikako ne valja ako se nisi pomirio sa svoji godnama.....ne vele dzaba pomiri se sam sa sobom i pomirices se sa cijelim svijetom....ja miran
Our solution mind revolution

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Kriza srednjih godina

Post by nezaboravna » 08 Feb 2012, 18:11

Kriza kriza ,kriza ti je onda kad polao se blizis 40im pa pocnu bijele vlasi pa se okrenes pogledas kolika su ti dijeca pa pocnes kontati gje i sta si mogao a nisi .Postajes veoma osjetljiv ranjiv mnoge stvari tti smetaju,to su prvi simptomi starenja i da se nesto treba promijenit u tvom zivotu pocinjes uzurbano raditi na onome sto nisi ,sto si propustio ili nisi mogao dok je vrijeme bilo.To nema veze dali je musko ili zensko svi moraju proci taj proces starenja i ja im zelim srecu. :sex :sex :lupa :lupa :D. :D. :D.
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
alma75
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 677
Joined: 13 Feb 2011, 17:38
Status: Offline

Re: Kriza srednjih godina

Post by alma75 » 08 Feb 2012, 20:27

Ma sve to nekako, al najcrnje mi je kad tete u kancelariji krenu da se znoje pa otvaraju prozore a napolju -10 :zid

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Kriza srednjih godina

Post by nezaboravna » 08 Feb 2012, 20:30

alma75 wrote:Ma sve to nekako, al najcrnje mi je kad tete u kancelariji krenu da se znoje pa otvaraju prozore a napolju -10 :zid
Tacno nemaju zraka,srce lupa al nije kod svakog isto,i najbolje ako se bez ikakvih hormona to sve prodze. :plavi :plavi
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

tetovirane_ruke
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 264
Joined: 02 Apr 2012, 08:58
Location: pogrešno skretanje
Status: Offline

Re: Kriza srednjih godina

Post by tetovirane_ruke » 31 May 2012, 09:52

to bi trebala biti starosna dob od 35 do 45 godina jel tako?
farmerke, tene, majica...uvijek sam to nosio i to mogu nositi do smrti. uvijek će mi pristajati.
jedino što mi se događa je da mlađi pokušavaju oponašati mene (nikako ja njih).
osim toga, pošto se bavim trčanjem, nije mi neko zadovoljstvo nakon 3 kilometra vidjeti momka 15 godina mlađeg od mene koji trči sa mnom i koji je isplazio jezičinu, samo što ne svisne od umora. on je umoran. nisam ja.
Sijed sam na zaliscima, dobro mi to stoji i ne pada mi na pamet da se farbam. Zadovoljan sam svojim izgledom....
Mislim da 80% muškaraca i nema pojma da postoji ''muška menopauza'' ili kriza srednjih godina.
Znam neke tipove, komšije, poznanike koji su i po 20 godina stariji od mene , na pragu 60-te, ali i dalje izgledaju sasvim normalno u patikama, farmerkama, vijetnamki ili nekoj majici sa natpisom tipa ''I drunk a tea with the queen''.Šta bi trebalo? Da obuku pantole na peglu, francuzicu i one crne starinske cipele?

Što se tiče žena isto važi i za njih. Evo baš jutros sam sreo jednu maminu poznanicu. Starija je od mene ali izgleda fenomenalno u farmerkama, plavim štiklama, bujna crna kosa (nebitno je li ofarbana).
Pored nje je hodalo puno mlađih cura , srednjoškolki....okrenuo sam se baš za njom. i dig'o mi se baš na nju....uf! uf! ...jesmi se, jesmi se. Ženio bih je!


e sad.....
jednom je rekao jedan književnik da je ta životna dob vrijeme u kojem je čovjek isuviše mlad da bi se predao a već star da bi krenuo u novi početak.
Ni sa tim se ne bih složio jer mislim da za čovjeka sa mudima nikad nije kasno.
sve dok je zdrav i dok trči 3 kilometra ispod 13 minuta.
dok je zainteresovan, željan novih spoznaja....uvijek postoje neka vrata koja čekaju da se otvore i iza kojih se možda krije ono što je bio cilj njegovog bitka na ovoj planeti.
tetovirane ruke, tetovirane ruke, tetovirane ruke moj budi mi silan i dobro mi stoj.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Kriza srednjih godina

Post by STrendzer » 31 May 2012, 10:05

jednom je rekao jedan književnik da je ta životna dob vrijeme u kojem je čovjek isuviše mlad da bi se predao a već star da bi krenuo u novi početak.
ima ovdje puuno istine,cak toliko da se skoro i ne moze bolje opisat...

samo jedan aspekt,ne izgledam ni ja kao 45-godisnjak,nemam mveliki stomak,pomalo i sport furam,nosim trend zescu modu za mladje itd.,prirodno izgledam mladji posto nemam posebno taman ten,kratka kosa itd...ali ipak,kad odem recimo u disco gdje su uglavnom oni do 30-35 godina max.,ja se tu vise bas i ne osjecam vrlo dobro osim ako nije sa mnom dobra mladja kokica;)...,e to je vec nesto drugo,ona me "drzi na zivotu" ...;)...

i samo da dodam,preduslov svega je da je covjek zdrav,ako to nije,dzaba mu i da je samo 20 godina,znaci dok se zdravu nisu godine bas neka prepreka...

mah moze se o ovome toliko toga ispricat ali uglavnom sve se svodi na isto....

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81332
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10248 times
Been thanked: 7130 times
Status: Offline

Re: Kriza srednjih godina

Post by Julia-Klara » 31 May 2012, 10:27

burek stalno prica kako je star, kako stari, kako ga je strah godina, pa s toga mislim i da ga fata kriza :) no sikiriki, djecaci, sve je to za ljude, sve je to relativno...
mislim i da se ta starosna granica malo pomjerila (u odnosu na nas izgled) , i kao sto rekoh , ne smao da ja izgledam mladje nago i moje prijatlejice , ali i prijatleji. Sve je to nase poimanje zivota, to je moje misljenje... Relaks, take it easy, takav si kakav si...
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

tetovirane_ruke
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 264
Joined: 02 Apr 2012, 08:58
Location: pogrešno skretanje
Status: Offline

Re: Kriza srednjih godina

Post by tetovirane_ruke » 31 May 2012, 10:38

nedavno sam bio na koncertu sa curom koja je 18 godina mlađa od mene.
cijelo vrijeme sam je nosio na ramenima super nam je bilo a ona voli i popit još jedan bonus.
nije mi bio cilj da je iskoristim, baš sam prema njoj bio kao stariji brat osim što smo vodili ljubav.
i nisam uopće imao kompleks u toj masi gdje je većina bila mlađa od mene.
sve neke seljačine, samo se krevelje i ne znaju pet riječi sastavit.
čak sam je i zaprosio ali neće, ne zato što je puno mlađa nego zato što još neće da se udaje.
tetovirane ruke, tetovirane ruke, tetovirane ruke moj budi mi silan i dobro mi stoj.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Kriza srednjih godina

Post by Luna. » 31 May 2012, 11:32

tetovirane_ruke wrote:nedavno sam bio na koncertu sa curom koja je 18 godina mlađa od mene.
cijelo vrijeme sam je nosio na ramenima super nam je bilo a ona voli i popit još jedan bonus.
nije mi bio cilj da je iskoristim, baš sam prema njoj bio kao stariji brat osim što smo vodili ljubav.
i nisam uopće imao kompleks u toj masi gdje je većina bila mlađa od mene.
sve neke seljačine, samo se krevelje i ne znaju pet riječi sastavit.
čak sam je i zaprosio ali neće, ne zato što je puno mlađa nego zato što još neće da se udaje.
ovaj mi se tetovirani sve vise svidja :)... zbog duzine nika cesto ga zamijenim s onim sto lezi... a cini mi se da su dva svijeta razlicita...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

Љиљана
Na probnom
Na probnom
Posts: 30
Joined: 19 Mar 2012, 16:00
Status: Offline

Re: Kriza srednjih godina

Post by Љиљана » 31 May 2012, 12:22

"Средње године" постоје само за посматрача. Душа је увек млада. Сви знамо колико нам је година. На основу искуства генерација знамо шта којим годинама припада. У машти у свим годинама можемо све. Млади да су старци и старци млади. Нико не зна колико још има времена и шта ће за преостало време дати свету и шта ће живот дати њему. Све је могуће. Нема одеће за старе и за младе, ко шта воли то и носи. У чему се добро осећа. Ако старица обуче минић и разголити стомак угрожава ли позицију младе девојке? Свак живи свој живот. Не треба се саблажњавати. Младост не мора да буде предност. Зреле године доносе сигурност. Љиљана Ћуић

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Kriza srednjih godina

Post by STrendzer » 31 May 2012, 20:10

burek stalno prica kako je star, kako stari, kako ga je strah godina, pa s toga mislim i da ga fata kriza :) no sikiriki, djecaci, sve je to za ljude, sve je to relativno...
mislim i da se ta starosna granica malo pomjerila (u odnosu na nas izgled) , i kao sto rekoh , ne smao da ja izgledam mladje nago i moje prijatlejice , ali i prijatleji. Sve je to nase poimanje zivota, to je moje misljenje... Relaks, take it easy, takav si kakav si...

Љиљана wrote:"Средње године" постоје само за посматрача. Душа је увек млада. Сви знамо колико нам је година. На основу искуства генерација знамо шта којим годинама припада. У машти у свим годинама можемо све. Млади да су старци и старци млади. Нико не зна колико још има времена и шта ће за преостало време дати свету и шта ће живот дати њему. Све је могуће. Нема одеће за старе и за младе, ко шта воли то и носи. У чему се добро осећа. Ако старица обуче минић и разголити стомак угрожава ли позицију младе девојке? Свак живи свој живот. Не треба се саблажњавати. Младост не мора да буде предност. Зреле године доносе сигурност. Љиљана Ћуић

da tako je,slozio bih se s vama,sve ima svoje mjesto na ovom svijetu,i dobro je da se covjek mijenja i prolazi raznorazne zivotne etape....cudno bi bilo da smo uvijek isti...
:ok

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Kriza srednjih godina

Post by nezaboravna » 31 May 2012, 20:18

Љиљана wrote:"Средње године" постоје само за посматрача. Душа је увек млада. Сви знамо колико нам је година. На основу искуства генерација знамо шта којим годинама припада. У машти у свим годинама можемо све. Млади да су старци и старци млади. Нико не зна колико још има времена и шта ће за преостало време дати свету и шта ће живот дати њему. Све је могуће. Нема одеће за старе и за младе, ко шта воли то и носи. У чему се добро осећа. Ако старица обуче минић и разголити стомак угрожава ли позицију младе девојке? Свак живи свој живот. Не треба се саблажњавати. Младост не мора да буде предност. Зреле године доносе сигурност. Љиљана Ћуић
:aplauzz :aplauzz Veoma korektno svaka cast ,ali to je mnogima tesko shvatiti da sve zene Bogu hvala nisu iste :ok :ok :ok :aplauzz
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

tetovirane_ruke
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 264
Joined: 02 Apr 2012, 08:58
Location: pogrešno skretanje
Status: Offline

Re: Kriza srednjih godina

Post by tetovirane_ruke » 05 Jun 2012, 16:15

Luna. wrote: ovaj mi se tetovirani sve vise svidja :)
sve više?
znači nikad nije bilo da ti se nisam sviđao nego ti se sve više sviđam.
fino.
fino je kad je čovjek na početku srednjih godina i kada se nekom sviđa.
mislim ono....samo sam primjetio ....inače, svejedno mi je :)
tetovirane ruke, tetovirane ruke, tetovirane ruke moj budi mi silan i dobro mi stoj.

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Kriza srednjih godina

Post by sann » 06 Jun 2012, 17:44

....koja kriza,u cemu? :hm :DD
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119808
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5695 times
Been thanked: 12253 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kriza srednjih godina

Post by Maja » 05 Mar 2013, 10:45

Dust wrote:Kriza srednjih godina je muska izmisljotinja kojom zele prikriti svoje djetinjasto ponasanje.

Sto prije prihvate da su to sto jesu, to bolje za njih i okolinu.
Može bit i to :D.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Kriza srednjih godina

Post by Luna. » 05 Mar 2013, 10:58

Maja wrote:
Dust wrote:Kriza srednjih godina je muska izmisljotinja kojom zele prikriti svoje djetinjasto ponasanje.

Sto prije prihvate da su to sto jesu, to bolje za njih i okolinu.
Može bit i to :D.
ma kakva izmisljotina, da je bogdom...
kod svih muskaraca u mom koruzenju sam primjetila da cim predju 40 - gotovo.. nesto im se desi u glavi i to se promjeni iz korijena.. 42. im je nekako najkriticnija pa do 45.
tacno se iz korijena promijene... ne idu svi onim putem da se ponasaju kao pubertetlije, neki postanu cak i ozbiljniji, ali se u svakom slucaju na jedan period totalno promjene
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kriza srednjih godina

Post by Nela » 05 Mar 2013, 11:00

Ooooo Boze najezim se kad vidim covjeka od 50 godina koji se obuce kao da mu je 20 i nasilji frizuru.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests